Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96751) Geth válasza w.miki (#96749) üzenetére


Geth
addikt

A control userpasswords2 Users fülön hány felhasználó van?
Amikor ott beállítottad hogy automatikusan lépjen be a kiválasztott felhasználó, ott ugye NEM a PIN-t adtad meg, hanem az adott felhasználó jelszavát?

[ Szerkesztve ]

(#96752) viperabácsi válasza tomic (#96673) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem egyértelmű REINSTALL !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#96753) olivera88 válasza Döglött Róka (#96741) üzenetére


olivera88
veterán

Nem tudom mi lehet nálam akkor. :(

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#96754) w.miki válasza Geth (#96751) üzenetére


w.miki
veterán

ott egy van.
csak a PIN-t tudom :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#96755) Dragon3000 válasza Geth (#96748) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amíg nem volt nas addig így voltak a meghajtók és 7-8 év alatt az ember megszokja annyira, hogy nem változtatja meg, ha nincs rá lehetőség az se gond, ritkán csatlakoztatok külső meghajtót a géphez.

(#96756) Geth válasza w.miki (#96754) üzenetére


Geth
addikt

Pedig elég világosan jelszót kér ott, nem PIN-t, vagy Te nem olvasol el semmit amit kiír?
Ha nincs jelszó, bukta az automatikus belépés.
El tudom képzelni, hogy a felhasználó "duplázás" is azért jelentkezett a login screenen, mert a PIN-nel próbáltál meg matatni...

(#96755) Dragon3000: ó, én ennél több év után váltottam egyik napról a másikra D-ről Z-re. Egy betű nem a világ :)

[ Szerkesztve ]

(#96757) Dragon3000 válasza Geth (#96756) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak nem egy meghajtóról van szó, hanem 6-ról :D De mondom ha nincs rá megoldás, akkor az adott pendrive-t vagy külső hdd-t az első csatlakoztatásnál átrakom egy másik betűre és szerencsére ezt megjegyzi a windows. Minden meghajtó ugyanazt a betűt kapja hálózati meghajtóként, mint ahogy a nasban is van így kevésbé zavarodok bele, hogy mit hol, ha épen a vpn-en a nason turkálok.

(#96758) Geth
Igazából minden megosztás egy hdd teljes tartalma, nem külön könyvtárak.

[ Szerkesztve ]

(#96758) Geth válasza Dragon3000 (#96757) üzenetére


Geth
addikt

Nálam is több share van, megoldottam aggregate share-rel (1 bötű), nem szerettem volna a fél abc-t elhasználni és megjegyezni :)

(#96759) Geth válasza Dragon3000 (#96757) üzenetére


Geth
addikt

Irreleváns mit takar a share. Az aggregate alatt (amit mountolok egy betűre) top level dir-ként jelenik meg amit behúzok share. Nekem jobban bejött így, egy "könyvtár" név (amit én adtam meg) számomra beszédesebb, mint az hogy H: :)

(#96760) Dragon3000 válasza Geth (#96759) üzenetére


Dragon3000
veterán

De mint írtam, így ugyanaz a struktúra a nason és a gépen is, d-től felfelé. Ha van valami leírás erről, elküldhetnéd PÜ-ben, megnézném, hogy is működik.

(#96761) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Win10-ben van arra lehetőség, hogy megnézzem, az elmúlt időszakban milyen programokat futtattak egy PC-n? Vagy ehhez külső progi kell?

(#96762) #77646080 válasza Dragon3000 (#96730) üzenetére


#77646080
törölt tag

"ha jól tudom EU tagállamokban, ha össze van kötve a licenc az ms fiokoddal, akkor tovább tudod vinni, mint a retal verziót."

Jól tudod, ez így van (tapasztalatom szerint). Nem kell semmit sem kamuzni hozzá. :)

(#96763) bebeago válasza liszi70 (#96761) üzenetére


bebeago
tag

(#96764) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni , mert van pár alkalmazás az MS storban + Win frissítés amit nem tud letölteni a gépem .Ezt a hibát dobja : 0x80070424 .Valakinek van valami ötlete mi lehet a gond ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#96766) jozefgucci1 válasza bebeago (#96765) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszi az elsőt most fejeztem be a másodikat pedig már végigcsináltam és semmi .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#96767) bebeago válasza jozefgucci1 (#96766) üzenetére


bebeago
tag

(#96768) liszi70 válasza bebeago (#96763) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! :R

(#96769) jozefgucci1 válasza bebeago (#96767) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Sajnos akármit csinálok nem megy . Nem is értem . Arra jutottam , hogy hiányzik a Windows Update szolgáltatás a Felügyeleti eszközöknél és sanszos , hogy ezért nem tölt le semmit . Semmi kókány nincs benne pedig , mert még két hónapja működött . :F

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#96770) PitLee válasza jozefgucci1 (#96769) üzenetére


PitLee
őstag

Találtam egy ilyet hátha
Windows Update service missing 0x80070424 , Windows 10 Pro x64 1803 [Solved]
link

(#96771) bebeago válasza jozefgucci1 (#96769) üzenetére


bebeago
tag

Ne adjuk fel!

Töltsd le ezt, magyar nyelvi fájl is van az oldalon, csak be kell másolni.

Kis olvasnivaló hozzá.

Ha ez sem lenne jó valamiért, próbáld ezt:

WSUS Offline Update

wsus offline update használata

Pl ilyeneket is írnak:
" Én eddig mindig úgy használtam, hogy .iso-t generáltattam vele, arra odapakol egy UpdateInstaller.exe-t, azt elindítom, bepipálom melyik termék frissítése kell (ha kértem olyan csomagok letöltését is, mint Visual C++ Redist csomagok, Defender update-k stb), Automatic reboot and recallt kipipálom, katt a Start gombra aztán a többit megoldja (telepít, újraindít, ha kell neki még ideiglenes admin usert is csinál magának). De ha nem kérsz tőle isot, akkor is használható így. "
vagy

" Ezt úgy szoktam rövidre zárni, hogy egyrészről használom a fentebb említett WSUS Offline Update-et, majd miután végzett bedugott hálózattal futtatom a Fix Microsoft Windows Update Issues oldalról letöltött WindowsUpdateDiagnostic.diagcab segédletet. Nekem ez a kombináció eddig 100%-os megoldást jelentett. "

[ Szerkesztve ]

(#96772) SunMount3r válasza Doky586 (#96745) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen arra emlékeztem, hogy ezek közül valamelyik.

Most a T4300-as Noti-mon futtattam le és ezek szerint még erre is felmenne (ha jól gondolom):

Pentium(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10GHz
Intel64 Family 6 Model 23 Stepping 10, GenuineIntel
Microcode signature: 00000A07
HTT * Hyperthreading enabled
HYPERVISOR - Hypervisor is present
VMX - Supports Intel hardware-assisted virtualization
SVM - Supports AMD hardware-assisted virtualization
X64 * Supports 64-bit mode

SMX - Supports Intel trusted execution
SKINIT - Supports AMD SKINIT

NX - Supports no-execute page protection
SMEP - Supports Supervisor Mode Execution Prevention
SMAP - Supports Supervisor Mode Access Prevention
PAGE1GB - Supports 1 GB large pages
PAE * Supports > 32-bit physical addresses
PAT * Supports Page Attribute Table
PSE * Supports 4 MB pages
PSE36 * Supports > 32-bit address 4 MB pages
PGE * Supports global bit in page tables
SS * Supports bus snooping for cache operations
VME * Supports Virtual-8086 mode
RDWRFSGSBASE - Supports direct GS/FS base access

FPU * Implements i387 floating point instructions
MMX * Supports MMX instruction set
MMXEXT - Implements AMD MMX extensions
3DNOW - Supports 3DNow! instructions
3DNOWEXT - Supports 3DNow! extension instructions
SSE * Supports Streaming SIMD Extensions
SSE2 * Supports Streaming SIMD Extensions 2
SSE3 * Supports Streaming SIMD Extensions 3
SSSE3 * Supports Supplemental SIMD Extensions 3
SSE4a - Supports Streaming SIMDR Extensions 4a
SSE4.1 - Supports Streaming SIMD Extensions 4.1
SSE4.2 - Supports Streaming SIMD Extensions 4.2

AES - Supports AES extensions
AVX - Supports AVX intruction extensions
FMA - Supports FMA extensions using YMM state
MSR * Implements RDMSR/WRMSR instructions
MTRR * Supports Memory Type Range Registers
XSAVE * Supports XSAVE/XRSTOR instructions
OSXSAVE * Supports XSETBV/XGETBV instructions
RDRAND - Supports RDRAND instruction
RDSEED - Supports RDSEED instruction

CMOV * Supports CMOVcc instruction
CLFSH * Supports CLFLUSH instruction
CX8 * Supports compare and exchange 8-byte instructions
CX16 * Supports CMPXCHG16B instruction
BMI1 - Supports bit manipulation extensions 1
BMI2 - Supports bit manipulation extensions 2
ADX - Supports ADCX/ADOX instructions
DCA - Supports prefetch from memory-mapped device
F16C - Supports half-precision instruction
FXSR * Supports FXSAVE/FXSTOR instructions
FFXSR - Supports optimized FXSAVE/FSRSTOR instruction
MONITOR * Supports MONITOR and MWAIT instructions
MOVBE - Supports MOVBE instruction
ERMSB - Supports Enhanced REP MOVSB/STOSB
PCLMULDQ - Supports PCLMULDQ instruction
POPCNT - Supports POPCNT instruction
LZCNT - Supports LZCNT instruction
SEP * Supports fast system call instructions
LAHF-SAHF * Supports LAHF/SAHF instructions in 64-bit mode
HLE - Supports Hardware Lock Elision instructions
RTM - Supports Restricted Transactional Memory instructions

DE * Supports I/O breakpoints including CR4.DE
DTES64 * Can write history of 64-bit branch addresses
DS * Implements memory-resident debug buffer
DS-CPL * Supports Debug Store feature with CPL
PCID - Supports PCIDs and settable CR4.PCIDE
INVPCID - Supports INVPCID instruction
PDCM * Supports Performance Capabilities MSR
RDTSCP - Supports RDTSCP instruction
TSC * Supports RDTSC instruction
TSC-DEADLINE - Local APIC supports one-shot deadline timer
TSC-INVARIANT - TSC runs at constant rate
xTPR * Supports disabling task priority messages

EIST * Supports Enhanced Intel Speedstep
ACPI * Implements MSR for power management
TM * Implements thermal monitor circuitry
TM2 * Implements Thermal Monitor 2 control
APIC * Implements software-accessible local APIC
x2APIC - Supports x2APIC

CNXT-ID - L1 data cache mode adaptive or BIOS

MCE * Supports Machine Check, INT18 and CR4.MCE
MCA * Implements Machine Check Architecture
PBE * Supports use of FERR#/PBE# pin

PSN - Implements 96-bit processor serial number

PREFETCHW * Supports PREFETCHW instruction

Maximum implemented CPUID leaves: 0000000D (Basic), 80000008 (Extended).

Szerintem ez akkor az E4600 esestén is meglesz.
Bár az MS hivatalos Win10 oldalán csak a korábbi verziószámú Win10-ek esetén van még feltüntetve ez a processzorcsalád. A legutóbbi verzióknál már nem írja, hogy kompatibilis lenne. Lehet ettől is függeni fog?

[ Szerkesztve ]

(#96773) liszi70 válasza bebeago (#96763) üzenetére


liszi70
nagyúr

bebeago
Sajnos nálam nem működik egyik ajánlott lehetőség sem a linkelt cikkből. Direkt megnyitottam jónéhány programot a gépemen, de sem a regedit, sem a külső kis program nem ír ki semmi relevánsat. Szerepelnek ott különböző alkalmazások, programok, de semmi közük azokhoz, amiket megnyitottam, és a megnyitás idejét sem írja ki. Szóval értelmezhetetlen infókat kapok, amiket nem tudok a megjelölt célra használni.

Mindenki : Továbbra is keresnék olyan megoldást, ami listázza egy Win10-es PC-n, az elmúlt időszakban megnyitott programokat, alkalmazásokat.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#96774) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Adott egy chuwi vi8 tablet, aminek a flash taroloja elromlott, nem lehet particionalni, formazni, stb.

A tablet tud pendriverol bootolni, de microsd kartyarol sajnos nem. Pendrivrol szepen is fut a win, amig veletlenul meg nem mozdul a bedugott a pendrive. Akkor egy pillanatra megszakad a kapcsolat pendrive es a gep kozott, a rendszer lefagy, es tobbet nem ter magahoz.

Linux eseten megoldhato, hogy a /boot pendrivera keruljon, a / pedig sdkartyara, igy pendrive csak bootolaskor kell, egyebkent pedig sdkartyarol fut a rendszer.

Ez megoldhato valahogy windows alatt is? Hogy csak a rendszerbetolto legyen a pendrivera telepitve, maga a rendszer sd kartyarol menjen?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#96775) Geth válasza SunMount3r (#96772) üzenetére


Geth
addikt

T4300-as Noti-mon futtattam le és ezek szerint még erre is felmenne
Ez biztos? Lentebb látszik az NX mellett egy szép mínusz jel... Nem olvastad el a szálat? Pont az NX-ről írt a kolléga is.

A legutóbbi verzióknál már nem írja, hogy kompatibilis lenne.
Sajnos saját tapasztalat, hogy ha egy idősebb gépen ment az n. build, nem garantálja, hogy az n+1. build is menni fog :( Egy Core Duo toughbookra a 1803 simán felment, a 1809 első bootnál beáll mint a gerely.

(#96774) anorche1: elméletben ha valahogy fel tudod tolni az image-t az SD kártyára, a pendrive-ra elég lehet egy rEFInd boot manager is.

(#96776) Doky586 válasza SunMount3r (#96772) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha * akkor tudja, ha - akkor nem tudja..

Az NX, PAE, SSE2 hármasból ha bármelyiket nem tudja akkor nem futtatható a win10...

[ Szerkesztve ]

(#96777) bebeago válasza liszi70 (#96773) üzenetére


bebeago
tag

Üdv!
Lehet hogy valamit nem jól csinálsz?
A ExecutedProgramsList_1.11 nálam jól teszi a dolgát !
Ahogy én használom:
-kicsomagolom a programot a C meghajtón egy könyvtárba , portable, nem kell telepíteni, csak futtatni.
-elindítom, és megvárom, míg megjelennek az adatok!
-mikor betöltötte az adatokat, a fejlécen jobb katt, Choose columns-on katt, megjelenik egy lista, és ki-be kapcsolhatod az oszlopokat. Neked gondolom elég az első, az utolsó, valamint a Product Name oszlopokat
bejelölni, a többi elöl kiveheted a jelet.
-az utolsó oszlop fejlécén egy-vagy két katt, attól függően, hogy milyen sorrendben akarod látni az indított
programokat (a legutóbb indított program legyen elől, vagy a legrégebben indított )
-bal felül a második ikon a frissítés, arra rányomva frissítheted bármikor az adatokat

[ Szerkesztve ]

(#96778) SunMount3r válasza Doky586 (#96776) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, ezt elnéztem. Az E4600-ról csak ezt a CPU-Z képet találtam. De lehet ez ki sem írná az NX-et, vagy PAE-t. Na mind1, majd megnézem coreinfo-val a gépen, csak most lusta vagyok kábelt dugdosni :D ...

(#96779) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ilyen elképesztő régi procis gépre már lehet jobb lenne egy Linux, filmnézős gépnek, böngészni, vagy szervernek ez is tökéletes.

(#96780) SunMount3r válasza Cs1csó (#96779) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért van még egy pár régi játék ami elfut rajta és egy csomó újabb Indi is talán. Szóval maradok a Windows-nál.

(#96781) olivera88 válasza olivera88 (#96740) üzenetére


olivera88
veterán

Megoldott, ctrl+alt+ del és kijelentkezés. :DDD Szerencsére csak ennyi volt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#96782) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv!

Laptopon a tapipad használatakor sokszor lekicsinyíti a képet és beadja az új asztal nyitás/hozzáadást.
Ezt ki lehet valahogy kapcsolni? Illetve az automatikus váltást éjszakai fényre? Azt sem akarom használni.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#96783) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Az éjszakai fény megoldódott.
A virtuális asztal kikapcsolására vonatkozó kérdés továbbra is aktuális. Bármennyire is nagy újítás,szeretném én eldönteni mikor használom.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#96784) Geth válasza Dan-szan (#96783) üzenetére


Geth
addikt

Ezzel semmi gond nincs, csak nem nézted meg a Gépház-at, én ajánlom hogy ismerkedj meg vele :)
Most nincs nálam touchpados gép, de szerintem megtalálod.
(Ha nem elérhető, akkor a gyártó saját programját kell erre használnod.)

[ Szerkesztve ]

(#96785) uriember válasza Dan-szan (#96783) üzenetére


uriember
aktív tag

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#96786) Geth válasza SunMount3r (#96778) üzenetére


Geth
addikt

Keresni is lusta vagy :)
(Integrated features and technologies alatt)

(#96787) anorche1 válasza Geth (#96775) üzenetére


anorche1
őstag

Koszi, megprobalom! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#96788) King Unique válasza anorche1 (#96774) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor ne mozgasd használat közben, vagy rakd másik portba, amiben jobban megszorul. Meg a WTG-nél egyébként úgy tudom ki lehet húzni max. 1 percre az USB-s eszközt anélkül, hogy teljesen megfeküdne a rendszer. Ha megfelelően működik pendrive-ról, akkor szvsz nem feltétlen kellene külön SD-kártyával bonyolítani a dolgot. Ami ha ráadásul gyatra sebesség terén, akkor az a rendszer működésére, gyorsaságára is negatív hatással lehet. Az csak egy dolog, hogy valami minimalista Linux arról is elfut, de azért egy Windows 10 erőforrásigénye valamivel nagyobb. Meg az átlag pendrive-ok, memóriakártyák a tartós és sok írást sem bírják annyira, az meg a másik. Egy külső SSD lenne ilyen célra az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#96789) liszi70 válasza bebeago (#96777) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ó, basszus! Én kihagytam azt a lépést, hogy az oszlopokat ki-be kapcsolom. Így nem volt látható számomra a fontos infó. De így már kafa. Nagyon köszönöm! :)

(#96790) svgyula válasza King Unique (#96788) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Te még nem használtál tabletet ugye? :DDD Ha kézben tartod akkor szinte kizárt, hogy ne mozduljon meg vagy érjen hozzá valamihez. Nem mindenki teszi maga elé mint egy laptopot, mert ez nem laptop!
Az ssd azért nem opció mert kell neki külső táp mert az usb-n nem igazán fogja vele bírni a tablet aksija.
Mai megoldás lehet egy ilyen kábel vagy ilyen oldalt beragasztva és a gép aljára kétoldalas ragasztóval rögzítve akkor kisebb az esélye annak, hogy elmozdul és megszakad a kapcsolat. :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#96791) jozefgucci1 válasza bebeago (#96771) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Helló !

A WSUS annyiban segített , hogy most így a frissítések lejöttek ,de az automatikus frissítés és az Ms store letöltések sajnos nem . Szerintem újrarakom a wint , mert amennyi időt elcsesztem már a foltozással azóta kész is lennék ,de köszönöm a segítséget . :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#96792) King Unique válasza svgyula (#96790) üzenetére


King Unique
titán

De, csak nem ilyet és nem ilyen nyakatekert módon. :D Viszont attól még megoldható akár ennél is, hogy az USB-n csatlakoztatott eszköz ne izegjen-mozogjon összevissza, pláne egy micro méretű pendrive. Ha csak külön OTG kábellel lehet használni, akkor meg úgyis fog valamennyire. Viszont normál esetben attól, hogy minimálisan elmozdul a portban a csatlakozó, még nem feltétlen kellene megszakadni az adatkapcsolatnak. Ha igen, akkor ott a csatlakozónál és / vagy az aljzatnál vsz meg vannak kopva az érintkezők, vagy rossz esetben akár deformálódva.
Egy mSATA, M.2 külső SSD-nek azért nem szokott akkora energiaigénye lenni, hogy egy tablet ne tudja meghajtani, vagy akár egy jobb okostelefon, nem feltétlen kell ahhoz külső tápellátás. Max. inkább a milyen hosszan a kérdés, de akkor szükség esetén hálózati áramforráshoz is lehet csatlakoztatni a kütyüt. Az pedig egyértelmű, hogy a külső SSD vs. pendrive / memóriakártya közül melyik nyújt nagyobb teljesítményt és bírja jobban a strapát, a sok írást.
Az ilyen kis tableteken rendszerint Micro-B, vagy újabban Type-C aljzat szokott lenni, tehát a linkelt Type-A kábel pont nem jó hozzá, max. toldásként.

[ Szerkesztve ]

(#96793) svgyula válasza King Unique (#96792) üzenetére


svgyula
addikt

Igazad van! Neki ilyen kell. Bár utánaolvasva az egész nem ér egy hajítófát sem. Nem véletlen írták anno' 100$ alatti tablet...... Én már ennél jobbat is kihajítottam :P

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#96794) Koga777


Koga777
tag

Sziasztok! Segítséget kérek. Hardvert cseréltem, feltettem a Windows 10-et. Windows 10 Pro 1809 17763.379. Van egy belső sata dokkolóm, a merevlemezt rátéve nem jelenik meg a biztonságos eltávolítás ikon. Az Ez a gép programban sem tudom eltávolítani. Ugyanakkor a pendriveoknál működik rendben. A BIOSban beállítottam azt, hogy eltávolíthatók legyenek az ezen a sata porton levő eszközök. Továbbra sem jó. Googliztam, de nem találtam megoldást. Azt csináltam még, hogy innen felraktam az AMD chipset drivert, de ugyanúgy hibás.
Ami még bekavarhat, hogy a Windows 10 még nincs aktiválva.
Alaplap: MSI B450M MORTAR
Proci: AMD Ryzen 5 2600X

[ Szerkesztve ]

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#96795) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Ha megvettem a windows 10-et, és mondjuk beszerzek egy másik új gépet, akkor is meg marad az eredeti windows a kulccsal?

(#96796) Dragon3000 válasza Dave567 (#96795) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha OEM tudomásom szerint alapértelmezetten 3x lehet aktiválni a második esetben már telefonálni kell az ms-nek, pl meghalt az alaplap ezért cserélni kellett és szeretnéd újra aktiválni a Windows-t. Kivéve EU tagállamokban, mert az EU-s törvények miatt, ha össze van kapcsolva az ms fiókoddal a CD kulcs, akkor tovább tudod vinni, új gépen belépsz az ms fiókoddal és aktiválás hibajavítás vagy mi a neve és úgy meg lehet oldani az újra aktiválást. Ha RETAIL verzió azt eleve tovább viheted korlát nélkül csak ügye nem használható egyszerre több gépen.

[ Szerkesztve ]

(#96797) S-IW válasza Koga777 (#96794) üzenetére


S-IW
tag

Lehet hogy BIOS-t kell frissítened?
https://www.msi.com/Motherboard/support/B450M-MORTAR

(#96798) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. Nem tudtok olyan programot amivel kitudom mérni hogy mi a probléma a gépbe? Vagy megterhelni minden téren?
Mert olyan van hogy netezek simán,s néha megfagy a képernyő,nem reagál semmire,majd sötét lesz a képernyőm,kétszer felvillan a monitoron lévő led,majd visszajön a képernyő s utána már működik minden,de pl. a böngészőt bezárja(Chrome)
Hó elején lett véve egy GTX 1660 Ti,elötte 1050 Ti volt. Újra is húztam a rendszert a biztonság kedvéért. Legújabb 1660 Ti-s driver van fent!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#96799) Doky586 válasza Potyka03 (#96798) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt mintha már olvastam volna máshol is, ott biztos meg is válaszolták..

(#96800) Potyka03 válasza Doky586 (#96799) üzenetére


Potyka03
senior tag

Csak hol.... Meg ezzel most nem lettem kisegítve :D

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.