Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eagle24


Eagle24
csendes tag

Nem találtam olyan topicot, mely általlánosságban foglalkozott volna TV-Tuner kártyákkal kapcsolatos problémákkal. Ezen belül remélem mindenki megtalálja a legjobb megoldásokat.

Íme itt az első probléma:
1 öreg, de megbízható FlyVideo2000-es tunerrel rendelkezem. Az előző gépemben ezt DScaler-el üzemeltettem, tökéletesen működött.
Nemrég vettem új számítógépet és ebben már PCIE-s VGA-t használok, de ezzel a DScaler nem indult el. Közvetlennül program indítás után kiírja: Your video card doesn't appear to support overlays, wich DScaler requires.
Ez elég érdekes abból a szempontból, hogy pl a ChrisTV elindul és működik vele, és a FlyVideo saját legfrisebb softwarei is. De ezek nekem nem jönnek be, nem rendelkeznek annyi beállítási lehetőséggel és jó kezelhetőséggel mint a DScaler.

A kérdésem az hogy tudnám feloldani ezt a valószínűleg kompatibilitási problémát?
Hardweresen ,BIOSból, Windowsból esetleg magában a DScaler softwareben való túrkálástól megoldódhat?

Előre is köszi a segítségeket, és jó TV-tuner fórumozást kívánok!

(#2) #72042496 válasza Eagle24 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt inkább itt kérdezd meg: [link]

Van már egy nagy tuneres téma ([link]), ill. a népszerű kártyáknak saját topicja is nyílt...szerintem ezt feleslegesen nyitottad.

[Szerkesztve]

(#3) Eagle24 válasza #72042496 (#2) üzenetére


Eagle24
csendes tag

Ok! Köszi az észrevételt és a linkeket, ott is fölteszem a kérdésem. Bár a név szerintem jobban ideillik, mert az egyik fórumon főleg a DScaler SOFTWARE problémáival foglalkoznak, és nem az egyes kártyák hardwerével, a másikon pedig hogy mit érdemes venni!..szerintem
Mindenesetre ha nem ír ide senki akkor ezt be lehet zárni!

(#4) #65675776 válasza Eagle24 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

VGA Driver problémának tűnik.

A dekódolás témát meg errefelé inkább ne feszegesd!

(#5) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Próbáltam a kérdést bezsuppolni valamelyik már meglévő topicba, de hosszú távon tényleg nem árt egy ilyen topic.
A címet kicsit megváltoztattam (az én billentyűzetemen van space is :) ) a nyitó hozzászólásból a daa-raa által is kifogásolt részt kivettem (egyébként a problémához semmi köze).

Jöhetnek a megoldások és az újabb kérdések.

Feel Good Inc.

(#6) Eagle24 válasza Pompi (#5) üzenetére


Eagle24
csendes tag

Ok! Köszi a módosításokat. Remélem sokan fogják használni ezt a Topicot! :D

(#7) Eagle24 válasza #65675776 (#4) üzenetére


Eagle24
csendes tag

Kipróbáltam a javaslatod daa-raa, feltelepítettem a legújabb NVidia driver-t, de sajna nem jött be a dolog. Egyéb tippek?

(#8) #65675776 válasza Eagle24 (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet inkább régebbi drivert kellene megpróbálni.

(#9) djtoomi


djtoomi
addikt

Lenne nekem egy ilyen tv tunerem:K-world v-stream xpert tv-pvr 878.
Szal adott a tuner és amit adtak hozzá cd-t azon van a driver meg a progi amivel lehet tv-t nézni.Na driver felmegy de mikor inditom a progit kifagy.Milyen progival tudnék én tv-t nézni rajta?Ez itt a kérdés

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10) Core2duo6600 válasza djtoomi (#9) üzenetére


Core2duo6600
veterán

pl dscaller rel [link]
ill. próbálj meg frisebb progit leszedni hozzá

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11) Eagle24 válasza #65675776 (#8) üzenetére


Eagle24
csendes tag

A regebbi drivert is probaltam Daa-raa. Valoszinu a VGA problema, mert egy masik TV-tunert is beleraktam a gepembe, es azzal sem ment a DScaler, am a Chris-TV igen de sosem 100% osan. De közben egyeb problémáim is lettek a VGA-val. Azokat majd a 7900GS hez kapcsolodo forumokban publikalom.
Tovabbra is koszi az egyeb tippeket itt!

(#12) Eagle24 válasza djtoomi (#9) üzenetére


Eagle24
csendes tag

Szia djtoomi!

Általlánosságban és tapasztalatból is elmondhatom, hogy a TV-tunerek CD-én kapott driver szinte mindíg a legalkalmasabb a TV-tunerhez, ritkán jobb a frisebb. A TV-tunerek sajat SoftWarei viszont szinte mindig S****k. A legjobb ha a 2 legelterjedtebb ingyenes progi valamelyikevel hasznalod a TV tuneredhez TV nezesre, felvetelre, egyeb kep manipulaciokra.:D Vagyis a DScaler-t vagy a ChrisTV-t! Szerintem.

(#13) Core2duo6600 válasza Eagle24 (#12) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát én is találkoztam már, igaz, nem Tv tunerrel, de más hw vel ami a gyárival ment a legjobban.
az én esetemben ez kizárva, mert win 98 hoz van csak driver hozza, win 2000 en abszolut nem is müködött

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14) csui


csui
csendes tag

Nem tudjátok a PVR TV 878 tv karihoz van e már vista driver? a gyárto honlapján (www.kworld.com.tw) marhára nem találom még a kártyát sem...

(#15) ryeti


ryeti
csendes tag


Hi!
Trust sc5100 hangkártyám + Leadtek winfast tv2000 xp tc tunerem. Az a próblémám, hogy a gépen mindenhol van 5.1-es hang, csak tv közben nincs. Ilyenkor csak az első 2 hangszóróból jön. Előző gépemen alaplapi hangkártyával, ugyanezen a tv tuneren mind a 6 hangszóróból szólt. Már próbálgattam a tuner és a hangkártya beállításait is piszkálni, de semmi. Legalább ha a sub szólna az is elég lenne.
A tv tunert a hangkártya aux csatlakozójára kötöttem, ahogy azt a papírjában is írja.
Ha van valakinek valami tippje azt megköszönném!

(#16) endrus


endrus
csendes tag

win fast tv2000 xp expert, majdnem tökéletesen működik, a hiba csak annyi, ami már az őrületbe kerget, hogy a távirányítóval szinte minden vezérelhető, kivéve a creative 5.1-es hangfalszettünk.
magyar nyelvű használatit nem kaptunk, pedig lehet ott a válasz a problémára. ha valaki tudja rá a megoldást, MEGKÖSZÖNNÉM! :W :W

(#17) Morris válasza endrus (#16) üzenetére


Morris
veterán

Azt megkérdezhetem, hogy milyen alaplapod van?
A fentiekhez nem tudok segíteni sajnos, csak én alaplap inkompatibilitásra gondolok (az enyémnél) ezért nem működik.
Most próbálom működésre bírni, de még mindig nem megy.

(#18) endrus


endrus
csendes tag

miért?

(#19) endrus


endrus
csendes tag

Gigabyte GA-K8VT800
Processor Socket 754 , AMD Athlon64 Chipset VIA K8T800

(#20) bzoley válasza endrus (#16) üzenetére


bzoley
veterán

Te most a tuner távirányítójára gondolsz? Azzal nem tudod hangfal hangerejét állítani?
Akkor ez nem TV tuner probléma, ahogy a címben is szerepel, ez a te problémád.
Semmi köze a tunernek a hangfaladhoz.
Ha rosszul értettem a kérdést bocs, de ne várdd, hogy kávét is főzzön.

(#21) Renegade88


Renegade88
tag

Csak egy beugró kérdés: A koax kábel elosztoját le kell földelni?

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#22) #65675776 válasza Renegade88 (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem.

(#23) NorbZ5948


NorbZ5948
csendes tag

hy
van egy pinnacle pctv pro-m de sehogy sem tudok rá hangot varázyolni.. segítene vki pls?

Arányjavítás érdekel vkit? Szerverről megy... Írj és megeggyezünk

(#25) bzoley válasza #47267328 (#24) üzenetére


bzoley
veterán

Rossz topicot választottál.
Ha nincs szükséged a Firewire csatikra, akkor fölösleges ez a kártya.
TV2000XP Global ~8e ft
A kártya jellemzőinek a gyártó oldalán nézz utána, mert amit találtál, az baromság.
Ha kell a hardveres tömörítés, akkor PVR2000, vagy PVR3000 17-~24e ft.
A haver véleménye nincs hatással a kártya képeségeire.
A TV boxok tévénézésre vannak kitalálva, minden egyéb feladat körülményes. Egy tunerkártyával szinte bármit meg lehet csinálni.

(#26) Ewing1976


Ewing1976
tag

Hali mindenki!

Van egy Gigabyte gt-ptv-af-rh tv tunerem amiböl nem tudok hangot kicsalni csak képet, a rádió szól a tv nem. Cyberlink PowerCimát használok hozzá és nem találom azt a beállitást ahol ezen tudnék javitani.

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#27) electromen


electromen
csendes tag

Helló!
Linux Guru kerestetik!

''Leadtek WinFast Tv USB II Deluxe''

Ubuntu Linux!!!

Hogy tudnám őket összehozni?

Van erre megoldás?


:U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U

Köszi........

Eladó! Félkonfig, medium cucc kis pénztárcához! http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=102214

(#28) Godzso


Godzso
csendes tag

Értettem, bocsánat :)

Ne felejtsétek el, hogy ez egy planetárium és nem egy bangkoki kupleráj!

(#29) Godzso


Godzso
csendes tag

Hello

Vettem egy Mercury EZ view TV tuner kártyát, jól működik, szép a kép, szép a hang, ha cask nézem. Viszont ha felveszek, a kép jó, viszont nincs hangja, vagyis inkább halg zúgás van alatta. mi lehet a gondja ?? Köszi előre is!

Ne felejtsétek el, hogy ez egy planetárium és nem egy bangkoki kupleráj!

(#30) vepe válasza Godzso (#29) üzenetére


vepe
senior tag

milyen alaplapod van,illetve hangkártyád?

(#31) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Üdv


Adott egy Piannacle PCTV Analog Pro PCI tv-kártya ami eddig tökéletes képet adott, multhéten lecseréltem az alaplapom a processoromat és a ramokat, azóta függőleges, néha fered lila,kék csíkok vannak a teljes képernyőn! Mi a fene okozhatja ezt??

(#32) steve63


steve63
csendes tag

Van egy ''Leadtek WinFast Tv USB II Deluxe'' tunerem.
Kérdeseim az alábbiak:
Melyik az ideális beállitás felvételre (jó minöség, kevés hely, stb.)?
Felvételkor jó a hang, viszont lejátszáskor olyan mintha dobozból jönne (fő hang jó, háttér hang nagyon zajos).
Felvett anyagot milyen progival tudom megvágni (pl. reklámok kiszedése)?

Köszi a segitéget.

(#33) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Elég halott a tpic azért teszek egy probát:
A szinekkel lenne gondom. leadtek TV2000 RM -em van. Ez az első tv tunerem. Nemigazán értem mitől lehet és hogyan kellene orvosolni.
Mintaképek(minden csatornán ugyanaz a rossz szin jelentkezik - kékes beütés):
[link]
[link]
[link]

(#34) 1010 válasza ez_meg_emaz (#33) üzenetére


1010
őstag

valami gombot meg kell nymoni :
asdf ezek közül és akkor rendbe jön

nálam ez müxik

(#35) bzoley válasza 1010 (#34) üzenetére


bzoley
veterán

Helyes dolog, hogy segítesz, de próbálj meg egy kicsit ''szakszerűbben'' fogalmazni, hátha érthető lesz ;)
Az ''A'' billentyűvel a képnormát lehet váltogatni PAL-B, ÉS PAL-D között, mig az ''S'' ugyanezt teszi a hanggal. Az ''F''-fel pedig teljes képernyőre lehet váltani, hogy teljes legyen a lista.

(#36) steve63


steve63
csendes tag

Helló
Leadtek USB II Delux van.
SVideot rádugtam úgy, hogy be volt kapcsolva a videó. Azóta nem ismeri fel a gépem. ''USB eszközt nem lehet felismerni'' Megoldás?
Köszönöm!!!

(#37) steve63 válasza steve63 (#36) üzenetére


steve63
csendes tag

Csak érintkezési hiba volt!

(#38) bzoley válasza steve63 (#37) üzenetére


bzoley
veterán

Ez a jobbik eset :)

(#39) Thomas16


Thomas16
tag

Hi! nekem 1WinFast tv2000xp expert tv tunerem van,de nem bírom feltepíteni me ezt írja ki:
Not supported! -;; 2600.xpsp_sp2_gdr.070227-2254 vki tud nekem segíteni ebben??Plíízz!!!

(#40) Tosee


Tosee
őstag

Hali!

Nekem olyan problémám lenne a tv-tunerrel, hogy mióta XP-t használok nem müxik a teletex, próbáltam újabb drivert is de azzal sem ment. Mielőtt áttértem xp-re win98-volt ott simán ment... a 16 csatornás előnézet sem megy, de ez annyire a nem lényeges.

Tv tuner: PCI Pixel view Bt878p +FM

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#41) Tosee válasza Tosee (#40) üzenetére


Tosee
őstag

up :F

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#42) Thrawn válasza Thomas16 (#39) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha jól tudom, akkor a driver csak SP1-es XP-re megy fel. Ha feltetted akkor mehet rá az SP2.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Segítsetek légyszi, mert már nagyon idegesít, hogy miért nem hajlandóak rendesen működni a gépemben a tunerkarik...
Már a 2. karit próbálom benne a 2. programmal, és mind2vel ugyanazt tapasztaltam, amikor kirakom teljes képernyőre, eltűnik a kép, csak a hang megy tovább. Illetve ez még előfordul spontás is, pl mikor a háttérben 1 ablakot megnyitok/bezárok, vagy pl átméretezem a video ablakát, esetleg csak arébbhúzom, ilyenkor soxor eltűnik a kép, és csak 1 nagyonnagyon vékony sáv lászik belőle a jobb oldalon, mozgatással nagyon ritkán visszahozható, de inkább újra szoktam indítani a progit.
Egyik párosítás: Philips Conexant BT878 és DScaler
Másik: Leadtek TV2000 XP Expert és PVR2

Utóbbinál talán gyakrabban fordul elő, de kitudja, a leadtek van most a gépemben.
Érdekesség: ha PVR2-nél elmegy a kép, az áttetszőség funkció működik, tehát úgy látható vmi a képből, az ablakot nézve viszont hót sötétség...

Van ötletetek? :F

Config: Gigabyte P35-DS3L, C2D E4300, 2gb A-Data DDR2, Inno 8600GT 256MB

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#44) brokkoli328


brokkoli328
csendes tag

Szisztok!

Van egy Pinnacle 510 usb nevezetű szenzációs Tv tuner szappantartóm. Rákötöttem a gépre ami sajnos nem a legnayobb teljesítményű (AMD 1,58 Mhz, 448 Mb ram 60 Gigás most kitudja milyen winyó, és a videókártyát sem néztem meg) A lényeg hogy a kamerával rögzített dolgokat tökéletesen lejátsza. Viszont a korábban rögzített videókat nem hajlandó normálisan lejátszani. Állandóan benyomódik a kép széle, vibrál, néha pirosan. Kipróbáltam a rendelkezésre álló összes beállítást, és 3 videóval is. ebből kettő régi 2 fejes és egy újabb 4 fejes. Eredmény ugyan az, csak a 4 fejessel jobb a kép, de ugyanúgy bemegy az oldala. Nem értem mi lehet a gond ennyire érzékeny a videószalagra és vagy a lejátszóra? Nem értem. (van egy régebi Pinnacle Pc Tv pro m is. Azzal iylen gond nem volt, ha volt is a szabvány váltás megoldotta a problémát, ott csak a hang csúszott néha.

A segítséget előre is kössz!

(#45) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Up!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#46) Invisible_07


Invisible_07
csendes tag

Hello srácok!a napokban vettem egy pinnacle pctv analog pro tv tunert.a problémám az volna hogy vistám van és nem igen akarodzik sikerülni a telepitése.gépbe betettem , szedteem le vistához valo tv centert is, és a telepítés során nem is adodik semmi probléma hanem a végén azt irja:please wait,installing isfinishing.és csak várok és várok és nem mutat semmi reakciot.Vlamai egyéni problémám lehet?plz segitsetek.Legjobb lenne ha vki elmagyarázná türelmesen akár itt vagy msnen!msnem:fzoltan9@hotmail.com
üdv:zoli

(#47) E.Timi


E.Timi
csendes tag

Hello!! Probláma: AverTV hybrid+FM volar-om van(USB-s tv tuner), a gépem Acer 5710z, 32- bites vistával. Be tudom hangolni a csatornákat meg minden, de ha ki akarom tenni nagy képernyőbe, a kép 3 felé oszlik és zöld csíkos lesz. Eddig senki nem tudott megoldást, már tettem fel mindenféle kodeket, driver is frissítve van, igazán nem tudom, mi tévő legyek. Természetesen XP-n megy minden... a boltban azt mondta az eladó h pech hogy vistám van.... :W csak van valami megoldás?!?!!?
Köszi a választ!
Timi

[ Szerkesztve ]

(#48) Invisible_07


Invisible_07
csendes tag

hello srácok!
van nekem egy pinnacle pctv analog pro tv kártyám.az volna a problémám, hogy hiába kötöm össze a lapot meg a kártyát nincs hang semmijen beállitással.lehetséges hogy rossz helyre dugtam, nemtom.jah és a kép minősége sema legjobb.lécci segitsetek, aki ért ehhez a karihoz irjon provot plz!thx

(#49) Bloody-Mary


Bloody-Mary
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam ajándékba egy AverTv hybrid+fm volar usb-s tv tunert. Amikor kipróbáltam itthon a hozzáadott próba antennával igaz a kép elég rossz volt, de volt hangja. Miután beszereztem hozzá megfelelő koax kábelt és összeraktam, hogy működjön sajnos a hang eltűnt a kép tökély, de a néma film effektus befigyel. Mi lehet a gond? Egy kósza másodpercre volt hangja, de aztán elhalkult.
A cd-n amit adtak hozzá a 6.0.7-es driver van fenn. Felraktam a 6.0.11-est, de az sem segített. Lehet nem kell egyszerre a MediaCentert és a másikat felrakni? Vagy rakjam újra a windows xp-t? Elég régena gépen van már :D Sajna totál nem értek hozzá :S Előre is köszi a segítséget.

(#50) Paradoxon74


Paradoxon74
csendes tag

Sziasztok!

Belefutottam egy furi problémába, és ez ügyben kérném a segítségeteket. Adva egy Hauppauge WinTV Theater tuner, ami jó ideje megbizhatóan müködik. Heveny gépfejlesztés során az mbo-cpu-vga-ram négyes kicserélödött, XP reinstall. A tunert nem birom beüzemelni, a video device driverek telepítése közben dll hibaüzenettel elszáll, a HW-t nem lehet telepíteni.
Ami nekem gyanus, hogy jelenleg egy Quadro FX1500-as vga van benne ideiglenesen. Más VGAt nem bírtam szerezni, h leteszteljem.

Valakinek van vmi ötlete?
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.