Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) djsam


djsam
csendes tag

Sziasztok! Egy Asus K8N alaplapon Sempron 3000+ procival próbaképp megpróbáltam az FSB-t emelni 200 MHz-ről 210-re. Feszültség, AGP, órajel maradt, az eredeti RAM órajel 333 MHz, ezt úgy állítottam be hogy maradjon, de Everest szerint emelte 340-re. Újraindítás után a win drivert kért a Leadtek TV2000 tv tuner karihoz, pedig eddig is telepítve volt, és nem fogadta el a drivereket, pedig biztosan jó hozzá, előtte is az volt feltelepítve. Eredeti FSB-re visszarakva sem ment, másik gépben is kipróbáltam, és ugyanúgy nem sikerült driverelni. Lehet, hogy az fsb emelés miatt halt meg a tv-tuner? A gép teljesen stabil volt emelt órajellel is, rögtön első indításál jött ezz a gond. Az az érdekes, hogy Everest is kiírja róla, hogy BT878 Video Capture, ahogy kell, de semmilyen driver nem települ hozzá, ha ráerőszakolom kézzel, akkor sem működik. Aki találkozott már ilyennel légyszives segítsen. Köszönöm!

(#102) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hali, remélem tud valaki segíteni.
Adott egy AverTV Hybrid + FM Volar USB tuner
és nem indul a következô laptopon, kiírja, hogy "az eszköz nem kész". Fujitsu Siemens Amilio L7310GW a laptop.
Sima pc-n egybôl elindul, nem értem.

(#103) Rácz Mihály


Rácz Mihály
csendes tag

pinnacle tv tuner kártya helyes bekötését küldje már el valaki, astrok alaplapra.

(#104) #65675776 válasza Rácz Mihály (#103) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kézikönyv? Vagy a Pinnacle olyat se ad?

(#105) Rácz Mihály válasza #65675776 (#104) üzenetére


Rácz Mihály
csendes tag

jótálás-------------------------és paszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

(#106) oris válasza ForRedGlory (#102) üzenetére


oris
aktív tag

A gyárilag hozzáadott Y alakú USB kábel mindkét dugója legyen csatlakoztatva.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#107) cserepestm


cserepestm
csendes tag

Sziasztok,

Pinnacle PCTV Hybrid PCI kártyával küzdök néhány napja. A hangok beállítása végre sikerült (Hungary, PAL G), viszont továbbra is fennáll:
Bekapcsolom a TV-t, majd általában néhány percen belül elindul a felvétel. Vagy az időeltolás. Sehol nem állítottam előre programozott felvételt, az időeltolást kifejezetten letiltottam. Távirányító nem lehet, mert azt letiltva is fennáll a probléma. Ráadásul egy cserén már túl van, az PCTV analog 110i volt ugyanilyen tünetekkel. A legutolsó telepítés után csak egy csatornát hangoltam be, akkor nem volt ilyen gond, mondjuk csak egy órát néztem. Egy másik alkalommal viszont a MediaCenter önhatalmúlag elindult...

Ha valakinek van ötlete, neadjIsten tapasztalata, kérem ne tartsa magában!

Kösz előre is

(#108) zolilaci


zolilaci
csendes tag

Hali!
Valaki segítsen, h mi a rákot lehet csinálni, hogy a dscalerben hangom is legyen pls!!!
Sztem már mindent megpróbáltam, de várom az építő ötleteket.
köszi

(#109) ForRedGlory válasza oris (#106) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hm, kevés kraftot kap egy usb-n?
Sajna nincr benne USB kábel, gyárilag sem volt benne néztem a kellékeket :(

(#110) oris válasza ForRedGlory (#109) üzenetére


oris
aktív tag

Igen, elképzelhető, hogy a Te notid esetében ez a baj. Az Y kábel pont emiatt gyári tartozéka ennek az eszköznek.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#111) tf73ky


tf73ky
csendes tag

Sziasztok! :))

Vettem ebay-en egy SinoVideo SV 3200 Usb-s tv tunert, elég olcsó volt, de a következő vele a problémám:
Ha beállítok egy csatornát, jó a kép, de a hang csak sistereg... aztán ha fine tuning-gal egy kicsit feljebb hangolom a csatornát, előjön a hangyafoci a képen, a hang viszont tökéletes lesz. (Ez mindegyik csatornára igaz) Mi lehet a probléma? Hogy tudnám megoldani? Próbáltam már mindenféle szabványt (Pal, Secam és Ausztráliától Zimbabwéig minden országot és rengeteg szoftvert)

Várom a segítséget, előre is köszönöm :)

(#112) bzoley válasza tf73ky (#111) üzenetére


bzoley
veterán

Sokat ér egy olcsó, de használhatatlan tuner.
Próbálj meg váltani PAL-B, és PAL-D között, ha van rá lehetőség.

(#113) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Milyen Tv néző progit használjak Vista alatt?Eddig PC TV Vision-t használtam XP alatt, de nem tudom hogy az futna-e Vista alatt.Mert elég régi a progi,ahogy a PCTV Stereom is.De amire használom nekem tökéletes.

(#114) D.Zoli


D.Zoli
csendes tag

Sziasztok.
Remélem vki tud segiteni.

Lenne egy Pinnacle PCTV 110i kártya.
A renddszer Vista 64bites...felismeri. A Pinnacle-hoz kapott telepitő nem rakja fel a Pinnacle Media Centert...ugyain az csak XP alatt megy. Sehol sem találok olyat ami jó lenne hozzá. A Vista azt irja ki, hogy a legfrissebb van telepitve.
Na már most a Vista Media Center amugy meg sehol sem találja a Tuner not found

The TV signal cannot be configured because no tuner hardware was detected. Please ensure your hardware is correctly installed. If you do not have tuner hardware you may purchase atuner online from Windows Marketplace.

Most akkor mit is csináljak?

A ChrisTV is felraktam..az se talál semmilyen csatornát....

HELP....

(#115) ToBeY válasza D.Zoli (#114) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem PCTV 100i-nek ismeri fel a PCTV Stereot de christv nem megy kéne valami tv néző alkalmazás estére....

(#116) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Légyszi valaki dobjon egy privit hogy vista alatt milyen progival lehet nézni a tvt thx

(#117) Lacika25


Lacika25
tag

Hali!
Van egy problémám. Pinnacle tunerem van és a napokban vettem egy digitális dekódert a szolgáltatótól, Set Top Box-ot. Van rajta Composite kimenet, Scart és koaxiális kimenet.
Rákötöttem a tuner kártyámra Composite-tal és meghalt a kártya, legalábbis azt hiszem. A tunerem analóg volt, de van rajta koaxiális csatlakozó, Composite csatlakozó és S-Videó is. Mi okozhatta a problémát? Valaki járt már így. Egyébként mindent feltudtam telepíteni, driver, progi, minden, de mégis hardver inicializációs hibát ír ki.

Légyszi válaszoljatok! Köszi!

A kártya PCTV Stereo

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#118) Lacika25


Lacika25
tag

A hangot Line in-en keresztül hozom a gépbe, azzal semmi gond.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#119) Lacika25


Lacika25
tag

Nah végre működik, de ne kérdezzétek mitől. Leszedtem a régi driverét és szoftverét, aztán újra raktam, aztán jó lett. De ezt már többször eljátszottam :W .

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#120) batgy válasza Lacika25 (#117) üzenetére


batgy
csendes tag

Nekem is kiment egy Terratec Cinergy 600 kártyám, de én kb két évig használtam előtte ugyanazzal az STB-vel. Fogalmam sincs mi történhetett. :F

(#121) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Aki még küzd régebbi pinnacle tv tunerrel, az pinnacle oldaláról egy patch le tud húzni,és ez után gond nélkűl felimseri a windows media center vistába.

(#122) D.Zoli válasza ToBeY (#121) üzenetére


D.Zoli
csendes tag

Igen valóban van ott...de csak 32bites Vistához..
64biteshez mai napig nincs :((

(#123) ToBeY válasza D.Zoli (#122) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sajna ahoz tényleg nincs.Viszont nekem Dscaler progival 1millószor szebb a kép mint media centerben volt,szóval maradok annál. :U

(#124) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Helló! Nekem is volt hasonló problémám, nézd meg a Coax cabelnél az adaptert, mert nekem azzal volt baj... rosszul volt bekötve, vagy nem érintkezett és ez mindent bezavart a gépben !!! Most jobbat nem tok, mert a többit elmondták... :W szal ezt kukk meg még... bye

(#125) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Van egy avertv box9 w-m és nincs meg a távkapcsolója viszont megvan a régi winfast tv2000 resemé azt nemlehet valahogy ráhangoli? vagy az univerzális távirányitómat? urc22b a tipusa van hozzá leírás is de nincs benne avermedia vagy avertv semmi :) meik tv lennne compatibilis a tuneremmel?

Köszi!

Minden szinten,szinte minden.

(#126) bzoley válasza m0rd0k (#125) üzenetére


bzoley
veterán

Egyik sem.

(#127) no01ricsi


no01ricsi
tag

Sziasztok

Lenne 1 Pinaccle PCTV analog pci kártyám, ami jó hír volt 32 bites Vista alatt mennt minden szépen, de 64 alatt nem vagyis ChrisTV lite tal ez is megy.

A problémám a következő: távírányítót nem tudom összehangolni vele - ChrisTV( nem akar a PCTV remote zölden világítani)

Lenne esetleg más progi is amit képes lenne látni és igy tudnám használni a christv hez?

Válaszotokat előre is köszönöm

PSN ID: PRicsi83

(#128) oris válasza E.Timi (#72) üzenetére


oris
aktív tag

Szia Timi!

Nálam megoldódott az AverTV teljes képernyős üzemmódja: letöltöttem a legfrissebb GMA950-es drivert, azóta kis képernyős üzemmódban is jó, meg teljes képernyőn sem jön be az a bizonyos három zöld csíkos részre szakadó hiba. Próbáld ki, remélem Nálad is jó lesz.

driver: Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows Vista * 32 - ver.15.8 - 2008.02.21

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#129) Manky956


Manky956
tag

Sziasztok !

van egy tv tunerem winfast global....
vistat hasznalok és azon belül a media centert ...
nos olyan problémám lenne hogy végig akadozik.... de annyira apron hogy
közeli képeken észre se venni.... de ilyet h focimecs ,motorverseny (távoli dolgokat)
lehetetlen vele nézzni....
légyszi segitsetek h ez mi miatt lehet !
köszönöm ! :)

http://sakaldob.hu

(#130) #65675776 válasza Manky956 (#129) üzenetére


#65675776
törölt tag

MCE alá alapvetően hw encoderes kártya való. Sw kártyákkal jellemző az általad írt probléma, Expert-tel én is tapasztaltam.

(#131) etnies


etnies
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy tv tuner kártyát, de tanácstalan vagyok.
Arra szeretném használni, hogy felvegyem a TV-ből az adást (konkrétan NBA meccseket nekem + született feleségeket asszonynak). A filmeket vagy divx/xvid vagy mp4 formában akarom tárolni. Olyan felveő kellene, ami mpeg2-be vagy mpeg4-be tud rögzíteni direktben, HARDVERES támogatással, hogy ne a gépemet terhelje szanaszét. Az se lenne baj, ha divx/xvid-be is tudna kódolni magától, de ez nem feltétel, mert át tudom kódolni könnyedén.
Teletext, távirányító nem lényeges, fontosabb a megfelelő képminőség. Ezalatt nem arra gondolok, hogy túéles, HDTV képet adjon, csak nézhető legyen.
Az se lenne gond, ha felvélet előtt be-, utána ki tudná kapcsolni a gépet, esetleg bekapcsolás nélkül tudna felvenni.
(kiegyeznék abban is, ha kikapcsolá a gépet magától :D )
Segítsetek, mit vegyek?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#132) etnies válasza etnies (#131) üzenetére


etnies
senior tag

Azt még nem írtam bele:
32 bites XP-t használok, pci slotba raknám.
Vistára nem szándékozom váltani (egyelőre biztos nem), de a 64 bit átgondolás tárgyát képezi (ha több program lesz megírva)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#133) bzoley válasza etnies (#132) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg Leadtek PVR3000 Deluxe, ha pci. Oldalamon találsz próbafelvételt, abból eldöntheted, megfelel-e.

[ Szerkesztve ]

(#134) etnies válasza bzoley (#133) üzenetére


etnies
senior tag

Köszönöm!

Az ára egy picit soknak tűnik, ezért alaposan körüljárom a témát. Eredetileg 20 K volt a képzeletbeli határ a fejemben. Esetleg 20K alá nincs ötleted?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#135) etnies válasza etnies (#134) üzenetére


etnies
senior tag

Sztornó. Látom ez már húsz alatt van.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#136) Vantage1


Vantage1
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég kaptam egy ADS USB INSTANT TV-ét. Van hozzá távirányító ami az Ulead video@home 2.0 szoftverrel müködik, de ez a szoftver nincs meg.
Hol lehetne beszerezni ezt a szoftvert, vagy müködik-e másik szoftverrel?

(#137) E.Timi válasza oris (#128) üzenetére


E.Timi
csendes tag

Szia,
nagyon szépen köszi hogy megkerestél, igen, nem nagyon néztem már a fórumot, mert nem volt számomra hasznos infó. Le is töltöttem a drivert, csak visszazserzem a tuneremet, mert kölcsönadtam, de amint le tudom tesztelni, írok, hogy mi lett :C
Mégegyszer köszi!

(#138) E.Timi válasza oris (#128) üzenetére


E.Timi
csendes tag

Szia oris! Na, feltettem a drivert, és visszaszereztem a tunert, és ment :)) mostmár csak be kell vezetni a szobámba a kábelt, és hajrá :D Köszi szépen a segítséget! :R
Timi

(#139) airdog


airdog
csendes tag

:(
Most vettem egyet és teljesen ropssz4
Nem toom mit csináltak vele de naon gagyi Nem ismeri meg egyáltalán semmijen gép pedig már vagy a tizedikbe próbálom! :( :(( :( :(( :( :((

Eladó fujitsu siemens poket loox t830

(#140) #65675776 válasza airdog (#139) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez most rettent konkrét volt. Mindent tudunk a gépedről és a tunerről is. Csak így tovább!

(#141) oris válasza E.Timi (#138) üzenetére


oris
aktív tag

Örülök, hogy sikerült. :C Jó tévézést!

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#142) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok van egy ilyen karim:

Pixelview PV-BT878P+ W FM

Xp alatt felraktam a drivereket innen:
[link]

Semmi mást nem szeretnék róla használni csak rádiót hallgatni.

Saját progi feltesz, indít... a dolog tökéletesen működik.
Csak olyan puritán, hogy az már fáj! (pl tálcára se lehet lerakni)

Próbáltam Cyberlink powercinema 5 -öt, a TV-t játsza, ha FM-re kattanok, azt írja nincs FM tunerem.

Próbáltam Christv Pro-t, szintén nem látja az FM részt, a csatornák hozzáadásánál nem jelenik meg a "Rádió" típus, bármit is állítok.

Tud valaki még ilyen programot, amivel lehet rádiót hallgatni az említett kártyán keresztül, vagy bármilyen megoldást a problémára?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv
Csontikka

(#143) Windex


Windex
tag

Sziasztok!

Kaptam ismerőstől egy MSI Digivox A/D II tv tunert, hogy próbáljam életre kelteni. Próbáltam a gyári szoftverével, ChrisTv-vel és DScaler-rel, de valami sosem volt tökéletes.
A gyári szoftverrel kevés adót talált fekete-fehéren hang nélkül.
A ChrisTV-vel szinte az összes adót megtalálta, színes volt a kép és a hang is jó volt, viszont iszonyat módon szaggatott a kép.
A DScaler-rel kevés adót talált, viszont itt jó volt a hang és a kép is.

Nincs ötletetek, hogy mi a lehet a gond?

(#144) wassermann válasza Windex (#143) üzenetére


wassermann
addikt

A saját progija valószínűleg rossz beálításokat használ Magyarországhoz. Próbálj meg Németországot vagy Ausztriát beállítani.

(#145) Windex válasza wassermann (#144) üzenetére


Windex
tag

Kipróbáltam amit javasoltál, de sajnos nem lett jó.

(#146) Mjölnir


Mjölnir
csendes tag

Sziasztok! Végső mentsvárként megkérdezem itt, amit már az acer nb és az nb azonnali kérdésekben feltettem... de mindkét helyen szövegértelmezési problémával küzdenek, egy kivétellel a "hozzászólók"/inkább okoskodók/.

A problémám a következő, adott egy Acer Aspire 5920G notebook amiben gyárilag van egy Avermedia A310 DVB-T tuner integrálva. Mivel a vista eléggé instabil volt, ezért úgy döntöttem felrakom rá az XP-t. A megfelelő drivert telepítettem, az eszközkezelő szerint működésre készen áll. A gond itt kezdődik, nincs ami kezelje az eszközt :/. Az avermedia avertv6-ból egyszerűen kihagyták ezt a típust, amitől logikusan elvárnám hogy kezelje, azonban az aver a levelemre azt válaszolta legyen ez az acer gondja, kérjek tőlük tv szofvert... nekik meg olyan nincs...

Próbáltam az avertv4, avertv6, DScalert, ProgDVB-t, de egyik sem hozott eredményt. Valakinek van valami ötlete melyik/milyen TV-s progit próbáljam meg, hát ha hoz vmi sikert.

Ennyit kiderítettem a tv tunerről, ha ez valakinek mond vmit:
AVerMedia USB2.0 DVB-T A310 Minicard.
Based on the Intel CE9500 DVB-T reference design.
Contains a Intel CE6230 DVB-T Tuner and a MaxLinear MXL5003F Receiver Chip.
Other USB Receivers based on this Design exist. At least one from GoldenBrigde

(#147) Scytha


Scytha
tag

Sziasztok!

Kworld tv878-rf kártyám van. Conexant 878a chipes. Nem tudom működésre bírni. Ha be van dugva a koax kábel, ha nincs akkor is csak nagy kék képernyő (christv-t, dscalert próbáltam). Az eszközkezelőben azt írja, hogy működik, bár nem a saját drivere van fenn, de állítólag ezzel jól kéne mennie. Tudtok valami tanácsot adni, hogy mi lehet a probléma? Driver hiba lehet?

(#148) Scytha válasza Scytha (#147) üzenetére


Scytha
tag

Megoldódott

(#149) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valaki meg tudja mondani hogy Vista alatt ha felteszem a Pinnacle TVCenter Pro akkor azzal menne a régi PCTV Stereo (Vista 100i-nak látja)tv tuner kártyám?

[ Szerkesztve ]

(#150) Windex válasza Windex (#143) üzenetére


Windex
tag

Rájöttem a megoldásra. Olyannyira Vista kompatibilis a tuner, hogy csak Vistán megy rendesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.