Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:21:56

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark06 listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) Gery15 válasza helkis (#19300) üzenetére


Gery15
addikt

megnézzem :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#19302) subaruwrc válasza Gery15 (#19296) üzenetére


subaruwrc
félisten

cpu limit?

(#19303) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Csak, hogy ne legyen akkora CPU limit :D :

Gery15: próbáld ki ugyanezen a beállításon.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19304) cashback


cashback
őstag

Sempron 140@Athlon II X2 440 + Giga 4850 @ toxic órajel

12233pont

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#19305) C64


C64
őstag

Zotac GTX280 AMP! Edition 18002 pont
vs.
Galaxy GTX285 Standard 18084 pont

Szinte egyazon teljesítmény, az ára mégis nagyban különbözik :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#19306) Kolondrum

Üdv! Egy emlék az egyik Ultrámmal. Menne ez még, de ne bolygassuk a nagy öreg nyugalmát.
CPU: Q6600 3.44GHz
VGA: Gigabyte 8800 Ultra (Vmod OFF állásban) + AC Accelero XTREME 8800

Ha hazajött a másik azzal is csinálok egyet. SymbianOS

[ Szerkesztve ]

(#19307) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Minden gyári értéken van. És alapon nem nyúltam semmihez :R :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#19308) hegeanabol válasza hegeanabol (#19307) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Első neki futásra nem is olyan rossz :DDD :DDD

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#19309) csdm


csdm
senior tag

Légyszi adjatok ötleteket, hogy mivel nyerhentnék még kb +300 pontot 2D Mark 06-ban.
A csúcsom, az 16858 pont, amit Phenom II X4@3,9GHz-el értem el, és 810/1100 sapphire 4870 vapor-x-el. A tápom(FSP ATX-400PNF) ezt a párosítást még hiba nélkül viszi, felette már bibi van. 4GHz-en a proccesszor kb 300 ponttal jobbat visz, mint 3,9GHz-en, viszont a tesztet csak úgy sikerült leuttanom, hogy csak a CPU-t teszteltem, mert a fent említett órajelekre tuningolt 4870+4GHz-es Phenom II-vel már nem vitte a tápom, a test felénél kikapcsolt. 4Ghz-es proci mellett próbáltam lejjebb venni a VGA órajelét, hogy stabilan le tudjon futni a teszt, de sajnos ekkor már csak 16730 pontot kaptam, hiába volt 4GHz-en a CPU.
Tehát kerestetik nekem 200-300 pont. Mivel tudnám elérni? melyik driverrel próbálkozzak, esetleg növeljem az NB-m vagy HT linkem órajelét,a memóriák órajelét ill.késleltetését állítgassam vagy a Bus speedet?
Köszi előre is!

(#19310) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Bocsika..... az előbb ment egy film a 3dmark test alatt :DDD :DDD

Most már jó lesz :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#19311) Gery15 válasza csdm (#19309) üzenetére


Gery15
addikt

Szerintem nem a táp a kevés. hanem túlmelegszik valami azért kapcsol le.
CPU magok hány fokosak?
VGA hány fok?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#19312) Alastair' válasza csdm (#19309) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az én ötletem: ne foglalkozz vele.
Amúgy Win7 vagy XP az OS? 2 magos procit 4 magosítól, amibe bármikor benne van a hiba lehetősége, hány volt kellene a 4 GHz-hez? Az is csoda, hogy 3.9-et elbír a 400-as FSP, addig fogod kínozni, míg kifingik a táp. nekem a 350-es FSP 3.6 GHz-ig bírta meghajtani a Q6600-ot.

Alister from Hell

(#19313) csdm


csdm
senior tag

Win7 32 bit.
Nem szeretném hogy tönkre menjen a táp, a 3,8-3,9-4,0 csak egy test erejéig húztam fel.
Hőmérsékleyet sajnos nem tok mondani mert az alaplapom elég szarul mér, maghőm. a 4magosítás miatt nem ír CPU kupakhőt meg hibásan 80 foknak írja mindig.
Ami lehet, hogy az NB túlmelegszik.
4,0 hoz már +1Vot állítpttam be, a mosfeteken meg nincs hűtő,tehát az is melegedhetett, dr annyira hogy lekapcsoljon biztos nem, mert 4Ghzen először lefutattam csak simáb a cpu trsztet amit kibírt. Aztán a túlhúzott vga val már valamelyik vga tesztnél kékhalál.
Csak egyszer kékhalálozott, de több alkalommal sem tudott lefutni rendese, ekkor a vga tulhajtása miatt volt és csak kilépett a tesztből.
HERR Z től származo B55 tuningosabb példányát vettem nem itt van a bibi

[ Szerkesztve ]

(#19314) Alastair' válasza csdm (#19313) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egy bizonyos "egészséges" tuning-ot állíts be, és azt se default 06 beállításokkal teszteld, szerintem a mai hardvereket értelmetlen. Állíts élsimítást és szűrést, mert az jobban megmutatja mit tud a géped.
Extrém tuninghoz, extrém hűtések és tápok kellenek, 4GHz-t egy 4 magossal nem olyan könnyű elérni, az FSP tápokat nem erre tervezik, hanem megbízható és hosszú élettartamra.

Alister from Hell

(#19315) helkis válasza Alastair' (#19312) üzenetére


helkis
addikt

azt a 2@4 mag mint "bármikori" hibaforrást ne terjeszd plz, nem tudom próbáltad-e, én már több procit is kiteszteltem, olyan hiba, ami konkrétan a +magok aktiválására vezethető vissza nem fordult elő. ha nem megy a +1,+2mag, akkor általában egyből összeomlik a rendszer..
innentől pedig normálisan lehet tuningolni, és azok a szabályok érvényesek..
nyilván lehet olyan eset is amikor a látszólag jól működő magok miatt lehet a hiba, mert nem 100%-osak és ezért lettek tiltva, de szvsz elenyésző lehet ezek száma.. de itt is lehet valszeg stabilizálni az állapotot fesszel, órajellel, hűtéssel..

a hibabákat inkább gyenge áramkorlátos antibrand tápok, a gyengén hűtött, túlfeszelt procik, magas NB órajel, rossz rambeállítások, nem megfelelő bios-ok vagy beállításaik, illetve software-es gondok okozzák/hatják ahogy más platformoknál is..

tuningra mindenképp singlerail-os táp kell, illetve azt a max fogyasztásra kell méretezni..

csdm - +1v? :DDD 2,35v-on azért már ln2-is hamar elszáll.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19316) csdm válasza helkis (#19315) üzenetére


csdm
senior tag

:DDD Amikor rájöttem már nem tudtam szerkeszteni. Természetesen +0,1V :D

[ Szerkesztve ]

(#19317) Alastair' válasza helkis (#19315) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem terjesztek én semmit, de ismerősömnek pont ez okozta az instabilitást, ezért lehet másnál is.

Alister from Hell

(#19318) dangerzone


dangerzone
addikt

Ezazzz. A q9550-hez képest ~200 ponttal javítottam az eredményemen :DDD

18384 pont
Vga: 4870 vapor-x @ 810-4356
driver: 10.3
Proci: i5 750 @ 4382 mhz
Ram: 2087 mhz @ cl9

(#19319) Alastair' válasza dangerzone (#19318) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nice, lenyomnád 8xaa-val és 16xani-val? Puszta kíváncsiság. :R
Erre gondolok. 775/1000-en megy a 4870-esem.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19320) dangerzone válasza Alastair' (#19319) üzenetére


dangerzone
addikt

Jah, majd megnézzük azt is. :)

Procit akkor én sem húzom az egekig.

Hogy szeretnéd? :D
3,2 ghz , 3,6 ghz, 4 ghz, 4ghz+? :)

[ Szerkesztve ]

(#19321) Alastair' válasza dangerzone (#19320) üzenetére


Alastair'
nagyúr

3,2 elég lesz. :DDD :R

Alister from Hell

(#19322) helkis válasza Alastair' (#19317) üzenetére


helkis
addikt

szvsz nem túl jó, ha csak a "levegőbe puffogtatva" van kijelentve valami, konkrétumok nélkül..
azt jobban el tudom képzelni, hogy valaki próbálkozik, nem jön össze, elmegy a kedve az egésztől ér ráfogja valamire..
bármilyen tuningot ahhoz a software-hez kell belőni amit használni akar a user..
vannak ugye az általános cpu-izzasztók, amit egyetemesen elfogadtunk, de azzokkal az otthoni átlagos használatot vagy kicsivel a fölöttit szimuláljuk.. tehát oda elég egy prime stb..

nyilván aki pl renderelget, vagy más munkára kell neki gép, (az mondjuk eleve nem tuningol), annak ezzel számolni kell.. ahogy igazából a normál PC alkatrészek se munkára vannak kitalálva.. pl a mezei ramok is úgy vannak tervezve, hogy 1x1x ki van kapcsolva a gép, egy nap/héten, ha ez nem teljesül akkor összefossa magát a rendszer, erre jó bizonyíték az alvó állapot, amivel ugye csak megállítod a gépet, és megy minden tovább, de rejtéjes módon egy idő után kékhalállal kényszeríti rá az embert a gép a restartra.. ja és így mellesleg a szar hibás ramokat is el lehet adni ugyanannyiért mind a jókat..

szerk: és akkor abba még nem is mentem bele, hogy vannak a jóöreg kontakthibák, fincsi kinai forrasztások, mindez megspékelve a magyar áramhálózat finomságaival! ;]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19323) dangerzone válasza Alastair' (#19321) üzenetére


dangerzone
addikt

Vmiért nem szereti a beállításaimat. Még 800-as gpu-nál is kifagy...grr..

(#19324) Alastair' válasza helkis (#19322) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én most azon gondolkozok, hogy nem jött-e el ideje annak, hogy a 06-ot már 8xaa és 16xaf mellett is teszteljük, hogy kevesebb legyen a CPU limit, és arra is kíváncsi lennék, hogy skálázódnának így a VGA-k.

Alister from Hell

(#19325) helkis válasza Alastair' (#19324) üzenetére


helkis
addikt

pont azért van a lista is, hogy tudja mindenki, hogy mit tud a gépe 2006-ban, most kifejezetten az évszámra gondolok.. :K
az új technológiák sebességét nem tudja kimutatni a 3dm06 (aki ide eredményeket küld, annak ez inkább hobbi, mint reális mérési és összehasonlítási alap szvsz), és ez rendjén is van..

régebben filóztam ezen még amikor dx7-ről váltottunk dx8.ra, hogy azt mondjuk, hogy a GF2-nél gyorsabb a GF3, de igazából egy dx7-es játék nem gyorsult, és ez azóta is így van, csak az alacsonyabb csík miatti órajelemelés miatt fut gyorsabban max, vagy mert vettünk egy új procit.. anno a g80-nál nagyon örültem, hogy 320/384-biten megy a buli, mert ettől a régi programok is sokat profitáltak, ez unified shaderrel meg a régi shaderintenzív progik pl a 3dmark "nature" tesztek olyan fps-el hogy lehidalok, mert a korabeli vga-k csak szenvedtek.. de a hagyományos részeken meg lehet egy 7950gtx is elpáholja a mostani karikat ugyanazzal a procival..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19326) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Olyat kérdezhetek hogy a listát mikor szokták frissíteni ?
:R
ő rá gondoltam ..

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#19327) jones965 válasza hegeanabol (#19326) üzenetére


jones965
Modder

Önkiszolgáló.
Tetején vastag betűkkel. UPLOAD

(#19328) joshua7 válasza jones965 (#19327) üzenetére


joshua7
veterán

Csak sajna ennek az a hibája, h nincs egy közös alap az eredmények föltételére. Ennek az eredménye pl. az utóbbi 6 feltett eredmény. De lehet, h csak én vagyok túl igényes...

Semper Fi

(#19329) jones965 válasza joshua7 (#19328) üzenetére


jones965
Modder

Dicséretre méltó annak, aki létrehozta a lehetőséget.
Más lapra tartozik, hogy így fölöslegesen is mennek fel eredmények. Amenyiben így maradna, akkor felhasználó szintű szűréssel meg lehetne oldani a kategóriánkénti 1 eredményt.

Persze, mikor még rover323 csinálta...., de az már történelem.

[ Szerkesztve ]

(#19330) hegeanabol válasza jones965 (#19329) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

lehet én voltam a hülye :(
erre gondoltam...
ezt hogyan kell ?

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#19331) joshua7 válasza jones965 (#19329) üzenetére


joshua7
veterán

Az nem kérdés, persze, csak mikor valaki nem veszi a fáradságot aztán, h rendesen beírjon mindent, annak úgy nincs sok értelme. Szvsz.

Semper Fi

(#19332) jones965 válasza hegeanabol (#19330) üzenetére


jones965
Modder

Na ez az ami már történelem. Egyelőre...

(#19333) #21795072


#21795072
törölt tag

Az új lista félkész, vagy még félig sincs kész. Fejlesztenem kéne, de az elmúlt pár heteim nagyon rosszak voltak, a hétvégéket inkább kikapcsolódásra használtam. Sajnos elveszett az az excel fájl is, amibe összesítettem a régi eredményeket, ez nagy baj. :W Szerintem azért csak tegyétek fel az eredményeket, fejlődni fog a dolog idővel.

Ha valamelyik adatot módosítani kell, akár küldhetitek privátba is, megcsinálom.

(#19334) helkis válasza #21795072 (#19333) üzenetére


helkis
addikt

többek között ezért is lenne jó, ha lenne pár padawan, aki besegítene a melóban..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19335) hegeanabol válasza jones965 (#19332) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Jól van köszönöm...
erre voltam kíváncsi :( :(

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#19336) hegeanabol válasza helkis (#19334) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Helkis erre a "melóra" kinél kellene jelenkezni ???
Vagy ez nem így megy ?
Mivel én szívesen segítenék . :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#19337) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Én azért felteszek egy 8xaa és 16af-es eredményt, esetleg ha van még kedve valakinek, kíváncsian várom:

helkis: egy alapórajeles 4890-est tolhatnál. :R

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19338) Alastair' válasza Alastair' (#19337) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez pedig a default:
14836

Alister from Hell

(#19339) joshua7


joshua7
veterán

GTX470 tuning.

Semper Fi

(#19340) J4N! válasza joshua7 (#19339) üzenetére


J4N!
tag

derék pontszám :DDD :R

(#19341) helkis válasza Alastair' (#19337) üzenetére


helkis
addikt

pont ma adtam fel a vaport, érkezik helyette egy 5870.. :K de lehet találok default eredményt, ha megvan bedobom.. :R
+procit is cserélek.. válogatott x2@x4 lesz meglátom mi sül ki belőle.. ;]

hegeanabol - M.A.X.-al kell megdumálni, illetve az se mindegy, hogy mit enged az engine :)

joshua7 - azért a i920 szájába is toltál egy kis botoxot.. ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19342) helkis válasza Alastair' (#19338) üzenetére


helkis
addikt

meg is van, de így kb 1x ment.. :D itt a proci is alapon volt meg a vga-is..
cpu: 3100mhz@4mag
gpu: 870/1100

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19343) hegeanabol válasza helkis (#19341) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

hegeanabol - M.A.X.-al kell megdumálni, illetve az se mindegy, hogy mit enged az engine :)

Ki az a M.A.X :D
És mi az az engine ??
?:R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#19344) hegeanabol válasza hegeanabol (#19343) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

csak mert így nem találom meg :( :(

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#19345) Alastair' válasza helkis (#19342) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Proci pontunk egész egyforma, a 4890, pedig a magasabb órajelekkel reálisan kapott többet.
Köszönöm, leszűrtem belőle amire kíváncsi voltam, kb erre számítottam. :R

joshua7: :C brutális.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19346) 1hijjanhusz válasza Alastair' (#19345) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Sajnos még itt is cpu limit van. i7 920+ kicsit húzott 4870 erre képes.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#19347) helkis válasza Alastair' (#19345) üzenetére


helkis
addikt

viszont nálam win7alatt ment, nálad meg xp alatt.. :)
de kb tényleg csak az órajel a különbség.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19348) Alastair' válasza helkis (#19347) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Honnan veszed az XP-t? :U Windows7 Professional X64. Álmos vagy már. :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19349) helkis válasza Alastair' (#19348) üzenetére


helkis
addikt

tényleg, + megzavart ez az oldschool skin.. :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19350) Alastair' válasza helkis (#19349) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ebbe az egyszerű megjelenésbe szoktam teszteket futtatni, meg ebbe is játszok, nem kell váltogatnia az aero-ról.

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.