Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Abu85 válasza Albus_D (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

HPCG volt korábban is, csak 2017-től vált hivatalossá a lista. Ugyanez a helyzet az AI-val is. Az is idővel hivatalos lesz.

Jelen hír a top500-ról szól. Benne van minden a top500 listáról, annak az első tíz helyéről. Green500 és HPCG hír nincs. Ezek alternatív ligák, fontosak magukban, de nem a leggyorsabbról szólnak. A HPL-MxP pedig nem is liga még, mert nincs beemelve a top500.orgra.

Nem tartom hasznosnak, hogy az összes gépet felsoroljuk a top500 listáról. De ezt évek óta így csináljuk. Az első tíz helyezettre fókuszálunk. Akit érdekel a többi, nézze meg a teljes listát, be van linkelve.
A Green500 túl gyorsan változik. Gyakorlatilag évente kétszer kicserélődik majdnem a teljes első tíz, tehát az nem egy következő verseny. A HPCG pedig egy B-liga, míg az HPL-MxP még nem is hivatalos. Utóbbi érdekes, mert hasznos irány, de amíg nem lesz végleges konszenzus a hogyanról, addig nem fog felkerülni a top500.orgra. Ha felkerül, akkor arról is írni fogunk, hiszen véglegessé és követhetővé válik.

Értem egyébként, hogy mi a bajod, de valójában nem én tehetek róla. Írjál Pat Gelsingernek, rúgd seggbe virtuálisan, hogy ne bénázzon, de elhiheted, hogy nem én döntök arról, hogy az Intel ki tud-e adni a kezei közül top500-at megnyerő gépet, vagy sem. Pat Gelsinger az, akinek erre rálátása, hatása van. Vele intézd az elégedetlenséged.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.