Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95951) ddmb válasza zolee001 (#95947) üzenetére


ddmb
aktív tag

"Ellenben ha "microfos" nak nevezed akkor miért töltöd le?"

mi köze a kettőnek egymáshoz? :D

attól hogy te meg mások itt nem tudnak .iso-t lehúzni ilyen-olyan forrásból, attól én még tudhatok

EDIT: én természetesen az érintetlen telepítőkről beszéltem, ha elolvasnád amit írtam

[ Szerkesztve ]

(#95952) ddmb válasza King Unique (#95949) üzenetére


ddmb
aktív tag

ez nem igaz, volt hogy kijött valamelyik win10-es verzió, bejelentés után napokkal leszedtem az .iso-t azzal a csodálatos tooljukkal, és egy korábbi verzió volt (és itt most nem az 1809ről van szó amit visszavontak, hanem valamikor 1709 környékén). Rohadtul idegesítő volt, hogy minimális infód nem volt róla, hogy mit húzol, most legalább már odabiggyesztik a tool végére a verziószámot (és remélhetőleg azt is húzza).

(#95953) handrash


handrash
őstag

W10-es géppel tényleg nem vagy csak igen körülményesen tudok csatlakozni egy wifis ad-hoc hálózatra? Látja de nem csatlakozik fel.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#95954) ddmb válasza zolee001 (#95947) üzenetére


ddmb
aktív tag

mondd már meg hogy egy mezei user honnan férne hozzá a VLSC-hez? vagy minek linkelted nekem be?

(#95955) Geth válasza ddmb (#95954) üzenetére


Geth
addikt

Arra utalt finoman (rajtad kívül mindenkinek átment), hogy ha kell az ami ott van, be is tudsz oda lépni :)

(#95956) mezis válasza Doky586 (#95950) üzenetére


mezis
nagyúr

Képeket tettem ki arról, amennyit sikerült megtudnom a korábban letöltésre ajánlott oldallal kapcsolatban. Azt még most sem tudom, honnan jött ki a valóban MS oldalára mutató link, de nem is fárasztom az társakat ezzel tovább mivel én változatlanul az MS-től tölteném le. Egyelőre jó nekem a korábban letöltött Win10 installáló + az a pár napig tartó frissítés. Win7 óta nem nagyon kell újra installálni az op. rendszereket. Legalábbis nálam.

mezis

(#95957) Geth válasza mezis (#95956) üzenetére


Geth
addikt

Úgy jön ki a link, hogy egy php oldal kigenerálja Neked. Ha érdekel, olvass utána mi, hogy mi a php, ne itt fáraszd már a jónépet :DDD
Letöltés közben minden értelmes böngésző mutatja, honnan jön a file. Amit ír, onnan jön. Ennél jobban nem megyek le..

[ Szerkesztve ]

(#95958) King Unique válasza ddmb (#95952) üzenetére


King Unique
titán

Egyes régebbi verzióknál lehet talán esetleg előfordult egy kis csúszás, de amúgy nem ez a jellemző és az újabbaknál sem rémlik ilyesmi. Másrészt ha a korábban letöltött MCT-t használtad, akkor nem meglepő, ha a régebbi ISO-t szedte le. Az MCT-ből is mindig a legújabbat kell letölteni és használni ahhoz, hogy az aktuális, a legújabb (stabil) verzió ISO-ját töltse le. Azt pedig rendszerint fel szokták tüntetni világosan a hivatalos letöltőoldalon is, hogy melyik Windows 10-verzióról van szó és olyankor értelemszerűen az akkor letöltött MCT is nyilván azt szedi. De amúgy meg is lehet nézni a fájlverziót (példa), amiből megint egyértelmű...

[ Szerkesztve ]

(#95959) mezis válasza Geth (#95957) üzenetére


mezis
nagyúr

Firefox legfrissebb, Win10/64 Pro, de nem mutatja, hogy honnan tölt le. MS oldal lehet, mert nagyon lassan csordogál. ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#95960) Geth válasza mezis (#95959) üzenetére


Geth
addikt

Valóban, a Firefox elég béna, de ha jobbkattot nyomsz a letöltésre (mármint a letöltéseknél, letöltés közben Ctrl+J), ki lehet másoltatni vele a linket, szívesen :)
Nálam egész jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#95961) zolee001


zolee001
őstag


Ez biztos valami barba trükk,de oda van irva a letöltések kiválasztásánál,hogy melyik verzio,milyen nyelv
Semmi MCT hokusz pókusz,iso download

[ Szerkesztve ]

(#95962) mezis válasza Geth (#95960) üzenetére


mezis
nagyúr

Közben megtaláltam: Minden előzmény megjelenítése:

mezis

(#95963) Geth válasza zolee001 (#95961) üzenetére


Geth
addikt

Pontosan nem tudom Nálad miért nem, de alapból amit linkeltél MCT-s linket ad csak (más az oldal).
Ha pl. átírom a dev. tools alatt a user agent-et pl. ChromeOS-re, újratöltöm az oldalt, akkor már én is azt kapom amit Te :)
Valami olyasmi volt a cél, hogy ha Win-en töltöd le, akkor inkább az MCT-t használd. Ha meg nem Win-en, akkor úgyse fogod tudni futtatni az .exe-t, jó lesz az .iso is.
Csak valamilyen oknál fogva Te az utóbbi kalapba estél :)

(#95962) mezis: Sose baj, ha ismerkedsz a szoftverrel amit használsz :P

[ Szerkesztve ]

(#95964) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#95922) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem gondoltam, hogy ekkora hűhó lesz csapva egy, a fórumon már régóta biztonságosnak kikiáltott lelőhely ajánlásából :) .....más esti téma híján legalább ma sem unatkoztatok :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95965) csixy


csixy
addikt

Ha telepítettem egy Win to go-t, akkor ha egy olyan vasban bootolom be, amin ugyanolyan windows verzió van beaktiválva, akkor a pendrájvos is be fog aktiválódni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#95966) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Van tippetek a hosszú hash számokat hogy tudom teljes hosszukban kiiratni a PowerShell - ben? Sortörés alapból be van kapcsolva, de erre nincs hatása.. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#95967) Geth válasza Doky586 (#95966) üzenetére


Geth
addikt

A Get-FileHash kimenetét (mivel nem pipe-oltál utána semmit) látod a konzolon.
Az oszlopok a kimeneten érkezett objektum property-jei.
Csak simán a property nevével hivatkozol rá:

PS D:\> (Get-FileHash .\akarmi.txt).Hash
555B534E3263B8B03387314BB86B4F38934C21803C940F00598C53D6F84D3A05

Plz ne képként vágd már be ezeket, van CODE tag is, kereshető marad a szöveg, a kép maradjon meg másra :)

[ Szerkesztve ]

(#95968) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!

Tegnap váltottam először 7-ről 10-re, kezdem belakni és megszokni a rendszert, viszont valamit észrevettem, amivel 7-es alatt nem volt gondom.
FHD felbontást használok, és friss Win telepítés után első dolgom, hogy a betűméretet átállítom 125%-ra.
Nekem úgy kényelmesebb, nem kell vaksiskodni.
Most is átlőttem, de nagyon sok program homályos lett. Zavaró. Ez 7-es alatt nem jött elő.
Ki lehet ezt valahogy küszöbölni, van rá valami fix esetleg?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#95969) Döglött Róka válasza mert_csokis (#95968) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Start gomb -> Cleartype begépel -> Enter -> Végignyomkod -> Örül:)

Ha Win32 appról van szó akkor jobb gomb -> properties -> Compatibility ->

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95970) Doky586 válasza Geth (#95967) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm! Így már sikerült! [kép]

Windows PowerShell
Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.

PS C:\Users\Doky> (Get-FileHash c:\amd\proba1.rtf -Algorithm sha384).Hash
63427516FEBDBEFD25731A810D5BCF60DF3D11895F64E15A62B982229C7200A80E56311B2D41CF6F0EA0E9FEA36CAE51
PS C:\Users\Doky> (Get-FileHash c:\amd\proba1.rtf -Algorithm sha512).Hash
13DE9AF3FEDDB76022E7A7E9C48673951750043EEF4F531C5CB66B2AE995836B0DE0EA589120826A98EF064D98243390D32C40A5895A8257D768B9E544A99A6F
PS C:\Users\Doky>

(#95971) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy fel van csatolva 4 db windows 10-es gépre egy 5. gép megosztott mappája, hálózati helyként. Ebből 2 az utóbbi frissítés után mintha x idő lejárta után bontaná a kapcsolatot a hálózati hellyel, a sajátgépben x-el jelzi, amit használnánk róla adatbázist nem tudjuk megnyitni, de ha közvetlen megnyitjuk a sajátgépben egyből hozzáfér, és utána az adatbázist is eléri a lekérdező. Sajnos nem találtam ilyen beállítást, hogy x idő múlva lelövi a hálózati helyeket.

(#95972) mezis válasza Rison77 (#95971) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Csak egy kísérlet erejéig: DOS ablakból vagy Pow.Shell: ping "5.PC" -t
Vagyis folyamatos macera. Ilyenkor is szakad ?

mezis

(#95973) Rison77 válasza mezis (#95972) üzenetére


Rison77
senior tag

A pingelés megszakítás nélkül ment, de közben a hálózati hellyel megszakadt a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#95974) mezis válasza Rison77 (#95973) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt úgy kell érteni, hogy a ping kérésre nem érkezett válasz ? :F
(Mert hogy a ping a -t paraméterrel majd akkor fejezi be működését, amikor megszakítod.)

UTP kábeles vagy WiFi-s a hálózati kapcsolat ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#95975) PitLee válasza mezis (#95928) üzenetére


PitLee
őstag

A sztory az valami olyasmi volt , hogy egy lelkes felhasználó, a microsoft oldalán ránézett a forráskódokra és csodálkozva látta, hogy ott szerepel egy csomó win elérhetősége.
Majd hogy ne keljen mindenkinek a a böngészője forráskódjaiba matatnia, ezért csinált egy egyszerű weboldalt egy letöltési menüvel ahol szerepelnek az elérhető win-ek típusai, fajtái, nyelvi változatai és egyszerűen választhatsz közülük, majd a letöltésre kattintva a kapcsolódás közvetlen az ms szeróval történik.
Amikor nekem ajánlották én is rögtön kételkedtem, ez teljesen normális, de google bácsi segítségével utána túrtam és megértettem a csíziót valamennyire.
link
link2

[ Szerkesztve ]

(#95976) Rison77 válasza mezis (#95974) üzenetére


Rison77
senior tag

Igen -t paraméterrel folyamatosan ment a pingelés jött is válasz , aztán egyszer csak kiírta az SQL lekérdező, hogy nem érhető el az adatbázis, pingelésre továbbra is jött válasz, megnéztem sajátgépen belül és lecsatlakoztatta a hálózati helyet, megnyitottam egyből elérte a mappát, és a lekérdező újra dolgozott. Kábelesen vannak kötve a gépek. Ezért gondoltam, hogy valami energiamegtakarítás funkció lehet, hogy ha nincs használva x idő múlva lecsatlakoztatja.

(#95977) mezis válasza Rison77 (#95976) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor ez nem Win és nem hálózati probléma.
Csak tipp: Az adatbázis kezelőnek lenne olyan beállítása, hogy a hosszabb tétlenség esetén lecsatlakoztat (hátha mások használnák) ?

mezis

(#95978) Rison77 válasza mezis (#95977) üzenetére


Rison77
senior tag

Igazából azért se nagyon gondoltam erre mert nem globális probléma 4-ből 2 gépnél jön ez elő , a másik kettő teljesen ugyanúgy üzemel ahogy eddig, nincs ilyen lecsatlakozás probléma egyáltalán. Meg ugye itt konkrétan a windowsban felcsatolt hálózati hellyel bontja a kapcsolatot, Az adatbázis lekérdező csak kihúzza a táblákat a megosztott mappából magához azon dolgozik majd ha végzett akkor visszamenti a mappába.

[ Szerkesztve ]

(#95979) PitLee válasza Rison77 (#95978) üzenetére


PitLee
őstag

Az eszközkezelőben, a lan kártya tulajdonságai fülnél, az energiagazdálkodás menüpont alatt, van ilyen opció
kép
itt nem kell pipa, nem tudom segít-e.

[ Szerkesztve ]

(#95980) #07746304


#07746304
törölt tag

A Windows 10 biztonsági mentés funkcióját továbbra sem hozták működőképes állapotba így:
O&O DiskImage 12 Professional Edition - Backup

Még tart a promóció!

(#95981) MrCsiT válasza King Unique (#95852) üzenetére


MrCsiT
addikt

valóban.

Inkább hagyjuk..

Azért mert nincs igazad, de legalább meggyőzhetetlen is vagy (érvekkel), nyilván neked van igazad.

Örülj.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#95982) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Mi van itt cicaharc? :DDD

(#95983) King Unique válasza MrCsiT (#95981) üzenetére


King Unique
titán

Ja, tényleg inkább hagyjuk... Meg tudod attól, hogy szerinted neked van igazad, még ténylegesen nem feltétlen lesz... Az "érveiddel" meg lehetőleg mást traktálj, ne engem!

(#95984) MrCsiT válasza King Unique (#95983) üzenetére


MrCsiT
addikt

Én nem traktállak semmivel.

Információkért és ha tudok, segíteni jövök ide - és bármely egyéb - PH-s topicba.
Ha kérdésem van, hibát tapasztalok, rákérdezek, és ha van valami anomália amiről beszélgetnek, hozzászólok, hiszen ez egy fórum.

Ahogy látod, mások is ezért vannak itt.

Sajnálom, ha te valamit félreértettél. :F

Nem folytatom, mert legyőzöl a rutinoddal..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#95985) King Unique válasza MrCsiT (#95984) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ilyenek is akadtak, ha visszanézzük itt az eddigi ténykedést. De azért volt egyéb is, mint pl. a legutóbbi kirohanásod... A linkelt tag igen, kérdezni jött ide megfelelő formában és megoldást keresni a problémájára, de az az ő esete.

Lehet hozzászólni, reagálni mások hsz-ére, de attól mert leírod a saját nézőpontodat, a másikénak nem feltétlen kell azzal egyeznie, pláne ha eleve máshogyan látja és tapasztalja, amit ki is fejt. Ha rendre tovább görgeted, meg újabban rendre egy adott tagnak címzed, akkor igen, az traktálás, vegzálás lehet az ő számára... Ilyenkor pedig ugye nem kell meglepődni a reakción. Ezt elkerülvén legközelebb nem kellene erőltetni az ilyet, meg inkább olyannak címezni, aki vevő erre, már ha van ilyen...

(#95986) DigitXT válasza DigitXT (#95910) üzenetére


DigitXT
félisten

Na! Úgy néz ki, megint kinyírtam.:D Most már bizton állíthatom, hogy én voltam.:DDD
Winaero Tweaker-rel beállítottam, hogy a System Font legyen Tahoma*: utána tűnt
el a bejelentkezési ablak. Mondjuk azt elképzelni sem tudom, hogy egy újrahúzás
után hogy nem állt helyre: vagy csak nem csinálta meg a helpdeszka, lustaságból.

*: zsigerből gyűlölöm a Segoe UI-t s ezt az egész ClearType-os mosottszar érzést.
(Win7-et is Tahomával használom, annyi a különbség, hogy itt működött az átírás.)

Szerk: rákeresve itt a topikban nem tűnik nem ajánlott szoftvernek. Mi lehet a baj?

"After changing the fonts using tweaker i cant login again in my windows 10
it hang up….please help"
"Sergey Tkachenko (Post author)
Safe mode?"

[ Szerkesztve ]

(#95987) Geth válasza DigitXT (#95986) üzenetére


Geth
addikt

:DDD Legalább a HelpDesk dolgozott, bár feleslegesen. Legközelebb már lehet admin nélkül kapod vissza a gépet :)

Én abból az alapállásból indulok ki, hogy minden megfontolandó, aminek admin jog kell, a tweak-buhera progik pedig blacklisten.

[ Szerkesztve ]

(#95988) DigitXT válasza Geth (#95987) üzenetére


DigitXT
félisten

Biztos, hogy admin nélkül kapom vissza.:DD Jogos, amit írsz. De ha egyszer
egy ilyen Segoe UI-s fossal nem tudok dolgozni, akkor vagy megoldom, vagy
felmondok a p*csába.:D Érdekes mód a Win7-en működött, és nem volt baja.

(#95989) PitLee válasza DigitXT (#95986) üzenetére


PitLee
őstag

Találtam egy ilyet, nem ismerem nem használtam, de látom te bátor vagy ilyen téren :)
Advanced System Font Changer
- link
- vidinyó

(#95990) Geth válasza DigitXT (#95988) üzenetére


Geth
addikt

Érdekes módon Win7 != Win10.
Dokumentálatlan, belső beállítás ami ott működött az itt nem biztos.
Sőt, Win10-nél ez buildenként is igaz. Ezért minden build upgrade-nél törnek el ilyen progik.

A ClearType amúgy állítható, bár nekem pont nélküle mosottak a betűk (ahogy a nevéből is következik).

[ Szerkesztve ]

(#95991) DigitXT válasza Geth (#95990) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezért minden build upgrade-nél törnek el ilyen progik.
Fasza.:D Mindenesetre Safe Mode-ban bent vagyok: megpróbálom visszacsinálni.

Érdekes módon Win7 != Win10.
Tudom.:K Nem én kértem, hogy váltsunk, sőt, konkrétan elleneztem. De kötelező.

PitLee: köszi. Naná, hogy bátor vagyok! Mivel még itt van mellette a Win7-es gép.

ON: arra van vmi tippetek, hogy ugyanaz a háttérkép miért nem olyan kontrasztos,
mint Win7-en? (Ugyanaz a monitor, csak két külön inputja...) Kalibrálni kéne?:R

[ Szerkesztve ]

(#95992) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

Sehogy sem sikerül a Win10-et felvakarni a notebookomra.
Eddig is ez volt rajta, ugyanúgy USB stick-ről telepítve, csak most történt egy HDD->SSD csere és reinstall történne.
Akárhogy próbálom telepíteni, mindig az alábbi hibaüzenet fogad a fájlok másolása közben:

Valaki találkozott már ezzel? Próbáltam tiltani a Secure bootot is, úgy sem volt jó.
A notebook egy Acer Aspire ES 15. A win 10 pedig egy a microsoft oldaláról letöltött érintetlen ISO.

(#95993) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Win10et komplett rendszert mivel erdemes átmásolni egy masik ssdre?

(#95994) King Unique válasza mokus1 (#95993) üzenetére


King Unique
titán

Egy korábbi válaszban részletezve van a mivel és hogyan.

(#95995) csixy válasza csixy (#95965) üzenetére


csixy
addikt

Na jó! Hivatalosan beaktiválta magát. Akkor most bármilyen neki megfelelő (legacy) vason fog futni sírás nélkül és mindegy hogy home, vagy pro, vagy enterprise volt az éppen használt vas eredeti aktivációja?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#95996) uriember válasza mokus1 (#95993) üzenetére


uriember
aktív tag

Szia, ezzel [link], migráld a meglévő rendszert az újra.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95997) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ha beállítom egy programnál, hogy adminisztrátor módban fusson, akkor mindig felugrik a kis ablak, hogy engedélyezem-e a futtatást. Ez miért van? Hogy lehet ezt kikapcsolni?

(#95998) King Unique válasza MATEO6600 (#95992) üzenetére


King Unique
titán

A pendrive jó, másikkal próbáltad, másik USB-portban, + szükség esetén az egyéb javaslatokat?

(#95999) MATEO6600 válasza King Unique (#95998) üzenetére


MATEO6600
őstag

Próbáltam mindent.
Megoldás: DVD-ről telepítettem. :(
Az istenért sem akart pendriveról települni.

(#96000) movax válasza #54715584 (#95997) üzenetére


movax
őstag

Ez az adminisztrátor mód. Az adminisztrátor adminisztrál, jóváhagy, megtagad. Jól van ez így, hidd el.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.