Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) so_ha válasza so_ha (#66326) üzenetére


so_ha
senior tag

Úgy tűnik, hogy win10 frissítés közben az Avira blokkolta a Host fájlt, amit azóta ínaktiváltam a programban:
Avira Fórum

A kérdésem, hogy tudom win10pro-ban az alapértelmezett Host fájlt visszaállítani?
Ebben kérném a segítségeteket! Előre is köszi! so_ha
Microsoft support

(#66352) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok,

a személyek részt valahogy el lehet tüntetni a tálcáról?

számomra felesleges...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#66353) hackeeeee válasza m0h0senator (#66352) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jobbklikk->kapcsolatok gomb megjelenítése.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66354) m0h0senator válasza hackeeeee (#66353) üzenetére


m0h0senator
őstag

Köszönöm szépen már mindenhol kerestem.

:B :C

An odyssey through the realm of consciousness.

(#66355) #86564352 válasza vlevi (#66346) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#66356) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Csak én érzem így vagy tényleg reszponzívabb lett a grafikus felület meg úgy minden?
Mintha minden érezhetően hamarabb nyílna meg reagálna... nem mindha eddig rossz lett volna vagy lassú, de most kimondottan "snappy" lett a Windows 10.

Amúgy nálam eddig nem jött elő szerencsére semmi hiba, de még tesztelgetem. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66357) wwenigma válasza FollowTheORI (#66356) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

GYK reinstall van ilyenkor, ezert gyorsabb.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#66358) FollowTheORI válasza wwenigma (#66357) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hmm... részben lehet, de ezt most érződik, az előző két ilyen update után nem tűnt föl ennyire... na de mindegy. Az a lényeg hogy jónak tűnik a cucc. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66359) Dumi86 válasza #86564352 (#66355) üzenetére


Dumi86
senior tag

Köszi. Máris frissitve. Mondjuk nem tudom mikor frissült volna erre automatikusan,de így is jó :R Verzió most: 1013as végű :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#66360) VGYke


VGYke
addikt

Lejött a nagy frissítés:

Felajánlott valami olyasmit, hogy telefon, Android, stb.tuti jó lesz Win10-el...
Beírtam a telefonszámom, jött SMS, linkre kattintva telepítettem az Andrid telefonra egy MS alkalmazást, a telefonon "indító" lett az ikonja
Azon túl, hogy az alkalmazás elkúrta a telefonon a háttér képeimet, mire lenne jó és mi köze a win10-hez :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#66361) lovi27


lovi27
addikt

Aki használja - a mostani CU-hoz frissült az O&O ShutUp10.

(#66362) cintula187


cintula187
addikt

Ez a 1709 version nekem nem akar felmenni. NEm mintha hiányozna mondjuk..

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#66363) vlevi válasza Bal0924 (#66350) üzenetére


vlevi
nagyúr

2012-es az alaplap, sokkal frissebb driver nem hiszem, hogy lenne hozzá, és win7 alatt semmi ilyen bajom nem volt, és kezdetben a win10-nel sem vettem észre ilyesmit

twofatcat: köszi, ki fogom próbálni!. Mondjuk, telepulhetett Volna a frissítéssel is, ha már frissült a rendszer.... :F

[ Szerkesztve ]

(#66364) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Feltettem az Új buildot iso pendrivról ma reggel ez engedte a hivatalos win 7 kulcsot....most mi a teendőm csak simán engedjem netre? Vagy lépjek be a Microsoft fiókba hogy a gép hardverét felismerje és a következő telepítésnél már ne kérje a kulcsot...?

A másik kérdésem az hogy hol lehet megnézni az új buildon hogy aktíválva van e? A régi kiírta , hogy a windows aktíválva van de itt sehol sem találom.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66365) Silεncε


Silεncε
őstag

Sziasztok!!! A tabletem produkál egy igen érdekes hibajelenséget. Ha bármilyen gombot megnyomok a tálcán (pl. bemegyek a Start menube, rányomok a hálózatokra), lezár a képernyőzár magától. Próbáltam kizárni, hogy esetleg az érintőnek van e baja, de mivel elforgatva ugyanúgy csinálja, ezért ennek kicsi az esélye. Oprendszer verzió: 15063.540. Remélem tud valaki segíteni. Előre is köszi!

(#66366) hackeeeee válasza FollowTheORI (#66356) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mintha a játékok is talán kicsit gördülékenyebben, dinamikusabban mennének, de lehet, hogy ez is csap placebó.

A Forzáknak biztosan jót tett az update.

Véleményem szubjektív...

(#66367) eax1650


eax1650
aktív tag

Szert tettem egy szép méretű hiberfil.sys-re.
Kell ez nekem? Kikapcsoljam?

Friss telepítésem van kb. egy hete, tegnap óta most már így néz ki:

Korábban a Comodo-t használtam - megelégedéssel - , tegyem vissza a Defender helyett vagy mellé?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#66368) Angel2014


Angel2014
addikt

Ezt látom most akkor sikerült az aktíválás? És a következő telepítésnél már nem kell beírnom ugye?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66369) rgeorge


rgeorge
addikt

Az új verzióban megjavult nálam az SMB: a médialejátszó ismét látja a megosztásokat.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#66370) Boonen007


Boonen007
őstag

Sziasztok!

Tegnap frissítettem a legújabb update-ra és maradt egy win.old mappám, amit sem a lemezkarbantartó nem lát sem a CCleaner, de a gépházas tárterületsegéd se tudja eltüntetni, próbáltam egy parancssoros módszert ott meg a hozzáférés megtagadva hibát kapom a fájlokra, mappákra. Egyéb ötlet? :)

(#66371) Angel2014 válasza Boonen007 (#66370) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezért tettem ma tisztán a gépet újra.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66372) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Egy kis segítséget kérnék.

Az egyik tabletre is sikerült felküszködnöm a frissítést, de tablet módban teljesen elrontotta a képernyő-billentyűzet kiosztását. Magyar QWERTZ van beállítva, de az ékezetes betűk teljesen értelmezhetetlen helyre kerültek. Hogyan tudnám visszaállítani "normálisra"? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#66373) dgyuri0123 válasza Boonen007 (#66370) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A win. old mappa el fog tűnni magától. Várj türelemmel.

"csak a zene van"

(#66374) smc


smc
addikt

Sziasztok,

Tegnap felkerült a frissítés, surface pro 1 és pc-n is. A gond a tableten van. Jól látom hogy eltűnt a teljes kiosztású touch keyboard? Vagy csak én nem találom. :(((

Ez a microsoft launcher androidra vicces, de nem sok hasznát láttam. A gépházba viszont bekerült a távoli kezelés, gyorsan ki is próbáltam, egész használható. Androidos telóval kezelhető a tablet, vagy tablettel a pc. Játékot leszámítva egész jól fut. (Prey, Watch Dogs2 próbáltam, a többi nem akart elindulni, és kicsit laggol, de poén.)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#66375) Boonen007 válasza dgyuri0123 (#66373) üzenetére


Boonen007
őstag

Komolyan? Akkor kivárom, kb 2 hete lett új Win-em amikor bekerült egy SSD a laptopba, így újra nem akarnám rakni, de ha azt mondod, hogy eltűnik, simán jó, elférek az SSD-n. :)

(#66376) #82146048 válasza ArthurShelby (#66340) üzenetére


#82146048
törölt tag

A Steam és a játékok is folyamatosan küldenek használati statisztikát és hibajelentést a fejlesztőknek, és azok sincsenek ingyen. A videokártyádért is fizetsz, az Nvidia mégis telemetriát használ (és gondolom az AMD is). Arra hiába várhatnának, hogy több százezer felhasználó majd kézzel elkezd visszajelzéseket küldeni.

Amúgy az XP óta van telemetria, csak eddig el volt rejtve az adatvédelmi nyilatkozatban (ezért a "csak nem ilyen nagy/magas szinten, és nem volt hivatalos" megjegyzésed). Ha valaki ezt meg akarja akadályozni, akkor tegye, de én is inkább olyan programot használnék, ami pontosan írja, hogy mit miért csinál (és véletlenül sem ilyen hú, most jól megsemmisítjük a kémkedést, meg keyloggerek, meg nagy piros betűk mindenütt).

(#66346) vlevi: Korábban írtad, hogy volt már Insideres rendszered is, és soha nem telepítetted fel tisztán a rendszert. Talán itt lenne az ideje :) A fene tudja, hogy milyen bugokat görgetsz.

A Paint3D amúgy mindent tud, amit a régi, csak még többet is. Nem azért 3D-s, mert szemüveg kell hozzá, hanem mert 3D-s, textúrázott modelleket is lehet használni benne.

[ Szerkesztve ]

(#66377) dgyuri0123 válasza Boonen007 (#66375) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen, komolyan. Nekem sem engedte törölni, de eltűnt néhány hét után. Lehet, hogy ez 20-30 nap volt, de eltűnt. Viszont ha nem tűnik el, akkor engedni fogja törölni a mappát, de el kell telnie annak a bizonyos időnek, ami nem tudom pontosan mennyi.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#66378) smc válasza dgyuri0123 (#66377) üzenetére


smc
addikt

Gépház/Rendszer/Tárterület/ - Tárterületsegédnél egy link : "Válassza ki, hogyan szabadítsunk fel tártelületet"
Ezen belül Ki lehet pipálni a régi verzió törlését. Jah és itt írja azt is hogy 10 nap után automatikusan törlődik.
Én pont most töröltem, 15 giga plusz hely lett.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#66379) #86564352 válasza vlevi (#66363) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam sem frissült automatikusan a Onedrive. Nyár eleji tavaszi CU tiszta telepítéskor is a 2016-ot mutatta a Onedrive névjegy, ahogy neked is. Egész nyáron azóta soha egy havi összegző frissítéssel sem rakta fel a 2017-est a Windows Update magától. Nekem az a tippem azért, mert Windows Update-ben alapból nincs bepipálva frissítsen más Microsoft termékeket is.

Hiába a Onedrive most már a Windows része, mégis elképzelem Windows Update szempontjából külön termék. Ha jól emlékszem Win7-hez (és Win8-hoz az asztali verziót) kezdetben külön kellett feltelepíteni. Win10-be már integrálták, automatikusan indul a rendszerrel alapból, csak lehet a Windows Update csapatnak elfelejtettek szólni, ott megmaradt "más MS terméknek" és mivel alapból nincs bepipálva mást is frissítsen négyzet...

(#66380) quailstorm válasza #82146048 (#66376) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyságrendekkel több a telemetria a 10-ben mint az XP-ben. Ott még csak a CEIP volt (felhasználói élmény fokozása).
Nekem speciel nem is az adatlopás a legnagyobb gondom, valószínűleg értelmes dolgokat is ki tudnak nyerni, vagy legalábbis remélem, hogy a fejlesztésekbe is megy belőle.
De olyan szinten megfogja a gépet a legváratlanabb pillanatokban, hogy megengedhetetlen, tehát búcsút kell inteni neki.
Kritikus munka közben 3 magot koppon járató Compattelrunnerekből nem kérek.

(#66381) #82146048 válasza quailstorm (#66380) üzenetére


#82146048
törölt tag

Ez így van. Én is kilövöm amit tudok, mert a kompatibilitási telemetria meg tudja fogni a gépet rendesen. Cserébe nem várom el, hogy a bugokról tudjanak.
A fejlesztésbe megy, ez biztos. A blogposztok alapján figyelik rendesen.

(#66382) Feri1977


Feri1977
senior tag

Most tettem fel a frissítést, elkellett számolnom vagy 100-ig, hogy ezt a kommentet megírjam, mert az agyvérzés semmi amit érzek!!! Hogy rohadnál meg microsoft!!!

Megcsinálta a frissítést, bejött a windows és csak néztem... :W :W !!
Minden ikon alul a tálcán eltünt, minden programot újra bekellett állítani, mindent elfelejtett a total commander, winamp, mozilla könyvjelzőim eltüntek minden!!!! Alapértelmezett programok, kuka beállításai és minden mintha új telepítés lenne téptem hajam...a névjegyeknél az eszközkezelő eltünt, speciális rendszerbeállításokat is csak keresővel találtam meg..!
Start menü élő csempe fele ikonok üres, másik fele nyil vagy program ikon van ott, töröltem a picsába az összeset, és behúztam jobbról balra a start menüig, hogy csak a start menü maradjon.

Egymillió dolgot tudnék írni, minden b+ eltünt, és újra kellett konfigolni.
És most figyeljetek a legdurvább: nincs b+ számológép!! Amit naponta használtam! Akárhogy kerestem rá magyarul angolul, NINCS!! WTF??!!

És még a windows old mappa is ott csücsül, amit nem tudok letörölni, a rohadt életbe már!!

Bezzeg a totál felesleges messenger meg minden faszság integrálásra került, felrobbanok! :W :W

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#66383) dgyuri0123 válasza smc (#66378) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam például nem működött a manuális törlés, de eltűnt a win old mappa magától, csak ki kellett várnom. :)

"csak a zene van"

(#66384) #86564352


#86564352
törölt tag

Intézőben eltűnt a fájlnevek elrejtése funkció! Ez gáz, mert képekkel teli mappáknál mindig így szoktam meg a letisztultság kedvéért.

(#66385) Joker88


Joker88
őstag

fenn van a drága FCU, ellenben az EDGE a telepítés után, az összes jelszót/felh.nevet elfelejtette.. Most várok,hátha szinkronizál újra...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#66386) Boonen007 válasza smc (#66378) üzenetére


Boonen007
őstag

Nekem meg mint írtam sem ez, sem ccleaner, sem lemezkarbantartó sem a parancssoros megoldás nem hozott "áttörést". De kivárom.

MediaCreationTools már az új ISO-t tölti?

[ Szerkesztve ]

(#66387) sajby válasza Angel2014 (#66368) üzenetére


sajby
senior tag

Így van :)

(#66388) #86564352 válasza Boonen007 (#66386) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csinálsz egy Ubuntu live pendrive-ot, bootolsz róla live módban és linux alól legyalulod a beragadt windows.old mappát.

(#66389) vlevi válasza #86564352 (#66379) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem az nekem be van kapcsolva, mert Office frissítések szoktak érkezni.

(#66390) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Telepítéskor feltűnt nekem hogy hogy most 2 választás helyett most 4 van...
Mi a fenét tarak az S és a Education változat?

Nemsokára ott fogunk tartani mint a win8-nál, annak minimum 6 változata volt.

(#66391) Silεncε válasza Bal0924 (#66390) üzenetére


Silεncε
őstag

Az education az iskolai változat (de pl a DreamSpark-on is ilyet kapsz) az S meg a Store-only appokat futattja csak (gyakorlatilag a Chrome OS ellen akarják küldeni)

(#66392) Bal0924 válasza Silεncε (#66391) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Aha, köszi. (fogalmam sincs mi az a DreamSpark)

(#66393) Pierre75 válasza Norbi887 (#66316) üzenetére


Pierre75
senior tag

Még 2 hete sincs, hogy tudhatnak róla, minek kapkodni? Az áprilisi CU-val alátettek az Edge-nek is, ami azóta nagyon lassan vagy meg se nyitja a disqus fórumait. Majd kiadták android-ra is, ezt nektek, fejlődés! Mondani se kell, a Fail alatt is olyan szar, mint volt.

Másnak is 3-4GB-tal foglal több helyet a CU Fail, mint az elődje?

3 napja gondolt egyet és annak ellenére, hogy tiltva volt a sw frissítés, feltett egy új Nv. drivert. Tegnap este feltette a Fail-t, ami törölte a 3 napja frissített vga drivert és egy régebbit rakott a helyébe.

[ Szerkesztve ]

(#66394) pendre54 válasza Feri1977 (#66382) üzenetére


pendre54
addikt

Nálad valami nagyon összeakadhatott, mert már az itthoni két gépen lezajlott a frissítés, hiba nélkül. A számológéphez meg csak annyit, hogy a keresőbe elég volt csak beírni az "s" betűt, azonnal feldobta, és meg is lehetett nyitni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66395) drsanya


drsanya
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van e lehetőség arra, hogy egy alkalmazást el lehessen indítani performance módban. Nem jó mindig kapcsolgatni az energiasémák között, pláne ha elfelejtem. Van erre az exe tulajdonságai között valamilyen parancskiegészítés? Esetleg beállítás? Lehet hogy láma kérdés, de érdekelne a dolog.

Köszönöm :R

I am iRacer

(#66396) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

Van valami végső dátum amig minden gép megkapja az update-t automatikusan?(Van egy másik gépem is amit nem én használok azért kérdezem)

Amúgy másnak is van olyan érzése hogy gyorsabb/gördülékenyebb lett a win az update után(pl böngészésnél is mintha gyorsabban nyilnának meg az oldalak,video fájlok előbb megnyilanak stb)?Vagy csak placebo?

[ Szerkesztve ]

(#66397) Fortclay válasza pendre54 (#66394) üzenetére


Fortclay
csendes tag

és miért képfájl az ikonja? :D

(#66398) hackeeeee válasza pendre54 (#66394) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én többször találkoztam már olyannal, hogy friss rendszernél lényegében bizonyos appokat nem talált meg a kereső, pedig ott volt.

Véleményem szubjektív...

(#66399) hackeeeee válasza Fortclay (#66397) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem pl. az Adobe Reader ikonja png kép ikonja, a telepítés óta.

Véleményem szubjektív...

(#66400) szemesi69


szemesi69
addikt

Üdv!
Lenne egy problémám a frissítés után. Bekapcsolás után, üdvözlő képernyő, kéri a jelszót, megadom, elfogadja, itt jön a meglepetés, vissza ugrik a zárolási képernyőre, azt feloldva, újra kéri a jelszót, mintha most kapcsoltam volna be. Merre induljak el, hogy ezt helyrehozzam, old mappa törlése megvolt.

Xiaomi redmi note 12 pro

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.