Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) rlazol válasza mefistofeles (#17295) üzenetére


rlazol
addikt

lehet döntetlen is...

én nem látom, h kinek lenne érdeke azzal foglalkozni, h az épp sorban álló játékosok között a csapatösszeállítással és a csatatér meghatározással befolyásolni próbálja a csata kimenetelét.
Kinek jó ez és miért?
Talán a prémium - tehát vásárolt - gépek gyakrabban nyernek? ugyan.
Ez összeesküvés elmélet, semmi több.

Példa:
Nálunk bizonyos gyakorlati vizsgán elvileg simán lenne lehetőségem befolyásolni, sok esetben meghatározni, hogy melyik hallgató melyik tételt kapja. A hallgatók meg vannak róla győződva, h "egyesek" (pl.: a szép lányok) jobb míg mások rosszabb tételeket kapnak. És akármit csinálok, ők ezt fogják látni. Az igazság viszont az, hogy bár kétségtelenül vannak a szívemhez közelebb állók és olyanok, akiket nem szívesen tekintenék kollégának, GŐZÖM SINCS, hogy kinek mi a jó tétel. Lehet, h amit én annak gondolok, és odaadom a kedvenc stréberemnek, pont kimaradt az illetőnek, az az egyetlen szűz tétele. Vagy fordítva, meg akarok szívatni valakit, aki esetleg épp azt nézte át az utolsó pillanatban. Hiába van egy elvi lehetőségem, az alanyok egyéni varienciája miatt még ilyen fix körülmények között se nyúlok bele, mindenki azt kapja, amivel épp sorra kerül, és meglátjuk, mit hoz ki belőle.

WOTra vetítve: lehet, h ki akar baszni velem a Pantherral és berak egy 9es csatába, de pl én kifejezetten szeretem, mert akkor el tudok bújni sniperkedni, mivel a gyenge pontokat tudom, és senki se baszogat, h miért nem megyek előre. És lehet, h kedvezni akar másnak, szintén Párduccal és berakja Malinovka-ra, csak az illető utálja és nem ismeri azt a pályát.

Összegzés:
Összesen néhány száz, max 1-2ezer játékos áll sorba egyszerre, de nem rakhat be mindenkit mindenkivel (tier) és artyból se rakhat be akármennyit, a tankarányra, erőre is figyelnie kell vmennyire. Egy csomóan letiltottak bizonyos csatatípusokat. És mondjuk max 20-30 mpen belül el akarja indítani a csatát, különben hőbörög a user (1 perc körül már mindenképp). Most komolyan szerinted akkor még lábon lövi magát azzal, hogy na a JÓZSI mellé dafke gyenge statos játékost teszek, mert fél éve nem költött pénzt?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17302) mefistofeles válasza rlazol (#17301) üzenetére

Léci had igazítsalak ki így az első mondatod után. A döntetlennel mindkét csapat veszít (wot szabályzat) kivéve a bázisvédés ahol a védők nyernek ha az idő lejártáig nem foglalják el a bázisukat!
tehát a végkimenetel szempontjából továbbra is csak győztes és vesztes van....
Kár, hogy nem érted, nem arról beszélek, hogy veled-velem kibaszik a wot, pusztán megjegyzem, hogy egy igen elbaltázott -a véletlennel köszönő viszonyban sincs- rendszer alapján játszunk.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17303) diegho válasza mefistofeles (#17300) üzenetére


diegho
nagyúr

Minden véletlenszerű, ez a véleményem. Leírtam számtalanszor.

(#17304) mefistofeles válasza diegho (#17303) üzenetére

Ok nem zaklatlak tovább, ha ez az adekvált válaszod a hozzászólásomra (aminek mondjuk semmi értelme az előző két hsz.ed ismeretében).....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17305) rlazol válasza mefistofeles (#17302) üzenetére


rlazol
addikt

NEM..

Kreditszámítás szempontjából valóban, hiszen nem kapja meg egyik fél se a győzelmi prémiumot, de statisztikai szempontból a döntetlen külön kategória, nézd meg a WN8 vagy épp az ER-et, a 49%-ot tekinti átlagnak, pont az 1% döntetlen miatt.

egyszerű bizonyítás:
nézd meg a WOT player profilokat, pl ezt.
Lejátszott csaták száma: 41636
Győzelem: 25888 (62.17%)
Vereség: 14995 (36.01%)

Gy+V= 40833 (98.18%)
valami hiányzik, nem? :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17306) KaLeun


KaLeun
senior tag

Na már megint ez a szemét WG aki befolyásolja a csatákat... Egy csomó hibát évek alatt sem képesek kijavítani (személyes kedvencem amikor a rádiót ért találat esetén bemondja, hogy megsérült a motor), de complex csatákat befolyásoló algoritmust írnak.

Az egyetlen valami ami a játékosok tudásán, teljesítményén kívül képes befolyásolni az eredményt az az RNG. Például jó napokon (+RNG) az F155 normál AP lőszerrel átlövi egy hulldownban levő Jgpz E-100 felépítményét, rossz napokon az a Jgpz megnyeri a csatát azzal, hogy sokáig feltartja az adott oldalt.

Olyan, mint amikor az ON topicban az Arty témában egy csomó hülyeség elhangzott: 4-5 arty, folyamatosan 1shot.... Direkt írtam az eredményeket, a legdurvább este sem volt meg az oldalanként 2 arty/csata átlag, saját artyval ~250 lövésből 2 darab átlagon felüli sebzésem volt.

Cila

(#17307) rlazol válasza mefistofeles (#17302) üzenetére


rlazol
addikt

Péntek este a játékosok egy része bulizni megy - na, nem a kockák! Hétvégén délelőtt, kora délután a családos emberek nagy része nem WOTozik, Hétköznap délelőtt az iskolások és a normál munkarend szerint dolgozók hiányoznak a harcmezőkről. Aki tegnap 10-essel ment, ma elkezd egy új vonalat és 1-2-3as tankokkal nyomul. valaki abbahagyja, valaki el/újra kezdi. Soroljam?
Ráadásul te is frusztráltabban vagy lazábban játszol épp - ez is sokat befolyásol.
Egyes időszakokban más-más a játékos állomány, de még az egyes játékosok teljesítőképessége is(tisztelet a kivételnek) és emiatt érzed azt, h néha jobban megy, máskor rosszabbul.

Ez nem véletlen, mert alapvetően van benne egyfajta rendszer a fentiek szerint. De nem is befolyásolható, épp a fentiek miatt.

KaLeun - a rádióhibvánál azt mondja: "Antenna is damaged/hit" mi köze ennek a motorhoz? :F

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17308) diegho válasza mefistofeles (#17304) üzenetére


diegho
nagyúr

Nehéz megérteni, hogy én nem akarok megmagyarázni semmit?! Én csak játszani akarom ezt a játékot! Nem akarok hibát keresni a rendszerben, nem akarok semmi mást, csak odaülni a gép elé és kikapcsolódni! Az, hogy ilyen statisztikám van pont annak köszönhető, hogy nem a rendszerben keresem a hibát, hanem rászántam az időt az elején és megtanultam játszani, hiszen ha már órákat töltök valamivel legalább tudjam hogyan működik.

(#17309) mefistofeles válasza KaLeun (#17306) üzenetére

Sarkításban Te is nagy vagy! Nem írtam szemét wg-t pusztán megjegyeztem, hogy a csaták kimenetelének a randomhoz semmi köze! Nyilván nem írnak algoritmust arra, hogy én 10x szopjak zsinórban! Egyszerűen rosszak az alapok ennél az -egyébként szuper- játéknál!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17310) ng0ofy válasza rlazol (#17307) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Tényleg engine-t mond :D

IS3-at és T-44-et fogom olyan kilencig húzni, akinek van kedve jöjjön szakaszba. nagygoofy a wot név

[ Szerkesztve ]

(#17311) KaLeun válasza rlazol (#17307) üzenetére


KaLeun
senior tag

Az, hogy már vagy 2-2,5 éve van egy ilyen bug.

(#17312) mefistofeles:

Te miért? Elhatároztad magadban, hogy a szemét WG befolyásolja a csatákat és PUNKTUM.

Jelenleg itt és az ON topicban is gerjeszted a feszültséget. Szívat a WoT? Keress valami más játékot! A Steamen pl. pont akciós a Dishonored, az elég jó levezetni a felesleges gőzt.

[ Szerkesztve ]

Cila

(#17312) mefistofeles válasza diegho (#17308) üzenetére

Tisztelem a hozzáállásod csak így már tényleg érthetetlen, hogy miért szálsz be egy ilyen vitába?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17313) rlazol válasza ng0ofy (#17310) üzenetére


rlazol
addikt

hát én még sose hallottam. :D pedig soxor ellövik .
majd fülelek.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17314) ng0ofy válasza rlazol (#17313) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

A Pantherét mindig ellőtték, hallottam eleget. (:

(#17315) diegho válasza mefistofeles (#17312) üzenetére


diegho
nagyúr

Mert zavar az emberi butaság, ez az egyik nagy hibám...

(#17316) rlazol válasza ng0ofy (#17314) üzenetére


rlazol
addikt

nálam antenna-t mond. Legalábbis én eddig azt értettem, de mihelyt ellövik legközelebb kikockázom a replayből.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17317) Patrick76496 válasza Bad Pritt (#17199) üzenetére


Patrick76496
őstag

Hogy tudd, mennyit kell még a kívánt alap célhoz sebezni? :)
- Tény, hogy a Playerspanel összelóg a Minimappel, mert fel kell nagyítani (kicsik a betűi, nem az én szemem a rossz).
- Tény, hogy az Infopanel (amiből még 600 méterről is tudom, hogy milyen löveg van egy tankon) összelóg a Damage pannellel (ez egy picit zavar), sajna nem tudom elmozgatni. Egyébként a Damage panelből még így is a helytakarékosabb orosz verziót raktam fel, az angol alt lenyomása nélkül is kiírja a játékos nevét, ami sokadlagos információ.
- Tény, hogy a Hitlog összelóg a Team HP poolbarral (ami pontos infót ad a csata állásáról), de nem túl zavaró.

Ha jobban megnézed, mostanra próbálok minél több helyet csinálni. A tank nevét külön nem íratom ki, bele van építve az ikonba. Szecska még több információt írat ki, érdekes, őt nem szólja meg senki (bár ő Full HD monitoron játszik). Számomra egyelőre még jó ez a laptop, és eléggé valószínű, hogy a következő is ilyen "kis" képernyővel fog rendelkezni. ;)

(#17210) emre: Fent van már a nagy torony? Fullosan brutális az a gép. Nagyon pontos, a célzása sem túl lassú, az átütés pedig bármelyik T10-es heavy-jét lepipálja. Ja és az alfa is normális, nem úgy, mint az orosz medeknél...

(#17221) emre: Ezt nekem is mindig kiírja, amikor piszkálok valamit a hangbeállításoknál. Eleinte azt hittem, hogy az okozza, hogy az amerikai, a kínai és az alap legénységi hang oroszra van cserélve, de most látom, valaki írta, hogy a 2 soros garázs mod hibája.

(#17306) KaLeun: Ezt milyen nemzetiségű rádiós mondja? Az amerikain kívül mindegyiket használom, de egyszer sem hallottam még (már kívülről tudom az oroszból az összeset, franciából és németből meg a főbb üzeneteket).

(#17265) Bingisz: Tiger P-vel egész jól adja neki. :D
- - - - - - - - - - - - - - - -
- AMX 50 120 5852 sebzés
- Ezt a lövést hogy sikerült benyelnem?

Végre meglett az ISU-n a BL-10. Már nagyon hiányzott, ezzel aztán tényleg fényévekkel jobb. Mondjuk marhára pontatlan, de a sebzés és az átütés mindenért kárpótol (bár a Bélát még ez sem üti át, csak a hasán keresztül, gold ammo-val). Valaki mondja azt, hogy legalább az Object 704-nek lesz normális lövegpajzsa. Ennek még a BL-10-zel is szar.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#17318) dfsz34 válasza diegho (#17303) üzenetére


dfsz34
őstag

Aha, persze. Hányszor, de hányszor előfordul az, hogy lővi az ember az ellenfelet, betalál 3-4 lövés és sebez is, de a legutolsó, ami megölné az ellenfelet, elmegy a holdba, megbünteti a földet stb. Senki nem mozog, a célkereszt sem, még mielőtt a játékos hülyeségére fognánk a dolgot.

Ez szinte törvényszerű, annyira gyakran előforduló eset. A legutóbbi ilyen emlékezetes esetem azért bosszantott, mert ezen múlt a fadin medálom. Két lövés betalál, sebez, senki nem mozog (szóval nem lehet arra fogni, hogy de mekkora büdös nagy láma voltam), a harmadik meg egy orbitális mellé, aha, persze. Rohanhattam foglalni, hogy még a csatát lehozzam valahogy és ha az ellenfél kicsit agilisebb, akkor nem hagy foglalni, de az mondjuk tényleg nettó hülyeség volt a részéről, annak az rng-hez semmi köze.

Mese habbal a tiszta RNG. Igen, csináltak valami RNG-t, amit megbolondítottak egy csomó egyéb faktorral, tényezővel, amit nem kötnek a nagyérdemű orrára.

Egy véletlen eloszlás esetén bármi előfordulhat egyébként (mondjuk nem értem miért kell 10 oldalú kockával dobni és az 1-5 meg 6-10-t figyelni, mert akkor egyszerűbb egy pénzt feldobni, ugyanaz a kimenetele, de mondjuk a pénzérme nem ad&d kellék, úgyhogy végül is értem a logikát benne :) ), eddig igaz, ami viszont nem fordulhat elő, hogy rendszeresen, visszatérően mintaszerűen történjenek a dolgok (lásd az első példámat, hogy nem hagyja kilőni a tankot, feltűnően rendszeresen). Bármilyen tankkal lövök párat a csata elején és nagy biztonsággal megmondom, hogy most negatív rng-ben vagyunk vagy elég ránéznem az ellenfélre és sebezni fogok, és bejön, nem ritkán, de legtöbbször. Milyen RNG ez? Most komolyan. Ha látom, hogy mocsok RNG mellett megyek, akkor próbálok kompenzálni, kivárni többet a célzással, ez segít, de nekem ez akkor sem tetszik, szórjon már tényleg véletlenszerűen, ha nagy pofával állandóan az RNG-re hivatkoznak.

Másik példa hogy rengetegszer "húz" lefele a lövés és bünteti a földet vagy lövök egy crit nullát vele a lánctalpba és nem egy lövés, hanem egymás után. Ilyenkor próbálok kompenzálni, de ha feljebb viszem a célzót, akkor ugye azt várnám, hogy majd az oldalát lövi, akkor megy a holdba. Aha, RNG miatt, természetesen, mi más.

Az MM csodáiról ne is beszéljünk, erre én már rendszert is építettem fel. Max két vereséget engedek meg egy tankkal egymás után, utána legalább 10 csatás pihi és csak utána lehet újra próbálkozni vele, de ha nyerek, akkor hagyom kifutni a sorozatot az első vereségig (már ha van rá időm, mert soxor elég lenne a garázsból kigurulni és semmit sem csinálni, akkor is sorozatban nyerek és ez tényleg így is van). Láss csodát, ha betartom szigorúan a szisztémát, akkor nap-nap összehasonlításban nagyjából ugyanazokkal a tankokkal 5% WR különbséget is lehet hozni és ezt szinte rendszeresen meg lehet ismételni. Egy tiszta RNG mellett hogyan már, úgy értem hogy a faxba rak össze zsinórban vesztő vagy nyerő csatákat? A megoldás valószínüleg az, hogy az egyéb RNG módosító paraméterek összesége. Néha tényleg nagyon durva, csak röhögök, bármit mutat az xwm, lehozzuk. Gyanúsan pontosak a lövések, kevés a lepattanó, elég ránézni az ellenfélre és sebzem stb, ha lassú tankkal vagyok, akkor nem látok élő ellenfelet, mert mind meghal hamarabb, hogy odaérnék. Máskor meg az ellentétje, de mivel csak két ilyen vereséget engedek meg, nem érint annyira. Mintha tank és az éppen játszó játékosok masszája lenne összegyúrva és adna egy éppen nyerő vagy vesztő egyveleget.

Az biztos, hogy van valami RNG rendszerük, de aki kicsit gondolkodik, az arra is rájön, hogy ezt megbolondítják egyéb tényezőkkel.

Azt csak tippelni lehet, hogy kb mik ezek a tényezők, egy dolog jut eszembe ilyenkor, hogy pl figyelheti a legutóbbi, napi WR-t az adott tankkal és finoman utána hangolhat, semmibe nem telik kb, ha kell még a folyamatábrát is megírom neki, bár szerintem ez a kód már ott figyel szépen csendben. Ha kap a játékos vagy sok játékos egy csapatban egy kis pozitív RNG eltérítés a +- 25% sávon belül, máris kész a nyerő vagy vesztő széria, de nem feltűnő, csak mondjuk nem mindegy hogy 20 lövésből 10 sebez vagy 14.

Ezzel együtt az van, szerintem, hogy az említett jobb játékosok akár tudat alatt már kompenzálnak és tudnak kompenzálni, teljes beszűkítéssel. Nem erőltetik a tankot, ha folyamatosan buknak vele, például ez a legokosabb tanács szerintem. Ez csak kettő, de ha jobban átgondolnám biztos tudnék még mondani védekezési folyamatot, amivel lehet csökkenteni a negatív szériák hatását. Na egy kezdő vagy közepes játékos meg nem is foglalkozik ilyesmikkel, de szerintem jogos a sírása, mert a rendszeres, visszatérő minták a véletlen sorozatban, hát erősen kérdőjelesek a rendszer tisztaságát illetően.

[ Szerkesztve ]

(#17319) #21346560 válasza diegho (#17315) üzenetére


#21346560
törölt tag

kár hogy itt nincs "like" gomb ;]

(#17320) Bingisz


Bingisz
addikt

Omájgáss, mi folyik már itt is... :(

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#17321) bullseye


bullseye
addikt

Épp az bizonyítja, hogy random a csata kimenetele, hogy vannak hosszabb győztes/vesztes szériák. Ha tudnák befolyásolni, kevésbé lenne feltűnő :P

Amúgy tegnap 7 csatából kettőben győztünk, és 1700+ volt a wn8 úgy, hogy pár csatában spotter voltam. Erre én rögtön megértettem a WG titkos üzenetét: valami más kéne ma csinálnom.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17322) Patrick76496 válasza Bingisz (#17320) üzenetére


Patrick76496
őstag

Semmi különös. Én leírtam a szokásos hsz-emet az előző 3-4 napra, a többiek meg jól elvannak. :DDD

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#17323) rlazol válasza Patrick76496 (#17322) üzenetére


rlazol
addikt

de hiányzik az a like gomb :DDD

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17324) Stigma.HC válasza Patrick76496 (#17317) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Hát mert engem szeret mindenki :DDD

Amügy csak a tankokat szoktam kiíratni két oldalt. Nevük, győzelmi arány, átlagsebzés stb. csak ilyenkor ha valamit mutatni akarok. Magamnak tabbal nézem a többit.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#17325) diegho


diegho
nagyúr

Csak szerintem gáz, hogy pár magyar jómunkásember azt hiszi, hogy bárkinek érdekében áll és meg is valósítja azt, hogy egy ingyenes online játékot manipuláljon?!

(#17326) unravel válasza mefistofeles (#17281) üzenetére


unravel
őstag

"Azért aki azt mondja, hogy a wotban random vagy véletlen vagy mi a frászkarika van az nem igazán van tisztában a matematikai alapokkal."

Nincs véletlen. Körülbelül 65871574658 dolgot tudok felsorolni ami beleszólhat a végeredménybe.

¯\_(ツ)_/¯

(#17327) Patrick76496 válasza rlazol (#17323) üzenetére


Patrick76496
őstag

Tessék :D

(#17324) Stigma.HC: De jóóó neked. :)) Nekem is ez a 4 van, csak az átlagsebzés helyett összesített csataszám. A tab egy nagyon hasznos gomb.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#17328) dfsz34 válasza bullseye (#17321) üzenetére


dfsz34
őstag

A WR-be magába valószínüleg kisebb beleszólása van az RNG-nek az adott tankra, hiszen 30-an játszanak. Ott inkább az MM munkálkodása van a háttérben, illetve az éppen érintett tierekben játszó masszának a minősége. Ezzel együtt érdemes egy szisztémát kidolgozni rá, amivel minimalizálod a bukókat és hagyod kifutni a nyerő szériát. Kicsit kell csak gondolkodni rajta és van megoldás.

Engem csata közben zavarnak a torz RNG megoldások, bár ezekre is lehet válaszolni, csak fel kell ismerni a jeleket, hogy te most éppen a rossz felén vagy az RNG-nek. Az említett esetben (ha lövöd az ellenfelet többször, akkor szinte tutira mellé megy az utolsó lövés még akkor is ha mindenki mozdulatlan) az utolsó lövést én mindig külön gonddal helyezem, mert tudom, hogy erős RNG eltérítése lesz (van). Közelebb megyek, ha tudok, stb. Ezzel már elég jól tudom kompenzálni.

Mást ne mondjak, a rengeteg megmaradt kis hp a végén. Nem tudom ki a hülye, aki azt mondja, hogy ez csak a vegytiszta RNG miat van vagy aki belátja, hogy ott bizony működik valami paraméter, ami nem engedi annyira egyszerűen kilőni a tankot (sokak szerinte az adrenalin rush perk mellett került be ez a logika). Ha van egy ennyire nyilvánvaló paraméterezés az RNG szórásban, akkor szerinted más nem lehet?

(#17329) KaLeun válasza dfsz34 (#17318) üzenetére


KaLeun
senior tag

Miért mi történt? A T49 nem adta ki a 20/20 csatát? Ááá, a szemét WG pont befolyásolta a zutolsót és így csak 20/19 lett... :U :P

Cila

(#17330) rlazol válasza dfsz34 (#17328) üzenetére


rlazol
addikt

ma nekem, holnap neked.
és amikor 750-ről egy lövéssel párduccal kikapom a T28-at párduccal mert ammo rack?
és amikor engem kap ki 1000-ről egy lövéssel az isu152?
Vagy amikor 156 ot sebzek jpzIV-el, aminek 150 az alfája?
Amikor csak odakapom az ágyúcsövet nem 100as legénységgel a IVHban és pont eltalálom az AT7 turretjét?
Ez is RNG.

Igen, az RNG néha fura szélső értékeket ad ki. De kiadja itt is-ott is. Csak amikor nekem kedvez (mert bejött az ammo rack), akkor az azért van, mert mekkora király csávó vagyok, amikor a köcsög ellennek maradt még 2 hp-ja az a manipulált RNG miatt van. Értem én.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17331) sith7 válasza rlazol (#17330) üzenetére


sith7
nagyúr

Vagy amikor 156 ot sebzek jpzIV-el, aminek 150 az alfája?

+ / - 25% ;)

(#17332) rlazol válasza sith7 (#17331) üzenetére


rlazol
addikt

:K +/- = van plussz is és mínusz is. észre kell venni mindkettőt.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17333) dfsz34 válasza rlazol (#17330) üzenetére


dfsz34
őstag

Ammorack lövés vagy sikerül vagy nem, nem igazán érted, amit mondok, úgy látom.

Az utolsó lövés, ami kiszedni hivatott az ellenfelet. Én arról pofázok, hogy feltűnően és minden RNG határon túlmenően gyakran meghagy valamennyi hp-t. Volt olyan csatám, hogy 10 hp sebzés 3 kilőtt tank. Aki nem látott még ilyent, hogy megmarad egy tank feltűnően alacsony hp-vel, arra nem tudok mást mondani, hogy figyeljen alaposan és szinte akármelyik csatában lát.

Érted, ez az az eset, amikor a panthered a 130 hp-s ellenfélbe belever 120 hp-t és az ott figyel még 10-el tovább. Ez nem ritka eset, sőt, gyakori.

Azt nem tudom megmondani, hogy az adrenalin rush miatt van-e ténylegesen vagy ez egy alap WG RNG paraméterezés, hogy kicsit megnehezítik a tankok kilövését és ilyenkor a dmg számításnál kap egy negatív RNG eltolást. Egy a lényeg, ez egy nyilvánvaló RNG eltérítés, amivel végül is semmi gondom nincs, mert számítok rá. A gondom azzal van, mikor nem látják be a zemberek, hogy ez a rendszer ilyen, nem vegytiszta RNG. Gond? Csak akkor, ha nem ismered a hatás mechanizmusát és a lényeges pontokat, amikor beavatkozik a játékba és emiatt nem is reagálsz rá.

Gyenge játékosoknak még halvány f...ja sincs ezekről, fel sem ismerik ezeket a szituációkat és persze le sem reagálják, csak elhiszik, hogy mindig és minden a véletlen kezében van. Hát sajnos, nincs. Ez egy hatalmas előny, ha egy értelmes játékos számít ezekre a dolgokra, van egy szisztémája stb stb. Pl amikor rámész egy kis hp-s ellenfélre, akkor sok nagyeszű kint maradt védtelenül, mert az alfája nagyobb, mint a tank hp-ja, úgyis kiszedi, aztán jön a meglepi.

Erre jössz a panther ammo rack-el. Mit mondja erre? Úgy tudom, ammo rack-nél nincs eltérítés, én legalábbis nem tapasztaltam. Talán így ezt a hosszabb verziót már megérted.

[ Szerkesztve ]

(#17334) Bad Pritt válasza Patrick76496 (#17317) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Milyen alap célsebzés? Ez nem olyan, mint a csoki, minél többet, többet, többet? :D
De jól van nem bántalak, csak nekem fura ez a kavalkád, ugyanakkor minden csak megszokás kérdése.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17335) rlazol válasza dfsz34 (#17333) üzenetére


rlazol
addikt

eh, veled vitatkozni teljesen felesleges, kiragadsz egy mondatot, azon lovagolsz és a magad lila statos felhőjéből jól lenézed azt, akinek nincs olyan statja, mert az biztos nem érti amit mondasz. Képzeld, már elsőre is értettem, lehet, ha statom gyenge, de olvasni tudok. :((( Jó lenne, ha Te is megpróbálnád.

de tessék, utolsó hsz-em a témában:
van ilyen-is, olyan is. A 25% van, h azt adja ki, h marad 3 hp és van, h azt, h az alfád+25% sebzéssel lövöd ki. Ugyanez a célzásra, pattanásra, stb. Lásd Simi37 hsz-ét a másik topickban. Mindkettőből van sok. Csak észre kéne venni mindkettőt.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17336) Stigma.HC válasza dfsz34 (#17333) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Ezt is leírták már számtalanszor. Egyik topikba nyögtem be én is nem olyan rég. Ez is egy ilyen fííícsör Amúgy ezt szándékosan csináljátok, hogy ha már valamire meg lett adva válasz, csak azért is figyelmen kívül hagyjátok és próbáljátok kimagyarázni a dolgot és csak arra reagáltok amibe bele lehet kötni?
Nem csodálkozom, hogy a régiek közül lassan mindenki otthagyta a két témát.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#17337) dfsz34 válasza Stigma.HC (#17336) üzenetére


dfsz34
őstag

Ficsör? Magyarul kész és működik a kód ami el tudja téríteni, tolni az RNG-t a +- 25% sávon belül, bizonyos szituácíókban. Használják is, láthatóan.

Persze szerinted ez is csak egy (vagy több) kivétel ami a szent RNG szabályt erősíti. Aha. Persze. Más paraméter oda nincs berakva, hogy is lehetne, de álljunk meg egy pillanatra, honnan tudhatjuk, hiszen ennek a létét sem ismerik el, csak gyakorlati tapasztalat mutatja.

Érvelj, ne a levegőbe vagadlkozz, ha nem ismered el a szituációt, amit leírtam, akkor írd azt. Ha elismered, azzal azt is elismered, hogy van, létezik és működik az RNG eltérítő kód, amit láthatóan alkalmaz is a program bizonyos helyzetekben.

Innen lehet tovább gondolni bizonyos dolgokat vagy cáfold meg. Ez lenne egy értelmes vita szerintem. Az érvek mentén.

Én tényleg leírtam mindent, amit tapasztaltam, látok és tudok erről. Lehet megcáfolni, de ennél többet nem tudok hozzátenni, vagy megérted te és a többiek vagy akkor ennyi. Menjünk tovább, mintha misem történt volna és higyjél továbbra is a szent és vegytiszta RNG-ben.

[ Szerkesztve ]

(#17338) Diarmand válasza dfsz34 (#17333) üzenetére


Diarmand
senior tag

Jéé te még élsz? Pedig hogy eltakarodtál az ON topicból Zsolt figyelmeztetésére a statpadder hozzászólásaiddal. Erre most itt vered magad tovább a semmitmondó novelláiddal :(((

Többiek. Most lettünk burkoltan letomatozva lásd: Gyenge játékosoknak még halvány f...ja sincs ezekről
Ő meg most magasztalta fel magát ki tudja hányadjára, lásd: értelmes játékos számít ezekre a dolgokra

Btw újfent megtapasztaltad azt, amit egy értelmes játékos ;) már rég tud. Nevezetesen a töltésidő csökkentő perk miatti, egy lövés utáni kis hp-s ellenfeleket.

Megvan a napiszar győztes mondat :C
Érvelj, ne a levegőbe vagadlkozz

Mert te természetesen érvelsz bizonyított tények alapján (amit persze csak te tapasztalsz, mert mi nem vagyunk elég értelmesek hozzá) az RNG-vel kapcsolatban. Újfent :C

[ Szerkesztve ]

(#17339) bullseye válasza Diarmand (#17338) üzenetére


bullseye
addikt

"a töltésidő csökkentő perk miatti, egy lövés utáni kis hp-s ellenfeleket."

Erről tudnál valami bővebbet?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17340) sith7 válasza dfsz34 (#17337) üzenetére


sith7
nagyúr

higyjél .... :U

(#17341) dfsz34 válasza Diarmand (#17338) üzenetére


dfsz34
őstag

Jó, hogy szokás szerint hozzászóltál ilyen okosat.

Két mondatodat idézném szó szerint, csak a sorrendet fordítottam meg az érthetőség kedvéért.

1. "Mert te természetesen érvelsz bizonyított tények alapján (amit persze csak te tapasztalsz, mert mi nem vagyunk elég értelmesek hozzá) az RNG-vel"

2."Btw újfent megtapasztaltad azt, amit egy értelmes játékos ;) már rég tud. Nevezetesen a töltésidő csökkentő perk miatti, egy lövés utáni kis hp-s ellenfeleket."

haha, ez besz.ás jó

(#17339) bullseye Adrenalin rush: 10% HP alatt csökkenti a töltés időt, kvázi be van ijedve a töltő és gyorsabban tölt.

Na most hogyan keletkeznek ilyen kis hp-s tankok? Mert ez nem törvényszerű, ha kis hp-s tankra lősz, akkor mindig a min dmg-t fogod sebezni, csak a gyakorlati tapasztalat az, hogy ilyenkor nagyon jó eséllyel "meghagy" valami kevés hp-t és a sebzésed a minimum közelében lesz vagy annyit sebzel, hogy maradjon hp-ja az ellenfélnek. Nem mindig, van benne véletlenszerűség, de láthatóan erősen eltérítették a -25% irányába ilyenkor.

Aki programozott már valaha, az megérti, miről pofázok. Kész és működik egy program ami bizonyos helyzetekben eltéríti az RNG szórását. Ismétlem magam. Gond? Csak akkor, ha nem vagy tisztában, hogy mikor és milyen helyzetekben lép működésbe ez a kód és nem reagálod le, nem számítasz rá. Ennyi a nagy történet. Innentől lehet vitatkozni azon, hogy a WG hülye, nem értenek semmihez, nem tudnak semmit leprogrogramozni, mi érdekük lenne stb. a szokásos érvek, hogy miért is vegytiszta az RNG (nem az egyébként).

Döntsön mindenki maga, ennyit mondok csak.

(#17342) Diarmand válasza bullseye (#17339) üzenetére


Diarmand
senior tag

Bővebbet esetleg, konkrétumot nem. Theorycraftosok most ugorhatnak.
Mikor plusz bejöttek a skillek/perkek, megszaporodtak azon fórumok (két és fél éve, már akkor), ahol arra panaszkodtak a játékosok, hogy minimális hp-t hagynak egylövéses tankokban. Hivatkozási alap az Adrenaline Rush perk volt. Itt a tábor két részre szakad, a kisebbik rész afelé hajlik, hogy ez csak képzelgés (mint ahogy a manipulációra irányuló feltevések 100%-a), a nagyobbik részük azt mondja, hogy a perk miatt van ez. Tudomásom szerint a WG nem erősített vagy cáfolt meg ezzel kapcsolatban semmit, így konkrétan eldönteni a dolgot nem lehet. Elméletileg. Azonban logikusan szemlélve a dolgot azt hiszem egyértelmű lehet a válasz, a perk miatt fordul elő ez gyakrabban.
Azok tudnák ezt igazán megerősíteni avagy megcáfolni, akik a perk bevezetése előtt is nyomták már nem kicsit. Én játszottam már az AR előtt is és emlékeim szerint jóval könnyebb volt kilőni a másikat, de ez csak egyetlen ember véleménye, csepp az óceánban.

dfsz: ez nagyon gyenge volt, nem is értem vele a célod :DDD Sebaj, elnézzük, hogy amikor a humort osztották te nem hátul álltál, hanem valahol a WN8-statpadderek sor legelső helyén ;)

[ Szerkesztve ]

(#17343) KaLeun válasza dfsz34 (#17341) üzenetére


KaLeun
senior tag

Lövésenként vannak ezek a bizonyos helyzetek. Lősz egyet az RNG dob egy számot a min és max átütés között és aztán a min és max sebzés tartományban is dob egyet. Vagyis simán lehet, hogy T34 első lövése 300-at sebez és a következő meg 500-at.

Igazából nem értem, hogy minek rugózol mindig ilyeneken a magad 60-70% wr-jével.

[ Szerkesztve ]

Cila

(#17344) scyllarus válasza dfsz34 (#17337) üzenetére


scyllarus
veterán

"hiszen ennek a létét sem ismerik el, csak gyakorlati tapasztalat mutatja." - nem. Elismerték.
Valamelyik patch előtti beszélgetésben maga Serb mondta, hogy belerakják ezt az "utolsó esély" nevű dolgot. Számomra felfoghatatlan, hogy sokan még mindig rácsodálkoznak, és összeesküvést sejtenek, amikor nyíltan megmondták, ez így lesz...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#17345) sith7


sith7
nagyúr

Nem volt nagy meccs, de ez a Béla, ez egy igen "keményfejű" gyerek lett :D

(#17346) dfsz34 válasza KaLeun (#17343) üzenetére


dfsz34
őstag

Most arról beszélünk, amikor a te szemben állsz mondjuk egy 350hp-s ellenféllel. Normál RNG mellett nagy biztonsággal ki kéne tudnod szedni. A gyakorlatban meg pont a fordítottja fog megtörténni, nagy biztonsággal marad az ellenfelednek valamennyi hp-ja.

Ténlyeg ez az utolsó hozzászólásom a témában. Tulajdonképpen mindegy is nekem, bár próbáltam némi logikát elmagyarázni, láthatóan feleslegesen. Addig jó, amig olyanok játszanak, akiknek halvány lila f...uk sincs erről a hatás mechanizmusról. Még több potenciális ádozat, akik kint maradnak mint a bálám szamara, mert azt hiszik, hogy tutira kiszednek az átlag sebzésükkel, aztán jön a meglepi.

Ez csak egy példa amúgy, sok más helyzetben is érezhető, hogy van bizony eltolás az RNG rendszer. Továbbra is ott van véletlen a rendszerben, csak csökentett hatású. Ha valaki ismeri a tipikus helyzeteket, akkor tud rá reagálni, ha nem, akkor nem. Ennyi. Szerintem az MM is hasonló hatású, ezért használok szisztémát ellene, de ez sem kötelező, még megérteni sem kötelező.

Kb ez olyan, mintha egy szemléletes példával írnám le, hogy dobsz a 10 oldalú ad&d kockával. Te 10 számra kell tippelj, de a játékmester 3 számot kiválasztott előre, azok fix bukók, amik nem is játszanak és nem mondta meg, melyik számok ezek. Ezáltal csökkent a nyerési esélyed, de továbbra is nyerhetsz, csak kisebb eséllyel. Valószinüleg a világon semmit észre nem veszel belőle. Észreveszed, hogy kb 30%-al kisebb a nyerési esélyed? Ha sokat dobtok és játszol és figyelsz nagyon, akkor igen (talán), ha nem figyelsz, akkor meg soha, maximum szidod a játékmestert, hogy miért vagy cumiágon gyakran, pedig hát véletlen az egész rendszer és nézel és nem érted. Itt a Wot-ban annyi a különbség, hogy nagyjából kiismerthető, hogy mikor játszik mind a 10 szám és mikor csak 7. Ezt akár a javadra is fordíthatod, bizonyos mértékig legalábbis, de legalábbis tudod a hatását csökkenteni célzott játékmóddal és figyelemmel, türelemmel ilyenkor.

Evvan. Ismétlem, döntsön mindenki maga.

(#17348) Diarmand válasza dfsz34 (#17346) üzenetére


Diarmand
senior tag

Scyllarus: Akkor ezek szerint tévedtem.

dfsz, remélem olvastad Scyllarus hozzászólását, ha esetleg átsiklottál volna felette, ahogy szoktad a számodra kínos információkkal, bemásolom neked:

"hiszen ennek a létét sem ismerik el, csak gyakorlati tapasztalat mutatja." - nem. Elismerték.
Valamelyik patch előtti beszélgetésben maga Serb mondta, hogy belerakják ezt az "utolsó esély" nevű dolgot. Számomra felfoghatatlan, hogy sokan még mindig rácsodálkoznak, és összeesküvést sejtenek, amikor nyíltan megmondták, ez így lesz...

(#17349) dfsz34 válasza scyllarus (#17344) üzenetére


dfsz34
őstag

Nincs rácsodálkozás, sokkal inkább gondolkodj egy a gyakorlati leprogramozásán, megoldásán.

Véletlen továbbra is van a rendszerben és fogadjuk el a WG állítását, hogy +- 25% eltérítéssel dolgoznak.

Magyarul van és működik egy olyan program, ami bizonyos szituációkban felülírja az alap RNG eloszlást és vagy -12,5% (ez a valószínübb a gyakorlati megvalósítás miatt) vagy -25%-ra eltolja a véletlen generátor "szórás közepét". Még egyszerűbben szerintem egyszerűen leszűkítik ilyenkor a min max sávot és így értelemszerűen kevesebbet fox sebezni, átlagban persze, de ettől még kiszedheted az ellenfelet, csak kisebb eséllyel.

Azaz bizonyos esetekben te nem ugyanazt az RNG-t kapod, hanem egy szűkebb sávon belül, értelemszerűen rosszabb, kevesebb esélyt ad neked.

Még világosabban, kész és működik ez a program, használják is, a kérdés, hogy pontosan mikor vetik be és mit befolyásol. Csak a dmg-t vagy már eleve a lövés is olyan, hogy nagyobb eséllyel lősz orbitális mellét? Mit még? A WG erről konkrétan semmit nem nyilatkozott, érthetően, mert akkor el kéne ismernie a program meglétét, működési mechanizmusát és bizony még több kérdésre kéne válaszolniuk.

Nekem van véleményem a gyakorlati tapasztalatom alapján. Ez egy nem túl tudományos, de működő módszer, a fekete doboz. Amikor tudod a bemenetét, látod az eredményt (input-output) és abból következtetsz a működésére. Nem egzakt, de sokat segíthet a hatás mechanizmus megértésében.

Te sem mondasz mást, a WG elismeri az RNG sáv szűkítését bizonyos esetekben, ergó nem vegytiszta RNG-t használnak. Azt meg csak találgathatjuk, hogy pontosan mikor és hogyan működik ez a felülíró program. Jó gondolkodást.

(#17350) csapee válasza sith7 (#17345) üzenetére


csapee
senior tag

Az uj Kv1s. Narancs playereket is latok benne akik ugy vegigtolnak egy oldalt minimalis tudassal. Kicsit eros lett szembol.;]

[ Szerkesztve ]

Csapee

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.