Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  2in1: 2 gép 1 házban (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) supercow


supercow
őstag

Üdv,
van itthon 2 gépem, az egyik egy AT házban, linux fut rajta, a másik a ''rendes'' gép. A két külön ház nagyon idegesít, sok helyet foglal és nehéz megfelelően elhelyezni. Egymás mellé rakva a lában nem fér el, egymásra rakni nem tudom, mert nem elég magas az asztal alatti tér.
Azt találtam ki, hogy egy régi olcsó szerverházba bele kéne moddolni a 2 gép tartalmát. Bele kéne férni: 2 alaplap, 2 külön táp, vinyók stb. Kell a 2 hátlap, kártyahelyek stb.
Szerintetek megoldható?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#2) tildy válasza supercow (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

SZerintem igen:)Csak ügyesnek és okosnak kell lenni hozzá:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Tompo válasza supercow (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Hát ha valami jó széles, magas házat szerzel szerintem simán, max a sok kábel lesz zavaró. Alul a rendes gép, és ha felül a másik oldalra szereled be az ATs lapot simán elférhet.

(#5) Pacák válasza supercow (#1) üzenetére


Pacák
senior tag

Persze, hogy megoldható. :) Csak előtte az alkatrészeknek keresni kell új helyet. Elsőre végiggondolva nem biztos, hogy elférnek egymás felett az atx lap+táp és az at lap+táp. Lehet, hogy az egyik vagy mindkét tápot át kell helyezni a gép elejébe, de ez úgyis csak a próbáknál derül majd ki. :)

Nuclear launch detected

(#6) supercow válasza Pacák (#5) üzenetére


supercow
őstag

Konkrétan úgy gondoltam, hogy alsó-fele / felső-fele elrendezés lenne, mintha 2 ház egymásra lenne rakva. Úgy is meg lehet oldani, de lehet hogy egyszerűbb lenne az AT-t ATX-esíteni (táp cserével), esetleg 2 teljesen egyforma noname olcsó ATX házat ténylegesen egymásra hegeszteni. Azzal egy bajom van, hogy oldallapot nem találok hozzá.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#7) wipes


wipes
senior tag

És ha beraksz még egy alaplaptartót a másik oldalra is?Beszereled a két lapot egymással szembe. Atx táp maradna az eredeti helyén, az AT táp meg a ház elejébe menne, alulra. Egy nagyobb midiházba elvben beférne. :F
Nem tudom, meg lehet-e csinálni, de jól szerelhető nem lenne, az biztos.

(#8) csudri


csudri
őstag

Ha egyszer kész lesz nyomass fel egy pár képet ide a fórumra a cuccról! Érdekelne, hogy hogy nézhet ki egy ilyen sufni-tuningolt ketyere!

(#9) Pacák válasza supercow (#6) üzenetére


Pacák
senior tag

Én úgy csinálnám, hogy at -s házat használnék, beépíteném az at -s lapot és tápot, aztán az atx -es laphoz kéne egy kihúzható alaplaptartó tepsit szerezni és azzal beépíteni, a tápját meg egyszerűbb áthelyezni, mint az at -sét. Ha nincs tepsi, akkor a régi házból kéne kivenni a hátlap kivezetéseket a portokhoz, esetleg a kártyák kivezetéseit is ki kéne emelni. De nem tudom mid van, így nehéz kicsit, de a fantáziámat beindította a téma. :D

Nuclear launch detected

(#10) Pacák válasza supercow (#6) üzenetére


Pacák
senior tag

Annó volt nálam szakértés céljából egy fekete escom nagytornyos masina (döglött volt az alaplapra forrasztott elem). Most ahhoz próbálok viszonyítani. Alul at lap+ táp, felette nagy üres semmi kilómétereken keresztül. Az at -s főkapcsolóját nehéz lenne áthelyezni, hagynám a fenébe, az atx-es kapcsolókat egyszerűbb lenne utólag felhelyezni valahová. Fúrok a resetnek, bekapcsnak, meg a ledeknek egy-egy lyukat, melegragasztóval rögzítem belülről és csá. :) Ha igazán biztosra kéne mennem, akkor felülre microatx-es lapot építenék, az biztosan elférne, mert így méretek ismerete nélkül nehéz ügy. Amúgy ideális lanparty szerver lenne: alul üzemel a linuxos szerver, a felső részében pedig a játékmasina. :D De bocs az elkanyarodásért.. :P

Nuclear launch detected

(#11) Mazlee


Mazlee
aktív tag

vegyél egy nagy gépházat és tegyél bele egy notebookot. :))

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#12) supercow


supercow
őstag

Most előttem 2 megoldás lebeg:

1. egy nagyon széles midi házba egymással ''szemben'' a 2 oldallapra szerelve a 2 alaplap, az egyiknek ''hátul'', a másiknak ''elöl'' vannak a kivezetései. Itt ugye már nincs is olyan hogy elöl meg hátul.

2. egy nagyon magas szerver házba egymás fölött a két alaplap, hagyományos módon beszerelve. A második tápnak találok helyet, kártyahelyeket és kivezetéseket is megoldom valahogy.

Az 1. megoldás túlmelegedés-gyanús, illetve a procik / hűtők és a kártyák nem biztos hogy elférnek, illetve teljesen kitöltik a teret, nincs légmozgás. Szerelhetőség valószínűleg nulla.
A 2. megoldás jobb, de nincs hozzá szerverházam. (emlékszem voltak régen vaslemezből préselt valami Stamford szerverházak, oyat kéne szerezni, brutális)

Ami van itthon: 2 db noname AT midi torony, egy AT felvő baby és egy Codegen 6016 ATX midi torony. Hegesztőgép nincs, viszont van dekopír, fúró, csavarozáshoz szükséges eszközök, csiszolópapír, digitális gép a dokumentáláshoz, egyebek. Amit tudok még szerezni ingyen: 1db vaslemez AT midi torony (alsó gépnek jó lenne, sokkal erősebb) és 1db slim baby AT ház valami régi 386-osból.

Ha 2 házat egymásra rögzítek, akkor elvileg megvan a full torony, nem kell fúrni-faragni, mindkettőben megvan a táp helye, kivezetések, hátlap stb. A baj az, hogy ott vagyok ahol elindultam: nem fér be az asztal alá, mert nagyon magas...

A végső cél: olcsón jót :) Tehát ha az itthoniakból össze lehet rakni, akkor inkább ez a megoldás legyen, mert most nincs pénzem venni házat.

Mindenkinek köszi az eddigi ötleteket, várom a továbbiakat :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#13) Den válasza supercow (#12) üzenetére


Den
veterán

és mi lenne ha az egyik alaplapot beteszed a helyére, de nem normál csavarokkal rögzíted hanem hosszú távtartókat rax és föléteszed a másik alaplapot.

www.simson4t.hu

(#14) bdav válasza supercow (#12) üzenetére


bdav
őstag

érdemes lehet próbálkozni egy via eden (na ebben nem vagyok biztos, az az extra kicsi lap micro ITX vagy miylen szabvány :) ) lappal, nem hiszem hogy veszett drága lenne, és ekkor lehet szemberakni őket. Full méretű lappal a kártyahelyekkel lesz gond sztem, bár talán tudod úgy rakni hogy ne érintkezzen semmi (minden második slotba raksz csak kártyát). Túlmelegedés lehet milyen procikról lenne szó?

2. variáció sztem nem fog összejönni, mert egy elég magas doboz már közel annyi helet foglal, mint káét kisebb egymásra rakva :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#15) wipes válasza bdav (#14) üzenetére


wipes
senior tag

Az epia jó megoldás lehet, mert elfér egy midi torony aljában is.
Kártya nem kell bele semmi.
Csak az ára nem az igazi, 25-35e Ft.

(#16) wipes válasza supercow (#12) üzenetére


wipes
senior tag

Ha a két oldallapra szereled a lapokat egymással szemben elforgatva, minden kivezetés hátra kerül. Ha nem túl magasak a procihűtők, el is fér. Az egyik lap kátrtyahelyei fölé kerül a másik procija.

(#17) supercow válasza wipes (#16) üzenetére


supercow
őstag

attól félek, hogy rohadtul felmelegszik :(
A linuxos AT gép egy K6-2/380, a rendes gépem egy tua P3-nem-celeron 1ghz egy Abit VH6T lapban.
Esetleg a linuxos AT-t berakom a fekvő AT házba, a másikat ráapplikálom a tetejére úgy, hogy ledönthetővé moddolom. Az egész egy L alakot vesz fel, aminek az alja a baby AT, a függőleges része az ATX midi. A két vázat valamiféle ajtópánthoz hasonló szerkezettel ledönthetővé teszem.
Másik megoldás: egymás mellé rögzítem a két vázat, dupla széles házat kapok. Problémás lesz az előlap, illetve annak a gépnek a szerelése, ami ''belül'' van.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18) wipes


wipes
senior tag

Ha tudsz tenni előre egy ventit, ami beszívja a levegőt, még melegedni se fog annyira.
Ha legalább 4 nagyhelyes miditoronyba teszed, 2 cd helyére befér a másik táp,
akkor mind2 táp felülre kerül, és még 2 cdrom is belemegy.
Barkácsolni csak a hátlap kivezetéshez és a kapcsolókhoz kell.

(#19) wipes


wipes
senior tag

Nem hiszem, hogy annyira melegedne.
MLaca árul/árult 1 ilyen házat, egy 4 nagyhelyeset kellene igy megcsinálni
nyithatóra.




A kinyitható részre mehetne a ''nagygép'', belülre meg az AT.
A 2 felső cd helyre befér fektetve az At táp.

A szellőzést pár + ventivel meg lehet oldani sztem.

(#20) bdav válasza wipes (#19) üzenetére


bdav
őstag

elfér ebbe 2 táp? +2 lap?

hűtés: ha már ugyis totál lerombolod a dobozt :) akkor megcsinálhatod, hogy a procihűtő(k)re (annak a k6-2nek pici a hűtője) rászerelsz valami gégecsövet, és azt kivezedet a ház oldalán/elején. vagy raksz bele vízhűtőt :)

ha két vázat összehegesztesz, ugyanott vagy, mint amikor a két doboz simán egymás mellé van rakva. + nincs elő és hátlapod

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#21) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Figyeljetek!
En is helyhiannyal kuzdok, csak en tobb gepet szeretnek elhelyezni, es arra gondoltam, felfurok 1 perforalt lemezt a falra, ezt mar beszereztem, megszereztem,na jo elvettem :) es erre helyezem fel 1mas melle a cuccokat, magyarul minden a falon van, az egesz nem szelesebb mint maga a haz, ugye, illetve max a mobil rack, igen talan az a legnagyobb.
Kell hozza barkacsolni nem mondom, de asztal alatt van, szellozik, nincs szem elott, a cd az 1etlen meg az usb port amit az asztalra gondoltam kipakolni, floppy ha kell hat nemaszok alulra.

;]

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#22) wipes válasza bdav (#20) üzenetére


wipes
senior tag

Ebbe nem. Csak azért tettem be a képet, hogy ilyen nyithatóra kellene megcsinálni.
Egy szélesebb/hosszabb fajta 4 nagyhelyes midiházba beleférne. Az AT-s lapok egyábként sem túl nagyok emlékeim szerint.

(#23) supercow


supercow
őstag

A linuxos géphez nem kell semmiféle meghajtó (CD, floppy), ezt elvileg minimális helyre tudnám zsugorítani. Sajnálom szétvágni a Codegen házat... inkább az egyik AT-t alakítanám át erre a célra. Egy nagy, közös előlapot miből tudnék később csinálni?

Megvan az alapötlet, most már a részleteket kell kidolgozni: wipes ötlete alapján egyedi (kb 1.5 ház-szélességnyi) talpon indítok, erre szerelek lehajthatóra két, AT házból kivágott alapot (nem csak a tálca, hanem a ház+váz teljes ''hátulja'').
Ehhez készül méretre egy keret, előlap (hdd-k, meghajtók a p3-ashoz, gombok 2 géphez, házventi)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#24) wipes


wipes
senior tag

Előlap: esetleg egy fölös oldallapból?
Levágod méretre fúrsz rá lukakat és felcsavarozod előre.
Cd, esetleg venti helyét ki lehet rajta vágni,
ledeknek, gomboknak, szintén fúrsz rá lukat.
És még le is tudod fújni vmi jó színre. :)

(#25) bdav


bdav
őstag

majd ha kész hozd fel megint a topikot, érdekel hogy hogy néz ki egy ilyen :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#26) wipes


wipes
senior tag

Jaja. :) Képeket!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  2in1: 2 gép 1 házban (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.