Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  486 os lap+proc kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pep


pep
tag

socket 3 nevezetű foglalatok tényleg 486 osoknak valók? ha igen miért van több lábnak hely? a socket 3 ba valahogy nagyobb proci kéne nem?

ilyen:



ja és hogy rakjam bele a procit?

[Szerkesztve]

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#2) khalox válasza pep (#1) üzenetére


khalox
őstag

Designation: Socket 3
Number of Pins: 237
Pin Rows: 4
Voltage: 5 volts / 3.3 volts
Motherboard Class: 486
Supported Processors: 486SX, 486DX, 486DX2, 486DX4, Pentium OverDrive, 5x86

486 alapvetően, a képen a bal felső részhez kell illeszteni a proc. bal felső részét...

(#3) khalox válasza pep (#1) üzenetére


khalox
őstag

Az nem lehet, hogy a processzorod nem 486-os?

(#4) pep válasza khalox (#3) üzenetére


pep
tag

elég nagy betűkkel van ráirva, hogy INTEL 486 SX :) :P


de miért csináltak több lukat a foglalatba??

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#5) khalox válasza pep (#4) üzenetére


khalox
őstag

Azért lehet rajta több, mert 486-os processzorból van egy rakattal: SX DX DX2/4 overdrive fajták... van hozzájuk 168 pines meg 169 pines foglalat is...

(#6) khalox válasza pep (#4) üzenetére


khalox
őstag

Az mondjuk nem baj, ha több lyuk van, az a baj - ha kevesebb, a 168 pines foglalatba nem megy bele a 169 pines overdrive 486-os, hiába erőlteted, de téged ez a veszély nem fenyeget (SX-ed van).

(#7) pep válasza khalox (#5) üzenetére


pep
tag

a bal felső résznél van 1 db egyedüli különálló luk. az mire való?

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#8) khalox válasza pep (#7) üzenetére


khalox
őstag

Normális esetben azért van külön, hogy a processzort csak ''rendesen'' tudd beletenni a foglalatba, másképp ne. SZERINTEM.

(#9) pep válasza khalox (#8) üzenetére


pep
tag

én 4 féleképpen bele tudtam rakni a 486os procit :) sehogy se működött :(
bár lehet hogy azért mert az alaplapi Ni/Cd elemből kijött a fehér paszta. de lehet hogy a táppal van baj. vagy a memóriával

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#10) khalox válasza pep (#9) üzenetére


khalox
őstag

JAJJ!
És füst is volt :) ?? Mert akkor már nem is fog... azzal a processzorforgatással vigyázni... :))
Meg aztán az az alaplap adhat 3,3V-ot meg 5V-ot is. (Egy jumperrel kell állítani).

(#11) pep válasza khalox (#10) üzenetére


pep
tag

nem volt füst.
de hogy döntsem el hogy melyik a helyes irány ha 4 féleképpen lehet belerakni??

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#12) khalox válasza pep (#11) üzenetére


khalox
őstag

A foglalat meg van jelölve láthatólag... a processzor is meg kellene legyen jelölve... (ahol a sarka ''le van vágva''). A jelölt sarkot kell illesztened a jelölt sarokhoz. Ha nincs megjelölve a processzor, az gáz. Arról nincs kép?

(#13) pep válasza khalox (#12) üzenetére


pep
tag

a procin van levágás. de azt hova illesszem a lapon?

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#14) khalox válasza pep (#13) üzenetére


khalox
őstag

KÖZÉPRE kell beillesztened a processzorodat úgy, hogy mind a négy oldalon maradjon egy-egy sor lyuk. Az irány pedig: a jelölt a jelölt sarok felé...

(#15) sirály12 válasza pep (#1) üzenetére


sirály12
őstag

A procin a levágás oda illik, ahol az az egyedüli luk van, ezen a képen a bal felső sarok. Az, hogy több luk van rajta ne zavarjon azok nem valók semmire. Mármint a legkülső sor nem való semmire. A procit csak egyféleképpen tood ugyis csak beletenni a foglalatba. Csak bátran.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16) khalox válasza pep (#13) üzenetére


khalox
őstag

Kinyitod a ZIF socket karját, megnézed, hogy tőled a socket jelölt része bal felső felé legyen, megfogod a processzort, megnézed, hogy melyik rajta a PIN1 (az van megjelölve ponttal, kereszttel, bevágással, arany háromszöggel, stb.) és középre behelyezed úgy, hogy a socket jelölt része és a processzor PIN1-e passzoljon.

Maradjon tehát 1-1 sor nem hasznát lyuk mindegyik oldalán a foglalatnak, és a proci csücsül középen.

(#17) khalox válasza sirály12 (#15) üzenetére


khalox
őstag

Épp ezaz, hogy nem egyféle módon tudja beletenni, mert ez 486-os processzor és overdrive ZIF foglalat...

(#18) pep


pep
tag

OK köszi . :)

''Ahol okosság kell, ott erőszak mit sem ér'' (Hérodotosz) tel : 30/4105645

(#19) sirály12 válasza khalox (#17) üzenetére


sirály12
őstag

Én úgy gondoltam az egyféleképpent, ahogy mondtam. A proci jelölt sarkát a bal felső részhez, mert a foglalaton ott a jelölés.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  486 os lap+proc kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.