Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#38701) Richter36 válasza RBJ (#38700) üzenetére


Richter36
őstag

Nem a 11.10-re gondoltál?

(#38702) ko9 válasza #16820480 (#38698) üzenetére


ko9
addikt

Én is úgy csináltam, ehhez a módszerhez kell a legkevesebb küszködés.
Windows7 egy nyavalygós kiscsaj, még néha arra a partícióra se akar települni, amit ő maga készített... GPT-re, megcsak akkor, ha EFI-s alaplapod van... Persze, ha kikerülöm az eredeti setupját, akkor tökéletesen megy...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#38703) #16820480 válasza ko9 (#38702) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom milyen alaplapom van, Thinkpad T410, gondolom azért ezt kéne támogassa.
amúgy most még az a szép, hogy nem hajlandó feltelepülni az sp1 rá, mert valamit nem talál rendben a bootsector-ban. fene a pofáját...ezért túrjam szét a grub-ot, hogy feltelepüljön...?
és ez még csak rosszabb lesz, ha megcsinálják, hogy a win8 csak EUFI-s alaplapokra menjen fel, megfelelő public key-vel ellátott bootloaderrel.

a gksu problémára valakinek nincs ötlete?

(#38704) ko9 válasza #16820480 (#38703) üzenetére


ko9
addikt

UEFI-s akart az lenni, nem? ;]
Amúgy meg ha arra csinálják, akkor jó nagy barmok... Elég kevés UEFI-s gép van még, kb a felhasználók 80%-a marad Win7-nél...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#38705) #16820480 válasza ko9 (#38704) üzenetére


#16820480
törölt tag

tele volt vele a sajtó a napokban, nézd meg a hírekben. én sem örülök neki, elvileg ez azt is jelentené, hogy az így eladott gépekre nem lehet linuxot tenni, mert a grub nem támogatja a gpl miatt ezt a fajta public key megoldást.

(#38706) body007 válasza ko9 (#38704) üzenetére


body007
addikt

Vagy lecserelik linuxra ;]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#38707) aag válasza body007 (#38706) üzenetére


aag
őstag

Nem helyette, mellette! Én sem tudtam kiszállni a windowszból teljesen. De már kb 95%-ban linuxozom!

(#38708) mzx


mzx
senior tag

Elnézést kérek előre is: kicsit hosszas lett a leírásom, összetett a probléma.

Létrehoztam egy új fiókot, és számomra érthetetlen az egyik vonatkozás.
Leírom , napról napra mit tapasztaltam és fedeztem fel. A PCMan file kezelőben észleltem mindezt, Lubuntut használok,
jelenleg 10.04 -est. Napokkal később telepítettem a Nautilus file kezelőt is, abban hasonlót vettem észre , bár
abban már részeltesen nem teszteltem végig a jelen problémakört.

Azt előzetesen tudni kell, hogy a PCMan file kezelőm beállításainál a
Kötetkezelés / Mount mountable volumes automatically on program startup
ki van pipálva eleve és azóta is úgy hagytam.
(Magyarul: mount -olja -e a köteteket automatikusan , rendszerinduláskor ... ha jól fordítom.)

---------ELSŐ észlelésem e vonatkozásban:
Pár nappal ezelőttig csak az elsődleges userem (fiókja) létezett, majd létrehoztam egy újabbat.
A file kezelő az új fiókomban (desktop user) már nem jelezte ki az ntfs -es partíciókat. Később azt vettem észre,
hogy van, amikor kijelzi, van, amikor nem -ezt lentebb fogom részletezni-, és volt ,hogy ext3 -as (EXT HÁRMAS!) partíciómat
kijelezte és ntfs-eket nem, de volt, hogy ezek egyikét sem, MÍG A GYÖKÉR EXT4-ES (EXT NÉGYES) PARTÍCIÓMAT MINDIG KIJELZI!
Ha kiadom a FILE KEZELŐ ÁLTAL NEM érzékelt kötetekre a mount parancsot, azt jelzi ki a terminál, hogy már
mount -olva vannak.

---------MÁSODIK észlelésem e vonatkozásban:
Később megnéztem az Users and Gropus -ban a jellemzőket, csak egy opcióra akadtam, amelyben mount -olásra utaló jelet
találtam, de különösképp épp fordítva volt megjelölve, mint amire számítanék:
Mount user-space filesystems (FUSE)
-nél pipa van a desktop szintű fiókomnál, míg az elsődleges ("custom") userem fiókjába lépve nem látok ott pipát.
Ha jól rémlik, aznap a kipipálatlant is kipipáltam, de most nem tudom megnézni, mert lassú gépemen körülményes lenne
átlépnem az elsődleges user -embe megnézni, de ha fontos adat, hogy jelenleg melyik van kipipálva, jelezzétek, és
legközelebb megnézem. A probléma azonban e ponton kezdett érdekessé válni... :

---------HARMADIK észlelésem e vonatkozásban (a problémám észlelésétől számítva kb. 3. napon ezt fedeztem fel) :
Megfigyeltem néhány dolgot:
A)
Létezik nálam telepítve egy Desktop Session Settings nevű app, abban *** kipipáltam először az elsődleges user
-emben az Új hardvermeghajtók keresésé -t, de utólag rájöttem, mindegy, h az elsődl.useremben, vagy a desktop useremben
pipálom-e ki, vagy mindkettőben, mert ugyanaz a hatás:
B)
először is: feltűnt, hogy EGYSZERRE CSAK AZ EGYIK useremben képes látni a PCMan file kezelő az ntfs köteteimet, sőt van,
hogy a másikba lépve a file kezelő az ext3 -t se látja. MINDEKÖZBEN A TERMINÁL MOUNT PARANCSA IS, ÉS A DISK UTILITY
APPLIKÁCIÓ IS CSATOLVA LÁTJA ÉS FEL IS AJÁNLJA, HOGY AKÁR LE IS CSATOLHATOM, TEHÁT FELAJÁNLJA TÖBBEK KÖZÖTT AZ UNMOUNT
-OLÁST IS, ebből is látszik, hogy mount -olva van és aprobléma tehát az, hogy (csak) a file kezelőm nem látja!
C)
Na most, ezután fetűnt, hogy a másik userembe lépve lett látható, de ekkor meg az előzőbe lépve nem képes a file kezelő
detektálni a nem ext4 -es partícióimat, holott előtte nap, meg abban tudta érzékelni, és ismétlem- nem képes
megjeleníteni, érzékelni, semmiféle módon, CSAK JELZI, HOGY OTT VAN, most mondok egy fiktív jelsorozatot, ilyesmi
néven van adott kötet nálam: 244U5I2 satöbbi, egy hosszu karakter sor, de ha rálépek, hibát jelez, mármint akkor
ha nem érzékeli! Ha érzékeli, akkor rálép, és kiljelzi a teljes tartalmát, ahogyan kell! Tehát ha az egyik fiókba
lépve kijelzi, akkor a másikba lépve nem jelzi ki, és megfordítva!
D)
Ma rájöttem még valamire, és ezáltal már elboldogulok a helyzettel, és annyi probl. maradt már csak, hogy
egyszerre scak a zegyik fiókomba lépve tudom a file kezelővel a köteteket file kezelni:
amelyik fiókomba lépve aktuálisan nem jelzi ki a PCMan file kezelő a nem ext4-es köteteimet,
ha abban végzek rendszerújraindítást, akkor ha ez után ugyan abba a fiókba belépek megint, akkor már érzékeli a file
kezelő a nem ext4 -es köteteket is! De ekkor meg -értelemszerűen- ha kilépek ebből, és belépek a másik fiókomba,
akkor meg ott nem érzékeli a file kezelő ezeket!
Hangsúlyozom, a kizáró vagy logika csak azóta áll fent, vagy tűnik számomra jellemzőnek, amióta kipipáltam a jelen
beírásom A) pontjában említettet: *** . De lehet, hogy ha nincs ott pipa, akkor is ez a helyzet, talán...
pipálás nélkül még nem teszteltem restart-tal együtt. Viszont 90%-ra veszem -emlékeim iserre utalnak-, hogy
ha nincs kipipálva, akkor talán csak az elsődleges userembe (fiókomba) lépve látszanak a kötetek file kezelőből.

Időközben teszteltem a cd meghajtót is, na az az, ami igazán problémás, ugyanis csatolja automatikusan, de lecsatolni
nem képes, és nem tudom kivenni a cd-t a tálcából. a CD ROM tálcakinyitó gombja bár kiadja a cd-t, de azonnal vissza
is húzza. Akkor is ezt tapasztaltam, ha ki van pipálva az alábbi, megakkor is, ha nincs:
PCMan file kezelő / Beállítások / Kötetkezelés / Mount removable media automatically when they are inserted
(Azaz: mount -olja -e automatikusan, a ki-be mozgatható (pl.usd-s) partíciókat, médiákat, amikor azok be vannak helyezve)
Terminálból sem sikerült unmountolni (umount parancsot használtam).

... e pillanatban javasolja nekem valaki a köv. terminálos parancsot:
eject /dev/cdrom
Sajna legközelebb csak este lesz időm kipróbálni, de kipróbálom.
Azonban érdekel továbbra is, file kezelőből miért nem sikerül ezt megoldanom és hogyan lehetne.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#38709) #16820480 válasza #16820480 (#38703) üzenetére


#16820480
törölt tag

na, gksu probléma megoldva, valamiért az alap kubuntu telepítésben a gksu-properties beállításainál "su" szerepelt az authentication mode alatt a helyes "sudo" helyett.
megoldás, hogy simán elindítjuk a gksu-properties alkalmazást és átállítjuk.

(#38710) #16695808


#16695808
törölt tag

van egy nagy gondom!
a LG 32LD350-esem régebben is csinálta, de most megint, hogy bedugom a merevlemezt és azt írja ki hogy üres, közben egy pillanattal előtte másoltam tele filmekkel. megcsinálta ezt már pendriveal is, de most az usb HDD-vel. nem segített rajta semmi csak ha újraformáztam gparted-el (ubuntu linux alatt) és akkor megjavult. van valakinek hasonló tapasztalata (ntsf-re van formázva a full hd filmek miatt) de fat32-vel is szokta ezt csinálni.
esetleg lehet attól hogy mindkét alkalommal rendszerfrissítések után csinálta ezt(mármint az ubuntu) lehet ennek köze ehhez?

(#38711) mzx válasza #16695808 (#38710) üzenetére


mzx
senior tag

jéé, én is rendszerfrissítettem, és talán egy picit részben hasonló is a problémám ... ld.:előző beírásom. Egyébként minden más szempontból gondmentes és remek és jól jött a frissítésem. :) Csak hát ez a mount dolog... eh...

(#38712) #16695808 válasza mzx (#38711) üzenetére


#16695808
törölt tag

ja és ilyenkor akartam töröli a külső HDD-ről és nem engedte a rendszer, hibát írt ki, szóval teljes katyvasz volt az egész, a commander allteregós fájlkezelővel is próbálkoztam de ott se ment. egyszerűen használhatatlan lett az egész. úgysejtem ezért nem ismeri fel a tv-m az ilyen hibás írásokkal ellátott lemezeket. azért ez nagyon gáz. restartoljak minden rendszerfrissítés után hátha akkor nem zavarodik meg ez a funkció?!

(#38713) body007 válasza aag (#38707) üzenetére


body007
addikt

Nem mellette, alatta (vbox). Én már csak úgy vagyok hajlandó (otthon) win-t elviselni :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#38714) aag válasza body007 (#38713) üzenetére


aag
őstag

Sajnos nekem a virtualizációban nem működik minden. Például az összes FireWire ki/bemenet halott. És a legtöbb videóvágó-proginak egyszerűen nincsen ovarlay-képe. Vakon meg nem vághatok. De amúgy sincsen értelme, mert a vágásnál a memória is szűk keresztmetszet. De még alapvető dolgok sem működnek rendesen. Például a honlapjaimat szoktam Xamppban fejleszteni windowszos felületen. Azért ott, mert az a default felület. Nos például sem a Firefoxra, sem az Operára nem megy föl virtualizációban az Adobe flash. Ezálatl ki vagyok zárva ezekből a próbákból is. És még napestig tudnám sorolni, hogy mi minden különbség van a virtualizációban futó windowsz és a rendes windowsz között. Szóval nekem (hangsúlyozom nekem) kell egy külön windowszos gép is. Nem helyette, mellette van csak a linux. Ráadásul például most sem találok rendes winyó-rendberakókát. pedig itt is megkérdeztem. Windowsra van egy kosárra való. Szóval sajnos nem megy még a fele sem, mint amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#38715) dr_strange válasza aag (#38714) üzenetére


dr_strange
senior tag

fdupdirs

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#38716) aag válasza dr_strange (#38715) üzenetére


aag
őstag

Köszi, privi ment!

(#38717) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Telepítettem egy LAMP-ot az Ubuntumra, hogy egy két aprósággal tudjak szórakozni.
Viszont ugye az apache megnyitotta a 80-as portot a külvilág fele.
Meglehet azt oldani, hogy csak a localhost-ról érjem el?
Az ufw-vel próbálkoztam, de valami nem igazán jött össze mert az nmap folyton azt mondta, hogy nyitva van.
Tudtok ebben segíteni?

üdv: sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#38718) Atapi válasza sonar (#38717) üzenetére


Atapi
senior tag

írd át a /etc/apache2/ports.conf fájlban a "listen 80" bejegyzést "listen 127.0.0.1:80"-ra. így elvileg csak localhoston lesz elérhető a szerver újraindítása után.

(#38719) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan lehet felrakni a legújabb 11.04-es ubuntu-t, úgy, hogy ne rakjon fel GRUB rendszert sehova? Köszi a választ!

(#38720) body007 válasza jahatpersze (#38719) üzenetére


body007
addikt

gugli

bár nem tudom mi értelme (attól biztos van neki :) )

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#38721) RBJ


RBJ
addikt

Most nézegetem live ubi 11.10 t. Meg kell mondjam csinos lett.
Igényesebbnek és kiforrottabbnak tűnik az egész. Tetszenek az ikonok .
Szerintem nem lesz gond vele. Igaz az új szoftverközpontot szokni kell de egye fene.
Már alig várom a véglegest. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38722) aag válasza RBJ (#38721) üzenetére


aag
őstag

Igaz az új szoftverközpontot szokni kell de egye fene.

Első blikkre sokan vannak ezzel így. Én is így voltam. Később kiderül, hogy megszokhatatlan, ostoba dolog. Kíváncsi vagyok meddig erőltetik. Nem baj, addig Kubuntuzunk. :K

(#38723) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Valakinek van lövése, hogy tudnám a Grub -ot 1920 -as felbontásban járatni Nvidia kártyával. Nem jön össze...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38724) rankesz válasza RBJ (#38721) üzenetére


rankesz
veterán

Mindennapi használatra alkalmas már?

(#38725) Kendek válasza aag (#38722) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, elég sajnálatos, hogy a még ki nem adott rendszerben debütáló új Szoftverköpont miatt használsz inkább Kubuntut. Amúgy ez inkább olyan lett, mint az Androidnál a Market, sőt, kifejezetten hasonlítanak. Úgy tűnik, hogy a laikus többség számára ez a kívánatos. Ezzel lehet a legtöbb új felhasználót megfogni, hiszen egyszerű, részletes és informatív.

<-ƘƘ->

(#38726) aag válasza Kendek (#38725) üzenetére


aag
őstag

Ezzel lehet a legtöbb új felhasználót megfogni, hiszen egyszerű, részletes és informatív.

Elriasztani. Logikátlan és használhatatlan. Szerintem. De én nem vagyok linux-szakértő mint te. Én csak a saját véleményemet mondom. Úgyhogy jobban járnak mások, ha inkább rád hallgatnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38727) Kendek válasza aag (#38726) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pontosan mi a logikátlan benne? Egyrészről lehet keresni ha tudod mit szeretnél telepíteni. Másrészről vannak csoportok amikből kilehet indulni. Például ha szeretnél egy játékot feltelepíteni, akkor kiválasztod azt a csoportot. Utána még kapsz hét további alcsoportot, amivel tovább tudod szűkíteni a kínálatot. Most tegyük fel, hogy ügyességi játékot szeretnél, hát kiválasztod azt. Így kapsz egy listát nevekkel, rövid leírással és csillagos értékeléssel. Mondjuk szeretnél egy klasszikus 2D-s mászkálós játékot, így rálelsz egyből a SuperTux 2-re. A további információknál kapsz róla részletesebb leírást, egy ízelítő képet és mások által írott szöveges értékelést, amely pozitív vagy negatív irányban befolyásolhat a telepítést illetően.
Aztán könnyedén, kategóriákba rendezetten visszanézheted, hogy mely alkalmazások vannak már telepítve, sőt még a változtatásokról is kapsz listát.
Őszintén szólva én nem látom, hogy a működésében, elrendezésében mi nem logikus. Szerintem a használata kifejezetten egyszerű és felhasználóbarát, mellette pedig funkció gazdag is.
Persze ízlések és pofonok, van akinek nem ez az irány tetszik, ez is érthető. De attól, hogy az emberek egy részének nem teszik ez vagy az, attól még azokat a dolgokat nem kell rögtön önösen eltemetni, mert mások még attól szívesen használhatják őket. Azért biztosan nem a hülyék gyülekezete dolgozik a Canonicalnál sem, nagyjából felmérik az igényeket és a többség kívánalma szerint fejlesztik a rendszert.

<-ƘƘ->

(#38728) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Valahogy, valamilyen boot loaderrel el lehet érni a full hd felbontást? Grub2 nem támogatja Framebufferből, és zavar.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38729) aag válasza Kendek (#38727) üzenetére


aag
őstag

Egyrészről lehet keresni ha tudod mit szeretnél telepíteni.

Mi a logikátlan? Hát például az, hogy a telepített és a telepítetlen összekeveredik.

De hagyjuk ezt. Nem a többség igényei dominálnak a fejlesztésben, hanem egyetlen szponzor diktál. Csak azt tudnám, hogy miért helyeselsz mindehhez? Ennyire nem lehetsz ubuntu-fan. :(

(#38730) Kendek válasza mobal (#38728) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a GRUB 2-vel nem megy, akkor másikkal sem fog menni. Tekintve, hogy amennyiben a feltételek adottak, akkor megvan a FullHD felbontás is, mint nálam.

(#38729) aag: Én, mindenhez? Na ne viccelj már. Az alaptelepítésben kapott szoftverek nagy részét kukázni szoktam. Ami nem tetszik számomra, azt én sem használom. Nem használom a Szoftverközpont összes funkcióját sem, de nem is nekem találták ki. A kezdő, illetve laikusabb felhasználóknak viszont tökéletes, ők könnyedén tudnak így telepíteni alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#38731) RBJ válasza aag (#38729) üzenetére


RBJ
addikt

Erre azt tudom mondani, hogy nem a linux nehéz hanem a windowst nehéz elfelejteni.
Amúgy halkan megemlíteném, hogy a szoftverközpontban is van külön rész, hogy telepített szoftverek. :DDD
Amúgy meg nekem meg a kubuntu tűnik szétszórtnak. :DD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38732) #16820480 válasza Kendek (#38727) üzenetére


#16820480
törölt tag

inkább az a bosszantó (bár érthető) lépés, hogy alapértelmezetté tették teljesen, és ha egy deb fájlt akarok feltenni, akkor is ki kell várni, mire a dög nagy szoftverközpont elindul, a gdebi helyett. bár ez megoldható, ahogy még sok más dolog is, de sajnos az alapértelmezett beállítások és szoftverválaszték egyre kevésbé egyezik például az én elvárásaimmal is.
miért használok akkor (k)ubunut-t? mert a szoftverkínálat még mindig náluk a legjobb, és a debian alapokra épülő csomagkezelést sem túrták szét annyira, hogy használhatatlanabb legyen a konkurenciánál.

(#38733) Kendek válasza #16820480 (#38732) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez valójában engem is eléggé zavart, ezzel a lépéssel sem nekem akartak kedvezni a fejlesztők. Viszont egyrészről a Power User is megtalálja a számítását, és a kezdő, laikus felhasználó is, akiket most megakarnak fogni. Nekem csak egy-két parancs, pár kattintás és olyan mint szeretném, nekik meg egyszerű és központosított. A lényeg a tárolókban van, onnan célszerű telepíteni, ez egy átlagos felhasználónak elég is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#38734) Hennet


Hennet
aktív tag

Sziasztok!
Olyan eget verő kérdésem lenne, hogy az csodálatlan win7 és az csodálatos Natty Narvhal van kisinyke gépemen és szeretném elérni, hogy ne kelljen újraindítani, ha váltani akarok a két opérendszer között, szal valahogy meg tudom oldani, hogy a kettő párhuzamosan fusson és váltogathassak közöttük?
Köszi :R

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#38735) Kendek válasza Hennet (#38734) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk VirtualBoxba feldobod a Windowst, aztán úgy futhat párhuzamosan az Ubuntuval. (Illetve valójában fordított helyzetben a legális.)

<-ƘƘ->

(#38736) #16820480


#16820480
törölt tag

találkozott valaki olyan hibával, hogy nem lehet feltenni a skype-ot oneiric-re? ha megnyitom a deb fájlt telepítésre, akkor azt mondja, hogy van a szoftvercsatornában egy régebbi verzió, és nem csinál semmit, ha rányomok a telepítésre (egyébként nincs semmilyen verzió a szoftvercsatornában, sem az aptitude, sem az apt-get nem találja, "no installation candidate for package skype"). ha dpkg-val teszem fel, akkor ugyan felmegy, de amikor indítanám, akkor azt írja, hogy nem létezik az /usr/bin/skype fájl.

telepítettem már deb fájlból ezen a rendszeren (chrome, gtalk plugin) és ment gond nélkül...

Kendek: persze, csak minél idiótabiztosabbra csinálják, annál több idióta fogja használni (ami nemjó a közösségnek) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38737) Kendek válasza #16820480 (#38736) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem tökéletesen megy, igaz, pár 32 bites libet külön kell feltenni 64 bites rendszer esetében. Egyébként én a Natty partner tárolójából telepítettem.

<-ƘƘ->

(#38738) #16820480 válasza Kendek (#38737) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, először nekem is felment rendesen, cska nem indul el a 32 bites függőségek miatt, aztán leszedtem, és próbáltam feltenni újra, és most ez van. de lehet, hogy nem skype hiba kifejezetten, mert az előbb néztem, és a muon is megzizzent, azt mondja, hogy nincs megfelelő authentication a műveletek végrehajtásához, pedig fel sem dobta a jelszókérő ablakot. attól tartok valamit elrontottam a függőségmizériában az egyik aptitude parancsnál (amikor nem olvastam végig a kilométeres listát, hogy mi mivel akad és mit fog eltávolítani). de majd megpróbálom kibogozni.
a béta2 amúgy már egész jó, végre megy az ibus is, és ha a skype is felmenne, akkor már tudnám elsődleges rendszenek használni. de a vicc az egészben, hogy natty-ra felmegy simán a skype, nem tudom mit variáltak, hogy oneiric-re nem. gondolom a gtk3 migráció kavar be, még úgy is, hogy ez kubuntu...

amúgy azt meg lehet oldani valahogy, hogy a keyring ne kérje mindig a jelszót? ahányszor elindítom az empathy-t kde alatt, bekéri. illetve oneiric-ben a sesssion loginor kéri.

(#38739) aag válasza Kendek (#38730) üzenetére


aag
őstag

Na ne viccelj már.

Tudom.

(#38740) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

sziasztok !

a notebookomban 2 vga van:
- HD4200 (RS880M) integrált
- HD6470 1GB

windows alatt nagyon könnyedén tudok váltani, hogy mikor melyiket használjam, ubuntu alatt semmi ilyesmi beállítást nem találtam és csak a HD4200-at használja !

a másik kérdésem, pedig, hogy 8GB ram van a gépbe, még is sokan a 32bites ubit ajánlották.. erről mi a vélemény ? a windows memória kezelése teljesen más ?
mi baj van a 64bitessel ?

(#38741) Kendek válasza Sz7Cs (#38740) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A BIOS/UEFI Setupban könnyedén belehet állítani, hogy melyiken adjon képet.

(#38738) sheratan: Nem tudom, hogy ott ugyanaz-e a kulcstartó, de amúgy az a lényeg, hogy meg kell változtatni a jelszót a semmire, akkor nem kéri.

<-ƘƘ->

(#38742) Sz7Cs válasza Kendek (#38741) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

semmi ilyen beállítás nincs a biosban :(

(#38743) #16820480 válasza Kendek (#38741) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, de kde alatt nincs gnome-keyring beállítási felület, hol változtassam meg? nem is adtam meg neki soha semmilyen jelszót, viszont a login jelszavammal megy, mintha autentikáiót kérne csak, ahogy a futási jog szintjének megemeléséhez is szokott (csak egy keyring fejléces ablakban, nem a gksu ablakban).

(#38744) ntomka válasza #16820480 (#38743) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#38745) RBJ


RBJ
addikt

Olyat kérdeznék, hogy totem lejátszó alatt, hogyan tudom kinyerni egy film tujaldonságait?
pl video, hang stb felbontás.
Tudom, hogy van olyan lejátszás közben, hogy tulajdonságok de kimásolni sajna nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38746) RBJ


RBJ
addikt

A restartos dolgot még mindig csinálja valakinek.
Rendre akkor csinálja nekem mikor gépelek. ááááá

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38747) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!
Nem találtam tökéletes topikot, de talán ez jó lesz.
Az a problémám, hogy egy Ubuntu 11.04-et akarok kiírni Unetbootin-al pendrive-ra (XP-n), de amikor kiválasztom hogy az előre letöltött ISO-val csinálja és OK, akkor a fájlok kibontása lépést (2.), átugorja és egyből a 3.-ra lép. :F :F
Valaki tudna segíteni?
A választ előre köszönöm! :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#38748) v2izzy válasza v2izzy (#38747) üzenetére


v2izzy
tag

A hibát sikerült megoldani!

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#38749) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Tudtok valami Grub alternatívát ami kezeli a full hd felbontást, ha az Nvidia Framebuffer nem támogatja?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38750) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv. Kubuntu 11.04-et telepíteném de bootoláskor ezt írja: "EDD: Error 1000 reading sector 2146 No DEFAULT or UI configuration directive found!"
"Boot:" (és ide tudok írni)

Ötlet ?

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.