Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) azbest


azbest
félisten

Találkoztatok már olyannal, hogy tv tunert a gépbe téve nem indul el a vista még csökkentett módban sem?

Próbáltam mindkét pci slotban a kártyát, ugyanez. Más oprendszer alatt nincs gond.

Vista 32bit, sp1, hun.
Régi miro/pinnacle pctv tuner (bt848).
Csökkentett módban a crcdisk.sys az utolsó ami látszik, és ott megáll. (nem lemez hiba, eddig töltődnek be a driverek)
Próbáltam boot logot: [link]
Nforce 6150/430 chipsetes alaplap...

Olyan tippeket olvastam hogy törölgessek fájlokat a vistából mert talán valami hardverfelismerés bug okozza a bajt.. de ez nem tűnik túl jó ötletnek

(#502) petison


petison
tag

Üdv!

A következő a gondom.
Van egy Leadtek Winfast TV2000 XP RM (OEM) típusú karim és Win7 Beta 64bit-est használok(tudom, mi a francnak :D ). Nos, a Leadtek honlapján nem találok Vista 64bit-es drivert(ugyebár Win7-es abszolute nincs) ehez a kártyához. Próbálkoztam másik drivererrel(TV2000 XP Global,TV2000 XP RM ezekhez van Vista 64bit driver), de ezekkel a driverekkel nem megy. Nos, szerintetek van más alternatíva vagy felejtős a dolog?

Mellesleg nem annyira fontos, mert ritkán nézek tévét, csak psizkálja a csőröm

[ Szerkesztve ]

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#503) bzoley válasza petison (#502) üzenetére


bzoley
veterán

A káryta x64-en nem támogatott.

(#504) petison válasza bzoley (#503) üzenetére


petison
tag

Köszike a választ!

Akkor mehetek a szomszédhozl tv-zni . :D

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#505) Joe61


Joe61
csendes tag

Segítség!!!
Van egy ITEMS IT-520-s hibrid PCMCIA-s tunnerkártyám. Minden működik rajta, csak az FM-rádió részéből nem tudok hangot kicsiholni. Az adókat megtalálja, jön az első, ott még susog,de csatornaváltáskor elnémul.
A gépem: Asus X51R notebook.
Előre is kösszi a segítséget!

Joe

(#506) borissza


borissza
csendes tag

Haho!
Van egy Pinnacle analog pro pci-m, és pista64bittel használnám, de valahogy nemnagyon akarja. Az eredeti telepítőjét kidobtam az ablakon (nem voltam elégedett a programmal).Töltöttem Dscalert, de azonnal fagy. Valami ötlet?
Előreis köszönöm a segítséget! :R

(#507) Sas madár válasza azbest (#501) üzenetére


Sas madár
őstag

Találtál ilyen chipszethez vistára Driver-t és szoftot is??
Ha igen elárulhatnád hol sikerült..?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#508) #65675776 válasza Sas madár (#507) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#509) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem a gépembe egy új hangkarit. Letiltottam az integrált hangkártyámat leinstalláltam a drivert. Feltettem az újat és a összedugtam a TV kártyámat vele. Most egyszerűen nincs hang mi lehet az oka nincs elnémítva semmi amúgy van hangom csak a TV nincs mitől lehet ez?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#510) Sas madár válasza #65675776 (#508) üzenetére


Sas madár
őstag

Akkor elnézést kérek a kérdés miatt.
Továbbá köszönöm,hogy azért fáradtál és belinkelted újra.
Még 1x köszi

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#511) #65675776 válasza jozsef11 (#509) üzenetére


#65675776
törölt tag

És az alkalamazásban is átállítottad a hangeszközt?

(#512) azbest válasza azbest (#501) üzenetére


azbest
félisten

Nah sikerült megbűvölnöm a gépet, hogy a vista elinduljon a tuner bentlétekor is, tanulságul leírom a megoldást:

integrált vga-ról indítva ment rendesen... így gondoltam egyet és a pcie kártyát elsődlegesnek állítva is bekapcsolatam a bios-ban az integráltat is (amit a vista kapásból le is tiltott / kézzel tartósan le is tiltottam). Ebben a felállásban már probléma nélkül sikerült a btwincap driverrel használni.

Milyen ingyenes WDM tv néző programok vannak manapság, amik vista alatt is működésre bírhatóak?

- Dscaler 4 instabil és overlay problémája van (bár valami babrált verzióra láttam valahol linket, próbáltam is majd csonttá fagyasztotta a gépet).
- ChrisTv Lite nagyjából ok, bár néha elfelejti mutatni a képet / széthull ha átállítom, viszont csak az elsődleges monitoron hajlandó futni. Indőnként reklámoza magát a kép felett osd-vel, nameg a spy/adware melléklete sem túl szimpatikus.
- amcap csak próbaverzió és csatornákat sem tárol
- virtual vcr - nem sikerül felbontást átállítani, mert olyankor nincs tovább képe
- volt még valami kis ingyenes, de nem működött kompatibilis módban sem a konfiguráló felülete, a képe pedig sötét katyvasz volt.

Régebbről emlékszem még MoreTv és MultiDec programokra is... utóbbiból csak digitálist kezelő változatot sikerült kipróbálni, még próbálkozok velük...

A közeljövőben lehet, hogy váltok egy dtv1800 h-ra, de addigis a régi miro pctv-t használnám.

[ Szerkesztve ]

(#513) azbest válasza azbest (#512) üzenetére


azbest
félisten

hinnye :D nem gondoltam volna... a moretv 3.53 működik admin módban vistával is :)

azért ha van valami újabb, még jöhet más ötlet is :)

(#514) winki


winki
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Tv turner típus ;)innacle PCTV Nano Stick DVB-T 73e, az a problémám, hogy a tv adás fejjel lefele jelenik meg, a beállításoknál nem találok semmit amivel a képet fordíthatnám. Mit csináljak?

(#515) Grandmasterb


Grandmasterb
csendes tag

Sziasztok.

2 hete vettem egy:
AVerMedia - AVerTV Hybrid STB 1080i

Azóta próbálom a monitoromra rákötni kevés sikerrel. Nem adott DVI csatlakozóval összekötve jelet a monitornak. Se jel de még OSD menü sem volt látható

Próbáltam:
- 2 azonos Single link DVI kábellel összekötni ahogy írtátok feljebb.(Support szerint is így kellene)
- Kipróbáltam az összes gombot nyomkodva és többféleképp újraindítva is. Semmi eredménnyel.
- Kipróbáltam több DVI kábelt is azután, semmi eredménnyel.

Megannyi próbálkozás után csak AV kábelle sikerült jelet de legalább az OSD kicsikaronom belölle.
És végül meglepetésre volt jel, de csak ha átváltottam egy átalakítóval a végső jelet VGA ra.
Szerintetek DVI kábellel az életben lehet ezen képet csikarni a monitorra?

(#516) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő:

Vettem - az eladó tanácsára- Gigabyte gt ps-700-as dvb-s tv-tunert. Digi-s dekódert akartam rákötni. Természetesen nem működik a hozzá adott Power Cinemával. A Digisek szerint az a baj, hogy a tuner nem analóg. Létezik,hogy ezzel tv tunerral tényleg nem fog működni? Vagy csak más progi kéne? Vagy csak én v.-ok láma?

Köszönöm a válaszokat előre is.
satee76

(#517) bzoley válasza satee76 (#516) üzenetére


bzoley
veterán

A tunert a dekóder helyett lehet(ne) használni, mivel más bemenete nincs. Gondolom, műholdas adásról van szó. Sajnos a Digi esetén erre nincs lehetőség a kódolt adások miatt. Valóban igaz, hogy egy analóg tunerrel jobban jártál volna, vagy bármilyen másikkal, amin egyéb bemenet is található, pl. composite, feltéve hogy a dekóder is rendelkezik hasonló kimenetekkel.

[ Szerkesztve ]

(#518) satee76


satee76
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Ha nincs más megoldás, ezek szerint ki kell cseréltetnem egy másikra. Vicc hogy egy adott terméket forgalmazó cég képtelen a saját termékeit megfelelő ismeretekkel forgalmazni.
satee76

(#519) bzoley válasza satee76 (#518) üzenetére


bzoley
veterán

A tuner a szabadon fogható DVB-S adásokhoz használható. A Digire ez nem jellemző.

(#520) mikim


mikim
csendes tag

Sziasztok !

Van egy Ez Wiew TV kártyám. Elvittem szervizbe azt mondják jó és működik.
Nekem viszon nem szkennel be programot a TV-ről egy adást sem.
Az antenna kábel jó, mert kipróbáltam két TV között is , hogy továbbítja a jelet.
Volt valakinek már hasonló problémája ?

(#521) erika1990 válasza #72042496 (#2) üzenetére


erika1990
csendes tag

sziasztok!
nekem lenne egy olyan problémám hogy tegnap vettem egy Gigabyte U700.es digitális tv tunner kártyát. szépen feltelepítettem hozzá a programokat (pl Cyberlinekes cuccok) de nem talált egy adód sem.
aztán próbáltam úgy hogy szedtem le hozzá egy másik Tv-s csatornakeresős programot, ami sikeresen megtalálta az adókat, viszont kép egyáltalán nincs. kiegészítettem a cuccot egy 36 dB-es erősítésű antennával de így sincs kép.
közben kiderult h a progihoz kapott coderem rossz, szereztem egy újat, valamint a Cyberlink Power Cinema 6-ot (ez a legújabb) de így sincs sem képem sem hangom, valamint a gyári progi és ez még mindig nem találja az adókat, csak a külön leszedett cuccok!!

légyszi segítsetek ha tudtok h mi lehet a gond, hogyan lehetne megoldani a problémát további költségek nélkül!!

Köszi előre is

(#522) erika1990


erika1990
csendes tag

közben rájöttem hogy valóban codec probléma. nem tudnátok nekem valmi olyan codecet ajánlani ami jó ehhez a gigabyte-os kártyához.

(#523) - zzs -


- zzs -
csendes tag

Olyan embert keresek, aki Server 2003-at használ legalább 4GB RAM-mal és jól működő belső tunerkártya van a gépében...
..kérem, priviben jelentkezzen..

[ Szerkesztve ]

(#524) erika1990 válasza #72042496 (#2) üzenetére


erika1990
csendes tag

.

(#525) Grandmasterb


Grandmasterb
csendes tag

Hali
Még mindíg segytséget szeretnék kérni emiatt:

AVerMedia - AVerTV Hybrid STB 1080i

Azóta próbálom a monitoromra rákötni kevés sikerrel. Nem adott DVI csatlakozóval összekötve jelet a monitornak. Se jel de még OSD menü sem volt látható

Próbáltam:
- 2 azonos Single link DVI kábellel összekötni ahogy írtátok feljebb.(Support szerint is így kellene)
- Kipróbáltam az összes gombot nyomkodva és többféleképp újraindítva is. Semmi eredménnyel.
- Kipróbáltam több DVI kábelt is azután, semmi eredménnyel.

Megannyi próbálkozás után csak AV kábelle sikerült jelet de legalább az OSD kicsikaronom belölle.
És végül meglepetésre volt jel, de csak ha átváltottam egy átalakítóval a végső jelet VGA ra.
Szerintetek DVI kábellel az életben lehet ezen képet csikarni a monitorra?

(#526) ABE


ABE
őstag

A notimon (IBM ThinkPad T43) Windows 7 beta 7057 fut, és megpróbáltam beüzemelni az AverMedia E506R PCMCIA-s tunerem. Leszedtem a vistás drivereket, szépen települ is a kezelőprogram, megtalálja a csatornákat, jön a hang is, de a kép szürke, csak halvány körvonalakat lehet látni. Kipróbáltam a Windows Media Centert is, de az meg a csatornakeresés után nem volt hajlandó behozni egyetlen adót sem, egyszerűen leállt a működése, 10 perc várakozás után kikapcsoltam... Ezekre van valakinek ötlete, hogy mitől lehet?

(#527) Sas madár válasza ABE (#526) üzenetére


Sas madár
őstag

Leg egyszerűbbet nézd át.
Érintkezés,rendszer beállítások ..PAL- B ?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#528) tereskova


tereskova
csendes tag

A következőkhöz szeretném a segítségeteket kérni, mert teljesen kifogytam az ötletekből:
Adott egy M-Tech M7134+stereo kártya, Windows XP és Digi kábeltévé. Semmilyen szoftverrel (a gyári Honestech TVR, Nero Vision Express, DScaler) nem tudok egy csatornát sem behozni, a programok szerint nincs bejövő jel. A kártyát látják, PAL B-re van állítva, még a tűzfalnál is engedélyeztem a szoftvereket, de semmi. Előre is köszi az ötleteket!

(#529) #65675776 válasza tereskova (#528) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kábelek, csatlakozók ellenőrzésével kellene kezdeni.

(#530) Sas madár válasza tereskova (#528) üzenetére


Sas madár
őstag

A menüben általában rákérdez miről jön a jel ,ott a kábeltévét megkülönbözteti.....azt is próbáltad változtatni? (kábel ,analóg,stb. )

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#531) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

vásároltam egy Leadtek TV2000 Xp Global TV Tuner-t, összekötöttem a műholdas TV beltéri egységével, de ilyen kép fogad:

Mi lehet a gond? :F

(#532) bzoley válasza audi100td (#531) üzenetére


bzoley
veterán

Állítsd át a képnormát PAL-ra, és költözz át a Leadtek topicba:)

(#533) audi100td válasza bzoley (#532) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz a segítséget, átköltöztem. :))

(#534) crazygamer


crazygamer
tag

Sziasztok

vettem egy SAMSUNG 82 cm-es LCD TV-t. rákötöttem a radeon 4670-es vga-m HDMI kimenetére. azóta a PVR2 program a svideo-n vett adás közben ezt írja ki egy nagy fehér téglalapban: Unable to display video service over HDMI. Invalid BKSV format. (H1013). Felvételnél ezt fel is veszi, vagyis nem tudok felvenni( legalábbis értelme nincs). Sőt a TV-n is ezt írja ki, ha átváltok HDMI-ről scart-ra(scart-ra van kötve a dvd lejátszóm), tehát még dvd-t se tudok nézni.
ha valaki tudja mi lehet a probléma, kérem segítsen, mert én csak azt találtam, hogy felvételnél ki kell húznom a HDMI-t

természetesen valószínűleg nem tunerprobléma, de mivel a tuner szoftverénél van gondom, ezért írtam ide.
elnézést ha rossz helyen zavarok

[ Szerkesztve ]

(#535) bikmakk válasza crazygamer (#534) üzenetére


bikmakk
tag

A HDMI-hez kitalálták ugyebár a HDCP-t, aminek célja itt olvasható. Most konkrétan ez az ide vonatkozó rész: "Authentication process prevents non-licensed devices from receiving content."
Szintén egy idézet immár innen: "The system must check the BKSV against the revocation list and (...) interrupt if it is not on the revocation list. If not OK then the system should report this to the user in the video stream and not send protected content."

Persze lehet hogy tévedek, de én ennyit tudtam kikövetkeztetni a problémádból.

[ Szerkesztve ]

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#536) crazygamer válasza bikmakk (#535) üzenetére


crazygamer
tag

huhha

én sajna nem tudok englisűl :DDD :DDD
a lényegét el tudod mondani magyarul?

(#537) bikmakk válasza crazygamer (#536) üzenetére


bikmakk
tag

Ja, bocsi :)
Lényeg, hogy ha igazam van, akkor a HDCP miatt csak védett tartalmat tudsz átvinni a HDMI kábelen (helyesebben a két csatlakozón amikbe dugod). Ezt ugye azért találták ki, hogy az emberek ne másolgassák tök jó minőségben HDMI-n keresztül a (pl. Blu-Ray) filmeket. A BKSV-nek ennek ellenőrzésében van szerepe ha jól értettem.
Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy Scart csatlakozóval miért nem tudsz DVD-t nézni, mert annak tudtommal semmi köze sincs sem a HDMI-hez és ennél fogva a BKSV-hez sem.

[ Szerkesztve ]

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#538) crazygamer válasza bikmakk (#535) üzenetére


crazygamer
tag

a scart-os rendbe jött, sorba volt kötve minden dvd-pc-tv és ezért csinálta.
de a pc-n akkor sajnos megmarad ez a felirat ugye? na mindegy, felvételnél kihuzom a pc-t a tv-ből és csak a setupbox-al kötöm össze, úgy eddig is ment.
viszont ez a SAMSUNG LE32A330J1NX LCD TV nagyon béna TV, nagyon csúnya képe van, igaz monitornak annál jobb( csak sajnos én nem annak szántam) kicsit kemény pénzkidobás volt, úgy látszik megjavíttatom az orion 72 cm-es sima tv-met :(

(#539) sziriusz


sziriusz
csendes tag

Szebu emberek!

Vettem egy teve kártyát avermedia hybrid pci-e -st.
a régi szar kártya helyett , de ez is ugyanolyan képminősegget produkál bánatomra pedik majd 24 volt,eszembe pattant ,hogy v.mi a gépben elfüstölt már rég (az alaplapon egy kis áramkör)
a gép müködik azóta is, lehet hogy ez a hiba és bezavarja valahogy a jel minőségét?
a tv -n a kép fasza amúgy mindeggyik szobába ahol van.ill . az ha toldozott a vezeték de rendes dugokkal van összerakva az bezavarhat ennyire?

kössz mindenkinek aki segít

(#540) Core2duo6600 válasza sziriusz (#539) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem tudom, hogy milyen rendszerű a tunerkarid, de a VGA kártya is rengeteget számított a régi pinnacle tunerem esetében.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#541) sziriusz


sziriusz
csendes tag

igy néz ki és 9600 gt a video k-m

(#542) sziriusz


sziriusz
csendes tag

ó és még annyi hogy kábelnetem van,

baszki szaroik ezek a tunerek.ááá

(#543) Sas madár válasza sziriusz (#542) üzenetére


Sas madár
őstag

Csatlakozásokra gyanakszol akkor azt gyorsan tudod ellenőrizni van plusz csatlakozód akkor átcseréled,vagy használat közben átmozgatod az érintkezőket.
Alaplapot nem gondolnám mert akkor nem látsz semmit ha valami áramkör hiányod lenne.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#544) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Van egy 4670em, S-video csati nélkül... csak HDMI
Pinnacle PCTV-Stereo tuner, s-video csati és composite csati only..

A 2őt össze lehet valahogy hozni, vagy TV-tuner kuka?
Windowsból szeretnék videót felvenni, ezért kellene összekötni a 2 kütyüt... Régi 9800Pro-mon volt S-videó, nem volt ilyen gond természetesen

Köszönöm :R

Picture me Rollin' by 2pac

(#545) #65675776 válasza Cxgrav (#544) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel ígyis úgyis sw tömörítésű lesz a felvétel, ezért inkább valami screencapture programot használj, az helyben dolgozik, nem mindenféle D->A->D átalakítással.

Azért mert nincs rajta HDMI még miért kellene kidobni a tunert. Illetve ha ilyen igényeid vannak, akkor miért nem ennek megfelelő VGA-t vettél?

(#546) levy1983


levy1983
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Terratec Cinergy XS Hybrid USB-s TV-Tuner vevőm. A problémám az, hogy az analóg adásokat szépen megtalálja, de sajnos nincs hang, csak sistergés. A másik probléma, hogy a digitális adásokból egyet sem talál meg. Van valakinek ötlete a hibára, vagy találkozott valaki hasonlóval? Egyébként a hozzá adott Terratec Home Cinema programot használom.
A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm.
Levi

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#547) dunc válasza levy1983 (#546) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello a hangnormákat váltogad,van egyálltalán fogható digitális csatornátok?
Megprobálnám vista,vagy win7 alatt win. média centerrel,mert korrektül kezeli a tunereket.

(#548) levy1983 válasza dunc (#547) üzenetére


levy1983
aktív tag

A hangnormát sehol sem tudom állítani a programban, digitális szórás kell, hogy legyen ez alapján: [MinDigTV] Vistám, Win7-em pedig nincs.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#549) bzoley válasza levy1983 (#548) üzenetére


bzoley
veterán

Hangnormát leginkább a megfelelő ország kiválasztásával tudod állítani. A legtöbb esetben Németország segít, esetleg Románia.
Az a táblázat nem jelent semmit. Vagy van nálad lefedettség vagy nincs. Csak szerencse kérdése. Na meg egy megfelelő antenna sem árt. Ja, és még több szerencse.

(#550) levy1983 válasza bzoley (#549) üzenetére


levy1983
aktív tag

Scanneléskor beállítom, hogy Magyarország PAL D/G, de ezen kívűl semmi mást nem tudok beállítani. A helyi kábelszolgáltatónál is van már digitális szórás, az nem fogható ezzel az USB-s vevővel? (Tudom, hogy a TV-hez Set-Top-Box kell.)

Mert a jóidőhöz munka kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.