Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  6800-x800 érdemes-e váltani? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Genun


Genun
tag

Hali.

Mostanában lenne pénzem vga-cserére de nem tudom, hogy egyáltalán érdemes lenne-e nyugdíjba küldeni a 9800-asomat. Ha pedig igen, akkor melyikre váltsak....a 6800 szimpibb nekem, nem tudom miért(egyébként az ATi-t szerettem idáig), viszont az X800-on érezni a profizmust, a kifinomultságot..... Elsősorban persze a budget- kategóriásokra gondolok, X800 pro, 6800 GT.

És nem szeretném ha nem egy ATi vs.nVidia topic lenne ebből.

(és persze nem a jelenlegi vasat akarom alá tenni :) )

Előre is THX.

(#2) -=V3rthil=- válasza Genun (#1) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Most én is elgondolkodtam a sima 6800-ra váltáson. Nem tudsz valahonnan olcsón szerezni?:) X800Pro vs 6800GT-ből szerintem a 6800GT jobb, de csak SZVSZ!

hey-ho-let's-go

(#3) Wildmage válasza Genun (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nem is tudom, de még a ''budget kategóriások'' is vagyonokba kerülnek. Van aki ennyi pénzből rak össze egy egész számítógépet. Ha Doom3-azni akarsz full felbontásban és megvan hozzá a géped is, valamint sok a felesleges pénzed, akkor vegyél ilyet most, de szvsz egy vga-ért nem éri meg soktízezret adni, ha pár hónap múlva már a felét se fogja érni.

(#4) Genun válasza Wildmage (#3) üzenetére


Genun
tag

Hát ja ezért foglalkoztat a kérdés, mert kicsit kevesebb mint 1 éve van 9800-asom és kb 70 ezret költöttem rá.

Na szal tényleg nagy különbségek vannak a 9800-ashoz képest? :F

(#5) anulu válasza Genun (#1) üzenetére


anulu
félisten

tesztek alapján a GT-nek jobb a hűtése / kevésbbé melegszik a kártya. más miatt is ezt venném, de az indokot nem írom le, mert csúúúnya flame lenne belőle.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) -=V3rthil=- válasza Genun (#4) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

A GT már sokkal jobb. De még a sima is elég jól teljesít. De ha jól tudom, nemsokár lesz itt a PH!-n 9800Pro/Xt-6800 összehasonlító teszt, hogy érdemes-e cserélni, azt mindenképpen várd meg szerintem!

hey-ho-let's-go

(#7) Wildmage válasza Genun (#4) üzenetére


Wildmage
senior tag

Sebességben komoly különbségek vannak a 9800 és az újak között. Én is 76.5k-t költöttem a 9800prom-ra zalmannal együtt és mi lett a vége? 50-ért megvehetném most simán, pedig még alig múlt 3 hónapos :((( Soha többet ennyi pénzt vga-ra nem adok ki.

(#8) Genun válasza Wildmage (#7) üzenetére


Genun
tag

Látom sok itt az nv fanboy. :DD

A tesztet megvárom, kíváncsi lennék rá.

Hja, megértelek, de azt is nézd hogy mikor te, vagy én vettem már nem számított annyira új cardnak, azért szeretném most fontolóra venni, mert még idő míg kijön a 6900 meg az X900(esetleg), meg a 7-es, 11-es széria.

(#9) Amigo78 válasza Genun (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

sztem nem érdemes azért a pár játékért ami mondjuk igényelné....meg itt az uj szabvány....a PCIE... majd arra sztem jobban jársz ha veszel K8ast

(#10) Amigo78 válasza Amigo78 (#9) üzenetére


Amigo78
senior tag

meg azért is mert a cuccod ha azvan a gépedben már nagyonkevés a ujaknak

(#11) arpi6k


arpi6k
addikt

Engem is ez a kérdés foglalkoztat mostanság. Mongyuk meg van kötve a kezem mert nincs meg rá még a keret. Jelenleg nekem is szimpibb a 6800GT, de majd még meglátjuk.

Intel & ATI

(#12) Genun válasza Amigo78 (#10) üzenetére


Genun
tag

Mondtam hogy nem ez lesz, a mostani csak ideiglenes config. Tudtommal még nincs A64-es pci-express lap....esetleg lga775-ösökön. De A64-et tervezek venni.
Meg azért nem lesz túl nagy telj-növekedés a pci-etől..csak egy 16x AGP...szvsz

(#13) Amigo78 válasza Genun (#12) üzenetére


Amigo78
senior tag

akkor meg minek másik? most megveszed 100körülért szted mennyiért adood majd el?

(#14) Male válasza Genun (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Sebességben tényleg nincs különbség az AGP és a PCI-E között (egyelőre nincs is szükség a PCI-E-re, bőven elég az AGP 8X), viszont ha most veszel egy 100e körüli VGA-t, és később alaplapot cserélsz, amin nem lesz AGP (előbb utóbb eltüntetik a marketingesek), akkor dobhatod ki, hiába nincs szükséged gyorsabb VGA-ra.

(#15) Genun válasza Male (#14) üzenetére


Genun
tag

Hát lehet hogy igaz de nem várok, és nem akarok lga775-ös alapot venni DDR2 rammal meg kivárni a pci-e-s vga-t. :t

Mire elterjednek addigra úgyis új vga kell......jó ötlet, meg kéne néznem egy árlistát végre. :DD Azt se tudom mennyibe kerül a GT. Talán majd az ár dönt. :)

(#16) arpi6k válasza Genun (#15) üzenetére


arpi6k
addikt

Sajna nem nagyon lehet kapni... :( Legalábbis én még sehol nem láttam.

Intel & ATI

(#17) Genun válasza arpi6k (#16) üzenetére


Genun
tag

Nem találok én se.......de pl HOC-n egy srácnak már van....meg egy sima 6800-ast találtam, msi-t de az csak 128 megás...tudom hogy em sokat számít de azért mégis....ráadásul 100k....ha még el is passzolom 30-40-ért a 9800-ast akkor is sok...akkor egy ideig nincs új vga..

kösz mindenki. :)

(#18) viharhozo válasza Genun (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Tulkeppen csak a legfontosabb dolgot hagytad ki, azt, h mekkora a keret. Kozelito arak:

6800: netto 65-70k (nakker)
X800Pro: netto 76k (rendelesre, Ready)
6800GT: netto 90-95k (nakker)
X800XT: netto 92k (rendelesre, Ready) ->egyelore csak papiron
6800U: netto 110-130k, csak papiron

X800XT-t lehetett venni netto 120k-ert, komam 6800U-t hozott Ausztriabol brutto 140k-ert.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#19) arpi6k


arpi6k
addikt

Iszonyatosan megborult árak. :O

Intel & ATI

(#20) arpi6k válasza Genun (#17) üzenetére


arpi6k
addikt

Amúgy én a hejedben semmi képp nem adnám el a 9800-at. Simán kihúzod vele amíg lejjebb mennek az árak.

Intel & ATI

(#21) Genun válasza arpi6k (#20) üzenetére


Genun
tag

Ja, én is így gondoltam. Csak idővel még kevesebbet ér a 9800.

Btw max 50k-m volna rá, a vgam eladásával lehetne kipótolni.

(#22) Genun


Genun
tag

Találtam GT-t 130 ropi pclandon bruttóba. Chaintech. Akkor maradok a 9800-nál. Esetleg egy olcsóbb X800.

(#23) arpi6k válasza Genun (#21) üzenetére


arpi6k
addikt

Igen ebben is van velemi. Én is hasonló cipőben járok. Úgy kb 1 hónapja nekem is FX5900XT-m volt, de eladtam azért mert pont akkor kezdett el esni az ára, és így még viszonylag jó pénzt kaptam érte. Most pedig várok. Úgy is dolgozok, simán elég ez a GF2MX netezésre.

[Szerkesztve]

Intel & ATI

(#24) Genun válasza arpi6k (#23) üzenetére


Genun
tag

Hát nem akarom megvárni mire 30-at kapok érte... ki tudja talán most is csak annyit ér. :((( Jó lenne ha a ready házhozszállítana vidékre...

(#25) dermedt


dermedt
aktív tag

Én ahelyedben megvárnám míg a legtöbb bolt feltölti raktárkészleteit ezekkel a szuper karikkal, mert ha sok boltban lesz raktáron , akkor vszínű , hogy lejjebb mennek az árak és te is jobban tudsz majd válogatni!

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#26) Gorneck válasza Genun (#8) üzenetére


Gorneck
titán

Nézz körbe van fenn két tesztem is, egy 9800pro és egy x800pro: [L]http://vganfo.uw.hu/[/L]

Gorneck#1239

(#27) rudi válasza Genun (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát szerintem még bőven fölösleges nyugdíjazni a 9800 pro-t. Egyetlen dolog, ami nem csúcsszuperul megy rajta az a Doom3 és az is inkább az ATI gyen opengl támogatása és a Doom3 motor NV cuccokra kihegyezése miatt van.

A PIC-eX mizériának még kell jópár hónap, majd jövő tavaszra talán lesz olyan szoftver is ami kihasználja az előnyét, addig bőven elég az AGP. Láttam olyat, hogy Chaintech és Leadtek 6800 128MB 256 bites memóriával, már kisker brutto 100.000 alatt, ezeket érdemes megvenni AKKOR ÉS CSAK AKKOR ha moddolható 16 futószalagosra.

Ősszel úgyis komoly árversenyfutás lesz VGA téren, szóval várj ki pár hónapot (október elejéig) és majd meglátjuk mi lesz.

Konfig tekintetében egy VIA KT800-as lap és egy 3200+ Athlon64 a nyerő szerintem valami komolyabb DDR466 vagy DDR500-as memóriával amiből 2×512 MB kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Genun válasza rudi (#27) üzenetére


Genun
tag

Én egy msi k8n neo platinumot néztem ki, egy 3000+-ossal, meg 2x512 mb kingmax 500mhz-est. Csak előbb még el kéne adni ezt a sok sz*romat a sigembe, és meg utána spórolnom kell egy darabon. :( Tehát még 1 hónap+. A vga is váratni fog magára. Esetleg akkor tudom megvenni most ha a 9800-ast is eladom, dehát akkor meg nincs vga-m.

EDIT:mármint az alap+cpu-t

[Szerkesztve]

(#29) anulu válasza rudi (#27) üzenetére


anulu
félisten

nálam a GT mellett a GDDR3 RAM szól. kisebb fesz kell neki, alig melegszik, jobban tuningolható. amkúgy van vmi ''külső jele'' a moddolhatóságnak? attól félek, nincs...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) Genun válasza anulu (#29) üzenetére


Genun
tag

Minden új-gen vga-n gddr3 van asszem... :U GT a király ha lemegy az ára.

(#31) divot


divot
veterán

50FPS átlaggal megy a 9800PRO-n a Doom3 1024*768-ban, 2*AF mellett. Szóval ezzel azért még el lehet prüntyögni egy darabig. :)

(#32) kokobe


kokobe
senior tag

Ja doom3-ban jobba GT a prohardveres tesztekben s x800pro a 6800ultrával verseng valamikor meg is veri! Úgyhogy szerintem x800prot vegyél is gigabytet mert azon alapból megy a 16pipe:))

<---AMD___ATi--->

(#33) Alvin_ti4200 válasza Genun (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mintha már lenne hasonló téma:U

(#34) Petie válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Petie
veterán

és ne aggodj lesz még több is :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#35) Genun válasza kokobe (#32) üzenetére


Genun
tag

Hát az is lehet hogy az csak egy első széria, vagy ilyesmi. Az atombiztos a pro VIVO

(#36) Genun válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Genun
tag

sry :B

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  6800-x800 érdemes-e váltani? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.