Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bzoley válasza lewisfm (#250) üzenetére


bzoley
veterán

Az szerintem nem lehet a hiba oka, hogy Vista64-et használsz. Mások is használják, és nekik valószínűleg nincs ilyen gondjuk, már jelezték volna.
Majd jön daa-raa, és jól megmondja, nála működik-e. Bár nem tudom, próbálkozott-e már szoftveres felvétellel, és Timeshift-tel.

p.s.:mindenki olyan os-t használ, amilyen neki tetszik. Nem viccből van 2Gb ramom, nincs kedvem x64-gyel vesződni
p.s2.:nem privátozunk, legyen mit olvasnia másnak is.

(#252) #65675776 válasza bzoley (#251) üzenetére


#65675776
törölt tag

Megy mind a kettővel (PVR3000 Deluxe és PxDVT3200 H). Már korábban is néztem, most csak a teszt kedvéért.

Szóval valami más miatt keveri el a dolgokat, nem az x64 miatt.

(#253) bzoley válasza #65675776 (#252) üzenetére


bzoley
veterán

Egyelőre csak annyi biztos, hogy itt-ott előfordulnak hasonló telepítési problémák. Hogy mi okozza, talán sosem fog kiderülni. Ha másképp nem megy, marad a manuális telepítés, ami sokaknak gondot okozhat kötetfájl nélkül.

(#254) #65675776 válasza bzoley (#253) üzenetére


#65675776
törölt tag

Le kell gyártani azokat a kötetfile-okat előre. Aki meg arra képes, hogy máshova rakja a PVR2-t, az képes maga megírni.

(#255) bzoley válasza #65675776 (#254) üzenetére


bzoley
veterán

Én már elkezdtem. Egy lényegre törő verziót bedobtam a nálam panaszkodóknak.
Csak ugye azt már nem írja meg senki, hogy jó-e, vagy sem. Vagyis, ha nem lenne jó, akkor tovább panaszkodnának.
x64-en nem tudom, hogy ugyanazok az elérési utak érvényesek-e. Az elkezdett cmd-t bárhonnan lehet indítani, nem kell a fájlok mellett lennie.

(#256) bzoley válasza #65675776 (#254) üzenetére


bzoley
veterán

A mappában lévő összes filter egy csokorba szedve:[link]
Deinterlace, TimeShift, felvételi hibák esetén segíthet, ha "ArcSoft" PVR2 van telepítve.
Sajnos, ha használom a /s kapcsolót, akkor sem szól egy szót sem, ha hiányzik egy fájl.

(#257) #65675776 válasza bzoley (#256) üzenetére


#65675776
törölt tag

x64 esetén annyi a változás, hogy a 'Program Files' helyett 'Program Files (x86)' kell az elérési útba.

'C:\Program Files (x86)\Common Files\ArcSoft\MPEG Engine'

Bár kérdés, hogy a regsvr32, ha már a nevében ott a 32, akkor miért nem tudja ezt magától?

(#258) bzoley válasza #65675776 (#257) üzenetére


bzoley
veterán

Elég hülye mappanév.
És a fájl neve ott is regsvr32, vagy más?
Akkor a zip-be készítek egy x64-es változatot is.

(#259) #65675776 válasza bzoley (#258) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ugyan az a filenév.

(#260) bzoley válasza #65675776 (#259) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi, soha nem láttam még 64bites OS-t közelről(távolról sem). Frissítve.

(#261) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!

VAn egy Leadtek 1800-as TV karim...

Az a gondom, h a kapcsolóval miért nem tudom a hangot le és fel állítani?
Logókat hogyan tudom beállítani a Channel Listába és szerkeszteni, mert nagyon nem akarom átnevezni őket egyenként!

Köszi a segítséget nektek!
ÜDv!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#262) #65675776 válasza Zjunior (#261) üzenetére


#65675776
törölt tag

A hangerőt két okból nem tudhatod állítnai:

1. Nem jól van beállítva az Audio vezérlése. XP alatt arra kell állítani, amelyik bemenetre kötötted a hangkártyán a tuner hangkábelét.
2. Vista + X-Fi combo. Esélytelen a tudomány mai állása szerint.

Megkerülheted a problémát, ha bekapcsolod a PCI Audio-t.

Analog módban nincsenek logok. A csatornaneveket csak kézzel tudod megadni. Viszont utána elmentheted az egészet, és legközelebb csak vissza kell tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#263) bzoley válasza Zjunior (#261) üzenetére


bzoley
veterán

Állítsd be a megfelelő hangbemenetet, és akkor tudni fogod állítani. Ja igen, elfelejtettem a Creative-Vista effektust.
A logók használatát analóg módban nem támogatja a PVR2. Digitális módban meg nem szerkszthető. Mellesleg nem egészen érthető a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#264) Zjunior


Zjunior
veterán

Akkor, csak az alaplapi hangkarira kötve fog menni a hang?

Most akarok venni X-fi Extreme Musicot...

Esélytelen a dolog? :Y :Y

Köszi a válaszokat neked is Daa-raa

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#265) #65675776 válasza Zjunior (#264) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább valami normális hangkártyát vegyél. A Creative ilyet nem gyárt.

(#266) Zjunior válasza #65675776 (#265) üzenetére


Zjunior
veterán

Milyet tudsz ajánlani?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#267) #65675776 válasza Zjunior (#266) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha fontos az EAX nagyonsok, akkor Asus Xonar DX. Ha ez nem lényeg, akkor pl Club3D Theatron Agrippa DTS 7.1.

Egyik esetén sem kell szarkódni a hulladék Creative driverekkel.

(#268) Zjunior válasza #65675776 (#267) üzenetére


Zjunior
veterán

Club3D Theatron Agrippa DTS 7.1-t hol és mennyiért tudok venni ? Az asus mennyire megbízható?

thx

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#269) bzoley válasza Zjunior (#268) üzenetére


bzoley
veterán

De ha csak most akarsz hangkártyát venni, akkor mivel nem tudtad a hangerőt állítani?
Nem minden kártya szar, lehet, hogy csak rosszul van beállítva.

(#270) #65675776 válasza Zjunior (#268) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] Nem árt tudni, hogy gyakorlatilag egy átmatricázott AuzenTech HDA X-Plosion 7.1, ami ~2-3x ennyibe kerül.

Az Asus-ról meg bzoley tud bővebbet mondani, lévén Ő használ egyet. Én elvagyok egyelőre az ALC889A-val. Amíg nem jelennek meg natív PCI-E-s kártyák, addig szerintem nem is váltok.

(#271) Zjunior válasza #65675776 (#270) üzenetére


Zjunior
veterán

Akkor ez annyira brutál hangkari ? bzoley

Jól van beállítva, mert ha alaplapira kötöm rá, és úgy állítom be akkor működik, de ha átkötöm xfi-re, és átállítom xfi bemenetre akkor nincs hang. elrontani nem tudom, mert csak 1 csatlakozója van az xfi audio-nak.

Az Asus xonar-al megvagy elégedve?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#272) bzoley válasza Zjunior (#271) üzenetére


bzoley
veterán

Ezek szerint csak el tudod rontani, és nem volt jól beállítva, ha nem volt hang. Eddig "csak" három különböző X-Fi-m volt, és minddel volt hang, csak halkítani nem lehetett. Egyedül az Extreme Audio működött normálisan.

A Xonar-t csak némítani nem lehet, lehalkítani igen, de már így is százszor többet ér bármelyik X-Fi-nél. PCIa-nál meg nem is számít.

(#273) Zjunior válasza bzoley (#272) üzenetére


Zjunior
veterán

Értem!Xonarból meik típus?Mert néztem a 16k ért dx- est!Akkor Xfi és Xonar ég és föld?Üdv

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#274) bzoley válasza Zjunior (#273) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem DX-em van, tapasztalatokat az Asus topic-ban olvashatsz.

(#275) lewisfm válasza bzoley (#258) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nos a Leadtek Dongle H PVR2 probléma megoldva, ha esetleg érdekel valakit:
Nem a Vista x64 volt a hibás, mint ahogy először gondoltam!
Eddig a telepítést a Leadtek honlapjáró letöltött legfrissebb driverrel és PVR2-vel próbáltam.
Ez volt a hibá oka. Minden általuk telepített dolgot eltávolítottam, s a tunerhez adott CD-ről telepítettem a drivert és a PVR2-őt is, s láss csodát működik! Sőt a PVR2 DVB-T módban korábban csa *.ts formátjumban tudott felvenni, most mpeg2-ben is!
Nagyon klassz!

Próbálkozásaim során most egy Vista x86 van a gépemen. Azt vettem észre, hogy sokkal gyorsabb, mint az x64 változat. Lehet, hogy megéri a 4Gb RAM-ból 1 Gb-t nem használni?
Arról nem is beszélve, hogy végre működik rendesen a gép hivernálása, s nem omlik össze néha a VGA kártya drivere sem. Ja még egy észrevétel: 3-bó egyszer a Vista x64-et nem tudom feltelepíteni, mert telepítés közben elveszíti a HDD-met, ugyanis arra panaszkodik, hogy nincs meg a célmeghajtó, s válasszak HDD-t és partíciót, de a lista üres. 32 bites alatt (Vista, XP) ilyen sosem volt! Ki érti ezt...
Üdv mindenkinek:
Lewis

U.I.: Konklúzió: ha gond van a TV tunerrel, akkor érdemes nem elhajítani a gyári CD-t, s azt megpróbálni!

(#276) #65675776 válasza lewisfm (#275) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tehát akkor jóval több hibával bíró verziókat raktál fel.

A PS felvételi mód nem véletlenül került ki a PVR2-ből, lévén nem kompatibilis az MPEG4 alapú stream-ekkel. Mo-on a digitális műsorok ebben a formátumban lesznek sugározva. A régebbi PVR2-nek emellett problémái vannak a HD-vel is.

A hibernálás a 4GiB maitt nem működött rendesen, ez MS féle korlátozás.

Minek telepíted olyan sűrűn a Win-t?

(#277) lewisfm válasza #65675776 (#276) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Mert szeretném kihasználni a 4 GiB RAM-ot a gépemben, de úgy tűnik több a szívás vele, mint a haszna.
[OFF]
Ugyanis nyerek 1 GiB RAM-ot, de:

- nem tudom használni Media Center alatt a tuner kártyámat, mert nincs hw encodere
(32 bites alatt egy szoftveres encoderrel át tudom verni)

- ezek szerint nem működik jól a hibernálás 4 GiB vagy több RAM esetén, ami egy noti esetén fontos
- szar a NVidia drivere x64 alatt, de lagálábbis az én gépemet nem szereti
- Sokkal több a HDD tevékenység, mert az x64-es programok nagyobbak
(a lassú notebook HDD miatt ez külön veszteség)
- A megnyert RAM 1/3-át, felét elvesztem a nagyobb méretű programok memóriaigénye miatt,s ezek még csak a vista rendszerprogramjai
- Többnyire 32 bites programokat használok, s ezek emulációs módban működnek, ettől érezhetően lassabb a gép
- egy csomó program nem tudja, hogy kettő progrtam files mappa van, s hibásan kezelik ezt
- egy 32 bites alkalmazás úgy sem tud 2 GiB RAM-nál többet kapni (trükközés nélkül), akkor meg minek

Számomra a konklózió: kell az x64, de majd a következő Windows megjelenésére megérik a fejlesztői közösség is a 64 bites platformra, ugyanis két dolog következhet be, nem kizárva egymást:
1. Elkészül a Delphi 64 bites verziója is és sok programozó, akinek a C++ túl bonyolult végre tud erre a platformra is fejleszteni
2. A .NET Frameworköt igénylő alklamazások fognak jobban elterjedni, viszont ekkor már mindegy, hogy milyen architektúrájú Windows van alattunk

+1: A driver írók megtanulnak programozni és tesztelni. Bár a driverek akkorra fognak kiforrni, ha az x64 platform mainstream-é válik az x86-vel szemben
[/OFF]

Elnézést a kifakadásért, de az ember küzd, aztán pofára esik...

Üdv,
Lewis

(#278) mibog


mibog
tag

szerintetek érdemes lecserélni a tv-t egy tunerkártyára végleg?
2010-től minden adás digitális lesz, de biztos lesznek majd átalakítók nem? ugye nem csak 2010-ig lehet tunerkártyákat használni?

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#279) bzoley válasza mibog (#278) üzenetére


bzoley
veterán

Évek óta csak tunerkártyát használok. Azt te tudod, hogy van-e szükséged tévére.
A kérdés többi része kicsit zavart. A 2010 valójában 2012, a "minden adás" pedig összvissz két-három csatornát érint. De nem vonatkozik a kábeltévére, és semmi másra, a leírtakon kívül. "Átalakítót"(STB-t) meg már most is lehet kapni.
Ha hosszú távon gondolkodsz(ami nem feltétlenül jó ötlet), de ha nem, akkor is ajánlott lehet hybrid tunerben gondolkodni.

(#280) mibog válasza bzoley (#279) üzenetére


mibog
tag

:)
mit jelent a hybrid tuner?
rákerestem a googlen de nem találtam. a hybrid az keresztezett, összeolvasztott vagy valami ilyesmi. akkor analog/digitális jelet is fogó kártya?
a válaszodat köszönöm. ez segít dönteni.

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#281) bzoley válasza mibog (#280) üzenetére


bzoley
veterán

Pontosan.
Eddig nem tűnt fel, hogy a kártyák nevének felében benne van a hybrid szó, a leirásban pedig, analog, DVB-T?

(#282) mibog válasza bzoley (#281) üzenetére


mibog
tag

eddig nem tűnt fel mert azt a szót hogy tuner, 1 hete ismertem meg :P
mé?? énse vótam minndégg ijjen müvelt...
kellene már egy friss szavak szótára az informatikában... iskolában nem tanítják pedig lassan alapműveltséghez tartozik..

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#283) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

van egy leadtek winfast tv pro II kártyám, UPC kábellel.
valamiért a magyar csatornáknál jó a hang, a többinél csak serceg..

ötlet valakinek?

köszi,
bébé

..

(#284) bzoley válasza bbazsy (#283) üzenetére


bzoley
veterán

El tudok képzelni hangnorma problémát. Magát az eszközt nem ismerem, pl. daa-raa használ egy ilyet, teljes megelégedetlenésggel. Ha van rá lehetőség változtasd meg a rossz csatornákon a hangnormát PAL-B ->PAL-D, vagy ha van erre külön gomb, használd azt. Előfordulhat, hogy ez csak bizonyos országoknál lehetséges, pl. Romania.

(#285) #65675776 válasza bzoley (#284) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a probléma, hogy nem lehet közvetlenül normát állítani. Csak országokat lehet választani. Ráadásul egyes beállításokkal egyes csatornák jók, míg másokkal mások. És csak általános beállítás van, nincs csatornánkénti. Megoldást még én sem találtam.

Vajon lehet rajta valahogy firmware-t frissíteni?

(#286) bzoley válasza #65675776 (#285) üzenetére


bzoley
veterán

Remélem nem haragszik meg érte, hogy iderakom, ez talán segít. Én sokat nem tudok hozzáfűzni:

"oh megvan (megnéztem a user manualt, van benne egy külön lap ilyen címmel: ADDENDUM - Change Audio Format)"

Bár a részleteket nem írta le, mivel sikerült neki, de megoldotta.

Nem hallottam még firmware frissítésről. Az iTems-t is a gyárban moddolták át.

[ Szerkesztve ]

(#287) #65675776 válasza bzoley (#286) üzenetére


#65675776
törölt tag

kézikönyv nálam tipikusan az utolsó mentsvár. Egyelőre nem jutottam odáig...

(#288) bzoley válasza #65675776 (#287) üzenetére


bzoley
veterán

Pdf-ben nem találtam semmit.

(#289) bbazsy válasza #65675776 (#287) üzenetére


bbazsy
őstag

bocs, csak most figyeltem fel a topicra, közben mi priviben megoldottuk..

tehát beállítgatod a kívánt csatornakiosztást (ez fontos, mert ha nem ezzel kezded, akkor megint összekuszálódik:D).

aztán a rossz 'hangú' csatornákon távirányítóval "MENU" megnyom, aztán a "PC/TV" gombbal tudod a hangnormát váltogatni csatornánként.

nekem így tökéletesen megy mind az 54 :)

a 'választ' meg én köszönöm bzoley -nak, ha Ő nem dobja fel ötletként, akkor valszeg már ordibálnék a UPCsekkel és visszavittem volna az eszközt garanciába :R

u.i.: nem a kézikönyvben volt leírva, hanem egy külön sárgára nyomtatott lapon a dobozban.

[ Szerkesztve ]

..

(#290) #65675776 válasza bbazsy (#289) üzenetére


#65675776
törölt tag

Le fogom tesztelni. Kösz a segítséget.

(#291) bbazsy válasza #65675776 (#290) üzenetére


bbazsy
őstag

nincsmit :)

..

(#292) foreveryoung


foreveryoung
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre van szükségem! Van egy ASUS My Cinema-U3000 Hybrid tunerem. Adtak hozzá a driveren kívül egy Power Cinema nevű progit. Ez csak a Vistánműködik, az Xp-n kék a kép és zavaros, zajos. Tudtok esetleg valami megoldást, vagy egy másik progit amivel lehet a gépen tv-t nézni, és felvenni?
Előre is köszönöm ha tudtok segíteni!

foreveryoung

(#293) nudlye


nudlye
csendes tag

hello van 1 nagyon régi tunerem eddig a Dscaller nevű programot használtam és egy nvidia akárhanyast ( elromlott a hűtés a kari kuka ) most szereztem 1 ati 9600 XT és a dscaller megnyekent és közölték 1 - 2 fórumon h bizony bizony a dscaller a 9600 ason nem fut

tehát szükségem lenne 1 szoftverre ami jó az ati hoz meg a tunerhoz is .

tunerről annyit tudok h dscallerbe beállítottam h BESTUY valamelyik és jó volt kép is hang is

(#294) #65675776 válasza nudlye (#293) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem ártana tudni, hogy mégis milyen az a tuner...

(#295) nudlye válasza #65675776 (#294) üzenetére


nudlye
csendes tag

kivettem a kártyát és Philips Hyperband ready BZT K UO9 276

van rajta 1 fekete " chip " azon pedig ez van :
BT
BT848AKPF
Video decoder
bh8894 . 2 9904
Korea

van rajta
CABLE
AUDIO
VIDEO
S-VIDEO
IR

(#296) foreveryoung


foreveryoung
tag

Sziasztok!!!
Esetleg valami ötlet erre:

Egy kis segítségre van szükségem! Van egy ASUS My Cinema-U3000 Hybrid tunerem. Adtak hozzá a driveren kívül egy Power Cinema nevű progit. Ez csak a Vistánműködik, az Xp-n kék a kép és zavaros, zajos. Tudtok esetleg valami megoldást, vagy egy másik progit amivel lehet a gépen tv-t nézni, és felvenni?
Előre is köszönöm ha tudtok segíteni!

foreveryoung

(#297) bzoley válasza foreveryoung (#296) üzenetére


bzoley
veterán

Csatorna keresésnél válassz másik országot, pl. Germany, Romania, Croatia, Belgium

(#298) foreveryoung válasza bzoley (#297) üzenetére


foreveryoung
tag

Köszönöm, megpróbálom! Ezek szerint nem egyedi a problémám? Melyik országot javaslod, melyiknél nagyobb az esély, hogy bejön?

foreveryoung

(#299) bzoley válasza foreveryoung (#298) üzenetére


bzoley
veterán

Nem feltétlenül problémáról van szó. Ha mégis, akkor a Microsoft-ot kell okolni, sok program az ő táblázatukból dolgozik. A kék kép rossz normára utal. A felsorolt országokhoz a nálunk használatos PAL-B(D) társul, általában Germany-vel jó szokott lenni.

(#300) foreveryoung válasza bzoley (#299) üzenetére


foreveryoung
tag

Logikus amit írsz, a Visán jól működik, mivel új op rendszer, és a progi az új, jó táblázatot használja. Ha hazaértem megpróbálom a német területi beállítást.
Köszönöm a segítséget!

foreveryoung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.