Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  A gép lekapcsol!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ateesz


Ateesz
tag

Hy all!

Megy tök jól a rendszerem egyszercsak lekapcsol a gép előtte kattan 1et a vinyóm és kész restartolni kell!!Tápra vagy vinyó hibára gondolok szerintetek mi lehet a zűrös!?

(#2) MUŁĐER válasza Ateesz (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

táp így látatlanba...de milyen géped van? Jó lenne tudni

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) Ateesz


Ateesz
tag

Abit NF7, Amd 2500+, 512ddr, 80gb maxtor vinyó, fx 5600os vga

(#4) Ateesz


Ateesz
tag

Ja és az is hozzátartozik hogy iszonyat lassú emiatt a gépem!!

(#5) banyek


banyek
csendes tag

lesd még meg a procin a hűtést is

(#6) MUŁĐER válasza Ateesz (#3) üzenetére


MUŁĐER
addikt

és milyen táp?:U

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#7) Ateesz


Ateesz
tag

A hűtést folyamatosan nézem nem több mint régen!!Alap Codegen 300W-os táp!

(#8) e=mc²


e=mc²
őstag

Véletlenszerüen, vagy bizonyos esetekben?
A kattanás honnan jön?
Sztem winyó lesz...

Ambulimax Provider

(#9) Ateesz


Ateesz
tag

Volt már amikor megnyitottam egy Total Commandert akkor és volt amikor ment csak a zene elmentem a géptől és akkor halt+!A kattanás tuti vinyóból jön amikor eltűnik a képernyő utána hallatszik!

(#10) Arpika22 válasza Ateesz (#1) üzenetére


Arpika22
csendes tag

1. próbáld kimásik tápal.2. nézd meg nagyon jól a hűtéseket. 3. ha mégmost se jó akkor másik ram , de ha ígyse akkor kuka :D vagy vidd szervízbe :B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#11) Ateesz


Ateesz
tag

Ok thx mindenkinek!

(#12) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Szerintem táp lesz. Én is így jártam.

Take a look to the sky just before you die

(#13) Ateesz


Ateesz
tag

Én is elsősorban arra gondolok!

(#14) somodisoma válasza Ateesz (#13) üzenetére


somodisoma
senior tag

Szerintem meg a vinyó lesz a ludas. Nézd már meg, hogy jól érintkeznek-e a vinyónálnál a kábelek. (12V , meg az adat is.)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#15) mbit válasza somodisoma (#14) üzenetére


mbit
tag

a winyó persze, hogy tekattan, ha megszűnik az áram, ez természtes.

RGB voltam

(#16) simonzé


simonzé
addikt

Nálam hasonló probléma volt. Lehet, hogy a vinyóba áramot szállító négyeres tápkábelnél van kontakthiba. Húzd ki, és ha van másik, azt dugd rá a vinyóra. Nálam ez oldotta meg a gondot. A hibás dugót jelöld meg alkoholos filccel, hogy máskor ne kelljen keresni, hogy melyik hibás.

Lehet, hogy a procid túlmelegedése miatt kapcsol ki a gép. Ekkor az áram hirtelen eltűnik a vinyótól is, ekkor kattanhat. Hűtő levétele, pasztázása, visszarakása - de csak ha tudod mit hogy kell! Kipurcanhat a procid, ha csak úgy nekiállsz!

Vagy lehet, hogy a tápod hibás. Akkor csere. :(

I don't fit in. I fit out.

(#17) simonzé válasza simonzé (#16) üzenetére


simonzé
addikt

Ja, végső lehetőség: lehet hogy a vinyód haldoklik. - teszteld le egy másik gépben, hogy ott is jelentkezik-e a probléma.

I don't fit in. I fit out.

(#18) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

Vinyo vagy alaplap(elbaszodik rajta az IDE, talkoztam mar ilyennel NF2es lapnal).
A vinyo IDE kabelen van rack?
Mindenkeppen ellenorizd a vinyo tapcsatijat. Nezd meg a masik IDE-n is csinalja-e.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#19) somodisoma válasza mbit (#15) üzenetére


somodisoma
senior tag

De, ha megszünik az áram, akkor nem kiakad a gép, hanem üjraindul. Szerintem meg zarlatot csinál a vinyó (vagy valamelyik kábel), és ez a gond. Esetleg persze ott van a pakilban az alapalap is, mondjuk nagyon ingadozik a feszültség, de annak most kicsi az esélye.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#20) Ateesz


Ateesz
tag

Most cseréltem táptot!360W-os Chieftec!Lekapcsolás már nincs de még mindig lassabb a régi sebességéhez képest!

(#21) Morris


Morris
veterán

Az én tápom is egy 300W-os codegen.

Egyszer szétszedtem (a tápot) és beleraktam egy másik ventillátort(kék ledes).
Jó is volt, no problem.

Egyszer aztán megint szétszedtem a gépet és elfelejtettem rákötni a tápventit a tápra (mert a csatlakozóját kivezettem hátul és közvetlen a tápra megy rendes fehér csatival).
Jel nélkül leállt.
Nem tudtam bekapcsolni, ha beindult, akkor is ment 1 másodpercet majd megen leállt.
Nah megnéztem mindent. A ház teteje olyan forró volt hogy nem lehetett hozzáérni. Rájöttem mi a gond. Vártam hogy lehűljön, visszakötöttem aztán azóta semmi problem.

Az ember el se hinné, hogy egy 300-as codegen (amitől mindenki fél) ilyeneket csinál biztonsági megoldásként. Nagyon meglepődtem.
Ez hajtja a mostani konfigomat is. Én szeretem...

(#22) somodisoma válasza Ateesz (#20) üzenetére


somodisoma
senior tag

Akkor megkövetem magam. Nem igazan hittem volna, hogy a táp lesz a gond.

Amúgy nekem is egy 300W-os codegenem volt, jól el is szállt egyszercsak, de semmit sem ''vitt magával''. :)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#23) Cortinaar


Cortinaar
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LGA 775-ös 3 gigás celeron D gépem.
Kb. fél éves, s nemrég kezdett rakoncátlankodni, egész egyszerűen egy idő múlva leáll, de csak ha konvertálok, játszom, stb, tehát ha igénybe van véve.
Viszont megnéztem aida-val, s a proci hőmérséklete 62-63 fokig megy el ilyenkor, s leáll kb. 10-20 perc múlva.
Az alap Pentium hűtő van rajta, ami meg ilyenkor felmegy 4000-es!!! fordulatra, s visít, mint a barom.
Ha leszedtem a ház oldalát, akkor is leáll, bár picit tovább bírja.
Rendben, gondoltam túlmelegszik(minden jel erre mutatott), s vettem rá egy coolmaster procihűtőt, ami 3.4 ghz-ig lehűti rendesen a gépeket, s pasztát is tettem alá!!!
Tovább bírta, de szintén leállt, de legalább halk, s olyan 2500 RPÍM-en megy szépen.
AIDA-ban szintén nem volt feszültségingadozás, proci hőmérséklet 58-60 fok, amitől sztem nem kellene leállnia.
Jó, vettem bele egy házhűtőt(800 Ft volt, de ide nem kell ultradárga), s beszertem úhy, hogy kifújja a meleg levegőt.
Így is lekapcsol.
Ja és néha bekapcsoláskor pittyegő hang hallatszik, folyamatos, egyenletes pittyegés. Aztán elhalkul.
Viszont van egy sima, nem számítógép(kicsi) ventillátorom, amit ha a gép mellé teszek, s az alaplapra fújok, nem áll le, úgy simán bírja, s a proci hőmérséklet is csak max. 56 fokra megy fel!!!!!!!
Ekkor gondoltam, hogy lehet, hog az alaplap hevül föl?
Lehetséges ez?
Egyébként az alaplap Gigabyte P945, s egy Mercury 350W-os táp van benne, ja és az alaplapon passzív hűtés van, viszont nem találtam aktív hűtőt erre a lapra.
A vicc, hogy a proci hőmérséklete is most 60 fok fölé nem megy, s a feszültség sem ingadozik, mégis leáll a gép, ha nem teszem mellé asima hűtőt!!!!
MI LEHET A BAJ?
VALAKI SEGÍTSEN!!!!

Előre is köszi

Gábor

ASUS P5K PRO, Q6600, 4 GB DDR2 GEIL, Sapphire Radeon 5850 HD Xtreme 1 GB DDR5, 320 GB HDD, Win7 Professional X64

(#24) didyman válasza Cortinaar (#23) üzenetére


didyman
őstag

A Mercury táp eleve baj benne és lehet oka a gép viselkedésének. Ezt a témát zárom, további kérdésekkel vagy az azonnali kérdések, vagy az egyéb HW tápos témaköreiben érdeklődj.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  A gép lekapcsol!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.