Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) tzsolesz válasza wassermann (#350) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hi! Neked is köszi szépen. Nem is tudtam, hogy ennyien ismeritek ezt a kőkori valamit. :B

Amúgy mik a tapasztalatok, használható még valamire? :F

(#352) wassermann válasza tzsolesz (#351) üzenetére


wassermann
addikt

Még van egy BT878-as a fiókomban, arra emlékszem, szép képe volt nagyon csak az enyém hangja mono volt ...

(#353) tzsolesz válasza wassermann (#352) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem. Hát remélem ez nem mono, de ha hazaérek meg is nézem.

(#354) #65675776 válasza tzsolesz (#353) üzenetére


#65675776
törölt tag

A BT878 alapból csak mono jelet képes kezelni. Ahhoz, hogy sztereo kártyát építs köré külön chip kell.

(#355) tope válasza tzsolesz (#349) üzenetére


tope
addikt

Ezt találtam a CD-n nézd meg, hogy jó-e.

(#356) sirdond válasza tzsolesz (#346) üzenetére


sirdond
őstag

úgy tudom dscaler is kezeli 878as chipet, és felvenni tuti,hogy lehet, szerintem egy próbát megér

(#357) tzsolesz válasza #65675776 (#354) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Végül is nem nagy gond. Egy két jó kis klippet szeretnék vele fölvenni, na meg a discovery-ről az érdekesebb kisfilmeket.

tope Köszi szépen. Éppen most nem vagyok otthon, úgyhogy kipróbálni nem tudom, de letöltöm, és megosztom a tapasztalataimat veletek. :R :R :R

(#358) tzsolesz válasza sirdond (#356) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Annak a proginak mi a pontos neve? Verziószámot is tudsz mondani??

(#359) sirdond válasza tzsolesz (#358) üzenetére


sirdond
őstag

http://deinterlace.sourceforge.net/downloads.htm
ez lenne az,a legújabbat töltsd 4.1.15
elsőre kicsit bonyolultnak tűnhet, de egyáltalán nem vészes :)
kérdezz nyugodtan ha gond van, de azt hiszem van topicja is itt ph-n

[ Szerkesztve ]

(#360) tzsolesz válasza sirdond (#359) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm. :R :R :R

(#361) tope válasza tzsolesz (#360) üzenetére


tope
addikt

Van annál újabb is 4.1.17-es verzió (azért mondom, mert nekem ez a verzió van a gépemen)

illetve a PH-n található Dscaler témák

[ Szerkesztve ]

(#362) tzsolesz válasza tope (#361) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Na ez jó... ;) Tele lesz a vinyóm a ezekkel a progikkal. eddig az volt a baj, hogy nincs, most meg túl sok van. De inkább így legyen.. :R

(#363) #65675776 válasza tzsolesz (#362) üzenetére


#65675776
törölt tag

Aztán amikor egymást zavarja a sok retek, akkor meg azért nem fog menni a tuner. Esetleg DScaler-es szokás szerint magát a hw-t henteli le.

(#364) tope válasza tzsolesz (#362) üzenetére


tope
addikt

Ha egyszer az üzlet beindul :D

Mod: Mástól is hallottam, hogy a Dscaler képes belenyúlni a tunerbe, eddig mondjuk nem is nagyon használtam, csak Composite-on keresztüli felvételre (Pinnacle tunerem van egyébként)

[ Szerkesztve ]

(#365) sirdond válasza tope (#361) üzenetére


sirdond
őstag

mostanában nem követem az eseményeket, honlapon meg ez van kint legfrissebb stabilként,de azért köszi ;)
én még nem hallottam ilyen hardvergyilkolásról :D
mindjárt utána nézek

ja és tényleg nem egészséges ha több azonos program van fent egyszerre. egyesével próbálgasd :)

(#366) Byson


Byson
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne,hogy van egy Phillips BT848AKPF tv tuner kártyám és nem találok hozzá se drivert,se vezérlőprogramot,már mindenhol megnéztem,és semmi,köszi a segítségeteket. :K

[ Szerkesztve ]

(#367) tope válasza Byson (#366) üzenetére


tope
addikt

Én találtam drivert, de inkább azt ad meg, milyen márkájú a tunerkártyád, ne csak a chip típusát.

(#368) Byson válasza tope (#367) üzenetére


Byson
csendes tag

Köszönöm,megnézem,a típusa meg szerintem ez BZT K UO9 276 PHILLIPS

[ Szerkesztve ]

(#369) Byson


Byson
csendes tag

igen ezzel a driverrel találkoztam már de nem fizetek érte,már minden keresési találatot megnéztem és vagy fizetős,vagy nem jön le sehonnan csak ide oda irányítgat engem. :(

(#370) tope válasza Byson (#369) üzenetére


tope
addikt

Nekem sikerült letölteni, tessék

(#371) Byson válasza tope (#370) üzenetére


Byson
csendes tag

ahhhhhh :)) :R és a programjában is tudnál segíteni,mert arról még olvasva sem találtam semmit. :( Várjunk ez a driver nem telepítős,hogyan tudom feltenni hogy felismerje a rendszer a kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#372) tope válasza Byson (#371) üzenetére


tope
addikt

Pl. Dscaler korábban említve, hogy honnan tudod letölteni, de ha rákeresel a tuneredre a fórumban, akkor ilyen kártyája van nudlye-nek is.
Gondolom a gép felismerte a tuner-t hogy benne van (még ha konkrétan nem is ismerte fel, hogy pontosan mi is az), akkor csak meg kell keresni az eszközkezelőben ezt a tuner-t és ott megadni ezt az illesztőprogramot.

[ Szerkesztve ]

(#373) Byson válasza tope (#372) üzenetére


Byson
csendes tag

igen,próbálkoztam az eszközkezelővel,és meg is adtam neki a programot,de nem települt.szerintem ez a driver nem jó neki,szerintem ez egy win 95-ös driver. Legalább is a readme-ben 95-öst ír.

[ Szerkesztve ]

(#374) tope válasza Byson (#373) üzenetére


tope
addikt

Tényleg azt látni, csak akkor miért írták a driverguide-on, hogy XP-hez is jó.

Tovább keresgélek.

(#375) Byson válasza tope (#374) üzenetére


Byson
csendes tag

köszönöm a türelmedet :K

(#376) tope válasza Byson (#375) üzenetére


tope
addikt

(#377) Byson válasza tope (#376) üzenetére


Byson
csendes tag

ugyan az ez is 95-ös,ezt sem lehet telepíteni :O

(#378) tope válasza Byson (#377) üzenetére


tope
addikt

(#379) wassermann válasza Byson (#373) üzenetére


wassermann
addikt

Ha jól emlékszem a DScaler-hez BT878-asnál nem kell semmilyen drájver, mert nem a Windows-on keresztül kezeli a kártyát, hanem önállóan.

A másik az iuVCR, ami mellé van egy jobb drájver, mint amit a kártyához adtak. Nézdd csak a jobb oldalon középen: KLIKK_IDE

[ Szerkesztve ]

(#380) tope válasza wassermann (#379) üzenetére


tope
addikt

848-as karija van ;]

(#381) Byson válasza tope (#378) üzenetére


Byson
csendes tag

ezzel most a rendszer súlyos hiba után állt helyre,ez nem jóféle driver. :(

(#382) Byson


Byson
csendes tag

de már közel van,mert feltelepült a kártya,csak nincs megfelelően konfigurálva a rendszer szerint.és egy sys fájl hiányzik

(#383) tope válasza Byson (#382) üzenetére


tope
addikt

Egyelőre nincs több ötletem, mi kellene neked, de próbáltad esetleg simán csak a DScaler-rel, hogy hátha felismeri a tuneredet?

(#384) Byson válasza tope (#383) üzenetére


Byson
csendes tag

nem ismeri fel,nem szerepel a támogatott kártyák listájában sem.

(#385) sirdond válasza Byson (#384) üzenetére


sirdond
őstag

nekem sem ismeri fel a kártyám, de próbáld kiválasztani manuálisan, úgy lehet,hogy műköni fog

(#386) Byson válasza sirdond (#385) üzenetére


Byson
csendes tag

hy,neked volt igazad,már megy de még hangot kell varázsolnom rá :DD

(#387) Byson


Byson
csendes tag

köszönöm mindenkinek a segítségét :K

(#388) meehi


meehi
csendes tag

Hi all!
Van egy Winfast PVR2100-es tunerem és nem működik a távirányítója. Elemek voltak cserélve, gyári szoftver van fenn, és be is van kapcsolva a távirányító engedélyezése, de semmire nem reagál. Mi lehet a gond?

procedure DreamGenerator {try{while(cant(sleep)) inc(sheeps);} finally {wakeup();}}

(#389) tope válasza Byson (#387) üzenetére


tope
addikt

Jó TV-zést hozzá. :)

(#390) Byson válasza tope (#389) üzenetére


Byson
csendes tag

köszi de rögzíteni nem nagyon tudok,mert gagyi a kép és a hangot sem veszi fel,naés ha rögzít is akkor kb 10 másodperc a rögzítésből majdnem 1 gb,trágya.

(#391) #65675776 válasza meehi (#388) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érzékelőt bedugtad a kártyába?

(#392) meehi válasza #65675776 (#391) üzenetére


meehi
csendes tag

Igen... :)

procedure DreamGenerator {try{while(cant(sleep)) inc(sheeps);} finally {wakeup();}}

(#393) #65675776 válasza meehi (#392) üzenetére


#65675776
törölt tag

MCE Remote előtt ott a pipa?

(#394) meehi válasza #65675776 (#393) üzenetére


meehi
csendes tag

Próbáltam bepipálva, meg anélkül is, de egyik sem segített rajta.
De szerintem ez csak Vista alatt érdekes, ott van MCE.

Mindesetre Vista alatt sem működik.

procedure DreamGenerator {try{while(cant(sleep)) inc(sheeps);} finally {wakeup();}}

(#395) Byson


Byson
csendes tag

ez a dscaler-nél hogy van?Mert nekem nem rögzül a hang csak a kép,és az is valami gigás méretben,nem értem.

(#396) hollov


hollov
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy van-e még vkinek ilyen kártyája, remélem igen: Cinergy 600 TV
Ha találnék egy sorstársat, aki még a problémámra is tudja a megoldást annak nagyon örülnék :DDD
Az első számú gondom, hogy amióta Vistát használok, azóta nem műxik a távirányító, a második, hogy a hülye software eltünteti a Windows hátteret mégpedig oly módon, hogy kitörli a registry azon sorát ahol a wallpaper tárolódik.

Amit érdemes tudni:
64 bites Vistát használok, és áttettem egy másik gépbe amin 32bites XP van; ott tökéletesen ment minden.
A háttér eltűnése a kisebb gond, mert az szerintem eltűnik ha egy másik software-t használok a TV nézésre (a legújabb ugyanis a Terratec Home Cinema, de megszokásból még a régebbit használom).
A távirányító nem működése viszont nagyon zavaró; és mivel a másik (régebbi) gépemben tökéletesen ment, ezért biztos, hogy nem azzal van a baj.
Vagy a Vistával, vagy pedig a 64bit-el lesz a gond szerintem (vagy legrosszabb esetben a kettő együtt).

Találkozott már vki hasonlóval, vagy tud vki hozzászólni vmit a bajomhoz?
Előre is köszi!
Üdv

A kísértés hosszan nyomja a csengőt, de a lehetőség csak egyszer kopogtat

(#397) Byson válasza hollov (#396) üzenetére


Byson
csendes tag

sajnos nem értek a tv kártyákhoz,nekem is sok gondom van vele.De ami bisztos hogy keresned kell a tv karidhoz olyan szoftvert ami a vistát is támogatja,azt a szoftvert amit jelenleg is használsz valószínüleg 32 bitesre tervezték,tehát csak xp-n fog megfelelően működni.Tehát keresned kell egy olyan szoftvert ami 64 bites,vagy 32/64bit.Magyarul xp-n és vistán is tökéletesen fut.

Byson

[ Szerkesztve ]

(#398) hollov


hollov
csendes tag

Byson köszi, hogy időt szakítottál rám.
Ennyit sajnos eddig is tudtam, és természetesen olyan szoftvert használok.

Nem tudom más kártyáknál hogyan működik, de a Cinergy kártyák távirányítójához van egy 'Remote Control Editor' nevezetű program. A távirányító csak akkor működik ha ez fut a háttérben. Szóval úgy gondolom, hogy ezzel lesz a bibi. Csak az a baj, hogy ebből is olyan verziót töltöttem le a Terratec honlapjáról, ami XP/Vista és 32/64bit.

Senki sincs közületek Cinergy kártyával aki 64bites Vistát használ?
Légyszi írjatok akkor is ha nektek működik, mert akkor biztos nálam nem stimmel valami!
Előre is köszi,

Pankus

A kísértés hosszan nyomja a csengőt, de a lehetőség csak egyszer kopogtat

(#399) tope válasza hollov (#398) üzenetére


tope
addikt

Neki pl. ilyen kártyája van/volt

Byson: Elvileg ki kell jelölni a hangforrást (DScaler oldala), illetve az Action, Recordin, Options alatt lehet a Compressions Options-nál állítani, hogy mibe (kodek, tömörítés) akarsz felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#400) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok,

a következő lenne a problémám: van egy AVerTV Hybrid+FM Volar típusú tunerem, és nem tudom fogni (a hozzá adott antennával) a DVB-T adásokat, pedig állítólag az M1, Duna, és talán még 1-2 másik adó is próbaadáson van egy ideje. Ennek mi lehet az oka?

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.