Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balinov


Balinov
félisten

Kérdés adott,próbálta valaki? leírás szerint csak a sempron proci support az új benne..

javíthat a tuningpotenciálon az új bios? jelenleg 1007-es ficereg a lapba


üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2) ShadowX


ShadowX
őstag

Ez engem is érdekelne? Azt mondja meg még valaki, hogy miért van a köv. eset. Van egy 2500+ -os bartonom, ami NEM lockos. A szorzót mégsem tudom 12,5 fölé vinni, mert egyszerűen nincs felette semmi. Régen, az eredeti biosában (asszem 1002-es) volt tovább is, de az 1007-esben nincs. A régit nem akarom visszarakni, mert a ramjaim nem szeretik. Remélem ebben a biosban nincs ilyen. Valaki írja le milyen ez a bios!!!!!

(#3) Christoph válasza Balinov (#1) üzenetére


Christoph
aktív tag

Én úgy tudom, hogy nem csak a sempron támogatás az új benne, hanem a ddr400-as memokkal növelik a kompatibilitást, illetve talán a sata-boot.

Nekem még sosem volt gondom az új biosokkal, pedig mindig benyomom a legújabbat.

A7N8X Deluxe -om van.


[Szerkesztve]

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#4) Balinov válasza Christoph (#3) üzenetére


Balinov
félisten

ámen..mármint úgy legyen...én asus download lapon néztem meg, a ''more'' opsünnél..ez az 1 szem infó volt...de én is imádkozok,hogy jobban mennyen tőle a 2200+-os thortonon...legalább 2300mhz-en...

este lehuzom otthon,azt fel is rakom...ha lesz még időm,tesztelgetek is kicsit.

addig is várom (várjuk) mások tapasztalatait !

üdv

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) marcee


marcee
addikt

Este flash-eltem. Nem láttam semmi változást.

\m/

(#6) Balinov


Balinov
félisten

én titkon abba bizok,hogy nem kell 1,7V fölött adni a procinak,hogy 166*13,5-ön menjen...sajnos most kell..igaz, 157-es fsb a max.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) Christoph válasza marcee (#5) üzenetére


Christoph
aktív tag

A legutobbi bios egyetlen látványos változást a Sata-boot-t hozta, más látható változtatás nem történt. De a leírásában azt írták (mint ahogy eddig az összes verzióban) hogy növeli a kompatibilitást bizonyos memóriamodulokkal, és biztos van olyan változtatás is amelyet nem publikálnak.
Szerintem már a nagyobb kompatibilitás miatt is érdemes felrakni.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#8) Balinov


Balinov
félisten

fel is pakolom,de izibe..az 1007-es is javulást hozott...igaz az elfüstölt tbird-emet asse hozta vissza...;o)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9) marcee válasza ShadowX (#2) üzenetére


marcee
addikt

Szorzó állítással nekem is gondjaim voltak, nagyjából sejtem mi a hiba, de nem lesz túl szakszerű a leírás. Valami olyasmiről van szó, hogy túl kevés bit-en tárolja a platform a szorzó értékeket, talán 7,5-től 12,5-ig terjedt a skála. Ez később kevés lett, így elvben a proci jelzi, hogy ő a régi, alsó szorzótáblához tartozik, vagy az újhoz 13-tól felfelé.
A probléma nálam úgy jelentkezett ezzel a lappal, hogy felkínálja ugyan a teljes skálát a 2200+ (13,5x133) procimhoz, de némelyik szorzóval nem indul (persze a legfontosabb 10-es 10,5-es is ilyen), illetve másikakhoz nem az az érték tartozik amit beállítottam.

Elvileg csak két lábat kellene összekötnöm, hogy a lap az ''alsó szorzótáblához'' tartozónak higgye a procim és a most nem működő szorzókat is tudjam használni, de egyelőre nem mertem megcsinálni.

(tényleg nagyon gagyi lett a szöveg, sorry)

[Szerkesztve]

\m/

(#10) Balinov válasza marcee (#9) üzenetére


Balinov
félisten

mér lenne gagyi..legalább nem fellengzősen nagymenős stílusod

1 kérdés: a 2200+ -os procid Tbred vagy Thorton?

üdv

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11) marcee válasza Balinov (#10) üzenetére


marcee
addikt

TbredB

\m/

(#12) Balinov


Balinov
félisten

na Uraim, feltettem az este a 1010-es biost...majdnem hanyattestem..
eddig 2200+nak postolta a procit (vagy 2800+-nak ha huzva van),most pedig
AMD Semptron (tm)...

egyéb változást még nem tapasztaltam...igaz nem is nagyon próbáltam,inkább szurkoltam a súlyemelőnknek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) ShadowX válasza marcee (#9) üzenetére


ShadowX
őstag

Legalább érthető. Volt egy cikk a Tomshardware-en annakidején, ami erre problémára megoldást kínált. Annyi volt az egész, hogy 2 lábat össze kellett kötni és a lap deaktiválta a fordítótáblát, ami felelős a dologért, ugyanis van egy olyan funkció a biosban (szorzónál), hogy 7,5/13. Na ezt az alaplap 7,5-nek kezeli és nem 13-nak. Ha a megadott két lábat összekötötted, akkor nem 7,5-nek, hanem 13-nak látta. Én megcsináltam, de nem változott semmi sem. Lehet hogy rossz lábakat kötöttem össze, de nem volt kedvem megint próbálkozni. Útálom az ilyen icipici dolgokkal való sz*rakodást. Remélem valamelyik új biosban kiütik ezt a hibát. :D

(#14) c41r0^ válasza ShadowX (#13) üzenetére


c41r0^
őstag

Nem próbálsz esetleg ''kisebb szorzó-nagyobb FSB'' tuninggal?
Hatásosabb egy 200*11, mint egy 13,5*162 pl., persze memória és proci függvénye is, de sztem inkább a max FSB-t hozd ki belőle, és egy olyan szorzót állíts be, amivel működik is :)

[Szerkesztve]

(#15) ShadowX válasza c41r0^ (#14) üzenetére


ShadowX
őstag

13X166-ot szeretnék, mert ehhez még nem kell feszt emelnem és a memókkal együtt megy szinkronban 333-on. Az FSB-t nem is szeretem piszkálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.