Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9700 pro vagy 9600 xt ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DesertDog


DesertDog
tag

Sziasztok!

Mostanában kezdtem el VGA cserén gondolkozni. Jelenlegi kártyám egy ELSA Gladiac GeForce2 GTS. Anno nagyon király kártya volt, de már egy kicsit elavult. Amíg meg voltam elégedve a kártyával, nem nagyon követtem a fejlődést, így most egy kicsit tanácstalan vagyok. Az már kezd biztos lenni, hogy ATI -ra épülő kártyát veszek. Van is két jelöltem, de nem tudom eldönteni, hogy a régebbi 9700 prot, vagy az újabb 9600 XT-t válasszam. Ha esetleg valaki látott valahol ilyen összehasonlítást, esetleg van személyes tapasztalata, megköszönném a segítségét. Természetesen további alternatívák is érdekelnek.

(#2) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

9700 pro.9600 XT elég gyengus...

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) Angie™ válasza DesertDog (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Szerinetm kb 1000 radeonos topic van amiben le van írva 20000-szer hogy a két kártya pontosan milyen eredményre képes..
Attól is függ hogy, mire, és meddig szeretnéd használni.. pl: a 9700pro kártya 256 bit-es míg a 9600xt 128 bit-es.. a 9700pro szinte minden helyen megveri a 9600xt- t.. a 9600xt mellett egyedűl annyi szól, hogy elég jó áron megvásárolható újonnan, és támogat néhány új funkciót pl: smootvision

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) MUŁĐER válasza Angie™ (#3) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Smoothvision van a 9700 ben is...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#5) Alvin_ti4200 válasza DesertDog (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyértelműen 9700Pro, mert sokkal gyorsabb. Topic zárható.

(#6) Angie™ válasza MUŁĐER (#4) üzenetére


Angie™
addikt

de 9600xtben újabb van, vagy nem??:DD

na mindjárt utánnanézek..

9700pro: SMOOTHVISION™ 2.0

9600Xt: SMOOTHVISION™ 2.1

[L]http://www.sapphiretech.com/vga/9600-xt.aspf[/L]

[Szerkesztve]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) MUŁĐER válasza Angie™ (#6) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nem sokat számít milyen Smoothvision...Attól még a 9700 pro szarrá gyalázza a 9600XT-t..

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) Angie™ válasza MUŁĐER (#7) üzenetére


Angie™
addikt

Figyi... szerinted én mit mondtam??? Nem azt hogy a 9600xt jobb, sőt emlkészem hogy azt írtam a 9700jobb, csak a 9600xt olcsóbb és egy két dolog újabb benne.. de ez még nem azt jelenti hogy jobb..

szvl kérlek ne érsd félre a hozzászólásaimat..

'' a 9700pro szinte minden helyen megveri a 9600xt- t.. a 9600xt mellett egyedűl annyi szól, hogy elég jó áron megvásárolható újonnan, és támogat néhány új funkciót pl: smootvision''


[Szerkesztve]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#9) MUŁĐER válasza Angie™ (#8) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nem értettem én félre!:)
Csak nem utaltál eléggé arra hogy a 9700 pro sokkal jobb!Olyan mintha csak kicsivel lenne jobb!De nem.Csakhogy tisztán lásson a topic-indító.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) Vitus válasza DesertDog (#1) üzenetére


Vitus
őstag

9600xt 128Bit 4 pipeline vs 9700Pro 256Bit 8 pipeline. Szerinted? :D Egyébbként szerintem az ATI 9600 sorozata elég gyenge eresztés, maradhattak volna a 9500-nál. :(

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#11) MUŁĐER válasza Vitus (#10) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Ja,9600 tényleg elég gyengus...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#12) haliho


haliho
csendes tag

tényleg nem tudom szoval ne nagyon hurrogjatok le,
de a 9700pro directx9-es-e és számit-e valamit,ha nem?
Itt a játékokra gondolok..

csakazértismámermáméne?

(#13) MUŁĐER válasza haliho (#12) üzenetére


MUŁĐER
addikt

DX9-es.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#14) Angie™ válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


Angie™
addikt

Ok mindegy.. feladom..:DD

Te tudod hogy jobb, meg én is, meg szerintem már a topic nyitó is, sőt még a barátnőm is tudja..:DD

OFF

''a 9700pro szinte minden helyen megveri a 9600xt-t'' -szerinted ezzel a mondattal nem utaltam eléggé...:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) haliho válasza MUŁĐER (#13) üzenetére


haliho
csendes tag

ok koszi.CSak azért gondoltam,hogy talán nem az,mert nem
mostani kari.

csakazértismámermáméne?

(#16) MUŁĐER válasza Angie™ (#14) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nem kéne oda hogy szinte!Na de nem cinkellek tovább!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#17) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#16) üzenetére


MUŁĐER
addikt

9700 és az azóta megjelent minden ATI kártya DX9-es.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#18) Angie™ válasza MUŁĐER (#16) üzenetére


Angie™
addikt


9600xt 3dmark2003 ban kb 4000-4500 pont körül teljesít
míg
9700pro 3dmark2003 ban kb 5500-6000 pont között teljesít

szóval szerintem eléggé dx9-es:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#19) haliho válasza MUŁĐER (#17) üzenetére


haliho
csendes tag

most voltam az ati.com-on.Igazad volt.Tényleg..
Ja még egy uccso kérdés.Mennyiért vesztegetnek egy 9700pro-t?KB

csakazértismámermáméne?

(#20) MUŁĐER válasza haliho (#19) üzenetére


MUŁĐER
addikt

50-55K használtan.Jó vétel!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#21) haliho válasza MUŁĐER (#20) üzenetére


haliho
csendes tag

Ok.Én is most veszek majd kártyát.De én a topic kezdQvel ellentétben
maradok a 9600XT-nél.Mert egy vadi majd egy 20-assal olcsóbb.
Meg a tesztekbol úgy szürtem le,Ezzel is minden elmegy még jo ideig
1024*768-ban max quality-n. Vagy nem?

csakazértismámermáméne?

(#22) MUŁĐER válasza haliho (#21) üzenetére


MUŁĐER
addikt

HÁÁÁÁTTTT....Nemtom,nekem 9600 pro van,nem vagyok hűde oda a teljesítményéért...Mondjuk én drágán vettem...De ne má hogy XT 30kért van!Pro talán.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#23) Angie™ válasza MUŁĐER (#16) üzenetére


Angie™
addikt

''szinte'' semmi sem 100% a világon..:DD

''szinte'' - ha vkinek csak 35e forintja van és nincs 50-55e forintja az 9600xt-t fog venni, és mivel ez olcsóbb 9700pronál, árban megveri..

''szinte'' - ha vki nem szeret használt alkatrészeket vásárolni, pl: ÉN, és nincs szok zséje (Lásd fentebb:DD), az szintén a 9600xt-t fogja választaní..

''szinte'' - SMOOTHVISION™ 2.1 ici picit jobb és újabb SMOOTHVISION™ 2.0-nál

ezért írtam hogy szinte..:B

EZEKTŐL ELTEKINTVE, RADEON 9700PRO MINDEN SZINTEN JOBB, GYORSABB KÁRTYA 9600XT-TŐL!!!!!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#24) MUŁĐER válasza Angie™ (#23) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Jóvanna,csak annyira válaszoltam hogy melyik jobb,a 9700pro vagy a 9600XT!:)
De újonnan ugye nem 35k az XT?Remélem nem...

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#25) haliho válasza MUŁĐER (#22) üzenetére


haliho
csendes tag

Jo talán kicsit több.De még elozo héten Gianni adta az Extreme edition-ost(ami tunning alapbol és még húzható,ha minden igaz)
39k-ért és azóta csak esnek az ati kártyák.

[Szerkesztve]

csakazértismámermáméne?

(#26) Vitus válasza MUŁĐER (#17) üzenetére


Vitus
őstag

A 9700Pro az Ati első igazán sikeres kártyája és az első ami dx9.0-t támodat.
''9700 és az azóta megjelent minden ATI kártya DX9-es.'' A 9000, 9100, 9200 és ezek változatai újabbak és mégsem támogatják a dx9-et :) Csak, hogy kicsit kötekedjek is. :DDD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#27) MUŁĐER válasza haliho (#25) üzenetére


MUŁĐER
addikt

:OAz nemjó!Mert akkor csak bagóért viszik el a pro-at!:O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#28) MUŁĐER válasza Vitus (#26) üzenetére


MUŁĐER
addikt

A 9200 nem DX9-es?Úgy emléxem pedig.Na de megyek gyúrni,cső!:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#29) Vitus válasza MUŁĐER (#28) üzenetére


Vitus
őstag

Nem az. :) Gyúrjál! :) Én meg eszem valamit, lefekszem a tv elé és meg sem mozdulok. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#30) haliho válasza MUŁĐER (#27) üzenetére


haliho
csendes tag

Mondjuk az lehet,hogy a Pro-dal nem vagy megelégedve(amit nem igazán értek)
,de akármilyen játék tesztben 1024*768*32b-ben a 9600XT jóval felette volt,
a 25 frame/sec-nek ami ugyebár a folyamatos minimumja.Vagy tudsz olyat amelyikben nem?

csakazértismámermáméne?

(#31) I_Am válasza haliho (#30) üzenetére


I_Am
veterán

Ha megvan hozzá a konfig-od akkor felette lesz, de azért a S.T.A.L.K.E.R., HL2, Domm3-ról már nem merném kijelenteni, hogy full grafon simán fog futni rajta.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#32) _Volkovy_ válasza haliho (#30) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A 25fps minden,csak nem folyamatos :)

(#33) haliho válasza I_Am (#31) üzenetére


haliho
csendes tag

Már bocsánat,de remélem nem lesz igazad.Nem Azért adok ki most majd 40 rugot
(ami egyébkent is irreálisan soknak tartok egy középkategoriás kártyáért),
hogy aztán itt ''bénázzon''.Én ezt remélhetoleg legalább masfél évre akarom venni,
ha nem többre.

csakazértismámermáméne?

(#34) Vitus válasza _Volkovy_ (#32) üzenetére


Vitus
őstag

Pedig a szemed még annyit sem tud másodpercenként. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#35) I_Am válasza haliho (#33) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor várj még 1 kicsit (1-2 hónapot) és figyeld meg mennyiért vehetsz majd 9700pro-t vagy sima 9800-at.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#36) haliho válasza _Volkovy_ (#32) üzenetére


haliho
csendes tag

É mindig is úgy tudtam (fizikábol lehetett tanulni), hogyha 25 képet egymás után lepörgetünk, azt az emberi szem folyamatosnak látja.Ezen alapult az elso mozgoképes mozi.

csakazértismámermáméne?

(#37) haliho válasza I_Am (#35) üzenetére


haliho
csendes tag

Sajna nem vagyok olyan türelmes,mert itt ülök a Deus ex-en+a Prince of Persián.
És nem indul el.Ja,mert most egy gf2mx440-em van.

csakazértismámermáméne?

(#38) AceTom


AceTom
aktív tag

9700 PRO tuti jobb, mint a 9600XT, mármint gyorsabb...
Az hogy mi mennyire folyamatos az a megvilágításon is múlik nem? Mármint a moziban sötét van, azért elég oda kevesebb FPS. Bár én ebben abszolút nem vagyok otthon.

(#39) Angie™ válasza haliho (#37) üzenetére


Angie™
addikt

figyi deus ex kicsit érdekes game, még a 9800-as radeonokon is szaggat és szenvedve megy..

9600pro@Xt órajeleken megy nálam 800*600 ban full garfikán 30-35 fps-sel
1024*768ban képregény

[Szerkesztve]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#40) Sopi válasza Vitus (#29) üzenetére


Sopi
senior tag

Helló!
Tudtommal a 9200-esek is DirectX 9-esek.
Haveromnak van egy (gagyi) Radeon 9200SE-je (64bit), még az is DX9-s

(#41) Sopi válasza haliho (#37) üzenetére


Sopi
senior tag

ááááááááááááá... NEEEEEEEEEEE!!!
Ne készítst ki!!!! :(((

GeForce2 MX440 NEM LÉTEZIK!!!!
Van GeForce2 MX400 és GeForce4 MX440!!!!!

(#42) haliho válasza Angie™ (#39) üzenetére


haliho
csendes tag

No nem baj nekem jo lesz a 800*600 is.Anno a chip azt irta,hogy 1,5Ghz+ Radeon 8500-assal 640*480,és a maximum a 800* 600.Ezért gondoltam,hogy jövök én majd a 2Ghz feletti és leendö 9600Xt-s gépemmel és megy,mint az álom.

csakazértismámermáméne?

(#43) haliho válasza Sopi (#41) üzenetére


haliho
csendes tag

Jo lehet,hogy elirtam.Már keverek mindent.mx,se,gf,ultra,fx.encore,pro,extreme,stb
meg a szamokat is.Habár most eloszor fordult elo,és igérem jobban figyelek arra mit irok.

csakazértismámermáméne?

(#44) Angie™ válasza haliho (#43) üzenetére


Angie™
addikt

Mindegy a lényegen nem változtat, Prince of Persia nem megy Mx-es kártyákon, lehet az gef2 vagy gef4...

OFF

Nem tudsz POP-hoz valami linket ahol pach van hozzá??? Sehol sem találok, pedig vki írta hogy van vmi patch ami javítja a kameranézet hibát..

ON

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#45) fLeSs válasza Sopi (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Radeon 9000/9100/9200 nem DX9-es.
A leggyengébb DX9-es ATI VGA a Radeon 9600SE.

A témához pedig: a 9600 XT és a 9700 Pro nem egy kategória. A 9700 Pro a csúcskategóriát képviseli, és képviselte kb. 1 éven keresztül (nem is volt ellenfele), míg a 9600 XT a középkategóriát képviseli, de ez látszik az árukon is. A 9700 Pro-t szerencsével 50-60K között megveheted, de már csak használtan, mert az ATI már nem gyártja. A 9600XT-t 30-40K nettóért mérik.

A Smoothvision 2.0<>2.1 kérdéshez pedig annyit, hogy semmit nem számít, ez kiderült a neten pár tesztből.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) Vitus válasza Sopi (#40) üzenetére


Vitus
őstag

[L]http://www.tomshardware.hu/graphic/03q1/030306/radeon9800pro-05.html[/L]
Itt nézz utána ennek. Egyébbként már több embertől hallottam az, hogy a 9200 dx9-es de hogy honnan szedik:F

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#47) Angie™ válasza fLeSs (#45) üzenetére


Angie™
addikt

Na ezért ő a Házigazda, mert szépen tud fogalmazni!!!:DD

köszike a smoothvision információt, most már ezt is tudjuk...:C


Ebben véletlenűl nem tudsz segítení???:DD

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=45431&start=50[/L]

[Szerkesztve]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#48) fLeSs válasza Vitus (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Gondolom mert 9-essel kezdődik.
1ébként itt egy kép egy korábbi cikkünkből, meg egy kis idézet:



A Radeon 9000 (RV250)-es kártyával az ATI kissé felborította a rendet a vásárlók fejében, ugyanis elvileg arról szólt a fáma, hogy a kártya első száma a támogatott DirectX verziót jelenti (Radeon 7500 - DirectX 7 támogatás, Radeon 8500 - DirectX 8 támogatás), ellenben a Radeon 9000 ''csak'' DirectX 8-as kártya, ráadásul gyengébb teljesítménnyel, mint a 8500, hiszen pipeline-onként már csak 1 textúrázóegységgel (TMU) rendelkezett.

Időközben az ATI bemutatta a Radeon 9200 (RV280)-ast is. Gyakori kérdés, hogy mi a különbség a Radeon 9000 és utóda között. A válasz rövid: teljesítményben semmi. A 9200 a 9000-rel ellentétben támogatja a 8x-os AGP szabványt, ám a különbségek listája itt véget is ér, ráadásul az új kártya ebből semmit sem tud profitálni. Egy Radeon 9000-ről 9200-ra váltást tehát ellenünk irányuló merényletnek értékelünk... Megjegyezzük, hogy az ATI már ennek a kártyának is kiadta a még lassabb változatát, a 9200SE-t, amely szintén 64-bites memóriával lett felvértezve. Őlassúságához még nem volt szerencsénk, de látatlanban sem ajánljuk senkinek, már aki 3D-s grafikát is szeretne látni képernyőjén...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) Sopi válasza Vitus (#46) üzenetére


Sopi
senior tag

OK, elhiszen, én is csodálkoztam, csak ez van a dobozán. :F

(#50) haliho válasza Angie™ (#44) üzenetére


haliho
csendes tag

Nem nagyon foglalkoztam eddig a POP-vel,de most rákerestem és ezt találtam:
http://www.schwortschik.de/prince/eng/index.htm
Nézd meg ,nem tudom erre gondoltál-e....

csakazértismámermáméne?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9700 pro vagy 9600 xt ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.