Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) #65675776 válasza Pitterix (#995) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott van zárójelben a 110i...

Egyébként zsír, az Asus oldalán egyetlen 7131-es tunerhez sem jelenik meg semmi az OS választóban.

(#1002) Pitterix


Pitterix
őstag

Na a hang probléma megoldódott, de fellépett egy másik:
Annyira szemcsésen találja meg a csatornákat, hogy nézhetetlenek.
Érdekes, mert először tisztán talált mindent.... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1003) #65675776 válasza Pitterix (#1002) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet finomhangolni kellene.

(#1004) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

Egy ilyen tv tunert használok a weblapon lévő AVer TV 6-os szoftverrel, de nem találom, hogyan lehet menteni a csatornabeállításokat, vagy ha alapból menti őket (99%-ig biztos vagyok benne, hogy ez a helyzet), honnan lehet ezt kimásolni, hova ment alapból.

Eddig sehol nem találtam hova menti a csatornalistát, melynek alaphelyzetben TV a neve, amit direkt átneveztem lista2010-re, hogy könnyen észrevegyem a szóba jövő mappák egyikében, de sehol sem találom. Bármi egyéb ötlet?

Előre is köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#1005) Pitterix válasza #65675776 (#1003) üzenetére


Pitterix
őstag

Szerettem volna, de nem találom, hogy hol.....
A Tolal Media 3.5-ben egyszerűen nem lelem.
A PCTV-ben rögtön megvolt, de ezt hiába néztem át kismilliószor, sehol.

Ha itt megtalálod, vagy itt.....
Lehet le kéne cserélnem ezt a programot mondjuk erre:Cyberlink PowerCinema?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1006) #65675776 válasza Pitterix (#1005) üzenetére


#65675776
törölt tag

TM-ban nem is fogod megtalálni, mert nem lehet...

(#1007) Pitterix válasza #65675776 (#1006) üzenetére


Pitterix
őstag

Akkor tudnál segíteni, hol lelek rá?
Úgy örültem végre van egy normális cuccom, erre szenvedek vele.... :O

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1008) #65675776 válasza Pitterix (#1007) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondom, hogy sehol. A TM nem ad rá lehetőséget.

Egyébként ez a tuner szerintem nem "normális cucc". Az ott kezdődne, hogy van mellé egy értelmes program, nem egy 3rd party, konfigurálhatatlan frontend. Az Asus a tunerek között egyébként is noname kategória.

(#1009) Pitterix válasza #65675776 (#1008) üzenetére


Pitterix
őstag

Magyarán mondva üljek bele.... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1010) #65675776 válasza Pitterix (#1009) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg keress valami még alternatívabb tuneres programot. Az SAA7131 elég elterjedt chip, sok minden képes kezelni az ilyen tunereket.

(#1011) Pitterix válasza #65675776 (#1010) üzenetére


Pitterix
őstag

Megpróbálom, azt, ha így sem lesz tiszta a képem, visszaviszem a boltba..
Köszi! :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1012) Pitterix válasza Pitterix (#1011) üzenetére


Pitterix
őstag

Na nincs új driver.
Visszaviszem, azt megmondom, hogy nem jó, visszhangzik a hang, alig látszik valami a képen.....Ha szerencsém lesz, ajánlanak helyette egy másikat, de nem ilyent......

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1013) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok! pinnacle studio 500 pci ehhez hol lehet drivert találni xp alá?:) nem találok : :F

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1014) #40835072


#40835072
törölt tag

Lenne egy Pinnacle 110i PC Tv tunerem!
nincs hozzá semmi tartozékom se driver se semmi!
mit kell vennem hogy tudjak tv z ni?
de nem úgy hogy kábellel rákötöm a dekóderre!
láttam olyat hogy tv tuner antenna! olyat kell venni?
privátban!

[ Módosította: #65675776 ]

(#1015) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, egy leadtek 2000xp expert kb 5 éves tv-tunerrel van gondom. Ugyanis, ha rákötöm az abit ab9 pro alaplapra a mellékelt vezetékkel a cd-in csatlakozóba, akkor win7 32bit alatt nem szólal meg a tv, akármilyen beállításokkal próbálkozom. Olyan kábelt meg nem kaptam, amivel a tv-tunert a külső line-in-hez köthetném. Esetleg nem tudja valaki, lehet-e a képen található vezetéket külön venni?
Köszi

(#1016) HellGreg válasza HellGreg (#1015) üzenetére


HellGreg
őstag

Oké, tárgytalan. A BIOSBAN átállítottam az FP-audiót Ac97-ről HD audió-ba, és megjelent a tv-tuner beállításainál az "audio cd" mint hangvezérlő, ami az előtt nem volt ott. Kiválasztottam és van hang :))
Hogy mi az összefüggés, azt nem tudom, csak egy reménytelen próba volt, hátha...

(#1017) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Üdv.

Megint új rendszer,megint egy újabb probléma...

Most a túl okos windows 7 saját drivert installált a PxDTV 2300as tv tuneremhez, és sikerült ide besorolnia:

HIába törlöm a drivert és teszem fel a sajátát, nem isemri fel, így meg a program nem találja meg... már lassan habzik a szám ettől az állandó szarakodástól amit ez a tuner okoz...

Vkinek 5let? :F

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1018) #40835072


#40835072
törölt tag

ha valaki válaszolna azt megköszönném :R

(#1019) bzoley válasza Zomb€€ (#1017) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyon jó helyen van az ott, nem tudom mi nem tetszik rajta.
Nálam is ott van, és mindenki másnak is. És ha jól emlékszem WU-s meghajtó az enyém is.

(#1020) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Erre valami megoldás? kezd sürgőssé válni:)

(#1021) #65675776 válasza DrGonzo22 (#1020) üzenetére


#65675776
törölt tag

És azóta pl a registry-ben nem is néztél szét?

(#1022) Zomb€€ válasza bzoley (#1019) üzenetére


Zomb€€
őstag

Na tényleg jó ott, és már sikerült is működésre bírnom. Viszont találtam nálam egy olyan backupot amin a régi csatornalista van elmentve .chl file-ban. Azt viszont nem találom hogy hova kéne ezt bemásolni. Nem tudod esetleg?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1023) #65675776 válasza Zomb€€ (#1022) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell másolni sehova. PVR2-ben csatornalistán jobb gomb -> Csatorna-lista importálása, betallózod és örülsz. Kivéve ha azt még sima PVR-rel csináltad, mert azt nem tudja kezelni a PVR2.

(#1024) Zomb€€ válasza #65675776 (#1023) üzenetére


Zomb€€
őstag

mod: ok megvan,köszi!

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1025) #65675776 válasza Zomb€€ (#1024) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is gomb. Mint írtam, a beállítások között a csatornalistán kell jobb gombbal kattintani...

(#1026) DrGonzo22 válasza #65675776 (#1021) üzenetére


DrGonzo22
őstag

HKLM/SOFTWARE részben nem találtam AverTV bejegyzést:(

(#1027) #65675776 válasza DrGonzo22 (#1026) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet akár a HKCU-ban is...

(#1028) DrGonzo22 válasza #65675776 (#1027) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Így találtam egy usernév.ini filet, de ez csak olyan dolgokat tárol, mint hangerő, volt-e némítás bekapcsolva, melyik skint használom, stb.

(#1029) DrGonzo22 válasza DrGonzo22 (#1028) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Megoldódott a probléma.

(#1030) #65675776 válasza DrGonzo22 (#1029) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért nem hátrány ha a megoldást le is írod ide. Másoknak is szüksége lehet rá.

(#1031) DrGonzo22 válasza #65675776 (#1030) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Az adott felhasználói fiók dokumentumok/AVerTV könyvtárában létrehoz egy felhasználónév.ini nevű fájlt. Ez a file nekem is megvolt, ebben volt egy hivatkozás egy ugyanebben a mappában lévő másik file-re, aminek .xml a kiterjesztése, ez utóbbi tárolja a csatornabeállításokat, a .ini pedig az egyéb beállításokat. Nálam az volt a galiba, hogy a .xml valamiért megsérült, és az intézőből nem láttam, de a .ini-ből látszódott, hogy ott még kéne valaminek lennie. Töröltem a teljes dok/AVerTV mappát, és elindítottam az avertv 6-ot, ami rögtön létrehozta a mappát, illetve 2 file-t, beállítottam a csatornákat, a kiválasztottam a skin-t, stb.

Azért nem is írtam be, mert akinek nem lesz valami oknál fogva hibás a .xml file, az rögtön látja, hogy a teljesen kézenfekvő felh/dok/AverTV mappában vannak a csatornák, csak így nekem ez bezavart, mert nem jelent meg az intézőben, és csak a .ini-t átolvasva láttam, hogy elvileg itt kellene, hogy legyen egy olyan file is, ami a csatornákat tárolja - a .ini-ben volt rámutató hivatkozás, hogy uebben a mappában vannak a csatornák is.

(#1032) #40835072


#40835072
törölt tag

Lenne egy Pinnacle 110i PC Tv tunerem!
nincs hozzá semmi tartozékom se driver se semmi!
mit kell vennem hogy tudjak tv z ni?
de nem úgy hogy kábellel rákötöm a dekóderre!
láttam olyat hogy tv tuner antenna! olyat kell venni?

(#1033) qwerxx


qwerxx
csendes tag

Hello.mindenkinek!!!
Már volt egy pár tv tunerem.Eddig mindig szoba antennával használtam.Most eljutottam odáig h kábellel próbáljam meg. :D
Most egy terratec cinergy 600-as tv tunerem van, de hiába kötöm rá a kábelt egy db adót sem talál. (Szoba antennával igen). Néro 8.0-ás home-jában talál adókat de nagyon rossz minőségben. A kép az talán még elmenne, de akadozik és a hang az viszont nagyon rossz.
Van vkinek vmi ötlete???
Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1034) Pitterix


Pitterix
őstag

na azt fejtse meg valaki, hogyan lehetséges, hogy a win7 prof nem ismeri fel a Leadtek Winfast DTV 1800h kártyámat, holott letöltöttem a legújabb drivert hozzá.....
Öcsém 1000éves gépén meg hibátlanul működik.... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1035) Pitterix


Pitterix
őstag

Esetleg van olyan, akinek win7 alatt működik Asus M2N32 SLI Deluxe lapban?????
Ha nincs ilyen, még a végén szégyenszemre vissza kell vinnem....
Pedig innen ajánlották.... :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1036) #65675776 válasza Pitterix (#1035) üzenetére


#65675776
törölt tag

Írtad privátban, hogy a kártya másik gépben működik. Akkor mégis miért a kártyát akarod cserélni, és nem megkeresni, hogy mégis mi a rossz a gépedben?

(#1037) qwerxx


qwerxx
csendes tag

Hali.Vmivel jobb lett a helyzet. A tuner megtalálta az adókat :D (csak átkellet állítani vmit)
Most a hang az jó, de a kép viszont rossz.(fordult a kocka). Vkinek vmi ötlet?
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1038) Pitterix válasza #65675776 (#1036) üzenetére


Pitterix
őstag

Kicsit talán kétségbe vagyok esve, zavar a dolog, hogy nem akar működni.
Sajna nem vagyok számítógép zseni, így azt sem tudom, hol és hogyan keressem a problémát. Lehet a BIOSban kell vmit állítani, de ha nem értek hozzá......
Szervizbe vinni, meg se pénzem, se időm. Örülök, hogy ezt a kártyát meg tudtam venni......

Már átraktam másik foglalatba a kártyát újra, de akkor is csak a csipszetjét ismeri be, pedig ugyanott a hangkártyám hibátlanul működik....

Te már adtál jó 5leteket, és ha van még nagyon szívesen fogadom. Ahogy észrevettem egy igazi "agy" vagy Tv tunerek terén, ezért is bízom benned. (Mielőtt valaki kombinálna, semmiféle seggnyalás nincs az üzenetben!!! Aki ért hozzá, az ért hozzá. Ennyi. )

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1039) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok! Nekem is ezzel a dtv1800H val van egy gondom. Win 7 alatt mostmár megy, mután a cdről installáltam (elotte letoltott driverrel és szoftverrel nem ment, pedig a gyári cd-n is az van). Most működik, szépen megtalálja a HD adásokat és az analógot is. DE NINCS távirányító, nem ismeri fel, inaktív hiába van engedélyezve és bedugva. Valami tippetek van rá??? :(
köszi! :R

http://shrimpland.hu

(#1040) Pitterix válasza Alyens (#1039) üzenetére


Pitterix
őstag

Neked is simán beismerte, miután bekapcsoltad a gépet?
Ha igen, a winfast nevet találta, vagy mást?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1041) Alyens válasza Pitterix (#1040) üzenetére


Alyens
aktív tag

Nem ismerte fel simán, csak miután a CDről mindent felpakoltam hozzá.
winfast1800H néven ismerte fel végül (van erre vonatkozóan több bejegyzés is az eszközkezelőben), hamarosan megpróbálom egy másik win7el, mert a mostanimnak lejárt a licens-e. Addig is várok tippeket a távirányító problémára! :R

http://shrimpland.hu

(#1042) bzoley válasza Pitterix (#1038) üzenetére


bzoley
veterán

Nem túl egyértelmű, de ha jól értem, akkor a Win7 okoskodása lehet a dologban.
Letörölsz mindent, amit telepítettél(PVR2, driver), majd az LHSite-on linkelt legfrissebb meghajtót letöltöd(- EagleXT driver 6.0.109.7002 (10/21/2009) ), kicsomagolod, és kézzel telepíted az eszközkezelőn keresztül(csak hogy egy kis tanulás is legyen benne). Először ellenőrizd, hogy a korábbi törölve van-e. Ha az eszközkezelőben minden rendben, mehet fel a PVR2.

Alyens:
Ellenőrizd a távirányítót, hogy működik-e, ellenőrizd a WinFast Wizard beállításait, engedélyezve van-e a táv, és nincs MCE módban.

(#1043) Pitterix válasza bzoley (#1042) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi, megpróbálom! :R :K

(#1041) Alyens: az a baj, hogy nekem nem engedett telepíteni jóformán semmit sem a cd-ről......öcsémnél bezzeg ment minden....

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1044) Alyens válasza bzoley (#1042) üzenetére


Alyens
aktív tag

köszi a tippeket!
wizardban engedélyezve van, de szürke, MCE kikapcsolva, :(
(azt hogy tudom megnézni, h müködik e a távirányító?)

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu

(#1045) bzoley válasza Alyens (#1044) üzenetére


bzoley
veterán

Megkeresed a tuner topikját, és elolvasod az első post-ot.
Ha szürke(attól függ mennyire), akkor ott valami gond van. Tudod kapcsolgatni ki, és be?
Win7-hez pedig Win7-es drivert használj!

[ Szerkesztve ]

(#1046) Alyens válasza bzoley (#1045) üzenetére


Alyens
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Megvan a ludas; valami kontakt hiba van az infra vevő kábelében vagy inkább a csatlakozásnál, most sikerült egy jó pozíciót találni ahol minden alkalommal veszi a jelet. Egyelőre nem viszem vissza garanciában, talán majd mielőtt lejárna:)
Egyébként mindenkinek ajánlom a kártyát én meglepődtem a minőségén. :R :R

http://shrimpland.hu

(#1047) trefasnyul


trefasnyul
csendes tag

Üdv Skacok!

Van egy Avermedia AverTV Hybrid Express Slim (hc81)-es kártyám. Nem egy rossz cucc, csak a programjával van bajom, kép szép, már gyorsan is vált programot, kompatibilis a win7-tel csak az a cinkem, hogy nem tudom átállítani, hogy melyik gombbal mit csináljon, nem tudtok valami tippet adni, hogy ezt, hogy tudnám átírni? Esetleg másik program?

Thx előre is!

Písz

(#1048) bzoley válasza Alyens (#1046) üzenetére


bzoley
veterán

Egyáltalán nem rossz, általános használatra megfelelő, de ismerünk jobbat is:)

trefasnyul:
A saját programjával - mint általában - ez nem megoldható. Más program használata estén jellemzően a távirányító egyáltalán nem használható. Léteznek távirányító állítgató programok, de leginkább nem használhatók semmire, vagy nagyon problémásak. Én nem erőltetném, nem ér annyit.

(#1049) #65675776 válasza bzoley (#1048) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami azt illeti én még csak a Compro-nál láttam olyat, hogy szabadon programozható lenne a távirányító.

(#1050) trefasnyul válasza bzoley (#1048) üzenetére


trefasnyul
csendes tag

Uhh, bocsi, akkor félreértettük egymást, nincs hozzá távirányító, konkrétan az egérrel van bajom, hogy a görgővel csatornát vált, nem a hangot állítom, annó egyszer (fogalmam sincs hogyan) egy másik avertv-t telepítettem, csak egyszerűen azóta akárhogy keresem, nem találom, és ott lehetett állítani, ezért érdeklődök, hátha valaki tud valami mentsvárat.

Písz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.