Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ace


Ace
tag

Üdv!
Egy kérdésem lenne de mivel sehol nem találtam hasonló témát és nem volt kedvem végigbogarászni kb. 1000 fórumot, hogy hátha rálelek a válaszra ezért megnyitottam ezt a topicot.
Tehát adott egy Zalman ZM-MFC1 előlapi szabályzó és 5 db zalman házhűtő(ZM-F1) ventillátor . Úgy akarom megoldani hogy az 5 ventillátor mindössze 2 szabályzóval(potméterrel) tudjam szabályozni mondjuk az elsőre kötök 3-at a másodikra pedig 2-t...az olvastam ''egy helyen'' hogy ez a panel többek között azért is jó mert idézem ''Magas 7w-os csatornánkénti terhelhetőség...'' van. Nos nem tudom pontosan mennyit fogyaszt egy ilyen ventillátor de azt tudom hogy a ledes változatok olyan 3-4W-ot esznek nah most ugye ezekbe az F1-be nincs led tehát gondolom valamivel kevesebbet mintha '' rémlene valahonnan, hogy 1-2 W '' de ez nem biztos. Tehát a kérdés összefoglalva nem gond e ha 2-3 ventillátort párhuzamosan összekötve egy potméterrel vezérlem?

(#2) vicces válasza Ace (#1) üzenetére


vicces
addikt

a ventire rá van irva, hogy mennyi áramot vesz föl.
P=U*I /egyébként ma buktam meg villanyból :(/

:)

(#3) Ranger007


Ranger007
csendes tag

Szerintem kettőt még simán elvisz de 3mat nem egészséges hosszutávon járatni vele,mert igencsak felhevülnek a hátulján a kis bordák, vagy ha mindenképpen 3-mat akarsz rákötni akkor a kis bordákhoz raksz egy ventit ami lefújja róluk a meleget, igy talán szerencsésebb lessz a dolog.

Asus a7n8x-E DELUXE AMD BARTON 2500+@3200+ (11x200)2x256MB Samsung 400ddr Sapphire Radeon 9800pro 128MB Chieftec 420W DualFAn Toshiba SD-R5112 DVD-R

(#4) Ace válasza vicces (#2) üzenetére


Ace
tag

Számolgattam egy kicsit
Ugye a szabályzópanel specifikációjában az van megadva hogy 11V-ig ad le
Tehát ha azt nézzük hogy a zalman venti
12V-nál 0.25A(áramerősség)-nél 3 W-ot fogyaszt
és 5V-nál 0.12A(áramerősség)-nél 0.6 W fogyaszt

akkor ha a zalman panel képes lenne ''ugye csutkánál'' 12V-ot leadni akkor a 3 venti 9W-ot fogyasztana ami nem fér bele az egy csatornánként terhelhetőségbe de mivel csak 11V-ot ad le a panel ezért gondolom a felvett áramerősség is olyan 0.20A körül lehet de legyen 0.22A ebben az esetben
0.22*11-el az 2.42W de mivel 3 venti van ezért * 3 ami 7.26W - ez már szerintem elfogadható mivel gyárilag van a potikon ilyen kis hűtőborda pont az ilyen hülyék miatt mint én aki terhelni akarja mint az állat :))

jobbik esetben 0.20A a felvétel 11V-nál és ekkor ''csak'' 6.6W tehát pont jó...de mivel úgysem lesz koppon szinte soha hiszen pont a csendesítés végett vásároltam ezeket ezért nem parázok és rákötöm köszi a megvilágosítást vicces. Thx.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#5) Ace


Ace
tag

Jah ha nincs más hozzászólás téma zárható...

(#6) Trak válasza Ace (#1) üzenetére


Trak
addikt

Nekem annyi a kérdésem, hogy külön hol lehet venni ilyen előlapokat amire rá tudok kötni ventillátorokat, és szabályozhatom őket?
És milyet érdemes venni?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#7) Ranger007 válasza Trak (#6) üzenetére


Ranger007
csendes tag

Bármelyik szám.tech boltban általában coolerMAster ZAlman Enermax a tuti de vannak még más nagyonjo cuccok is, talán ez a szabPanel az ember izlésétül is függ hogy milyet vesz a gépébe,mert a ventiszab mellett elég dizájnos is tud lenni.

Asus a7n8x-E DELUXE AMD BARTON 2500+@3200+ (11x200)2x256MB Samsung 400ddr Sapphire Radeon 9800pro 128MB Chieftec 420W DualFAn Toshiba SD-R5112 DVD-R

(#8) mityku


mityku
aktív tag

Hali!
Én mondjuk egy saját vezérlőpanelt akarok létrehozni! Ötlet van bőven, lehet meríteni a hazai modderek munkáiból (hozzátehetjük, amik elég igényesek )!
:C :)

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#9) Trak válasza Ranger007 (#7) üzenetére


Trak
addikt

Akkor remek, mert ma voltam vagy 4 boltban, és foggalmuk sem volt miről beszélek:DD
És nem névtelen boltok voltak, hanem az itt is sokszor emlegetett nagyobbak...
Biztos nem volt kedvük kiszolgálni:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#10) LukE válasza Ace (#4) üzenetére


LukE
veterán

b+, most loktem le fel oldal gepelest...

roviden: majdnem jo a gondolatmeneted. Ami erdekes, az a fesszabalyzon eso teljesitmeny az erdekes. Ha 11V-on, ~0.25A-en megy egy venti, akkor a teljesitmeny a fesszabon: (12-11)*0.25=0,25W
Ha 5V-on megy a venti, akkor (12-5)*0,12A=0,84W-ot kell elfutenie a szabalyzo aramkornek.
Vagyis ha lasabban megy a venti, melegebb a szabalyzo aramkor! ( kapcsolouzemu szabalyzo aramkornel nem, de olyat nem sokat lattam ilyen elolapi izeben, Ha meg kapcsolouzemu lenne, akkor meg majdnem mind1, mert a szabalyzo alig melegszik.)

Vegulis mind1, ha kicsit odafigyeltek, akkor par ventivel nem lehet hazavagni, es a legtobb feszstab IC-ben van hovedlem. Meg ha a hovedelem lekapcsolja a ventiket, akkor akkor a gep meg magat:DD.

(jah, es 1 szep nagy poti: [L]http://othello.mech.nwu.edu/ea3/book/elec9/Pots_files/potentiometer.jpg[/L] ezt tekergeted, de ami a szabalyzast csinalja, ami a borda van, az egy feszstab IC)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) Ace válasza LukE (#10) üzenetére


Ace
tag

Tehát elviszi ez a konklúzió? :B

Mert ha most végülis azt vesszük figyelembe, hogy 0,84W jelentkezik a szabályzón 1 ventillátornál 5 V-ra leszabályozva akkor elvileg 7-et is el kellene vinnie ha készpénznek vesszük a zalman leírását nem?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#12) LukE válasza Ace (#11) üzenetére


LukE
veterán

jah, gondolom. Bar abban nem vagyok biztos, hogy milyen 7W-ra, mikor, hol, milyen hold allasnal gondoltka a kedves speciffikaciot kitolto urak es/vagy holgyek, de csak nem fustol el:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.