Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Zomb€€ válasza bzoley (#800) üzenetére


Zomb€€
őstag

Bocsi, elírtam, PxDTV 2300. Minden driver teljesen friss.Azért az olvasás mégis ment ha tudok a tiedre válaszolni :U

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#802) Zomb€€ válasza Zomb€€ (#801) üzenetére


Zomb€€
őstag

Olyan változás történt, hogy van hang, viszont minden indításkor át kell váltani a default pc audiot a Leadtek PxDTV analog eszközre, és akkor hajlandó megszólalni. Viszont minden ujraindításkor ezt el kell játszani. Az miért lehet?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#803) bzoley válasza Zomb€€ (#802) üzenetére


bzoley
veterán

Ez a .28 "extrája". A következőben remélhetőleg jó lesz. Vagy használj egy korábbit, bár azok még nem Win7-sek.

(#804) lencseszosz


lencseszosz
csendes tag

Hali!

Kis segítséget kérnék. Win7 x64-es verziót használok, van két tuner kártyám, és mindkettővel kis problémám.
1. Egy új Asus My Cinema- ES2-750/PT/FM/AV/RC tuner. Az AV-s részével van egy kis gond ugyanis akármit dugok rá (videó, UPC beltéri) elég pixeles a kép, de a hang tökéletes.
2. Egy régi Pinnacle PCTV Pro Pci-os ezt szeretném valahogy működésre bírni mivel xp alatt ment és ha bár nem volt tűéles képe, de azért még mindig élvezhetőbb mint a fent említett kártyán. A driver amit leszedtem a hivatalos oldalról nem akar működni. eszközkezelőben hiába tallózom be win7 azt írja nem megfelelő.
Légyszíves segítsetek, mert már lassan megőrülök :O :W

...

(#805) usza válasza PaJa1 (#783) üzenetére


usza
tag

Szia!

Azt nem írták-e, hogy később lesz valami törekvés ilyen irányban?

Kössz!

HACCP készítés, oktatás, élelmiszeripari üzemek technológiai és higiéniai tervezése, akár teljes körű ügyintézéssel, gyártmánylap készítés, tápérték számítás, allergén tartalom meghatározás, stb.

(#806) usza


usza
tag

Sziasztok!

Valakinek van-e tapasztalata Hauppauge WinTv-PVR350 tunerkarival Win7 alatt?

Köszi!

HACCP készítés, oktatás, élelmiszeripari üzemek technológiai és higiéniai tervezése, akár teljes körű ügyintézéssel, gyártmánylap készítés, tápérték számítás, allergén tartalom meghatározás, stb.

(#807) lamasz


lamasz
tag

Heló!
Olyan gondom lenne, hogy:
Most raktam fel win 7-et. DsCalerrel használom a tv tuner kártyámat. Eddig xp alatt ment simán. Most meg hang nincs de kép az van!
Elvileg egy Generic 12c tv tuner lenne.
Nem tud valaki erre a problémára megoldást? Milyen beállításokat ellenőrizzek?
Köszi

(#808) lamasz válasza lamasz (#807) üzenetére


lamasz
tag

Oké, nagy nehezen megoldva! Megtaláltam Win 7 nél az összetett audio beállításokat.... :B

(#809) usza válasza lamasz (#808) üzenetére


usza
tag

Nincs mit!
:DD
Én viszont nem jöttem rá a megoldásomra, és úgy látszik nem jár erre olyan, aki megoldaná helyetem...:-(

HACCP készítés, oktatás, élelmiszeripari üzemek technológiai és higiéniai tervezése, akár teljes körű ügyintézéssel, gyártmánylap készítés, tápérték számítás, allergén tartalom meghatározás, stb.

(#810) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Tv-Tunert szeretnék venni a laptopomhoz! Kinéztem a Gigabyte GT-U7000-RH tunert! Azt írja a giga oldala, hogy support digital tv (dvb-t)! Nálam Pécsett, a digikábel szolgáltatja a kábel- tv-t! Nincs semmi beltéri egységem,semmi boxom, dekóderem, csak egy kábel! Ezzel a készülékkel is tudom majd fogni a csatornákat kábelen? Vagy nekem hybrid kártya kell amihez oda van írva, hogy support analog tv?

Előre is köszönöm a segítséget!

The Truth Is Out There --->

(#811) lencseszosz válasza Corsa02 (#810) üzenetére


lencseszosz
csendes tag

A dvb-t a földfelszíni adást jelenti. Olyat mint sima antennával fogható mtv1, rtlklub, tv2, csak digitálisan meg több csatornával. Szereintem neked olyan kéne ami analog-ot is támogatja, mert szerintem arra tudod rádugni a kábel-tv kábelt. De azért olvass utána máshol is. Én ennyit tok segíteni!

...

(#812) #65675776 válasza Corsa02 (#810) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DVB-T tuner nem alkalmas a kábelen jövő DVB-C jel fogására. Szóval analog vagy hibrid tunerre van szükséged.

Egyébként minek kell minden mondat végére felkiáltójelet tenni?

(#813) Corsa02


Corsa02
őstag

Értem, köszönöm a válaszokat!

The Truth Is Out There --->

(#814) gergo3883


gergo3883
csendes tag

Hali!
Tudna valaki segíteni? - van egy gigabyte gt-p5100-as tunerem presto! pvr progival, asrock 4coredual-sata2-es lapon. hogy tudom beállítani, hogy a távirányító power gombját megnyomva ne készenléti módba lépjen hanem kikapcsoljon, és esetleg magával a távirányítóval is be lehessen kapcsolni a gépet.
előre is kössz

(#815) kayman


kayman
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy V-Stream MCE 200 Tunert és érdeklődnék volt-e valakinek ilyen és mik a tapasztalatok? Ezek a tulajdonságai, de ha nem rözít szépen akkor veszett fejsze. :N
UPC digitális box után kötném és RCA kábelen menne bele a jel.
" High Quality 10-Bits NTSC/PAL/SECAM video decoder chip " izgat, mivel ez a lelke.720 x 576@25fps érték elég is , mivel nem HD-s adásokat rögzítenék :N

Ajánljátok ezt a típust?

HyperTransport az úr!

(#816) g0dl


g0dl
addikt

BT 878 alapú kártyákhoz létezik Windows 7 driver?

konkrétan a Hauppage WinTV Primio FM -ről volna szó

(#817) #65675776 válasza g0dl (#816) üzenetére


#65675776
törölt tag

32 bitre még csak-csak, de 64bites driver nem létezik hozzá.

(#818) usza


usza
tag

Üdv!
(#806)-ra esetleg valaki?
Kössz!
Kellemes Ünnepeket!

HACCP készítés, oktatás, élelmiszeripari üzemek technológiai és higiéniai tervezése, akár teljes körű ügyintézéssel, gyártmánylap készítés, tápérték számítás, allergén tartalom meghatározás, stb.

(#819) Ms. Lana


Ms. Lana
csendes tag

Hello

Tudna valaki segíteni? Tv tinerrel rögzítenék videót és Windvr-t használok. Minden ok, de a kép tükröződik. Nem magyar a progi és sehogy sem tudom visszaállítani... Hogy kell?

(#820) sid87


sid87
senior tag

kaptam karira tv kártyát (winfast dvt2000), és win 7en nem müxik a távirányító, xp-n igen... de a lényeg hogy egyik rendszeren sincs hang! nem értem miért... meg a kép a képben funkciók sem mennek sehol.. mi a fene lehet??

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#821) bzoley válasza sid87 (#820) üzenetére


bzoley
veterán

Keresd meg a kártya topikját, ott az összes kérdésre megtalálhatod a választ.

(#822) simongab


simongab
senior tag

sziasztok

az utóbbi időben a m1 m2 nem vagy csak nagyon gyengén jön be budapesti vétellel
Eddig ment rendesen. A többi adó 99-100%

???

(#823) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Mitől lehet,hogy a tunerom képe egy pár napja kockás?Nagyon rossz és akadozik is.
Típusa:Hauppauge win tv pvr pci 2

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#824) Meteor2


Meteor2
csendes tag

Vásároltam egy Fujitsu Siemens: DVB-T/Analog TV Tunert. Szerbiában vagyok, nem nagyon értek hozzá, hogy hogy állítsam be. Ha ráállítom az országra keresés előtt (PAL_B-re állítja) alig talál 1-2 csatornát (az is elég rossz minőségű) mire végigmegy........gondolom nem ennyit kellene találnia. Mit kell állítanom? :( Mikor csatornát keresek, egy csomó beállítás van, és nem tudom, hogy min keressem. Valakinek ha van ilyen, vagy tudja mit kell csinálnom, kérem írjon! :(

(#825) usza válasza hoby36 (#823) üzenetére


usza
tag

Szia!
Ez melyik típus? 150, 250 vagy a 350? Gyárilag kicsit gyengécske a hűtésük így megadhatják magukat. Én a 350-esemen lecseréltem a gyári bordát egy nagyobbacska rézbordára. Már több mint 4 éves, de még mindig tuti. Igaz win7 driver még nincs hozzá így csak xp alatt hajlandó dolgozni...

HACCP készítés, oktatás, élelmiszeripari üzemek technológiai és higiéniai tervezése, akár teljes körű ügyintézéssel, gyártmánylap készítés, tápérték számítás, allergén tartalom meghatározás, stb.

(#826) hoby36 válasza usza (#825) üzenetére


hoby36
senior tag

150-es.Nem hiszem,hogy a meleg miatt,mert bekapcsolásnál is ez van.összesen használtam vagy 3-4 órát.Érdekes viszont,hogy néha működött.Win 7 van fennt.

A logikában semmi sem véletlen!

(#827) Core2duo6600 válasza simongab (#822) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Digitális rendszeren van ez a helyzet, vagy analógon ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#828) zsoldon válasza Core2duo6600 (#827) üzenetére


zsoldon
csendes tag

Helló szeretnék venni tv-kártyát milyet érdemes mostanság vagy melyiket venni win7-alá ?
digitális analóg combo kellene köszi :)

(#829) trob


trob
tag

Sziasztok!

Dscaler-t használok TV-nézésre, de van olyan gondom, hogy a gyors mozgásoknál elmosódik a kép.

Olyasmi lesz, mint amikor az egérkurzor mozgás nyomvonalának megjelenítése be van kapcsolva. Ez főleg ott zavaró, amikor az emberek feje mozog, mert úgy néz ki, mintha egy mozdulatlan arcon a szemek és a száj mozog, mert az arc többi részének mozgása által keltett képpontváltozás nem elég nagy változás ahhoz, hogy mozgásnak értékelje a zajszűrő.

Ha esetleg hülyén fogalmaztam volna az előző bekezdést, a lényeg, hogy árnyékképes-nyomvonalas a kép a zajszűrés miatt.

A WinFast PVR2-nél ezt úgy hívták, hogy "3D Y/C vezérlő", és ha ezt teljesen kikapcsoltam, akkor lett jó a kép. (Legalábbis nekem úgy tetszett.) Mi ennek a beállításnak a megfelelője a Dscaler-ben?

(#830) Core2duo6600 válasza zsoldon (#828) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A kérdés, hogy mennyit szánsz rá.
Szvsz a Leadtek és a Hauppauge tunerek kozül válassz
Ha felvételre is szeretnéd használni, akkor érdemes olyat választani, ami rendelkezik hardveres mpeg 2 encoderrel.

És egy másik támpont lehet, ha olyan tunert keresel ami Windows Media Center kompatibilis.
Eddig nekem ez a MCE volt a legstabilabb az összes felvételre is alkalmas tunerkezelő progi közül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#831) Tamas05


Tamas05
csendes tag

Sziasztok!
Monitoron szeretném nézni az adást gépen keresztül. Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen Tunert vegyek? T-home-os beltérim van, hogy tudom majd rákötni? Felvenni nem akarok csak jó minőségben nézni.

(#832) Core2duo6600 válasza Tamas05 (#831) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A t-home beltériből ki kell nyerned egy video és egy audio jelet, ez utobbi mehet közvetlenül az erősítőbe is.
Meg kell nézned, hogy a t-homes dobozon milyen kimenetek vannak.
Legjobb eredményt talán az svideo csatlakozóval éred el, de akár az RGB is megoldás lehet.
HDMI bemenettel rendelkező tunerről még nem halottam.
Ebben az esetben akár az is járható út, ha olyan monitort szerzel be, ha amúgy is cserélnéd, amiben van tv tuner, és akkor arra rá lehet kötni mint külső eszközt.

Viszont ha nem akarsz felvenni, akkor akár egy tv box is szóba jöhet, amivel a gépről függetlenül lehet a monitoron tv zni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#833) sqpp


sqpp
őstag

sziasztok nekem egy olyan problémám lenne hogy egy ismerősom adott egy tv-tunner(dm7134+) és megvan neki a használati utasítás meg a táviránytó és kártya azt már odaadta és hogy driveres cd nincs meg letöltöttem a gyártó oldaláról a drivert de nincs benne setup.exe se vagy akár install.exe
csak dll és katalógus fájl node,nekem valami progi kéne amivel lehet kezelni a kártyát nemtudtok iet? vagy esetleg olyan oldalt ahol van fent ien? :F :(

(#834) Core2duo6600 válasza sqpp (#833) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Bemégy az device managerbe (eszközkezelő) majd a tuneren jobb klikk, update driver, majd betallozod az inf et amit letöltöttél.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#835) ipel


ipel
csendes tag

Sziasztok!!
Van egy leadtek tv 2000 xp global tv tunerem a minap felvetem vele egy műsort és a kép az kitűnő de hangnál csak zúgó hang van!! Mi lehet a probléma segítsen valaki!!
Előre is köszönöm!!

(#836) Core2duo6600 válasza ipel (#835) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Rosszul volt beállítva, hogy a hangkártyának melyik bemenetéről szedje a hamgot.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#837) ipel válasza Core2duo6600 (#836) üzenetére


ipel
csendes tag

és azt hol állítsam be??

(#838) ipel


ipel
csendes tag

jaj!!:-) Megcsináltam!! Köszi szépen!! Most utólag hülye kérdés volt hogy hol állítsam be elég egyértelmű:D:D

(#839) ipel


ipel
csendes tag

A T-home sat tv-t azt kicsit bonyolutabb szerintem mert a beltéri hátulján csak audio kimenet, YPBPR, HDMI,scart ennyi van sajna nincs s-videó csatlakoztató úgyhogy ezt én is szeretném tudni hogy hogy kell csatlakoztatni mert én is akarok egy beltérit elhúzni a tv Tunerhez de addig nem akarom még nem tudom tutira hogy lehet e csatlakoztatni!!

ui.:azt meg onnan tudom hogy csak ilyen csatlakozók vannak a beltérin mert sat tv-nk van csak még a szobámba nincs mert nem tudom h hogy csatlakoztassam!

(#840) #65675776 válasza ipel (#839) üzenetére


#65675776
törölt tag

A SCART-ban ott van a kompozit jel, azt is rá tudod kötni a tunerre (az újabbakra meg akár a komponenst is, ami külön ott van a STB-on).

(#841) ipel


ipel
csendes tag

Lenne egy kérdésem nem tudom hogy jó helyre megy de ha nem akkor írjatok rá egy választ és töröljétek!
Azt szeretném megtudni hogy az s-video kábel kép is és hang is lesz vagy csak kép és hozzá külön audio kábel kell e??
előre is köszönöm!
:)

(#842) KiGé


KiGé
csendes tag

Vettem egy Gigabyt GT-P8000 tv tuner kártyát. A problém az,hogy hang van de kép nincs.
Probálkoztam más ország beállítással is(Germany, Austria, Hungary) eredmény sikertelen. Probáltam más Tv Player programmal (mint amit gyárilag adtak hozzá) a helyzet ugyanaz: amikor beállítja a csatornákat egy pillanatra van kép, de utána semmi!
Plz Help, mi lehet a baj? Win7 et használok, probáltam a gyári driverrel is és a win7essel is, nincs több ötletem

(#843) #65675776 válasza ipel (#841) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az S-Video csak video jelet visz át. Szóval kell a külön audio kábel is.

(#844) harpov


harpov
csendes tag

Sziasztok!

Van egy AVerTV Hybrid Volar HX USB-s tunerem. XP-n rendesen működött, de mióta Windows 7-en próbálom használni nem megy. Azt írja ki, hogy az eszköz nem kész. :(( Letöltöttem és feltelepítettem a legújabb drivereket is és mégsem megy. Az eszköz jó lehet, mert MSN-en videó beszélgetéskor be tudom kapcsolni.
Ha tud valaki légyszí segítsen!!!

Előre is köszönöm!!!

(#845) Dot


Dot
őstag

Hali!
Van 1 ilyen Pinnacle 340e Hybrib usb tv, rádió tunerem. Az élő kép és a felvett videó is ilyen: 53,3MB
Nem értek hozzá, szóval nem tudom, hogy a tuner a rossz vagy csak be kell állítani valahol!?
Másik gépbe is ki lett próbálva ott is ilyen. Igaz csak kábel volt eddig beledugva.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#846) Gabtech2000


Gabtech2000
csendes tag

Mercury TV tunerem van. Windows 7 Ultimatet használok. A kép tökéletesen bejön, de a hang csak súg. Beállítottam mindent ami kell, de semmi, csak súg. A Windows magától megkereste és telepítette a drivert, de a saját telepítőlemezen található driverrel is ugyan azt csinálja. Súg. :W Win XP-n működik, gondolom nem tetszik neki a High Definition Audio Driver. De valahogy csak meg lehet oldani? Nincs pénzem egy új tunerra, ami kompatibilis win7-re. Sokkal jobb, mint az XP, ezért nem váltok vissza op. rendszert se.

[ Szerkesztve ]

(#847) Directors066


Directors066
tag

Sziasztok!

Van nekem egy ASUS MY Cimea-P7131.es kártyám ami ha minden igaz akkor digitális jelet is tud venni.

Nos nekünk az LCD tv-ken sokkal több csatorna van mint amit a tv-tuner kártyán tudok fogni.
A Tv-n van HBO meg ilyenek itt pedig a kártyán nincs.

A tv-ezt is tudja: "A készülék alkalmas a magyarországi szabadon fogható, földfelszíni digitális sugárzás vételére, kiegészítő set-top box csatlakoztatása nélkül."

Ez miatt nem tudom fogni a HBO-t és a több csatornát a kártyán,vagy mi oka lehet?

(#848) Core2duo6600 válasza KiGé (#842) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Feltetted a dx9c legujjabb változatát ?
Próbáld meg a Windows Media Centerrel működésre birni.

(#847) Directors066
A TV én digitálisan fogod az HBO -t meg ezeket ?
Tisztázni kéne, hogy a tunered milyen digitális rendszert támogat
DVB-T, Vagy DVB-C esetleg mind a kettő ?

(#845) Dot

Kapcsold át a szinrendszer, vagy képnormát, nem tudom, hogy hivja PAL ra, vagy PAL B .vagy PAL G re.
Jelenleg valszeg secam on van.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#849) Directors066 válasza Core2duo6600 (#848) üzenetére


Directors066
tag

Szia!

Igen digitálisan fogom.

Itt van egy teszt a kártyáról: [link]

A kártya DVB-T támogatással bír, ennek köszönhetően analóg és digitális televízió adások vételére egyaránt alkalmas.

(#850) #65675776 válasza Directors066 (#849) üzenetére


#65675776
törölt tag

A P7131-nek több változata van, és ezek közül csak a Hybrid jelölésűek képesek digitális vételre. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.