Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A legijesztőbb filmek és jelenetek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gregorik


gregorik
senior tag

...mert megérdemlem! =) (nem, nincs itt még ilyen topik.) bukok az ilyen filmekre és nem hiszem, hogy egyedül vagyok. ennek itt az lenne a célja, hogy további, eddig ismeretlen ilyen jellegű filmekről informálódjunk és legyen mit levadászni..
mindenki szépen ossza meg élete _legijesztőbb_ filmélményét konkrét jelenettel együtt =).. én meg rohanok megnézni, ha még nem láttam.


ja persze mozifilmekről, nem snuff-okról van szó, így Guinea Pig és társai nem érnek. kezdeném:
legijesztőbb film1: Az ördögűző
legijesztőbb jelenete: a megszállott lány furcsa, nyakatekert pózban rohan le a lépcsőn a háziak szeme láttára, vér ömlik a szájából és iszonyatosan hörög közben =0

legijesztőbb film2: Poltergeist
legijesztőbb jelenete: hatalmas, csontvázszerű, lebegő szellemlény jelenik meg a gyerekszoba ajtajában és ráordít az anyára

stb, stb..

(#2) Lord Zero


Lord Zero
addikt

legijesztőbb film: magyar vándor
legrémisztőbb jelenet(ek): poénkodni próbálnak benne

szörvájvör lesz ez a topic, vajh?

nem, mindegy

(#3) aDM|RaL^ válasza Lord Zero (#2) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

szerintem jó ötlet ;]

bár hirtelen így nem ugrik be semmi amitől így beparáltam volna.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#4) gregorik válasza Lord Zero (#2) üzenetére


gregorik
senior tag

ez a topik maga lesz a nagy szörvájvör.. =)

(#5) süti5 válasza gregorik (#1) üzenetére


süti5
őstag

Tanyát vagy telket találtál már?:)

(#6) gregorik válasza süti5 (#5) üzenetére


gregorik
senior tag

ezen most ijedjek meg?? :)

már találtam, köszi. a Kőszegi-hgben, full körpanoráma, félelmetesen szép..

(#7) aesir


aesir
veterán

Cápa: a csónak felszakított alján bezuhan a képbe a hulla.

Van saját életem...

(#8) Lord Zero válasza aDM|RaL^ (#3) üzenetére


Lord Zero
addikt

nemár, nem láttál még magyar vígjátékot?
emlékezz... és máris kész a lidérc

nem, mindegy

(#9) süti5 válasza gregorik (#6) üzenetére


süti5
őstag

Grat.:C

Hogy on is legyek, az x-aktákban is volt ilyen kislány-ördögűzős rész és hörgött, forgott, vér jött a falon.....

(#10) b14


b14
senior tag

Mi a jó abban, hogy ilyeneket néz valaki?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#11) gregorik válasza aesir (#7) üzenetére


gregorik
senior tag

A Cápa az jó volt vmikor, de ismeretlenebb, népszerűtlenebb filmekre vágyik az ember..

(#12) gregorik válasza süti5 (#9) üzenetére


gregorik
senior tag

egy az egyben Ördögűző-koppintás volt, de vmiért bennem is megmaradt, ahogy lebegett ott a falon..

(#13) gregorik válasza b14 (#10) üzenetére


gregorik
senior tag

nem tudom, de valami. =}

(#14) Ameda


Ameda
tag

4 esküvő 1 temetés.

Angol humor. Kell még valamit mondani?

Ja és unalmas mint a hasmenés,a szereplők csak ténferegnek , nincs senkinek semmi célja.

[Szerkesztve]

Please use LINUX!

(#15) Lord Zero válasza Ameda (#14) üzenetére


Lord Zero
addikt

összekeverted a topicot ezzel: Bővebben: link
(és ha most az én nem túl sikeres hszaimra apropóznál: nos, azok réveteg poénok voltak, innen is elnézést mindenkitől ;])

nem, mindegy

(#16) gregorik válasza Ameda (#14) üzenetére


gregorik
senior tag

több komolyságot kérek a fórumon. ez a topik megérdemli. :D

(#17) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Igazság szerint nem sok tetejét látom a 20+x. filmes topicnak. Egyelőre azért nem zárom, végülis horror filmekkel foglalkozó topic még nincs, de ha folytatódik a jelenlegi tendencia (14 hsz-ből 2 max. 3 kapcsolódik a témához) akkor zárni fogom. Amennyiben akár egy hozzászólás születik is _ebben_ a topicban arról hogy miért is akarom zárni, akkor is zárni fogom.

(#18) Ameda válasza Lord Zero (#15) üzenetére


Ameda
tag

Bocsesz, kössz az útbaigazítást!

Please use LINUX!

(#19) gregorik válasza Cathfaern (#17) üzenetére


gregorik
senior tag

sztem meg ennek még lenne is értelme. ha most visszakérdezel, hogy micsoda, akkor nem válaszolok.. :P

(#20) VladimirR válasza süti5 (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

x-aktakbol egyertelmuen a gumiember (1x03 - Squeeze) a nyero

(#21) Dominator


Dominator
aktív tag

Biztosan ismert: The Thing
Amikor a kutya alakot felvett lény elkezdi ölni szegény kutyusokat a ketrecben és boá :( Az csúnya.

(#22) gregorik válasza Dominator (#21) üzenetére


gregorik
senior tag

nekem ez a film lett volna a harmadik.
de sztem durvább, amikor az emberi fejjé alakult dolog leszakad a testtől és póklábakat növeszt.

(#23) Dominator válasza Dominator (#21) üzenetére


Dominator
aktív tag

Az egy dolog, de szegény kutyusok :O Nekem a legijesztőbb film, amit láttam, (bár akkor még kicsi voltam :U) az a Tephen King féle Alvajárók. Azután még rosszat is álmodtam, olyat, hogy nekem is így kiszívták az életerőmet, és amikor felébredtem, fájt tőle a torkom, és annyira féltem hogy sokáig nem íbrtam visszaaludni. Nem tudom hány éves lehettem akkor :D

(#24) gregorik válasza Dominator (#23) üzenetére


gregorik
senior tag

azért ha felnőttfejjel megnéznéd, lehet h szégyenkeznél. talán a leggagyibb King-adaptáció. ;)

(#25) Lortech


Lortech
addikt

Rám nagy hatással volt (értsd: mindenfélét ámodtam, nem tudtam aludni, nappal is néha reflexből villanyt kapcsoltam :DD) a Mike Myers/Halloween/Rémület éjszakája ''sorozat''. Igaz alig lehettem 10-12 éves, mikor német adókon láttam, de nagyon para volt. A hang és képhatások egyaránt. Van néhány jelenet, amit még most is fel tudnék idézni.

Thank you to god for making me an atheist

(#26) bbazsy


bbazsy
őstag

Temetetlen múlt: Végén kádas rész :(((

ennyi kb :D

..

(#27) GombócArtúr válasza Lord Zero (#2) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) ezzel egyetértek. Az a film egy tévedés... Tényleg csak erős idegzetűeknek.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#28) Speccy


Speccy
senior tag

Ragyogás (The Shining), fürdőszobás jelenet .. nem ilyesztő, de elég hatásos ;]

There is hope!

(#29) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Olyan snassz hogy minden második horrorfilmben eljátszák azt a poént, hogy amikor nem várod hirtelen előugrik órditva a szörnyeteg, hogy jól rádjöjjön a frász...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#30) Esmein válasza GombócArtúr (#29) üzenetére


Esmein
nagyúr

Legjellemzőbb. : védtelen csajt mutatja oldalról a kamera, óvatosan kinyitja az ajtót majd bemegy és megáll. Néz előre, és mikor becsukja az ajtót az ajtó helyén ott áll vmi ocsmányság.
Amikor befordul egy folyosón tuti, hogy szemből mutatják és úgy fordul a kamera, hogy ne azt lásd amit ő. Blööeee. A leggagyibb film ebbet az ijesztgetős kategóriában aőőő. The Grudge.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) Hmmz


Hmmz
aktív tag

Végső Állomás: ez annyira nem is horror, de nem 1 rész volt benne amikor minden részemem feláll a szőr..én az ilyeneket szeretem nagyon...izgulós nagyon, de mégse horror...
az ''előre látós részek'', aztán ahogy küzd minden hitetlennel a megállithatatlan miatt.

De a Sejt sem rossz amikor 20db éles-nagy üvegtáblával feldarabolnak egy pacit, úgy hogy még moccanni sem tud, majd a még izgő mozgó 30 centi széles részeket párosával távolabb viszik egymástól úgy hogy a darabkák nem esnek le a földre, mert az üveg tartja még..
AJJJJAJ whatta mess ;]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#32) Esmein válasza Hmmz (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ezt a feldarabolós nem szétesős jelenetet szerintem először a dragonballZ 110. része körül sütötték el, mikor Dermeszőt a saját energiapengéi feldarabolták és szétcsúszott mint a tag a resident evilben.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) gregorik válasza Hmmz (#31) üzenetére


gregorik
senior tag

megszületett a kb. negyedik ontopik hsz.

''én az ilyeneket szeretem nagyon...izgulós nagyon, de mégse horror...''
ezzel én is így vagyok. A kör, A bárányok hallgatnak stb. mind ilyen.

(#34) Hmmz


Hmmz
aktív tag

Ja és a legjobb:
pár éve néztünk valami horrorfilmet a lánnyal egy moziba az első sorból, szélesvásznú volt...egy sötét muki kergetett késsel egy szőkét lefele egy lépcsőn...no de lényeg hogy
a baj az volt hogy elötte valami ''rossz minőségü'' cigit szivtunk el, és ez egy nem enyhe nevetőgörcsel párosult a film alatt.. aztán már csak arra emléxek hogy egy elemlámpás valaki udvarisan megkér hogy fáradjunk ki...
éppen jókor mert már majdnem halálra röhögtük magunkat...;]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#35) Karex válasza gregorik (#33) üzenetére


Karex
senior tag

Na igen, alapvetoen ketfele horrorfilm letezik: az egyik (egy haver megnevezese alapjan), amiben ''kecsket daralnak'', azaz dol a ver, zombiehorgesek, egyebek, a masik a lelektani horror, ahol altalaban az ismeretlentol valo felelmeinkre alapoznak a keszitok. Speciel en is ez utobbit favorizalom. :)

(#36) gregorik válasza Karex (#35) üzenetére


gregorik
senior tag

mondjál címeket, hátha nem ismerem ;)

(#37) GombócArtúr válasza Hmmz (#34) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

rossz minőségü cigi :DDD

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#38) Hmmz válasza Esmein (#32) üzenetére


Hmmz
aktív tag

csak nem rajongó vagy? és én még sokra tartottalak a választékos szókincsű HSZ-eid miatt :DD

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#39) GombócArtúr válasza Hmmz (#31) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

a Végső Állomás tényleg nagyon álat, és nagyon dúrva. Mind a két részben a legelső katasztrófának a látomása. Szerintem a második rész izgalmasabbra és hihetőbbre sikerült. Nagyon nagy hatással volt rám a film, ergó féltem mozi után kimenni az utcára :) . A második rész végén tudom hogy csak feloldás az a poén amikor a gyerek meghal a kertipartin, de nagyon idétlen, kihagyhatták volna.

A legrémisztőbb jelenet pedig az autópályás faszállítós (höhö ééérted, faszállítós...) lepottyanós tömegbaleset a második részben.

A legidétlenebb meg amikor a srác megfojtja magát a fürdőszobában.

A legváratlanabb pedig a lottónyertes srác halála, amikor kigyullad a ház és majdnem megmenekül :)

[Szerkesztve]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#40) GombócArtúr válasza Esmein (#32) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Dragonbóóóóoool zed, szeretet és barátság! De utáltam azt a mesét, ''mesét'' :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#41) Karex válasza gregorik (#36) üzenetére


Karex
senior tag

A legutobbi, amit lattam a Mas vilag (The others) volt.
Bővebben: link
Az egesz filmben nem mutatnak semmi konkretat, es bar van nehany jellemzo klise, azert a vege egesz pofaraejtos.

(#42) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

A legszarabb ''legrémisztőbb film'' díjra pedig holtversenyben győztes a következő három borzalom.

- The Darkness
- Darkness Falls
- Félelem.com

Ja, ezek kapcsán:
a horrorfilmek másik leggagyibb rémítőeszköze, amikor sejtelmes jeleneteket mutatnak, félelmetes zene szól, aztán jól nem történik semmi. A The darknessben kizárólag ilyenek vannak.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#43) Karex válasza GombócArtúr (#42) üzenetére


Karex
senior tag

Szerintem meg epp ez a lenyeg, hogy 2 tipusu ember van: aki a trancsirra bukik, valaki pedig nem. Persze ettol meg egyetertek, hogy a felsorolt filmek tenyleg ''felelmetesen'' rosszak.

(#44) gege71.hu


gege71.hu
addikt

HA nem is az ijesztő kategória egészen, de mint a képi megjelenítéssel elért gyomorforgató iszony terén van 1-2 kedvencem:
Ilyen a Texasi Láncfűrészes(a remake)..bahh.. az a ház ahol ezek laknak...szinte érezni a bűzt, na meg ahogy felidézik az ál-nyomozás ál-archív felvételén ahogy az xy áldozat a pincébe hurcolás során hogy törte körmeit kétségbeesésében a vakolatba eiiijjj.
A héten láttam még 1-et: Wrong Turn a címe(Bővebben: link).
Hasonló hangulat, egyszrű alapötlet, már már sablonos, de iszonyt gyomorforgató és itt ott ijesztő...''kellemes''meglepetésként ért, mert azt hittem ratyibb lesz.
Ja és még egy beteg film..: az a FŰRÉSZ... szvsz a sztori zseniálisan meg van csavarva és elég iszonytató..szintén...hirtelen ennyi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A legijesztőbb filmek és jelenetek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.