Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) vzs válasza vzs (#700) üzenetére


vzs
tag

A pvr2 újratelepítése sem oldotta meg a problémát sajnos.

(#702) FrozeN`


FrozeN`
tag

Üdv

Ugyan a problémám nem illik 100%-osan a topicba, de még szerintem ez áll a legközelebb hozzá, és remélem hogy van itt olyan, aki tud segíteni. T-Home sat tv-m van. Megoldható lenne hogy rákössem valahogy a gépre, de ami a legfontosabb, hogy fel is tudjam venni az adást? Ha igen, akkor hogyan?

Köszi előre is.
Üdv

(#703) bzoley válasza vzs (#701) üzenetére


bzoley
veterán

Nem is fogja megoldani. Majd ha lesz Win7 kompatibilis PVR2, az talán igen, EVR módban. De ezt már sokszor leírtuk.

(#704) vzs válasza bzoley (#703) üzenetére


vzs
tag

Ezek szerint minden ATI videó kártya tulajnak ilyen a kép? NVIDIával tökéletes volt.

(#705) bzoley válasza vzs (#704) üzenetére


bzoley
veterán

Leginkább. De nv-nél is csak egy-egy driverrel lehet jó. Nálam csak a 182.06-tal jó, a többivel nem. Egyelőre ez van.

(#706) vzs válasza bzoley (#705) üzenetére


vzs
tag

Köszönöm a választ!

(#707) madár840 válasza Dr.Speed (#698) üzenetére


madár840
csendes tag

Hát nekem is hasonló problémám van szintén ASUS tv-tunerrel, és szintén WIN7 alatt(csak nálam 32bit). WinXP alatt tök jó a távirányító, de a tuneren bemenetet nem tudom átbillenteni analogra, Win7 alatt van kép is, meg hang is, csak távirányító nem műkszik, kerestem már mindenhol, de sztem nincs hozzá driver:(

(#708) pigsty


pigsty
aktív tag

Üdv!
Hát én csak egy WinFast TV USB II Deluxe vel szenvedek.
előírás szerűen telepíteném a drivert, majd PVR2-t,ezt írja ki, hogy : Videórögzítő eszköz nem található. ?
Win Xp SP3 van, a hónapban már az előző tuner miatt 4x újratelepítve, tehát friss, tényleg nem értem, ilyenkor mit lehet tenni.
Megint teljes winreinstall?
Újraindítás, driverek törlése, felrakása 3x megvolt. Először a legújabb, a termékhez gyártott driverrel próbáltam, majd a gyári CD-vel, de semmi javulás...
Sajnos csak erre futotta ennél a körnél, azt olvastam, sikeres ember nem használ USB-s tunert, főleg nem régit......

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#709) briareosz


briareosz
csendes tag

Üdv!
Kellene 1 kis help.Van 1 Gigabyte GT-P8000 kátyám,de nem tudom,hogy milyen
kábellal kéne a hangkátyához kötni.A sok cuccközül amit adtak hozzá a bal felső jön számításba,de ezt nem tudom mivel kell a hangkarihoz csatolni.Előre is kösz.Ja és integrált a hangkártya.

[ Szerkesztve ]

(#710) bzoley válasza briareosz (#709) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy néz ki, semmivel. A hang a PCI buszon keresztül jut át. Ha minden megfelelően be van állítva.

(#711) briareosz válasza bzoley (#710) üzenetére


briareosz
csendes tag

Ez az ,hogy nincs hang.Kép az jó ,távirányító is nagyjából,de hangot sem a gyári cucc ,
sem a Chris TV nem ád.

(#712) bzoley válasza briareosz (#711) üzenetére


bzoley
veterán

A kártyán nem látok sem belső, sem külső audio csatlakozót, csak bemenetet.
Az, hogy az eszközök, és driverek hogy működnek együtt, az már egy más dolog.
A Gigabyte nem tartozik neves tuner gyártók közé, lényegében noname ezen a téren, a fene tudja, mennyire működik megfelelően a drivere. A hangprobléma amúgy is jellemző ezen a területen, így ha még veszünk hozzá egy gány hangchipet, egy nem támogatott OS-sel, akkor nehéz napok elé nézel. Első körben frissítsd a hangkártya drivert, hátha szerencsét hoz. Egyedül a Realtek, ami valószínűleg hamarabb használható, mint a többi integrált.
Ha Win7-et használsz, nem feltétlenül érdemes erőlködni, lehet, hogy várnod kell a használható meghajtókra, szoftverekre.

(#713) briareosz válasza bzoley (#712) üzenetére


briareosz
csendes tag

Köszi,akkor próbálkozok 1-2 driver frissítéssel.

(#714) coolermaster


coolermaster
csendes tag

Üdv!
Valaki tudna segíteni!
Vista, vagy Windows 7 driver, Fly Tv tuner 3000-hez.
Előre is koszi.
CM

A tehetség a kontárok között tehetetlen.

(#715) rinaldo


rinaldo
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy olyan problémám hogy ma reggel megáltt a tv tunerem es azt irja ki h fail to initialize hardware.Nem tudnátok segíteni fontos lenne. a tv tunerem egy philips 7130as

(#716) rinaldo


rinaldo
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy olyan problémám hogy ma reggel megáltt a tv tunerem es azt irja ki h fail to initialize hardware.Nem tudnátok segíteni fontos lenne. a tv tunerem egy philips 7130as

(#717) Balinov válasza rinaldo (#716) üzenetére


Balinov
félisten

udv,

azt hiszem te irtal emailt ezugyben, bocsi,de csak ma tudtam megnezni.

Elso korben kivennem a tunert a pci slotbol, elotte egy driver meg gyari alkalmazas uninstallt is eszkozolnek, majd egy masik PCI slotba teve kiprobalnam ujbol a kartyat.Sajnos mas tippem nem nagyon van.

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#718) rinaldo válasza Balinov (#717) üzenetére


rinaldo
csendes tag

nyáron cseréltem gépet es a régibe ment és tegnapig az ujba is:)

(#719) rinaldo válasza Balinov (#717) üzenetére


rinaldo
csendes tag

és még vmi egyszer volt a régi gépen is ugyanez a probléma és akor a fly 2000tv-vel ment de most ha letoltom nem tom bealiitani azt se.

(#720) rinaldo válasza Balinov (#717) üzenetére


rinaldo
csendes tag

Szia. bocs h megint irok:) hogyha már ennek a tunernnek lottek. akkor itt egy román oldal ahonnan sozktam redenlgetni:

http://www.dc-shop.ro/tv_tuner_captura,82

es itt kb 200 LEI -ig el meiket erdemes megvenni szerinted persze ameiknel az van h Comanda.

(#721) Balinov válasza rinaldo (#720) üzenetére


Balinov
félisten

udv,

bocs,csak most lattam a postodat.

Innet ezt valasztanam

Esetleg ezt az AVermediat, vagy ha a DVB-T nem erdekes, akkor ezt a modelt

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#722) rinaldo


rinaldo
csendes tag

közben elíndult a tv-m:) de van most egy olyan probléma hogy a hangot nem tudom beállítani ugy h tudjam lehuzni csak ugy tom allitani ha a hangfaltol allitom a programtol nem. segitesz?

(#723) nibizo


nibizo
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni: van egy két és fél éves Samsung tv-m, ami eddig minden csatornát behozott. Körülbelül egy hete csak a sport adók, az Echo csatorna jön be. Szét szedtem, de nem találtam a belsejében semmi kicsúszott vezetéket. Kérem ha tud valaki részletesebben írja le: mi lehet a gond! Köszönöm!

Novák Erika

(#724) jufe


jufe
csendes tag

Segítsetek, mi lehet a hiba. Tegnap vettem egy AVerTV Duo Hybrid PCI-E II (A188) tévétunert. Minden ok. lenne, ha nem szaggatna a kép, mint állat. Előzóleg volt egy Alcor 1000 USB-s kütyüm, azzal minden szuper volt, de belsőst szerettem volna.
A vas egy Asus V3 Core2 4700 proci( 2,6GHz) 4GB ram és a videókártya egy Sapphire Radeon HD4670 ULTIMATE (512GB). Érdekes, hogy a procit alig terheli 10-20% max, de a kép szaggat. sokszor csinál szabálytalan műveletet és ami még nagyon érdekes, hogy ha a képnézegetőjébe lépek be, akkor 50-80% proci terhelés lesz, amíg a könyvtárak között válogatok. Olyan mintha lassítva lenne, alig lehet a könyvtárak között lépegetni.
Mit tegyek? vigyem vissza, hogy szar? Vagy mi lehet a baj? :Y

(#725) Balinov válasza nibizo (#723) üzenetére


Balinov
félisten

udv,
hat ez nem igazan az a topik. En a helyedben megmutatnam egy TV szerelonek. Ha garis, akkor meg a Samsungnak/boltnak ahol vetted

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#726) simongab


simongab
senior tag

Adott egy Acer Aspire 6935G egy Avermedia A309 beépített TV kártyával, de van hozzá egy külső A827 hibrid USB HX kártya is. Digitális földi tévét szeretnék vele nézni

W7 alatt tökéletesen működött saját szoftverével is, és a Media Centerrel is

Vista Home premium (32) alatt saját szoftverével szintén jól működik, de a Media Centerrel nem. A hibajelenség hogy bár néhány adót megtalál, de a műsorujságot nem tölti be, az adókat nem megfelelően azonosítja, és a megtalált adóknak nem ad képet hanem azt mondja hogy digitális audioszolgáltatás. Mindkét kártyával ezt produkálja. Telepítettem az epg.zip et is, és most leszedi a TV2 t, autonomiát, de nem minden adót, a műsorújságlista névjegye most Leadtec helpsite EPS

SP2 t feltettem, driverek a legújabbak, a media centernek van internetkapcsolata, kínomban a régiók váltogatását is kipróbáltam.

Segítsetek, teljesen reménytelen a helyzet, merre induljak el?

Köszi

(#727) Arthur1


Arthur1
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy windows7 és egy pinnacle pctv pro 110i pci kártya.
Felraktam a tv center pro 4.5 öt elvileg ez a legújabb vistára den nem win7re.
Mindent felrakott indításnál azonnal van kép hang és bedob egy ablakot.

Amíg nem zárom be addig megy a tv. Ha bezárom kilép.

Lenne valakinek valami 5lete?

Köszi

(#728) elestudiante


elestudiante
csendes tag

Sziasztok!
A következőben szeretném a tanácsotokat kérni:
Viszonylag olcsón szeretnék HTPC-t építeni használt cuccokból. Alapvetően műholdas TV nézésre, rögzítésre, videozásra használnám.

A TV tuner kártya (MSI TV@nywhere Satellite Pro), amit kinéztem (de a mostaniak közül szinte az összes) azt írja, hogy olyan videokártya kell hozzá, amelyik támogatja a DirectX 9.0c-t. Sajnos baromi nehéz jó áron ilyen AGP-s kártyát találni. Ez a szabvány 2005 végén jött ki, amikor az AGP-nek már leáldozóban volt.

Kérdésem: mennyire erős ez a követelmény? Mi nem működik, ha a VGA kártya mondjuk csak a sima 9.0-t vagy esetleg csak a 8.1-et támogatja? Vagy működne-e a konfig egyáltalán ezzel a felállással? Aki DVB-T-zik, annak a hozzászólását is szívesen veszem. A koncepció valószínűleg ugyanaz.

Más: tud egy gép 2 kártyát kezelni? Nem akadnak össze? Mondjuk raknék bele egy analog/DVB-T hibridet is. Esetleg érdemes ugyanazt a márkát venni, hogy mehessenek ugyanazzal a tuner szoftverrel?

Előre is kössz a segítséget!
András

(#729) tulipanocska


tulipanocska
csendes tag

Sziasztok!
Avermedia AverTV Hybrid Super 007 (M135) PCI-os tv tuner kártyám van melyik lejátssza az analóg és digitális tv és rádió adásokat is. Sokáig nem tudtam megoldani, hogy a digitális tv adásokat is megjelenítse, nem volt se hang, se kép. Ma két kedves ismerős segítségével - pontosabban ők mondták meg a megoldást – sikerült DVB-T digitális televíziós adásokat fognom. Csak a megfelelő szoftver kellet feltelepíteni, mely fogja az mpeg4-ben (mpg4) sugárzott digitális televízió adásokat. Semmiféle külön dekóderre nem volt szükségem. Ez a program jó a külső és belső tv tuner kártyához is. Akiket érdekel az az AverTv: 6.0.18Beta (AP&Driver) szoftvert az alábbi linkről letölthetik [link] , amely 33,44 MB, és elvileg csak ez tudja a magyar szabványt. Automatikusan megkeresi az adásokat és nem kell semmiféle külön paraméterbeállítást végezni.
Szentes vételkörzetében 60-100%-os jelminőséget sikerült „produkálnom” hagyományos (pillangó) antennával.
Akit érdekel próbálja ki! Elfogadható minőségű a kép! Jó szórakozást!

:DD

(#730) Balinov válasza elestudiante (#728) üzenetére


Balinov
félisten

udv,
MSI helyett en inkabb a DVB-s topikban ajanlott SkyStar cuccot vennem muholdas nezeshez .MSI nem valami vilagbajnok TV tunerek teren.

A videokartyas kerdesedre egy AGP-s 7600-os vagy ATI vonalon egy X1600/1650 miert nem jo? Bar nem neztem a hasznalt piacot, de sztem ilyenhez nem olyan nehez hozzajutni hasznaltban. Mindket cucc dx9.c-t tamogat.

Tobb tuner nem gond, daa-raa topiktarsunk hasznal/hasznalt 2db tunert egy gepen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#731) tulipanocska


tulipanocska
csendes tag

Bocsi!

Itt a link: [link]

:W

(#732) f.szabo válasza tulipanocska (#729) üzenetére


f.szabo
tag

Üdv, érdeklődnék tud e valaki segíteni :F egy avermedia 98 tv tuner kártyát próbálnék életre kelteni de audio drivert nem találok sehol hozzá és mióta a kártya a gépbe van nincs hang :R köszi

[ Szerkesztve ]

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#733) #65675776 válasza Balinov (#730) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kettőt? Na ne ízléstelenkedjünk... Van az négy is.

(#734) Balinov válasza #65675776 (#733) üzenetére


Balinov
félisten

egyszerre vazze? Ugylatszik, reg neztem az adatlapodat! Te nem is bigamista vagy, hanem quadrogamista, marha van ilyen szo egyaltalan. meg nem PIP, hanem pipipipiiii-d van.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#735) #65675776 válasza Balinov (#734) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ráadásul az egyik dual hibrid. Amikor éppen hajlandó úgy működni. Csak a mai napig nem gyártottam annyi kábelt, hogy folyamatosan legyen mindben. Mondjuk az osztómat már kinőttem rég.

Igen tudom, idióta vagyok...

(#736) Balinov válasza #65675776 (#735) üzenetére


Balinov
félisten

inkabb addikt! de ezt birom benned :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#737) fradi81 válasza f.szabo (#732) üzenetére


fradi81
veterán

TV tunerhez nem is kell audio driver, az a hangkártya lesz. Van a TV-nek képe, csak hangja nincs?

moto g72, Ninebot d28e

(#738) elestudiante válasza Balinov (#730) üzenetére


elestudiante
csendes tag

Kössz, a tippeket. Sajnos eléggé kötve vagyok: egyrészt AGP-s alacsony profilú videokártya kellene TV Out-tal és DVI-vel, ami pedig a tunert illeti, úgy tűnik az MSI az egyetlen, amelyik támogatja a Diseq 1.2-t, azaz tud antennát forgatni. Alapvetően Avermediat vettem volna, ami most is van (USB Hybrid Volar), és én nagyon meg vagyok vele elégedve. Nos, belátom, hogy elég bonyolult eset vagyok ;-)

(#739) f.szabo válasza fradi81 (#737) üzenetére


f.szabo
tag

üdv, már van hang mert frissítettem a hangkártya drivert, de a tv-tuner kártya /AverMedia TvCapture 98/feltelepítése után az eszközkezelőben hiányolja az audi drivert ilyen címszó alatt: AverMedia,AverTV WDM Audio Capture ehez kellene drivers, üdv és köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#740) tulipanocska válasza f.szabo (#732) üzenetére


tulipanocska
csendes tag

Szia!

Én annyira nem értek a dolgokhoz, ezért előre is bocsánatot kérek, ha olyat írnék ami neked természetes! Egy alapvető hiba lehet az, hogy a tv tuner kártya és a videó kártya nincs összekötve. Ezt a két kártya között a kapcsolatot egy külső audió kábellel (mindkét végén jack dugós) könnyedén megteheted (ha esetleg még nem tetted volna meg), mert mindkét kártyán meg van ennek a helye, és akkor a hangfalat is csatlakoztathatod a tv tuner kártyához. Így lenni kell hangnak is!

Látatlanban ez az ötlet merült fel bennem. Remélem beválik!

Elvileg semmiféle külön szoftver nem kell hozzá a gyárin kívül. A konkrét tv tuner kártyát nem ismerem, de nállam a fentebb említett Avermedia szoftver bevált, mely tudja kezelni a mpg4-et.

Remélem tudtam segíteni!

(#741) tulipanocska válasza f.szabo (#732) üzenetére


tulipanocska
csendes tag

De ha mindenképpen kell audió szoftver, akkor a Realtek [link] beválhat!

(#742) #65675776 válasza tulipanocska (#741) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legalábbis Realtek hangvezérlőkhöz. Máshoz aligha...

(#743) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mostanában elég ócska lett a tv adások képe a tvtuneren (sima tv-ken is ott megoldottuk egy scart kábel-el gyönyörű is lett a kép).A kérdésem az hogy egy PCTV Stereo tv tunerral mit lehet kezdeni? Ja Dscaler-el nézem a tv-t gépen

[ Szerkesztve ]

(#744) Balinov válasza ToBeY (#743) üzenetére


Balinov
félisten

hat, ha korabban jo minosegu volt tv tunerrel, de most gyengebb, lehet szolgaltato oldalon van a kutya elasva. bar, masik kabellekke, esetleg jelenlegi kabelezest atnezve lehet, hogy tudnal javitani valamit.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#745) dudika10


dudika10
veterán

Egy kodekpack bezavarhat a TV-tunernek? Ugyanis nincs kép, csak hang. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#746) #65675776 válasza dudika10 (#745) üzenetére


#65675776
törölt tag

De még mennyire. Csak ugye a konkrét rendszert nem ismerjük...

(#747) dudika10 válasza #65675776 (#746) üzenetére


dudika10
veterán

Már tárgytalan. Sikerült megoldani, letöröltem és felraktam egy másikat, amivel tökéletesen működik. :R
mod: De azért köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#748) f.szabo válasza tulipanocska (#741) üzenetére


f.szabo
tag

köszi, igazából csak felvenni szeretnék a tv-ről, vele így a hang nem biztos hogy zavaró most próbálom összekötni a tv, illetve a xetboxal már csak egy jó ingyenes digitalizáló progi kellene hozzá üdv :R

[ Szerkesztve ]

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#749) Vagtam


Vagtam
tag

Sziasztok!

Van egy Leadtek Winfast2000 Global XP TV tuner kártyám.

A problémám az vele, hogy Vista64 alatt nem tud adást rögzíteni, mert ugyan megvan az új, rögzíteni kívánt műsor fájlja, de a mérete 0k-s lesz.
Korábban XP alatt tökéletesen működött. Nem tudja véletlenül valaki, hogy mi lehet a nyűgje?

Köszönöm a válaszokat .

Tomi :R

[ Szerkesztve ]

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#750) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A pinnacle tv center miért nem működik a pctv stereo (új nevén 100i) kártyával? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.