Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) tibike8 válasza DJGABI (#66950) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem azon a gépen amin simán lefutott az update, maradt a parancssor. A másik amivel szívtam és tiszta telepítés lett, ott van csak a powershell.

(#66952) TRob1 válasza tibike8 (#66951) üzenetére


TRob1
veterán

Gépház/Személyre szabás/Tálca

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#66953) DJGABI válasza TRob1 (#66952) üzenetére


DJGABI
addikt

köszi. az a gáz shift + jobbklikkre marad a ps. szökőévente mikor egyszer adb-zek vagy ilyesmi jól jött mert az adott mappa volt a prompt...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#66954) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ez az utolsó update... az előzővel még egészen jól muzsikált a gép de a frissítés után..Office teljesen lehalt pedig abból is legújabb O365 1709 van fent...

Tiszta telepítés sem jobb, sőt jelentősen lassabbnak érzem.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66955) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Befrissült a gépem 1709-re, és a 100GB-os partícióból 10 maradt üresen.
Segítséget kérnék, mert szeretném letörölni a felesleges sok sz.art a gépről.
Ami a gépen van: Win10 Pro 64 bit magyar, Office 2010 + Áruházból letöltött lányos játék Asphalt 8 airbone, Mahjong Journey.
Fennmaradt még pár áruházas játék, amik már szintén nem kellenek: Candy Crush Soda, March of Empires: War of Lords, Minecraft.

Hogy kell megszabadulni véglegesen a játékoktól és a frissítésből visszamaradt fájloktól?
köszi.

(#66956) tibike8 válasza TRob1 (#66952) üzenetére


tibike8
őstag

Kösz, e beállítás felett elsiklottam. De ez nem működik mindenkinél? Vagy félreértettem a kérdést amire reagáltam?

(#66957) ivana


ivana
Ármester

Sziasztok!
Leírom milyen problémám volt mostanában a win10-el, mert elég új dolog és simán lehet, hogy más is belefut és napokig próbálja megoldani mire sikerül (mint én :W ) Ez egy új probléma, a windows 10 régebbi verzióival nem jelentkezett, a win10 előtt meg főleg nem.

Adott két gépezet, az egyik az enyém ami egy Dell T3500, a másik meg ilyen 4 emberes + néha én is használom, de általában szüleim és tesóim, abban egy ivy pentium van. Mindkettő SSD és dual boot a másik OS openSUSE 42.3. A win10-ek dreamsparkos education license. A windows update egy adott frissítést egyiken se tudott installálni nem értettem mi a baj. Volt minden ms update hibakereső tool, sfc /scannow stb. Utána kiderült, hogy az a probléma, hogy a SUSE természetesen magára állította az aktív partíció flaget,és ez megkavarja a win updatet. Először sikerült átállítanom a C:-re ezzel felment az update, de a fall creators upgrade nem, kiderült, hogy a System Reserved-re kell állítani az aktív flaget, MBR esetén, hogy megmaradjon a grub azt meg át kell állítani MBR bootra.
linux esetén az aktív flag átállítása fdisk-el:
fdisk /dev/sdX
a
partíció
w

windows esetén diskparttal:
diskpart
list disk
select disk X
list partition
select partition X
active/inactive

(GPT esetén több aktív is lehet így a másikat le kell venni, fdisk esetén a-val, diskpart esetén inactive-al)

(#66958) TRob1 válasza tibike8 (#66956) üzenetére


TRob1
veterán

De szerintem működik mindenkinél.
Nem értetted félre, az alapkérdés ez volt. Csak van egy olyan is hogy asztalon nyomsz shift+jobbklikket és ott lesz a PowerShell. Na azt a menüt a nemrég linkelt oldalon lévő 16 pontból álló leírás segítségével szintén ki lehet(ne) bővíteni a Parancssorral is. (Én azt nem próbáltam, nekem nincs rá szükségem)

¤ R'n'R ¤

(#66959) makoss válasza raidx (#66948) üzenetére


makoss
veterán

Köszi megnézem! :R

(#66949) Bélaaaa: Itt nem a szine a lényeg, hanem nem tölt be egyből :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#66960) netpeti98 válasza tpeter77 (#66955) üzenetére


netpeti98
addikt

Lemezkarbantartó->Rendszerfájlok törlése vagy vársz 10 napot és magától törli.

(#66961) tpeter77 válasza netpeti98 (#66960) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Végigcsináltam amit javasoltál, de 16GB-ot törölt csak le.
Ennyire sokat foglalna az a pár játék, meg a Win10 önmagában?!
A játékokat kompletten törölném, nincs rá valami alkalmazás, ami az áruházból letöltött játékokat eltávolítaná még a REG-ből is?

(#66962) Synaptic válasza makoss (#66943) üzenetére


Synaptic
senior tag

Ez a zöld csík azért van , mert valamelyik meghajtód elment aludni , és még magához nem tér arra vár a windows.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#66963) tibike8 válasza TRob1 (#66958) üzenetére


tibike8
őstag

Na ezt sem tudtam, de mindig van valami új :)

(#66964) makoss


makoss
veterán

Valaki tud olyan ingyenes anti malvare takarító progit amit ha talál azt biztosan törölni lehet? Ne kelljen kinyomozni mi törölhető, mi nem (system32-ből pld.) És lehetőleg magyar felületű. :R

(#66962) Synaptic: Jó, de valamikor sokáig tart :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#66965) m1lan


m1lan
őstag

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de remélem tudtok segíteni.

Adott egy igencsak szolid hardverrel ellátott laptop, egész konkrétan egy ASUS X550CC, melyet a nyár folyamán igyekeztem a lehető legélhetőbbé tenni. Került bele plusz 4 gigabájt RAM, fő adathordozónak egy 250 gigás Samsung SSD, a régi HDD pedig átköltözött a DVD olvasó/író helyére. Az SSD beiktatásakor teljesen a nulláról indultam, tehát nem klónoztam a HDD tartalmát, hogy elkerüljem az esetleges problémákat. Két operációs rendszert telepítettem, ahogy az a bővítés előtt is volt. Amíg csak a Windows 10 volt fent, villámgyorsan betöltött, sokszor még a kis pörgettyű sem jelent meg a Windows logó alatt, egy villanás alatt a lezárt képernyőre dobott. Közben felkerült mellé a Linux Mint, most pedig majdnem olyan lassan bootol a Windows, mintha HDD-ről indulna. Most már nincs olyan, hogy a pörgettyű nem jelenik meg, érezhetően hosszabb ideig van jelen, mint kellene, sőt, utána dob egy fekete képernyőt egy másik pörgettyűvel, majd pár másodperc után megjelenik a lezárt képernyő.

HDD-n nem lassított annyit a dual boot, hogy észrevegyem, tudtommal nem is szabadna, hogy ezt tegye. A Windows Boot Manager nem telepíthető újra a rendszer nélkül? Szerintem oda keveredhetett be valami, mert amikor először telepítettem a Linuxot, az indító az SSD-re került, viszont minden mást a HDD-re pakolt. Miután legyalultam a HDD-ről a Linuxot, a BIOS-ban ugyanúgy ott volt bootolási opcióként az SSD-n, most pedig kétszer is ott van, mivel azóta feltelepítettem manuálisan.

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni! :R

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#66966) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Feltettem az őszi frissítést, azóta néhány porogram meghülyült. Ha jól látom, nem vagyok engedélyezve, hogy módosítsam a C meghajtó filejait, szinte senki sincsen engedélyezve, csak maga a Win és egyéb más processzek. :Y

Hogyan tudom magamat is hozzáadni a program files és win mappákhoz, mint user? Amikor pár hónapja újratelepítettem a gépet, akkor ugyanez volt, de akkor hozzá tudtam adnmi magam a userekhez, most nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#66967) Bélaaaa válasza makoss (#66959) üzenetére


Bélaaaa
őstag

persze, persze...csak érdekelne, lehet-e azoknak a színét változtatni? Total Commaderben, másolás közben is ilyen zöld a szín. Szeretném, ha piros lenne például.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#66968) makoss válasza Bélaaaa (#66967) üzenetére


makoss
veterán

Nem tudom lehet-e de piros az inkább tiltó, hiba szine

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#66969) King Unique válasza m1lan (#66965) üzenetére


King Unique
titán

Nem teljesen világos itt-ott, hogy pontosan mit csináltál. Illetve, hogy megfelelően lett-e kivitelezve-e a dual-boot megoldás. Van egyébként Linux kezdőknek és Linux Mint topik is, amelyeknek az összefoglalóiban ott vannak a leírások a Legacy és az UEFI dual-boot telepítésre vonatkozóan egyaránt.

A WBM-et egyébként könnyen újra lehet telepíteni a Windows telepítési adathordozójáról bebootolva a megfelelő parancsok kiadásával. Illetve UEFI-ben még inkább bele lehet nyúlni. Valamint pl. a sokat emlegetett Macrium Reflect WinPE változatában szintén van boot javítási opció. Na persze egyik-másik módszer meg a GRUB-ot fogja legyalulni és akkor a Linux nem fog elindulni! De akár az utóbbi helyreállítása is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#66970) nicu71


nicu71
addikt

Furcsa ,eltünt a FCU után a MS Spotlight zárolási képernyőn hogy "tetszik a látvány?" .Pedig ezt kifejezetten bírtam.Minden jót elvesznek már ? :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66971) FollowTheORI válasza DJGABI (#66950) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Settings / Taskbar-nál van az hogy legyen PowerShell a prompt helyett, ha azt kikapcsolod, akkor visszakapod.

Bár a PS miért nem jó neked amúgy?
Tök ugyanúgy működik csak mégtöbbet tud, ha kell. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66972) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Valaki olyan csinált az új 10-essel tiszta telepítést, akinek ugyszint Nvidia GTX 960 4gb karija van, és a realtek hd audiora az R2.82- t és a 2017/7/26 -i illesztőt használja és plusz intel hd 530-ra ezt a legujabbat használja 15.47.02.4815 , 10/10/2017 ?

Ha van ilyen, akkor az írja már meg,hogy működik e? Nincs e valamivel probléma véletlenül? Én csak ráfrissítettem, még tiszta telepitésbe nem mertem fogni. Jólenne ha megtudna olyan mondani aki ezekkel rendelkezik, és ha jó, nem jó neki, megirna. Előre is Thx a helpet. :R

(#66973) kezo0 válasza kezo0 (#66592) üzenetére


kezo0
addikt

Na, most újból nekifutottam a frissítésnek, de már úgy, hogy végig a gép előtt ültem.
Több mint egy órás sz@rakodás, kétszeri újraindulás után végre elszámolt a telepítés 100%-ig, és akkor megint restartolta a gépet – azaz csak restartolta volna, de ennél a pontnál (vagyis gyakorlatilag a legutolsó pillanatban) megint lebénult a gép: zúg a hűtés, világítanak az előlapi ledek, de nem csinál semmit, jelet sem ad a monitornak, még a BIOS sem tölt be... És ami a legérdekesebb, a teljes otthoni hálózatom is lehalt abban a pillanatban, amikor a gép megállt ebben a tétlen állapotban! A múltkori frissítési próbálkozásomnál ugyanez történt, ugyanennél a pontnál, de akkor nem akartam leírni, hátha csak véletlen egybeesés. De ezek szerint nem az.

Vártam vagy fél órát (nyilván ennyit nem kellett volna, de biztosra akartam menni), hátha történik valami, de semmi... A gép bekapcsolva, de moccanatlan maradt, a monitor jelet nem kapott, az otthoni hálózat nem állt helyre. Ekkor próbaképpen kihúztam a routerből a szóban forgó gép UTP-kábelét – és láss csodát, abban a pillanatban láttam, hogy a fotelbe letett tabletemen újra van netkapcsolat, tehát a gép lehúzása azonnal újraélesztette a hálózatot! Fel nem tudom fogni, hogy egy Windows-frissítés hogy tudja úgy hazavágni a belső hálót, hogy onnan kezdve a router még a mobil eszközöknek sem ad wifin keresztül netkapcsolatot, de egyértelműen ez történt. És nem véletlenről van szó, mivel már másodszor történt ugyanez, a frissítés legvégén, amikor a 100%-os állapot kiírása után újra akart indulni a gép, megint sikertelenül, mint múltkor, az első kísérletnél.

Szóval nem volt más választás, végül kellett nyomni egy manuális restartot a gépnek, hogy valahogy kijöjjön a teljes tétlenségből, ez pedig ugyanoda vezetett, mint legutóbb (lásd ott a screenshotot): „A Windows telepítő nem tudta befejezni a telepítést. A Windows rendszer telepítéséhez futtassa újra a telepítőt.” Hurrá, ördögi kör, végtelen ciklus. :(

Most épp állítom vissza az eredeti lemezképet, amit a telepítés futtatása előtt mentettem a Macrium Reflecttel, remélem, sikeres lesz. Csak azt nem tudom, hogy a jó francba fog valaha is felmenni a 1709-es a gépemre???

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66974) csixy válasza kezo0 (#66973) üzenetére


csixy
addikt

Nekem az asus t101ha vasamra nem tudott frissíteni , mert a végén mindig visszaállt az előző verzióra. UEFI-s gép. Arra gyanakodtam, hogy kevesli a szabad helyet a partíción. Csináltam a másik gépen egy telepítő pendrájvot MCT-lal. A kicsikét bebootoltam egy live linux mint használatával. Gpartedbe léptem és a 6. partíción a régi linuxomat békén hagytam, majd az 5.partíción az NTFS adatpartíciómat kb 5 gigabájttal összébb zsugorítottam így előtte lett +5gigabájt szabad helyem, majd töröltem az 1. 500megabájtos winnyózos, a 2. EFI, a 3. 16megabájtos winnyózos és a 4. NTFS partíciót a winnyózos C: -t és így lett egy egybefüggő kb 51 gigabájtnyi szabad helyem az SSD-n. Bebootoltam a telepítő pendrájvról és betelepítettem az előzőleg felszabadított szűz helyre ezt a legújabb winnyózt és így sikerült. Ezután újratelepítettem a linuxot a 6. partícióba és készen lett a gép, meg én is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#66975) kezo0 válasza csixy (#66974) üzenetére


kezo0
addikt

Hát mit mondjak, szép varázslás, de végül is ha jól veszem ki, lemondtál az eredetileg tervezett frissítésről, és tiszta telepítés lett belőle. Én ezt szeretném elkerülni a végsőkig, mert semmi kedvem mindent újból felpakolni a Win alá, és egyenként beállítani a nulláról... Most minden működik, úgy, ahogy én akarom, és ezt eddig egyetlen frissítés sem kavarta meg.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66976) svgyula válasza kezo0 (#66975) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A frissítéskor nincs szükség hálózatra. Csak addig kell amíg letölti. Utánna simán húzd ki a gépből az UTP kábelt vagy ha WIFI-s lapos van akkor kapcsold le a vezeték nélküli kapcsolatot. DE simán pendrive-ről is tudsz frissítést csinálni ha a rendszerből indítod a "setup.exe"-t.Ha a telepítés után felállt a rendszer, akkor kapcsold/dugd vissza neki a netet.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66977) kezo0 válasza svgyula (#66976) üzenetére


kezo0
addikt

Egyáltalán nem biztos, hogy a tapasztalt jelenség, vagyis, hogy az utolsó, sikertelen újraindításkor lehal a teljes otthoni hálózat, az az OKA a frissítés sikertelenségének. Lehet, hogy épp fordítva van, és a hálózat lehalása csak KÖVETKEZMÉNYE annak, ami akkor történik, amikor nem indul el a gép. De persze majd azért teszek egy próbát kihúzott UTP-kábellel, hálózati kapcsolat nélkül is – majd amikor megint lesz 4-5 szabad órácskám, amit erre elb.hatok...
Asztali gép, kábeles netkapcsolattal, ahogy írtam.
Mondjuk az is röhejes lenne, ha egy telepítés azért nem tudna rendesen lefutni, mert a frissítés alatt álló gép közben csatlakozik a hálózatra.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66978) BoneDragon


BoneDragon
veterán

F*sza ez az update. Bootolásnál sokszor nem látja, hogy van bent vinyó, így újra kell indítani. Aztán a következő bug, hogy jelszó beírásnál újra felugrik és kezdőképernyő, mintha be sem írtam volna. Bravó Microf*s, ismét sikerült. :C :(((

(#66979) eddie17 válasza BoneDragon (#66978) üzenetére


eddie17
addikt

Akkor megnyugodtam, hogy nem csak nálam kér kétszer jelszót...

(#66980) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Még januárban a Win-hoz felvettem a Microsoft fiókot, rendesen működött is, az aktiválásnál ki is jelezte, hogy azzal léptem be, majd később újratelepítettem a gépet, és csak helyi fiókot használtam. Nemrég lefrissítettem az alaplap biosát, ami kiütötte az aktiválást, újraaktiválni nem lehetett (a régi biosra visszaállni pedig nem lehetett már). Próbáltam belépni a MS fiókkal, de az meg közölt valami olyat (csak emlékezetből írom), hogy ehhez a számítógéphez nincs beállított fiók, emiatt következő indításkor nem tudtam bejelentkezni a Win-ba (beállította, hogy MS fiókkal kelljen belépnem, de azzal nem engedett be (PPPoE net kapcsolatom van, úgy beállítva, hogy belépés után én kapcsolódom netre, amikor szeretnék, így bejelentkezéskor még nincs net elérés)).
Kénytelen voltam újratelepíteni a Win-t, szerencsére ekkor gond nélkül beaktiválta magát, de szeretnék hamarosan procit cserélni, mit tudnék tenni, hogy a Win-om megmaradjon?
Ráadásul, amikor januárban a MS fiókot használtam, nagyon zavaró volt a hosszú, bonyolult kód minden gép indításkor feleslegesen (a helyi fiókomat kód nélkül használom, a privát adataim kódolva vannak, a családom nyugodtan használhatja a gépemet, nem kellene hozzá kód, viszont, mivel a MS fiók távol van tárolva, neten, ezért félek hozzá gyenge/semmilyen kódot megadni, nehogy valaki neten feltörje)

(#66981) #54715584 válasza #54715584 (#66966) üzenetére


#54715584
törölt tag

Továbbra is jogosultsági prolémáim vannak.
Firefox nem tud addont telepíteni, Elder Scrolls Online nem fér hozzá egy saját mappájához.
Ownershipet már át tudtam állítani magamra a könyvtárakra, de mégsem tűnt el a probléma.
Hogyan lehet ezt megoldani?

(#66982) SonyBlack76


SonyBlack76
csendes újonc

Sziasztok

Sajnos nem sikerül frissítenem 1709-re a windows 10-et
Olvasgatom a fórumokat 1000-el de még nem találtam megoldást :(
Minden alkalommal a telepítés 33%-ál döglik meg a technika vagy befagy mint sokak írják és még a monitornak sem ad jelet :(
vagy restartol és már úgy kezdi hogy visszaáll az előző verzióra... :(

A képen látható vasról volna szó.. a windows 10 jogtiszta eredeti és szintén jogtiszta Bitdefender víruskereső fut rajta..

Ha valakinek volna hasznosítható ötlete azt szívesen fogadom ;)
Amit próbáltam: perifériák lehúzgálása, videó driver cseréje amit javasoltak...
Radeon kártyásoknak (de nem vált be) pedig sejthetően itt is lesz valami gubanc mert minden visszaállítás után rendbe kell tenni a drivert mert a Radeon alkalmazás eltűnik a tálcámról :(

De minden esetre így sem sikerült az update :(

Így továbbra is csak sötétben tapogatózás megy a problémát illetően :(

[ Szerkesztve ]

(#66983) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Outlook beallitasa masnak sem megy? Megall a We’re getting things ready feliratnal es ennyi ott karikazik.

Frissites elotti kiadasnal nem volt ilyen gondom meg. Tobbi office termek megy rendesen.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66984) Boonen007


Boonen007
őstag

Sziasztok!

Én videók lejátszására MPC HC-t használok és szeretném beállítani a fájltípusokhoz alapértelmezettnek, de a fájl tulajdonságok alatt eltűnt a társítás menüpont csak a gépházból LEHETNE, de ott meg persze nem látja az MPC-t. Ötlet?

(#66985) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok...

Tiszta telepítésnél az 1709-es kiadás a KB4043961-en felül még milyen KB számokat tölt le magának?
Defender definícióra nincs szükségem.

:R

...

(#66986) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget... Két különböző gépet érint, tehát valószínűleg nem hardware hiba, az egyik egy HP 250 laptop, a másik egy asztali gép Logitech K330 billentyűzettel...
A hiba:
A tálcán lévő "keresés" vagy a gépházban lévő "beállítás keresése" mezőbe nem tudok beírni semmit... villog a kurzor, de hiába nyomom a billentyűzet bármelyik gombját nem írja be a karaktereket. Abban a pillanatban, ha elindítok egy programot, (most is így írok) működik a billentyűzet. Ami érdekesség, hogy a képernyő billentyűzet sem ír a win10 rendszer keresésébe.

Remélem azért érthetően írtam le a problémám és várnám a javaslatokat :-)

Köszi
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#66987) #93794560 válasza bsanya (#66986) üzenetére


#93794560
törölt tag

A legújabb Win10 van rajta?

(#66988) bsanya válasza #93794560 (#66987) üzenetére


bsanya
aktív tag

Az asztalin: Win 10 Pro 1703 build: 15063.608
A laptopon: Win 10 Home 1703 build: ua.

Xiaomi Mi 11i

(#66989) #93794560 válasza bsanya (#66988) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a legújabb lett volna, betudtam volna a legújabb verzió instabilitásának, de így...? Ilyen hibajelenségről még nem hallottam.

(#66990) #86564352 válasza SonyBlack76 (#66982) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld meg kilőni a Bitdefendert. A 3rd party AV programok hajlamosak összeakadni Windows 10-nel.

(#66984) Boonen007
Próbáld jobb klikk a videófájlon, "open with" / "megnyitás ezzel?" és ott "choose another app" / "válassz másik programot" és akkor ki lehet tallózni az MPC.exe-t. És utána bekerül jobb klikk menübe és be lehet pipálni "ezt a típust mindig ezzel a programmal nyissa meg"

Én MPV lejátszóval eljátszottam ezt és működik, alapértelmezetten társítva van.

[ Szerkesztve ]

(#66991) Lacc


Lacc
aktív tag

Hali.

Tudja valaki a linket, ahol a Windows supportnak lehet írni? Hiába keresek rá a neten, csak hülye oldalak jönnek be.
A legújabb 1709 frissítés után elég sok problémám van, a legnagyobb, hogy a finger-print már nem állítható be a windows helloban, folyton csak azt írja, hogy probléma akadt, próbáld újra. (A frissítés kitörölte a meglévő ujj lenyomatokat és újat nem enged bevinni.)

(#66992) Boonen007 válasza #86564352 (#66990) üzenetére


Boonen007
őstag

Hol lehet ezt bepipálni? :)

(#66993) FollowTheORI válasza kezo0 (#66977) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nálad is van mellette amúgy valami más rendszer is?
Nincs saját tűzfalprogramod vagy víruskeresőd?

Milyen driverek vannak telepítve?

Nem lehet hogy pl a hálózati driver frissítésekor (vagy túl régi van telepítve) hasal el?

Most két dolgot még megpróbálnék... vagy minden nem windows beépített drivert eltávolítani a frissítés előtt.
Kilőni a fenti programokat és minden más toolt ami esetleg fut a háttérben.

Vagypedig, lefrissíteni minden drivert és egyebet a legfrissebre amit csak be tudsz szerezni a gyártóktól és utána frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66994) Angel2014 válasza Boonen007 (#66992) üzenetére


Angel2014
addikt

Vagy a videóra jobb egér gomb...tulajdonságok...és fent a jobb sarokban a fájtípusban próbáld módosítani ott hátha látja.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66995) Geth válasza alfiboy (#66985) üzenetére


Geth
addikt

Azon kívül csak az Adobe Flash updatet, KB4049179.
Ez összhangban van a WHDownloader legfrissebb listájával.

(#66996) Boonen007 válasza Angel2014 (#66994) üzenetére


Boonen007
őstag

Régen úgy csináltam, de szerintem a tisztán telepített új update óta nincs ott a társítás rész a tulajdonságokban, csak a sima jobb klikk lenyíló menüben.

(#66997) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Minden induláskor az új W10 Creators update óta csipog a gép, mintha egy nagy halom új eszköz lenne csatlakoztatva.
A noti egy Dell E5430 egy Intel AC 7260 Wifi/BT kártyával.
Az eseménynaplóban BTHUSB bejegyzések szaporodnal ilyenkor: "Only one active Bluetooth adapter is supported at a time." A problémám: Nincs másik BT adapter!
Találkozott már valaki ilyesmivel?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#66998) Boonen007


Boonen007
őstag

Sikerült nagy nehezen miután 5000x megnyitottam videókat mpc hc-val. :)

(#66999) alfiboy válasza Geth (#66995) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi szépen.

...

(#67000) tibike8 válasza Boonen007 (#66996) üzenetére


tibike8
őstag

És a lejátszó beállításain belül próbáltad? Én ott szoktam az alapértelmezést/kiterjesztés társítást beállítani.

Ja de közben megoldottad.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.