Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) #65675776 válasza attilla84 (#450) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezek szerint a tuner nem érzékel bemeneti jelet. Próbáld úgy, hogy előbb kapcsolod be a gépet, és utána a tunert.

(#452) s200 válasza #65675776 (#451) üzenetére


s200
tag

Próbáld úgy, hogy előbb kapcsolod be a gépet, és utána a tunert.
Fordítva kellene. Ahogy én írtam.
Olyan ritkán fordul elő, hogy egy megjelenítő nem érzékel bemeneti jelet.
Max. akkor, ha tényleg nincs.
Ellenberger a VGA kártyák gyakran csinálnak olyat, hogy ha nem érzékelnek megjelenítőt vmelyik kimenetükön, akkor nem is tesznek oda ki jelet.
;)

[ Szerkesztve ]

(#453) #65675776 válasza s200 (#452) üzenetére


#65675776
törölt tag

Értelemszerűen bekapcsoláskor rá kell kötni a monitort. Egyébként meg ki kell próbálni mindenféle elrendezésben.

(#454) s200 válasza #65675776 (#453) üzenetére


s200
tag

Értelemszerűen bekapcsoláskor rá kell kötni a monitort.
A megjelenítő (a PC szempontjából) ebben az esetben a tuner.;)

(#455) #65675776 válasza s200 (#454) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen. De meg kellene nézni, hogy ha a gépen biztosan elindult a DVI kimenet, akkor azt átkötve a tunerre érzékel-e az jelet. Ha nem, akkor a tunerrel van probléma.

(#456) Klemens


Klemens
őstag

Ismét sziasztok!
Nemrég voltam itt egy problémával. A gond megoldódott, de most jött egy másik.
A kari ki lett cserélve. Mostmár van kép, hang, minden.
De...a távirányítóval csak bekapcsolni tudom, de hangot állítani vagy ilyen azt már nem.
Valami ötlet? :F

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#457) bikmakk


bikmakk
tag

Ha feltételezzük, hogy a távirányító működik, akkor valószínűleg driver probléma lehet. Próbáld meg esetleg újratelepíteni, esetleg egy másik (régebbi/újabb) verziót kipróbálni. Nekem is voltak kisebb problémáim a távirányítóval amikor megvettem a kártyám és addig próbálgattam a drivereket míg egyel már majdnem tökéletesen működött. (Az, hogy csak majdnem, csak most derült ki amikor két év után újratelepítettem, mostmár be is tudja kapcsolni a gépet, eddig egyszerűen azt hittem ilyet nem tud :D )

[ Szerkesztve ]

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#458) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Egy kis segítségre van szükségem.Van egy asus tv/fm saa7135hl tunerkarim amit régóta nem használtam mert nem igazán tv-zek.Most viszont szükségem volna rá de hiába telepítem fel egyszerűen nincs kép csak fekete képernyő.A hang az tökéletes.Régen amikor megvettem simán ment telepítés után a saját cuccával.Azóta is a gépben van csak már egy jó ideje nem telepítettem fel.Uninstaláltam a kodekpackot,kipróbáltam másik driverekkel,másik tv-s progikkal de mindegyiknél ugyanaz hogy hang van de kép az nincs.Valakinek valami ötlet mert én már kifogytam. :F

Üdv:Viktor

(#459) lacqa


lacqa
tag

Daa-raa hoz lenne egy kérdésem! Egy Gigabyte alaplapom van és probáltunk Tuner kártyát betteni de kiderült hogy a CD in-em halott,hangot nem tudtunk kreálni! Létezik-e más hang összekötési variáció esetleg?Mert csak végszükség esetén szeretnék külső tunert venni,maradnék ha lehet a belsőnél inkább! Egy Leadtek Global kártyám volt most szeretnék valami Hybrid kártyát olyasmi minőségben és árban elfogadhatót venni ezért kérem a segítségedet!! Köszönöm!! :R :R :Y :R :R

(#460) #65675776 válasza lacqa (#459) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vegyél egy olcsó hangkártyát.

Viktoár: Másik gépben is le kellene tesztelni.

(#461) jozsikka


jozsikka
tag

Sziasztok!

Van nekem egy Pinnacle PCTV110i tv tunerem! Már pár éve megvan és xp alatt semmi gond nem volt vele dscaler is christv is szépen ment!
Erre a nyáron vistát raktam fel és mostanában próbálkoztam a tv kártyát beüzemelni de ez sehogysem ment! :( Próbáltam a gyári progival de semmi, Dscaler-rel is de nem volt hang! Most megint megpróbálkoztam a Christv-vel és a kép itt is jó de hang egyáltalán nincs :( Nem tudom mit kéne már állítani próbáltam így is úgy is de sehogy sem! Ha valaki tudna segíteni annak nagyon örülnék! Leírok egy két alkatrészt és teszek fel egy-két képet is hogy könnyebben tudjatok segíteni!
Köszönöm szépen a segítséget előre is! :)

Alaplap: Gigabyte GA - MA69G-S3H
Tv Tuner: Pinnacle PCTV110i
Christv verzio: 5.25

[link]
[link]

(#462) BenQ17


BenQ17
csendes tag

HY!
Segítsetek Pls!
Lenne egy Pinnacle PCTV 110i-m és csak netes rádióállomásokat talál a média center.
Én hárdver hibára gyanakszom.... úgyanis régebben még működött a kártya.. csak egyszer kiscsúszott a slotból menet közben. Nos azóta új gépem van és a behejezés után elindítom a gépet. felismeri meg minden,de amikor a drivert telepíteném nem talál semmit . :W ezt végül sikerült megoldanom. De ahogy írtam, a media center nem talált semmien tv csatornát. :F olyan mintha nem lenne fent a driver v nem lenne bent kártya pedig igen :W
PLS help!

http://www.konyveloirodam.hu/

(#463) v.tom


v.tom
őstag

Hello!

Remélem tud nekem segíteni valaki. Vettem egy Pinnacle PCTV dual hybrid pro karit a gépembe, amit a vista felismer, hibátlanul, de ahogy a kártyára rádugom az antennacsatlakozót, vagy a beltéri egységen keresztül az rca-t, azonnal csíkozni kezd a kép a monitoromon. Valószínűleg valamivel összegerjed, de nem tudtam kideríteni az okát. Arra is gondoltam, hogy amiatt lehet, hogy mivel a kari pci-e foglalatos, esetleg a vga-nak zavar be, mert sajnos elég közel van hozzá. Azt észrevettem, hogy amikor a csatlakozók hozzáérnek a házhoz, akkor szépen szikrát vernek. Lehet, hogy valamit le kéne földelnem?

[ Szerkesztve ]

(#464) v.tom


v.tom
őstag

Sehol senki a topicban? :(

(#465) bikmakk válasza jozsikka (#461) üzenetére


bikmakk
tag

A hang megfelelően össze van dugva az alaplappal? (abba a csalakozóba ami a két PCI slot között van a lapon) Ha igen, azt választottad hangbemeneti forrásnak? (Más PVR programoknál lehet ilyet állítgatni, gondolom ennél is, de ezt nem ismerem. Mondjuk a képek alapján azt jónak tippelném.)
Illetve egyéb hangot ugye kiad a géped?
Más ötletem sajnos nincs.

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#466) bikmakk válasza BenQ17 (#462) üzenetére


bikmakk
tag

Ne csak media centerrel próbáld, más PVR programmal is. Ha azokon megy, akkor valami beállítási gond lehet. Eszközkezelőben mit ír a kártyára, ott problémamentesen felismeri hogy ott van?

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#467) bikmakk válasza v.tom (#463) üzenetére


bikmakk
tag

Nem tudod átrakni másik slotba úgy, hogy távolabb legyen a videókártyától? Mondjuk még csak fordított esetről hallottam, hogy a videókártya ventije zavarta a tunert, ilyenről még nem.

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#468) v.tom válasza bikmakk (#467) üzenetére


v.tom
őstag

Á, köszi a választ. Sajnos nem tudom átrakni másik slot-ba, mert nincs távolabbi pci-e csati a lapon. A képzavarást azota sikerult megoldanom, egy csatlakozási hiba okozta, de a tv vevő azota sem hajlando semmilyen jelent befogni. Körbeprobáltam a ház összes lehetséges csatlakozoját, de semmi. Nem értem, mi okozhatja.

(#469) BenQ17 válasza bikmakk (#466) üzenetére


BenQ17
csendes tag

igen. rendesen bent van a eszközkezelőben nem ír ki semmi hibát. akkor majd megprobálkozok valami más progival.
Köszi :R

http://www.konyveloirodam.hu/

(#470) v.tom


v.tom
őstag

Nah, némi fejlemény. Kipróbáltam más házban, más gépben is a karit. Semmi. Miután bettettem a gépembe, az eszközkezelő fel sem ismerte rendesen. Próbálkoztam újratelepíteni a drivert, de az sem segítettt. Valószínűleg hibás a kártya. Remélem sikerül gariztatnom, elvégre 2 napja vettem. :(

(#471) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

a testvérem problémájára keresünk megoldást:

van egy Hauppauge winTV TV tunerünk, és sehogy sem bírjuk működésre bírni. Sajnos driver CD nincs hozzá, a kártya típusára meg nem igazán jöttünk még rá. Mondom ami rá van írva, hátha valaki tud segíteni ennyiből:

Van rajta egy nagy TV alatta WinTV felirattal, és ezek mellett a következők szerepelnek:

PAL - B/G - I
44354 REV C221

Assembled in Hungary

Aki tudja, hogy ezt milyen driverrel, illetve programmal lehet működésre bírni az kérem jelezzen. Neten eddig semmi kézzelfoghatót nem találtunk! :(

Köszi előre is

(#472) nike_ válasza nike_ (#471) üzenetére


nike_
addikt

Elhamarkodott döntés volt az előző hozzászólás írása, vagy csak pont szerencsénk volt, ugyanis olvasgattuk itt a hsz-eket, és megtaláltuk a DScaler nevű progit, amivel találja a csatornákat, már csak az alábbi gondok vannak:

1. nincs hang
2. nem talál annyi csatornát mint az ugyanerre a kábelre kötött TV

mit lehet tenni?

köszi

(#473) HS 2142


HS 2142
őstag

Sziasztok! Vettem egy Leadtek WinFast PxTV1200-as Tv tunert beraktam a gépbe rákötöttem az alaplapra (Gigabyte GA-P35-DS3L) ahogy a leírásban is szerepelt és eddig minden rendben. Látom a tv adásokat, de amikor felveszem azt akkor nincs hang. Megpróbáltam a legújabb verziót felrakni, nem azt ami a cd-n rajt volt de továbbra sem működik.
Mi lehet a probléma?
Kérlek titeket segítsetek mihamarabbi válaszotokkal.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#474) #65675776 válasza HS 2142 (#473) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jelek szerint nem állítottad be a Felvételi eszközt rendesen. Belső átkötés esetén ugyan arra kell állítani, amire az Audio vezérlését.

Bár az XP alatti beállításokra már nem igazán emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#475) HS 2142 válasza #65675776 (#474) üzenetére


HS 2142
őstag

Köszi, én ronthattam el valamit csak a felvevésnél digitálisra kellett átrakni.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#476) attilla84


attilla84
tag

Sziasztok!!! B.U.E.K!!!

Kb mar 1 honapja irtam errol de meg mostanaig sem sikerult uzenbe helyezni az """AVerMedia - AVerTV Hybrid STB 1080i""" tunelemet!!!

Kerem valaki segitsen msn-en eggy annyit hogy tudjam meg hogy a tunel-el van-e a baj vagy mi??? hogy akkor intezkedjek mert garanciaban van(2 honapja vettem)

Koszi szepen elore is!!!

[ Szerkesztve ]

(#477) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Van egy Asus 7131-es Tv tunerem, amihez aszem a Cyberlink tunerprogiját adják. Ez sajnos elég lassú, és körülményes progi, és képjavítókat,meg semmit sem tartalmaz. Eddig a ChrisTV-t használtam, de az meg nem támogatja a rádióját és a távirányítóját, és felvenni sem lehet. Milyen programot ajánlanátok,ami alatt minden megy aminek kell, és egyszerű, gyors?

[ Szerkesztve ]

(#478) bikmakk válasza attilla84 (#476) üzenetére


bikmakk
tag

Szia! Úgy látom még mindig nem oldódott meg a problémád, pedig visszaolvasva jó sok tanácsot kaptál már. :U Összefoglalom, ezeket kell tenned:

1. A monitort a DVI-OUT csatlakozóba dugd. A PC-t a DVI-IN csatlakozóba dugd. (Ha jól értettem ezek eddig is így voltak.) Egyforma kábelek legyenek, vagy mindkettő DVI vagy mindkettő D-SUB + adapter (lásd Manual 6. oldal teteje).
2. A távirányító AV/PC gombjával állítsd a tuner kimenetét PC-re. (Mivel nem írtad hogy TV készülékre is rádugnád, ezen később sem kell változtatnod.)
3. A távirányító SOURCE gombjával állítsd a tuner bemenetét TV-re ha TV-t szeretnél nézni a monitoron, PC-re, ha a számítógép képét szeretnéd látni a monitoron.

A./ Próbáld ki úgy is, hogy először a számítógéped kapcsolod be, és csak akkor kapcsolod be a tunert, ha már elindult a Windows is.

B./ Próbáld ki úgy is, hogy bekapcsolod a tunert, és csak azután kapcsolod be a számítógépedet, ha a fentebb leírt 3. lépésben a SOURCE a PC-re van állítva.

Ha egyik megoldás sem működik, akkor vidd vissza a boltba, és mondd, hogy rossz. Ha szerintük nem az, akkor mondd, hogy mutassák meg működés közben, hogy ők hogy csinálták.

Remélem elég érthetően írtam le mindent, ennél többet biztosan nem tudunk tenni érted így fórumon keresztül.

Szerk: Azt sem ártana kizárni, hogy a számítógép és a tuner közé dugott kábel hibás. Ha nincs "hozzánőve" a monitor kábele a monitorhoz, akkor cseréld fel a két kábelt; ha ezt nem lehet akkor lehetőség szerint próbáld ki másnál akinél lehet.

[ Szerkesztve ]

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#479) Csakénvagyok válasza nike_ (#472) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Te tudod hogy mire mesz vele, de ez sokat tudd. Mondjuk Demo, nemis erre talalak ki, hanem arra hogy ilyen programokat rakjanak ossze vele, de tesztelesre jo. Lehet azert forditani rendes exe-t is.

(#480) #65755648


#65755648
törölt tag

Üdv!

Sikerült már valakinek Asus 7134-es, vagy hasonló típusú Tv tunert Vistával működésre bírni? Nem találok hozzá drivert a neten, :((( viszont állítólag a Vista felrakott magának valamit amikor beraktam a tunert. Ennek ellenére nem működik semmilyen Tv tuner programmal, legalábbis én nem találtam olyat (mind a tunerhez adott Home Theater nevű progival, mind a ChrisTV-vel és minden mással is különböző hibákat ad). :F

Előre is kösz bármilyen segítséget! :R

(#481) Csakénvagyok válasza #65755648 (#480) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Egyertelmu driver problema, de mivel nincs hozza driver kulon rakerestem az ASUS honlapjan, max WinXp-re van sokat nem tudsz csinalni. Esteleg az egyel frisseb verzio (7135) driverevel probalhatod meg, viheti, de nem biztos hogy minden funkcio mukodni fog. Az is meglehet hogy maga a Vista is annak latja vegul is chip ritkan valtozik.

(#482) #65675776 válasza Csakénvagyok (#481) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezzel csak az a probléma, hogy a nevezett Asus tunercsalád esetén a típusszám egy az egyben a dekóderchip típusszáma.

(#483) #65755648 válasza #65675776 (#482) üzenetére


#65755648
törölt tag

Azért valamennyit segített, ugyanis a 7135ös driverrel lett hang és megtalálja a csatornákat. De a kép fekete marad mindig úgyhogy valszeg downgradelek xp-re :((( Az Asus meg a csodás terméktámogatásuk elmehet a jó édes... Tőlük se veszek semmit a következő néhány évtizedben :(
Vagy talán veszek egy külső tunert, akkor többet nem lesz ilyen gondom.
Nem érdekel valakit egy jó képminőségű, tökéletes állapotú Asus tuner? :DD

(#484) #65675776 válasza #65755648 (#483) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg próbáld meg egy olyan programmal, amiben állítható a renderelő felület. Gondolom ehhez PCinema járt, abban meg tudtommal nincs ilyen lehetőség. Vista alatt Overlay okozhat problémát, VMR(9) és EVR viszont működik rendesen.

Igazából valahol azért minősíti az Asus-t, hogy nem képesek maguk írni egy épkézláb sw-t a tunereikhez, hanem mindenféle hoki frontendeket adnak hozzájuk. A legújabb tunerjeik is egész komolyak lehetnének, de nem TotalMedia-val, ami gyakorlatilag semmit sem tud, csak a nagyon alap dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#485) illusiON


illusiON
őstag

helloó:)
már megemlítettem egy topicban, de hátha itt több szerencsével járok:
adott egy pixelview tv tuner, és egy 80040154 error, valami cannot create vidoe filter vagy miféle hibaüzenet. Erről valakinek van fogalma, hogy mi lehet a megoldás?:)

( : no woman no cry : )

(#486) Matyó83


Matyó83
tag

Szasztok!

olyan gondom van, hogy a tunerkarim, "winfast tv2000 xp expert" szeretnék felvenni vele... a bibi az, hogy kb 5-10 perc után elcsúszik a kép meg a hang egymástól, meg beszaggat a felvétel és az adás is...

elöre is köszi a helpet!!!! :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#487) #65675776 válasza Matyó83 (#486) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mégis mik azok a codec-ek amiket kipróbáltál?

(#488) Matyó83 válasza #65675776 (#487) üzenetére


Matyó83
tag

ffdshow, van most fennt, de acemegával is lett nézve, meg k-lite kidekkel is... ezzel a 3-mal.... de sehogy nem jó... a minöségröl nem is beszélve... minden lehetséges felvételi beállitást kipróbáltam, és elcsúszik mindig a kép és a hang egymástól illetve darabos lesz... :W

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#489) #65675776 válasza Matyó83 (#488) üzenetére


#65675776
törölt tag

ffdshow tömörítésre szinte alkalmatlan. Dekódolásra tényleg jó lehet.

AceMegaFosPack... Na ezt pl már felrakni sem lett volna szabad. Megszabadulni gyakorlatilag csak Win újrarakással lehet tőle. Esetleg visszaállítási ponttal.

K-Lite. Áhh, nem is folytatom. codecpack-et szigorúan tilos felrakni ha tunered van! Meg egyébként sincs értelme, csak azokat a codec-eket kell felrakni, amiket használ is az ember. (Nálam spec egy azaz egy darab DivX van fent, és csákány.)

Viszont a kérdésre nem kaptunk konkrét választ. Melyik codec? DivX, XviD, 3ivx, avc...

Egyébként MPEG4 codec-ekkel nem érdemes foglalkozni még ha négymagos procid lenne sem. Egyszerűen minőségileg nem képesek értelmes szintet hozni realtime felvételkor. Inkább próbáld meg a PVR2 beépített MPEG2 encoder-ét, egész korrekt. Persze utófeldolgozást igényel, de ha a minőség fontos, akkor ígyis-úgyis szükséged van rá.

(#490) bzoley válasza Matyó83 (#488) üzenetére


bzoley
veterán

Itt akkor meg is állhatunk, amíg le nem takarítod a sok szemetet a gépről.
Ne is csodálkozz, ha gondjaid vannak! Neked nem tűnt fel, hogy évek óta próbál lebeszélni mindenki az ilyen szarok telepítgetéséről?
XP, vagy Vista reinstall, aztán próbálkozhatsz tovább.

(#491) Matyó83 válasza #65675776 (#489) üzenetére


Matyó83
tag

-honnan a fenéböl tudjam milyen kodek... :( mondom most ffdshow van a gépre telepitve!!!!!!!!!

inkább azt mond meg légyszives KONKRÉTAN melyik az az akármi amivel jó lesz a kép meg a hang, és nem csúszik szét!!! köszi :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#492) #65675776 válasza Matyó83 (#491) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na látod ez a probléma. Felraktál egy halom akármit, és ennek ellenére azt sem tudod, hogy mit használsz.

Egyébként leírtam: a PVR2 beépített MPEG2 encodere tipikusan jó eredményt ad, és nem eszi a gépet.

De ha tuti megoldást akarsz: PICVideo vagy HuffYUV. Szép nagy gyengén tömörített file-okat fogsz kapni, 5-8% prociterhelés mellett. Hangot mellé szigorúan PCM wav-ba, semmiféle tömörítéssel.

MOD: Az ffdshow az egyetlen, amit érdemes lehet felrakni. De csak és kizárólag dekódolni! Tömörítésre gyakorlatilag alkalmatlan. Arra használd a már fent említett beépített MPEG2 codec-et.

Egyébként nyilván én vagyok hülye, hogy egy darab DivX elég ahhoz, hogy meg tudjak nézni szinte bármit (ami MPEG4 ASP, azt le tudja játszani). Ha nagyon extrém (ergo létjogosultség nélküli) codec-kel tömörített cuccal futok össze, akkor meg beizzítom a rendszerbe semmilyen szinten sem belenyúló VLC-t. Vagy leginkább kidobom az adott videot a búbánatba, és beszerzem egy normális formátumban. VC-1 és AVC lejátszásra meg megint ott a VLC. Illetve ha van az ember gépén PDVD 8, akkor akár az is. Nem ezernyi idióta codec, vagy codecpack.

[ Szerkesztve ]

(#493) Matyó83


Matyó83
tag

most CSAK az ffdshow van fennt, semmi más... a többivel tény, hogy win reinstall volt a szabadulás záloga, de azok mellözve vannak!!! igazándiból csak ti ketten mondjátok ezt hogy nem kell semmi extra cucc, de a többi 10 akit kérdeztem vagy ezt vagy azt mondja... az utolsó az ffdshow-t mondta azóta az van fennt és jól müködik, csak ezzel nem... ha viszont filmeznék csak akkor meg szerintem kell hozzá ez is.... :P ;] :W

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#494) Matyó83


Matyó83
tag

ezek a beállitások vannak nálam alapból és nem lett bántva mióta ujra lett rakva a gép!!!!!!

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#495) #65675776 válasza Matyó83 (#494) üzenetére


#65675776
törölt tag

Constant Bitrate-tel próbáltad?

Illetve megpróbálnám PVR2-vel, a PVR kissé régi dolog már, fejlesztve nem nagyon van vagy 2 éve. Sosem tudni mennyire képes rendesen futni a mai gépeken.

(#496) Matyó83 válasza #65675776 (#495) üzenetére


Matyó83
tag

nem engedi beállitani... :F a pvr2-t vista alatt próbáltam de lófing volt... sajnos... :W XP alatt még nem néztem... feldobom aztán kiderül... legalább kicsit elöre léptünk ebben az ügyben... köszönöm... :R :C

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#497) bzoley válasza #65675776 (#492) üzenetére


bzoley
veterán

Win7-re már FFDShow-t sem raktam, mégis megy minden film.

(#498) #65675776 válasza Matyó83 (#496) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi az, hogy nem engedi beállítani? Amikor kiválasztod a profilt, és a Capture Profile Settings-re katintasz, akkor ott az Add... gombra katintva csinálsz róla egy másolatot, és azt állítasz benne amit csak akarsz.

És mi volt a konkrét probléma a PVR2-vel? Ha a hangvezérlés, akkor az nem a PVR2, hanem az X-Fi driverének az ismert hibája.

(#499) Matyó83 válasza #65675776 (#498) üzenetére


Matyó83
tag

nah beállitva... tesztelem még, mert 5 perc alatt nem hibázik most... veszek fel kb 1órányi cuccot aztán kiderül... a pvr2 nél már nem tom mi volt a gond csak azt tudom hogy akkor sem tudtam felvenni vele rendesen... sajnos... :( majd jövök aztán mondom mi a szitu.. köszi addig is.. :R :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#500) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Nemtudom hogy jó helyen járok-e, ha nem irányítsatok át :R

Szóval, adott egy St-lab Tv/Av tuner, philips 7130 chip van rajt(tudom nem a legjobb, de ez van na :DDD ) és ehez kötöttem be egy t-home sat digit beltérit. A bekötés egy scart-svideo átalakító, valamint egy svideo kábellal történt. Minden szép és jó, csak az a probléma, hogy "csíkozik" a kép. Hogy érthetőbb legyen:

Na most ezek a csikok, hol rövidebbek hol hosszabbak, és egy pillanatra megjelennek, majd eltűnnek, majd máshol jelenik meg, hol több, hol kevesebb..
Mikor még simán a tunerjával befogott adókat néztem, nem volt ilyen, de próbáltam egy dvd lejátszóval, amit rca kábellal kötöttem rá, ott ugyan ez a szitu. Fogadjam el hogy szar a kártya, vagy van erre valami megoldás/magyarázat?

:R

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.