Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) wjbhbdux válasza mcghee (#14949) üzenetére


wjbhbdux
veterán

úgy tudom ilyen régi kártyákhoz csak a windows updaten érkezik driver, az NV levette róla a kezét.

[ Szerkesztve ]

/s

(#14952) mcghee válasza keIdor (#14947) üzenetére


mcghee
csendes tag

megpróbálom!

(#14953) keIdor válasza mcghee (#14949) üzenetére


keIdor
titán

Az már nagyon régi, nem is Windows 10-es driver. Ilyen kártyád van? Mert sajnos ez a driver lehet nem fog már felmenni Ferminél régebbire. (tehát 400 széria a minimum)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14954) Looserke válasza mcghee (#14931) üzenetére


Looserke
őstag

húzd ki a TV-ből a HDMI kábelt amíg telepíted

(#14955) junior11


junior11
veterán

Hát nem akar normálisan települni ez az átkozott KB3074683 frissítés, folyton sikertelen, állandó újraindulás mellett, feladom... :(( Restart után folyton beugrik egy pillanatra vmi Nvidia display driver crashed (minden driver aktuális), a boot jóval lassabb mint a 8.1 esetében, úgyhogy van bug bőven... :(((

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14956) mcghee válasza keIdor (#14953) üzenetére


mcghee
csendes tag

Ez van sajnos!((210) de hátha!

(#14957) 3franky válasza junior11 (#14955) üzenetére


3franky
csendes tag

Próbáld ki te is, nekem nem sikerült megoldani vele, de nálad talán beválik:
link

(#14958) mcghee válasza Looserke (#14954) üzenetére


mcghee
csendes tag

No de akkor nem látok semmit hogy mit csinál a gép

(#14959) Kurt Hectic válasza Kurt Hectic (#14940) üzenetére


Kurt Hectic
tag

Na, gondoltam játszok egyet.
Áruház -> Call of Duty: Heroes. Letölt, telepít, indít, szüttyög, majd közli, hogy van újabb verzió, akarom-e letölteni? Csak OK gomb van, más lehetőség nincs. Leokézom, bedob az áruházba a játék oldalához, ahol azt írja, Ez a termék telepítve van, és akkor Megnyitás.
Játék indít, szüttyög, majd közli, hogy van újabb verzió, és ez így végtelen ciklusban...

http://kepkezelo.com/images/gru364pmz4s2l4ykx1cj.jpg

[ Szerkesztve ]

(#14960) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

w10 telepítenék DVDről
alaplap assus extreme6 Z97
samsung 840pro ssdre telepíteném

Ahol a particiot kéne megadni ott bedob egy olyat, hogy "Nem találtunk eszközillesztőt. Győződjön meg arról, hogy a megfelelő illesztőprogram megtalálható a telepítési adathordozón, és kattonson az OK gombra."

kb fogalmam sincs róla, hogy mért dobja, azt kizártnak tartom, hogy egy jelenleg aktuális, piacon lévő lapot/chipsetet W10 ne támogatna.

legutolsó alaplap FWt is felraktam.

Vkinek vmi ötlete mitől leet és mit kéne ?BIOSban? állítanom?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14961) hroberto válasza 3franky (#14948) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi, közben rájöttem. Kicsit macerás...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14962) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet aktiválni a hivatalos win10-et mint insider? Elvileg insider a microsoft fiókom, de mikor regeltem, hogy insider leszek, kaptam egy kódot, de nem fogadja el aktiváláskor.

(#14963) *H* válasza mcghee (#14956) üzenetére


*H*
aktív tag

Neked nem a 353.62-es kell, az nem támogatja a 210-et. A 341.74-es drivert töltsd le. Ez is pár napos és Win 10-hez van.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#14964) Adamis válasza dredjudge84 (#14962) üzenetére


Adamis
őstag

29-e után már nincs lehetőséged insiderbe beszállni, akármennyire insider a ms fiókod. Ha előtte insider voltál, akkor folyamatosan frissít és aktivál, de újonnan már nem!

(#14965) junior11 válasza 3franky (#14957) üzenetére


junior11
veterán

Nekem sem, csak azt nem értem, a másik gépen, miért ment fel gond nélkül...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14967) mcghee válasza *H* (#14963) üzenetére


mcghee
csendes tag

megpróbálom de kezdem feladni!Úgy néz ki hogy visszatérek a win8.1-re.még hogyan azt nem tudom.

(#14968) Kurt Hectic válasza TYÜTYI2006 (#14966) üzenetére


Kurt Hectic
tag

Tehát 6 évig tartott, míg a Microsoft befejezte a trójai alrendszerét. Elég lassúk voltak...

Bevallottan baromság: Az Ethernet-delay-framing feltalálója

[ Szerkesztve ]

(#14969) zzola válasza TYÜTYI2006 (#14966) üzenetére


zzola
félisten

MS eddig is kémkedett, nem értem, mi a probléma? Nem kötelező ezt használni, illetve semmit sem! Se bankszámlát, sem e-mailt, sem facebookot, se semmit... :DDD
Így nem lesz digitális lenyomatod sehol sem...

[ Szerkesztve ]

(#14970) jimmy399


jimmy399
senior tag

Én ma tettem fel a Windows 10-et.

Eddig minden patent. Semmit sem kellett telepíteni, magától húzta le a HD 5550-es drivert, az alaplapi hangkártya drivert, mindent. Még a Tv-tunerhoz is. :)
Egyik fő rendszer a gépen, eddig minden flott. Természetesen win8.1 gyalu lett, és nulláról húztam újra. Amúgy a Win 8-at is még Developer Preview állapotban tettem fel fő rendszernek, szóval most hogy hivatalosan is kijött a rendszer főleg ok. Egyelőre. :)

--- N/A ---

(#14971) mcghee


mcghee
csendes tag

Csak nem jön össze!Azt irja az nvidia a telepítéskor"A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert."Hát hol van?Elvitte a cica?Ha nincs akkor a hdmi része hogy müködik?Komolyan nem értem.Visszatérek a win 8-ra.

(#14972) Braddock válasza TYÜTYI2006 (#14966) üzenetére


Braddock
őstag

Szerintem a gyíkemberek bánni fogják, hogy nem álltál kötélnek.
Sebaj, majd elkapnak máshogy ;]

Kémkednek? Talán.
Tudsz ellene tenni? Nem sokat.
Ja, de mégis. Sok-sok erős kompromisszummal és még több pénzzel.

Ide kellene átmenned: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14973) sqpp


sqpp
őstag

Jött már valami féle frissítés azóta?

(#14974) zzola válasza sqpp (#14973) üzenetére


zzola
félisten

Mióta?

(#14975) sqpp válasza zzola (#14974) üzenetére


sqpp
őstag

Szerda :)

(#14976) Lethys


Lethys
újonc

Sziasztok!
Egyetlen problémám lenne a windows 10-zel. Az viszont hatalmas. Samsung laptopom van, és egy samsung gyártmányú szofvert sem enged feltelepíteni. Azt írja hogy "Ez a gyártó blokkolva van, így a szoftverei nem futtathatóak az Ön számítógépén." Így eléggé használhatatlan. :/ Se funkciógombok, se allshare, se easy settings. Van ennek megoldása? Ha nincs akkor visszarakom a Win7-et.

(#14977) dredjudge84 válasza Adamis (#14964) üzenetére


dredjudge84
őstag

De akkor miért tart még az insider program, ha már nem aktiválja be a rendszert? Miért lehet még belépni? Akkor felraktam a 10162-t és az aktiválom be vele, azt még be tudom, aztán felfrissítem majd 10240re.

(#14978) sqpp válasza Lethys (#14976) üzenetére


sqpp
őstag

Asszem valahogy ki tudod kapcsolni a driverek aláírását egy időre. Anno win7-en lehetett és 8.1-en is.

CMD futtatás rendszergazdaként

bcdedit /set nointegritychecks off

próbáld így, ha nem jó restart és úgy próbáld meg ismét.

[ Szerkesztve ]

(#14979) TYÜTYI2006 válasza Braddock (#14972) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Szóba sem hoztam, semmilyen gyíkembereket, mert nem biztos hogy léteznek. De! A new world order terv biztosan létező sajnos. Ahogyan a globális elit is létezik. Erősen elgondolkozok még a win 10-en, bár nyilván a 7-ben is lehetne mit találni.

(#14980) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Más is tapasztalt olyat, hogy sok mappába nincs írási joga a helyi felhasználóknak, csak a rendszernek és a helyi hálózatnak?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#14981) Lethys válasza sqpp (#14978) üzenetére


Lethys
újonc

Köszi, de sajnos így sem jó :/ Screen Mirroring se működik. Samsung TV-t se látja.

(#14982) CJ4567


CJ4567
veterán

Nem lett jobb a HD Vdeck nélkül a bootidő... Ennek valamit lehet csinálni?

No Sana No Life

(#14983) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

néhány kérdéssel fordulnék hozzátok.

Mennyire lett stabil a windows 10? a windows 8.1 nagyon tetszett és a gyorsaság is megfelelt, elég stabil is volt a rendszer, el lehet mondani ugyanezt az új készítményről is?

uefi módban ugyanúgy lehet telepíteni mint az eddigieket? tehát bootable pendrive pl:

1. Format USB drive as FAT32 on a Win7/Win8 PC.

diskpart.exe
list disk (Find USB device)
select disk 1 (careful! select USB drive)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format quick fs=fat32 (UEFI can only USB boot to FAT32, not NTFS)
assign (In this example, USB mount point become F: when assigned.)
exit

2. Copy Windows 8 x64 ISO content to USB

Mount Windows8-ConsumerPreview-64bit-English.iso (In this example, it's H:) Note, If using Windows 7, use your favorite ISO mounting software. Copy the content using xcopy <ISO drive> <USB drive>, for example.
xcopy H:\* F:\ /s /e

illetve a driver kérdés milyen? egy hp probook 450 g1-re menne fel, de csak akkor ha a driverek megfelelően működnek.

köszönöm előre is a válaszokat. :R

(#14984) poli27


poli27
veterán

Marha idegesítő, hogy alul az értesítés mindig jelez hogy van valami, rákkattolok és semmi nincs,másnál is ez van?

(#14985) jimmy399 válasza smallmer (#14983) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem egy HD 5550-es Ati-t simán telepített mindenféle mókolás nélkül, gondolod hogy az újabbakat nem fogja ? :))

--- N/A ---

(#14986) zolnagy válasza zolnagy (#14912) üzenetére


zolnagy
őstag

Most kipróbáltam olyan jelszóval, amiben van 0. Azt akartam ellenőrizni, hogy a bejelentkezéskor nem angol bill-re vált-e (mert akkor a 0 ugye nem ott lenne). De nem, simán működött. Tehát a bug az még mindig a jelszavakban a #, vagy más különleges karakter, ami így sztem vállalati környezetben alkalmatlanná teszi még, mert pl. nálunk pont megkövetelik, hogy a jelszavakban legyen különleges karakter is.

(#14987) jimmy399 válasza poli27 (#14984) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nálem nem jelez semmit.

--- N/A ---

(#14988) zzola válasza smallmer (#14983) üzenetére


zzola
félisten

1.Egyértelműen nincsen a 8-as szintjén.
2.UEFI boot ugyan úgy működik, mint eddig.
3.Driver ügyben meg a hardvered gyártójánál érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#14989) bajnokpityu válasza smallmer (#14983) üzenetére


bajnokpityu
félisten

perpillanat stabilabbnak tűnik,mint a 8 és a 8.1.
valamint nem találkoztam olyannal, hogy régi XPre iródott programot ne tudtam volna működésre bírni. tipikusan a 8.0 volt ellenségem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14990) thomboy


thomboy
tag

Egy elég érdekes problémám van, hátha valaki tud rá megoldást.

Szóval adott Win10-es gép, 240-es UPC-s net 6-7 Mbit/s körül produkál, ugyanez a gép Win8.1-gyel még működött.
Másik gép Win7 majd Win10 update után is rendben működik.
Gyártó oldaláról a legújabb 10-es drivert is feltettem, nem segített (MSI Z97 Gaming 7 alaplap).

Valaki találkozott hasonló problémával?

| Trance 4ever |

(#14991) 3franky válasza poli27 (#14984) üzenetére


3franky
csendes tag

Nálam is jelez néha indokolatlanul...

(#14992) JanR válasza zzola (#14988) üzenetére


JanR
addikt

1.Egyértelműen nincsen a 8-as szintjén. MÉG!

A sok adatlopós dologra meg (ez nem neked megy Zolar): Eddig is lopták és nem csak a microsoft, hanem mindenki más. Nem értem meg mit kell ezen rágódni. Húzzátok ki a hálózati kábelt, meg húzzátok le a redőnyt, úgy biztos jó lesz.

(#14993) #93794560 válasza smallmer (#14983) üzenetére


#93794560
törölt tag

Olyan gépen, amelyikhez vannak driverek, kiválóan és stabilan fut. Érdemes frissítés előtt tájékozódni, hogy nincsenek-e a gépednek drivergondjai a 10-eshez. Sokan eleve rossz rendszernek kiáltották ki, mert még nem volt megfelelő driverük a géphez. Nálam hibátlanul fut, igaz, az én gépemben csak a hangkártya driverét kellett frissíteni, minden mást magától felrakott. Szerdán reggel, rögtön az indulás után raktam fel, és azóta is jól megy.

(#14994) zoltan6 válasza smallmer (#14983) üzenetére


zoltan6
őstag

ezerszer jobb,felhasználóbarátibb,testreszabhatóbb mint a 8.1.nekem bejön. :K

(#14995) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Letöröltem a legújabb catalystot, és felraktam a 15.6 beta verziót, és most lejátsza a full HD mkv-t is. Úgyhogy akinek hasonló gondja volt, próbálja ki mindenképp.

(#14996) daczkó válasza TYÜTYI2006 (#14966) üzenetére


daczkó
aktív tag

:DDD

/ignore wwenigma

(#14997) t72killer válasza TYÜTYI2006 (#14966) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így ebben a formában kicsit "HAARP+Chemtrail-szagú", de némi valóságalapja azért van:

Kis képes összefoglaló a Windows 10 "privacy"-ról. Durva, hogy pl a telemetriát teljesen csak az Enterprise verzióban engedi kilőni. Komolyan, hogy veszik a jogot ahhoz, ha FIZETEK egy OS-ért, hogy akármilyen adatokat gyűjtsenek a rendszeremről? ha AKAROM, akkor megosztom, de lehessen opció, hogy teljesen kilőjön az ember minden felesleges kommunikációt. akár csak pl azért, mert erősen limites neten van (pl adatroamingol).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14998) JanR


JanR
addikt

Esetleg aki régebbi gépre telepíti a W10-t, amibe Ati X szériás VGA-van, annak ajánlom a 10.2 catalyst driver-t. Hibátlanul felment egy X1600-s és egy X550 VGA-val ellátott gépre is.

És aki azon vacilál, hogy a W7-t lecserélje-e W10-re, az ne habozzon. Már két régebbi masinára felraktam és mind a két esetben megérte. Miután minden frissítés és szoftver felment ~ 600MB rammal beéri a rendszer (mind a két gépben 2GB memória van) és nagyon gyorsan teszi a dolgát. :)

(#14999) Imi1981 válasza smallmer (#14983) üzenetére


Imi1981
veterán

Régi gyengébb gépen kicsit lassabb és talán nem olyan betonstabil mint a win 8.1 volt,de remélhetőleg folyamatosan javulni fog frissítésekkel . Nálam az új böngésző is kicsit lomhábbnak tűnik mint az ie11 volt de ne gondolj óriási különbségekre, meg erős gépen lehet tök más a helyzet.

(#15000) #93794560 válasza Imi1981 (#14999) üzenetére


#93794560
törölt tag

Benne hagyták az Internet Explorert is, csak nem az az alapértelmezett böngésző. Akinek az kell, tudja használni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.