Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#4101) Pogi válasza sto1911 (#4092) üzenetére


Pogi
csendes tag

Gyári 2.2-es telenor rendszeren, a még érintetlen készüléken is már újraindult a telefon. Azóta csak rootoltam, de ez nem befolyásolta. Egyébként képnézegetőnek a QuickPic-et használom, az eddig még jól teljesít :). Valószínüleg poker progiból is találok másikat, de időközben a 3D compass is ezt a jelenséget produkálta, és ezért gondolnám, hogy a telóban lesz valami hiba. Olvastam valahol, hogy a régi SIM kártya it okozhat ilyet, ez lehetséges?

(#4102) sto1911 válasza Pogi (#4101) üzenetére


sto1911
veterán

"a még érintetlen" - ez a baj :DDD
A SIM-csere mar segitett nehany embernek, de nalad inkabb az SD hibaja okozhatja, probal leformazni ill. ellenorizni PC-n, ill. ha van ra lehetoseged, akkor probald ki masik kartyaval.

(#4103) Pogi válasza sto1911 (#4102) üzenetére


Pogi
csendes tag

Az SD kártya csere amúgy is esedékes, mert szertenék valami IGO féleséget meg muzsikákat is felpakolni, ahoz meg kevés a mostani tárhely. Ha már itt tartunk, mekkora a legnagyobb és milyen, amit el tud kezelni a telefon? Illetve ez a formatálás dolog hogy is megy? Valamint ami most a kártyán van és nem én tettem rá, az nem fog hiányozni a telefonnak, ha kártyát cserélek? Bocsánat a sok láma kérdésért, de még új vagyok ezen a területen :)

(#4104) sto1911 válasza Pogi (#4103) üzenetére


sto1911
veterán

Felmasolod a mostani kartyad adatait a gepre, leformazod a kartyat, majd visszamasolod. Ugyanezt majd eljatszod az uj kartyaval, es nem lesz gond elvileg. Egyebkent kartya nelkul is el kell indulnia a telefonnak, max. nehany resze nem fog mukodni (pl. a kamera nem tud hova menteni), ill. azok az appok, amik reszben/egeszben a kartyara telepultek nem fognak mukodni.

Asszem 32GB-ig kezeli kartyakat, de majd valaki mond biztosat is.

(#4105) sto1911


sto1911
veterán

A 257-es Nightlyban es az az elotti apeelme ROM-ban nem talalkoztatok olyannal, hogy a kijelzo lekapcsolasanak az erteke eltunt? Magyarul semmi nem volt beallitva, igy nem kapcsolt le a kijelzo?

Valamint az Amazonnal ma a Bejeweled 2 van ingyen, aki ra van kattanva az most lepjen!

[ Szerkesztve ]

(#4106) barnam_ válasza apeelme (#4100) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem az a gond, az N256-ban nem volt bekapcsolva, mégis jól működött a fényszenzor. Valószínűleg ezzel lesz a gond: [link]

(#4107) Lotusomega válasza TRob1 (#3993) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Köszi!

Akkor esetleg olyan kérdésem lenne, hogy egy hosszabb leírás van arról valahol h a gyári trémobilosra hogyan tudom rávarázsolni a legujabb cm nightlyt? Azaz egy leírást a főzésről.

(#4108) Pogi válasza sto1911 (#4104) üzenetére


Pogi
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.

(#4109) Mercutio_ válasza embe (#3979) üzenetére


Mercutio_
félisten

Anyám....akkor most regeljek újra, adjam meg a generált fake e-mailcímet, majd ezt a beállításoknál írjam át a valóban használtra? :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4110) embe válasza Mercutio_ (#4109) üzenetére


embe
nagyúr

Kérdezd Aggregátort, én is az ő általa korábban belinkelt leírás alapján csináltam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4111) User64476 válasza TRob1 (#4095) üzenetére


User64476
őstag

Kicsit már kezdem unni a romcsereberét, a múltkorit is elég sokáig használtam. Amíg még friss volt a bléd, szórakoztatott a dolog, de már én sem vagyok a régi. Még 1 évet kibírok vele (örökhűség a szolgáltatónál, ilyet se csinálok többé), max közben ha lesz használható ICS azt felteszem, aztán mehet a kukába.

(#4112) nrbii


nrbii
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, az létezik, hogy a hangszóró (a fenti, telefonálós) egyik pillanatról a másikra tönkre menjen? Tegnap este még telefonáltam is, ma meg már csak engem hallanak. Egy esetben hallom a másik felet, ha kihangosítom a telefont.

Na most, az a gond, én a modaco-s svéd exe-vel partícionáltam és gen2-esítettem anno. Akkoriban ez volt a bevett módszer. (Ez még az igazi T-s gen1-es gép volt.) Aztán derült ki itt a fórumon, hogy így elvileg nem garis. Erre azóta sincs megoldás? Nem mintha számítana, saját döntésem alapján vállaltam a kockázatot, de nem is bántam meg, garancia ide vagy oda, olyan nagy teljesítménnyel és megbízhatósággal üzemel a telefon.

Ha nincs gari, vajon az E-Care pár ezer forintért ki tudja gyorsan cserélni? Nagyon be van állítva a telefon, minden testre van szabva (svéd tavasz 4-es), nagyon stabil és megbízható. Szoftveresen nem akarom ezért most szétcseszni, inkább fizetnék is már, ha létezik olyan szerviz, ami helyben eredeti ZTE alkatrészre kicserélné.

Tudnátok ajánlani szervizt? Menjek el az E-Care-be?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#4115) nrbii


nrbii
tag

Akkor a T-nél nem is próbálkozok, azért nem fogom teljesen szétbarmolni, partícionálni jobbra balra a T-s exével, hogy 1 hónap ZTE nélküli idő után visszaadják egy az egyben, hogy hát bocsi, de ehhez hozzá lett nyúlva. Inkább már akkor fizetek. Az más kérdés, hogy a hangszórónak ehhez semmi köze nincs.

Néztem neten ezt az E-Care-t, ott van Kőbánya alsó mh. környékén.

Tippre mennyibe kerül majd? 4-5 ezerre gondoltam, de félek, hogy nem ennyi lesz...

Remélem nem szoftveresen rossz. Nem telepítettem hetek óta semmit. Tegnap meg még semmi baja nem volt.

Szerk.: Köszi a linket, holnap elmegyek. Vagy még ma.

[ Szerkesztve ]

(#4117) nrbii válasza #40993792 (#4116) üzenetére


nrbii
tag

De mennyi az esély, hogy svéd exe-s gépet cserélne? Nem is nézik azt a verziószám dolgot, amiből a gond van?

(#4119) embe


embe
nagyúr

Hali!
Apaelme First Strike romja van fenn. Kérdésem az lenne, hogy a CM romok nem használják a micro sd ex particióját? Vagyis most hogy az ex partició le van választva a memkarin, feleslegesen csökkentem vele a kártya kapacitását?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4120) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Valamiért nem működik a MyPhoneExplorerben a kép mentése, az 1.8.2-es verzió van a PC-én amiben az Extrák-> telefon irányítása név alatt van ez az opció. USB bedugva, telefonon az USB hibakeresés aktív és a MyPhoneExplorer Clientben is minden rendben van de még is azt írja ki a PC-én hogy No device attached to USB. Mi lehet a baj? :F

[ Szerkesztve ]

(#4121) Indiant válasza #40993792 (#4118) üzenetére


Indiant
addikt

A "FW állapotát" miképp, mivel nézik? Lehet ilyen infót tudni? Csak a verziószámnak kell egyeznie? Függőséget is néznek?

(#4122) #19617792 válasza Joshi (#4120) üzenetére


#19617792
törölt tag

kellenek megfelelő driverek is, a ZTE-s és a Google USB driver.

Indiant: a FW verziószámát egy külön PC-s szoftverrel nézik, rádugják a telefont és kiírja. ha a gyári hivatalos és annak nem csekkolós verzióival flasheled (api29-nél találod hungariandroidon), akkor a gari marad, mert megfelelő verziószámot ír be a szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#4123) lazlora


lazlora
tag

cm_blade_full-257 nél miért nincs SMS nél rezgő jelzés is? :F

"A lot of times, people don't know what they want until you show it to them." S.J.

(#4124) apeelme válasza embe (#4119) üzenetére


apeelme
addikt

válaszoltam a főhadiszálláson,mert ott is megkérdezted...

(#4125) kelzsoca válasza Indiant (#4121) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mindent néznek, és 1 perc alatt be lehet bukni bármiféle buherált telefonnal.

https://vertigostore.eu

(#4126) embe


embe
nagyúr

Zsoca!

Két napja volt az a "kis" mallőröm a telóval amikor át akartam particionálni a telót, az általad leírtak alapján. Ezt a tpt update pakkal akartam elvégezni, ami egy image fájlt tartalmazott.
Akkor valszeg a memkari hibája miatt behalt a teló. Már a sírja is megvolt ásva, temetés előtt álltam.
Végül minden mindegy alapon, egy régi billentyű kombinációval egy másik memkariról, sikerült az image fájlt telepíteni.

Csak azért írtam ezt le, mert valszeg ez a régi módszer - ami még a csodazipes időkből maradt az agyamba :K , vagyis az "akku ki, sim ki, akku vissza. Menu gomb+hang fel. Bekapcsolás" módszerrel sikeres lehet más image fájlok telepítése során is. Hisz amikor sikerült a telót "visszahozni" a leírtak alapján, az api29 által készített gyári visszaállítós image fájlt is ( már csak azért is ;] ) ezzel a billentyű kombinációval tettem fel.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4127) apeelme válasza embe (#4126) üzenetére


apeelme
addikt

erről már régen tudnak a a fiúk: (#3003) ux1

(#4128) Indiant válasza kelzsoca (#4125) üzenetére


Indiant
addikt

Olyat ki vinne hozzájuk???? ;]

(#4129) embe válasza apeelme (#4127) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. De Te nem tudod milyen sikerélmény volt nekem, hogy visszahoztam a telót, és magamtól jöttem rá a megoldásra. :C

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4131) embe válasza #40993792 (#4130) üzenetére


embe
nagyúr

Még véletlenül sem gondoltam, hogy rossz szándékkal írta volna. :N

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4132) apeelme válasza #40993792 (#4130) üzenetére


apeelme
addikt

"benne van a sűrűjében" - nyakig... :DDD tényleg nem bántásból írtam, csak emlékeztem rá hogy vki említette... :DDD

embe: grat :C

(#4133) nrbii válasza #40993792 (#4118) üzenetére


nrbii
tag

Ja, így már értem. :))

Voltam a szervizes cégnél. Egész jó árat mondtak. 3000 Ft munkadíj, a hangszóró meg 380 Ft talán. Még nem hagytam ott a telefont, azt majd pár nap múlva. Abban bízok nagyon, hogy az legyen a hibás alkatrész. Ha az újjal sem szól...

Köszi a segítséget itt a fórumon.

További szép estét!

(#4134) sto1911 válasza nrbii (#4133) üzenetére


sto1911
veterán

Nem szedtem meg szet a telefont, de szerintem te is ki tudnad cserelni vagy egy muszeresz ismerosod, de akar egy idegen is. 3k rablas.
Itt a forumban asszem mar valaki cserelt otthon hangszorot, keress ra, biztos segit.

(#4135) kelzsoca válasza sto1911 (#4134) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vagy annyit kellene csak csinálni, hogy visszaállítani gyári állapotra a készüléket, és kapna egy másik telefont.

https://vertigostore.eu

(#4136) sto1911 válasza kelzsoca (#4135) üzenetére


sto1911
veterán

Na igen, az is egy megoldas.

CM7-ben hol tudok permissiont allitani? Be van kapscolva a permission management, de sehol nem talaltam modositasi lehetoseget.

@(#4137) EarL 007: wow! Neztem en itt is, csak epp nem volt manage gombom, mondom itt csak a listat latom :D Koszontem!

[ Szerkesztve ]

(#4137) #19617792 válasza sto1911 (#4136) üzenetére


#19617792
törölt tag

Applications alatt, az egyes programokra rámész, a Permissions fület lenyitod és rátaperolva tudod kikapcsolni a jogot.

(#4139) sto1911 válasza #40993792 (#4138) üzenetére


sto1911
veterán

jogos, de onnan indult az egész, hogy pont azt nem akarja, mert jól belakta :) CW backup?

(#4140) nrbii válasza kelzsoca (#4135) üzenetére


nrbii
tag

Csak a modaco-s svéd gen2-esítést meg elvileg nem lehet olyan szinten gyárira visszahozni, hogy az a firmware verzió annyi legyen, amennyinek lennie kell. Így meg nem tudom cseréltetni elvileg. Az előbb mondtad, mindent észrevesznek egyből.

(#4141) #19617792 válasza nrbii (#4140) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem elvileg, hanem gyakorlatilag sem egyenértékű a magyar szolgáltatók gyári frissítésével, ezért ha teljesen gyárira, hivatalosra akarjuk megcsinálni, akkor végig kell menni az itthoni flasherekkel: akár a szolgáltatós, akár a nem ellenőrzőssel, végeredmény ugyanaz, gyári gen2 telefon, garival.

[ Szerkesztve ]

(#4142) kelzsoca válasza nrbii (#4140) üzenetére


kelzsoca
félisten

De vissza lehet állítani gyári állapotra :)

(#4143) SutiAdi

A Blade kifutott és helyére közvetlenül a Skate érkezett be.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#4143) SutiAdi


SutiAdi
tag

Nem gondoltam, hogy egy-két héttel a Skate bejelentése után ugyanannyiért fogják adni előfizetésben, mint a Blade-et: konkrétan 25.000 Ft sima két éves előfizetésre régi készülék beszámítással. Nagyon rákészült a karácsonyra a T.

(#4144) barnam_ válasza SutiAdi (#4143) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem is nagyon ér többet +200Mhz :)

(#4145) nrbii válasza kelzsoca (#4142) üzenetére


nrbii
tag

Most ez komoly? :)

De nem úgy van, hogy a svéd exe átírta a verziószámot nagyra. Ha erre akarom a T-s gen2-esítőt ráküldeni, ami csinálna egy gyári 2.2-est a helyes verzióval, állítólag az történik, hogy le se fut a T-s exe, mert berosál a nagyobb verziószámtól, és megmakacsolja magát. Nem próbáltam meg semmilyen módszert, csak olvastam itt úgy nagyvonalakban a múltkorában, mikor volt erről szó.

Na meg nem vagyok a gányolás híve. Most igazából két eset van:

1.
ClockWorkmod-dal csinálok egy teljes backupot, SD-kártya azonnal ki, telefon bekapcsol, adataimat kigyomlálom, elviszem az E-Care-be, szigorúan kártya nélkül (így nem történik írási művelet a FAT és az ext3 partíciójára sem). Elvégzik a cserét, közben tesztelgetnek, az Androidom már korántsem az az érintetlen, jól beállított rendszer, hisz ki tudja mit állítgatnak stb. Hazahozom, SD-kártya be, ClockWorkmod-dal visszatöltöm a mentést, majd bebootoltatom a rendszert azzal az SD-vel, amire legutóbb a mentés idején volt írási/olvasási művelet. Ha jól gondolom, a telefon teljesen visszaáll a szerviz előtti állapotra, azaz onnan folytatódna a munkamenet, az Android pályafutása, mint a szerviz előtti utolsó kikapcsolás.

2.
Ledöbbenve hozzájutok ahhoz az infóhoz, hogy hogyan lehet mégiscsak garanciaképes készüléket varázsolni a pengéből, és érvényesíthetem a jótállást, amire jogosult vagyok a T-nél. Ha minden igaz, cserélnék.

Akkor két kérdésem lenne az urakhoz. :D
Az egyik, hogy a CW mentés mennyire precíz? Partíciószinten menti ki fájlba, és visszatöltés után pontosan az a telefon memóriáinak tartalma, mint backup előtt? Tehát pl. egy visszaállított rendszer nem lesz lassabb? Lehet hülyeség ez a felvetés, én magam is annak tartom, de mintha írta volna valaki itt még vagy 3/4 éve, hogy neki lassult. De lehet ez csak az a „barátjának a testvérének a feleségének az unokatestvérének az ismerőse láttott már olyat, akinek állítólag volt ilyen” tipikus esete. :DDD
A másik kérdésem, hogy komolyan lehetséges a visszaállítás? El nem bírom képzelni, hogyan, ha a T-s exe állítólag leáll a modaco-s után.

A telefonom előélete egyébként tiszta sikertörténet. Nagyon nagy szerencsém volt eddig vele, az egyik ismerősöm már a 3. ZTE-t nyúzza... Mindig elszállt rajta valami.
Megvettem a telefont, gen1-es, de új kijelzős, amire még „pont nem volt ROM”. Rá pár napra (április 15 környéke) kijött Kelzsocától az új kijelzősöket is támogató svéd 4-es ROM. Azt használtam nagy megelégedéssel júniusig. Június végén gen2-esítettem a svéddel, de valamelyik egyedi partíciókiosztással, most nem is lényeg, melyik volt. Visszatettem ugyanezt a ROM-ot, hisz bevált. Azóta még jobb lett a telefon, az akkuidő nem túlzottan, de azért észrevehetően jobb lett. Térerővel eddig sem volt gond, azóta sincs. Azóta teszi a dolgát. De még egy pixelhiba sincs rajta, olyan hibátlan. Nem csoda, hogy a szívemhez nőtt...

Olyanoktól félek például, hogy elviszem ebbe az E-Care-be, aztán mondjuk a szétszedés/összerakástól belemegy a kijelző mögé egy kiló por... Vagy ha kapnék egy újat, rossz helyen lenne rajta hibás pixel. Vagy csak rossz lenne a kijelzőjének a színárnyalata. Ahány Blade, annyiféle fényerő/kontraszt/színhőmérséklet... Az enyémnek nagyon szép, enyhén sárgás, olyan szemkímélő, hogy az nem igaz... Komolyan mondom, ha tudnám, hogy az E-Care 100%-osan végzi a dolgát, még ki is fizetném ezt az összeget, mint hogy belevágjak az ismeretlenbe. Pl. az ismerősöm 3. Blade-je esküszöm szemrontóbb, mint az enyém. Fehéres (nem ilyen sárgás sRGB-feeling) az egész kijelző, és túl kontrasztos az egész. Szinte vakít 50%-os fényerőn.

Nem tudom még, melyik utat választom. Talán a hangszórócserést… Az biztos. Ettől eltekintve azért le tudnátok írni, hogyan lehetséges a lehetetlen? Azaz gyáriba visszahozni egy svéd exe után… Ez nekem teljességgel lehetetlennek tűnik most.

Köszönök mindent.

(#4146) barnam_ válasza nrbii (#4145) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem olvastam el az egészet, de annyi biztos, hogy van olyan gyári exe-s visszaállító csomag, ami nem nézi a verziószámot. Hungariandroid.com-on megtalálod valahol.

(#4147) #19617792 válasza nrbii (#4145) üzenetére


#19617792
törölt tag

"De nem úgy van, hogy a svéd exe átírta a verziószámot nagyra. Ha erre akarom a T-s gen2-esítőt ráküldeni, ami csinálna egy gyári 2.2-est a helyes verzióval, állítólag az történik, hogy le se fut a T-s exe, mert berosál a nagyobb verziószámtól, és megmakacsolja magát. Nem próbáltam meg semmilyen módszert, csak olvastam itt úgy nagyvonalakban a múltkorában, mikor volt erről szó."

nem maga az exe írta be, hanem egyik firmware fájl tartalmazza a verziószámot és azt írja be az exe. a gyári T-s csak megfelelő telóval áll szóba, míg van annak is egy módosított verziója, ami semmit se ellenőriz, csak ráküldi a gyári T-s firmwaret, eredmény: mintha original gen2-es telefon lenne.

"Az egyik, hogy a CW mentés mennyire precíz? Partíciószinten menti ki fájlba, és visszatöltés után pontosan az a telefon memóriáinak tartalma, mint backup előtt? Tehát pl. egy visszaállított rendszer nem lesz lassabb? Lehet hülyeség ez a felvetés, én magam is annak tartom, de mintha írta volna valaki itt még vagy 3/4 éve, hogy neki lassult. De lehet ez csak az a „barátjának a testvérének a feleségének az unokatestvérének az ismerőse láttott már olyat, akinek állítólag volt ilyen” tipikus esete. :DDD
A másik kérdésem, hogy komolyan lehetséges a visszaállítás? El nem bírom képzelni, hogyan, ha a T-s exe állítólag leáll a modaco-s után."

a CWM szó szerint bitről bitre menti le a rendszer, tehát ha visszaállítod centire ugyanaz lesz rajta, se lassabb, se gyorsabb nem lesz. a firmware visszaállítás már említett nem ellenőrzős, módosított T-s gen2 flasherrel történik.

(#4148) kelzsoca válasza nrbii (#4145) üzenetére


kelzsoca
félisten

Komolyan mondom, ha tudnám, hogy az E-Care 100%-osan végzi a dolgát, még ki is fizetném ezt az összeget, mint hogy belevágjak az ismeretlenbe.

Hivatalos szervizpartnere a ZTE-nek, nyilván nem végeznek kókány munkát, gyári állapot visszaállítható, kérdés a csere készülék milyen lesz.

https://vertigostore.eu

(#4149) domerator válasza nrbii (#4145) üzenetére


domerator
veterán

Valahol meg tudom érteni a hezitálásodat... el kell döntened, hogy mi ér neked többet:

1. Hangszórócsere... lehet, nem javul a hiba, akkor buktál 4k-t és jöhet a backup, gyári visszaállítás és telócsere. Ha igen, akkor 4k-ból megvolt és marad a belakott telód.
2. Backup, gyári visszaállítás és telócsere.

Higyj a guruknak... tényleg vissza lehet tenni a gyári állapotot a telefonra ha ők mondják. A nandroid backup pedig elméletileg azt a pillanatot állítja vissza (még a híváslistát is, mindent), amikor backupoltad.

Ettől függetlenül értelek, hogy nem szeretnél még egyszer újra belakni egy telefont.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#4150) barnam_


barnam_
nagyúr

Azt nem tudja valaki, miért nem működik az AdFree? HTC Kitchen pluginjával frissítem mindig, eddig működött; most meg megjelent szinte az összes programomban a reklám. WTF? :F

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.