Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Dr. Akula válasza #93794560 (#14394) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Elvileg OEM a lemez, mégis kér kulcsot. Ilyenkor mi van?

(#14402) Dr. Akula válasza peterk (#14399) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor keresek egy N-es imaget, hátha.

(#14403) cog777 válasza fahrii (#14363) üzenetére


cog777
senior tag

En minden telepitest ugy kezdek hogy van keznel halozati kabel :D igy a drajvereket tuti hogy le tudja a rendszer / letudom tolteni :))

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#14404) alratar válasza cattus (#14344) üzenetére


alratar
addikt

Vagyis, ha megveszem a dobozost, annyi gépre rakom fel amennyire akarom és nem lesznek alaplap függők ( OEM)!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14405) peterk válasza Dr. Akula (#14402) üzenetére


peterk
senior tag

Ja, próbáld meg. Arra is figyelj, hogy sima vagy pro legyen, olyan, amilyen volt.

(Az előző postomban természetesen nem win6, hanem win7-ről van szó. :) )

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#14406) Nordekk


Nordekk
tag

A Windows telepítés végén lévő beállításokat (ahol lehet választani a "gyorsbeállítások" vagy a "testre szabás" között) lehet később módosítani valahol?

(#14407) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Szerintetek érdemes frissíteni Windows 10-re, vagy várjak még vele?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14408) Calogero


Calogero
addikt

Frissítéssel áttértem éni Windows 10 Pro-ra 8.1 Pro-ról.
Minden rendben ment, csak a Audigy 2 ZS-hez nem talált driver-t.

(#14409) tope válasza freelanced (#14407) üzenetére


tope
addikt

AMD-s gépeken van főként kisebb-"nagyobb" probléma, egyébként megéri ismerkedni vele, kérdés mire használnád.

[ Szerkesztve ]

(#14410) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Ma feltettem a 10 est.
i3 as laptop lenovo 4G Ram mal.
Simán települt nincs fagyás jelentősen gyorsabb a gèp.
Pendrive t simán felismerte onan simán olvas okos tv re akadás mentesen küldi a filmet.iletve a gèpen lèvő hd filmet simán lejátszotta a tv n.
Ami a lènyeg 8.1 nél állandoan ledobálta a wi fit .
Délután ota nem tapasztaltam ilyen hibàt👍

Samsung S22+

(#14411) simon7012 válasza freelanced (#14407) üzenetére


simon7012
aktív tag

Ha eltudsz viselni még pár furcsaságot akkor igen, mert úgy egyébként nincs gond vele... :K

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#14412) cattus válasza alratar (#14404) üzenetére


cattus
őstag

Én úgy tudom, hogy egy licencet egyszerre csak egy gépen használhatsz. A dobozos abban különbözik az OEM-től, hogy átviheted másik gépre.

Do the thing!

(#14413) yodamester10


yodamester10
őstag

Na most rákezdett,hogy bf4 kidobál direcx hibával egy nap többször is.

(#14414) justaview válasza alratar (#14404) üzenetére


justaview
őstag

Egyszerre csak egy gépre!

(#14415) rumkola válasza Nordekk (#14406) üzenetére


rumkola
veterán

soha többé nem lehet módosítani, mint ahogy az eddigi oprendszereknél sem lehetett

(#14416) mefistofeles válasza tope (#14409) üzenetére

Így ez sem igaz!
AMD-s gépem van és a 10240-es build óta minden kifogástalan. Már az aktivált win 10 van fent és egy driver sem kellett, minden műxik, gyors és stabil!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14417) junior11


junior11
veterán

Ha még a másik gépem nem jelzett, hogy elérhető rá a W10, a softwaredistribution/download mappa törlése és a wuauclt.exe /updatenow jóváhagyása után ugyan elkezdi tölteni a WU-ben, de rögtön le is áll, hibára hivatkozva, ezt eljátszva már vagy 15x sikertelen telepítésként. Mi lehet a hiba? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14418) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Ti hogy vagytok vele megelégedve? Én tegnap raktam fel. Eddig furcsa még. Ez az új start menű stb. :D Viszont mintha gyorsabb lenne a net vele. Sokkal rugalmasabb

(#14419) semetka


semetka
őstag

Nekem nagyon tetszik hogy több asztalt meg lehet nyitni :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#14420) torma1981 válasza semetka (#14419) üzenetére


torma1981
veterán

Azt hol pontosan? Még nagyon szokni kell. :D Tudtok jó bill kombinációkat?

(#14421) KisBundi válasza kisfiu87 (#13298) üzenetére


KisBundi
őstag

Sajnos nekem alvó módba lép, de nem ébred fel. :( Vagyis felébred fél perc után, de akkor igazából újraindul.. :F

(#14422) Imi1981 válasza rumkola (#14398) üzenetére


Imi1981
veterán

Most próbáltam és lehet mozgatni a könyvjelzőket! :K

(#14423) tope válasza mefistofeles (#14416) üzenetére


tope
addikt

Legalábbis nekem rám írtak, hogy AMD-s gépem van-e mert neki is olyan baja van, mint nekem.
AMD-s integrált videókártyákkal akad baj, nyilván nem mindenkinél.

UI: Egyébként nekem is mindent felismert a Win8.1-ről való váltás után.

[ Szerkesztve ]

(#14424) cattus válasza torma1981 (#14420) üzenetére


cattus
őstag

[link]

Do the thing!

(#14425) semetka válasza torma1981 (#14420) üzenetére


semetka
őstag

Keresés melletti ikon.

Más: Klassz hogy raktak bele image progit de ha berakok egy iso-ba csomagolt filmet a total media theatre-nek akkor nem játssza le, ki kell másolnom iso-ból :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#14426) Assdak válasza asturel (#14199) üzenetére


Assdak
őstag

AOMEI Partiiton Assistant

(#14427) torma1981 válasza cattus (#14424) üzenetére


torma1981
veterán

Hát ez nagyon baró. :D :P

(#14428) alfa20


alfa20
senior tag

sikerült beállítani végre a sötét témát:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize

mind két helyre DWORD:
AppsUseLightTheme
értéke: 0

vissza állításhoz értéket: 1-re

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#14429) cog777 válasza tope (#14409) üzenetére


cog777
senior tag

Bar en feltettem a legujabb Win 10-es drivert, de ezt leszamitva teljesen jol muzsikal az AMD videovezerlo a laptopban.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#14430) cog777


cog777
senior tag

Megerte teljesen ujratelepiteni, kiszortam a Lenovo sok vackat lemezrol es a memoriabol egyarant, igy szuzen 1.2 GB memoriat hasznalt a 64bites Win 10 ami nagyon jo!

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#14431) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Fontos. Off-ra mindkettőt.

(#14432) semetka


semetka
őstag

Nekem működik az alvás is szerencsére :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#14433) #14595328


#14595328
törölt tag

Leírnám az eddigi tapasztalataim, mivel elég vegyes a kép a hozzászólások alapján. Valaki írta korábban, hogy azok is írhatnának, akiknél minden simán ment, hát íme:

Eddig 5 gépre sikerült feltelepíteni a 10-est, ebből 2 Pro és 3 Core.

Lenovo Miix 2 8": Lefoglalt OS, Windows Update-tel frissítve minden probléma nélkül. Frissítés után nyomtam egy visszaállítást, így a Lenovo-s szemetek is eltűntek róla. Sebessége jobb, mint 8.1 alatt volt. A modern IE még kicsit hiányzik, de ha fejlődik az Edge, nem lesz rossz szerintem. Könyvjelző szinkron nagyon hiányzik.

MacBook Pro: Windows 7 Ultimate lett frissítve, 28.-án telepítettem fel rá, így nem Update-en keresztül lett frissítve, hanem a Download Tool-al. Aktiválás után csináltam tiszta telepítést, ám ezt nem akarta aktiválni, így újra, előről a Win 7-től... A frissítés ismét sikerült. Bootcamp még nem kompatibilis Win 10-zel, de Win 7-es kompatibilitással elindítva mindent feltelepített és működik. Putty, TC, WinSCP, SafeInCloud, Notepad++, Visual Studio fut minden hiba nélkül eddig.

Lenovo N200 3000: Win 7 Home Premium szintén Download Tool-al, lényegesen gyorsabb, mint a 7-essel. Memóriakártya drivert kellett külön telepíteni, szépen felment a 7-eshez való.

Acer Aspire: Típusra nem emlékszem pontosan, de kb. a Lenovo N200-zal egy idős lehet. 7 Home Premium frissítve Tool-al, semmit sem kellett pluszban telepíteni.

Házi vegyes: Vista -> Win 8 Pro -> Win 10 Pro. Lefoglalt, Windows Update meghalt a telepítés közben, töröltem a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download tartalmát, majd parancssorban admin joggal: wuauclt.exe /updatenow.

Eddig nem találkoztam semmi komolyabb problémával, egyedül az Outpost Firewall Pro tűzfalat nem telepítettem, mert arról tudom, hogy nem kompatibilis. Viszont egy 2004-es Macromedia Fireworks rendesen működik :) Mind az 5 gépnél gyorsulást vettem észre, bár amelyikben SSD van, ott nem annyira látványos. A következő hetekben frissítve lesz még egy Samsung netbook (Win7 Starter), arra nagyon kíváncsi leszek, mert nem egy erőgép, sőt...

Én személy szerint elégedett vagyok az új OS-sel, van még mit fejlődnie, de jó az irány szerintem. Edge nagyon gyors, de nagyon fapados még. OneDrive sokkal jobban tetszett a 8-asban. XBOX átjátszás nagyon tetszik, végre nincs veszekedés a TV-n, ha játszani akarok :) BSOD eddig semmi, a Miix dőlt össze a kamera drivere miatt, amit vissza kellett állítani egy régbebbire, azóta az is megy rendesen (Megoldás itt)

[ Szerkesztve ]

(#14434) justaview válasza Imi1981 (#14422) üzenetére


justaview
őstag

Elmondanád, hogyan?

A Kedvencek sávban csak azt tudom mozgatni, ami megjelenik felül. Ami már jobb oldalon lefut (tehát túl lóg a felső sávon), az mozdíthatatlan !!!

(#14435) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Nemrég jelent meg a tálcán a windows 10 frissítési lehetőség nálam.Átnyálaztam a topicot de lenne egy kérdésem.
Sima win8.1 van a gépemen.Mire fog frissíteni?
Biztosra akarok menni mert anno 8-ról frissített nekem 8.1 pro-ra csak addig volt jó míg licenszet nem kért.Meg is szenvedtem hogy vissza rakjam a sima 8.1-et.Szóval ha befrissít nekem 10 pro-ra akkor hagyom a francba.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#14436) HaZse


HaZse
őstag

Mist ez komoly, hogy ennyi sok zöldfülű van és ennyireszer kell feltenni ugyanazt a kérdést?

EMBEREK! NYISSÁTOK már ki az összefoglalót! Nem olyan nehéz az. De látom, hogy ide mindenki úgy jön, hogy nem tud olvasni.

Számomra nagyon szomorú ez az egész.

Sőt elég sokan sírnak, hogy nem megy az update után xy dolog.

Arra senki sem gondol, hogy nem a rendszert kell szidni, hanem esetleg szétnézni a saját rendszerben és előbb ott szétnézni?

Hogy lehet, hogy jó sokan -akik nem írnak ide, vagy mint én már egy kicsit unalmas a sok buta kérdés. Elnézést, akinek nem inge....

Érdekes módon nekem pöccre felfrissült a rendszer és semmi problémát nem tapasztalok. Lehet, hogy azért, mert nem mókolt és hekkelt win volt az előző forrásom?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#14437) bobalazs válasza dh66e (#14435) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

simát home kiadásra frissit.

(#14438) zzola válasza dh66e (#14435) üzenetére


zzola
félisten

Home.

(#14439) dh66e


dh66e
veterán

Köszönöm srácok!

(#14440) mzso válasza gyomorHD (#14389) üzenetére


mzso
veterán

Kicsit segít. Bár inkább színez mint világosít. A nyolcasban jobb volt.

(#14441) Joci10 válasza justaview (#13858) üzenetére


Joci10
őstag

OK, és hatalmas köszi!
Kár, hogy a többi kérdésemre nincs válasz. :(

(#14442) mzso válasza rumkola (#14396) üzenetére


mzso
veterán

Hmm, ez elég pepecselősnek látszik.
Ráadásul nem tudom, hogy lehet visszaállítani a háttérképeket amiket váltogat a windows. Már nincs meg az a kezelő felület... Úgy látom csak egy képet lehet választani. Viszont a 8-astól örökölt beállításokkal megy.

(#14443) Kurt Hectic válasza mzso (#14442) üzenetére


Kurt Hectic
tag

Asztal jobbklikk -> Személyre szabás, vagy Gépház -> Személyre szabás -> Háttér, itt lehet beállítani a diavetítést.

(#14444) norti válasza Spancho (#14246) üzenetére


norti
addikt

"The graphics card must support the Fast Boot UEFI GOP" - magyarul, ha nem ilyen VGA-d van, nem tudod használni az ultra fast boot módot

(#14445) mzso válasza Kurt Hectic (#14443) üzenetére


mzso
veterán

Hmmm... Most így már látom, hogy át lehet váltani diavetítésre.
Látom már csak mappát lehet kiválasztani...

(#14446) #78032384


#78032384
törölt tag

Szerintem:
Félkész nagyon, látszik az iskolakezdési vásárlás miatt hozták ki most, aztán majd lesz egy év mire foltozzák.

Start menü: nekem a 8.1 start screen bejött, néhány csempe vagy all apps grid nézetben kategória nézetben gyorsan átlátható volt minden. Kár a többség nem értette és addig sírtak a régi start menüért, hogy most visszarakták a programlistát hadd scrollozzon az ember fel és le, talán majd még az XP ágasbogas menüjét is visszahozzák. Vicc. A charm bar eltűnése is fáj, most mindenhol hamburger menü és eddig win+c és láttam jó nagy betűkkel az időt is ha mást csináltam a szobában. Most oda kell mennem a géphez megnézni a tálcán hány óra. És a 8.1 start screen tetszett mikor kicsit szünetet tartottam a napi rutin desktop programok helyett, csak nyomtam egy win gombot és láttam a hátterem, a csempéket stb.

Metro appok: végre nem teljes képernyőn futnak, ez baromira idegesített desktopon. A scroll is függőleges lett, asztali gépen ez jobb, tableten rosszabb. Viszont továbbra is rettenet buták. A Photos belefagy egy könyvtár hozzáadásától. 8.1 alatt megnyitottam egy képet szépen minimálban csak a kép a lényeg és kattintásra jött elő a menüsor. Most menüsorral kezdi és kattintani kell eltűnjön én csak nézegetni akarok. Mail app mintha gyorsabb lett, ki tudja miért tették alapértelmezettnek hogy csak akkor jelöli olvasottnak ha másik levélre váltasz. Kapsz egy levelet elolvasod és bezárod az appot, a csempe továbbra is jelzi van egy új levelet pedig már nem új. Szerencsére át lehet állítani, de elsőre bosszantott. És inkább maradok a webes outlook.com-nál, ott megvan minden funkció.
People app: eltűnt minden facebook integráció, sehol semmi. A Windows Phone app helyett kicsit más Phone Companion lett. Eltűnt a Metro OneDrive app, most már csak explorer vagy weben keresztül lehet használni? OneNote eltűnt a jópofa köralakú szerkesztő, ami jobb klikkre jött elő.

Edge: beharangozták nagy dumával, aztán félkész bughalmaz, ígért feature-ök fele sehol, cserébe alapfunkciókat is kiszedtek. Nem tudsz előre-vissza swipe-olni! Back gombot kell nyomogatni mint a barbárok. És hosszan nyomva a visszát sem jön elő az előzmény.
Tabok thumbnailje hiányzik. Nem lehet tálcára szúrni. Új tab top sites csak 8 weboldal látszik, pedig alatta van hely 24-nek is. Pop-up testreszabás hol? Sehol.
Könyvelzőket nem húzta le MS fiókból, importáltam kézzel de tök hülyén mutatja a site neve alatt a teljes URL is, minek? Ha kikapcsolom Cortanát, nincs jobb klikkre keresés. Követésvédelmi listák sincsenek, mivel még kiegészítők sem, így csak reklámokkal együtt lehet netezni. Ahol lehet az olvasómód segít valamennyit. Ennyi is volt részemről egyelőre. Marad az IE11.
Az a kevés ember, aki most kipróbálja sírva menekül vissza Chrome-hoz, hiába egy bloatware már. Aztán az MS mire kihozza az igazi ígért szuper Edge-t, már késő lesz. Pedig pont az volt a cél a névváltással az IE rossz hírnevétől megszabadulni. Most a Spartan/Edge is már bűnben születik. És kivették a Metro IE-t, tableten, érintőképernyőn pedig az verhetetlen volt.

Apróbb bosszantó dolgok: Ablakok fejléce fehér fixen, nem lehet változtatni így baromi unalmas, a színes témák kinek fájtak Redmondban? Log in screen hátterét sem lehet cserélni. Hátterek rotálása pl. 10 vagy 30 perc van, 20 nincs.
Vicc az új metro settings 2 mp mire "betölt" és még utána ez:
Program eltávolítása: hagyományos control panel majd uninstall a program, ennyi
Új settings dolog: system aztán apps aztán várni 10 mp-t míg betölti a listát egy SSD gépen, hát nem tudom ezek a metro cuccok hogyan vannak megírva.

Az action centre quick actions gombokból miért csak 4 van, mikor az egész action centre egy óriási üres oldalsáv és van hely több funkciónak.

Végül ami jó: virtuális asztalok win-tab és win-ctrl-left (right), ablakok vékony szegélye (nem kell már registry-t piszkálni) az explorer új ikonjai nem rosszak

Ha lenne egy drága Surface Pro 3 gépem most baromi elégedetlen lennék. Érintéssel szerintem ez így fapados élmény. De még desktopon is meggondolom visszategyem a 8.1-et. Az Apple legalább amit kitalál látszik egy koncepció, az MS meg összevissza, előbb radikális lépés a 8-cal, az nekem se tetszett, javították a 8.1-gyel és azt kellett volna tovább csiszolni. Metro appok ne teljes képernyőn, a charm bar és hot corner opciós legyen. Meg a többi. Erre most a 10 egy teljesen öszvér megoldás, a régi XP/7 rajongók visszakapták a béna start menüt, de akiknek tetszett a 8.1 nekik teljesen kiherélték főleg érintős eszközről nézve.

[ Szerkesztve ]

(#14447) mefistofeles válasza HaZse (#14436) üzenetére

Valóban érdekes, hogy alapvető kérdéseket, néhány órán belül 10x is feltesznek emberkék. Volt itt nem egyszer, hogy 2-3 hozzászólással feljebb ott volt a válasz........

Amúgy pedig -ez kényes téma- de tény, aki nem eredeti rendszerről frissít annak hatványozottan jöhetnek elő hibák. Ez persze nem jelenti azt, hogy eredeti rendszernél nem lehet gebasz.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14448) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Aki frissítés után tiszta telepítést csinált annak aktiválódott automatikusan? Kell előtte deaktiválni(ha igen hogyan)? :D

(#14449) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Az miért van, hogy bőven 2GB felett eszik alapjáraton a Win10? (W7-ről frissítettem, nem tiszta telepítés)
Csak gyorsítótáraz mindenféle marhaságot, vagy ez nem normális? lőtte 800-1300MB között mozgott W7-en.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#14450) wwenigma válasza Calogero (#14408) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Daniel_k driver., Audigy support pack.

PH topik

Creative forum

Saját SB0610 (Audigy 4) is hiba nelkul mukodik.

mekker: az ures memoria pazarlas. Miert van 8G a gépedbe ha abbol csak 1et hasznalsz ki? Amugy a file cache szokta megenni, Cleanmem-mel tudod uriteni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.