Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Elnézést,ha már lenne ilyen topic,én nem találtam. Eljöt a 64 bites proceszorok kora, már normális 64 bites oprendszer is elérhető mindennapi felhasználásra, játékra a Windows xp 64 bit edition személyében.
A minap azonban hiába olvastam végig a windows-os topicot, és telepítettem szépen, rengeteg gondom volt vele. Igaz a drivertámogatás már-már megoldott,
de kernelközeli progik nem működnek,csak ha 64 bitesek.Ez főképp codec-eknél cd-író progiknál jött nálam elő. Próbáltam dc-ről összeszedni ezeket a progikat, de lehetetlen, alig van valaki,akinek lenne.
Elsősorban alternatív megoldásokat találtam, ami összességében nem éri meg a kis teljesítménytöbbletért.(pl codec-ek helyett használjunk mplayer-t.)

Célom az lenne a topiccal, hogy ha tud valaki olyan népszerű 32 bites progiról, amit majd' mindenki használ, és megtalálta 64 bites verzióját, linkelje be ide.(Gondolok itt a Daemon tools-ra pl.)

[Szerkesztve]

(#2) beers


beers
addikt

A HWSW-n elég jól össze vannak szedve a progik!
Megjelent a daemon tools is,úgyhogy lassan én is teszek egy próbát!

M&N

(#3) Spirit válasza beers (#2) üzenetére


Spirit
őstag

Én tegnap a Daemon oldalán azt olvastam,hogy a 4.0 most jelent meg, és hamarosan jön 64 bites verziója.vagyis még nincs:(
Átnézek a HWSW-re,de azért ne haljon ki ez a topic sem:)

(#4) Benmartin válasza Spirit (#1) üzenetére


Benmartin
senior tag

vmware is támogatja a 64 bites verziót.[link]

(#5) Benmartin


Benmartin
senior tag

szerintem itt biztos fogsz találni 64 bites cd-író progit [link]

(#6) beers válasza Spirit (#3) üzenetére


beers
addikt

[link]

M&N

(#7) sleve


sleve
tag

Milyen antivirus progi van 64 bites rendszerre?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#8) #65675776 válasza sleve (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl NOD32.

(#9) sleve válasza #65675776 (#8) üzenetére


sleve
tag

Akkor még keresgélnem kell mert eddig csak olyat találltam ami nem jo :(

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#10) zsolo_d


zsolo_d
tag

[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Puding próbája az evés...

(#11) zsolo_d


zsolo_d
tag

Hello Mindenkinek!

Egy jól működő 64 Bit-es oprendszert szeretnék telepíteni a gépemre.
[link]
Napersze Unix alapu opot gondoltam. (Linux, freeBSD, stb.)
Letöltöttem a leguljabb DesktopBSD-t, de nem mindent tudok használni.
Pölö:infra...
Notebook kompatibilitási listán szerepelnek Fujitsusiemens notik, de ez pont nem.
Ha valaki esetleg tud nekem linkelni egy jól működő opot, azt megköszönném.

Üdv.

Puding próbája az evés...

(#12) zsolo_d


zsolo_d
tag

höhőőőőőőj!!! :o
Meghalt ez a topc?????
Vagy nincs őtlet??? :U
Moderátor Úr zárja le...
Na csá...
;] :O
Űdv. mindenkinek...

Puding próbája az evés...

(#13) zsolo_d


zsolo_d
tag

:O

Ez a topic tényleg sajnos meghót :F :(

Senkinek sincsen 64 bites rendszere???

:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Puding próbája az evés...

(#14) belaazallat válasza zsolo_d (#13) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!
Nem rég raltam fel a 64 bites Vista-t. Még nem elég jól van ellátva driverekkel se, nem hogy progikkal. Amugy nagyon klassz. A TV tuneremhez van XP 64 bit driver, de még Vista nincs.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15) zsolo_d válasza belaazallat (#14) üzenetére


zsolo_d
tag

Hali!

Az szép és jó, csak én UNIX alapu rendszerben gondolkodok. ;)

Linux, freeBSD, satöbbi :F

Üdv.

Puding próbája az evés...

(#16) Tibro5


Tibro5
senior tag

Ubuntu Dapper Drake linuxnak van x64 változata, kipróbáltam és egész jó.
Ha linuxban gondolkozol akkor ez is megoldás lehet, bár mostmár a legtöbb linux disztribúciónak van x64 verziója :)

(#17) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Na, ahogy látom, jól elsüllyedt a topic. Az elmúlt hónapokban azért történt szerintem egy s más a piacon.

A kérdésem az lenne, hogy MOST hogy állunk 64 bites progik terén? Mennyire lehet zökkenőmentes az átállás, mik azok a programok, amik még hiányoznak ,vagy nem futnak 64bitesen, stb. Azért mostanra elég elterjedtek lettek ezak a procik, már az Intel is kiadta a 64 bites procijait.

Kinek milyen tapasztalata van? Lhet bővíteni a listát...

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#18) Dalai Láma válasza Dalai Láma (#17) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Rengeteg hsz... :(

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#19) norbiphu válasza Dalai Láma (#17) üzenetére


norbiphu
senior tag

Na én is megkezdtem az átállást, felraktam 64 bites OS-t is a 32 bites mellé. Egy két szoftver.

Böngésző:
Internet Explorer:
IE6 automatán települ, IE7 is van.
Mozilla:
[link]
3.x - Minefield név alatt fu
1.x - Deep Park

Tömörítő:
[link]
7-Zip

Vírusirtó:
NOD32ből van x64-re is én azt használom.

Tűzfal:
Én a windows beépítettet használom, de van ZoneAlarmból x64-re is.

Antispyware:
[link]
MS Defender

CD képfájlok kezeléséhez:
[link]
Daemon tools 4 - ez ingyenes
[link]
Alcohol 120% (és 52% is) létezik 64 bitre.

.NET 2.0
[link]

Képszerkesztés:
[link] Paint.NET

Kérdés:
Media Player 11-nek van 64 bites kiadása?

üdv
Norbi

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#20) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

kezdő, utánajáratlan kérdés:


64bites XPt megéri feltenni?
mi megy fel rá? mi nem?:D


értsd: ha valami nincs kiadva 64bitesre, akkor az egyáltalán nem fog menni?


és miért jó? gyorsabb lesz, jobb lesz?



valaki foglalja össze picit pls
(kerestem forumtémákba, ott nagyon nem találtam semmit, de folytatom...)

..

(#21) KnightMan


KnightMan
csendes tag

Üdv mindenkinek


Én bátorkodtam feltenni a 64 bit-es Winfost, de még nem az igazi. Igaz hogy jelenleg csak integrált VGA és 512 MB Ram botorkál mellette. Kicsit nehézkesen ugyan de szépen lassan szivárognak a progik 64 bit alá. Egyébként ha meg van valakinek 32 bit-es progija azt is nyugodtan próbálja meg feltelepíteni. Ugyan nem 100% hogy indul, de egy próbát megér. Jelenleg még nálam is számos ilyen progi fut. Pl vírusírtó és tűzfal. A daemon 4 már tényleg korrekt, no meg találtam rendes avast-et is.

(#22) bbazsy válasza bbazsy (#20) üzenetére


bbazsy
őstag

senki semmit?:U

..

(#23) rétisün


rétisün
veterán

én most is a 64bites xp-t használom, a tv-tuner kártyán kívül semmi gondom vele (ahhoz mondjuk vista alá se találtam normális drivert) ugyanugy tudom használni mindenhez, mint a 32bitest, játék, cd-dvd írás, konvertálás... bár az is igaz, hogy nem vettem észre hogy gyorsabb lenne akármiben is, mint a 32bites.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24) bbazsy válasza rétisün (#23) üzenetére


bbazsy
őstag

szóval ezért feleslegesen váltanék...

mindenkinek ilyen tapasztalatai vannak?

..

(#25) KnightMan


KnightMan
csendes tag

Nekem pl a webkamerámat nem akarja észrevenni a piszok. Hiába telepítő cd, hiába látja a gép a cuccot ha nem tudja összepárosítani a kettőt.

Azért teszem hozzá lényegesen gyorsabban tölti be a rendszert ( legalábbis nálam tuti)

(#26) rétisün válasza bbazsy (#24) üzenetére


rétisün
veterán

én végül is inkább kiváncsiságból tettem fel, amugy is csak áprilisig használhatom (elvileg), talán majd ha vista is lesz már hivatalosan, jobban lesz 64bites támogatás mind program, mind driver oldalról.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27) Tibro5 válasza rétisün (#26) üzenetére


Tibro5
senior tag

milyen tűzfalat használtok x64 winfos alatt? :)

(#28) szacsee


szacsee
nagyúr

A rendszerigénye ezeknek az OS-eknek valószínű nagyobb, mint a 32- bites tesóké, viszont cserébe nagyobb megcímezhető terület, stb, stb.
Aki cad, vagy photoshoppol, tömörít, digizik, késöbbiekben gammáknál biztos jól jön majd a jelenleg brutálisan hangzó 4gb feletti memória, amit már csak ha jól tudom ezek az OS-ek képesek kezelni.
A jelenlegi 32-64 átállás hasonlít az XP megjelenéséra desktop szinten, sok helyen úgy reklámozták, hogy ez már 32-bites natív OS. Ehhez képest nem tudott nálam legalábbis gyorsulást felmutatni az akkori konfigomon, ami már simán ütötte az ajánlott szintet.
A win 98 gyorsabb volt, igaz az XP kezelte a nagy HDD-ket (akkor még nagynak számítottak),
wifi support, nagy mennyiségü mem support és még sorolhatnám miért lett közkedvelt (no kék halál, ha korrekt a machine + software)
A 64 bit akárhogyan harcolnak ellene még a 32 bites OS-t használók elöbb vagy utóbb le fogja váltani a 32 bitet, kérdés az mikor?
Kiprószáltuk haverral a FarCry 64 bites verzsönját, nála minden Ok volt (nv vga) nagyon durván ment és igazán tetszetős volt, nálam valszeg az ati driver miatt néha texturabugos volt főleg a zárt tereken.

Az lenne akérdésem, hogy aki XP 64, Linux 64, Vista 64 bites verziót használ mekkora az a gép, amin ugyanolyan gyors, esetleg gyorsabb a 32 bithez képest.
Proci vagy inkább memóriafüggő?

(#29) Tibro5 válasza szacsee (#28) üzenetére


Tibro5
senior tag

2800+ Bartonom után 3200+ Venice és windows xp x64-el nem érzek lassulást, kb. ugyanaz a sebesség...

(#30) szacsee válasza Tibro5 (#29) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hali nekem 3200+Orleans @2400 MHz 1gb DDr2, de lassulást érzek. :W
Viszont 2600 körül k...va gyorsan bootol, meg minden igaz 32 biten néztem :Y

Most 32-es rendszert használok, de tűzfal ügyben nézz körül a start 64-en

Legközelebb használd a MOD gombot, itt 2 percen belül követtél el 2 hozzászólást, ráadásul ugyanarra a HSZ-re válaszoltál. Itt most egyberaktam őket, de legközelebb mindkettőt törlöm.

Kösz.

Üdv.:


Atlantis

(#32) Tibro5 válasza szacsee (#30) üzenetére


Tibro5
senior tag

köszi start64-et ismerem, bár ez most nem segít :(

(#33) Tibro5


Tibro5
senior tag

tudja valaki, hogy milyen szolgáltatások/processek futnak egy frissen bootoló x64 windóz xpn? lassulásokat tapasztalok, és soknak találom az 50 vagy a fölötti processeket. Remélem nem valami maleware az oka...

(#34) PonPon


PonPon
senior tag

Most vettem uj gépet, Core 2 duos proci...felraktam a 64bites xp-t, de csak service pack 1es...van hozzá 2?

(#35) rétisün válasza PonPon (#34) üzenetére


rétisün
veterán

van, innen letölthető: [link] vagy innen: [link] vagy csak kerestetsz vele frissítést....

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36) klambi


klambi
addikt

[kép]
[link]
itt minden van ami kell!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#37) 100b


100b
tag

Sziasztok!

Néha szeretnék egy DVD-ről AVI-t készíteni. Eddig az AutoGordianKnot-ot használtam (nagy megelégedésemre).
Most váltottam egy új gépre, amivel egész gyors lett a program (még 32 bites op rendszer alatt). Aztán kipróbáltam a 64 bites op rendszert is. Itt ha nem is jelentősen de lassult a 32 biteshez képest (természetesen a program ugyanúgy a 32 bites volt). Gondoltam, hogy kipróbálom a 64 bites programokat is. Találtam VirtualDub 64 bit-es verziót is, de ezzel nem akar együttműködni az AGK. Valószínűleg a 64 bites VirtualDub más parancssori kapcsolókat használ.

Valaki ismer olyan hatékony és egyszerű megoldást 64 bites op rendszerre, mint amilyen az AGK (és ami valóban 64 bites)? Hátha még egy kicsit ez is gyorsítana a kódoláson...
Előre is köszi!

(#38) strebacom


strebacom
senior tag

mi van már hetek óta figyelem ezt a topikot és semmi mozgás, nem igaz hogy nem használ senki 64bites OS-t

(#39) miszterhenci válasza strebacom (#38) üzenetére


miszterhenci
csendes tag

Nekem van. :DD Nemrég raktam fel. Vista service pack1. Eddigi tapasztalatom hogy valamivel gyorsabban töltődnek be a programok és lefagy ha hibárnálásból tér vissza. Nem mindig de elég sűrűn. Programhiány egyenlőre nem fordult elő. A 32 bites programok teljesen jól működnek.
Lejátszók: Nero Showtime 4, MediaPlayer 11
Vírusírtó: Avira antivir (ingyenes)
Tűzfal: vista beépített

egyéb programok: DAEMON tools lite
everest ultimate
µtorrent

alaplap: asrock (gyári cd-n lévő driverek ok)
videokari: nvidia (driver müxik)

Játékból egyenlőre csak a stalker van fent (1.0001 patch). Időnként kifagy meg néha megáll egy másodpercre de azt a 32 bitesnél is csinálta. (valami egyéb gond lehet)
Végre 4 gigát lát a gép és nem 3.3.at :D Ugy néz ki hogy a 32 bites vista kivonta a vga memóriát a 4 gigából (768 MB).

(#40) strebacom válasza miszterhenci (#39) üzenetére


strebacom
senior tag

Nálam semmi gond tökéletesen müxik minden, még a régi játékok is.....de viszont a Vistamanagert feltétlenül használj hozzá, mert nagyon sok minden fut aminek nem kellene, és ez a progi mindent megold..... :K

(#41) TomiLi


TomiLi
addikt

Hali!
az a gondom, hogy van egy Logitech kormányom amihez feltelepítettem a drivert. A race driver grid-nél meg nem működik.... Az lehet a baj, hogy a játék 32 bites, a kormány drivere meg 64 ( 32-es kormány drivert nem enged telepíteni 64 bites Vistához)

Bogyóka

(#42) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Buék, üdv, stb.
A topik 7 hónapig állt.
Nem mertem itt kérdezni.
Ehelyett külön "32 bit vs. 64 bit" című topikot nyitottam.
Ott sem jelentkezett senki.
Nem baj: kérdezek moindig, minden áron!
:DD

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#43) Athanáz9 válasza Athanáz9 (#42) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Kérdezem növekvő szeretettel tehát:

IBM-Lenovo Thinkpad T61 (notebook)
Proc: Intel Core2Duo 7500
Ram 2GB
Vista Business Servicepack 1
32 bit

------

Most jön, amit alaposan nem értek, és ti mind értitek. 100 értőből 1 biztos ráér elmagyarázni:
---A Core2Duo processzorok kétféle (32 és 64) változatban léteznek?
---Frászt! A 32 vagy 64, az nem a processzorok része, nem a proc-k tulajdonsága
---Akkor minek a része, és minek a tulajdonsága?
---A Vista tulajdonsága?
---Frászt!
---Akkor minek a része, minek a tulajdonsága?
---A 32 változtatható, 64-re alakítható? Hogyan?
Maradok köszönettel
Papagallo Athanaz
:C

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#44) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Azóta tudom, hogy Windows (Vista) a dolog nyitja, azt is tudom, hogy 32-es Vistát nem lehet 64-esre alakítani.
Mindezt az Index fórumán mondták meg, nem itt.
:DD

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#45) Jester01 válasza Athanáz9 (#43) üzenetére


Jester01
veterán

---A Core2Duo processzorok kétféle (32 és 64) változatban léteznek?
Nem, mindegyik 64 bites.

---Frászt! A 32 vagy 64, az nem a processzorok része, nem a proc-k tulajdonsága
De, a proci tulajdonsága. Csak a 64 bites proci az tud 32 bites módban is működni és mindezt sebességcsökkenés nélkül.

---A Vista tulajdonsága?
Is.Ha 32 bites vistát teszel a 64 bites procidra, akkor azt 32 biten fogja járatni.

---A 32 változtatható, 64-re alakítható? Hogyan?
Ez itt most nem tudom mire vonatkozik. Ha a procira, akkor lásd fentebb. Ha a vistára vonatkozik, akkor tudtommal az ilyen váltáshoz újratelepítés kell.

Jester

(#46) TomiLi


TomiLi
addikt

Ave mindenkinek!
Erőteljesen próbálkozom, mint full hozzá nem értő User a 64-bites vistával....
Sajnos nem ismerem ki magam rajta és ez okozza a problámáimat szerintem. (Az XP-vel már egész jól el boldogultam)
Abban tudna nekem segíteni valaki, hogy lehet opzimalizálni, vagy hol tudok utánajárni ennek.
Számomra fura dolgok történnek amit xp alatt nem tapasztaltam:
Razer egér drivert uninstall, újraindít.... majd újra telepít és ott színyelnek az előző mentett beállítások...???? Pedig még a regeditből is kitöröltem a razer bejegyzéseket...????
Aztán...Az egér akadozik a játék menüben....???? A játék közben hibátlan, csak hát az arma editorban elég idegesítő, hogy mindenre várni kell....????
Aztán.... nem működik a logitech kormány drivere, pedig van 64 bites verzió.... (elöző hsz.)
Ha valaki tudna segíteni merre induljak??? köszönöm

(Azért van 64 bit, mert 4Gb memória van a gépben)

Bogyóka

(#47) Athanáz9 válasza Jester01 (#45) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Thx

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#48) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne 64 biten mennyi memória jó illetve mennyinek van értelme? Jobb lesz ha nem pl 4 gb ram van hanem pl 6 vagy 8?? gyorsabb lesz attól?

köszi a válaszokat!

(#49) Jester01 válasza k78chriss (#48) üzenetére


Jester01
veterán

Az nyilván attól függ, mekkora memóriaigényű programokat futtatsz egyszerre. A szabadon maradt memóriát az operációs rendszer általában lemez cache céljára használja, több-kevesebb sikerrel. Emiatt valamennyi sebességnövekedés mindenképp várható, legalábbis lemezműveletek esetén. De valószínűleg nem annyi, hogy csak emiatt megérje az átlagfelhasználónak 4GB fölé menni.

Jester

(#50) Doom válasza Jester01 (#45) üzenetére


Doom
aktív tag

A Core2Duo processzorok tudnak 32 és 64 bites kódot is futtatni, tehát egyszerre 32 és 64 bitesek. A 64 bites proci (pl. Itanium) nem tud 32 bites kódot futtatni tudtommal.
#48: A 64 bites rendszernek egyelőre csak 4 GB RAM és fölötte van értelme, ugyanis a 32 bites rendszer max ennyit tud megcímezni, a 64 bites meg ennél többet is. Ha 64 bites rendszeren futtatsz 32 bites programot, az annyit profitálhat belőle, hogy megkaphatja a futáshoz az általa kezelni tudott maximális 4 GB memóriát, míg 32 bitesen (legalábbis Windows-on) csak 2-t, /3GB kapcsolóval 3-at. 64 bites program természetesen ennél többet kaphat.

Egyébként mindenkinek ajánlom a fentebb már linkelt www.x64.hu oldalt, sok okosság van rajta, általánosságban is. Meg itt a fórumon valszeg a Windows-os topikokban is volt már néhányszor erre vonatkozó kérdés és a logout-on is volt cikk (vagy tippek), ha jól rémlik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.