Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) penene


penene
őstag

Hello, milyen hűtőt ajánlotok ehhez a procihoz? tom vmi jó kell, mert j ó proci, rááldozok, hogy megvegyem, de kell hozzá a jó hűtés. És persze szeretném emelni FSBt, ameddig lehet.

GA-7N400-L alaplapom van, ez gondolom elég ehhez a procihoz.

köszi előre is

(#2) petyax válasza penene (#1) üzenetére


petyax
aktív tag

Zalman ALCU megfelel.
Nekem alap fordulaton (1400RPM) még a 29 fokos szobában is 46fokon tartja. Antec Sonata házban.

De lehet Zalman CU-t is. Az még - 2-3fok.

(#3) penene válasza petyax (#2) üzenetére


penene
őstag

bocsi, tudnál pontos tipust mondani? olvastam:

''A lényeg az, hogy 7000A-Cu vagy -AlCu, ezek mennek fel AMD Socket462 procira, ne sima 7000-Cu vagy 7000-AlCu''

ezt lestem másik topicból, de nemtom 3200+ra jó e, ill. hogy pontosan milyen típus, ha van ilyen, amilyet a boltban keressek.
Nehari hogy hülye vagyok, de a tipusnevekkel mindig bajban voltam.

(#4) c.zsolti válasza penene (#3) üzenetére


c.zsolti
őstag

Az Al-Cu elég... A kérdés, hogy a lpodra rámegy-e? (mert nem mindegyikre lehet felszerelni...)

Ahogy nézem, nincsenek furatok a proci foglalat körül. :(
A Zalmant így el is felejtheted.

[Szerkesztve]

...

(#5) Tonyk


Tonyk
veterán

Aerocool HT-101

Naggggyon királyyyyy :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6) penene válasza c.zsolti (#4) üzenetére


penene
őstag

GA-7N400-L alaplapom van. elméletileg a Zalman CNPS7000A-ALCU AMD/P4 hűtő (20db) rámegy, de csak kbre sejtem lesve a topicocból. nagyon jó kis lap, elméletileg rá kellene mennie, de azt majd a boltban megnézik, ha necces, és akkor ők szerelik be, ha kell alakítanak.
A házamba is elméletileg befér, a mostani hűtőm is óriási, de inkább hosszában (vmi szar dupla kis ventis :D:D), még az is befér.

(#7) penene válasza penene (#6) üzenetére


penene
őstag

ugye ez a hűtőtipus, amire gondoltatok?? vagy ez gyengébb? jobbat boltban perpill nem láttam, ami árban durvább lenne , de lehet a bolt elavult :)

(#8) somé válasza penene (#1) üzenetére


somé
őstag

Kereső! Bővebben: link

Egyébként ezt ajánlom: Bővebben: link

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#9) c.zsolti válasza penene (#6) üzenetére


c.zsolti
őstag

Bővebben: link
nem látok lukakat a proci foglalat körül...

...

(#10) penene válasza c.zsolti (#9) üzenetére


penene
őstag

ehh ehh, és akkor mit lehet tenni? :(

(#11) c.zsolti válasza penene (#10) üzenetére


c.zsolti
őstag

csak olyan hűtőt tudsz rá venni, ami a socketbe kapszkodik
ennyit tudsz tenni...

[Szerkesztve]

...

(#12) penene válasza c.zsolti (#11) üzenetére


penene
őstag

aha, értem. remélem van olyan jó hűtő, pl. a zalmanból amiket mondtatok. nem csak lyukas.... azért nem fogok uj alaplapot venni :-/

(#13) penene válasza penene (#12) üzenetére


penene
őstag

Processzor AMD Athlon XP 3200+ (Barton,2200MHz,2x200,512K) 32,692 Ft,- 40,865 Ft,-
Hûtõventilátor Zalman CNPS 7000B-CU / Socket478 / 9,992 Ft,- 12,490 Ft,-

bluefish árlista.

Megnéztem zalman honlapon, compatibilis a hűtő.

Szerintetek ez a hűtő birja is a 3200+t, netán kis FSB húzással? erre gondoltatok?
Más zalman drágább hűtőt nem láttam.. következtetve, nagyobb teljesítményűt.

(#14) penene válasza penene (#13) üzenetére


penene
őstag

ja, elnéztem, nem kompatibilis :( akkor mind1, nézek más hűtőt:)

(#15) c.zsolti válasza penene (#13) üzenetére


c.zsolti
őstag

Jól értem, hogy most akarsz procit 3200+ procit venni 40k-ért?
Inkább A64-et vennék a helyedben...

...

(#16) andorpapa válasza penene (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Ha a Zalman nem jó, akkor ott a Thermalright SLK-800U + egy halk venti, még így is olcsóbb a full vörösréz CNPS7000-nél, valamint azonos zajszint mellett egy kicsit jobb is.

A hűtéssel kapcsolatos kérdéseket pedig a Hűtés/Házak/Modding témakörnél tedd fel, mert akkor sokkal több olyan szaki látja, akinek ez a szakterülete

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#17) tts válasza penene (#13) üzenetére


tts
addikt

Bocs - nem láttam az engem megelőző hozzászólást.

[Szerkesztve]

(#18) Tonyk válasza penene (#12) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem zalman de nagyon jó!

AeroCool Ht-101

[Szerkesztve]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19) penene válasza c.zsolti (#15) üzenetére


penene
őstag

zsolti: gondolkodtam rajta, de sok hozzá naon az alaplap.. nincs annyi pénzem, de kellene most gyorsítani a gépen.... 2 héten belül :) azért a 3200+ az nem lassú, sokáig elég lesz, nem gondolod?? nem konvertálok semmi, ami zabálja, max. a játékok. vagy 3200+ szerinted 1-2 honapon belül már elavul?

(#20) penene válasza andorpapa (#16) üzenetére


penene
őstag

andorpapa


igazad van, csak nem tudtam van olyan topic :-/ most már tudom :)

(#21) andorpapa válasza Tonyk (#18) üzenetére


andorpapa
őstag

Valóban, az AeroCool HT-101 is megfontolandó alternatíva, azonos zajszint mellett ez is kicsit jobb a CNPS7000 szériánál.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#22) c.zsolti válasza penene (#19) üzenetére


c.zsolti
őstag

Nem avul el szerintem olyan hamar... Ha meg nincs sok pénzed, akkor elég lenne egy 2800+ is, azt is lehet valamennyire tuningolni.

...

(#23) penene válasza c.zsolti (#22) üzenetére


penene
őstag

most 2100+om van, használtan vettem kb 3/4 éve 10kért, és 390 FSBn 2150 Mhzen fut, 2600+ra irva magát.
ami jó :D

de kevés lett most a játékhoz amit játszom, mer nyomorékok úgy írták meg az updateket... ezért kéne az ujitás, kb. 5-600 ratinngel feljebb..
és gondoltam ha ugysem ujitok 64 bitesre, mert megvan a zsirjó alaplapom, akkor +20kért nem 2800+t, hanem 3200+t veszek... annyi belefér, hogy fél évvel később kelljen majd cserélni max.. de másra nem használom a procit ugyse. csak most meek versenyre és kell a jó gép :) WCG :)

és remélem 3200+t fel bírom húzni 500 fsbre.. mer különben gagyi :)

(#24) penene válasza penene (#23) üzenetére


penene
őstag

Processzor AMD Athlon XP 2800+ (Barton,2083MHz,2x166,512K) 20,992 Ft,- 26,240 Ft,-
Processzor AMD Athlon XP 3200+ (Barton,2200MHz,2x200,512K) 32,692 Ft,- 40,865 Ft,-

nem sok a kulonbség, de eleve magasabb FSB, ami a kulcs, ezért gondoltam.
Mit szólsz?

valszeg kisebb procit jobban lehet huzni, deha eleve 333ról indulok, akkor max. 400at érem el. nekem megér +17k forintot igy. és akkor az nekem csucs lesz.. igy is csucs a gép, csak icipicit kevés:) de hűtőt ugyis kell vennem, alaplapot nem akarok cserélni 64 bitesre, mert az még sok, akkor vagy 20-23kért ujitok, vagy 41kért.. akkor inkább 41kért..

persze pénzkidobás ha utana 64 bitre mennék át, de nem törekszem csúcsgépre soha, csak most kellene a kis ujitás. vidkarit nem is ujitottam régóta az abit gef ti4200asom van még mindig régóta és tökéletes arra amire használom :)

(#25) Waterman válasza andorpapa (#21) üzenetére


Waterman
aktív tag

A HT 101 háromezer forinttal olcsób,ezt a pénzt átlehet csoportosítani a procihoz.
:DD

(#26) c.zsolti válasza penene (#23) üzenetére


c.zsolti
őstag

ebben az esetben tuti nem cserélnék procit...
milyen játékhoz nem elég a 2150MHz?

...

(#27) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

en Aerocool HT 101-et javasolnek,a procim ebben a pillben 42-43 fokos ami ezert szep performance :DD

(#28) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

ja es amin igazan meglepodtem hogy full terheles es uresjarat kozott 2 fok kulonbseg van

(#29) penene válasza MoP_FX 57 (#27) üzenetére


penene
őstag

Counter-strike. Úgy fejlesztették ki hogy a vidikari csak a füsthöz kell, minden más a procira :-/ hetente jön update és -10 fps.
nem akkor érezhető, ha kimegyek nagytérre, ááá.. hanem tűzharcban akad befele, amikor irja hogy 100 fps :) Ezért.. jól tudom, amikor ujitottam 2000ről 2600ra (húzással, mert akkor vettem meg a jobb lapot), hirtelen nagyon jó lett.. és nem csak én mondom hogy a procira mentek rá.. kamu kódokkal.. mer a játék nem lesz szebb, nem lesz jobb.. csak üzlet.

(#30) penene válasza penene (#29) üzenetére


penene
őstag

MoP_FX 57 megnézem azt a hűtőt is! kösz !

(#31) MoP_FX 57 válasza penene (#30) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

egy ventivel 2600 rpm-en ,ez a huto egy csoda ,ezek utan mar sovargok egy zalman utan

(#32) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

ja es nem most kapcsolam be a gepet 5 perce ,hanem pontosan 10 ora 39 perce megy egyhuzamban

(#33) penene


penene
őstag

AeroCool Ht-101

ilyet hol tudok venni? Elnyerte a tetszésem a leírása is. Gondolom nem olcsó :) De jónak tűnik a tunninghoz is.
bluefishben nem találtam.

(#34) MoP_FX 57 válasza penene (#33) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

mistral s 9300 Ft bruttoban

(#35) Waterman válasza penene (#33) üzenetére


Waterman
aktív tag

Ha megvetted a hűtőt és a 3200+ procit beszámolhatnál a hőmérsékletekről itt.Én is ilyen procit néztem ki magamnak,a HT-101 már itt figyel az asztalon hozzá.Előre is köszi.

(#36) Sipi- válasza penene (#29) üzenetére


Sipi-
tag

CS-hez több mint 2 gigás gép kellene? Hát ezt nemhiszem... De majd délután megtesztelem a 2500+ mit teljesít egy Radeon VE (7000) -el :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#37) _Volkovy_ válasza penene (#33) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

nemhogy vennél egy 2500+ bartont,és megcibálnád 3200+ fölé.
200+ FSB,jobb mint egy gyári,és fele annyiba kerül.

(#38) #00809728


#00809728
törölt tag

NPH-1
Coolink

[Szerkesztve]

(#39) Tonyk válasza Waterman (#35) üzenetére


Tonyk
veterán

Ma sikerült egy ilyen (Aerocool Ht-101) hűtőt beszereznem (Mistral (sajna máshol nem kaptam... : 9325 Ft). A dolog úgy néz ki, hogy a 2500+ -om nem bírta 3200+ -on ezt a hőséget és vissza kellet vegyem 2500+ -ra (Ezen a sebességen egy Coolermaster Aero 7 lite-el (max fordulaton) alapon 59-60 C volt, terheleten néha elérte a 70-et. A szoba 25-28C lehet (panel lakás) ) .
Most az új hűtővel 3200+ -on terhelten 59-62C között ugrál :F. Nem túl jó ez az eredmény... (mert még az házat is átalakítottam egy kicsit (tápegység kikerült a proci fölül). Így a levegőt felülről hozza rá a bordára a venti (nem pedig az AGP kártyáról+északi hídról) + 1db 8 cm-es venti húzza ki a borda alól a meleg levegőt... :Y
Szóval mindenképpen jobb mint ami eddig volt... Az ára kicsit borsos, de remélem sokáig nem lesz gondom vele... Arról meg nem is beszélve, hogy a majdan az Athlon 64-hez :P is jó lesz. Szóval még időtálló is... :C

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#40) andorpapa válasza Tonyk (#39) üzenetére


andorpapa
őstag

Valami nem stimmel a te konfigoddal, vagy félremér a rendszer, vagy nem jól lett beszerelve a cumó. Én is anno 2500+-os Bartonnal teszteltem, és amikor 2200 MHz-en, 1.85 Voltos feszültségen járattam (100 Wattos hőleadás), akkor is simán bírta a hajszát, a deltaT (a CPU és a szoba hőmérsékletének különbsége) nem ment 30 fok fölé, tehát vagy a szenzor csal, vagy nem jól lett pasztázva, vagy a szellőzés rossz a házon belül, vagy nem is tudom, de valami nem kóser.

Ja, és nem feltétlenül nyerő módszer, ha fentről szívja be és alul löki ki a levegőt, ezzel kicsit felborul a házon belüli szellőzési rendszer. Persze konfigurációtól függ, lehet előnyös is, de az általános tapasztalat nem ezt mutatja.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#41) Tonyk


Tonyk
veterán

Kipróbáltam az új szerzeményt (HT-101) játékkal is. Még csak Unreal Tournament volt 1 órácska, de csak 58-ig ment fel.( 3200+ -on). Most terhelés nélkül 46C -

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#42) Tonyk válasza andorpapa (#40) üzenetére


Tonyk
veterán

Hidd el, raktam már életemben össze jópár gépet. Jól lett pasztázva. A háznak meg le van szedve mindkét oldala, így ebben nincs légáramlás megbomlás :))
Nélam a dT nem 30 hanem 34.. Na bumm...

Ja, és nem feltétlenül nyerő módszer, ha fentről szívja be és alul löki ki a levegőt,

Mert az jobb ha az AGP ről szívom fel a meleg levegőt??? Nem hinném!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#43) andorpapa válasza Tonyk (#42) üzenetére


andorpapa
őstag

Zárt házban az AGP és northbridge által generált hő mindenképpen feljut a CPU-ig, hiszen körforgásról van szó, érdemes egy plexi oldallappal ellátott házban egyszer egy füstgépet is berakni, és próbálgatni a levegő áramlását, meglepő dolgokat lehet tapasztalni. Ja, és egyszer próbáld ki úgy a coolert, hogy alulról szív be, egy digitális hőmérővel pedig le kell mérni, hogy mekkora a gépházban uralkodó átlagos hőmérséklet, valamint közvetlenül a ventilátor beömlő oldalánál a léghőmérséklet, és máris látod, hogy nem a videokártya levegőjével hűtöd a procit ilyen esetben sem.

És elhiszem, hogy raktál már össze elég gépet, ahogyan én is, és pont ezért tudom, hogy előfordul hiba. Persze csak megemlítettem, mint okot, hiszen sötétben tapogatózom, nem ismerem a konfigodat, és itt a fórumon is sokszor kiderült már, hogy tapasztalt gépépítők is vétettek pasztázási hibát, ami 4 fokot rontott a teljesítményen. Ezért említettem. Hány volton járatod a Bartont?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#44) Tonyk válasza andorpapa (#43) üzenetére


Tonyk
veterán

Alapfeszt kap a mag (1,65V). Paszta meg a ''gyári'' ~ezüst paszta... Nem tunkolva, csak módjával :))

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#45) MoP_FX 57 válasza Tonyk (#44) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

rakented a magra a specko aerocool kremet?

(#46) andorpapa válasza Tonyk (#44) üzenetére


andorpapa
őstag

Azért kérdezem, mert akkor komoly a különbség. Az én mérésem 100 Wattos hőleadást eredményezett, a te procid viszont csak 82 Wattot ad le, tehát közel 20%-kal kevesebbet, mégis magasabb értéket értél el. Az alaplapod típusát is megtudhatnám? Csak nem valami nForce2-es lap? NF7? A7N8X?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#47) Tonyk válasza andorpapa (#46) üzenetére


Tonyk
veterán

Alaplap Asus A7N8X Deluxe 2.0

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#48) Tonyk válasza MoP_FX 57 (#45) üzenetére


Tonyk
veterán

:)
Igen Hova kentem volna???

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#49) MoP_FX 57 válasza Tonyk (#48) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem tom de szerintem az az asus felulmer egy kicsit .Nalam most 25 fok van a szobaban (na jo 26 :DD) igy 44-45 kozott vanszorog ,ami nem annyira szuper eredmeny de a multkor 22 kok volt a szobaban s a proci csak 42 fokos volt.Szoval szerintem ott nem stimmel valami a homerovel.(ezt meg nem mondtam a proci feszcsokkentes aldozata lett,ezzel 1-2 fokot nyertem@1,6 V)

(#50) Tonyk válasza MoP_FX 57 (#49) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam most 26C van a szobában. 46C a proci (igaz megy alatta a cpuidle), nélküle 51C. Nyomtam kb 1 óra FarCry-t is (Cpuidle nem működött). Max 54C volt a gép közben. Most már ki vagyok vele békülve egyre jobban.... :C

Apropó te is 3200+ -n hajtod?

[Szerkesztve]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.