Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96151) májkimiki válasza Geth (#96149) üzenetére


májkimiki
őstag

Felment az új driver, de nincs változás.

(#96152) King Unique válasza Imi1981 (#96144) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván igen, akár a mentésből (lemezképfájl) állítod vissza, akár klónozod. Jó az Acronis is ilyen célra, ahogyan a népszerű Macrium Reflect szintén. Egy másik válaszban le van írva néhány dolog, ami esetedben is aktuális lehet. A licenc és a Windows aktiválásának szempontjából pedig maga a hardver (géped) számít, nem a háttértár. Vagyis a HDD / SSD cseréje egy másikra nem befolyásolja, ellenben ha pl. alaplapot cserélsz, akkor az már igen. De akár még az utóbbi esetben is megoldható az újraaktiválás, meg ha OEM helyett retail kulcsod van, akkor az átvihető másik gépre.

[ Szerkesztve ]

(#96153) Imi1981 válasza King Unique (#96152) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon kösz a választ! Nem szerettem volna mindent újra beállítani telepíteni stb. Így egyszerűbb. Klónozást még nem csináltam és itt különböző méretű a régi és az új ssd és acronis-al vissza tudom állítani nagyobb ssd-re azt tuti mert csináltam már, (csak hdd-vel) de klónozással nem tudom, hogy megy ez.

(#96154) King Unique válasza Imi1981 (#96153) üzenetére


King Unique
titán

Lemezképfájlt akkor célszerű készíteni és abból visszaállítani, ha akarsz egy biztonsági mentést is a rendszerről. Ha ez nem cél, vagy már van mentés, akkor lehet egyből klónozni is. Ha eltérő a forrás- és a célmeghajtó tárolókapacitása, az nem feltétlen gond, pláne ha az utóbbié a nagyobb. Erről az előbbi válaszban lévő linkben is vannak infók, meg a Macrium Reflect programban is van lehetőség a művelet előtt változtatni a partíciók méretét, ahogyan a Windows lemezkezelőjével szintén megoldható a kiterjesztés utólag.

(#96155) Döglött Róka válasza Kékes525 (#96096) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Megint takoljunk vakon hibakereses helyett valami dzsunkaszoftverrel. :)

@majkimiki: NMI-t kell kuldeni a gepnek amikor nem kapcsol ki, full dump es megnezni debuggerrel. Laikusnak maceras lesz, de ha gondolod megnezem.

@King unique: Az ms nem ajanlja a klonbol visszaallast, en inkabb csinalnek egy sysprepelt imaget ha valakinek mindenaron az otthoni os mentese a hobbija.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96156) Imi91


Imi91
aktív tag

Sziasztok!
Win 10 1809-es build(friss telepítés) egy pár egyéni beállítás(pl tablet mód tiltása, indexelés tiltása lapozófájl csak a D meghajtón van. stb) Chipset, Vga, Hangkártya driver-t raktam fel. Játék közben véletlenszerűen kilép hibaüzenet nélkül. Álltalában átvezető videó előtt fordul elő. A másik gond, hogy nem listázza ki a hálózaton lévő gépeket/megoszott mappákat. Csatlakozni tudok "\\gépnév" megadásával, de a win alapból nem találja meg. Ezekre valami ötlet? A Win 7-ben sosem voltak ilyen hibáim, lehet még korai volt váltani 10-re? :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#96157) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Rendszeresen frissített Windows 10-nél az alábbi hibákat tapasztalom:
- a rendszer indulásakor, miután a bejelentkező képernyőn megadtam a jelszót, a rendszer 10-ből mondjuk 2 esetben fekete hátterű ablaknál gondolkodik valamin, de az asztal nem töltődik be. Ha ctrl+alt+del-el elindítom az asztali ablakkezelőt(ugye fájl/run/explorer.exe) akkor onnantól rendben használható a windows.

- a másik dolog, hogy az utóbbi kb. 1 hónapban - miközben csak a Windows update-ek települtek, más hardverváltozás nem volt a rendszerben... (igaz, házat azt cseréltem, de annak nem hiszem, hogy köze van ehhez) - valahogy lassabban indul el a windows: szinte mindig sárga felkiáltójel van a hálózatnál, és kell neki még 10-15 másodperc az asztal betöltődése után is, mire egy windows intézőben megjelennek használhatóként a hálózati meghajtók. Net már ennek ellenére korábban is működik. Úgy emlékszem, néztem Sentinellel a boot meghajtót, de azon nem volt hiba.
(Közben, eltöprengtem: egy switch-hez csatlatkozik a PC, szerintem újraindítom majd, és lehet, hogy az megoldja ezt a hibát.)

Ilyenekkel esetleg találkoztatok már?
A teljes újratelepítésen kívül milyen megoldás lehet, főleg az asztali ablakkezelős problémára? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#96158) Kékes525 válasza Döglött Róka (#96155) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem mindenki olyan profi mint te. Amit ajánlottam, az sokszor használ és jóval egyszerűbb, mint amit te ajánlottál. Elsőként mindenféleképp ilyenekkel kell kezdeni, szerintem. Nem érdemes ágyúval verébre lőni.

"dzsunkaszoftverrel"

Ez csak duma. Látod mit állít és könnyen visszatudod állítani az eredeti értékre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96159) Geth válasza Kékes525 (#96158) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem a shutdown folyamat korábbi pontján hozhat változást az amit írtál, a kollégának már kép sincs amikor beragad.
Egyébként tüneti kezelés. Amúgy egy reg beállításért kár egy külső progit használni.

[ Szerkesztve ]

(#96160) Kékes525 válasza Geth (#96159) üzenetére


Kékes525
félisten

"Szerintem a shutdown folyamat korábbi pontján hozhat változást az amit írtál, a kollégának már kép sincs amikor beragad."

Valószínűleg igen.

"Egyébként tüneti kezelés."

Így van. De mint írtam nem mindenki profi.

"Amúgy egy reg beállításért kár egy külső progit használni."

:N Neked igen, de aki nem profi és sose piszkálta a regisztryt annak ez a jobb megoldás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96161) Geth válasza Kékes525 (#96160) üzenetére


Geth
addikt

Hát ha az a cél, hogy ne is tanuljon semmi újat, akkor valóban.
Bele ne szakadjunk már :)

(#96162) Kékes525 válasza Geth (#96161) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt majd mindenki saját maga dönti el. Felnőtt emberek vagyunk. ;)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96163) Geth válasza Kékes525 (#96162) üzenetére


Geth
addikt

Úgy látom itt Te döntötted el :)

(#96164) #16939776 válasza Cs1csó (#96131) üzenetére


#16939776
törölt tag

Abban igaza van, hogy ez nem thermal throttling, mert az a base clock alá viszi az órajelet és nem történt ilyen.
El kell olvasni az intel által kiadott white paper-t, ami az adott CPU széria termikus viselkedését taglalja. Abban benne található, hogy milyen feltételek teljesülése mellett dobja el/tartja meg a CPU a boost/turbo órajelet, a többi csak találgatás.

[ Szerkesztve ]

(#96165) Döglött Róka válasza Kékes525 (#96160) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tehát ha ég a motorhiba jelző lámpa a műszerfalon, kikötöm a led-et mögüle és akkor nem zavar... Okos megoldás.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96166) Kékes525 válasza Geth (#96163) üzenetére


Kékes525
félisten

Miből? :F Inkább ti (néhányan) szoktátok fikázni azokat, akikkel nem értetek egyet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96167) Geth válasza Kékes525 (#96166) üzenetére


Geth
addikt

de aki nem profi és sose piszkálta a regisztryt annak ez a jobb megoldás.
Általánosan, kijelentő módban :)

(#96168) MrCsiT válasza Döglött Róka (#96165) üzenetére


MrCsiT
addikt

Minek kötnéd ki, majd kiég?! :DDD

Erre esetleg, ötlet? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#96169) Kékes525 válasza Geth (#96167) üzenetére


Kékes525
félisten

:F Ez??? :N Nagyon érzékeny vagy. A kijelentő mód, az egy vélemény megnyilvánulás, akkor is, ha nem írom mellé azt, hogy szerintem. Ha felszólító, felkiáltó módban lenne, akkor lehetne igazad, ilyenféleképpen: "de aki nem profi és sose piszkálta a regisztryt annak ez igenis a jobb megoldás!" Nagy különbség. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96170) Geth válasza Kékes525 (#96169) üzenetére


Geth
addikt

Arra amikor minden szirszar beállításra jön egy n+1. tweaker progi mint "jobb megoldás", arra eléggé :)

(#96171) King Unique válasza Döglött Róka (#96155) üzenetére


King Unique
titán

A visszaállításnál az előzőleg lementett lemezképfájlról volt szó, annál lehet, a klónozás megint más, ez evidens... Ilyen célra pedig bőven jó az Acronis, Macrium, de akár a Windows 10 beépített eszköze is tud lemezképfájt készíteni a rendszerről, majd visszaállítani. Ami elég hasznos dolog és szvsz még mindig jobb, mint a kényszeres újratelepítés. :D

(#96172) Kékes525 válasza Geth (#96170) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahhoz képest jobb megoldás szerintem az a szirszar tweaker progi, amikor nem tudod, hogy hogyan lehet másképp, hol van az a regisztry kulcs, amit meg kellene változtatni és mire kellene beállítani az értéket. Nem mindenki tudja, nem mindenki akarja megtanulni a regisztry buherálását és veszélytelen ahhoz képest, hogy a regisztryhez nyúlj és ott véletlenül elállíts valamit (nem te, hanem a third-party user).
Szerintem ugyanúgy téves leírni mindenféle tweaker progit, mint amikor nyakra-főre használom mindenre, mint egy csodaszert. Mind kettő szélsőséges álláspont, ami szerintem kerülendő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96173) zolee001 válasza Kékes525 (#96172) üzenetére


zolee001
őstag

Ember nem tudja fejböl a registry beállitásokat de barátunk a google és a MS megfelelö site-ja ahol pontosan vagyon dokumentálva és buherlás elött illik egy back up-ot késziteni amennyiben valami félresikerülne
Ezzel a modszerrel az ember tudja mit állitott el és vissza is tudja tölteni az eredeti kulcsot ellenben a tweaker maszlagokkal amik ki tudja mit müvelnek a rendszerrel már a telepitése során is.

(#96174) Geth válasza Kékes525 (#96172) üzenetére


Geth
addikt

Két kulcs átírása miatt tweaker progi az pont kimeríti a nyakra-főre használatot.
Adjál alternatívát a progi mellé, felnőtt emberek vagyunk, hadd döntse el mindenki melyik a szimpatikusabb :)

(#96175) Döglött Róka válasza Kékes525 (#96172) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha nem ismered a kulcsot akkor ne állítgasd, nem véletlen nincs kivezetve GUI-ra. Herótom van az ilyen szaroktól...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96176) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

A legutóbbi nagy frissítés után a Windows memória kezelése szörnyű lett.
Elmagyarázom, PC 4GB memória, a Windows SSD kártyán van, a játékok is, a böngésző is, a virtuális memória meg egy régi HDDn, egy kis böngészés és játék és már halom is hogy a HDDre megy a memória, megnézem a feladat kezelőt és 3gb memória használatot ír.
Előtte semmi ilyesmi nem volt, mehetett a játék napokig és nem volt a HDD használatban. most meg pár perc és virtuális memória használat. honan tudom hogy az miatt olvas ir a HDDre? lekapcsoltam és megszűnt a probléma. de kaptam egy másik problémát :D ami annyi hogy egyszer a játék máskor meg a böngésző erroral lép ki.

Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#96177) #86564352 válasza Abrion (#96176) üzenetére


#86564352
törölt tag

A pagefile az SSD-n legyen, ne a HDD-n.

(#96178) Abrion válasza #86564352 (#96177) üzenetére


Abrion
senior tag

hogy még gyorsabban meghaljon?

(#96179) Kékes525 válasza Abrion (#96178) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Nem. A mai SSD-ék sokkal többet kibírnak, mint a kezdetiek. Hamarabb fogod a többi hardvert lecserélni, mint elromolna az SSD-éd.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96180) #86564352 válasza Abrion (#96178) üzenetére


#86564352
törölt tag

Többszáz TB illetve PT sávba nyúló mennyiségű írást elviselnek évek alatt, kb. a vezérlő előbb elromlik illetve előbb váltasz nagyobbra. Miért vettél SSD-t, ha nem használod ki az előnyét?

(#96181) DeFranco válasza Abrion (#96178) üzenetére


DeFranco
nagyúr

éles szememmel és kávéval tágított tudatos elmém erejével megállapítottam hogy a számokat ismered hiszen írtál ilyeneket (számokat) a hsz-edben és valahogy megtaláltad a windows 10 topicot is.

bátorkodom bízni további látnoki képességeimben is és ezek segítségével megállapítom hogy minden bizonnyal rendelkezel a négy matematikai alapművelet alkalmazásának képességével is.

experimentális gyakorlatot javaslok: egyszer a lapozófájl piszkálgatása meg a hdd kitartó hallgatása helyett, az ezen megspórolt idő segítségével szorozd ki a bizonyítottan ismert ún. "számok" és a feltételezhetően nem idegen ún. "alapműveletek" segítségével hogy az ssd normál (berakod és úgy hagyod) használatával kb. csitrilliárd év alatt fognak degradálódni a cellák, míg ha letiltod a lapozófilet és naponta nyolc órát vákuumos vitrinben pihenteted az ssd-t akkor ezt megnövelheted akár csitrilliárd plusz kettő évre.

miközben három év múlva úgy is lecseréled fele pénzből egy négyszer akkorára és még mindig marad csitrilliárd minusz egy év élettartamod.

szerintem megéri.

[ Szerkesztve ]

(#96182) Abrion


Abrion
senior tag

rendben, meggyőztetek, megy a VM a fél éve vett Adata Su800 SSDre, amin jelenleg 15 TB írást mutat a sentinel :)

(#96183) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni benneteket, hogy lehet-e két különböző laptopot és win10-et aktiválni ugyanazon microsoft fiókra ha mindkét laptopnak saját új win10 kulcsa van?
Feltelepítettem a win10-et mindkét laptopra ugyanazzal a microsoft fiókkal és az egyik lett már aktiválva egy elektronikus licenszel egy hónapja és most vettem egy másik licenszet a másik laptophoz.
Esetleg meglehet változtatni a fiókot a másik laptopon amit aktiválni szeretnék?

köszi :R

(#96184) slett27


slett27
addikt

Egy kis segítséget szeretnénk kérni.

A kérdés az lenne, hogy azonos alhálózaton lévő Windows 10 operációs rendszerek egymásról is tudnak már frissíteni ? Vagyis nem kell esetlegesen WSUS szervert használni (itt ugyanis ennek funkciója értelmetlenné válik).

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#96185) Döglött Róka válasza slett27 (#96184) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Keresztkérdés, honnan jön maga az update akkor?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96186) slett27 válasza Döglött Róka (#96185) üzenetére


slett27
addikt

Úgy tudom (csak megerősítést kérek), hogy ha egy frissítés egyik gépen megvan (amelyik hamarabb letölti) akkor a másik, harmadik már arról a gépről frissül és nem mindegyik a netet "falja". Egy oktatáson mondták ezt és megerősítést kérnék hogy tényleg így van-e. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#96187) PitLee válasza Abrion (#96182) üzenetére


PitLee
őstag

Mekkora amúgy méretileg az SSD ?
Itt egy pdf amiben a gyártó a 128GB-hoz 100TB TBW-t ír, amit te 3,5 év alatt érnél el, a nagyobb méretűeknél a TBW érték arányosan növekszik, a 256GB-os már 200TB TBW-vel bír.

[ Szerkesztve ]

(#96188) májkimiki válasza Döglött Róka (#96155) üzenetére


májkimiki
őstag

Mit csináljak pontosan? Érdekel nagyon, hogy mi a szösz okozza ezt a problémát. Nem vágom ilyen szinten a Windowsos hibakeresést.

(#96189) Abrion válasza PitLee (#96187) üzenetére


Abrion
senior tag

eh pont anyi :(

(#96190) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Win 8.1 aktiválható Win 10 kulccsal, ha a kiadás (Prof) megegyezik? Vagy fordítva?

Köszi!

(#96191) n0rbert0 válasza n0rbert0 (#96035) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Feltelepítettem egy programot ami innen fut és azóta nem választja le :F :F

(#96192) Cs1csó válasza DeFranco (#96181) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vitrinre szavazok, ott sokáig fogja bírni, ha anno mondjuk vettem volna egy 32GB-osat és vitrinbe teszem még ma is jó lenne és bármikor ott lenne a lehetőség hogy a rendszert egy szinte vadi új 32GB-os SSD-re telepítsem. :K

(#96193) PitLee válasza Abrion (#96189) üzenetére


PitLee
őstag

Amúgy mi "okoz" nálad ekkora írás mennyiséget azt már kiderítetted ?
Mert nekem van egy Samu 830Pro-m ami 2012-ben vásároltam és van mellette 2db HDD adat, tárolásra
2018 végén csak 15,6 TB TBW volt rajta, pedig a lapozófájl is azon működik, az első években még több játék is volt aztán a vége felé inkább csak böngészés,progik levelek..ect.

Az új böngészők szeretik a RAM-ot, nem egy tréfa született már erről, lehet ezen nagyobb RAM használat indítja a HDD-t mivel a 4GB RAM hamar elfogy.

(#96194) King Unique válasza Abrion (#96189) üzenetére


King Unique
titán

Mi pont annyi, netán már 100 TB írás van rajta?

Normál felhasználás mellett annyi évek alatt sem szokott összejönni, meg gyakran a hivatalos garanciaidő ideje alatt sem, plusz erőltetett kímélés mellőzésénél sem, pont ezért felesleges általában babusgatni. De még ha el is éri az SSD a hivatalos TBW-limitet, akkor sem feltétlen jelenti azt, hogy gondot okozna. Max. esetleg egyes típusok ilyenkor read-only módba váltanak, de a legtöbb utána is használható és akár a többszöröse írásmennyiséget is kibírja.

[ Szerkesztve ]

(#96195) tordaitibi válasza PitLee (#96187) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ha jól emlékszem, egy tesztbe a győztes 9000T írást viselt el.
Ha csak a tizedét veszem átlagnak, az is 10 év felett van.
Nálam egy 11 éve vett noname 32G ssd 8 év használat után ment nyugdíjba, ebből kb. 4 évig ki sem volt kapcsolva (htpc) és jelenleg icipicit gyorsabb mint újkorába és 100% kondíció.
Nem Te voltál a kérdező tudom, csak az írási mennyiségek miatt válaszoltam neked.

(#96196) mezis válasza slett27 (#96186) üzenetére


mezis
nagyúr

Alapból bekapcsolt állapotban van. Ki lehet kapcsolni.

mezis

(#96197) Cs1csó válasza PitLee (#96193) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem (kb.) 4 év alatt 30TB jött össze a 120GB-os 850EVO-m.

Egy év múlva jár le a gari és akkor kb. - ha marad az árcsökkenés - az 5 évvel ezelőtti vételi áráért 1TB-osat is lehetne majd venni.

(#96198) King Unique válasza sgergi (#96190) üzenetére


King Unique
titán

Ha rákeresel, akkor le volt írva írva ebben a topikban is már egynéhányszor, hogy ez a lehetőség hivatalosan már évek óta megszűnt. De a gyakorlatban még mindig működhet és a beszámolók alapján szokott is, akár pl. most is. Ha 8.1 Pro kulcsod van, akkor az a 10 Pro kiadáshoz jó lehet, mint azt a táblázat is szemlélteti.
Amúgy meg kipróbálod, aztán kiderül. :))

[ Szerkesztve ]

(#96199) Doky586 válasza Abrion (#96178) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tedd át egy PATA-33 as (40 eres) HDD-re a pagefilet.. :DDD

Majd utána megtanulod értékelni az SSD-t.. :K

[ Szerkesztve ]

(#96200) zolee001 válasza slett27 (#96186) üzenetére


zolee001
őstag

Próbálom értelmezni a kérdésed,lehet fogalomzavatvab vagy
A WSUS (Windows Server Update Service) egy feature a Windows Servereken belsö hálozatra,magyarul a server tölti le az MS-töl az updateket és azt ajánlja ki a rendszergazda a céges klienseknek saját szája ize szerint
Az érteleme ennek az volt anno,hogy 1 példányban letöltötte a WSUS server az updateket ahhoz a programhoz ami a rendszergazda beállitott és a bels9 hálón onnan szedték a kliensek/serverek

Amire te gondolsz (tipp) az a sima Windows update és a kérdésedr a válasz igen,képsek rá némi konfig után

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.