Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) DJ. Ru$y válasza aram01 (#56948) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kábelen jön vagy a felhőn keresztül? :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56952) btz válasza #32577792 (#56946) üzenetére


btz
addikt

De én tudom hogy működik sat esetén :) Az hogy ÁFSZ sértő az nem nagyon zavarja a boxot a működésben.
Mikor elköltöztem 3 ból vittem egy boxot saját parabolára. Visszakeresve nekem is volt olyan kérdésem, hogy megoldható-e. Az akkori fórumozók nem vitatkoztak ezen, azt mondták hogy naná. Csak a ha problémás, akkor az nem telekom terep, hanem saját, ahogy a parabola felszerelése is.
Sőt mostmár a TV GO-t is +2 helyen (inkább eszközön) tudom használni.
Ezért is jobb ez a SAT platform nekem mint az IP-tv.

(#56948) aram01
Csak ha SAT-od van. Minden más nem.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#56953) kisapa válasza DJ. Ru$y (#56940) üzenetére


kisapa
senior tag

Nem a jelnek kell "megmondani" hanem szerintem nem telepíti a T-home olyan helyre az STB-t ami nem a szerződéses cím. Persze lehet én tudom rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#56954) kisapa válasza btz (#56952) üzenetére


kisapa
senior tag

Így már értem. Te nem "legális" megoldásra gondolsz. Azt nagyon is el tudom képzelni.

(#56955) DJ. Ru$y válasza kisapa (#56953) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Láttad mit írt? Hogy kérne egy béltérit, a szerződés szerinti címére, és ő vinné le.

És akkor innen kezdődik, a legális, nem legális, ÁSZF szerint mi, hogy. Ahogy btz is írta, onnantól, hogy kikérted a címedre, onnantól nem az ő dolguk, és ha gáz van nem hívhatod őket stb. meg nyilván ne jelentse be az ember, hogy mire kell neki a másik STB.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56956) btz válasza kisapa (#56953) üzenetére


btz
addikt

Oda nem a T telepíti, hanem te magad. Mész a nyaralóba, hónod alá kapod a boxot és lö troll tv nézés a nyaralóban vagy a lakókocsiban (persze leparkolva). De akár viheted a tányért is ha nagyon spórolni akarsz.
Aztán nyaralás végén visszatelepíted magadnak a lakcímre :)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#56957) Intruder2k5 válasza kisapa (#56954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nem kell ezt nagyon túldramatizálni, mégsem tovább bérbeadás végett kéri a sokadik boxot, hanem abszolút saját használatra. Ez kb. olyan, mint amikor 5-8 évvel ezelőtt a legtöbb szolgáltató internet ÁSZF-ében még ott figyelt, hogy a net nem osztható meg több számítógép közt, mégis mindenkinek volt routere, és természetesen megosztottuk már a 256/64-es netet is. Ezért szerintem még senkit sem ítéltek halálra...

[ Szerkesztve ]

(#56958) kisapa válasza DJ. Ru$y (#56955) üzenetére


kisapa
senior tag

Félre értés ne essék.Nem sajnálom tőle a plusz beltérit de te is leírtad a lényeget "kérne egy béltérit, a szerződés szerinti címére". Remélem pontosan idéztem. Ettől kezdve nem legális és pont. Ezzel részemről befejeztem ezt az elmélkedést, főleg mert még az sem derült ki,hogy SAT tv-ről van szó.

(#56959) kisapa válasza Intruder2k5 (#56957) üzenetére


kisapa
senior tag

Az internet megosztására én is emlékszem mert nálam is így volt. A különbség csak annyi,hogy ott a másik gép rovására használtad több gépen,itt pedig nem befolyásolja a másik helyet.

(#56960) bopeti98


bopeti98
őstag

Valaki meg tudná mondani az IPTV streamek számát 2 stb esetén?
Mert az oké hogy 1SD és 2HD de ha 2 tévére kérem, akkor is így van? Mert akkor az elég fail. Még pár hónapja 2SD 1HD volt, ami nekünk elég is, tekintve hogy csak az egyik tévé HD-s. Viszont ha csak 1 SD stream-et adnak, az már probléma lenne.

(#56961) aram01


aram01
nagyúr

sat, iptv-nél drága lenne a koaxkábel a balcsiig :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#56962) DJ. Ru$y válasza aram01 (#56961) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet, de nem legális. ÁSZF szerint.

Felhívom a mérgelődök figyelmét: a legális nem egyenlő azzal, hogy megvalósítható és azzal sem, hogy etikus-e.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56963) #32577792


#32577792
törölt tag

Gratulálok!

Itt most arról van beszéltek nyilvános részben, hogy vélhetőleg illegális dolgot hogyan lehet csinálni és az alkalmazva is volt?
Oké, és akkor gondolkozzatok azon el, hogy tuti nem olvassa olyan ezt, akinek ez a dolga?
Nyilván nem fogja megtudni ki is vagy a név mögött, de talán tesznek lépéseket, hogy megakadályozzák a kiskaput valahogyan. (nem tudom lehetséges vagy sem, de sztem nem jelentene nagy gondot)

(#56964) Teko001 válasza bopeti98 (#56960) üzenetére


Teko001
őstag

Az SD streamek száma és logikája nem változott. Csupán az új rendszerben lehetőség van 2HD-re is.

(#56965) Intruder2k5 válasza kisapa (#56959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, nekem aztán ugyan mindegy, de tekintve, hogy aram01 se nagyon válaszol a hozzá intézett kérdésekre, és itt se nagyon akarja megérteni egymást a két oldal, így szerintem a végtelen viták és egymás mellett elbeszélés helyett ennek a témának véget is vethetünk azzal, amiben szerintem mindannyian egyetértünk...

- műszaki oldalról tekintve SatTV-vel megoldható, de IPTV-vel nem
- jogi (ÁSZF) oldalról tekintve sehogyan sem oldható meg

Ezek fényében szerintem a kérdező megkapta a választ, és mindenki elégedett lehet. Illetőleg hozzátéve persze még azt is, hogy senkit sem buzdítunk az ÁSZF megsértésére, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#56966) Heimdallr75 válasza #32577792 (#56963) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Szerinted, olvassa olyan akinek ez a dolga? ne viccelj már, max privát emberként, mert ha munkaként olvassa üzenem neki bújjon el mert nem ez a legnagyobb gond ;]

الغريبة في هذا الكوكب

(#56967) dptrsk válasza bopeti98 (#56960) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A HD stream alkalmas SD adást streamelni, de fordítva nem igaz.

tehát 2 hd 1 sd esetén:

3sd vagy 2sd 1hd vagy 2hd 1 sd nézhető(felvehető) maximum egy időben.

(#56968) bopeti98


bopeti98
őstag

Köszönöm a választ! :R

Akkor már csak abban kell reménykedni, hogy nem lesz probléma a szolgáltatással. :)
Bár ahányszor én már megszívtam az IPTV-vel...

(#56969) #32577792 válasza Heimdallr75 (#56966) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem viccelek. Az meg hogy mit üzensz neki, gondolod érdekli?

(#56970) Medve_papa válasza #32577792 (#56969) üzenetére


Medve_papa
csendes tag

és te azt hiszed, hogy a telekom emberei itt a fórumon írtak alapján fognak rájönni, hogy a tv-jük valójában használható az ország másik felében is?

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#56971) Heimdallr75 válasza #32577792 (#56969) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Nem foglalkoznak vele, tnek egy fontos csengesd a díjat+ a bérleti díjat, sat esetén még ha akarna sem tudna mit tenni, ha a hónom alá kapom a boxot és x helyen rádugom egy másik tányér végére.

الغريبة في هذا الكوكب

(#56972) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Srácok, szerintem most már tényleg elég lesz, ezt megbeszéltük!

[ Szerkesztve ]

(#56973) bopeti98


bopeti98
őstag

Na még egy kérdés, mielőtt holnap felhívom a 1412-t.
A Telekom mennyire engedi a hűségidő alatt lévő szolgáltatás kisebbre váltását?
A NetMánia XL-t jó lenne lejjebb váltani L-re. mert egyáltalán nem használjuk ki az 50 Mbitet, a feltöltés meg a 30-as csomagban is 5 Mbit.

(#56974) aram01


aram01
nagyúr

válaszolnék nektek csak a upc(net) nincs jó kedvében
sat tv, és a nyaralóba szeretnénk. de fizetnénk az extra költséget nem sumákba nyomnánk

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#56975) btz válasza #32577792 (#56963) üzenetére


btz
addikt

Ha meg tudja akadályozni akkor megakadályozza.
Szerinted régen a routeres osztást megakadályozták? Pedig ott több lehetőség lett volna rá, mégsem tették, pont inkább elterjedt. Nagyon nem is érdekli őket, szerintem. Ha ilyenért meghurcolnak és emiatt otthagyod őket az nekik nagyobb gond.

ⓑⓣⓩ

(#56976) dptrsk válasza bopeti98 (#56973) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Elvileg engedi, csak a 2 év hűség újraindul

(#56977) n@p@lm válasza bopeti98 (#56973) üzenetére


n@p@lm
őstag

úgy tudom engedi, de a hűségidő újraindul.

szerk : piet 30 mp-vel beelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#56978) btz


btz
addikt

Gondoat átvitel volt köztetek :D

ⓑⓣⓩ

(#56979) #32577792 válasza btz (#56975) üzenetére


#32577792
törölt tag

Kérték, hogy zárjuk ezt le.

De akkor egy záró gondolat.
UPCD esetében elterjedt, hogy bérbe adták a csatornákat - nem tudom pontosan mi a neve de mind1 is - ami szintén illegális. Gondoljátok, ha nem nyomta volna mindenki nyilvános fórumon ezt boldog és kevésbé, akkor rámozdult volna ennyire UPCD?
Mi lett a vége? Keressetek csak róla.
Aki pedig azt mondja hogy nem ugyanaz a kettő, de igen, jogilag ugyanaz.

Van aki tudna mesélni arról, figyelik-e netán a fórumokat vagy sem.

Részemről ennyi, nem várok erre már semmi kommentet, max privátban.

(#56980) bopeti98


bopeti98
őstag

Köszi még egyszer a segítséget! :R

Holnap akkor elintézek mindent.

(#56981) DJ. Ru$y válasza aram01 (#56974) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól függ mit értesz extra költség alatt. Olyat lehet tenni, hogy kérsz egy előfizetést oda is (nyaraló) és, amikor nem vagytok ott, akkor lehet szüneteltetni. Két ismerős is csinált ilyet régen, ennek annyi a hátránya, hogy 12 hónapból 6-ot lehetett akkor szüneteltetni és 6-ot ki kellett fizetni, T-nél voltak, szóval volt ilyen, hogy most van-e nem tudom. Az, hogy a mostani előfizetésetekre, ami ugye címre szól kérsz egy STB-t, amit ne ott tegyenek fel, hanem Karakószörcsögön, mert ott a nyaraló és tegyenek mellé egy tányért is, az nem fog menni. Oda külön előfizetés kell. A fentebb említett dolgot tudod megoldani, ott csak az extra költség, hogy bérelsz egy STB-t amíg lent vagytok, utána visszaadod, mert erre nincs hűség, ha jól tudom, csak annyi, hogy a nyaralóra egy külsőssel (vagy te magad) tetess fel egy tányért fejjel + húzzák be a kábelt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56982) berbatov2


berbatov2
senior tag

Az normalis, hogy nincs meg marciusi szamlam? Elvileg az lenne az elso teljes honapom, de az online feluleten azt irja, hogy nincs befizetetlen szamlam.

(#56983) djculture válasza berbatov2 (#56982) üzenetére


djculture
félisten

Előleget nem kértek? Mert akkor nem is lesz amig abból az összegböl van beszámolni való.

[ Szerkesztve ]

(#56984) berbatov2 válasza djculture (#56983) üzenetére


berbatov2
senior tag

Nem, otthoni elofizu es egy tort februart fizettem mar. Furcsallom, hogy aprilis vege van es nincs meg kesz a marciusi szamla.

(#56985) djculture válasza berbatov2 (#56984) üzenetére


djculture
félisten

Ja nem is néztem hogy ez a vezetékes rész.. Amugy ilyenkor ha nem kapsz időre számlát visszajelzési kötelezettséged van. Felhivod az ügyfélszolgálatot és számlázási ügyeket választod.

[ Szerkesztve ]

(#56986) berbatov2 válasza djculture (#56985) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ok koszonom!
Es t-nel mikor kellene megkapnom normalis esetben?

(#56987) skroy


skroy
senior tag

Én sem kaptam még meg. Az utóbbi 3-4 hónapban hó végére tolódott a számla. Régebben 15-e körül megkaptam, az utóbbi időben 20-23-a körül. :)

(#56988) btz


btz
addikt

Készülnek a 4-5000 forintos késedelmi díjakra :D

ⓑⓣⓩ

(#56989) kisapa válasza berbatov2 (#56984) üzenetére


kisapa
senior tag

Én januárban és februárban is 22.-én kaptam meg.

(#56990) powerup2


powerup2
addikt

Ma telefonálnom kellett hiba ügyében sajnos iptv megállt a net letöltés fél megabit :(

Kíváncsi vagyok mennyi időbe telik a javítás .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#56991) Intruder2k5 válasza powerup2 (#56990) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, jól kezdődik... Modem újraindítás után sem javul? Koax elosztás nélkül nem tudod megpróbálni, közvetlenül a bejövőre?

(#56992) bopeti98


bopeti98
őstag

Meg is rendeltem az IPTV-t.
Egész jó áron megkaptuk.
10.545 Ft lesz az IPTV Családi + HD HBO Pak-al 2 stb-vel + 50 Mbites net ( csak meghagytam így ) + Alap telefonon.
A szomszédunknak is T-s IPTV van, és azt mondta hogy soha nincs vele semmi gond.
Remélem nálunk sem lesz. :)

(#56993) powerup2 válasza Intruder2k5 (#56991) üzenetére


powerup2
addikt

Kikapcsoltam a modemet meg be de most még annyi internet sincs mint ami volt :(

Most meg visszajött a tv meg a net is xD ilyen gyorsan dolgoznának a központba ?

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#56994) tibibi


tibibi
őstag

ezt a speedport w724v ki lehet váltani valamilyen más eszközzel ? Mert csak nem akar működni vagy az iptv miatt csak ezt tudom használni?

(#56995) Intruder2k5 válasza powerup2 (#56993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, de kétlem...

Most megy minden csatorna?

(#56996) Intruder2k5 válasza tibibi (#56994) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudod kiváltani, csak ha a szolgáltató ad másikat. Sajnos, ha IPTV és/vagy VoIP előfizetés is van, akkor ez a helyzet...

PPPoE Passthrough-t tudod aktiválni benne, és saját routert használni helyette, akkor állítólag valamivel jobb.

[ Szerkesztve ]

(#56997) tibibi válasza Intruder2k5 (#56996) üzenetére


tibibi
őstag

Köszönöm most úgy használom ,de nem akarom elhinni ,hogy csak nekem van gondom vele ,mert a szerelő ezt állítja.

(#56998) Teko001 válasza tibibi (#56997) üzenetére


Teko001
őstag

Mi a problémád vele?

(#56999) DJ. Ru$y válasza tibibi (#56997) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tiltsd le a wifi-t a Speedportban, és engedélyezd a saját routereden, kész. Innentől nem értem a problémát. Kapcsold ki teljesen a wifit és használod a sajátot, ha így is úgyis rajta van, akkor minek kell Speedport wifije?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57000) tibibi válasza Teko001 (#56998) üzenetére


tibibi
őstag

Konkrétan nem látják az eszközök pontosabban van mikor igen aztán csatlakozik, minden rendben eltelik valamennyi idő és volt nincs :Y próbáltam csatornát állítgatni ugyan ez :( Nem használnék feleslegesen másik routert ha már ebben van wifi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.