Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) daczkó


daczkó
aktív tag

Ez a BitLocker se sieti el a rendszermeghajtó titkosítását, pedig csak 50Gb és abból ~35 foglalt.

/ignore wwenigma

(#13252) arcitec


arcitec
addikt

Az IE letöltéskor alul egy sávban felajánlotta hova töltsem le.
A win10 ezt a lehetőséget nem adja , lehet ezt állítani valahol?

(#13253) Lenry


Lenry
félisten

még mindig rossz. lassú az egész, fagy, Start menüt egyetlen alkalommal sem tudtam még megnyitni... :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13254) Dr. Akula válasza kezo0 (#13243) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Az ilyen Windows-t mégsem lehet jogtiszta Win 10-re frissíteni"
Ott a válasz.

(#13255) Lenry válasza F6nt0m (#13230) üzenetére


Lenry
félisten

256MB RAM-hoz is felrakhatsz 64 bites, nem ettől függ

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13256) Воланд válasza #65388800 (#13218) üzenetére


Воланд
titán

nem. foleg ceges oldalak miatt kellett meghagyni az ie-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13257) Kolondrum válasza Lenry (#13253) üzenetére

Elmúlik! NEkem is fagyott, de leszokott róla. Sőt már nem dög lassú az indulás meg leállás. Kicsit ülj felette, használd hátha!

Bakker, most tűnt fel, hogy nem fagy!

[ Szerkesztve ]

(#13258) kezo0 válasza Lauda (#13247) üzenetére


kezo0
addikt

Hát mondjuk én annak idején olvastam pár ezzel ellentétes hírt, de oké, tegyük fel, hogy így van. Akkor miért dobja fel a Windows Update azt, amit a screenshot mutat, és miért nem történik semmi még akkor sem, ha az ember további információt kér? Legalább annyit írhatna ilyenkor, hogy az Ön példánya nem jogtiszta, a Windows 10 beszerzéséhez ezt és ezt kell tennie...
(Megjegyzem, a KMS-sel aktivált Windows a Microsoft számára legálisnak látszódik, van neki rendes serial-je, folyamatosan, gond nélkül telepíti hozzá mindig az aktuális frissítéseket... Akkor honnan tudnák mégis, hogy nem jogtiszta?)

Meg aztán itt van ez is: [link]

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#13259) Kátai


Kátai
senior tag

Nektek milyen gyorsan tölt be a rendszer induláskor?Én egy kicsit lassúnak találom.

(#13260) exor válasza zsírsámán (#13236) üzenetére


exor
tag

tapipad egyaltalan nem működik, a drivert sem sikerült feltennem az asus oldaláról, és nem vált asztali és tablet mod között ha csatlakoztatom vagy lecsatlakoztatom a bill-t

(#13261) #27813376 válasza kezo0 (#13243) üzenetére


#27813376
törölt tag

Haveromnal kms-es 8.1-re siman ment fel, mukodik is neki.

(#13262) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Most szeretném frissíteni én is a lenovo laptopomon. Egyelőre tartok tőle. A kérdésem az lenne, hogy a dpi skálázást megoldották már rendesen? Jelenleg 8.1-en nagyítva van a full hd miatt, de az óra melletti ikonok szörnyűek és néha a megnyitott alkalmazások is elmosódnak (kompatibilitás fülön a képernyő méretezésének letiltása oldja csak meg)!

Köszi!

(#13263) tope válasza Kolondrum (#13257) üzenetére


tope
addikt

Még a végén nekem is elindulna a filmlejátszás MPC-vel rendesen, meg nem lenne zöld háttér Online videóknál.
Edge alatt most speciel elindul a Youtube, de kép nincs, meg lassítva/szakadozva megy, miért csinálja ezt ugyan.

[ Szerkesztve ]

(#13264) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok!

MSDNAA-s Win10-et szedtem le, de sehogy sem tudom egy USB stickre varázsolni. A Win7 és 8 esetén működött a Microsoft saját toolja, ezzel nem.
Ezt próbáltam, el is kezdi rá másolni, de még az elején kiírja hogy ISO kép kicsomagolása sikertelen.

Ezt is néztem, de ez elkezdi elölről leszedni az egész ISO fájlt, úgyhogy ezt inkább kihagynám.

Valakinek sikerült valahogy felvarázsolnia egy pendrive-ra úgy, hogy tényleg tudta telepíteni?

köszi,
Sleed

(#13265) maross válasza FollowTheORI (#13249) üzenetére


maross
veterán

Nem kovettem :B . Koszi, es az elotted valaszolonak is.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#13266) Lauda válasza kezo0 (#13258) üzenetére


Lauda
félisten

A microsoft sosem nyilatkozott olyat, hogy a warez windowsbol legalis windows lesz, ha frissitesz windows 10-re. Ha ezzel ellentetes hirt olvastal, akkor az a hir kacsa volt. Sokaknak eredeti windows-al sem dobta meg fel a frissites lehetoseget, ezert frissitettek a media creation tool-al. Azt kellene felfogni, hogy senkit sem erdekel, jogtiszta-e a rendszered, vagy sem, mert aztan sem lesz az. A kmspicos windows sosem lesz eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#13267) kezo0 válasza Lauda (#13266) üzenetére


kezo0
addikt

OK, de ez nem válasz a kérdésemre...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#13268) #65388800 válasza Sleed (#13264) üzenetére


#65388800
törölt tag

Próbáld meg azt, hogy leszeded ezt a programot: [link] Ez le is tölti és rárakja egy pendrive-ra. Aztán használod az MSDNAA kulcsot.

(#13269) poli27 válasza Sleed (#13264) üzenetére


poli27
veterán

Rufus 2.2

[ Szerkesztve ]

(#13270) Lauda válasza kezo0 (#13267) üzenetére


Lauda
félisten

Mire nem kaptal meg valaszt?

(#13271) FollowTheORI válasza daczkó (#13251) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha nem támogatja a hardvered (SSD gondolom) akkor nem is lesz annyira fürge. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13272) Sleed válasza #65388800 (#13268) üzenetére


Sleed
aktív tag

Szia,

Igen, ezt néztem, linkeltem is a hsz-emben. De ez marha lassú, pont ezt a lépést szeretném kihagyni ha van esetleg valakinek tippje hogy mivel lehetne kiírni.

Ha nincs más akkor ezt fogom használni.

(#13273) Sleed válasza poli27 (#13269) üzenetére


Sleed
aktív tag

Ezt használtam és ez írja a hibát.
Lehet hogy a leszedett ISO-m a hibás akkor?

(#13274) csixy


csixy
addikt

Nekem is sikerült az index cikke alapján kikérni a letöltést. A frissítés nem sikerült , hibával elszállt. Újraindítottam a masinát. Meglett a jobb alsó sarokban a windows10-es ablakocska,beregisztráltam a frissítést ... és most tart 13%-nál a windows frissítése a fájlok másolásánál. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#13275) zzola válasza Sleed (#13272) üzenetére


zzola
félisten

Rufus-al tudsz csinálni pendrive telepítőt, de fentebb már írták is...

(#13276) #65388800 válasza Sleed (#13272) üzenetére


#65388800
törölt tag

Igen? érdekes. Nekem 30 perc alatt letöltötte és fel is rakta pendrive-ra

(#13277) kezo0 válasza Lauda (#13270) üzenetére


kezo0
addikt

A #13258-ra.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#13278) FollowTheORI válasza kezo0 (#13258) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Onnan hogy a MS oldalán ez az aktiváció nem létezik... ez csak a te saját gépeden egy hack/emuláció. :)

A másik lehetőség hogy valid "lopott" OEM kulccsal van aktiválva valamelyik gyártótól, így átmegy a szűrőn. De ettől még nem lesz genuine. Csak aktivált.
(Persze értem, hogy a gyakorlatban ez a lényeg csak, nem a papír meg a jog.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13279) knuckle


knuckle
aktív tag

Sziasztok!

Nos lefrissítettem én is, eddig még jó tapasztalatok vannak :)
Bár biztos ami biztos, teljes rendszermentés van azért :))

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#13280) takessz


takessz
senior tag

Nekem is lassúnak tünik a betöltés így vissza raktam az eredeti win 7 addig azt majd késöbb ha lesz frissités 10 re vissza rakom :) Win 7 eredeti kulcsal lehet aktiválni úgy is

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13281) vlevi válasza zoltan6 (#13228) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos a Onedrivenak ezt a fajta mukodeset megszuntettek, valamelyik nagyon korai win-ben. Pontosabban nincs már integrált onedrive, hanem helyette szinte ugyanaza buta kliensprogi wan, ami win7 alatt is. Emiatt nekem sem fér rá a rendszerparticiora, berregteti is a masodik hdd-t bootolaaskor. Pedig nagyon jo volt ugy, hogy wmit nem nasznalatam, az csak inline volt meg. Törölni ne töröld, mert akkor a felhobol is torlodik.

(#13282) daczkó


daczkó
aktív tag

Ha titkosítom a partícióimat BitLocker-el, akkor az mennyire fogja vissza a teljesítményt? Elég sokmindent olvasni, érdekelne egy konkrét tapasztalat.

5400rpm es HDD-m van a notebookban.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#13283) csixy válasza knuckle (#13279) üzenetére


csixy
addikt

Én frissítés után meg fogom kérni , hogy telepítse magát szűzen újra és rugdossa le magáról a gyári x@rokat.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#13284) kezo0 válasza FollowTheORI (#13278) üzenetére


kezo0
addikt

Ahha... Nem az én gépem (nekem legális Windows van az asztali gépen és a notebook-on is). De akkor miért engedik ahhoz a géphez letölteni és telepíteni az összes Win7-frissítést? Miért csak a Win10-re frissítésnél "tudják", hogy nem jogtiszta?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#13285) Lauda válasza kezo0 (#13277) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudok megfeleloen angolul, ha leforditod nekem, szivesen reagalok a linkelt cikkre. Ami a lenyeg,a warez windows warez is marad.

Ingyenesen lehet frissiteni a windows 10-re egy evig, ez a lehetoseg nem valtoztatja meg az eppen hasznalt operacios rendszer legalitasat.

[ Szerkesztve ]

(#13286) FollowTheORI válasza kezo0 (#13284) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem a WU-nál nincs genuine ellenőrzés közben.
Ha aktivált a win megy, ha nem akkor meg nem... bár még azis lehet hogy nem aktiválton is megy, mert a biztonság a fő... max nem kapsz meg minden frissítést (a nem kritikus, vagy extra app frissítéseket).

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13287) FollowTheORI válasza daczkó (#13282) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Sima lemezen főleg 5400-on eléggé... persze CPU függő is.
Cégnél nálunk volt ilyen és hát... nem fényes.

Főleg az irás része szenved sokat... szóval ha sokat írsz akkor ott lesz nagy baj főleg.
Olvasásnál so so...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13288) Sleed válasza #65388800 (#13276) üzenetére


Sleed
aktív tag

Most megpróbáltam újra, most megy szépen. Az előbb egy órát állt 0%-on. :(

(#13289) t72killer válasza Sleed (#13264) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

végefelé találsz használható infót

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13290) belinho


belinho
senior tag

Üdv!

Felment a Win10, meg is van az első problémám, bekapcsolás után nem működik a billentyűzet.
Ha kihúzom és visszadugom egyből működik.
Valaki találkozott már ezzel vagy valami megoldás, mert most már kezd idegesíteni!

(#13291) 3franky válasza belinho (#13290) üzenetére


3franky
csendes tag

Nekem ugyanez volt tegnap az egérrel, de a mai napra elmúlt. Szerintem várj vele, hátha megjavul.

(#13292) takessz


takessz
senior tag

Üdvözlő képet ki lehet kapocsolni valahogyan nagyon zavaró??

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#13293) kezo0 válasza Lauda (#13285) üzenetére


kezo0
addikt

A kérdéseimre nem kaptam választ, nem a cikkre... Ha észlelik, hogy warez, akkor egyáltalán miért jelenik meg ez az üzenet a Windows Update-ben, ami a Win10-re frissítést kínálja fel? És miért nem működik legalább az a link, ahol a frissítés további feltételeiről lehetne tájékozódni?
(Amúgy a cikk lényege az, hogy a warez példányok tulajdonosainak is gond nélkül megy a frissítés, melynek végén jogtiszta, aktivált Windows 10 boldog tulajdonosaivá válnak. :) )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#13294) Mate válasza Lauda (#13285) üzenetére


Mate
nagyúr

Elvileg kínában kilehet így fehéríteni a win-t. Legalábbis az elején megemlítették ezt. Sajnos index és hasonló oldalak lehozták, hogy ingyen lesz mindenkinek a win, még kalózoknak is. Azóta hiába írta le már jó pár ember, hogy nem így lesz, nem hallják meg az emberek.

(#13293) kezo0: Megválaszolta a kérdésedet. Azért jelenik meg, mert warez win-t is lehet frissíteni, csak nem lesz aktivált és jogtiszta.

[ Szerkesztve ]

(#13295) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
ZENE-t, TV-t Xboxot hogyan lehet eltávolítani??? Sehogy se sikerül.. Ilyen ráderőszakolós feelingje van picit

(#13296) belinho válasza 3franky (#13291) üzenetére


belinho
senior tag

Tegnap még semmi baj nem volt, ma reggel kezdte el, akkor várok hátha magához tér.

(#13297) kezo0 válasza Mate (#13294) üzenetére


kezo0
addikt

OK, de akkor miért nem történik semmi a "Jelentkezés"-re vagy a "További információ"-ra kattintáskor?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#13298) kisfiu87


kisfiu87
tag

Nekem valamiért nem kapcsolja ki a kijelzőt tétlenség után a rendszer és alvóba sem lép automatikusan. Valaki tapasztalt hasonlót?

PSN ID: xnandor

(#13299) Lauda válasza kezo0 (#13293) üzenetére


Lauda
félisten

Mert senkit sem erdekel, hogy eredeti-e a win, vagy sem. ;)

Koszonom a forditast, ez esetben, az a cikk szinten kacsa. ;)

mate3553 :R

[ Szerkesztve ]

(#13300) Drizzt válasza bandras0226 (#13128) üzenetére


Drizzt
nagyúr

No, de a dobozost hol és mikortól lehet kapni? OEM-et már látok pl. Iponban, de dobozost még nsm sikerült kilesni.

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.