Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) k.kristof válasza aero. (#13491) üzenetére


k.kristof
őstag

Neked is ilyen problémád van, mint nekem? Sajnos egyelőre senki sem válaszolt rá, hogy mit lehet csinálni vele.

(#13502) Воланд válasza csizi90 (#13500) üzenetére


Воланд
titán

ha rakeresel a bitlocker-re, akkor ad ki talalatot?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13503) aero. válasza k.kristof (#13501) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem, nekem még az elején elhasal és jön a kis ablak. Semmi hibakód, csak szomorúan közli velem, hogy így jártál. Igazi Windows. :D

(#13504) Aarpok válasza csizi90 (#13489) üzenetére


Aarpok
őstag

Amennyire láttam az adott videónál a gomboknál megjelent CC kapcsoló majd rákattintva ki lehetett választani.Azonban ez is érdekes,mert volt olyan mappám amiben avi fájl mellett a felirat fájl is volt azt bezzeg nem húzta be sehogy.Sejtésem szerint inkább a beégetett feliratokat támogatja.

Аарпок

(#13505) Aarpok válasza #41133696 (#13499) üzenetére


Aarpok
őstag

Legtöbbet az amerikaiak kapnak ez van.

Аарпок

(#13506) csizi90 válasza Воланд (#13502) üzenetére


csizi90
aktív tag

Ilyen beállítások jönnek fel ha rákeresek:

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#13507) szundybence


szundybence
aktív tag

Nem kaptam választ a rendszergazda-jog különbségére a régi Windowsok és a W10 között. Tény, hogy például a TC-vel, hiába van rendszergazda módban elindítva, mégsem úgy működik. Érdekes, hogy ezt csak én szúrtam ki. Ezek szerint ti még nem használjátok semmire sem, csak felraktátok és szagolgatjátok?

(#13508) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Nem tudtam eldönteni hogy hova írjak mert két témát is érint a dolog, így megpróbálom ide először. Aztán ha nem ide való akkor majd átirányítotok.
Szóval adott egy laptop win 7-el legális professional regkulcsal, telepítette még július elején magát a win 10 update eddig rendben is van, regisztrálta a kérést e-mailt nem adtam.
A helyzet úgy alakult hogy eladásra került a gép és meg is vették, alapból eladni csak tiszta oprendszerrel adom, vagyis cleaninstall. Itt jön a kérdés hogy a win 7 update ismét lefogja tölteni ezt a kis alkalmazást ami upgradel majd win 10-re? vagy ez csak egyszeri lehetőség volt.
Köszönöm a válaszokat előre is, ha nem megfelelő helyre írtam, akkor kérek átirányítást oda ahová való.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#13509) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok! Van egy baromira nagy problémám. Mégpedig Itt az AMD oldalán a Drivers+Support fülön ami egész fent jobb oldalt található, ha arra rámész, akkor ott kijön,hogy van win 10-re AMD APU-s és AMD GPU-s driver. Igen ám, fel is tettem őtet, és semmi. csak a Catalyst control center van ott,amibe grafikát nemtudok állítani, és semmilyen 3d-s dolgot. Utána leszedtem az oldalukrol az autodetect utility progit, ami automatikusan kikeresi neked a legfrisseb drivert amit aztán letöltesz a progi segitségével,aztan meg feltelepited. Igen ám, csak az a baj,hogy az meg azt irja,hogy : Nemtalálható illesztőprogram a rendszeréhez. Nem érzékelhető támogatott AMD hardver. :O Na és most ilyenkor mit csináljak???? LÉci valaki, HELP Plíííízz

[ Szerkesztve ]

(#13510) oszi666 válasza r3dsnake (#12700) üzenetére


oszi666
őstag

Jah én is egy rendszeresen karbantartott rendszerre húztam fel, és flottul ugyanúgy megy minden.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#13511) wolfman válasza aero. (#13503) üzenetére


wolfman
veterán

Az igazi Microsoft termék nem omlik össze csak úgy magától. Előtte feldob egy ablakot és te nyomhatod meg az OK-t és majd csak aztán! :DDD

Egyébként van egy olyan gondom, hogy felpakoltam az Adobe Readert majd a winampot és a Total Commanderben a fájlok ikonjai még mindig a windows által megadott ikonok. Gondolom most egy kicsit agresszívebb fájltársítás került bele a rendszerbe, mert eddig mindig át is állította azokat a kívánt programok telepítése után. Ezzel találkozott már valaki?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13512) vg válasza szundybence (#13507) üzenetére


vg
addikt

talán ez válasz lehet neked:

(#13199) compass1997

Az adminisztrátor fiók és annak jogai miért vannak letiltva alapból Windows 10-en? :F
Csak így tudtam aktiválni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13513) #41133696 válasza #41133696 (#13454) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#13514) #97543424


#97543424
törölt tag

Szerintetek ha frissítek win 10-re win 7-ről a gigabyte hd 5450 vga vezérlőre találok hardvert?

(#13515) SpongyaBob válasza #97543424 (#13514) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szoftverre gondoltál ugye? Majd a win talál neked :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#13516) #97543424 válasza SpongyaBob (#13515) üzenetére


#97543424
törölt tag

Mert egyszer már volt fent aztán nem volt hang a számítógépen.

(#13517) Nordekk válasza Looserke (#13355) üzenetére


Nordekk
tag

Nekem megy rendesen, bár feszültséget még nem piszkáltam, de a venti szabályozást én is használom és jó.

(#13518) kengyel


kengyel
nagyúr

Már jövő hónapban, érkezik is a Windows 10 'Service Release 1' .

kengyel

(#13519) szundybence válasza vg (#13512) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R :R :R

(#13520) half333


half333
őstag

helló! igényeltem már kb 1 hónapja,kértem értesítést emailben,de eddig nem jeleztek,akkor már nem is fognak?

(#13521) egykori válasza egykori (#12792) üzenetére


egykori
őstag

Mivel látom, többeknél problémás még a W10 telepítése, használata és nálam sem változott ma reggelre semmi, így töröltem a regisztrációmat és mindent a gépről, amit a W10 tett fel.
Majd jövő héten valamikor ismét elindítom a folyamatot, hátha addig javul a helyzet.

(#13522) Milestone2 válasza half333 (#13520) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De, fognak, több hullámban érkezik a frissítés.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#13523) #10234880


#10234880
törölt tag

Légyszi, ERRE valaki valamit. Nagyon fontos. :((

(#13524) moonguru válasza Zilai81 (#13172) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Gondolom driver telepítéshez kell.

[link]

Ui:

Ugyanúgy működik az összes újabb Windowson is!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#13525) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Valami hiba van, nem tudom mi mert hiába megyek rá a hibakódra egyszerűen nem ad ki rá semmit. Hátha ti tudtok segíteni.
Lényeg Win 8.1 Proról (eredeti) akarok frissíteni, tudom hogy hullámokban érkeznek,de az Updater többször próbálkozott és sikertelen.

Win10 sikertelen

Választ köszönöm előre is.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#13526) RazoR


RazoR
veterán

Erre valaki? Illetve a Windows update miért áll 2 napja 4%-nál vajon?

[ Szerkesztve ]

(#13527) kisgyerek7


kisgyerek7
csendes tag

Sziasztok. Aki játékokat futtat windows 10 alatt az vett észre változást??
Nekem Pro 64 bitem van és némelyik játékba több fps-em van mint win7-el..

(#13528) Воланд válasza csizi90 (#13506) üzenetére


Воланд
titán

milyen gep ez?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13529) worxland válasza Razermazer (#13508) üzenetére


worxland
addikt

Nem egyszeri, egy évig még felajánlja.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13530) Воланд válasza vg (#13512) üzenetére


Воланд
titán

a beepitett rendszergazda fiok nem veletlenul vista ota tiltva van. helyette az uac van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13531) csizi90 válasza Воланд (#13528) üzenetére


csizi90
aktív tag

Toshiba Encore 8 tablet

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#13532) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Friss Win10 pro telepítés után, a Windows fel akarta rakni a VIA HD Audio driverét, de nem járt sikerrel. Azóta se próbálja. Valahogy direktben el tudom indítani azt én magam? (Alaplapgyártónál ill. Via Download Centerben nincs működő, normális driver.)

(#13533) vg válasza Воланд (#13530) üzenetére


vg
addikt

Szerintem Ő nem ezt kérdezte.

(#13534) zileut


zileut
tag

Sziasztok

Nálatok a Win 10 System (NT Kernel & System) nem használ több memóriát, mint korábban?
Nálam a win 8 alatt 20-30 mb-t, most 200-300 mb.

(#13535) LacckaGy


LacckaGy
csendes tag

Ugyan csak két napot "használtam", de az-az érzés kerített hatalmába, hogy itt már a gép akar engem irányítani, és nem én őt. Ezzel pedig nem kívánok megbarátkozni. Éjjel ment is vissza a jó öreg hetes. Az a gyanúm, hogy így is fog maradni. Kár, hogy teljesen lebutítanak mindent.

(#13536) RazoR válasza LacckaGy (#13535) üzenetére


RazoR
veterán

Pont ez az érzésem nekem is!

(#13537) mackosajt válasza Damage401 (#13525) üzenetére


mackosajt
addikt

80240020 a hiba kódja?
Topikon belül is többször le lett írva a megoldás. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#13538) csernak75


csernak75
senior tag

Most frissítettem, mi a hiba?

És csak újra indulgat... a töltő képernyőig jut és kezdi elölről :(

(#13539) half333 válasza Milestone2 (#13522) üzenetére


half333
őstag

kösz!

(#13540) mlinus


mlinus
őstag

Chrome használata közben nektek is megjelenik a homokóra(karika..) a kurzor mellett látszólag random időközönként?

[ Szerkesztve ]

(#13541) kengyel válasza mlinus (#13540) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nálam is megvan.

kengyel

(#13542) Menslee válasza csernak75 (#13538) üzenetére


Menslee
tag

Nekem is ugyan ezt csinálja folyamatosan de én már eléggé kezdem unni a dolgot. Most újratelepíti magát a cucc, ha így se jó akkor kuka és addíg elő se veszem amíg nem forrja ki magát a dolog :(

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#13543) szpal17


szpal17
őstag

Nekem valamiért nem tudja aktiválni az eredeti kulcsot a 8.1-ről a 10-re frissítés után. Hibakódot ír...
Külföldi fórumon azt írják, hogy leterhelt a server...
Lehetséges ez?

(#13544) Damage401 válasza mackosajt (#13537) üzenetére


Damage401
senior tag

Hallo,

Zseer vagy, köszönöm rákerestem itt. Egyből jó lett az élet. :) :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#13545) junior11


junior11
veterán

Az asztali gépemen még nem jelzett, hogy elérhető a frissítés, így manuálisan próbáltam, kitöröltem a Windows-softwaredownload mappát és a wuauclt.exe /updatenow begépelése után elkezdte letölteni a windózt, de a a telepítés előtt, folyton kiírja, hogy sikertelen. Ezt a folyamatot próbáltam, már vagy 7x is, de most már letölteni sem engedi, arra hivatkozva, hogy nincsenek telepítve az előző frissítések (melyek szintén a W10 votak, csak sikertelenül). Ilyenkor hogyan tovább? Vmi ötlet esetleg? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13546) vampire17


vampire17
addikt

Kozben megoldodott az aktivalas nalam is, amint folraktam a Sima Win10 Pro-t (nem az N-eset) egybol beaktivalta :)

Szuper minden, nekem bejon a 10, sokkal gyorsabb a 8.1 nel!

Valaki itt irta, h gondja volt az AMD driverekkel...

Nalam is volt egy gond, tudni kell, hogy nekem valamiert az SSD-m meg az alaplapom nem szereti egymast, ezert tiszta telepites utan a gyari AHCI driver-el olyat csinal a rendszer, h "befagy" kb 20-30 mp re, aztan megy tovabb (mintha nem erne el a merevlemezt) a chipset legfrissebb driveret szoktam folrakni, ez megoldja egybol a gondot (ez volt win 8.1 alatt is) folraktam 10-re is a legfrissebb AMD chipset drivert, de a problema nem szunt meg...
Kiderult, h a setup varazslo nem talalt AMD eszkozt a gepemben, csak egy USB vezerlot es mas drivert nem rakott fol... Kezzel kellett az AHCI drivert kicserelni, utana mar jo lett.

Szoval akinek AMD cuccai vannak, lehetnek gondok...

[ Szerkesztve ]

(#13547) tope válasza #41133696 (#13513) üzenetére


tope
addikt

Sajna nekem nem oldotta meg, de legalább a VLC lejátsza.

UI: Ez az AMD hiba nem egyedi ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#13548) FіkuszKukіsz válasza csizi90 (#13531) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Sztem ehhez anno járt a bitlocker.

Romanes eunt domus

(#13549) edari válasza junior11 (#13545) üzenetére


edari
őstag

Összefoglaló alja.

(#13550) #58000384 válasza csernak75 (#13538) üzenetére


#58000384
törölt tag

Valamelyik AMD driver okozza. Ilyenkor mutatnia kellene újraindítás után a helyreállítási opciókat, ott a haladó beállításoknál kell lennie az indítási beállításoknak. Onnan már el tudod indítani csökkentett módban, próbáld onnan leszedni a drivereket, vagy válaszd valamelyik másik helyreállítási opciót.

Lassan az összefoglalóba kéne írni, hogy az AMD driverei milyen gondokat okozhatnak...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.