Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  3650 szoftver probléma! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Na szóval gykaran belasul és fagyogat a telcsi szerintetek egy szoftver frisítés segitene rajta?Hol lehet ilyet csináltatni mennyi lenne az ára kb.?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#2) Sir Pocok válasza ShadowLord (#1) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nekem a lenullázás segített.....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#3) ShadowLord válasza Sir Pocok (#2) üzenetére


ShadowLord
senior tag

azt hogy lehet megcsinálni?

[Szerkesztve]

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#4) Sir Pocok válasza ShadowLord (#3) üzenetére


Sir Pocok
őstag

sajnos már nem emlékszem a számsorra de mindjárt megkeresem....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5) ShadowLord válasza Sir Pocok (#4) üzenetére


ShadowLord
senior tag

köszönöm!s ez a számsor mit fog csinálni?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#6) bLaCkDoGoNe válasza ShadowLord (#5) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mindent letöröl a telefonodról, olyan állapotba kerül, mintha akkor vetted volna ki a dobozból. (Szoftverileg legalábbis.) Ezért erősen ajánlott a telefon formázása előtt minden fontos adatodat elmenteni! (Telefonkönyv, fényképek, stbstb.).
A pontos kódra sajnos én sem emlékszem. 7-es és 3-as van benne, az tuti :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) Sir Pocok válasza ShadowLord (#5) üzenetére


Sir Pocok
őstag

reseteli a telót.. ha van valami fontos adatod rajta akkor azokat archiváld!
*#7370# ez kód

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#8) ShadowLord válasza Sir Pocok (#7) üzenetére


ShadowLord
senior tag

az nem para a cucok mem kártyán vanak azt kiveszem!A sim memóhoz nem nyul a cuc ugyóe?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#9) Sir Pocok válasza ShadowLord (#8) üzenetére


Sir Pocok
őstag

sim-hez nem nyul..

[Szerkesztve]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10) ShadowLord válasza ShadowLord (#8) üzenetére


ShadowLord
senior tag

bakker nem tudom a telcsi biztonsági kódját:(ez ki lehet szedni a telcsiből valahogy?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#11) Sir Pocok válasza ShadowLord (#10) üzenetére


Sir Pocok
őstag

hát ezt nem tudom.. én nem emlékszem rá, hogy tőlem kért volna ilyen kódot a teló....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12) ShadowLord válasza Sir Pocok (#11) üzenetére


ShadowLord
senior tag

nem tudod mi a gyári biztonsági kód?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#13) Sir Pocok válasza ShadowLord (#12) üzenetére


Sir Pocok
őstag

ha nem írsz be semmit akkor mit csinál?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#14) turho válasza ShadowLord (#12) üzenetére


turho
őstag

Legjobb tudomásom szerint a Nokiáknál négy db 0.

(#15) bitmad


bitmad
aktív tag

1. Backupold le a rendszert a PC-re.

Nagyon fontos, hogy a telefon formázása előtt ne maradjon az MMC-n
program, mert ha véletlenül olyan alkalmazást hagysz rajta ami
automatikusan indul, akkor a formázás után nem fog újraindulni
a teló amíg a kártya bennt van.


2. Ezért a telefon formázása előtt vagy formázd le az MMC-t, vagy csak a programokat uninstalláld róla (a képek,videók,zenék maradhatnak).

3. Beírod : *#7370#

4. Kérni fogja a biztonsági kódot, ami gyárilag : 12345

5. A formázás 3-4 percig tart, ezalatt semmit ne csinálj vele. Ha bejelentkezett a dátumkérés akkor minden rendben van.

6. Restore-al rakd vissza a PC-ről a címjegyzékedet.

7. Innentől szépen felrakhatod a cuccokat újra az MMC-re. Érdemes a filemanagerrel kezdeni.

Szerk: Látom elkéstem egy kicsit! :)

[Szerkesztve]

(#16) turho


turho
őstag

Filemanagerrel hozzáértők szét is nézhetnek, miért fagy, neme kevés a hely.

(#17) ShadowLord válasza bitmad (#15) üzenetére


ShadowLord
senior tag

Nos 12345-re azt irta nem jó a régi tulaj száma még nem él:(hogy lehet a kódot kiszedni?A régi nokákból simán ki tudom szedni de hogy ehez jó lesz-e?Az infra sem megy igazán nekem:(hiába állítom a gépet nagy sebességű infra kapcsolatra folyton megszakad:(

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#18) ShadowLord válasza turho (#16) üzenetére


ShadowLord
senior tag

a telefon memó üres a mem kareszon 12Mb hely van!Szoftvert hol tudnának frisiteni?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#19) bitmad válasza ShadowLord (#17) üzenetére


bitmad
aktív tag

Hát, ha az 12345 nem jó, akkor az meg lett változtatva.
Azt nem tudom, hogyan lehetne az új bizt. kódot megtudni.
Ha elviszed egy szoftverfrissítésre, akkor újra a gyári beállítások lesznek (bár ez nem lesz olcsó, ha már nem garis).

(#20) ShadowLord válasza bitmad (#19) üzenetére


ShadowLord
senior tag

mennyi 5-6k?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#21) Sir Pocok válasza ShadowLord (#17) üzenetére


Sir Pocok
őstag

egyébként nekem is szakadt az infra... de bluetooth-tal már mükszik rendesen a teló

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#22) ShadowLord válasza Sir Pocok (#21) üzenetére


ShadowLord
senior tag

de most ezért vegyek egyet?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#23) Sir Pocok válasza ShadowLord (#22) üzenetére


Sir Pocok
őstag

ezt neked kell eldöntened....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24) bitmad válasza ShadowLord (#20) üzenetére


bitmad
aktív tag

Én Békéscsabára vittem a NOKIA boltba szoftverfrissítésre amíg garis volt (addig ingyen van) és ha jól emlékszem ott mondták, hogy 7K volna egyébként.

(#25) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

valaki cserélne egy ilyen cucot egy garis inra portra?Vagy esetleg leugranék és megcsinálnánk!

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#26) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

valaki segithetne!

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#27) bitmad válasza ShadowLord (#26) üzenetére


bitmad
aktív tag

Egy USB bluetooth dongle kb. 4-5k, és szerintem megéri, mert tényleg jó. Bár én ezzel netezek is (VodaGPRS), úgyhogy muszály volt valamit venni amivel öszzekötöm a telót a pc-vel, és az infránál gyorsabb,stabilabb, meg nem sokkal drágább.
Amúgy menj el egy Nokia szervízbe és ott megmondják pontosan mennyi egy szoftverfrissítés. A *#0000# -el meg tudod nézni milyen verziójú szoftver van a telón. Nekem ez van : V4.13 20-08-2003. Ha neked még V2.xx van, akkor szigorúan szvsz egy frissítés nem árthat.:)

(#28) ShadowLord válasza bitmad (#27) üzenetére


ShadowLord
senior tag

2.41 van rajta!az gáz?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#29) bitmad válasza ShadowLord (#28) üzenetére


bitmad
aktív tag

Nem. Csak az újabbakon javítottak pár dolgot. De, ha nem tudod leformázni, akkor mást nem tudsz csinálni, én úgy tudom. De menj el egy szervízbe és érdeklődj milyen lehetőségek vannak esetleg még.

(#30) ShadowLord válasza bitmad (#29) üzenetére


ShadowLord
senior tag

bemegyek a Westendbe és felfrisítettem:)

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#31) bitmad válasza ShadowLord (#30) üzenetére


bitmad
aktív tag

Changes made from MCU SW version 2.50 to version 3.16

--------------------------------------------------------------------------------

Nokia Mobile Phones Service Bulletin No.
SB-015/10.07.03

1. Call and network management:
* Call divert icon now present when ALS is in use.
* Network connection failure dialog ''SIM registration failed'' now implemented.

2. Browser:
* Accept headers updated to include ''application/vnd.wap.sic''.
* Browser terminates CSD data call successfully using ''End Call'' key.
* ''Telbook'' field of ''mailto:'' tag working correctly (email field stored under correct name rather than ''No Name'').
* Colour dithering on GIFs modified to improve colour.

3. Video Recorder:
* Video recorder now records video and audio rather than just video.

4. RealOne Player:
* RealOne buffer underrun (static bandwidth settings) corrected. Dynamic bandwidth usage implemented.

5. Bluetooth:
* Bluetooth Hands Free Profile routing improvements for IHF -> Bluetooth situation.
* Call conferencing with Bluetooth Audio no longer terminates abnormally.

6. SIM:
* Number of accessible SIM OPL records increased from 50 to 100.
* SIM operator PLMN list limit increased from 50 to 100 entries.
* SIM ATK REFRESH works transparently.
* Contacts copied from SIM -> Phone correctly (extraneous characters removed).

7. Messaging:
* Previewing MMS no longer sets keypad tones to maximum level (now remain at profile setting level).
* MMS size now calculated according to 3GPP specs (greater resolution).
* PPH-1 Carkit audio improvement.
* Terminating a HSCSD data call while streaming improved.
* Emergency calls now working when WimSecurityDialogs present.
* RealOne player now localised in Chinese.
* Pause characters in dial string no longer mute downlink audio.
* Menu update failure in general settings corrected (was evident only with CSP active).
* Operator list updated.

Nokia 3650 v3.15 firmware
- The video recorder is Hantro v3.6 support sound (v2.50 uses v2.6 with no sound supported)
- RealOne Player is v3.1234 - 3 Apr 2003 12:43:50 (v2.50 uses v3.1.162 - 28 Jan 2003 03:18:14)


[Szerkesztve]

(#32) bitmad válasza bitmad (#31) üzenetére


bitmad
aktív tag

Changes made from MCU SW version 3.16 to version 4.13

--------------------------------------------------------------------------------

Nokia Mobile Phones Service Bulletin No.
SB-020/29.10.03

1. Call and network management:
* GPRS over Bluetooth more stable on long connections (>2hrs).

2. Browser:
* No longer sends UAProf twice after MIDlet-Install-Notify (part of MIDlet download).
* Byte-order-mark (BOM) used to detect content encoding in browser.
* WTLS auto-accept anonymous connection now working fully (no longer asks user to accept connection).
* Cookie handling in browser improved.
* Browser CSS, applied style changed from ''screen'' to ''handheld''.
* WAP post now sends input text as 16bit rather than 8bit.
* Browser termination with ''App. closed WSL_0S_Thread_1'' fixed.

3. SIM:
* SIM ATK control of ALS functioning correctly.
* CPHS CSP (Manual PLMN selection) now implemented.
* Voicemail flag now written to SIM record 6F11.

4. Messaging:
* MMS editor: attaching objects no longer causes intermittent application termination.
* Replacement SMS arriving while original being viewed no longer causes application termination.
* Class 0 SMS with voicemail waiting indication flag handled correctly.
* Java interactions with messaging centre when Ram is low no longer lead to abnormal application termination.

5. Diverses:
* Camera contrast and colour settings improved.
* Memory corruption on start-up fixed (caused ''contact service'' lockout).
* MMC card no longer becomes unusable after removing password from locked card.
* MMC card unlock requires share common text regardless of query originator.
* Nokia Wallpaper images (*.nwp) can now be seen in the image gallery.

(#33) bitmad


bitmad
aktív tag

Esetleg még a valamelyik szervízben megkérdezheted, hogy mennyiért resetelnek egy telót, mert lehet ez olcsóbb lenne. Nem nagy szám az se, csak kábel és szoftver kell és pár perc. Bővebben: link
Ha viszont túl sokat kérnének érte, akkor már inkább frissítsd fel a telót, akkor az jobban megérné.

(#34) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

sziasztok!

nekem az a gondom egyedül a telcsivel (legújabb szoftware) amit írtál, csak nem vágom fejből 4.??. szal az új és ha a saját kemra-jával átváltok éjszakaira és fényképezek visszavált még fényképezés előtt normálra. a 2.xx-el müxik egy srácnak. Nincs újabb sw?

Akinek a környéken olyan sw-je van mint nekem mindenkinek ezt csinálja.

egyébként a cameraFX-et használom, de az nem tud éjszakait :(

5let?

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#35) bitmad válasza ZeUS2140 (#34) üzenetére


bitmad
aktív tag

Most, hogy mondod kipróbáltam én is az éjszakai üzemmódot a v4.13 sw-el, és ahogy néztem semmi különbség sincs az éjszakai és a nappali felvétel között. Pedig amíg V2.xx volt rajta, akkor még tényleg működött. Bár azóta meg nem néztem, ezért nem tűnt fel ez a hiba.
Próbáld ki a : Photographer nevű progit, az tud éjszakai üzemmódot is. Én még nem próbáltam, keveset fényképezek. Itt megtalálod a legújabb verziót: Bővebben: link
Ja, a V4.13-nál újabb sw-ről nem tudok.

[Szerkesztve]

(#36) ZeUS2140 válasza bitmad (#35) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

ugye-ugye :)

Én sem tudok újabbat.
Köszönöm a progit. Kiprószálom.
Üdv all! Nokia pwr :C

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#37) bitmad válasza ZeUS2140 (#36) üzenetére


bitmad
aktív tag

Itt azt írják, hogy a V4.17 a legújabb firmware a 3650-hez. : Bővebben: link
Lehet, hogy itt már megoldották az éjszakai fényképezés problémát.

(#38) anulu


anulu
félisten

népek! pls help! az a nagy bajom, hogy ha be akarok menni a programok menübe, akkor rendszerhibával elszáll a telóm, mint a győzelmi atombomba. a 2 gyorsgomb (nekem az üzenetek és a kamera van beállítva), illetve a névjegyzék bejön, csak a menü nem. elhatároztam magam, hogy a fentiek alapján formázom a telcsit, csak az a bajom, hogy a címjegyzéket hogyan tudom lementeni? teló memóriájában vannak, kommunikáltatni a PC-vel nem tudom (sem adatkábelem, sem infrám nincs, a Bluetooth cuccom pedig eladtam).

5let? elég sürgős lenne... (egyesével meg a ~200 telefonszámot nem szívesen írnám ki... :()

...és V4.13 van rajta

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) anulu


anulu
félisten

UP, mert fontos...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) anulu


anulu
félisten

pls valaki help!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) anulu


anulu
félisten

léééégyszi help!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) bitmad válasza anulu (#38) üzenetére


bitmad
aktív tag

Másold a névjegyzéket a SIM-re. Igaz, hogy lerövidíti a hosszú neveket, meg az ékezeteket sem fogja megtartani, de legalább meglesz.

(#43) anulu válasza bitmad (#42) üzenetére


anulu
félisten

de azt az eszközökön belül, a SIM-nél tudom megtenni, ugye? na odáig nem jutok el! csak a névjegyzéket tudom megnyitni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) anulu válasza anulu (#43) üzenetére


anulu
félisten

tévedtem, megtaláltam. térdre imához, csinálom a formázást... :F YÁYY!!! :Y:Y:Y

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#45) anulu


anulu
félisten

a műtét sikerült, a beteg meghalt :D műxik :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) anulu


anulu
félisten

OK, akkor már csak annyi a kérdésem, hogy:
1: a memkártyára lementett SMS-eket hogyan lehet visszatölteni?
2: memkártyáról csengőhangot hogyan lehet beállítani?
3: hogy lehet progit telepíteni memkártyáról, .sis fileból filemanager nélkül?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  3650 szoftver probléma! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.