Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) Fortclay válasza Bogyó bá' (#66300) üzenetére


Fortclay
csendes tag

Nekem megint megszakadt, majd holnap leszedem Windows alól.

(#66302) Angel2014 válasza Drachoo (#66264) üzenetére


Angel2014
addikt

Múlthéten vettem egy lenovo legion y520 i7 es verzióval ssd vel...és a nyavalyáért nem tudom felrakni rá a win 7 et hogy a hivatalos termékkulccsal frissítsem win 10-re.. ezt próbálgattam és azért tettem rá a win 10 et addig..nem engedi a win 7 termékkulcsát beírni...

Ahogy felmegy a win 7 Hdd re legacyban kikapcsolja az usb2 , usb3 , nincs internetem , nincs media kártyám, és c portos usb portom sem.

SSD re telepítve meg kékhalállal kidob.

De isoban akkor letölthető a friss build?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66303) SharpSA


SharpSA
veterán

Ez gyorsan települt a pc-n. Laptop ezután következik. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#66304) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hát vannak gondok..

Pl. overwatch-ot indítok, csak fekete képernyő, hang van. alt+tab, majd vissza, utána minden rendben..

Oké, kilőttem az értesítési területről az értesítéseket, és jó lett. Mégsem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66305) vlevi


vlevi
nagyúr

Elsőre a 16299.15 települt, de után rögtön frissült, és 16299.19 van fenn.
Még semmit sem néztem meg, hogy mi jobb, vagy rosszabb, de egy dolgot vártam, a Onedrive-t, de azt látom, hogy az maradt a régi. Ez az egyetlen dolog, amit érdemleges változtatásnak tartok, vagyis azt, hogy a Onedrive nem szinkronizálná azonnal a teljes meghajtót, csak azt, amit valóban meg akarok nézni.
Mit kell ahhoz tenni, hogy az újabb Onedrive-t tudjam használni?
Használtam az Insider verziót, és láttam, hogy abban az Intézőben egy oszlopban mutatja, hogy a file le van-e töltve, vagy sem, de itt most semmi ilyet nem látok.

(#66306) szabonagyur


szabonagyur
félisten

MCT nem készíti el az USB-s telepítőt amit meg leszed ISO-t nem rakja rá Rufus sem a pendrivera, hibát dob.

Más lemezkép simán felment.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66307) core i7


core i7
addikt

Na leszedtem ISO-t ráraktam pendrivera újratelepítettem egész gépet de 15 ös itt is a vége :K

(#66308) wwenigma válasza vlevi (#66305) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

KB4043961 jött még rá 30 perce. Frissites keresest nyomjatok és szedi.

- Addressed issue where, after removing apps, they're reinstalled on every restart, logoff, and login.
- Addressed issue where localization of the error output from a JET database is broken. Only English error strings are reported.
- Security updates to Windows kernel-mode drivers, Microsoft Graphics Component, Internet Explorer, Windows kernel, Microsoft Windows Search Component, Windows TPM, Windows NTLM, Device Guard, Microsoft Scripting Engine, Windows Wireless Networking, Microsoft Windows DNS, Windows Server, Microsoft JET Database Engine, and the Windows SMB Server .

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#66309) SharpSA válasza core i7 (#66307) üzenetére


SharpSA
veterán

Mikor töltötted le az ISO-t?
Nekem PC-n egyből a 16299.19-re frissült.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#66310) TRob1 válasza SharpSA (#66309) üzenetére


TRob1
veterán

Nézz bele a frissítési előzményekbe. Hátha mégsem. :)

¤ R'n'R ¤

(#66311) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Újratelepítés után a Horizon 3 működik, talán a motorsport is fog.

Véleményem szubjektív...

(#66312) vlevi válasza wwenigma (#66308) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, szerintem az volt a 16299.19. De utána még jött egy 4041994 frissítés is.

De új Onedrive akkor sincs.

[ Szerkesztve ]

(#66313) TRob1 válasza vlevi (#66312) üzenetére


TRob1
veterán

A 4041994 nálam 12-én települt. Ettől a build szám nem változott. A 443961 az mai, ettől meg 15-ről 19-re változott a vége.

Nálam már régi OneDrive sincs. Egyelőre... Óvom az ssd-t a logoktól. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#66314) SharpSA válasza TRob1 (#66310) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam ennyi van most ott PC-n:
- 2017-10 Biztonsági frissítés a(z) Windows 10 Version 1709 rendszerhez készült Adobe Flash Player programhoz, x64-alapú rendszerek esetén
- Update for Windows 10 Version 1709 for x64-based Systems (KB4041994)
Mindkettő sikeresen telepítve: 2017.10.17.

Viszont a laptop elsőre a 16299.15-re frissült.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#66315) pendre54


pendre54
addikt

Azért faszányos kis cucc ez a Win. :D A gépház kiírja az előzményeknél, hogy sikertelen volt az új cucc telepítése, miközben meg elvileg az új verzió van fent a gépen, és a ha elindítom a frissítések keresését, ott is azt írja, hogy naprakész minden.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66316) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Még mindig ilyen másnak is az "Ez a gép" menüben a meghajtóknál? :U
Még mindig mintha el lenne csúszva a kiirás, és az ikonok, és most az új frissités után is ugyanilyen?
Van erre valami megoldás? Nem nagy cucc tudom, de kicsit zavaró azért. Eddig nem volt ilyen az előző windows verzióknál. :(

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#66317) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, alt+tab móka megoldva, elvileg:

Ha kikapcsolom, letiltom, akkor csinálja.

Véleményem szubjektív...

(#66318) SharpSA válasza SharpSA (#66314) üzenetére


SharpSA
veterán

És most frissült a 16299.19-re a laptop.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#66319) core i7 válasza SharpSA (#66309) üzenetére


core i7
addikt

19:30 körül

Ottvan 15 ös :) De nem értem most akkora a különbség 15 19 közt ,hogy új isot raktak fel :DDD ?

[ Szerkesztve ]

(#66320) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!

Csökkentett módban, hálózattal írok, mert így sikerült életre lehelni a gépet.

Tegnap érdeklődtem a 60 hz átállítási lehetőségek után windowsban, mivel crt-t használok.
Itt írtak egy programot, a neve custom resolution utility.
Ma letöltöttem, kipróbáltam, beállítottam olyan hz-felbontás értékeket, amit az igp-m és a monitorom is tud, majd rányomtam a restartra.
Azóta fekete képernyő.
F5-tel sikerült csökk. módban hálózattal belépni, a letöltött custom resolution utility-t töröltem (nem kellett telepíteni, csak kicsomagolni), lomtárat is ürítettem, de nem oldotta meg.
Kérem, aki tud, segítsen, hogy mit-merre. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#66321) Shing válasza Weareus (#66320) üzenetére


Shing
őstag

Eszközkezelőben a monitort keresd ki és távolítsd el az illesztőprogramát.

(#66322) core i7 válasza SharpSA (#66309) üzenetére


core i7
addikt

most nézem akkor csak neked is 15 volt :DDD

(#66323) #86564352 válasza Norbi887 (#66316) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, ez ilyen. Ha átállítod pl. nagy ikon nézetre akkor nincs elcsúszva. Ha bug nekem amúgy jobban tetszik így. :)

(#66324) Weareus válasza Shing (#66321) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm, megoldódott.
Közben írtam priviben a kollégának, aki ajánlotta, és azt mondta a vga-driverbe írja be magát.
Driver uninstall, reinstall, minden frankó.
Sz.tem ettől függetlenül ezt a progit én hanyagolom, bár tuti én keffentettem el valamit.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#66325) #86564352


#86564352
törölt tag

WU nekem gyorsan letöltötte, az előkészítés részre kellett várni jobban. A telepítés hamar megvolt, üdvözlés után rögtön kerestem hozzá az összegző frissítést, még egy restart és minden kész. 16299.19 a verziószám. Végzett a karbantartó is hamar a takarítással.

(#66326) so_ha


so_ha
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem: Windows frissítés futott most le. A rendszerem Win10Pro v1709.
Van élő net kapcsolatom (szolgáltatóm is ezt látja), de egyik böngésző sem tud a netre lépni, illetve 1-2 program sem. Az újratelepített vírusírtót nem mindig tudom frissíteni, a Win frissítése mindig lefut, és az outlook sem ír hibát.

Az avirában az alábbi hibaüzenetet találtam (közben töröltem a programot, és újra telepítettem, de nem oldódott meg a helyzet):
Avira: Host file blocked 20:14
In accrdance with security guidelines, the Administrator has blocked acces to the Hosts file.

Avira: Service was stopped. 20:19

Eddig sosem volt gondom frissítéssel, a megjelenésétől win10-et használok. Ha valakinek van 5lete és megoldása a fenti hibára, hogy mi blokkolja a böngészők/programok csatlakozását a netre, akkor légyszi szájbarágósan egy megoldást köszönnék! Előre is köszi so_ha

(#66327) Ga3rieL válasza core i7 (#66319) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

ez engem is érdekelne. Ha 19-es akkor sem kéne vele babrálni annyit.

(#66328) gduck


gduck
addikt

(#66329) TRob1 válasza gduck (#66328) üzenetére


TRob1
veterán

Ma már láttunk ilyen képet itt. Minek még egy? :F

¤ R'n'R ¤

(#66330) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Itt itt van a 19-es isoba. Szerintetek megbízható innen beszerezni? Igaz angol,dehát na,...

sh4d0w akkor nem lesz 19-es se iso, a creation tool.

[ Szerkesztve ]

(#66331) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az a vicc, hogy nekem még mindig azt mondja: már úton van a CU...

Géb89: én nem tenném...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#66332) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#66300) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az első gép (adatlapomon) most lett kész, a második (a kisebbik tablet) lemeredt az 5% letöltésnél, azt feladtam, kikapcsoltam. Csak nálam ilyen döbbenetesen lassú minden?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#66333) Weareus


Weareus
addikt

Végre, sikerült előhívnom, ez az!!!

Néha véletlenszerűen megnyomok valamit win10 alatt, mikor ph-zom és alulról felnyit valami ilyesmit:

Kérdés: mi ez tkp?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#66334) vlevi válasza Weareus (#66333) üzenetére


vlevi
nagyúr

Firefox Developer konzol. Fejlsztőknek való eszköz.
F12-re jön elő.
És ugyanazzal tűnik is el.

(#66335) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Na nembaj, akkor ha nemsok a 19-esre frissítés, akkor jó így is. Már lent van a 32es és a 64bites iso.

(#66336) #86564352 válasza TRob1 (#66329) üzenetére


#86564352
törölt tag

Micsoda reklám egyébként. "Kisfiam nevess új Windows frissítés!" Áhh marketingosztály... amikor feldobta azt hittem hirtelen valami skpye spam, hát mondom ez meg ki.

(#66330) Géb89

zippymovies.xyz? Ezeréves trükk ilyenkor warezoldalakra piszkos ISO-kat feltenni a népnek. Tuti jó! :D Komolyan a hivatalos Microsoft telepítő miért nem jó?
Tökre nem értem az ilyet. Azt se amikor Microsoft telemetriától félnek az emberek, de egy akármilyen névtelen tweaker programot, scriptet gondolkozás nélkül futtatnak. Amikor ismert programok is malware-t tartalmazhatnak, lásd Ccleaner feltörése.

(#66333) Weareus

Megnyomhattad az F12 gombot, amire felugrott a fejlesztői eszközök kisablak.

(#66337) gduck válasza TRob1 (#66329) üzenetére


gduck
addikt

Ezek szerint elsiklottam felette ;)

(#66338) core i7 válasza #86564352 (#66336) üzenetére


core i7
addikt

Ezt én sem értem microsoft oldaláról miért nem jó :U

(#66339) Ga3rieL válasza #86564352 (#66336) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

jó az. de jólenne 19es iso :D

(#66340) ArthurShelby válasza #86564352 (#66336) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Azt se amikor Microsoft telemetriától félnek az emberek, de egy akármilyen névtelen tweaker programot, scriptet gondolkozás nélkül futtatnak."
Csak a windows-ért fizetsz is, és nem ingyen van. Másrészt ez így op rendszer szinten van és sokkal több felhasználó gépében.

Eddig is volt telemetria, csak nem ilyen nagy/magas szinten, és nem volt hivatalos. Szerintem most gyakorlatilag az történt hogy hivatalossá tették, hogy jogilag ne lehessen őket felelősségre vonni, illetve nagyobb mértékben művelik.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66341) core i7 válasza Ga3rieL (#66339) üzenetére


core i7
addikt

de az utána updaten keresztül már egyszerűen lejön :DDD

(#66342) Ga3rieL válasza core i7 (#66341) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Jó,oké, feladom :D

(#66343) core i7 válasza hackeeeee (#66317) üzenetére


core i7
addikt

Én is alt + tab oztam de nekem ablakok közt vált :F

(#66344) core i7 válasza Ga3rieL (#66342) üzenetére


core i7
addikt

Hidd el pár MB. Seperc alatt 19-es lesz miután újrarakod :)

[ Szerkesztve ]

(#66345) hackeeeee válasza core i7 (#66343) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az volt a gond, hogy elindítottam az overwatch-ot, fekete képernyő.. Leraktam alt+tabbal tálcára, majd vissza, és ment.

Nagyjából ugyan azt csinálja, mint amikor bekapcsolom az erősítőt, és érzékeli, hogy hdmi-re is van valami kötve dp-n kívül. Ha az OW fut, ilyenkor black screen.. alt tab, majd minden oké..

Viszont bekapcsoltam a képen szereplő menüpontot, és helyreállt a rend.

Véleményem szubjektív...

(#66346) vlevi


vlevi
nagyúr

Oké, jóvan, ottrohadjanakmeg, ahol vannak.
SEMMIT, az égvilágon semmit nem javítanak, csak ba****k bele ebbe a sz****ba a senkineknemkellő újdonságaikat.
Fejezzék abba, zárjanak be, vagy kezdjék újra és csinálják meg normálisan.

- A Onedrive kliensem még 2016-os, fingomnincs miért. [kép]
- Az USB-t nem javíttották. Bedugok egy külső vinyót, leválasztom, majd visszadugom ugyanoda, akkor azt már nem ismeri fel. Eszközkezelőben sárgafelkiáltójeles. Ha bedugom egy másik portba, akkor addíg jó, amíg ki nem húzom onnan.
- ablakszínek nálam úgy vannak beállítva, hogy a félóránként változó háttérből veszi a színt. A startmenü viszont nem veszi át azonnal ezt a színt, amikor megnyitom, akkor egy tizedmásodpercre látom, hogy még a régi színt mutatja.
- paint3d, ki a ráknak kell? Pont most csengett le a nagy 3D láz, már nem is lehet kapni 3D-s TV-ket. Jól ráérzett a MS az igényekre :) Csak 4-5 évvel maradtak le a nagy 3D hype-ról.
- már a tavaszi kreálmány update-ben sem nagyon találtam semmit, ami hasznos lett volna, ellenben hibát ott sem javíttottak. Legalábbis azok közül, ami engem bosszant, azokból minden ugyanolyan f*s, mint volt.
- file mentés ablak néha átvált ilyen csoportosított sz*rra, amit meg se tudok szüntetni. [kép]
- ésatöbbi, satöbbi, ...

(#66347) vlevi válasza vlevi (#66346) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, csak nálam van-e meg egy másik, visszatérő jelenség.
Win7 alatt még minden rendben volt, Win8-ban láttam először, és azóta is kísért.
A gépházon lévő powergombbal ki tudom kapcsolni a gépet. Eddig oké.
De, ha egyszer elaltatom a gépemet, akkor onnantól kezdve a gépházon lévő powergomb teljességgel hatástalan. Nem arról van szó, nem nem áll le rendesen, hanem, semmit nem csinál. Mintha rá sem nyomtam volna.
Természetesen, startmenü, leállítás, az rendesen leállítja, kikapcsolja a gépet.
Sőt, egyszer volt nálam egy olyan billentyűzet, amin volt kikapcsológomb. Azzal mindíg, minden körülmény között ki tudtam kapcsolni a gépet. Még COD-ozás közben, az nem volt olyan vicces :D

"rendes" asztali gép, Asus B75M alaplap, nem hinném, hogy bármi extra dolog lenne benne.

(#66348) wwenigma válasza vlevi (#66346) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Microsoft support mit mondott ezekre?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#66349) hackeeeee válasza vlevi (#66346) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az usb hibával pl. Én nem találkoztam, pedig, főként melóhelyen naponta többször is használunk külsővinyót, pendrive-ot.

A paint3D szerintem tök jó, VR-rel biztos jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66350) Bal0924 válasza vlevi (#66346) üzenetére


Bal0924
aktív tag

A listádhoz én is tudok tenni egy vadonnyi hibát...
De 1-2t kiemelve..
-Nem csak 3D paint van. Láttam hogy fut a háttérben 3D Printer mi a sz*r.
És ami még mindig nagyon idegesít és nem képesek megcsinálni.
-A drivereket nem képes frissíteni magától. Amit letölt Nvidia driver akkori dátummal mikor kijött az első win10. A proci és egyéb hardvereket általánosságba veszi vagy 3-4évvel előtti drivert tesz fel, ami miatt szar az egész rendszer.
A saját szoftvereit azt viszont ontja magából. De azokat napra készre.

Érdemes odafigyelni az Áruházi automata frissítésre.
Mindig az az első dolgom hogy leszedem a szarságokat. pl. semmire se való játékok, facebook, twitter, skype, hír újság (csak magyar nyelven nem működik.) és stb...
De az automata frissítés visszatette azzal a mozdulattal, ahogy töröltem..

Az USB-d nem azért nem működik mert régi driver-t használ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.