Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57551) #41133696 válasza #41133696 (#57550) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na bekötötték, 24 órán belül a régi számot is visszakapjuk. A szerelő azt mondta, elég nagy összevisszaság van a bekötéseknél, van aki analógot kap van aki digitálisat, hogy egy év múlva mi lesz nem tudja. Mondjuk szerintem digitális... de ezt eleve meg lehetett volna oldani már úgy, akár HGW nélkül is.

(#57552) btz


btz
addikt

Lehet úgy internet díjcsomagot váltani (20/2-ről 30/5-re) hogy a váltástól kezdődő újabb 2 év hűségidőt ne kelljen vállalnom?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57553) DJ. Ru$y válasza btz (#57552) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Úgy tudom nem. Vagyis, ha egy éven belül lejárna a mostanid, akkor csak 1 évet kell vállalnod.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57554) flexxx válasza btz (#57549) üzenetére


flexxx
tag

Nyilván nem várom el, hogy 0-24 10mbit legyen, még ha 8-9 lenne, nem nagyon panaszkodnék, na de 5-6?... Ez már a második modem, mindkettővel 5mbit környékén volt. Ha a hálózat nem bírja, akkor inkább kapcsoljanak rá egy 5mbitet, aztán fizetem azt, csak olcsóbban. Már 8 gépen teszteltem, kábelen, wifin, cseréltem is kábelt, modemet is újrakonfigoltam, de semmi. Mintha direkt a modem leblokkolna 3-4 mbitet.

[ Szerkesztve ]

(#57555) #41133696 válasza flexxx (#57554) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs 5Mbps-os csomagjuk. A garantáltad meg bőven megvan.

[ Szerkesztve ]

(#57556) bopeti98


bopeti98
őstag

Igen, igen kezdődnek már a problémák.
Felhívtam őket telefonon hogy sem a TV GO-ra, sem az HBO GO-ra nem tudok regisztrálni.
Az ügyintéző alig akarta elhinni hogy nekem van TV előfizetésem, merthogy a rendszerben nincs benne. Aztán eltűnt pár percre, majd mondta hogy informatikai problémák adódtak. A héten visszahív hogy mit sikerült intéznie. Mondom jó.
Ahogy letettem a telefont, rá 10 percre újra indult az IPTV box 3x is, és most itt áll:

Ezzel most mit kezdjek? A szerződés ami a fiók mélyén lapul, az kb 4 éves. Akkor nem volt IPTV-nk.

[ Szerkesztve ]

(#57557) #41133696 válasza bopeti98 (#57556) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt én múltkor láttam amikor kötötték be a másik lakásba. Az STB alján lévő SN-t kell bepötyögni azt hiszem.

(#57558) Garold válasza #41133696 (#57557) üzenetére


Garold
senior tag

Ide a szerződésben szereplő iptv azonosítót kellene megadni ami 20 számjegyől áll. A telefonos ügyfélszolgálat meg kell hogy tudja adni. - ha ők sem tudják megadni az már ciki

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#57559) bopeti98 válasza Garold (#57558) üzenetére


bopeti98
őstag

Az ügyfélszolgálat azt sem akarta elhinni hogy van TV előfizetésünk.
Ha belépek a My Telekomba az MT azonosítóval, ott sem mutatja a TV-t csak a netet meg a telefont.
Tudják hogyan kell kellemetlen perceket okozni az embernek.
Lehet jobban jártam volna MinDig TV Extrával...

[ Szerkesztve ]

(#57560) btz válasza #41133696 (#57555) üzenetére


btz
addikt

De nem csak a garantáltja van meg hanem a névleges is meg van neki a modemen. Innentől kezdve saját gondja hogy a gépre az miért nem megy át, telepítse újra, nézze meg hogy esetleg nem fogja a sávszélt valamilyen program. Tehát ezesetben a névlegest is megkapja.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57561) #41133696 válasza Garold (#57558) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, oké, én nem néztem, csak tippeltem hirtelen, a szerelő belőtte gyorsan, és mindenki ment a maga útjára:)

(#57562) #41133696 válasza btz (#57560) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, most megnéztem újra a képet, mert tegnapról kb annyi maradt meg, hogy a minimum bőven megvan neki :) Így viszont a névleges is, nem a szolgáltató gondja abszolút.

(#57563) Teko001 válasza bopeti98 (#57559) üzenetére


Teko001
őstag

Jelentsd be hibára.

(#57564) Garold válasza bopeti98 (#57559) üzenetére


Garold
senior tag

Ezek szerint akkor ezt volt az az "informatikai hiba". Eltűnt a rendszerükben az iptv szolgáltatásod. :U

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#57565) bopeti98 válasza Garold (#57564) üzenetére


bopeti98
őstag

Valószínű. Csak az a "vicces" hogy én már átkerültem ebbe az új rendszerbe, de még így sem tudnak normálisan beállítani egy IPTV-t szolgáltatást.
A set top box meg közben 10 percenként újra bootol, ha kikapcsolom akkor meg visszakapcsol magától.

(#57566) Garold válasza bopeti98 (#57565) üzenetére


Garold
senior tag

"A set top box meg közben 10 percenként újra bootol, ha kikapcsolom akkor meg visszakapcsol magától."

Ennek a hibának viszont semmi köze a számlázási rendszerhez...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#57567) bopeti98 válasza Garold (#57566) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem is a számlázási rendszerrel van gondom.
Az eredeti probléma az volt, hogy van HBO előfizetésem, de az HBO GO-ra nem tudok regisztrálni, és a TV GO-ra sem.
Ebből jutott oda az ügy, hogy most már TV adás sincs, és pár perce történt telefon beszélgetésből már az is kiderült hogy lemondás alatt van az egész szolgáltatás ( WTF??? :W ).
Most elvileg szakértő kollégák vizsgálják a hiba okát.

[ Szerkesztve ]

(#57568) luciferk


luciferk
senior tag

Gyerekek nálatok az AMC csatorna nézhető az IPTV-én? mert én nem találom, analogon viszont nézhető (családi csomagban vagyok kábelen)

(#57569) btz válasza bopeti98 (#57559) üzenetére


btz
addikt

Nekem meg a hűségidőket nem mutatja, mert lejárt de meghosszabbítottam és most jóváírtak pénzt mert bejelentettem hibára, és felhívtam a számlázási osztályt is hogy nehogy merjenek hűségidő nélküli árat számlázni, így február óta ingyen van a szolgáltatás majd csak május 26-ig kell 1600 ft-ot fizetnem.

ⓑⓣⓩ

(#57570) fradi81 válasza luciferk (#57568) üzenetére


fradi81
veterán

csatornák
Megnézem tvgo-n, megy.

moto g72, Ninebot d28e

(#57571) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Költözés miatt le kellett adni a set top boxot és routert,persze az nem jó a T-nek ha beviszem,adjam be a postára.Namármost az átvételi elismervény még aznap eltűnt,a T meg most küldött sms-t hogy nem érkezett meg a cuccos.Esélytelen a postán megkeresni,azt se tudom melyik nap adtam fel.
Mennyit kell perkálnom vajon egy IPTV beltérire meg egy Cisco optikás routerre?

(#57572) Garold válasza szakalistvan (#57571) üzenetére


Garold
senior tag

http://www.telekom.hu/static/sw/download/Tv_aszf_5a_mell_dijak_20150501.pdf

Eszközök vissza nem adása esetén fizetendő díj (átalány
kártérítés):
Digitális elosztó 14 000 Ft
IPTV vevőegység (merevlemez nélküli) 10 000 Ft
IPTV vevőegység (merevlemezes) 35 000 Ft
Távirányító 2 000 Ft
Optikai Hálózati végberendezés 20 000 F

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#57573) #41133696 válasza Garold (#57564) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálunk meg még meg sem jelent :D Múlt héten kötötték be az IPTV-t, de még sem az Internet sem az IPTV nem látszik a másik lakás MT ügyfélazonosítója alatt, hibajegy fut, de így már megint sikerült a 72 órát átlépniük. Mondjuk a szolgáltatások szerencsére működnek, ráadásul panasz sincs a színvonalra, analóg három betűs KTV után, megváltásként értékelik szerencsére.

Viszont legalább ma délután elindították a régi számunk visszaállítását, az azért pozitívum.

(#57574) bopeti98


bopeti98
őstag

Azt hiszem áramtalanítom az IPTV boxokat. Ma már úgy sem fog működni.
Van olyan érzésem hogy holnap se.
Az ügyintéző szerint még szerelőt sem szükséges kiküldeni, mert központilag meg tudják oldani. Kíváncsi vagyok, hogy központilag hogy írják be azt a rejtélyes regisztrációs számot, amit még ők sem tudnak ( bár a szerelő bekötéskor beírt valamit ).
Nem értem. Én bárhol, bármelyik szolgáltatónál vagyok, az IPTV-vel tuti csak a baj van. A szomszédnak, összes IPTV-s ismerősömnek normálisan működik. Nekem nem. Hihetetlen :W

(#57575) Gedeon31 válasza bopeti98 (#57556) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam két éve volt már ilyen másnap jött a szerelő nem tudta mire vélni a dolgot újra be akarta regisztrálni mondtam neki nem játszunk ilyet cserélje azonnal ki. Meg is tette.

(#57576) #41133696 válasza Gedeon31 (#57575) üzenetére


#41133696
törölt tag

A szerelők nagyon szeretik, ha az user utasítgat...

(#57577) Gedeon31 válasza #41133696 (#57576) üzenetére


Gedeon31
addikt

Egyenlőre még én fizetem a szolgáltatást és nem Ő.

(#57578) dchard válasza flexxx (#57548) üzenetére


dchard
veterán

Félreértettél. A 10megás csomagodnak megfelelő az eredmény, mert pont 10megát kapsz a modemből kimásolt statisztika alapján. És az nem hazudik. Ebből 9-et ki is kell tudnod mérni. Ha nem akkor ahogy a többiek már elmondták, valamilyen más probléma lesz, ami a szolgáltatótól független.

Ami még nem hangzott el az, hogy érdemes lenne kipróbálni a HGW-t PPPoE PT módba kapcsolni, és kipróbálni úgy saját routerrel (vagy anélkül), mert így kizárható, ha a HGW ront a helyzeten. Ezt majd a többiek elmondják, hogy mi módon lehet megtenni.

Azt ugyan még senki nem kérdezte, de gondolom nincs IPTV ezen a vonalon? AZ még eheti a sebességet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57579) flexxx válasza dchard (#57578) üzenetére


flexxx
tag

Ááá, értem mire gondolsz. Igen, azért is lepődtem meg, mert amit kapok, az elvileg 10mbit. Viszont PPPoE PT-val sem ment rendesen, ugyanúgy 5-6mbit volt. Sajnos van IPTV is, ami lezabál belőle, de azt kihúzva sem javul a helyzet, max 1mbit-et, de az úgy sem 9-10. Viszont a régi Pirellivel sem volt több a letöltés, idővel pedig egyre inkább csökkent. Talán mikor bekötötték, akkor mértem 1x 10mbitet, azóta nem.

(#57580) luciferk válasza fradi81 (#57570) üzenetére


luciferk
senior tag

Az IPTV-n nem nézted, hogy nézhető e az AMC csatorna? mert nálam még az iptv műsorújságjában sincs az amc ezért még felvételt sem tudok beállítani rá.

(#57581) btz válasza flexxx (#57579) üzenetére


btz
addikt

Lehet hogy fixen le van foglalva neki az a sávszél, akkor is ha nem nézed a TV-t.

ⓑⓣⓩ

(#57582) dptrsk válasza luciferk (#57580) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

IPTVn én tudom nézni, sajnos egyéni csatorna listám van, így azt nem tudom megmondani hanyason keresd.

(#57583) kisapa


kisapa
senior tag

2015.06.13.-án lejár a hűségem a telefon és az internet szolgáltatásra. Valószínűleg váltani fogok. Mennyi idővel korábban kell felmondanom hogy 1 nappal sem fizessek többet mint kellene.

(#57584) Garold válasza luciferk (#57580) üzenetére


Garold
senior tag

Nem lehet hogy véletlenül el lett rejtve? Itt tudod leellenőrizni:
Menü / Beállítások / televízió / Csatornák testreszabása - keresd meg az AMC-t, na nincs előtte pipa tegyél elé, és mentsd el.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#57585) fradi81 válasza luciferk (#57580) üzenetére


fradi81
veterán

MEgnéztem tv-n én sem találtam, de ezen a csatornalistán nem is szerepel ilyen.

moto g72, Ninebot d28e

(#57586) #78121280 válasza luciferk (#57580) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálam megy, és az alapértelmezett program helye a 62.

(#57587) fradi81 válasza fradi81 (#57585) üzenetére


fradi81
veterán

Tényleg ott van a 62-esen csak a csatornalistán film café néven fut :)

moto g72, Ninebot d28e

(#57588) #41133696 válasza #41133696 (#57251) üzenetére


#41133696
törölt tag

A ZTE ZXV10 H201L WiFi-jével, ahogyan a régi Speedport HGW-jével is én meg vagyok elégedve. Az új telepítési címen, a másik lakásban, nemcsak a legnagyobb szobát fedi le, hanem a mellette lévőt is, és a lakás egyik legtávolabbi pontjában a konyhában is van még jel:

Egymaga fedi le az egész lakást, még a másik házban (persze az nagyobb), három router kell.

[ Szerkesztve ]

(#57589) flexxx válasza btz (#57581) üzenetére


flexxx
tag

Igen, erre tippeltem én is. Na de anyámnál optika van, ott mégsincs sebességgond IPTV mellett. ADSL-en ez egyszerűen megoldható lenne annyival, hogy az IPTV-nek adnak pluszba 1-2 mbitet, de ezek már vágyálmok, természetesen ez soha nem fog bekövetkezni...

(#57590) btz válasza #41133696 (#57588) üzenetére


btz
addikt

Miben laksz, kastélyban?

ⓑⓣⓩ

(#57591) #41133696 válasza btz (#57590) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nagy ház, vastag falak, nagy kert :)

[ Szerkesztve ]

(#57592) unknownerror


unknownerror
tag

Sziasztok!

A minap észrevettem, hogy gyorsabb az internetem a csomagomnál. Netmánia M-mel folyamatosan 30-31/1,5-6 sebességet kapok. Letöltés 3-3,5 megabájt/sec, tehát nem csak a sebességteszt kamuzik.

Aggódnom kellene? :)

(#57593) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért elég gáz, hogy felhívom a 1412-t, hogy látják e a befizetést (tegnap járt volna le a befizetési határidő), gyorsan be is fizettem távszámlán keresztül még tegnap, erre azt mondja ma még nem látja, holott:

Egyébként azért vártam eddig vele - és ez hasznos információ lehet azoknak akik áttérnek csekkes fizetésre -, mert a távszámlán lemondtam a csoportos beszedési megbízást, mivel kiszerveztem a T alól a saját szolgáltatásaimat Invitel alá. Na most ugye gondolná az ember, hogy akkor automatikus küldenek csekket, de mondta az ügyfélszolgálat, hogy igen, automatikusan küldenek csekket, de majd csak a következő hónapban. Tökéletesen logikus, így gyorsan utaltam, hogy ne legyen 750 Ft-os szankcionálási díj, de ha kiszámlázzák, én tudom bizonyítani, hogy 2015.05.05-én fizettem, és mivel azzal sem "zsarolhatnak" hogy nincs net meg tévé, akár fogy.védelemig is elviszem :)

A másik, van több mint 2K kapcsolat pontom, ők látják, én nem mert nem tudok belépni a régi MT Ügyfélazonosítóval. Kérdezem a telefonban, hogy arra van mód, hogy akkor telefonon keresztül rendelem meg a készüléket? Azt mondja, hogy nincs, csak T pontban, ami persze legközelebb Debrecenben van (itt csak viszonteladó van helyben). Ja tökre megéri, szerencsére van egy másik MT ügyfélazonosítóm, amivel be is enged, így kénytelen leszek arról rendelni, de sokaknak csak egy van ugye, azoknak cumi...

[ Szerkesztve ]

(#57594) ripo05 válasza #41133696 (#57593) üzenetére


ripo05
tag

Lehet, hogy ugyanazt az adatbázist használják, mint amit az online felület. Ott is csak napokkal később jelenik meg a Távszámlás befizetés. Addig ott riogat, hogy lejárt tartozásom van. :)

(#57595) btz válasza unknownerror (#57592) üzenetére


btz
addikt

Szólj nekik hogy túl gyors net ez neked :D

ⓑⓣⓩ

(#57596) #41133696 válasza ripo05 (#57594) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehet :D Azt bírom, hogy annyira azért nem vacak a rendszerük, hogy a számlázást elmulasszák :D Pl tegnap rákérdeztem, hogy a másik lakásban nem fésülték össze az IPTV-t a telefont, és az Internetet, mi több, nemhogy nem fésülték össze, nem is látszik, csak a telefon. Mivel lejárt a 72 óra hát érdeklődtem. Azt mondja, hogy jaj látja, hogy elküldték a műszakisoknak a hibát, de azok nem kapták meg :D

A távszámlás témához: lehet rosszat feltételezek, de ha úgy van ahogy mondja az ügyintéző, hogy első hónapban, csak úgy küldenek számlát, ha külön kéred, az automatika csak a következő hónaptól teszi meg magától, akkor magától adódik a feltételezés, hogy a +750 Ft-os büntetésre is játszanak. Ha 10 szankcionáltból csak 3-4 nem fut az NMHH-hoz, már megéri. Az emberek jelentős része, nem törődöm, illetve engedelmeskedő.

(#57597) DJ. Ru$y válasza unknownerror (#57592) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha észreveszik visszafelé kifizettethetik a magasabb csomagot (nagybátyámnak szerződés keverés miatt 10-es szerződése volt és 20-as netet kapott, felhívta egy szerelő ismerősét, aki azt mondta ő úgy tudja, ha észreveszik központilag, akkor kiszámlázhatják visszamenőleg, mivel rendellenesség neked kell jelezned, mintha egy negatív hiba lenne, ő felhívta az ÜFSZ-t, megkérdezte, ugyanezt mondták neki, inkább telefonálj).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57598) DJ. Ru$y válasza kisapa (#57583) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

7-8 (munka)nap rémlik nekem. Ha személyesen mondod le, akkor le kell adnod mindent, és 7-8 nap lesz szolgáltatásod, de nem lesz mivel használd. Ha telefonon, akkor meg majd postán kell feldobnod elvileg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57599) Gézengúz válasza DJ. Ru$y (#57597) üzenetére


Gézengúz
addikt

Sokan azt se tudják mennyi az annyi. Van nekik valamilyen internetjük, néznek YT- videókat meg leveleznek, gőzük sincs mennyivel kellene mennie. Nem hiszem, hogy saját hibájukért (rossz profilt állítottak be) a usernek kellene fizetnie...

(#57600) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#57597) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, és ez egy évig visszamenőleg áll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.