Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96551) Döglött Róka válasza Doky586 (#96549) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szalmabab erveles.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96552) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Kezdjem azzal, hogy fizikailag minden azonos, hardware szinten semmi nem változott, szoftver szinten pedig csak egy "factory reset" lett a win10 edu (17134) alatt, driver-ek azonosak.
A jelenség az, hogy ha bedugok egy vinyót a hot plug engedélyezett sata portok egyikébe (akármelyik), akkor kifagy a win10, de olyan szinten, hogy CTR+ALT+DEL-re se reagál. Áramot tudok ilyenkor csak kivágni alóla, és ha boot ideje alatt be van dugva mind a 3 különböző (akár egyesével, akár együtt) slot-ba vinyó, akkor szépen látja a rendszer. A jobb alsó sarokban még mint "eltávolítható eszköz is szerepel"...

Ki hol keresné a hibát, hogy élő rendszer alatt is menjen a hot plug, ne csak restart után?
A tippeket, hasznos tanácsokat előre is köszönöm.

(#96553) Doky586 válasza Döglött Róka (#96551) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint könnyebb törölni dolgokat a kollektív emlékezetből mint bárki hinné..
De én még emlékszem a fekete bilincses óriásplakátokra, és hírekre.. Te már nem. :(

(#96554) Doky586 válasza Sokimm (#96552) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biost nem frissítettél? Nem kapcsoltad ki biosban ezen funkciót?

(#96555) Döglött Róka válasza Doky586 (#96553) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Emlekszem, de maganszemelyekre nem mentek. Csak a vallalkozokra ugrottak azok meg jelentgettek fel egymast a verseny kinyirasa erdekeben. :)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96556) Sokimm válasza Doky586 (#96554) üzenetére


Sokimm
senior tag

Energiagazdálkodás EuP 2013 bállítást bekapcsoltam (enabled), de utána vissza is állítottam, gondolva arra, hogy a tápellátással sz.rakodhat... szóval a bios érintetlen emlékeim szerint.

(#96557) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Win 10 OEM-et szeretnek vasarolni, eddig Win 7-em volt s nem is igazan foglalkoztam a Win 10-el, ezert lenne par kerdesem.

1. Vagy a microsofttol vennem meg kozvetlen vagy az Ipontol, van-e valami elonye ha Microsofttol veszem meg?
A letolteshez gondolom nem szukseges Microsoft Account, igaz?
2. Megvehetem-e mondjuk US storebol, 20e-vel olcsobban (mitol ennyivel dragabb, meg USD==EUR vagy GBP valtassal se jon ki...) vagy kesobb gondom lehet belole ha magyarorszagrol hasznalom?
Ha valamiert kellene mondjuk Microsoft Accot hasznalnom, akkor US-nek kellene lennie emiatt?
3. Mi van ha local accountot hasznalok, de venni akarok valamit Microsoft Store-bol, linkelni kell a 2 accot ahhoz hogy hasznalhato legyen?

(#96558) CirrMee válasza Döglött Róka (#96555) üzenetére


CirrMee
addikt

Emlekszem, de maganszemelyekre nem mentek. Csak a vallalkozokra ugrottak azok meg jelentgettek fel egymast a verseny kinyirasa erdekeben.

Nem mehet ki sehova (BSA -ra reagálva), mivel nem hatóság. Max "kérhet", mivel az érdekkörébe tartozó (legtöbbször üzleti) szoftverekkel foglalkozik (azaz nem random szoftokkal). A szoftvert annak tulajdonosa elvileg ellenőrizheti, a jogszabály lehetőséget ad erre. A vásárlással ugyanis senki nem szerez tulajdonjogot, max használati jogot.

Az viszont stimmel, hogy ha magánszemély kerül a BSA sündőrség látókörébe, ott elég az eredeti példánnyal igazolni, számlát nem kérnek. Régen a hőskorban kellett még ringyóz esetén a COA matrica is, manapság nem hiszem (bár erről valami illetékes nyilatkozzon inkább), gyanítom van arra eszköz, hogy egy neten (legálisan) aktivált eszközt le tudjanak kérdezni.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#96559) zolee001 válasza Doky586 (#96553) üzenetére


zolee001
őstag

A bilincses plakát a hülyéknek szolt,a BSA egy szakszervezet amit pár db szoftvercég alapitott és ,nem hatóság.
Tavaly egyik cégtöl kértek kimutatást egy fellenzös levélben amire én válaszoltam és téteélesen közöltem a munkavégzésem tiszteletdijját igen emelt árakon áfástól de azóta nem jelentkeztek

(#96560) zolee001 válasza birno (#96557) üzenetére


zolee001
őstag

Ott vásárolhastz ahol neked szimpatikus
Az MS Account amikor reggelsz ott döntheted el milyen náció akarsz lenni ugyanigy a Windows telepitésnél is eldöntheted milyen lokalizáciot szeretnél
Elönyei más pl US lokalizácionak megitélésem szerint számoda irreleváns,pl vannak olyan store appok,szolgáltatások amik csak US lokállal müködnek

(#96561) Döglött Róka válasza CirrMee (#96558) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En sem ugy ertettem hogy kimentek volna barkihez, hanem hogy mi volt a celpont.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96562) Doky586 válasza CirrMee (#96558) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ott elég az eredeti példánnyal igazolni"
Nem értem, eredeti mivel? DVD-vel? :F

(#96563) birno válasza zolee001 (#96560) üzenetére


birno
addikt

Ok, koszi, akkor maradok Iponnal, az a legolcsobb es meg talan megbizhato, MS accot meg majd csak vegso esetben regelek.

(#96564) Döglött Róka válasza Doky586 (#96562) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kulcs. Nem peldanyod van, licenszed.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96565) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Csoki, ide is bedobom, több ember többre megy.. :U

Lenne egy hatalmas gond. :U

Betegeskedő Surface Pro 3-masom fogta magát, és feldobta a papucsot: nem bootolt eddig sem néha (esetek 0,001%-a), viszont az esetek jelentős részében "késleltetve", fél-5p elteltével kezdte az SSD-ről az operációs rendszert betölteni. Ezt követően a rendszer sebessége normális volt, semmit sem lehett rajta észre venni.

Tegnap előtt este alvóból felkeltve a gépet unexpected store exception bsodt kaptam, mondom biztos csak az SD kártya miatt, lehet kontaktos volt.

Ma reggel viszont arra ébredtem, Surface Pro UEFI setup. Remek mondom. Windows telepítő be, és az első dolog ami szemet szúrt, az hogy csak a pendrive GPT-s. Utána jött a szívroham: 58GB (vagy ilyesmi érték) az SSD mérete, amit ír a DISKPART.

Fene egye meg hogy nem telepítettem fel HDSentinelt. :W

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#96566) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#96565) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Edit: Az a 64GB az nem az SSD volt hanem az SD kártya. :U (hogylehetekennyiregyökér...)

szóval az SSD-t nem észlelte. Most viszont, kérte a BlitLocker helyreállítási kódot. jól van. Megmagyarázná valaki hogy miért nem tűnt fel a gépnek hogy van benne egy SSD? :U

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#96567) movax válasza Ganz-[HUN] (#96566) üzenetére


movax
őstag

Mi van az SD-kártyán és mióta van benne a gépben? Nélküle próbálkoztál bootolni?

Azért kérdezem, mert ahogy írod:

"az esetek jelentős részében "késleltetve", fél-5p elteltével kezdte az SSD-ről az operációs rendszert betölteni. Ezt követően a rendszer sebessége normális volt, semmit sem lehett rajta észre venni."

Ez nagyon hasonlít arra, amikor a boot-sorrend módosul. Szóval én benéznék a biosba.

[ Szerkesztve ]

(#96568) noxon


noxon
őstag

Sziasztok.

Ha alaplapot, cpu-t, ramot cserélek akkor ugrik az aktiváltság vagy megmarad?

Úgy tudom, hogy a hardver azonosító alapján tudja beazonosítani, hogy eredeti win10 van?

We live in a simulated world...

(#96569) Ganz-[HUN] válasza movax (#96567) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Kivett SD kártyával is ugyan ez a helyzet.

Login screen még mindig nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#96570) jeni válasza noxon (#96568) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Jogilag igen. Mindig az adott alaplaphoz rögzül az aktiválási kód

(#96571) Doky586 válasza noxon (#96568) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha alaplapot, cpu-t, ramot cserélek.."

Tehát másik gépet veszel. Vagy szerinted ha marad az egér és a 220-as kábel az már elég? :)) :DD

(#96572) noxon válasza Doky586 (#96571) üzenetére


noxon
őstag

Miért, akkor az összes win10-et hasznaló bukja az aktiváltságát, ha gépet vesz?
Pl. Ha veszek ehy windowst és fél év múlva veszek új gépet akkor vegyek megint új win-t?

Arra voltam kívancsi, hogy ilyenkor mi a megoldás.
Amúgy csak tervben van a csere.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#96573) #86564352 válasza noxon (#96568) üzenetére


#86564352
törölt tag

A kötekedő doktor úrral ne törődj, ezt olvasd el: Ha társítva van Microsoft fiókhoz, újraaktiválható új hardveren.

(#96574) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Hogyan lehet elérni, hogy ne lehessen megnyitni a restore boot felületet?

(#96575) zolokas


zolokas
aktív tag

Melyik az a futtatásban parancs amivel, lehet drivert telepíteni? sys,inf stb!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#96576) zolee001 válasza zolokas (#96575) üzenetére


zolee001
őstag

pnputil
drvload

[ Szerkesztve ]

(#96577) zolokas válasza zolee001 (#96576) üzenetére


zolokas
aktív tag

valami i betűvel kezdődik arra emlékszem

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#96578) tordaitibi válasza zolokas (#96575) üzenetére


tordaitibi
veterán

.inf
jobb klikk ---telepítés. Legalábbis régebben.
Vagy ha sok .inf, eszközkezelő, frissítés, könyvtárat betallózni és kiválasztja.

Bocsi, most látom nem grafikus felületen, azt nem tudom .

[ Szerkesztve ]

(#96579) Ganz-[HUN] válasza tordaitibi (#96578) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

most is így van, Shibarival (Fireshock/Airbender) is így csináltam. Sajnos hulladék az SCPtoolkithez képest.

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#96580) zolokas válasza tordaitibi (#96578) üzenetére


zolokas
aktív tag

Egyszer megtaláltam, de nem emlékszem rá csak meg lesz valahol!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#96581) zolee001 válasza zolokas (#96577) üzenetére


zolee001
őstag

pnputil -i
Bár nemtom mihez kellene,server core-on ez a modszer van

(#96582) bajzal


bajzal
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#96583) TRob1 válasza bajzal (#96582) üzenetére


TRob1
veterán

Aham. Szólj a rendszergazdának, megoldja! Az a dolga. Mivel vállalati verza, gondolom nem otthon használod. :U

¤ R'n'R ¤

(#96584) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
mitől lehet ez a nagy erőforrás zabálás? Illetve mi eszi? 260 folyamat? 3200 szál? Ezek mik? :F

i5-4440, 16gb ram, rx 470, 120gb ssd

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#96585) mpo válasza Speeedfire (#96584) üzenetére


mpo
veterán

A [systemexplorer] -rel egyben nézheted (ha akarod, ki-be kapcsolható) a folyamatok + szolgáltatások-at.
Én is így keresem meg, ki mit használ túlságosan.
A kis ikonon a bal, majd jobb gombot próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#96586) TRob1 válasza Speeedfire (#96584) üzenetére


TRob1
veterán

Az olyan soknak tűnik? :)
Nálam perpill semmi nem megy kb. csak a böngésző (Edge, 17 lap) és 196 folyamat, 5002 szálat ír.
Igaz, a kihasználtság csak 1-2%. (Néha felugrik 10-20%-ra)
De nem megy nálam ilyen zabáló spotify, meg Lightroom meg semmi ilyesmi... (28% prociterhelő Avast meg főleg nem ;] )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#96587) kory24 válasza Speeedfire (#96584) üzenetére


kory24
őstag

100 % cpu kihasználtság mellett csak 0,8ghz ott vmi beállítás nem ok.

Max kihasználtság mellett maxon kéne mennie procinak.

Nem lett elallitva pl energia házirend?

(#96588) CirrMee válasza noxon (#96572) üzenetére


CirrMee
addikt

Miért, akkor az összes win10-et hasznaló bukja az aktiváltságát, ha gépet vesz?
Pl. Ha veszek ehy windowst és fél év múlva veszek új gépet akkor vegyek megint új win-t?

OEM példányoknál kötődik a hardverhez. Ott bukod, de eleve jóval kevesebbet is kell fizetni érte.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#96589) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nézegettem ezzel a programmal, de nem látok semmit sem.

Néztem, egyik program 3100MHz-et ír, másik meg csak 800-at. :U Pedig ez tényleg lehetne magyarázat rá.
Az érdekes, hogy 3 program, 3 féle terhelést ír. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#96590) #86564352 válasza Speeedfire (#96584) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szálak száma nem sok. Avast nélkül is nézegesd. Spotify-jal hallgatok zenét én is, 1-2% a terhelése. Dalváltáskor ugrik fel egy pillanatra 20%-ra.

(#96591) PitLee válasza Speeedfire (#96589) üzenetére


PitLee
őstag

Az nem lehet, hogy arányosít, miszerint a csökkentett proci teljesítmény van ~80% kihasználtságon ?
Amúgy mennyit spórolsz az energiával a Power Saving móddal a repülős High Performachoz képest ?
Avast az mindig ennyire megy vagy csak most per pill ?

(#96592) noxon válasza #86564352 (#96573) üzenetére


noxon
őstag

Köszi :R

We live in a simulated world...

(#96593) Speeedfire válasza #86564352 (#96590) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem tudom kikapcsolni az avastot. :D
Nekem mindig ennyi, de souncloud is.


PitLee: De nincs csökkentett proci teljesítmény. Szinte minden progi azt írja, hogy csövön megy a gép.
Nem tudom, sosem néztem. Mindig auto-n van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#96594) mpo válasza Speeedfire (#96589) üzenetére


mpo
veterán

Ha ráhúzod a tálcán az egeret a Systemexplorerre, a processzor aktuális állapotát látod.

Ez így van nálad is?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#96595) Döglött Róka válasza mpo (#96594) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minek ez a csoda ha ott a perfmon?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96596) tordaitibi válasza Döglött Róka (#96595) üzenetére


tordaitibi
veterán

Mert megszokta
Mert fogalma sincs hogy van beepitett reszletes rendszemonitor
Mert nem tudja hogy mennyit tud, mennyivel reszletesebb lett a gyari app xp ota
De ez legalabb nem irja at drasztikusan a registryt es talan nem pakol fel keretlen mellektermekeket. Amugy egesz pofas.

[ Szerkesztve ]

(#96597) mpo válasza Döglött Róka (#96595) üzenetére


mpo
veterán

Nem akarlak rábeszélni a használatára, nem ecsetelem mire jó.
Kipróbálod, végignézed a funkcióit (jobb gombos menü, hozzáadható lapok) és ha nem kell, uninstall.

Ha érted, akkor már elavult.

(#96598) tordaitibi válasza Speeedfire (#96584) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ilyet akkor tapasztaltam ha a viruskergeto eppen nekiesett egy lemeznek, es kozbe meg egy update csordogalt lefele. En minkettot mellozom :D Ha allandosul akkor viszont passzolok.

(#96599) mpo válasza tordaitibi (#96596) üzenetére


mpo
veterán

Soha nem ragaszkodtam egy programhoz sem, ha volt jobb, lecseréltem.
Melyik az az egy gyári app amit használnom kellene helyette?
Melyik az a kéretlen melléktermék amit fölrakott?

Ha érted, akkor már elavult.

(#96600) mpo válasza mpo (#96594) üzenetére


mpo
veterán

Az alsó kép nem az aktuális beállításokat mutatja, nincs alvás, se hibernálás, a monitorom magától kapcsol ki.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.