Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Tegnap újra raktam az XP-t, mert előző este a Norton uninstallja összeszart mindent. Azóta a gép gyakorlatilag használhatatlan.
Tegnap felraktam az XPSP1-et, majd rá az SP2-őt, végül a drivereket. Majd a szokásos programokat, és a Norton Internet Security 2005-öt. Ettől eltekintve semmiféle szoftveres vagy hardveres változtatás nem volt, mindenből a korábban is fent levő verziót telepitettem. A processzorteljesitmény néha felugrott 100%-ra, a zene is megakadt, de még az egér is, semmi életjel. Aztán minden ment tovább, max pár perc, és megint. Egy idő után meguntam, ledúrtam az egészet. Újra raktam az XP-t, NIS2002, ami eddig volt, az SP2-t kihagytam ezúttal. Semmi változás, ráadásul a blaster is megtalált valahogy, a tűzfal ellenére... meg még sikerült vagy 3 féle vírust gyorsan leirtanom a friss rendszerről, még jó, hogy megnéztem neten vagy 2 oldalt...
Ma már a tököm tele lett az egésszel, mindent újraraktam, de még a netkapcsolatot se adtam hozzá, máris elkezdte. Felugrik a procteljesítmény 100%-ra, majd vissza... aztán megint fel. Rendszertelenül csinálja, a Feladatkezelő grafikonján néha egyszerre több csúcs is látszik, néha egy sem, mert kihagy ennyi időt. Kérdésem, hogy ezt mi a jó büdös &@#># okozhatja?
Az se normális, hogy a DMA beállítások fül nincs meg az eszközkezelőben az IDE tulajdonságoknál. Bár AIDA szerint ez nincs elállítódva.
Ráadásul a PH! is borzalmasan lassú, bár ahogy néztem, legalább ez nem lokális probléma :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) puffneki válasza Dilikutya (#1) üzenetére


puffneki
tag

felraktad az intel application accelerator-t? mert az átveszi a dma kezelést, ki is veszi a rendszerbeállításokból.

a ''ledúrtam az egészet'' alatt azt érted, hogy format/friss install vagy rátelepítettél a régi win-re. mert ha egy sp2-es win-re rátelepítesz egy service pack nélkülit, az tud meglepetéseket okozni.

ez egy up volt.

(#3) Dilikutya válasza puffneki (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Application Acc fent van mindig. Én úgy emlékszem, a DMA beállitások ott voltak mindig, de nem ez a lényeg most. Ledúrás alatt természetesen formatot értettem. SP2-es XP-re eszembe sem jutna rátelepiteni egy régebbi. Az alap XP-m SP1-es integrált.
Jobb híján tápgond is eszembe jutott, de a kijelzők szerint minden normális, ingadozás sincs.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) puffneki válasza Dilikutya (#3) üzenetére


puffneki
tag

de milyen process terheli 100%-ra a rendszert?
próbáltad már nis nélkül a dolgokat? nem akadhat össze valamivel?

(#5) Dilikutya válasza puffneki (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Most nincs rajta a NIS. Sajnos, hogy mi is terhel le, azt nem tudom, mert amikor ugrik, akkor lehal minden, a feladatkezelőben hiába figyelem, megfagy az is abban a pillanatban, csak a tálcán az ikonja zöldül ki teljesen. Majd amikor visszaáll a normális állapot és magához tér minden, már nincs ott, hogy mi terhelte a procit. Pedig már nagyon kíváncsi lennék rá. Sajnos nem tudom a módját, hogy lehetne logolni.
Az összeakadást kizárnám, mivel jó ideje megy ebben a felállásban a konfigom.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) zLegolas válasza Dilikutya (#1) üzenetére


zLegolas
őstag

Miért?
Window$, azért.
:O

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#7) Dilikutya válasza zLegolas (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Eddig soha semmi problémám nem volt a Windows-zal. Az XP-t több mint két éve használom, és a jelenlegi összeállítás is problémamentesen működött mindig.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) puffneki válasza Dilikutya (#5) üzenetére


puffneki
tag

az event viewer mit mond? vannak gyanús bejegyzések?

(#9) Dilikutya válasza puffneki (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Magyarul?:)
Van valahol ilyesmi az XP-ben, de most igy hirtelen lövésem sincs, hol keressem.
szerk.: Eseménynapló. Semmi rendellenes nincs benne.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Fauszt válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Fauszt
senior tag

én nyomnék egy alapos virus/spyware irtást csökkentett módban de előtte persze frissíteném az írtókat.

(#11) Dilikutya válasza Fauszt (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hmm.... ezzel az a gond, hogy teljesen szűz rendszerrel is csinálta, format után, mikor a netre még ki sem engedtem...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Fauszt válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Fauszt
senior tag

és minden partíciót formáztál?

(#13) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nézd meg procexp nevű programmal,mingyá keresek linket,ha mégse akkor googli:) Ez is ilyen folyamatkezelő mint a windowsé csak sokkal jobb:)

(#14) Dilikutya válasza Fauszt (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak a rendszerpartíciót. De a vírus és spyware lehetősége a nullához konvergál, mert amig nincs fenn a vírusirtó, meg a tűzfal, addig nincs netre kiengedve a gép, ott pedig a frissítés az első.
Igazából nem az érdekel, mi csinálja, hanem hogy miért. Semmi sem változott a rendszerben, többszöri újratelepités után is csinálja. És mostmár kezd bosszantani.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) puffneki válasza -FreaK- (#13) üzenetére


puffneki
tag

gondolom a process explorer-re gondolsz a sysinternals-tól.
az is le fog merevedni, úgyhogy előbbre nem jut vele.
akkor már inkább a registry vagy filemonitorral kéne próbálkozni.
Bővebben: link

(#16) Fauszt válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Fauszt
senior tag

ahogy gondolod :O

(#17) Dilikutya válasza Fauszt (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor is csinálta, amikor csak a rendszer volt fenn, semmi program, csak driverek. Az okát mondhatná már meg valaki, mert ha látom hogy pl az svchost.exe csinálja, azzal nem leszek okosabb.
Minden normálisan működött eddig nálam, azt akarom tudni, most miért nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) -FreaK- válasza puffneki (#15) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen ponty arra gondoltam.De azza fog menni valamrie ugyanis fennt a grafikonban visszamenőleg is logolja h mi történt.Rámész az egyik csúcsra és kiírja hogy mi okozta.Ennyi.Emellett meg lehet próbálkozni a TDI monitorral is pl,eza gép által végrehajott folyamatokat,utasításokat monitorozza egészen mély szinten.

(#19) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Amúgy jut eszembe nekem is volt ilyen problémám win2k alatt,de ott nem merevedett le teljesen a renccer csak iszonyatosan belassult a nagy terhelés miatt.Ha jól emléxem akkor az svchost folyamat okozta.Vagy mégsem?má nem is tudom.. :) valameik rencerfolyamat aza lényeg:)

(#20) -FreaK- válasza Dilikutya (#17) üzenetére


-FreaK-
veterán

Akkor mégiscsak az volt:)
Azt nem tudom pontosan mi okozza,de azt se hogy hogy sikerült megszabadulnom tőle.. Csináltam minden félét,pl updateltem is,de télleg meg nem mondom már mitől javult meg a rencer.Újra is raktam a wint de utána is előjött néha,aztán ma már nem csinálja ennyit tudok :))

(#21) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ezt a Process Explorert feltettem, kíváncsi leszek... bár most jó ideje nem volt gond. Abban persze nem is reménykedem, hogy esetleg abbahagyta :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) xtmod válasza Dilikutya (#17) üzenetére


xtmod
senior tag

megnézném, milyen szolgáltatások futnak a gépen ami nem kívánatos. sajátgépen jobbklikk>>>kezelés>>>>szolgáltatások. és msconfig>>>szolgáltatások+rendszerrel induló programok.

(#23) puffneki válasza -FreaK- (#18) üzenetére


puffneki
tag

igazad van, nem mélyedtem el benne eléggé.
ebben az esetben tényleg megérne akkor egy próbát.

(#24) Dilikutya válasza xtmod (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezen már túl vagyok, ott semmi nincs ami eddig nem volt.

Más: a Procexp grafikonjáról próbálja meg valaki rendesen leolvasni, mi van ott:) Valami interrupt-ot ír ki a csúcshoz, de csak valami 5x %-ot jelöl, pedig rendesen leakadt a gép megint.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) puffneki válasza Dilikutya (#24) üzenetére


puffneki
tag

és tudod mit csináltál éppen, amikor kiakadt? tudod reprodukálni?
én még megnézném a file-és registrymonitorral is, hátha. (azok is sysinternals cuccok)
a NOT FOUND bejegyzések hosszú sorai elég árulkodóak tudnak lenni.
de ha csak egy-egy van, az rendszerint nem gond, valszeg a következő bejegyzés azt mutatja, hogy máshol már megtalálta, amit keresett.

(#26) Dilikutya válasza puffneki (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lövésem sincs, mit csinál. Felrakom mindjárt ezeket is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) xtmod


xtmod
senior tag

van még egy olyan progi, hogy security task manager. ez is részletesebben mutatja a futó alkalmazásokat.

(#28) Dilikutya


Dilikutya
félisten

File, Registry Monitor nem jelez hibát. De gondoltam, hogy nem is fog. A hardveres hibát csak azért zárom ki, mert rögtön az új XP-vel kezdődött... de hogy miért van. Bár, amióta a topikot nyitottam, alig csinálta :)

Puffneki... félreolvastalak:) szal hogy mit csinálok a gépen? jelenleg semmit, zene, net... egyfolytában reprodukálom most:)
Amúgy sikerült megfigyelni, valami Hardware Interrupt (megszakitás), ami okozza, kiakadáskor ennek a processzorkihasználtsága ugrik meg.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) PetX


PetX
aktív tag

Pedig hidd el hogy IAA csinálja havernak ue. volt és ha nem jó verziót használsz akkor: SZIIIIJJJJAA winfos!!! :(((
> foramt>winfos>IAA nehogy feltedd!!! és menni fog a gépsas mint régen!

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#30) xtmod


xtmod
senior tag

amúgy is szar ez az egész. nekem ugyan nem jár egyfolytában a procim, de: az sp2, és az asp.net-el szinte megduplázódtak a rendszerrel induló, háttérben futó alkalmazások, nehéz összehozni, hogy minél kevesebb is legyen, meg működjön is minden. az sp1 gyorsabb volt..

(#31) Dilikutya válasza PetX (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én készségesen elhinném neked, DE! Azt használom, ami az alaplap CD-jén van. És az eddig simán ment úgy, hogy inegrált SP1-es XP-re tettem. Korábban a sima XP-re sem panaszkodott az előző tulajnál (ezt tudom, mert ismerőstől van a lap). Lehet, hogy az lenne a gikszer, hogy most előbb raktam fel az SP2-őt, és csak utána a drivereket?

xtmod: valóban, az SP2 felrakása újabb Mb-okat vett el a memóriámból. És elvett újabb pár100 Mb helyet.... és nem annyit, amennyit a backup lefoglalt... én nem tudom hogy települ ez, de egyrészt nagyon lassan, másrészt sok helyet megeszik. A felrakása után legkevesebb fél Gb ugrik sztem....

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) puffneki válasza Dilikutya (#28) üzenetére


puffneki
tag

tényleg, chipset drivert is frissítettél, ugye?
(az eszközkezelőben gondolom nincs bibi, akkor valszeg azzal indítanál. vagy?)
msinfo32-őt nézted? hardver körül mindent ok-nak talál? nincs forced hardware, ilyesmi?

Lehet, hogy az lenne a gikszer, hogy most előbb raktam fel az SP2-őt, és csak utána a drivereket?
biztos, hogy nem.
mellesleg én is vagy 2 évig használtam iaa-t gond nélkül, de a 875-ös chipsethez már nem kell. egyébként szerintem nem megfelelő chipsetre fel se megy.

[Szerkesztve]

(#33) xtmod válasza PetX (#29) üzenetére


xtmod
senior tag

a nem jó verzió fel se megy, már a legelején leáll, egy ''nem támogatott hardware '' jelszóval...

(#34) xtmod válasza Dilikutya (#31) üzenetére


xtmod
senior tag

fél giga?? minimum! először is 265 mega a telepítő, majd kitömöríti magát, ez a könyvtár megmarad( hosszú, számok, és betűk kombinációjából álló neve van,a backup, majd maga a telepítés! természetesen nem viszi be magát a rendszerbe teljesen, sok mindent csak felül ír, de akkor is ez nem kevés!! :(( és a winek általában úgy lassulnak ahogy fogy a hely a rendszerpartíción. nekem van 1 giga ramom+ fix swapfile, mégis lassabb lett az sp2 telepítése után.

(#35) Dilikutya válasza puffneki (#32) üzenetére


Dilikutya
félisten

msinfo32... minden OK, jókora nagy betűkkel. Chipset driver volt próbálva a legutóbbi, meg az is, ami az alaplap CD-jén van (egyébként ezt használom, és nem volt vele gond soha).
Amugy az alaplap telepitője defaulton be sem ikszeli az IAA-t, és először sikerült is nem felraknom. De mintha akkor is jelentkezett volna a probléma. Most használható a gép, néha-néha jön csak elő.
Melegedés kizárva természetesen :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) puffneki válasza Dilikutya (#35) üzenetére


puffneki
tag

hát, 2 ötletem van még, de valszeg ha ezekkel lenne a próbléma, annak lenne nyoma az eseménynaplóban.
1:
töröld a pagefile-t. pontosabban tiltsd le, reboot, állítsd be újra.
2:
run->chkdsk /r

ha ez sem segít, akkor szerintem linkeld be ezt a topikot X-COM-éknak a win xp kérdések és válaszokba, nekik gondolom még lesznek ötleteik.

nem mondom, élmény fórumozni ezzel a sebességgel, amit ma produkál a ph! server.

(#37) xtmod válasza Dilikutya (#14) üzenetére


xtmod
senior tag

mem akarok hülyeségeket írni, de mivel ilyen rejtélyes problémád van, megkérdezem, nem lehet, hogy a vírus eleve ott lapul valamelyik partíción, és mikor telepíted az új rendszert, aktiválja magát? nem feltétlenül kell egyből észrevenned, mert vannak olyan vírusok, amiket a norton , csak akkor vesz észre, ha bizonyos windows frissítések már fenn vannak. fura, hogy a friss rendszeren egyből vírus van. csak egy ötlet...

(#38) Dilikutya válasza xtmod (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

És akkor az a vírus eddig hol a jó büdösben volt? Mindig frissítve van az XP is, AntiVirus is, a tűzfal is....

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ma már nincs kedvem bajlódni... érdekes, jó ideje nyugi van. Ki a fene érti ezt :F

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) Viktor77 válasza Dilikutya (#39) üzenetére


Viktor77
titán

Az lehet a gond, hogy valamiért nem jól működik a DMA mód, igy a legkisebb lemezművelet is átmegy a procin.

IDE vezérlőket távolítsd el, rebootnál újra felismeri őket, és talán jó lesz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) Dilikutya válasza Viktor77 (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Többszöri XP install után is? Mivel rendszertelenül csinálja, így... hát nem tudom. Egy próbát mindenesetre megér.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) gLes


gLes
őstag

Driverek nélkül is csinálja? :F Próbáld csak meg azért IAA nélkül, oszt ha mégis fagy legfeljebb felrakod :U

Amit Viktor77 mond az nem hülyeség :C

[Szerkesztve]

(#43) xtmod válasza puffneki (#36) üzenetére


xtmod
senior tag

be lehet állítani azt is, hogy akár minden leállásnál törölje a win, a pagefile tartalmát (registry) kicsit lassabban áll le ugyan , de így is lehet..

(#44) gLes válasza xtmod (#43) üzenetére


gLes
őstag

Simán ki is lehet kapcsolni a Sajátgép tulajdonságaiból :DDD

Amúgy ez nem megoldás legfeljebb megerősítheti ezt a DMA-s dolgot :))

(#45) xtmod válasza gLes (#44) üzenetére


xtmod
senior tag

''Simán ki is lehet kapcsolni a Sajátgép tulajdonságaiból''


igen, de az ő helyében én nem tenném 512mb ram-al. :D

[Szerkesztve]

(#46) xtmod válasza gLes (#44) üzenetére


xtmod
senior tag

''Amúgy ez nem megoldás legfeljebb megerősítheti ezt a DMA-s dolgotl''

igazad lehet..

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#47) gLes válasza xtmod (#45) üzenetére


gLes
őstag

Ölég az :DDD

(#48) xtmod válasza gLes (#47) üzenetére


xtmod
senior tag

netezni igen :)

(#49) gLes válasza xtmod (#48) üzenetére


gLes
őstag

Egyelőre örülne sztem, ha nem menne fel időnként a prochasználat 100%-ra :DD

(#50) xtmod válasza gLes (#49) üzenetére


xtmod
senior tag

:) meg a nem állítható dma mód. érdekes mindenesetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.