Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96651) zolee001


zolee001
őstag

Uraim!
A maga aspektusából mindekettötöknek igaza van (az eredeti probléma felvetése tekintetében) de meggyözni ugysem fogjátok a másikat
Amennyiben elérhetö és jol is funkcionál én is a beépitett eszközök hive vagyok de amikor itt mindeféle gépwoodoozó twaeker ,no name virusirtonak álcázott akármit ajánjgatnak egyesek azt én is szóvá szoktam tenni...föleg,hogy ugy probagálják,hogy a poszter problémájához semmi köze de fél óra mulva itt a poszter és még 100 másik hibajeggyel
A másik oldalról viszont egy oprendszer azért oprendszer,hogy programokat futtasson és a Windows azért lett sikeres mert szinte minden gyártó erre adta ki a szoftverét,ellenpéldának pont jo ugyanezen gárto Phone rendszere ami viszont azért bukot mert nem volt rá szoftver.
Szóval,mindenkinek a saját rendszere és azt és ugy tesz vele amit akar és azokat telepiti amiket akar

(#96652) adika4444 válasza zolee001 (#96651) üzenetére


adika4444
addikt

+1, a teljes kommenteddel szívből egyet tudok érteni.

üdv, adika4444

(#96653) King Unique válasza Döglött Róka (#96650) üzenetére


King Unique
titán

Igen, vettem észre, hogy az nem megy, a másik viszont egész jól, gratulálok...

(#96654) Döglött Róka válasza King Unique (#96653) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Igazad van!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96655) Döglött Róka válasza zolee001 (#96651) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En nem akarok senkit meggyozni. Leirtam amit gondolok az adott teman belul, erdemi valaszt nem kaptam ra.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96656) seger válasza uriember (#96648) üzenetére


seger
addikt

Windirstat sem mutat többet!

(#96657) uriember válasza seger (#96656) üzenetére


uriember
aktív tag

Tegyél be egy képet akkor, hagy lássuk.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#96658) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Régebben megosztott, de már nem létező mappákat, hogy tudok törölni?

(#96659) PitLee válasza seger (#96656) üzenetére


PitLee
őstag

Pagefile.sys-t lapozófájl mérete és a Hiberfil.sys-t hibernálás ha van beleszámoltad ?
Oké nem olvastam el rendesen, D meghajtó és adat.
Olyan nem lehet, hogy valami lefoglalt előre területet ?

[ Szerkesztve ]

(#96660) seger válasza uriember (#96657) üzenetére


seger
addikt

Treesize mutatta meg. System volume a ludas!

(#96661) seger válasza Doky586 (#96644) üzenetére


seger
addikt

Köszi! Ez megmutatta!

(#96662) uriember válasza seger (#96660) üzenetére


uriember
aktív tag

Több mint 30GB nem kevés, a WinDirStatnak is mutatnia kellett volna...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#96663) seger válasza uriember (#96662) üzenetére


seger
addikt

Pedig nem mutatta!

(#96664) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Költői kérdés:
Ha egy gépen kinyomom a HT-t, letiltok 1-2 magot (és fordítottja), azt a windows licenc szempontjából ugye nem fogja zokon venni?

(#96665) BIZ0906 válasza bazsi83vp (#96664) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

:N

(#96666) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Nem tudok váltani a tálcán lévő ablakok között.

Van nyitva mondjuk három ablak, amik lent vannak a tálcán, mind külön, tehát nincs beállítva, hogy csoportosítsa a hasonló ablakokat. Nyitva van például a Prohardver, Facebook és a levelező. Nézem a Prohardvert, majd átnyomnék a Facebookra, be is szürkül, de nem vált át az ablak, továbbra is a PH-t látom. Mitől lehet ez? Frissen telepített Pro.

Előre is köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#96667) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Egy hálózati nyomtató MAC címét szeretném megtudni, de nem tudom milyen paranccsal lehet lekérdezni.
Az IP címét tudom, ping-re válaszol, nyomtatni tudok rá. Most a hálózat átkonfigurálása miatt fontos, hogy FIX IP címet állítsunk be neki (kivesszük a DHCP alól a gépet, ehhez kell MAC és IP cím).
A segítségetek előre is Köszönöm!

(#96668) zolee001 válasza tpeter77 (#96667) üzenetére


zolee001
őstag

arp-a

(#96669) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Egy fura problémával találkoztam nem rég a céges gépen majd az otthoni gépemen is jelentkezett a dolog és most már több kollégának is előjött a dolog és nem találtam meg még az okát és hátha ti tudjátok mi lehet.

Windows 10 es gépek az érintettek. Böngésző(chrome,firefox, internet explorer, edge is csinálja) ablak ha teljes képernyős ablakban van akkor nekem a képernyő alján jelent meg egy kb 4-5 centis sáv ami fehér volt. Ha ebbe a sávba kattintok akkor gyakorlatban a mögötte lévő ablakra vált át a windows.
Ha nem teljes képernyős az ablak hanem manuális méretezéssel kihúzom kb a képernyő széléig akkor nincs ilyen probléma.
Kollégának ilyen van most csak neki a képernyő tetején van ez a sáv és így pont nem lehet rányomni hogy ne teljes képernyős módban legyen.
Sima explorer ablakban is csinálja a kollegánál.
Videokártya driver frissítés és biosfrissítés is volt a laptopon neki.
Valami windowsos hülyeségre gondolok, de nincs ötletem merre keressem a megoldást.
Ötlet?
Most pl nekem nem jelentkezik a probléma de kb 2-3 hete nálam is volt ilyen. Nem tudom mi oldotta meg nálam és hogy másnál hogy oldható meg a probléma hogy ne legyen ez a furcsa fehér sáv.

(#96670) Orionk válasza petya2012 (#96537) üzenetére


Orionk
senior tag

Hello,

Bankkártyával fizetek és akkor egy iSO-t tölthetek le?
Majd azt tudom pendrive-ra, vagy dvd-re telepítő lemezzé alakítani?
Telepítéskor a licenszet kell beírnom, amit szintén mailban küldenek majd el?
Telepítés után az első napokban a Win10Pro rendszer automatikusan befrissíti magát a legújabb verzióra?

Multilanguage verziót még sosem telepítettem. Hogyan kell magyarra alakítani? A telepítés során tudok választani, hogy magyarul telepíteném?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#96671) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Hi!
A központban elérhető Újratelepítés opcióról mit kell tudni? Nyilván nem tiszta install mintha format után lenne, de utóbbi időben nagyon belassult a rendszer (főként a HDDmnek köszönhetően, de sokkal gyorsabb volt korábban) és zavaróan fogy a helyem is, pedig oda semmit se telepítek.

Várható gyorsulás (rendszerindulás után jó ideig folyamatosan dolgozik és sokszor percekre beállnak az ablakok), és hely felszabadulás?

(#96672) #54072192 válasza whitezo88 (#96671) üzenetére


#54072192
törölt tag

Visszaállítja a rendszert a telepítés utáni állapotra, és mindent töröl, amit azóta telepítettél, a frissítésekkel együtt. [link]
Ha esetleg törölgettél a rendszerből olyan dolgokat, amiket nem engedett volna és nem lett volna szabad (pl. Store), akkor az gondot okozhat a visszaállítás során.

A programok törlése miatt biztosan lesz gyorsulás és helyfelszabadítás. Viszont a rendszer nem szokott magától belassulni, ha pont ugyanazokat a dolgokat telepíted vissza, akkor könnyen lehet, hogy ismét gondod lesz. Ennek az okát ki kéne derítened.

(#96673) tomic


tomic
addikt

Erre valaki?

(#96674) #86564352 válasza tomic (#96673) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érvényesíti magát a rendes kulcs, viszont szerintem ha már jó útra térsz mókolt Windows-ról, akkor kezdj tényleg tiszta lappal. Összefoglalóban lévő linkről Microsofttól letöltöd a telepítőt és clean install.

(#96675) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

Megpróbáltam a Discord nevezetű programot törölni a gépemről , de nem engedi ..... azóta minden indításnál ez az ablak ugrik fel .

Nem értek hozzá , mert egy egyszerű végfelhasználó vagyok .

Mit jelent ez az üzenethalmaz ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#96676) ityam válasza ooloo (#96675) üzenetére


ityam
senior tag

Valószínűleg elindult a törlése a programnak de valami hiba miatt nem tudta rendesen törölni minden részét amit szeretett volna. Ha megpróbál elindulni a program(valószínűleg az indító file nem törlődött) akkor keres olyan dolgokat amik már törlődve lettek és erról tájékoztat az ablak. Lehet érdemes feltelepíteni újra a programot és utána eltávolítani hátha úgy már rendesen eltávolítódik.

(#96677) tpeter77 válasza zolee001 (#96668) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi! sikerült is a MAC címet megtudni.

(#96678) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Adott 1 laptop, 2 vga van benne. 1 amd és 1 intel. Mostanában a jelet nem küldi át tv-re. Azaz fekete képernyő marad. Giondolom a driverekkel lesz vmi gikszer, vagy valaki találkozott ilyen problémával?
Köszi előre is!

(#96679) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Van mód arra, hogy a Windows 10 minden induláskor automatikusan elindítsa kis méretben (mindössze az óra mellett) a feladatkezelőt?
(A Windows 7-nél működő megoldás itt nem üzemel.)

(#96680) Döglött Róka válasza tomic (#96673) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Őszintén szólva ilyet még nem csináltam. Én újratelepítenék vagy rányomnék a rendszervisszaállításra adatmegtartással.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96681) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Találkozott már valaki ilyen hibával?

Gép bekapcs, windows feláll. Ha elkezdek valamit csinálni első indítás után, akkor hirtelen lefagy az egész annyira, hogy BSOD-ig sem jut el. Resetre újraindul a gép, egyetlen hibát látni, Kernel-Power. De innentől kezdve, hogy megvolt a reset, akkor sem lehet ledönteni a gépet, ha 20 fülön szórakozok a Chrome-ban, miközben megy a Cinebench és ablakos módban fut a Valley... Semmi nem öli le. Legközelebbi "hidegindításkor" viszont ugyan úgy elsőre pár másodperc után, ugyan azzal a hibával lehal a rendszer. :))

Win 10 Pro (eredeti), legfrissebb minden. 2 hónapja még nem csinált ilyeneket...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#96682) krealon válasza pinnacle (#96658) üzenetére


krealon
veterán

"Régebben megosztott, de már nem létező mappákat, hogy tudok törölni?"

Computer Management --> Shared folders --> Shares

[ Szerkesztve ]

(#96683) tordaitibi válasza BlackSoft (#96681) üzenetére


tordaitibi
veterán

2 honap alatt v.melyik driver cserelodott.
Athidalo megoldaskent kapcsold ki a gyorsinditast, fastboot, gyors rendszerinditas neven keresd.

(#96684) #86564352 válasza Fehérsólyom (#96679) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó kérdés, talán feladat ütemezővel?

(#96685) tordaitibi válasza Fehérsólyom (#96679) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ez engem is erdekelne, fel is dobtam ide kb. 2 eve de nem jott megoldas.
Az eddig megszokott modszer miszerint az exerol egy parancsikon az meg behuzva a startup mappaba, nekem se mukodik. Mindn mas meg siman indul innen, portable progik is csak a taskmanager nem.

(#96686) Döglött Róka válasza BlackSoft (#96681) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A kernel power-t te okozod azzal hogy resetelsz:)

Hang van, megnézhetjük mire várunk. Dumpoljunk:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96687) ooloo válasza ityam (#96676) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Igen , ezzel már próbálkoztam , de sikertelenül . rákattintva az exe-re ez az ablak ugrik fel ...

Az open setup log ra kattintva egy jegyzettömb ugrik fel kb. 500 sorral .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#96688) ooloo válasza ityam (#96676) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Megoldódott ... kivettem a rendszerrel induló programok közül és úgy próbáltam telepíteni . Sikerült .

Köszönöm a segítséget ! :R :R :R

Kellemes estét!

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#96689) tpeter77


tpeter77
addikt

win10 home és pro licenszt hol lehet hivatalosan olcsón venni? alaplapcsere után nem akarnék szívni...
ebay-en vajon miket árulnak 2-3 ezerért?! itthon 20-40e közt árulják a licenszeket a nagyáruházakban.

(#96690) ooloo válasza tpeter77 (#96689) üzenetére


ooloo
őstag

nézz szét itt.

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#96691) seger válasza Fehérsólyom (#96679) üzenetére


seger
addikt

Ez miért jó? Vagy mihez kell?
Nem negatív komment akar lenni!! Tenyleg érdekel!!!!

(#96692) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Miért megy tele a Windows/Temp mappám .evtx fájlokkal és miért nem ürül?
Kicsit unom, hogy naponta kell törölnöm több ezer fájlt.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#96693) krealon válasza Biriboyka (#96692) üzenetére


krealon
veterán

"Miért megy tele a Windows/Temp mappám .evtx fájlokkal és miért nem ürül?"

Low Disk Space error due to a full Temp folder

1, Start --> Settings --> Update & Security --> Troubleshoot --> select Windows Store Apps --> Run the troubleshooter

2, Win + R --> wsreset.exe (fekete ablak jelenik meg kb 10 masodpercig)

3, Start --> Settings --> Update & Security --> Troubleshoot --> select Windows Update --> Run the troubleshooter

(#96694) Fehérsólyom válasza seger (#96691) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Diagnosztika miatt nálam ez a módszer nagyon bevált. Egyrészt azonnal látszik, ha technikailag értelmetlenül teker a processzor. Látod azt is, hogy milyen terhelésen fut a rendszer. A grafikonoknak köszönhetően pedig visszamenőleges adatod is van. Tapasztalataim szerint nagyon praktikus.

(#96695) Fehérsólyom válasza tordaitibi (#96685) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Az interneten fellelhető információk szerint Windows 7 felett a Feladatkezelő azért nem indul el az általad említett módon, mert a CPU terhelés mellett más adatokat is megjeleníti ami miatt viszont "beakad" az UAC-ba.

Ugyan én kértem a témában segítséget, de úgy tűnik találtam rá megoldást.
Természetesen a script-eket hosszas Google használat után megtaláltam, de harmonikus összefűzésüket meg kellett oldanom.

A megoldás logikája visszafele:
Az UAC miatt automatizáltan a Feladatkezelő csak PowerShell script-el indítható. Ezzel csak az a szépséghiba, hogy a PowerShell program ablak egy pillanatra felvillan. Mindig. Ez az első alkalom után eléggé zavaró.
A PowerShell ablak felvillanás elkerülhető akkor, ha a PowerShell script-et egy VBScript indítja.
A VBScript-et lehet Feladatütemezővel automatizáltan indítani, mondjuk felhasználói bejelentkezéskor.
A végeredmény ugyan az lesz, mint amikor Windows 7 esetén az exe-ről készített parancsikont behúztuk az Indítópult mappába.

A megoldás logikája előre fele:
Ütemezett feladat VBScript-re -> VBScript indít egy PowerShell script-et -> PowerShell script indítja a Feladatkezelőt

1. PowerShell fájl létrehozása:
Hozz létre egy könyvtárat a Windows rendszer meghajtóján. Legyen ez a példánkban: C:\TaskManager
Ebbe a könyvtárba Jegyzettömb segítségével ments el egy üres fájlt StartTaskManager.ps1 névvel. FONTOS, hogy a txt kiterjesztést írd át ps1-re.
Amennyiben jól csináltad az Intézőben látszik, hogy a Windows felismeri PoweShell fájlként.
Jobb klikk rá és szerkesztés. Ekkor elindul a Windows PowerShell ISE.Ebbe a fájlba egyetlen sort kell írni:

Start-Process taskmgr.exe -Windowstyle Hidden

Ez annyit csinál, hogy elindítja a Feladatkezelőt kis méretben, csak az óra mellett megjelenítve.

2. VBScript fájl létrehozása:
Úgy, mint az előbb a C:\TaskManager könyvtárba hozz létre Jegyzettömb segítségével egy üres fájlt StartPowerShellScript.vbs névvel. FONTOS, hogy a txt kiterjesztést írd át vbs-re.
Amennyiben jól csináltad az Intézőben látszik, hogy a Windows felismeri VBScript fájlként.
Jobb klikk rá és szerkesztés. Ekkor elindul a Jegyzettömb.
Ebbe a fájlba a következőket kell írnod:

command = "powershell.exe -executionpolicy bypass -nologo -command C:\TaskManager\StartTaskManager.ps1"
set Shell = CreateObject("WScript.Shell")
shell.Run command,0

Pontosan ez a három sor kell szerepeljen benne.
Az -executionpolicy bypass kell az UAC miatt. Az -nologo kell azért, hogy ne legyen ablak. A -command után egyből a PowerShell fájl helye kell.

3. Ütemezett feladat létrehozása:
Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Feladatütemező

Jobb oldalon Feladat létrehozása opciót kell választani.
A felugró ablakban az Általános fülön a következőket kell megadni:
Név: Feladatkezelő indítása (ez bármi más is lehet)
Legyen kiválasztva/pipálva: Futtatás csak akkor, ha a felhasználó be van jelentkezve
Legyen kiválasztva/pipálva: Futtatás a legmagasabb szintű jogokkal
Legyen kiválasztva/pipálva: Rejtett
Legyen kiválasztva/pipálva: Konfigurálás ehhez: Windows 10

Indítás fülön Új felvételével kell kiválasztani a Feladat megkezdése Bejelentkezéskor opciót, azon belül pedig a Minden felhasználó lehetőséget. Mást nem kell állítani.

Műveletek fülön Új felvételével Program indítása opciót választva a Program/parancsfájl alatt kell megadnod a VBScript fájl elérési útját, azaz esetünkben az C:\TaskManager\StartPowerShellScript.vbs elérési útnak kell ott szerepelnie. Máshova nem kell semmi. Ok gombbal menthető a művelet.

Ezt követően OK gombbal menthető a teljes feladat (mást nem kell módosítani/kitölteni).

Ezt követően a Feladatütemezőben bal oldalon felül a Feladatütemező könyvtár kiválasztása után a középső ablakban fent meg kell találnod a Feladatkezelő indítása nevű feladatot. Kijelölve majd jobb klikk nyomása után a futtatással tesztelheted. Meg kell nyissa a Feladatkezelőt úgy, hogy az egyből az óra mellett kicsiben jelenik meg. Amennyiben ez működik induláskor is fog.

Első alkalommal a Feladatkezelő az óra mellől úgy nyitható meg, hogy jobb klikk rá, majd Visszaállítás opció. Ezt követően már kettő kattintással is vissza nyitható.

Kérlek jelezz vissza, ha működik nálad (is).

[ Szerkesztve ]

(#96696) Döglött Róka válasza Fehérsólyom (#96695) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Uramisten...

Ctrl+Shift+Escape...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96697) zolee001 válasza Fehérsólyom (#96695) üzenetére


zolee001
őstag

Process Explorer (amivel lecserélhetö a taskmgr) ,file menü--autorun pipa (ProcExp.exe-eula accept-file-autorun ez ha jol számitom 4 kattintás de lehet tul eccerü,na majd kreálsz rá egy vb scriptet:-)

(#96698) Geth válasza Fehérsólyom (#96695) üzenetére


Geth
addikt

Minek külön a .ps1 ? powershell-lel rögtön lehet commandot is futtatni, egy sorért kár külön script :)

Az -nologo kell azért, hogy ne legyen ablak.
Nem:
-NoLogo
Hides the copyright banner at startup.

Tehát ez a kapcsoló a shell indulásakor a copyright megjelölést tünteti el, semmi köze az ablakhoz.
Ez meg az előző is kiderült volna: powershell -?

(#96699) PitLee válasza Geth (#96698) üzenetére


PitLee
őstag

Indítópult - Automatikus indítás
link
lehet ez mer nem aktuális

(#96700) Döglött Róka válasza Geth (#96698) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ezekről mindig ez jut eszembe:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.