Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Felraktam a Fall Creators Update-t friss telepítéssel, a FCU-ra kiadott AMD driverrel.
Minden okésan ment, driverek fent, játszani is tudtam, kikapcsoltam a gépet.
Aztán mióta bekapcsoltam, azóta kb. elszabadult a pokol:
-start menü nem jelenik meg
-alt-tab nem csinál semmit
-notification center nem jön fel
Ugyanakkor, ha a startra kattingatok jobb gombbal (avagy a desktop menüre kattintok), akkor az egér ugrik egy kicsit felfelé és jobbra. 14 jobb kattintás után jut el a startmenü gomb szélére, ahol már nem veszi be a kattintást. Ez videókártya driver hiba lehet, vagy inkább sikáljam le a FCU-t és rakjam fel, ha stabilabb lesz?

Szerk.: Eset Smart Security nem a legfrissebb volt, valszeg az volt a hiba! Pedig már készültem pálcát törni a FCU felett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66702) Tin válasza vlevi (#66699) üzenetére


Tin
veterán

ahogy mondod, tegnap befrissítettem az asztali meg a két laptopot, és este vettem észre, hogy a dac kikapcsolás után is él. sejtettem, hogy ez lesz megint. és igen: a két laptopon és az asztalin is újra kikapcsoltam mindent: fast boot és hibernation. mindkettőt visszakapcsolta.

(#66703) Downsampling válasza #82146048 (#66691) üzenetére


Downsampling
senior tag

:R

#66697 movax:
Nyilván minden példára lehet írni ellenpéldát. Ráadásul nyilván most az én esetem a fehér holló. De attól még létezik a dolog, és bizony a 1709-es frissítéstől, mert most ismét felraktam, és újra ugyanazok a gondok ezekkel a programokkal. Ha visszatérek a 1703-ra, megszűnnek a problémák, ha 1709-re frissítek, előjönnek. Azt gondolom, ez elég ahhoz, hogy ne régi driverekben, meg a rendszerem öregségében, meg a csillagok rossz állásában keressem a problémát. Egyértelmű, hogy mi okozza.
És nem is ezért jöttem ide kérdezni, hanem azért, hogy megtudjam, hogy tudom "nem frissíteni" a 1709-re a rendszert egyelőre. Azzal nem vagyok előrébb, ha akár egy, akár ötven ember is leírja, hogy nekik a 1709-cel is működik a PS és LR. Nekem nem.

[ Szerkesztve ]

(#66704) tomp válasza Balazs_ (#66701) üzenetére


tomp
félisten

Üdv a klubban!
Sikáld le és rakd vissza az előző kiadást. Nem csak nálad van ez a bug. Nálam is és még jó pár embernek.
Laptopom oldalán (Asus) is megírta a Support, hogy bugos az Őszi update.

(#66705) Balazs_ válasza tomp (#66704) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Közben szerkesztettem: Eset Smart Security-t használsz? Befrissítettem és már jó, elvileg volt ilyen bug már januárban is más vírusírtókkal (is).

Mondjuk ettől függetlenül vannak videós hibáim is, de az meg szerintem az AMD driver miatt van, újraindítás után megszünnek... :((( :U

[ Szerkesztve ]

(#66706) tomp válasza Balazs_ (#66705) üzenetére


tomp
félisten

Igen. Vagyis Internet Security-t. Abból is a legfrisebbet. De még nem volt fent amikor megpusztult a rendszer.

(#66707) MikeWazowski


MikeWazowski
veterán

Köszönök mégegyszer minden segítéget, de semmilyen drivert nem tudtam telepíteni. Se az inteleset az asus honlapról, se az ottani nvidia drivert, sem a legfrissebbet. Win updater-be semmi frissítést nem hoz fel.
Eszközkezelőbe csak valami Intel graphics 520 látszik, pedig nekem nvidia 940M van a laptopba. Szerintem hétvégén újra rakom az egész gépet.... :O

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66708) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Felraktam az új frissítést (1709), azóta nem látszik át a start menü, valakinek valami 5lete? Éppen hogy, de ezelőtt jobban látszódott a háttér sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#66709) Downsampling válasza tomp (#66704) üzenetére


Downsampling
senior tag

Az EaseUs support is küldött emailt, hogy bug van a 1709-ben.

(#66710) MikeWazowski


MikeWazowski
veterán

Egyébként az itt lévő bios frissítéssel mit kell csinálni?

Amikor letöltöm lesz egy X556UBAS.406 nevű fájl...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66711) movax válasza MikeWazowski (#66710) üzenetére


movax
őstag

Letöltöd a legfrissebb BIOS-t, majd lejjebb mész a listán és leszeded a legfrissebb BIOS Utilities-t is, felinstallálod és követed az utasításait. Előtte nem árt, ha utánanézel, hogyan kell WinFlash-sel BIOS-t frissíteni (ez a BIOS Utilities a WinFlash nevű program, meglátod, ha felteszed). Általában annyi, hogy elindítod a a WinFlash-t, az bekéri azt a .406 végződésű fájlt, amit letöltöttél, a BIOS-fájlt, egy reboot és kész.

[ Szerkesztve ]

(#66712) mackosajt


mackosajt
addikt

Na mára meguntam.

Elvett 1,5 órát az életemből

megint visszaállt a 1607-re

úgyhogy most lenyugszom egy kis bf4-el... már ha elindul.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#66713) Tin válasza Downsampling (#66709) üzenetére


Tin
veterán

mik a bugok? én tegnap 3 gépre raktam fel (6700K, 6500U, 4700MQ), nem volt gond egyikkel sem. kivéve, hogy a fast bootot és a hibernációt visszakapcsolta.

(#66714) Werkly


Werkly
őstag

Most mi a legfrissebb letölthető képfájl W10-ről hivatalos helyről?

(#66715) movax válasza Downsampling (#66703) üzenetére


movax
őstag

Igazad van, bocs. Sajnos nem tudom a tuti megoldást, de megpróbálkoznék egy friss PS-telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#66716) zzola válasza Werkly (#66714) üzenetére


zzola
félisten

A legújabb buildet tölti már le...

(#66717) Werkly válasza zzola (#66716) üzenetére


Werkly
őstag

De telepítőt honnan tölthetem?

(#66718) zzola válasza Werkly (#66717) üzenetére


zzola
félisten

Keresőbe írd be Windows 10 letöltése, első találat MS oldala...

(#66719) MikeWazowski válasza movax (#66711) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Köszönöm szépen, ez legalább sikerült. Na mindegy, hétvégén format c.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66720) Doky586 válasza MikeWazowski (#66710) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Manual:
...

(#66721) tibike8


tibike8
őstag

Hogy szarjon sünt a picipuha. Az asztali gépen a frissítéssel mindent törölt. Minden beállításom, jegyzetem elveszett. Nincs áruház, óra meg semmi ami az áruházból jött. Pár app kivételével mindent újra kell telepíteni. A laptopon amit előtte frissítettem, semmi gond nem volt.

(#66722) Dóra28


Dóra28
újonc

Sziasztok!

2017.10.17-én letöltöttem a Windows 10 Creaters Fall 1709-es verziószámú frissítését, és azóta a virusírtóm (Windows Defender) programom, Trójai Faló-t jelez a számítógépemen, olyan mappára, file-okra, amik rajta sincsenek a gépemen.
(Nem jártam ismeretlen oldalon, nem nyitottam meg semmilyen ismeretlen levelet, és nem töltöttem le semmit a frissítésen kívül.)
A frissítés telepítése óta 3x fordult elő a vírusról szóló riasztás. Tegnap délben, ma délelőtt és kora este.

Tudtok tanácsot adni, hogy miért lehet? Valóban vírusos lehet a gépem?

[ Szerkesztve ]

(#66723) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Hogy utáltam a win 10- et az elején,pár hónapja nem is akartam 7 ről váltani.Most azt mondom,miután felraktam a legújabbat (frissítettem a frissítővel),és miután kicsit megismertem nincs vele semmi bajom.Ugyan úgy használom mint a win 7 et.Nekem hál isten semmi gond nem volt,kb 1,5 óra és készlett.Minden programom játékom megmaradt,és hibátlanúl megy a gépem :)
Most mondjátok azt hogy mákom van :DDD (g4560+rx 460+ddr4+b250 lap+1 tb wdezex vinyó)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#66724) TRob1 válasza Pécsi gyerek (#66723) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor nekem több mint 2 éve mindig mákom van 4 gépen is! (3 itthoni plusz muteréké) :D

¤ R'n'R ¤

(#66725) Doky586 válasza Doky586 (#66461) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és az install-ban van egy DELETED könyvtár is.. érdekes.

(#66726) Feri1977 válasza tibike8 (#66721) üzenetére


Feri1977
senior tag

Ugyanez volt nekem is! Mindent a tálcáról törölt, az áruház számológép stb. eltünt meg minden beállítás elveszett mozilla total commander és a többiben is, a rendszerben lévő beállítások is nullázódtak, meg rakás dolgot eltüntetett, agyvérzést kaptam...! Fogtam a fenébe, media creation toolsal letöltöttem amit leszedett pendrivera, és feltettem szüzen az egészet, most jó.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#66727) zzola


zzola
félisten

Manapság ki hogy telepít wint? Net nélkül gyári driverek használatával, vagy netkapcsolattal és a win adja a drivereket? Kösz.

(#66728) tibike8 válasza Feri1977 (#66726) üzenetére


tibike8
őstag

Rohadjanak meg. Úgysem tudtam mit csinálni holnap a szabad napomon...

(#66729) Bogyó bá' válasza zzola (#66727) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Manapság? Ahogy az elmúlt két nap hsz-eit nézegetem, leginkább sűrűn káromkodva.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#66730) zzola válasza Bogyó bá' (#66729) üzenetére


zzola
félisten

Én is azért kérdem, mert most sehogy nem jó! Nem az a teljesítmény fogad a ropogós rendszer alatt, mint amit eddig megszoktam...

[ Szerkesztve ]

(#66731) King Unique válasza Dóra28 (#66722) üzenetére


King Unique
titán

Van Vírusirtó topic és Microsoft Security Essentials & Windows Defender topik is. Azok valamelyikében kellene inkább feltenni a kérdést. Ja, és konkrétumokkal, azaz screenshotok a pontos hibaüzenetről stb., mert anélkül ez így nem sok infó...

(#66732) Feri1977 válasza tibike8 (#66728) üzenetére


Feri1977
senior tag

Hát sejtem, hogy lett volna más dolgod is pihenni, vagy bármi. Kitartás, hamar megvan, bár kérdés mit teszel még rá meg miket állítasz be. A letöltés mediával pendrivera bootoljatósra csinálva olyan fél óra volt, aztán ssd-re telepítettem az még 15 perc, aztán driverek+programok+beállítások olyan másfél óra. Ez van sajnos. De most legalább full gyors és a legújabb mindenben.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#66733) tibike8 válasza Feri1977 (#66732) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem rámegy az a nap java. Nem mai gép és SSD sincs. Eléggé testre volt szabva. Sosem az alapokkal használtam a wint és sok minden volt telepítve is. Annyival egyszerűbb azért, hogy a laptopon tudom nézni, hogy mik, hogy voltak belőve és nem kell annyit filózni rajta, de ez már nem az első ilyen szívás...

(#66734) #86564352 válasza tibike8 (#66733) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha nem az első ilyen szívás, ajánlott lenne beállítások és programok telepítése után rendszerkép mentést végezni. Akkor a következő gebasznál nem a nulláról kell újra kezdeni. (pl. Macrium program)

[ Szerkesztve ]

(#66735) Gyick


Gyick
őstag

Olyan buggal találkozott valaki hogy beírom a pin-t és visszaugrik a ugyanarra a bejelntkezési képernyőre utánna mégegyszer beírom a pin-t és úgy lép be a winfosba.Nem egy nagy dolog hogy kétszer kell megadnom a pin-t de mindenesetre érdekes .Eddig más hibát nem találtam.

(#66736) Dóra28 válasza King Unique (#66731) üzenetére


Dóra28
újonc

Kedves King Unique!
Köszönöm a segítséget a kérdésemet feltettem a megfelelő topic-ban most a kép csatolás is sikerült amikor ideírtam sajnos akkor nem :-(

(#66737) Bogyó bá' válasza Gyick (#66735) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#66738) tibike8 válasza #86564352 (#66734) üzenetére


tibike8
őstag

Na igen. Évekig voltak ghost mentéseim, de elég gyorsan változnak nálam a rendszer beállításaim és beleuntam az egészbe, hogy mindig ezekkel foglalkozzam. Volt egy csomó generációs ghost mentésem és két mentés közt listáztam hogy mikor milyen módosítások történtek a rendszerben, Nem a win telepítés a sok, hanem a hetek/hónapok... alatt történt beállítások helyreállítása. Ezekkel megy el az idő nálam mikor újrahúzok egy gépet. Ha csak annyi lenne, hogy elindítom a telepítést és majd visszanézek rá egy idő után, az jó lenne, de amikor itt ülök és telepítgetem egyesével a dolgaimat és testre szabok mindent, az uncsi és sok idő.

(#66739) _ ĐanieL™ válasza tibike8 (#66738) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Laza fél napos program.. ismerős.

(#66741) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Valaki megtudja mondani,hogy mitől függ,hogy valakinek nem sikerűl a frissités,valakinek meg szuper minden :F Nekem mindenemet békén hagyta,minden ugyan ott volt,minden hibátlanúl mükszik,a gép ugyan olyan gyors stb.Számíthat az,hogy friss hardverekből áll a gép?Régin több szokott lenni a hiba?Vagy csak a bitmezők örök rejtélye :DDD
Amúgy észrevettem optimalizálásnál,hogy lett egy új particióm.Azt törölhetem?Vagy mi az :F

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#66742) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Az mitől lehet, hogy az új windows óta nem engedi bekapscolni a gépet egérrel, meg billentyűvel? BIOS-hoz nem nyúltam, mégis ha kikapcsolt gépnél megnyomom az egeret, akkor csak felvillan az egér, de nem történik semmi :F

A másik dolog, hogy a bootnál már nem az SSD-t kell kiválasztani, hogy arról bootoljon, hanem van valami külön Bootmanager for windows, vagy ilyesmi, és csak azzal hajlandó elindulni a gép.

(#66743) tibike8 válasza Pécsi gyerek (#66741) üzenetére


tibike8
őstag

Ez egy jó kérdés. A laptopomon ami olyan 4 éves, minden jól ment és nem kellett utána semmit csinálnom a géppel. Az asztali konfig meg olyan jó 6 éves és azzal szívok.

(#66744) vlevi válasza _ ĐanieL™ (#66739) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van az több is...
Miután mindent beallitottal, meg hetek mulva is talalsz par apróságot, ami meg kimaradt...

(#66745) Geth válasza RockHaRD (#66742) üzenetére


Geth
addikt

A másodikhoz:
Teljesen normális, BIOS-nál eszközt kell kiválasztani, EFI-nél (ami a BIOS-t váltotta le) a Win bejegyzi magát, mint választható tétel (és rögtön be is állítja alapértelmezettnek).

(#66746) MikeWazowski válasza Doky586 (#66720) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Köszönet!
A BIOS frissítés sikerült legalább. Bár ettől még formáznom kell a gépet.

Egyébként édesapám gépét is formázzuk, neki nincs gondja, csak annyi, hogy irgalmatlan lassú már.
Olyan kérdésem lenne, hogy a vásárláskor volt rajta gyárilag win 8, amit persze frissítettünk win 10-re. Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom formázni CD nélkül? Valamint hogy teszem rá? Még a serialt sem tudjuk…
Nekem van CD-m (win10 OEM) így nálam ezzel nem lesz gond, csak bootolok és ennyi, de nála mit kell tenni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66747) Fortclay


Fortclay
csendes tag

Nálam végleg elvágta magát az MS. Tegnapelőtt délután felraktam friss telepítéssel, legális termékkulccsal. Azt hagyjuk, hogy miért kezd el magától felrakni olyan appokat, mint Candy Crush és társai. Hiába töröltem le , mindig visszamásztak, körülbelül harmadjára tűntek el. Az Edge néha úgy döntött, hogy nem tölti be az adott oldalt, a képmegjelenítő ilyen 15 másodpercig gondolkozik egy-egy fájl megnyitása után. Aztán jött még egy valamilyen frissítés, melynek hatására a rendszer fele magyar, a másik fele angol lett. Pl. az óra alkalmazás, számológép, stb. Az outlook nem volt hajlandó frissítés esetén sem jelezni, csak ilyen 5 perces késéssel, a One Note pedig be sem töltötte a jegyzeteket. Azt már hagyjuk is, hogy az is teljesen angolra váltott. Odáig már el sem jutottam, hogy az 5 éve nem használt Skypeot letiltsam, hogy ne csesztessen folyton, vagy felrakjak egy Office-t.
Dizájnban szerintem visszalépés történt, legalábbis szebb nem lett, de komfortosabb sem.
Egyedül a munkára használt laptopomon használtam még Windowst, de tegnap az is lecserélődésre került eme affér hatására a szintén frissen megjelenő Ubuntu 17.10-re. Felraktam, újraindítás után a nyelvet leszinkronizálta és már dolgozhattam is. Nem kell semmit babrálni, felesleges cuccokat tíltogatni, vagy kettőt frissíteni a frissen kiadott iso-n... Otthoni gépemen Archot használok. Nincs egy erőgépem, i5 6GB rammal, de azért egy képmegjelenítésre talán alkalmasnak kellene lennie, kedves MS... :W

[ Szerkesztve ]

(#66748) Grawens válasza tomp (#66704) üzenetére


Grawens
senior tag

Úgy néz ki megoldódni látszik a dolog, eddig nem jött elő a rendszertálcás semmi nem működős bug.

Tegnap az egyik PC-n minden mindegy alapon elkezdtem letörölni a drivereket. Észrevettem, hogy amint letöröltem az AMD vga drivert, észhez tért. Feltettem a legfrissebbet (17.9.3), nem volt jó. Próbáltam egy régebbit (17.4.4), nem vált be. Végül hagytam, hogy a WU töltse le és ezzel (22.19.677.257) [kép] most úgy néz ki, hogy nem jelentkezik a bug. :U

(#66749) Geth válasza Grawens (#66748) üzenetére


Geth
addikt

A legfrissebb a 17.10.1 (október 10).

(#66750) Grawens válasza Geth (#66749) üzenetére


Grawens
senior tag

Nálam arra "non-whql"-t jelez.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.