Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) harald


harald
csendes tag

A tünetek:
- bizonyos időközönként (pár perc - pár óra, jelemzően kábé 15 percenként) a gépem egy pillanat alatt ''teljesen'' kikapcsol.
- a power LED viszont nem elalszik, hanem villog. Ezután teljesen ki kell kapcsolnom a gépet (Power gomb 4 másodpercig). Újraindítás után perzse ScanDisk indul...
- ez persze legtöbbször felállt oprendszernél jön elő, de kapcsolt már ki akkor is, mikor BIOS-ban voltam, illetve mikor mas CD-ről boot-oltam, illetve a MEMTEST86 futtatása közben is
- ha csak úgy otthagyom a gépet, és nem csinál semmit, általában ritkábban hal le

Amit már próbáltam:
- másik proci --> probléma megmaradt
- MEMTEST86 --> futtatás közben megint leállt a szemét gépem, viszont addig talált már egy hibás helyet a memóriában. Ez okozhat ilyesmit?

Mi marad?
- procihűtés? (de a venti. forog)
- videókártya?
- IDE-kábel?
- ugye nem az alaplap?!

HELP!

(#2) Alex91 válasza harald (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Memoriat cserelj, szerintem az lehet a gond. De lehet tap is, meg alaplap is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) LLKobe válasza harald (#1) üzenetére


LLKobe
veterán

memó vagy táp. probáld ki másikkal a géped.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4) Bencom válasza harald (#1) üzenetére


Bencom
senior tag

Lehet, hogy túlmelegszik, és ilyenkor némelyik gépek újra szoktak indulni. Csakhogy a hő miatt nem tudja betölteni a cuccost, és azt hiszed, ki van kapcsolva, csak a led árulkodik.

Valszeg tulságosan felhúztad a gépedet, és nem elég jó a venti (megáll, vagy alapból rossz.)

Egyik haveromnak is volt ilyen, de az szó szerint így történt. Eygvszer sokáig vártunk, és még a betöltés előtt kétzser újraindult, majd mire lehült, már lehetett vele bírni, és azonnal munkához kezdtünk:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#5) harald válasza Bencom (#4) üzenetére


harald
csendes tag

Sose' húztam a gépem. Két szerény Celeron procival próbáltam ki és u.a.
Nem túlmelegedésnek tűnik. Kipróbálom a memóriacserét, aztan a tápét. Najó, azért egy másik ventilátort is... ;)

(#6) mr_ricsi válasza harald (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán


Ne a hardvert nézegesd, hanem a wint! Valami elküldi aludni a gépedet. Nézd meg az ''energiatakarékos'' beállításoknál.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) Szenty válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


Szenty
tag

Köze nincs a win-hez, azt mondta, BIOS-ban is előfordult, meg CD-ről bootoláskor...
Esetleg a BIOSban kéne megnézni a Power Management beállításokat.
Bár én inkább hardver problémára (esetleg feszültségingadozásra), vagy egy zárlatos egységre gondolok. Nézd meg az alaplapon a kondenzátorokat, nem -e púposodtak meg!

[Szerkesztve]

(#8) A Yeti válasza harald (#5) üzenetére


A Yeti
csendes tag

apró, logikátlan kérdésem a következő lenne:
'' Milyen konfigról is beszélünk?''
alaplap?
proci?
ram-ok?
ill. táp? :F
:(((

(#9) A Yeti válasza Szenty (#7) üzenetére


A Yeti
csendes tag

Csatlakoznék Szenty-hez! Mr richinek pedig szeretnék soron kivül megszavaztatni egy fantaszikus-tag cimet?????!! :C

(#10) Sn00k


Sn00k
veterán

Memóriát cseréld ki...
Főleg ,hogy a memtest hibát észlelt...

3njoy the Lif3

(#11) harald


harald
csendes tag

Na. A táp volt a ludas! Csak most sikerült kölcsön kérnem egy másikat.
Az eddigi 250W-os már nem bírta a strapát. Fura, mivel hardverben nem történt változás, és évek óta ez a táp szolgálta a gépem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.