Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) Geth válasza togvau (#65647) üzenetére


Geth
addikt

Én ezt mindig az adott (Intel, NVIDIA, AMD) videókártya beállításainál állítottam.

(#65652) #86564352 válasza CSB29 (#65649) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bittorrent ikont látva lehet sunyiban adatbányászkodik a géped. Clean install után is csinálta?

(#65653) eeXaa válasza #86564352 (#65645) üzenetére


eeXaa
addikt

sajnos nem ez a megoldás :( ugyanúgy csinálja

(#65654) pc360 válasza #86564352 (#65643) üzenetére


pc360
addikt

És így se... Olyan, mintha a nem szignózott (vagy tökömtudja) fájlokat teljesen eltiltaná a bármiféle auto-indítástól.

Beállítottam feladatütemezővel, hogy induljon a ClipCube, ha a gép is, de híre-hamva sincs restart után. Az Autoruns pedig látja a Task Scheduler résznél.

Ez a két progi egyébként az előző rendszerem alól lettek átemelve, mivel portable appok. Nem lehet, hogy valami jogosultság-problematika áll fent? De hogy bonyolítsam: ugyanez a helyzet az Everything-gel, az mégis képes indulni (viszont az egy friss, fejlesztett cucc, tehát ott a szignó rendben lehet).

Egyébként a Defender-rész ki van kapcsolva, amenyire csak lehet, Comodo IS-t használok (de az nem akasztja meg a kérdéses programokat). Az UAC van még teljesen lehúzva.

Mit tehetnék még?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65655) Geth válasza CSB29 (#65649) üzenetére


Geth
addikt

Ez egy service, hogy pontosan melyik, az ennyiből nem derül ki.

(#65656) Tompie válasza TRob1 (#65636) üzenetére


Tompie
őstag

Konkrétan csak ennyi van, és mindig csak ennyi és mindig ugyan ez.

(#65657) Tompie válasza Geth (#65639) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm, megnézem :R

(#65658) SP4C3 válasza #86564352 (#65652) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen sunyiban adatbányászkodik, csak az nem a törrenten jött le, hanem a windóz update-en keresztül, illetve lőre integrálva volt.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65659) TRob1 válasza zsolt19900 (#65637) üzenetére


TRob1
veterán

NEM az egér driverre (vagy bármilyen más külső eszközére) gondoltam, hanem magára az USB vezérlőkre.

(#65658) SP4C3 :
:W

Erre nem lehet ráunni, mi?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#65660) Tompie válasza Geth (#65639) üzenetére


Tompie
őstag

őőőő és innen nekem pontosan melyik MEI drivert kell letölteni és melyik firmware-t? :B
Intel i5-3340m 2.7ghz CPU van a laptopban.

[ Szerkesztve ]

(#65661) movax válasza CSB29 (#65649) üzenetére


movax
őstag

A Részletek fülön nézd meg. Lehet, hogy a TiWorker, rendszerkarbantartó, bár az kicsit több erőforrást szokott használni.

(#65662) movax válasza pc360 (#65654) üzenetére


movax
őstag

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Ide létrehozol egy új stringet az indítandó program nevével és beírod az elérési útvonalat.

(#65663) Geth válasza Tompie (#65660) üzenetére


Geth
addikt

Driverből 11.7 vagy 11.5 (ez a kettő van), attól függ :) Így látatlanban nem tudom.
Adott eszköz DEV azonosítójából és a driver .inf-ből egyértelmű.
Az újabbik nem fog felmenni, ha nem támogatott az eszköz.
Ha ez felmerült kérdésnek, akkor a firmware-ről inkább lebeszéllek, azzal haza is vághatod, ha nem jót raksz fel.
Ha egyáltalán a MEI a probléma (lehet), akkor érdemes lehet keresned egy hozzáértőt.

(#65664) Geth válasza TRob1 (#65659) üzenetére


Geth
addikt

((#65637) zsolt19900 is):

USB vezérlőből Intel-hez Win7 óta nincs driver (nem kell), tehát ha ilyenje van az érdekes, ott más lesz a probléma.
Ha nem Intel, itt van egy jó gyűjtemény.

Kollégát szerintem hagyjad, neki ez biztos fontos :)

(#65665) Syl válasza Tompie (#65656) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem lehet, hogy a "gyorsindítás" be van kapcsolva? Mert leálláskor az elég sokat ment a vinyóra.

Más.
A frissítés nálam is felment ISO-ból, hiba nélkül. Szerencsére a grub-ot sem rúgta le :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65666) movax válasza zsolt19900 (#65633) üzenetére


movax
őstag

Ezt is megcsinálhatod:

Jobbklikk az asztalon Sajátgépre, tulajdonságok, baloldalt Advanced system settings (nem tudom, hogy vagn magyarul), ott az Advanced fül alatt Startup and Recovery, Setting és a System failure-nél kiveszed a pipát az Automatikus újraindítás elől. Az USB-gond ezzel nem oldódik meg, de legalább nem indul újra folyton a rendszer.

(#65667) Geth válasza movax (#65666) üzenetére


Geth
addikt

Azt hittem az csak annyit csinál, hogy BSOD után restartol automatikusan, egyébként megáll ott :)

(#65668) Geth válasza Syl (#65665) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem bootloaderhez frissítésnél nem nyúl hozzá, szóval nem olyan meglepő.
A clean install, na az :)

[ Szerkesztve ]

(#65669) pc360 válasza movax (#65662) üzenetére


pc360
addikt

De hisz ezt csinálja a saját program is, de nem működik. Valami univerzálisan blokkolja ezt a 2 appot a fenébe.

Majd benyomom manuálisan megint, de nem hiszem, hogy változik a dolog.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65670) TRob1 válasza Geth (#65664) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor nem tudom mi ez a sokminden, ezekre gondoltam... Mindenesetre van hogy segít az eltávolításuk vagy frissítésük. (Mert vannak újabbak is mint egy win7kövület)

ui: az alucsákóscsókára gondolsz a föld alatti atombunkerben? orvosi eset.... ;]

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#65671) movax válasza Geth (#65667) üzenetére


movax
őstag

Csak tipp volt, én az igazat megvallva win98 óta nem láttam bsod-ot.

(#65672) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! A következő NAGY FRISSÍTÉS október 17. dátuma már biztos?
A következők miatt kérdezem: nem rég volt a munkahelyi gépem cseréje, de a win10 telepítés kicsit el lett babrálva (pl. UEFI képes lap nem UEFI, stb.), tehát újra kellene telepíteni.
De ha csak 10 nap van hátra, nem fogok hozzá, kivárom.
Ha a dátum tényleg okt. 17., pl. okt 18-án itt a Media Creation Tool a NAGY FRISSÍTÉS verziót fogja lehozni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#65673) TRob1 válasza VGYke (#65672) üzenetére


TRob1
veterán

Minek vársz ha úgyis el lett babrálva? Ha visszaolvasol már elérhető az iso amiből akár most is telepítheted vagy frissítheted (nálam 3 gépen tökéletesen fut tegnap óta... igaz, mindegyik frissítve lett, nem újrahúzva nulláról)

Amúgy igen, a hivatalos dátum 17-e. Hogy 18-án már azt húzza-e le, azt nem tudom.

¤ R'n'R ¤

(#65674) Tompie válasza Syl (#65665) üzenetére


Tompie
őstag

Nem is találom hol lehet ki / be kapcsolni, de szerintem azért mert parancssorban kikapcsoltam a hibernálást ilyenkor meg úgy tudom nincs is gyors indítás. Szóval elvileg nincs bekapcsolva a gyors indítás.

(#65675) zsolt19900


zsolt19900
őstag

köszönöm mindenkinek, szerintem az zavar be neki, hogy van progija az egérnek... abár nem tudom, mivel amikor bármilyen usb-t rádugok asszem resizik :) hát nem tudom, majd ha lesz időm akkor próbálgatom ezeket a tippeket amiket adtatok

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#65676) TRob1 válasza Tompie (#65674) üzenetére


TRob1
veterán

¤ R'n'R ¤

(#65677) Geth válasza TRob1 (#65670) üzenetére


Geth
addikt

A kijelölt például egy USB2 vezérlő.
Nekem minden gépen az USB2 vezérlőknek MS drivere van, amit az OS biztosít (a driver details alatt mindig ugyanaz a 3 db. MS .sys file van).
A képen neked egy régi Intel driver látszik, ami nem tudom hogy mászott fel, esetleg régebbi OS-ről upgrade után maradt fent, passz. Nem ez a normális.

Amúgy látszik, hogy Neked is van nem-Intel USB3 vezérlőd, amihez most a Win által felrakott driver van, na ehhez például van driver a linkelt gyűjteményben, de ha nincs vele gondod (stabilitás/performance) szerintem ne nyúlj hozzá.

(#65678) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki!
Segitseget szeretnek kerni abban, hogy a win 10 rendszeremet mar jo ideje hasznalom gond nelkul, de ma olyan hibaval talalkoztam, hogy a start menubol eltuntek az idojaras, hirek, xbox stb ikonok, illetve hiaba kattintok akarhanyszor a gephaz fogaskerek ikonjara az sosem indul el. Mi okozhatja ezt a gondot?
Koszonom

(#65679) pc360 válasza pc360 (#65669) üzenetére


pc360
addikt

Ott van, és semmi. Valami blokkolja... Manuálisan elindul persze, szóval ez valami Win szar. Csak emiatt meg kár lenne újratelepíteni. :/

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65680) Tompie válasza TRob1 (#65676) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, itt néztem de nincs semmi gyors indítási lehetőség ki/be kapcsolás még ha megjelenítem a jelenleg nem elérhető beállításokat akkor sem.

(#65639) Geth:
Az Intel MEI drivert már frissítettem Intel MEI Driver v11.7.0.1040 erre :) firmware-t nem tudom melyik kell nekem :)
Egyelőre a jelenség a régi, nem indul újra vmi megakasztja.

[ Szerkesztve ]

(#65681) E.Kaufmann válasza Gtaati (#65678) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mázlista, nekem ehhez scriptet kell írnom, hogy 35 gépről leszedje a modern cuccokat :D
Lehet frissítette volna őket a Windows csak valami félrement. Másik felhasználóval bejelentkezve sincsennek meg?
Amúgy itt egy oldal angolul powershellből telepíthető-írtható a sok szutyka:[link]

PS: A fogaskerék már tényleg baj.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65682) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy teljesen frankón meg lehet e azt csinálni, hogy "duplán" telepítem a Win10-et ugyan arra a gépre? 1 db jogtiszta Win 10, egy winyó, 2 partíció, dual boot. Így képzelem. Gondolom így is működne a boot menü, ahol kiválasztom, hogy az 1-es vagy a 2-es Win 10-et boot-olja be...?! :F

THX! :)

(#65683) CSB29 válasza #86564352 (#65652) üzenetére


CSB29
aktív tag

Uhh, erre nem is gondoltam..Lehet van benne valami

(#65684) Tompie


Tompie
őstag

Na azt a b*dös eget :)
A megoldás egyszerű de nagyszerű :)
Én balga elfelejtettem a OneDrive-t kikapcsolni, törölni, megsemmisíteni :D
Egyelőre csak annyit csináltam, hogy kikapcsoltam a OneDrive ne induljon a rendszerrel együtt és láss csodát már nem akasztja meg semmit az újraindítást :)

Viszont arra van megoldás, hogy újraindítás után ne indítsa el automatikusan azokat a programokat amik újraindítás előtt futottak?

[ Szerkesztve ]

(#65685) King Unique válasza SunMount3r (#65682) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván megoldható 2 db külön partícióval a dual-boot, csak arra kell figyelni, hogy a fast startup (gyorsindítás) mindkét rendszeren ki legyen kapcsolva. A boot menüben egyébként meg fog jelenni mindkét OS, de ez a modern menü olyan szempontból kissé körülményes, hogy betölt, majd megint restartol és úgy indítja egyik-másik rendszert. De pl. az EasyBCD segítségével simán kikapcsolható, igaz a program inkább Legacy boot módban használható. De van egyéb módszer is, ahogyan az F8-as indítási opciók is visszaállíthatók. A kikapcsolás után a W7-nél megszokott rendszerbetöltő fog megjelenni, ahol egyből indul majd a kiválasztott OS és nem lesz felesleges restart.

Egyébként 2 db Windows 10-nek mi értelme van egymás mellett :F Bár, ha a másik Insider Preview verzió, akkor még érthető. De mondjuk a De ilyen dual-boot megoldást leginkább eltérő Windows-verziók között, vagy pl. Windows - Linux felállásnál célszerű használni.

[ Szerkesztve ]

(#65686) pc360 válasza King Unique (#65685) üzenetére


pc360
addikt

* Ha meg csak tesztelgetni kell az egyik, akkor azt lehet futtatni VirtualBox-ban is.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65687) Geth válasza King Unique (#65685) üzenetére


Geth
addikt

rEFInd-dal EFI módban is.

(#65688) rgeorge válasza King Unique (#65685) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem körülményes, hanem óvatos és alapos a Windows 10 bootválasztója. Azért indít így, hogy a gyors rendszerindítás ellenére is jól működjön mindegyik rendszer.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#65689) King Unique válasza pc360 (#65686) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz plusz erőforrás kell, de ha van és szimpla tesztelés a cél, akkor valóban opció a virtuális gép is.

(#65687) Geth:
Azzal még nem próbáltam, de biztos. Viszont normál esetben már kapásból a megnyitáskor ezt dobálja EFI módban.

(#65688) rgeorge:
A gyorsindítást amúgy is ajánlott kikapcsolni dual-boot megoldásnál, az a biztos. Na meg pl. SSD-nél úgysem annyira számít. Igaz, azzal egy restart sem tart sokáig, de állandó jelleggel azért kissé zavaró tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#65690) SunMount3r válasza King Unique (#65685) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Uh, köszi, egy kicsit sok az infó egyszerre. Nem zavarna a sima loader restart-ja sem, ha az úgy biztonságosabb. Meg aztán, jobb lenne az egér pointer-es menü, mert az indítás is légegérrel menne néha. Bár ezt nem tudom, hogy a boot menüben működne e már egy ilyen USB-s wireless légegér egyáltalán, ha nem is a pointer, de legalább az irány és az Enter/bal click gombok?! :F

Ezért is a 2 Windows ötlete: 1 csak HTPC-re, a másik pedig az egyebekre. Gondoltam így kivédem, hogy az idő közbeni OS teleszemetelődés ártson az audio/videó lejátszásnak és nem kell csak ezért újra telepítgetni az OS-t.

(#65688) rgeorge: akkor ez "gyors indítás" működne akkor is ha a Win 10-es boot menüvel indítok?!

(#65691) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv mindenkinek!

A laptopom úgy van beállítva,hogy a fedél lecsukásával leálljon. Eddig jól működött most azonban van egy alkalmazás ami megakadályozza ezt! Valami beragadt ? Semmilyen új dolgot nem telepítettem. Hol tudom megnézni hogy mi lehet az? A tv-re is rákötöttem de hiába viszem rá az egeret nem ír ki semmit mi is lenne az :F .
Ötletek?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#65692) TRob1 válasza Dan-szan (#65691) üzenetére


TRob1
veterán

Olvasd el a 65684-et!

¤ R'n'R ¤

(#65693) Geth válasza SunMount3r (#65690) üzenetére


Geth
addikt

Na erre szerintem teljesen felesleges két Win10.
Ha nem gányolsz, nem "szemetelődik tele". Nekem féléves a rendszer (az első Win10 óta ez lenne fenn, de kísérletező vagyok :DDD ), szemetelődést nem tapasztalok. Driverek, szoftverek frissek.
Szerintem csak idő, energia és háttértár pazarlás a fenti okból második Win10.

(#65689) King Unique:
Úgy értem helyette, a rEFInd egy boot manager, csak EFI-s :)
Én csak pendriveon használom, EFI-s memtest és EFI winpe miatt, de semmi akadálya fixen.

[ Szerkesztve ]

(#65694) pc360 válasza SunMount3r (#65690) üzenetére


pc360
addikt

Tök fölösleges. Semmiféle teleszemetelődő effekt nincs, ez már nem XP. Főleg, ha nem cserélgeted naponta a pogramokat rajta. Néha megy rá 1-1 update, és ennyi. Problem solved.

Amivel viszont segíthetsz a rendszeren: vegyél SSD-t alá! HDD-zni az az igazi ideggörcs így, 2017-ben. Illetve régen is az volt, de ma már filléres a megoldás. 8-10 ezerért kapni használt, jó állapotú 120 gigásat. Aki ennél drágábban adja, az meg szabadon elküldhető a fenébe, amikor 16 újonnan.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65695) Dan-szan válasza TRob1 (#65692) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nálam nem megy a Drive,és nem is indul a rendszerrel.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#65696) SunMount3r válasza pc360 (#65694) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, azért kíváncsi lennék, hogy akár csak 2 év "átlagos" használat után mit mutatna a LatencyMon, főleg, hogy nem egy izom PC lesz befogva a célra, hanem egy teljesen "belépő" szintű konfig (gaming persze nuku). :F

Nem szoktam amúgy semmit sem rágányolni, meg fölösleges app-okat felpakolni...

Szerk.: Rendszernek egyértelműen SSD lesz majd, a többire úgyis ott lesz majd egy NAS.

[ Szerkesztve ]

(#65697) pc360 válasza SunMount3r (#65696) üzenetére


pc360
addikt

Nemtom, én másra izgulok, mint egy latency monitor.

A mostani 10-et is csak azért raktam újra, mert volt egy apró hibája az előzőnek (most kaptam cserébe egy másikat, amit itt, a topikban sem tudtunk megoldani). Semmiféle használatbéli különbség nem tapasztalható az idő múltával, de már a 7-nél sem volt jellemző - pedig én azért tesztelgetek programokat rendesen. Mondom, ezek ilyen idiotikus XP-s berögzülések, hogy takarítóprogramra, meg mindenféle optimizer-re van szükség, mert folyamatosan gyalázódik a rendszer. Az ilyen programoknak meg kb. annyi közük van a rendszer gyorsításához, mint piócáknak az orvosláshoz. Ennek a csúcsa a registry-defrag, és vannak emberek, akik be is szopják ezeket. :C Mások meg megélnek ebből, ugye...

1. SSD + NAS: Akkor meg nincs is miért aggódni.
2. Ha nagyon akarod, tudsz image file-t gyártani az elkészült rendszerről.
3. A backup viszont megint fölös, hiszen ha mégis valamiért visszatérnél, akkor már gyorsabb újrapakolni friss driverekkel és programokkal, mint a régit fölupdatelgetni, főleg, ha csak egy egyszerű felhasználású gépről van szó.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65698) SunMount3r válasza pc360 (#65697) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Win 7-en konkrétan tudom milyen az, mikor eljön az az idő, amikor már be-be kezd recsegni a zenelejátszás. Mindezt úgy, hogy végig "hímes tojásként" volt kezelve a rendszer. CCleaner-en kívül nem használok semmi ilyen vicces app-ot. Persze lehet ezen is gúnyolódni, de az a recsegésen nem fog segíteni...

(#65699) pc360 válasza SunMount3r (#65698) üzenetére


pc360
addikt

Recsegés: HDD, vagy egyéb hardware-probléma leginkább. Szoftveresen azért igencsak sokáig kell verni egy rendszert ahhoz, hogy már zenét se tudjon normálisan lejátszani. :N Olyat még egy egymagos, szerencsétlen Atommal sem tudok elképzelni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65700) TRob1 válasza SunMount3r (#65698) üzenetére


TRob1
veterán

Na neee! Majdhogynem napi szinten hallgatok a gépemen zenét, és még sosem volt rajta tisztán rakott win10, pedig kezdetektől használom (még 8.1-re lett ráfrissítve, de köszöni szépen, azóta is jól van)
Laptopon meg ugyanez, csak ott anno 7esről lett frissítve (mondjuk azon nem hallgatok sok zenét, de azon sincs semmi ilyesmi gond... meg másmilyen sem)

ui: És azt sem mondhatnám hogy hímestojásként bánok velük. Jópár app lett már rajtuk kipróbálva... persze megnézem mit-hogyan, nem mindent ész nélkül. (Perpill is zenéket rendezgetek, mp3tag-elek... :) )

(#65695) Dan-szan:
Viszont akkor vmi más progi akasztja meg, amit sajna meg kell keresned. Próba... :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.