Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) #68216320


#68216320
törölt tag

Fel lehet tenni tiszta telepítéssel egy olyan gépre, amin még nincs semmilyen win licensz? Kipróbálnám, mielőtt megveszem.

(#13902) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Srácok... Miért van az ,hogy a skype fülesen szól minden más meg hangszórón? Hogy tudnám beállítani hogy minden fülesen szóljon ha bedugom? Egyszerűen nem találom sehol.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#13903) Milestone2 válasza Воланд (#11247) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szia Woland_y2k! Meg tudod mondani mi a Wifi Sense magyar megfelelője, meg merre találom a beállításokban?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#13904) t72killer válasza AMD_ok (#13878) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha torrent, akkor az utorrent lesz a nagy zabagép.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13905) Partyface007 válasza #68216320 (#13901) üzenetére


Partyface007
őstag

természetesen

(#13906) schawo válasza #68216320 (#13901) üzenetére


schawo
titán

Igen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13907) #68216320


#68216320
törölt tag

Köszönöm. Még annyi, hogy Rufus-al az ISO-ból lehet pendrive installt csinálni, vagy tölthetem le újra a tool-al és majd az?

(#13908) zolisx4


zolisx4
őstag

Nekem idáig tartott az öröm valami nem stimmel [link]ezzel a hibával újra indul erre van megoldás?

ATI EEU PnP start/stop failed és néha ez is elő jön :F

[ Szerkesztve ]

(#13909) AMD_ok válasza krealon (#13899) üzenetére


AMD_ok
őstag

Hat ez az, hogy beleneztem, es semmi durva, bar sztem nem latom az osszeset...volt egy restart is, hatha csak osszegabalyodott valami, de fel ora utan ujra 95 % os mem terhelesnel jarok... (System visz el 400 megat, a tobbi messze-messze alatta, 40-50 mega es az alatt az osszes tobbi)
Mi lehet ez?

mod: torrent 60 mega.... (win 7 alatt "nyugalmi allapotban" sose ment 3 giga fole a terhelesem)

[ Szerkesztve ]

(#13910) Doky586 válasza zzola (#13898) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az msdn dvd-vel ( ) lehet frissíteni is vagy azzal csak clean install-t lehet csinálni?

Abban a start menü ikonos regisztrálós igénylő-reklám izében nem vettem részt.

[ Szerkesztve ]

(#13911) Partyface007 válasza #68216320 (#13907) üzenetére


Partyface007
őstag

nem használtam még soha de ez is csak egy iso, miért ne lehetne?

én speciel ezzel csináltam bootolható pen drive-ot még 8.1 alól az iso-ból de ha te ezt preferálod akkor biztos megy azzal is..

(#13912) F_Zolee válasza F_Zolee (#13896) üzenetére


F_Zolee
veterán

Plusz olyan gondom van, hogy elindítanám az Edge-t és bezáródik pár mp után magától. :F Mitől lehet? Mert nem az az alapértelmezett böngésző?

(#13913) Partyface007 válasza zolisx4 (#13908) üzenetére


Partyface007
őstag

élnék a gyanúperrel hogy az ati driver nem jó

töltsd le a legújabb amd-s drivert link

a mostani uninstall és utána tedd fel amit linkeltem

(#13914) Ghard


Ghard
őstag

Creative Win 8.1 X-Fi driver megy Win 10-en? Sajnos csak októberben lesz hivatalosan támogatott.
Ezek a típusok érdekelnek:
Sound Blaster X-Fi XtremeMusic
Sound Blaster X-Fi Fatal1ty
Sound Blaster X-Fi Elite Pro
Sound Blaster X-Fi Platinum
Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro

(#13915) asturel válasza AMD_ok (#13909) üzenetére


asturel
őstag

uTorrent nalam win7-en is alig evett 100-200MB ramot kozben a fajlok szepen cachelodtek amit task manager nem cachekent irt, mindig ilyen 90% memoria kihasznaltsagom volt, de amint valaminek szuksege volt ramra megkapta es low memory warningom se volt. Windows 10-en is hasonlo a helyzet. (GTAV inditas elott 12G used volt, miutan kileptem meg csak 8G). (pagefile ki van kapcsolva)
btw systinternals-nak van rammap nevu programja, az jol mutatta ezeket (win10-en meg nem probaltam). Win10-en nem megy :/

[ Szerkesztve ]

(#13916) AMD_ok válasza asturel (#13915) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nekem meg most dobalja a keves memoria hibauzit sorozatban. Nem banom en, hogy annyira hasznalja, csak 8 gigat tudjon mar beosztani, es ne uzengessen nekem, hogy zarjak be ezt-azt....Mikor a 7 3 giganal tobbet sose evett alapjaraton....jatekoknal ugrott fel 5-7 giga koze, de a 8-at meg se kozelitette sose. Meg kiderul vegul, hogy az ajanlott mem legalabb 16 giga a win10-hez :P Erdekes ....

[ Szerkesztve ]

(#13917) moonguru válasza #68216320 (#13901) üzenetére


moonguru
őstag

Igen!

Windows 10 Enterprise Now Available

Windows 10 Enterprise 90 nap (angol)

Monitor Guru!

(#13918) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pár praktikus infó a tiszta telepítéshez:

1. Ezek a frissítések jönnek le:
Defender definíciók
KB3074678
KB3074686
KB3074683
- közvetlen hivatalos letöltőlinket nem találtam hozzájuk:(

2. Ezeket az appokat lehet eltávolítani DISM-mel:

Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.3DBuilder_2015.624.2254.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.Appconnector_2015.707.550.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.BingFinance_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.BingNews_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.BingSports_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.BingWeather_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.Getstarted_2015.622.1108.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.MicrosoftOfficeHub_2015.4218.23751.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.MicrosoftSolitaireCollection_3.1.6103.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.Office.OneNote_2015.4201.10091.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.People_2015.627.626.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.SkypeApp_3.2.1.0_neutral_~_kzf8qxf38zg5c
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.Windows.Photos_2015.618.1921.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.WindowsAlarms_2015.619.10.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.WindowsCalculator_2015.619.10.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.WindowsCamera_2015.612.1501.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.windowscommunicationsapps_2015.6002.42251.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.WindowsMaps_2015.619.213.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.WindowsPhone_2015.620.10.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.WindowsSoundRecorder_2015.615.1606.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.WindowsStore_2015.701.14.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.XboxApp_2015.617.130.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.ZuneMusic_2019.6.10841.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /image:d:\wim /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:Microsoft.ZuneVideo_2019.6.10811.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe

3. A frissítések integrálásához-appok kibuherálásához az új DISM verzióra lesz szükség, ami a win8.1-ben van, nem jó.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13919) agresszor válasza Milestone2 (#13903) üzenetére


agresszor
csendes tag

Wi-fi segéd
[link]

(#13920) XZoli


XZoli
aktív tag

Windows helló működik valakinél, milyen kamera kell hozzá? :C

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#13921) Assdak


Assdak
őstag

Külső féltől származó illesztőprogramot szeretnék telepíteni, azonban a speciális rendszerindítás már nem ugy megy mint az előző verzióknál. Shift+reboot, kiválasztom a megfelelő opciót, majd reboot. Na eddig itt ezekután betöltődött windowsig, és ott kiválasztotta az ember hogy mit akar csinálni. Jelenleg viszont már úgy megy, hogy egy speciális boot képernyőt tölt be még windows indítás előtt, ahol ki lehet választani, hogyan akarjuk indítani a windowst. Ezzel nem is lenne baj, viszont mikor ezen a boot képernyőn vagyok, olyan, mintha az usb portok le lennének tiltva, így nem tudok választani. USB legacy support be van kapcsolva biosba, és máshol megy is minden ahogy kell.
Ki tudná más is próbálni, hogy mindenkinél ilyen e? Illetve van más mód 3rdp illesztő programok telepítésére?

(#13922) agresszor válasza XZoli (#13920) üzenetére


agresszor
csendes tag

RealSense camera kell hozzá.

(#13923) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Erőlködtek a hegyek, de kisegér született. :(
Több memóriát eszik, mint a Win7 +15%.

Youtube CPU +100%!!!! :O :( Win7 alatt 18-25% most 25-99%!!!!!
Ez még az alfa teszt verzió.

De legalább a gép elindult.
Egy hónapos Dell laptop I3-5005U, 4Gb Ram, Intel 820m, frissítés egy óra tizenöt perc.
A színvilága amit rá erőlteti a telepített programokra az egy katasztrófa, pld. egy lejátszó (MP Classic) fehér keret kiégeti az ember szemét. A hülye böngészője is vakít, vagy korom fekete ízlésük szakértelmük, az optimalizálásra a szem védelmére a komfortos használatra 00.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#13924) wjbhbdux válasza Sztlaci (#13923) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Edge-ben már lehet feketére állítani, talán majd kiterjesztik a rendszerre is később

/s

(#13925) agresszor válasza Sztlaci (#13923) üzenetére


agresszor
csendes tag

"Több memóriát eszik, mint a Win7 +15%."
Nálam nincs ilyesmi.
"Youtube CPU +100%!!!! :O :( Win7 alatt 18-25% most 25-99%!!!!!"
Nálam nem, sőt, jelentősen javult a CPU terhelés. Bár én nem használok szutyok intel IGP-t, a HD5500 is egy kalap f*s, ezek szerint továbbra se tudnak (vagy nem akarnak ) tisztességes drivert írni.

(#13926) zoltan6 válasza agresszor (#13922) üzenetére


zoltan6
őstag

ja 100 ezerért :Y meg éppen sehol nem kapni,intelnél 99$+ áfa vám stb. de goggle kidobott egy régebbi ebay-es találatot 89 ezer ft-ért.[link]

(#13927) nicu71


nicu71
addikt

Sziasztok még most "szokom" a 10-est :) egyvalamire nem jövök rá,és egyuttal nagyon hiányzik a charm bar a 8.1 ből!!!! Tehát hogy lehet a leggyorsabban átváltani a második képernyőre? /a Win+P- kombináció helyett/

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#13928) katarn67


katarn67
csendes tag

Hát ez a Windows 10 eddig rémes.

- A címsor minden programnál fehér, nem igazodik a téma színéhez mint a 7-nél, 8-nál.
- A Személyre szabásnál nem lehet saját színt beállítani, csak az előre beállítottak közül lehet választani. A szín erősségét sem lehet állítani.
- A letöltött témákhoz már nem lehet hozzá adni saját képeket (?).
- A Start menu igazából csak a Modern felület lekicsinyített, összevont változata. A "Minden alkalmazásnál" túl nagyok az ikonok, emiatt sokáig tart legörgetni. A semminél persze jobb.
- A Start menu késéssel nyílik meg.
- Lassú bootolás.
- A programok is lassabban futnak.
- A minimalista design-t sikerült még puritánabbra, unalmasabbra tervezniük.
- Látszik, hogy ez is táblagépkre lett tervezve, PC csak másodlagos volt.
- Az új böngészőből sok alapvető dolog hiányzik, primitív.
- Az automatikus frissítéseket nem lehet kikapcsolni, ez a régebbi gépeket nagyon le fogja lassítani.

(#13929) King Unique válasza nicu71 (#13927) üzenetére


King Unique
titán

Kivették, ahogy sok más egyéb (jó) megoldást is, így szerintem a gyorsbillentyűn kívül más lehetőség nem marad... :(

Nekem azt meg tudja vki mondani, hogy mit takar a Windows 10 "Multiple Editions" , ez vmi Home / Pro verzió, vagy mi a fene :F

(#13928) katarn67: hát van, mindenkinél előjön vmi...én már korábban megmondtam, hogy nem sikerült ezt annyira eltalálni, de persze leoltják az embert, hogy majd javítva lesz, folyamatosan fejlesztik, szolgáltatás stb. Várj türelmesen, más egyebet úgy sem tehetsz + állítólag hamarosan jön hozzá vmi service frissítés, ami gondolom javít egy rakás hibát.
"Látszik, hogy ez is táblagépkre lett tervezve, PC csak másodlagos volt."
Emiatt a 8-ast fikázták mindig is, bár szerint ott, mivel különálló volt a desktop, meg lehetett emészteni. A 10-es hivatalosan már jobban az asztalra összpontosít, bár ez az egybemixelt desktop+modern ---> on desktop felállás, tablet mód lehet kicsit fura...

[ Szerkesztve ]

(#13930) agresszor válasza King Unique (#13929) üzenetére


agresszor
csendes tag

"Nekem azt meg tudja vki mondani, hogy mit takar a Windows 10 "Multiple Editions" , ez vmi Home / Pro verzió, vagy mi a fene :F"

Igen, pontosan az . home és pro egy telepítőmédián.

(#13931) King Unique válasza agresszor (#13930) üzenetére


King Unique
titán

Aha, akkor az kafa. :K
DreamSpark-ban nézegettem, meg ott van az Education verzió, ami ezen leírások alapján [link], [link] tartalmaz néhány extra funkciót:
"megerősített adatvédelemmel és biztonsági megoldásokkal"
"hasonló az üzleti verzióhoz, ugyanis több lehetőséget ad a biztonsági funkciók és a frissítések telepítésére"

Nem tudom ezek pontosan mit takarnak, de lehet inkább ezt lenne érdemes választani, vagy a Pro, még eldöntöm...?

Köszönöm a választ. :R

(#13932) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Arról volt már szó, hogy ha taskbar-ról szeretnék bezárni egy ablakot/programot, akkor ott a jobbklikk menüre néha súlyos másodperceket kell várni, hogy előjöjjön. Elég idegesítő. Ugyanez a gond a "start menü"-vel is.
Természetesen nem a hardver a gond és előző verziónál is megfigyeltem ugyanezt.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13933) Assdak válasza katarn67 (#13928) üzenetére


Assdak
őstag

"- A címsor minden programnál fehér, nem igazodik a téma színéhez mint a 7-nél, 8-nál."

- Erre van valami megold's, itt a forumban is t0bbsy0r linkelték.

"- A letöltött témákhoz már nem lehet hozzá adni saját képeket (?)"

-De lehet

"- A Start menu késéssel nyílik meg."

-Ez mondjuk nálam nem jelentkezik

"-- Lassú bootolás."

-Szintén belefutottam. Telepítő MBR nek partycionálta az SSD-t. GPT re konvertálva fast bootal most gyorsabb mint 8.1 volt.

"-- A programok is lassabban futnak."

-Ilyen probléma nálam szintén nincs, sőr mintha minden gyorsabb lenne, és hamarabb töltődne be. A metros appok pedig ezerszer gyorsabbak.

"- Az automatikus frissítéseket nem lehet kikapcsolni, ez a régebbi gépeket nagyon le fogja lassítani."

-ki lehet kapcsolni.

(#13934) arcitec válasza Assdak (#13933) üzenetére


arcitec
addikt

Egyetértek mindennel, valóban gyorsabb mint elődei , telepítés után párszor volt hgy talán lasabban állt le, de a boot gyors szinte pill allat jön az asztal persze akkor még dolgozok a háttérben ezerrel.
Az Edge böngésző sajnos még nincs kész pl a norton beépülőket nem engedi.Ezt nem nagyon értem miért van így miért nem csinálták meg, vagy egyáltalán elkészül ? Nem lenne jó ha nem. ( mert másik bömngészöt kell használni hah marad a chrome vicc)

Kérdezném :

1. Nálam a particio nem volt gond mert upgradelt de mi az MBR vs. GPT hol lehet biosban?
2. Az automatikus frissítéseket hol lehet kikapcsolni

Nálam mindig szólt hogy vannak .. ez itt hogy van? Értesítés újraindításról?, hümm érdekes a megfogalmazása.
Összességében jó a win10 pláne ha teljesen elkészül kicsit olyan lett ( kicsit ) mint a Dirt Rally mióa lehet használni és majd csak az ősszel lesz kész ..

Köszönve

(#13935) wwenigma válasza Ghard (#13914) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Daniel_k driver, creative forumon van topik. Audigy4 pro is megy. ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13936) Vistaboy válasza katarn67 (#13928) üzenetére


Vistaboy
veterán

"A "Minden alkalmazásnál" túl nagyok az ikonok, emiatt sokáig tart legörgetni. A semminél persze jobb."

Rákattintasz az egyik betű összefoglalóra, és láss csodát, feljön a komplett ABC, ahonnan egy kattintással kiválaszthatod, amit szeretnél:

Nekem meg épphogy tetszik ez a megoldás, nem kell állandóan előhívnom a kezdőképernyőt, hanem mindent egy helyen megtalálok.

A többiben nagyjából egyetértünk, a fehér címsorok engem is idegesítenek, legalább az aktív ablak lehetne olyan színű, amit beállítasz. Mondjuk nekem elég az a paletta, ami van, nem hiányolom a teljes RGB színskálát. Ami az Edge-et illeti, azt ugyanaddig használtam én is, mint az Explorert: amíg letöltöttem a Chrome-ot. :) A minimalista design annyira nem zavaró, megszoktam már Win8 alatt, engem a funkcionalitás, sebesség és stabilitás érdekel, abban pedig nagyjából hozza a 8-as szintjét, később pedig javulni is fog.

Ami viszont nálam nincs jelen, az a lassú boot, start menü is gyorsan nyílik meg, a programok is jól futnak - akad persze pár, ami nem működik, de ez minden új OS esetén így van. Az automata frissítés pedig még nálam nem okozott komolyabb gondot, a Win8 alatt is engedélyezve volt.

Nagyjából ennyi, bár még csak egy napja használom, de azt kell mondjam, nekem tetszik. Akad pár dolog, ami nem ott van, mint a Win8 esetén - pl. a képernyőkímélőt 10 percig kerestem -, de ha egyszer megvannak, megjegyzi az ember.:)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13937) tomp válasza Sztlaci (#13923) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a laposomban egy i3-as 2330M van egy intel hd3000-es igp-vel+gf 520mx-el. Alapesetben az Intel megy így a böngészéskor is. Yt fullhd html5-el max 20%-os a proci a Win10-nél.
Ott erősen driver gond van! Maga a rendszer lehet, hogy több memóriát eszik mint a 7, de az Xp is többet evett mint a 95-ös. Viszont a programok már kevesebbet esznek. Win8.1-nél FF 15megnyitott lappal már az 1gigát nyaldosta. Most alig több 500megánál.

(#13938) peestike


peestike
senior tag

nézegettem ezt a 10-et, hogy ki kellene próbálni, de ez visszavetett: [link]
remélem service pack 1-ig valamerre alakul a dolog, aztán hátha. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#13939) SirRasor


SirRasor
őstag

Kész, ennyi volt. Nálam most verte ki a biztosítékot, mert a Talos principle-ben és GTA5-ben is random időközönként brutálisan belassul, pedig nincs béna gépem.

Visszaálltam 8.1-re. Majd ha normálisan fog működni (minimum fél évnyi javítgatás), akkor váltok. Azért furcsa, hogy eleinte egyik windows se működött rendesen. Talán az egyetlen kivétel a 8.1, ami megint csak nem kivétel, mert 8.0.. :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#13940) caris1 válasza SirRasor (#13939) üzenetére


caris1
tag

A Talos Principle nálam hibátalnul fut.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#13941) viralmind válasza Tyrel (#13781) üzenetére


viralmind
aktív tag

Nah nalam epp az ellenkezoje van.Van egy asztali pc amin hibernalas van beallitva, szepen el is megy hibernacioba a beallitott ido utan/1 ora/ , azonban pontosan 30 perc utan hibarnalasbol! felebred.Nincs engedelyezve az alvas , hibrid alvas, siman hibernacio van.A pc raadasul wifi kartyaval csatlakozik tehat a magic es egyeb packet kizarva , biosban is tiltva es halokartyakon is.Minden a pc-hez csatlakoztatott usb-s , es egyeb eszkoznel le van tiltva az alvo modbol valo ebresztes , de mint irtam amugy sem alszik a gep hanem hibernalva van.Utemezett feladatok atnezve semmi nem ebreszthetne fel.Mar minden energia management beallitast atneztem , es nem jutottam elobbre, hogy miert ebred fol a gep raadasul pont 30 percenkent.Az event manager-ben van nyoma az ebresztesnek , azonban az ebresztes okakent "ismeretlen muvelet" van feltuntetve tehat ezzel sem vagyok elorebb.

(#13942) SirRasor válasza caris1 (#13940) üzenetére


SirRasor
őstag

Az nem számít. Sok embernél sok minden rendben megy. Sok embernél meg sok minden nem. Az, hogy éppen nálad valami jól megy, ami nálam nem, az engem nem nagyon vigasztal :U

Make Love not war!

(#13943) #41133696


#41133696
törölt tag

Start menüben:

Ikonok kicsire állítva másnak is így néz ki? Ébresztés után, eddig nem volt ez.

[ Szerkesztve ]

(#13944) agresszor válasza King Unique (#13931) üzenetére


agresszor
csendes tag

Ha otthonra kell, nem a szervezetben akarod használni, akkor nem látom sok értelmét, hogy az education verziót tennéd fel. Azokat a feature-öket tartalmazza, mint az enterprise, pl választhatod a LTSB service branchet. De akkor pl le kell mondanod olyanokról, mint az edge.

Meg van WindowstoGo Creator, AppLocker, Direct Access, Branch Cache, Credential Guard, Device Guard.

[ Szerkesztve ]

(#13945) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Azt hol tudom megnézni,hogy a frissítés mikor érkezik?
Mert már annyi mindenki mondja,hogy megkapta.
Gondolom a prof.-ra később jön.

win7 prof.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#13946) kengyel válasza hódmaci (#13945) üzenetére


kengyel
nagyúr

Startmenü---Gépház---Frissítés és biztonság. Itt rá is kereshetsz manuálisan, ha talál akkor telepíti.
Nekem is a Prof.-van fent, de csak 2db frissítés érkezett.
Remélem erre gondoltál ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13947) agresszor válasza agresszor (#13944) üzenetére


agresszor
csendes tag

Bocs, benéztem. LTSB nincs Education-re, csak Enterprise-ra.

(#13948) hódmaci válasza kengyel (#13946) üzenetére


hódmaci
senior tag

Igen valami hasonlóra
csak win 7 van fönt nekem és nem win 8.1

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#13949) kengyel válasza hódmaci (#13948) üzenetére


kengyel
nagyúr

Elég ha beírod a keresőbe, Windows Update.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13950) hódmaci válasza kengyel (#13949) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ott csak 1 választható van:

-skype

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.