Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiviszem


kiviszem
tag

Digitális képkerethez szeretném átméretezni a képeimet.Olyan megoldást keresek,hogy egyszerre több képet tudjak átméretezni 16:9-re,mert egyenként igen időigényes lenne.

(#2) runner 125 válasza kiviszem (#1) üzenetére


runner 125
nagyúr

Off: Eddig a világon feltalált leghaszontalabb dolognak a "digitális képekeretet" tartom,de ha van vásárló réteg.. :U On

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3) kiviszem válasza runner 125 (#2) üzenetére


kiviszem
tag

ha nem nyomtatod ki az összes képet,nyiván nem fogsz mindenkinek az orra alá dugni egy számitógépet,hogy megnézhessék a fényképeid.egyébként kössz a segitőkészséget.

(#4) Dare2Live válasza kiviszem (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

átméretezés alatt arra gondolsz, hogy megnyujtod a képet?
csak mert ez általában ronda.... inkább vágni szoktunk belölle.

ilyen kötegelt munkát pl Adobe bridgevel lehet csinálni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) adik válasza Dare2Live (#4) üzenetére


adik
őstag

vagy az acdsee is tud ilyet. azt viszont tényleg képe válogatja, hogy melyikből lehet vágni, és hogy alúlról-e, vagy felűlről, és hogy egy kis nyújtás befér-e. Lásd még a normálisabb képkeretek 4:3-os arányát, míg láttam már a super-china vonalról láttam 2,35:1 arányút is.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#6) Fejo válasza kiviszem (#1) üzenetére


Fejo
őstag

Ha nyújtással akarod elérni a kötegelt 16:9-et, akkor az rém ronda lesz, ha pedig vágással, akkor azt nem igazán tudod automatizálni, mert képenként változó (neked kell eldönteni), hogy lehet-e egyáltalán vágni és ha igen, akkor honnan...

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#7) kiviszem válasza Fejo (#6) üzenetére


kiviszem
tag

Nem nyújtani akarom,mert az biztos torz lessz.Az egyenkénti vágást gondoltam egy olyan programmal megldani,mely esetleg figyelembe veszi a kép középpontot,vagy valami beállitott paramétert és annak megfelelően vágja csoportosan a képeket 16:9-re.De ha van olyan program ami 16:9-es kijelölő kerettel tud szerkeszteni az is jobb lenne mint egyenként méretezgetni.

(#8) philoxenia válasza kiviszem (#7) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nemcsak ez lehet a gond, a képkeret milyen módszerrel méretez át? Nekem például van hordozható DVD lejátszóm, a nem natív felbontásban lévő képek borzalmasan mutatnak rajta. Szerintem akkor járnál legjobban, ha a képkeret felbontására méreteznéd a képeket. :K
Vágni viszont Neked érdemes, mert nincs olyan program, ami a megfelelő helyen vágna a képekből, majdnem biztos, hogy nem pont a közepét érdemes meghagyni...

PhotoFiltre-vel például nagyon gyors és könnyű a vágás és az új méretben mentés egyenként.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) kiviszem válasza philoxenia (#8) üzenetére


kiviszem
tag

A képkeret nem méretezi át a képeket,ha 4:3-ban töltöm át ,fekete csik van a két oldalon.Lehet nagyitani,de a diavetitésnél visszatér alaphelyzetbe.

[ Szerkesztve ]

(#10) philoxenia válasza kiviszem (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor csak méretez, hiszen gondolom nem a natív, pixelhelyes felbontásban kapja a képeket. :)
Szerintem próbálj meg pár fotót a saját felbontásában föltenni, valószínűleg sokkal szebben mutatnak majd.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11) kiviszem válasza philoxenia (#10) üzenetére


kiviszem
tag

Mivel a csoportos vágás nem járható út,marad a sok-sok munka,erre amit találtam,és ajánlok mindenkinek,az a :DD "GIMP":[link]Nagyon sokat tudó magyar nyelvű program,kezelése egyszerű.Sok érdekes trükköt lehet csinálni vele,pl.valakit átmásolni az egyik képből kivágva,egy másik képre. [link] :Y

[ Szerkesztve ]

(#12) philoxenia válasza kiviszem (#11) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha igazából csak vágás, a Gimpnél sokkal egyszerűbb és gyorsabb progik is vannak. :K :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) Allien válasza kiviszem (#11) üzenetére


Allien
veterán

A csoportos átméretezés egyik lehetősége az infanwiev, meg lehet adni csak az egyik oldalt, a másikat hozzá igazítja. Próbálkozhatsz ezzel a progival is, és természetessen, ez is ingyenes, meg magyar. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#14) kiviszem válasza philoxenia (#12) üzenetére


kiviszem
tag

Milyen progikat ajánlanál?
Allien:
ha egy oldalt megadok,és a másik méretét hozzá állitja,tud 16:9-est varázsolni?

(#15) philoxenia válasza kiviszem (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az IrfanView, az XnView, a PhotoFiltre mind alkalmasabb ilyesmire. Ezek persze ingyenesek. Nem érdemes kötegelten vágni szerintem, a bíbelődés a képekkel nem olyan rossz, ha rájössz az ízére.
Megnéztem az XnView is tud kötegelten körbevágva is átméretezni, de egy progi nem tudja, hol vágjon a képből, pl. valakinek félbevághatja a fejét, stb. :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) kiviszem válasza philoxenia (#15) üzenetére


kiviszem
tag

Köszi,kipróbálom mindegyiket.A vörösszem effektus javitásra mit javasolsz?Sokféle programot próbáltam,de van amelyik túl bonyolult,van ami meg nem dolgozik elég szépen.Még nem találtam optimális megoldást.

(#17) philoxenia válasza kiviszem (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az IrfanView egyszerűen használható megoldást kínál, a területet kijelölöd, persze legalább 100%-os méretben, aztán a menüben van vörösszemeltávolítás a kép fül alatt. Nem tökéletes, de a legtöbbször kielégítő eredményt ad.
Mindhárom progit használom időnként, sőt néha a Gimpet is, de az elég bonyolult tud lenni egyes feladatokra.
Képnézésre az Irfan, kötegelt feldolgozásra az Xn, képjavításra, átméretezésre a PhotoFiltre vált be nekem legjobban.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) werttzui


werttzui
őstag

Sima csoportos átméretezésre ha nembaj,hogy kinyújtja a képet(ha más a képarány) legegyszerűbb az imageConverter ;)

PENTAX

(#19) philoxenia válasza werttzui (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Digit képkeretben rosszul mutatna, valószínűleg elég torz lenne.

Kétféleképp, helyes és nyújtott arányban mentve. Arccal sokkal rosszabb. ;)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) stop válasza runner 125 (#2) üzenetére


stop
aktív tag

NYugtasson a tudat van haszontalanabb:

Néhány éve az USA-ban többtízezer DVD visszatekerőt adtak el...........

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#21) stop


stop
aktív tag

átméretezésre (akár könyvtárat is):

Photo Resize Magic

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#22) tbs válasza werttzui (#18) üzenetére


tbs
addikt

ImageMagick, parancssor:

ls *.jpg | while read fn; do convert $fn -liquid-rescale 100x80%\! out_$fn; done

A liquid-rescale ez -> [link] alapján dolgozik. A vizuális eredmény, hogy a csökkenő oldalakon ~logaritmikusan tűnnek el a pixelek. Azaz a kép közepe nem változik(!), az "összenyomás" szélein pedig "sűrüsödik" a kép. Érzékletes videó -> [link]...

(#23) werttzui válasza philoxenia (#19) üzenetére


werttzui
őstag

Jó de csoportos vágó és átméretező progi nincs több száz képnél inkább a nyújtás ja és sz.tem nemvészes :)

PENTAX

(#24) philoxenia válasza stop (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

persze még a képek beforgatásáról nem beszéltem akkor, arra is tudtok progit, amelyik ki is válogatja? ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25) stop válasza philoxenia (#24) üzenetére


stop
aktív tag

Namost, ezt meg én nem értem. :F
:))

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#26) philoxenia válasza stop (#25) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Soványoknál lehet előnyös a széltében nyújtás..... :D

Digitális képkeretben nézve a képeket, sok-sok képet átméreteznél erre a célra automatában?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27) tbs válasza philoxenia (#24) üzenetére


tbs
addikt

Nézd meg az ajánlatom, mielőtt könnyelmű kijelentéseket teszel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28) werttzui válasza tbs (#22) üzenetére


werttzui
őstag

Hát ez nem semmi :C

PENTAX

(#29) philoxenia válasza tbs (#27) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó a videó, de én például szeretem eldönteni mi legyen a képen, Te rábíznád a családi fotókat például egy ilyen progira?

Mondjuk a tudomány oltárán csak a lényeg veszik el...pár jobb festményt esetleg pár igazán híres fotót vess alá ennek az eljárásnak.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) adik válasza tbs (#22) üzenetére


adik
őstag

ez nagyon állat! :R

Kettő, csipkebokor vessző!

(#31) tbs válasza philoxenia (#29) üzenetére


tbs
addikt

Egy fotókeretre készülő 100+ darabos szénné leméretezett kollekciónál..? Naná. :DDD

Nem egyedi darabokra készült, ahol minőségi melóra van szükség, ezt pontosan tudod Te is. Hanem izomtömeg-mozgatáshoz... :U A topiknyitó céljára minden esetre messze jobban megfelel, mint az eddigi tippek... ;]

Ja, a családi fotóimon már bizonyított; inkább erre az algoritmusra bízom őket, mint rád... :DDD :)) ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) adik válasza philoxenia (#29) üzenetére


adik
őstag

ha szereted eldöntein mi legyen a képeken, akkor autómatizált megoldás nem jöhet szóba...

#31: erről nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#33) stop válasza philoxenia (#26) üzenetére


stop
aktív tag

Erről egy régi vicc jut eszembe:
Szovjetunió, Iván feltalálja a hajnyírógépet.
...
...
Hosszas egyeztetés vitatkozás után.
..
...
-Nade Iván elvtárs az emberek feje nem egyforma.!
-Jó, jó, DE csak először! :C

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#34) philoxenia válasza tbs (#31) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lesz pár hónap múlva nagyjából már több mint tízezer képem, 1200x1600 tól, 3500x2500 -as méretig, lesz rossz is jó is homályos és éles, érdekes és érdektelen küldd a progit válogason ki pár képet mondjuk 100-at a keretbe. Megnézném. :DDD

A fotókeretben pont a kihívás a szép, plakátban könnyű jó fotót csinálni, mert valami érdekes csak lesz a képen, csinálj úgy száz képet, hogy a fotókeretben be tudd mutatni magad a fotóst és családodat is .

Ne az informatikus bújjon elő belőled, hanem a fotóművész. Hasonlíthatnám ahhoz, hogy edzőteremben legyalogolsz gépen másfélmillió lépést, vagy bejárod az országos kék túrát.
Ugyanaz lenne? Lépésszámban végül is igen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) tbs válasza philoxenia (#34) üzenetére


tbs
addikt

Fotókeret vs. plakát..? Jajjj... :U

A program ingyenes, ImageMagicknak hívják. Van winxp binárisa is. Ha érdekel google.

(#36) philoxenia válasza tbs (#31) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha algoritmussal fotózol, kár a kezedbe a gép.... :DDD

Ha valaki pár száz képet sem akar egyedileg vágni, alakítani, akkor inkább ne is fotózzon, amennyit én értek hozzá, inkább néz meg a néző száz kiváló képet, mint ezer semmitmondót. Ráadásul a sok-sok kép egymásutáni bemutatása nem újkeletű, valami Lumiere fivérek anno próbálkoztak vele.....

Ne sértődj meg, ez filozófia. A topiknyitó inkább alakítgassa szerintem a képeit, mint nekieresszen egy progit, amelyik lélektelenül megteszi ezt helyette.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37) tbs válasza philoxenia (#36) üzenetére


tbs
addikt

Mindegy. Pá!

[ Szerkesztve ]

(#38) philoxenia válasza tbs (#37) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kötekedni akarok. Nem is szoktam... :U

Erre viszont nem tudtunk megoldást, ide jó lenne egy progi tényleg. :) :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39) tbs válasza philoxenia (#38) üzenetére


tbs
addikt

Google, dekonvolúció. De csoda nincs.

[ Szerkesztve ]

(#40) kiviszem válasza stop (#20) üzenetére


kiviszem
tag

"NYugtasson a tudat van haszontalanabb:

Néhány éve az USA-ban többtízezer DVD visszatekerőt adtak el......"

Természetesen vannak olyanok,kik soha nem fogják megérteni,hogy a digitális fényképek számitógép merevlemezen,DVD-n vagy bárminemű adathordozón tárolva nem nyújtanak látható élményt,csak akkor ha valami módon megjelenitjük a képeket.Ehhez nyilván nincs szükség másra ,csak egy ilyen haszontalan képkeretre.Talán a te tárolt képeid mind ki vannak nyomtatva,és a falon diszelegnek bekeretezve?Egyáltalán akinek ilyen véleménye van,szokott fényképet nézni,vagy csak tárolja halomra,aztán majd jó lessz valamire?

(#41) werttzui válasza philoxenia (#36) üzenetére


werttzui
őstag

A topic nyitó segítséget kért és nem akar egyenként 1000 képet vágni !(hogy,most fotós-e vagy nem emiatt az más kérdés) . Ha te ráérsz 1000-képet vágni akkor csináld meg neki :P
Tehát vagy segítesz vagy fórumozz máshol :)

PENTAX

(#42) philoxenia válasza werttzui (#41) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szívesen segítek, de nem más programját linkelve, hanem konkrét saját kipróbált módszerem használva. Ahogy egyébként Tbs kolléga is tette. :P
Te ezzel segítettél? A topiknyitónak ez még annyit sem segít, mint amit én írtam.....

mod: 1000 képről egyébként hol írt a topiknyitó? Ha ezret ír, hozzá sem szólok.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) werttzui válasza philoxenia (#42) üzenetére


werttzui
őstag

A sok az kb 100 és 1000 közt :D Te is csak azt ajánlottad,hogy vágja, méretezze le egyenként ez ám a segítség és tbs-nek ellentmondtál most meg vele mentegetőzöl magyarul össze vissza beszélsz :D Boccs :)

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#44) philoxenia válasza werttzui (#43) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most csak kötekszel, Neked nem mondhatok ellent, mert nem mondtál semmit. Tényleg csak össze-vissza írsz. Tbs nem kért Téged, hogy védd meg, pláne nem tőlem. :P
Érdemben a kérdéshez nem szóltál hozzá, most már ideje lenne ennek is. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45) stop válasza kiviszem (#40) üzenetére


stop
aktív tag

Nekem van több (tíz)ezer képem, és használom őket, természetesen nem mindet. :K

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#46) philoxenia válasza stop (#45) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A bemutatás egyik lehetséges módja a digitális képkeret, igazából a használt noti monitorral is felhasználható lenne így, akkor mondjuk 1600x1200 -as felbontásban lehetne vetíteni a képeket.

A bemutatás nehézsége inkább a válogatásban rejlik, nehéz lemondani a jó képek bemutatásáról, a másik rovására. Egy profi fotós a portfóliója töredékét tudja csak bemutatni, amit pedig ő jónak tart nem biztos, hogy másnak is az a legszebb, leghatásosabb.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47) werttzui válasza philoxenia (#44) üzenetére


werttzui
őstag

Hát persze ahha :K :D Erre amit írtál nem is lehet mit írni :D :D :D Fotózz inkább ;]

PENTAX

(#48) philoxenia válasza werttzui (#47) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hideg van és fúj a szél, a fotós most bent henyél. Ráfagy a kezem a gépre ilyenkor... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) stop válasza philoxenia (#46) üzenetére


stop
aktív tag

Vannak más hasonló dolgok, a munkámból fakadóan is sokszor kell 2, 3 esetleg több10 szép, szebb mégszebb, dologból választani (ha az ár nem számít, vagy ugyanaz), ez sem egyszerű. Akár nekem akár a tulajnak vagy vásárlónak.

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#50) philoxenia válasza stop (#49) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, sokszor kell választani, de ez általában kicsit személyes is. Aki fotóz előbb utóbb általában alkotónak gondolja magát.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.