Poseidon ROG mod

Vizes panel

A fejezet része önmagában nem teljesen utal arra, amit itt most befogok mutatni. Korábban érlelődött már bennem a gondolat, hogy egy olyan dolgot hozzak létre, ami nem a szokványos hétköznapi értelemben vett vízhűtést jelenti. Fogalmazhatnék úgy is, hogy próbálom minden egyes munkámmal az előzőhöz képest magasabbra tenni azt a bizonyos lécet, ami nem minden esetben a megjelenésre összpontosul, hanem inkább az elvégzendő feladat összetett mivoltára. Aztán ha ez a kettő még párosul is, az már csak hab a tortán.
Ennyi felvezetés után lássuk, miről is van szó!

Hirdetés

A vizes panel elnevezés jelen esetben a hűtőfolyadék megfelelő helyre való elvezetésére utal. Lehetett volna egyszerű csövezéssel hardvertől hardverig elvezetni a folyadékot, ami valljuk be sokkal biztonságosabb, és talán egyesek számára látványosabb lett volna, de mint írtam most nem ez volt a cél.

Az egész - nevezzük most csak alaptálcának-, négy rétegből tevődik össze, amelyből az alsó és fölső 3 mm-es bordó színű plexi, míg a szendvicsben elhelyezkedő másik kettő pedig Kömatex 3 mm-es habosított lemez. Előnye, hogy könnyű megmunkálni, hátránya az ugyancsak könnyű sérülés veszélye.
A kivitelezés megkezdésekor jöttem rá, hogy valójában mire is vállalkoztam.

A megfelelő méretre vágást követően a 4 db lapot összeillesztettem, a sarkain M4-es furatokat alakítottam ki, majd csavarral rögzítettem. Ezt követően rezgő csiszolóval az éleket síkba illesztettem. Az alaptálca mérete, és a vázszerkezet kialakítása miatt szükség volt a 2 oldalán a fölső keret helyének a kivágása. Az elkészített panel és az oldallemezek felszerelését követően az alaplapot. A VGA-t, illetve minden vízhűtéses elemet a helyére szereltem, hogy a panelen kitudjam jelölni a csatlakozók helyeit.

Ezt követően a kijelölt helyeket először 3-as, majd ezt követően a G1/4'-nak megfelelő fúrószárral kifúrtam. Jöhetett a menet kialakítása.
Az így megvalósult csatlakozó helyeket átjelöltem a vízcsatornák számára a szendvics elemek belső lemezeire, aztán fúrás és vágást követően az éleket felcsiszoltam.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Egy olcsó gépház újjászületése. Kétszer.

    Egy utazás, amit a lehető legkevesebb befektetéssel próbáltam megvalósítani, 2011-ben indult, és azóta sem ért véget.

  • Full carbon mATX dobozka

    Meglévő mATX konfigot épitettem be a lehető legkisebb házba, kapott új elő és hátlapot, majd az egészet lefóliáztam.

Előzmények