Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+@3200+ (barton) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Üdv fórumozók! Lenne egy-két kérdésem. 1: Most sikerült felhúznom a 2500+-os bartonomat 3200+-ra 200-as fsb-vel alapfeszen ugy, hogy indulásor kiirja miután betöltötte a Hardwereket: Your frekvency is not working from CPU vagy valami hasonló. Nahh ez most mi? Mert asztán vár 10 mp-t és elindul rendesen 3200+-on.
2: 3200+-on normális az 50 fok alapon (noku terhelés)? Nem ekll jobb hűtő? Ezt a topicot azért nyitottam, mert a többibe senki nem válaszol.

(#2) NoLF válasza Vadászmenyét (#1) üzenetére


NoLF
addikt

eu egy figyelmeztetés hogy a processzorod nem az alap bios beállitásokkal indul, sztem ezzel nincs semmi gáz. másik, hogy 50 fokos a proci terheletlenül, sokmindntől függ, pl hogy van e házszellőzésed normális, meg hogy milyen a hűtőd. amúgy nem fog beledögleni az 50 fokba a procc, mert ha leterheled simán lesz az 65 is, és még akkor sem hal meg. van neki olyanja hogy üzemi hőmérséklet, az olyan 50 fok, de vmi 75 fok körül már nem szereti a dolgokat. szal ha nincs házszellőzésed és nagyon idegesít az az 50fok, akkor csinálj (8 centis ventik a ház belsejébe, hogy legyen légáramlás: ergo a meleg kimegy, a hideg bejön effekt.)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

És még aszt szeretném megkérdezni, hogy a Prime95-öt hogy kell használni? Mert most elindítottam valami tesztet benne és ilyan sorokat ir ki pl: Test1, test2 és így tovább. Honnan látom, hogy a proci nem stabil, vagyis hibázik? Erre lennék kiváncsi.

(#4) NoLF válasza Vadászmenyét (#3) üzenetére


NoLF
addikt

le fog fagyni ha nem stabil a procid :) ha megy 10 órát, akkor mondhatod hogy stabil a procc.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

És csa úgy mutatja ki, hogy nem stabil, hogy lefagy? Hát ez elég detto. És olyan tesztprogi nincs ami teszteli egy 5 épercet és kiirja, hogy stabil-e vagy sem. Amugy prociteszt alatt vagyis 100%-os terheltség közben leszedett házoldalla 52 fokos a proci. Az nem oylan sok azért. De oylan mint egy radjáor árad belőle a meleg :)

(#6) Allien válasza Vadászmenyét (#5) üzenetére


Allien
veterán

Nem tudom, milyen hűtőd van, de tuningra erős kell, illetve, a ház szellőzését is meg kell oldani. lehet, hogy 1-2 házventivel jobb hűtést érhetszel. Ha tesztelni akarod a procit, terhelni kell. Erre vannak progik, de én jobban szeretem játékkal tesztelni. Ha nagyon gáz, akkor simán kilép, alig hogy elindítod. Van, hogy kifagy. De, legalább tutira észreveszed a gázt. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#7) HIMEN


HIMEN
csendes tag

HI!
Szeretnék egy kis Krafftot adni a Konfigomnak..így egy 2500+ Bartonra gondoltam!
Hozzá egy AeroCool Phantomot:::
Szerintetek mennyire jó válaszás??? :f

(#8) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat, megtudtam amit akartam. Topikot be lehet zárni, de ha szeretne valaki irn iaz irjon. Topic off!

(#9) Vadászmenyét válasza HIMEN (#7) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

HIMEN: Szerintem a 2500+-os barton tökéletes választás. nekem is megy alapfeszen 200-as fsbvel 3200+-on épp most tesztelem, hogy jó-e. Egy kérdés emberek! Szerintetek még húzhatom fejjebb az fsb-t ha 100%-os an terhelve a proci max 52 fok. FX 5200 128-as videokari, 512 mb 400 Mhz noname DDR, AsRock k7s8x, szerintetek lehetséges még emelni rajt vagy nem ajánlatos?

(#10) HIMEN válasza Vadászmenyét (#9) üzenetére


HIMEN
csendes tag

HI!
A Coolerhez mit szólsz?
AeroCool Phantom
:F

(#11) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Amuyg csak fsb-t akarom emelni, eddig feszt nem akartam. Fesz emelés nélkül lehetne még húzni csak fsb-vel a procimat?

(#12) Deathcourier válasza Vadászmenyét (#9) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

szerintem már bőven jó...

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#13) HIMEN


HIMEN
csendes tag

Alap feszen terhelés alatt Mennyi lehetne a Hö???

(#14) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Azt a hűtőt nem ismerem. Mennyiért veszed? nekem egy 4000 ft-s nemtommármiamárkája hűtő van rajt és a 3200+-ra tunningolt 2500+-os bartont terhelve mint mondtam max 52 fokon tartja.

(#15) HIMEN


HIMEN
csendes tag

AeroCool Phantom: 3500Ft (kb.)

(#16) HIMEN


HIMEN
csendes tag

Ha valaki tudja ennek a hütönek a teljesítményét evel a procival 2500+ írjon!
:O

(#17) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Utánanézek mit tud. És mért pont azt a hűtő választottad?

(#18) Deathcourier válasza Vadászmenyét (#17) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

biztos szép volt a doboza :DD

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#19) HIMEN


HIMEN
csendes tag

Egy haver azt monta hogy elég jó ...de nem tom mennyi a foka 2500+ Bartonnal
:F

(#20) HIMEN


HIMEN
csendes tag

Phantomnak a doboza komolyan néz ki...nem csak a DOBOZA...
:)

(#21) Allien válasza HIMEN (#20) üzenetére


Allien
veterán

Nagyon sok hűtős topic van, keressél párat.:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22) titan5


titan5
tag


Üdv. mindenkinek!
Már bocsi ha netán nem jó helyre írok még új vagyok a fórumban.
Az lenne a kérdésem hogy a 2600+ -os Bartonmagos AMD procit fel lehet-e tornászni
a 3200+ órajeléig mind a 2500-asokat. FSB emeléssel a 2800+ órajeléig hagyja magát
tovább nem(ez 333MHZ ről 360 MHZ ami a cpu-nál 2070 MHZ)
Esetleg a ledrótozás bevált-e már valakinek,mert úgyhallottam sokaknak vagy egyáltalán
nem. Ha tudtok valami bíztatót kérlek írjatok.Ha nem akkor beérem ennyivel is.

Köszi!

Ha az ár OK megegyezünk ha nem kritika nélkül méltósággal hagyd el a helyszínt! Köszi!!!

(#23) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Tovább is kellene hogy mennyen nem csak 2800+-ig. Miylen a ramod, lapod,videokarid? És mit ir ki 2800+ fölött?

(#24) KINKY_007 válasza Vadászmenyét (#23) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

A vga-nak semmi köze hozzá (ha fix az AGP freki-nforc2, kt600), a memo-k is általában bírják (már jó ideje 400-ast venni), de a procinak nem törvényszerű, hogy feljebb kell mennie a gyári órajelnél (van egy csomó antitunnig proci is a piacon), Szóval lehet, hogy csak nem volt szerencséje a vásárlásnál...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#25) KINKY_007 válasza Vadászmenyét (#23) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

A vga-nak semmi köze hozzá (ha fix az AGP freki-nforc2, kt600), a memo-k is általában bírják (már jó ideje 400-ast venni), de a procinak nem törvényszerű, hogy feljebb kell mennie a gyári órajelnél (van egy csomó antitunnig proci is a piacon), Szóval lehet, hogy csak nem volt szerencséje a vásárlásnál...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#26) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hát igen. Lehet hogy nincs köze a VGA-nak a tunninghoz. Ez iagz mivel én egy Geforce FX 5200-as kártyával húztam fel a 2500+-omat 3200+-ra. Csak szorzót és feszt nem tom hogy kell emelni asrock lapnál. Ötlet? Manuáljában nincs.

(#27) Allien válasza Vadászmenyét (#26) üzenetére


Allien
veterán

Hát mert valszeg NEM lehet neki, ugyanis azért óccsó kategória, mint pl. az ECS is hasonló. Volt egy ECS K7S5A PRO-m, és csak 3 fsb közül lehetett választani, de tuning bios felrakása után már a maximumot is ki lehetett belőle hozni, de ez a maximum, a lapnak volt az. 150/150-s fsb-vel volt hajlandó maximum elindulni, és se szorzó, se volt állítás nuku! Csak buheráláásal megy, tehát vagy a proci megfelelő lábait kötöd össze, vagy az alaplapi cpu foglalatba raksz u alaku drótot.
Most, egy Abit AN7-sem van, ezzel minden állítható, de persze, nem is annyiba kerül, mint az ECS/Ashrock (ezzel nem azokat a lapokat akarom fikázni!). Meg voltam elégedve az ECS lapommal, még a tuning biossal is jól üzemelt, és annak ellenére, hogy elvileg csak 133-s fsb a gyári max, bele ment a 400-s ram is, persze értelem szerüen kisebb sebességen, gond nélkül üzemelt, és elfogadta a Sapphire 9600 XT FB-s kártyát, ami ugye 8x agp lenne, de a lap csak 4x-st támodatja. Tehát, kinek mi, és mennyi van rá alapon lehet választani.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#28) BobChemistry


BobChemistry
őstag

miert jo felhuzni a 2500+ xp-t 3200+re?
mit nyertek vele?
En nem vagyok tuningellenes, de a hetkoznapokban a 2500+ teljesitmenye is eleg, vagy nem?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#29) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

valakinek ez nem elég. És én is jelentős gyorsulást észleltem miután felhúztam. Az azért nem mind1. Visszatérve a biosra. Szerintetek ha felrakom a legújabb biost lehet hogy aban már lehet a biosban állítani a feszt és a szorzót is?

(#30) BobChemistry válasza Vadászmenyét (#29) üzenetére


BobChemistry
őstag

nemtom
az asrock nem vmi nagy marka
az uj bios-tol meg lehet hogy fagyni fog a geped

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#31) HIMEN


HIMEN
csendes tag

Hát...nem akarok itt veszekedni de szerintem az az ASUS leányválalata...
Nem???
:DD

(#32) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Értem. Ugy döntöttem nem kockáztatom meg. az AsRock tökéletes alaplap a norm felhasználónak aki nem kaar tunningolni. Amig nem lesz uj lapom addig csak fsb emelléel megy aszt kész. Ha az fsb- nővelem akkor még mi n9vexik? Ram megahz-e? Videokari teljesítménye? Vagy mi?

(#33) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

HIMEN: az asszem. De amugy semmi köze ninc az asushoz.

(#34) titan5


titan5
tag

Köszi a válaszoltál Vadászmenyé!

Abit NF-7-es lapom van,és 2x256 MB DDR 400-as ELIXÍR Ram Dualban.
A biosban nem tudom feljebb húzni mert akkor már hogy úgymondjam eléggé
baromságokat ír ki a gép bootoláskor pl: a cpu órajel 1150 MHz ami hülyeség.
Amit nálam elbír az 11,5x180 MHz ami 2070 MHz ami a 2800+ nak(2083) felel meg.

Ha az ár OK megegyezünk ha nem kritika nélkül méltósággal hagyd el a helyszínt! Köszi!!!

(#35) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

MKi van ha 11x200-ra rakod? Amugy 11x196-on megy 3000+-t. próbálgass. Ha nem megy akkor edd lejjeb a szorzót és az fsb-t fel!

(#36) titan5


titan5
tag

Ahogy mondtam akkor már olyan baromságokat csinál hogy 1150 MHz -et ír ki
cpu-nak bootoláskor......

Ha az ár OK megegyezünk ha nem kritika nélkül méltósággal hagyd el a helyszínt! Köszi!!!

(#37) titan5


titan5
tag


Azt írod hogy a szorzót vegyem lejjebb...nem blokkolt az AMD-k szorzója?
Ha jól tudom,(bár nem biztos) a ledrótozással lehetne a szorzózárat kiiktatni,
de más fórumban azt olvastam hogy sokaknak az sem vált be.
Ahogy a gyári 11,5-es szorzót állítani akarom vagy a frekvenciát 180MHz fölé akarom
emelni jön ez a hülyeség hogy CPU órajele a gép szerint 1150MHz ami kizárt.
Mi lehet a probléma? Mert én már nem tudom.

Ha az ár OK megegyezünk ha nem kritika nélkül méltósággal hagyd el a helyszínt! Köszi!!!

(#38) popey37 válasza titan5 (#37) üzenetére


popey37
addikt

hi probálkozz bios frissitéssel nekem bejött. 2500+/1833Mhz/@2507Mhz a fesz 1.8 volt a memoria 7-3-3-2.5 és stabil. A szorzó lockos, azt nem tudod állítani ha ujjabb Bartonond van, drótozni meg nem érdemes ez már így is brutál teljesítmény

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#39) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Én mikor 200 fölé emelem az fsb-t akkor szoktam mhz-el kiirni az értéket az elején, de kegalább az valós. És mikor fekete képernyő jön, vagyis nem indul el a gép mert kicsit túlhajtottam (csak fsb) Akkor kihúzom az áramot a gépből várok 20 mp-t és visszaállítja 1900+-ra a 2500+-os bartonomat. Hát ez van. Majd az ú lapba talán megy még fejjebb az fsb és tudok szórzót valamint feszt is emeleni. Meddig tudták eddig max felhúzni egy 2500+-os bartont? Erre kiváncsi volnék.

(#40) ra^ven


ra^ven
senior tag

Mindenki más határokig jutott el, minden barton mas vkinek elmegy 2.8+ ig valakinek alapfeszen 3.2+, nekem pl. viszi a 3.2 -öt de csak 1.7V on stabil Prime szerint. De 2.5 ös bartonnal , ugy tudom nem mobil értek el 2420 mhzet.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#41) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok! A kérdésem a következő: Felhúztam a 2500+-os bartonomat 3200+-ig 11x200 -as fsb-vel és szorzóval. Ezek után kb 10 percen bellül ujraindul a wincseszterem és lefagy a windows. Ez most azért van, mert az fsb növelésével a winyo is túl lett hajtva és nem bírja? (20 Gb Maxtor) A válaszotokat előre is köszi

(#42) LonG


LonG
csendes tag

Nekem 11x200 nal xp indulaskor vagy xp kozben fagy meg, de van olyan hogy a monitoron a fekete képernyon feher teglalapok összevisszasaga jelenik meg!

(#43) Superman válasza Vadászmenyét (#41) üzenetére


Superman
nagyúr

Milyen a processzor hőmérséklete? megnézted, van mérőprogid? Először szerintem ellenőrizd, meg futtass teszteket. Én is azt tettem, nekem 11X200-on stabil, ami ugye 2.2Ghz és 3200+-nak felel meg. Valszeg menne feljebb is, mert most terheletlenül 39 fokos a prockó, terhelve sem lesz több, mint 47, de azt hiszem ennyi teljesítmény is elég.

(#44) #53172992


#53172992
törölt tag

Hát 50 fok.....Sztem nemrossz bár nekem 44-57 fok között változik,57 agyonterhelve(dc+++ :DD AA+zene)

(#45) #53172992


#53172992
törölt tag

Ja és simán bírja a 3200+ot semmihez nem kelett hozzányúlnom..Még le sem volt formázva a vinyó apám nézte hogy milyenre rakja af FSB-t azt én felraktam maxra.:DD

(#46) Nismo


Nismo
csendes tag

Hello Sziasztok Uj vagyok itt nalatok es Boldog Amd tulajdonos vagyok en is de igazabol lenne egy problemam! Elobb leirom a konfigomat es utanna a problemat:
Abit Nf7 ,Barton 2500+ nem tudom a revjet,512 Samsung DDR,80 Gb Quantum,Innovision Ti 4400 320/560,

Namarmost az lenne a problemam hogy fesz emelessel 2100 mhz en atomstabilan megy de ha 1 mhz is huzok a Fsb akkor be se butol a srac, Vcore 1.875

Segitsegeteket szeretnem kerni mert szeretnem tovabb huzni de nem tudom hogy mi tevo legyek mert itt kifogztam az otletekbol!

Elore is koszi !!! Nismo

(#47) NoLF válasza Nismo (#46) üzenetére


NoLF
addikt

ezekszerint szorzólokkmentes a bartonod és csak a szorzóval tudod rántani?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48) gézu válasza Nismo (#46) üzenetére


gézu
őstag

Nem sok az a vcore egy kicsit?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#49) mr_ricsi válasza gézu (#48) üzenetére


mr_ricsi
veterán

De, az nagyon sok. (Ami az alaplap csövén kifér :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) mr_ricsi válasza Nismo (#46) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ogy fesz emelessel 2100 mhz en atomstabilan megy de ha 1 mhz is huzok a Fsb akkor be se butol a srac, Vcore 1.875 ''

Akkor ne 1 MHz-et húzz, hanem kapásból 200-ra. És a Vcore-t 1,75 fölé ne nagyon húzogasd, hacsak nem akarsz rövid időn belül új procit venni.
A DDR-ed 400-as?

Ha nem viszi 1,75-tel a 3200+-t, akkor az pech...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+@3200+ (barton) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.