Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) Teko001 válasza flexxx (#56900) üzenetére


Teko001
őstag

A speedport által a routernek kiosztott ip címet kell beírnod. De ha modemként használod, akkor elvileg nincs duplán NAT-olva, és a routernek a külső IP-t kéne megkapnia, így a DMZ-nek sincs értelme.

(#56902) Intruder2k5 válasza flexxx (#56900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha be van kapcsolva a PPPoE Passthrough, és a saját routered intézi a PPPoE csatlakozást, akkor nem kell a DMZ.

(#56903) btz válasza flexxx (#56900) üzenetére


btz
addikt

Nat = Címfordítás.
Ha a saját routered kapja a publikus ip címet akkor az címfordít, az s.port nem . De ha a publikus ip a speedporton van akkor az címfordít, a saját eszközöd pedig megint címfordít a saját alhálózatára ha a wan portjára kap egy nem publikus ip-t dhcpn. Így két nem puboiks ip címe van.
De javaslom nézz utána a fogalmaknak mert lehet egy kicsit bonyolultul írtam le, de jobban nem tudom elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#56904) flexxx válasza btz (#56903) üzenetére


flexxx
tag

A PPPoE Passthrough be van kapcsolva, a SpeedPort a tv-t, VOIP-t kezeli (alap user/pw-vel), a router PPPoE kapcsolatra van állítva, a Telekom által megadott user/pw-vel, így elvileg az kapja a publikus IP-t. A SpeedPorton internet sincs. Szóval, ha jól értelmeztem, ez így egyszer NAT-ol. (SpeedPort LAN1-be van dugva a router, ha ez számít valamit.)

[ Szerkesztve ]

(#56905) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#56853) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én is netről töltöttem le a 60gb-os GTAV-t, pedig eredeti. :U

(#56906) DrDante666


DrDante666
tag

Sziasztok! Van valakinek azzal kapcsolatban tapasztalata, hogy a szünetmentes ADSL szolgáltatóváltást mikor érdemes kezdeményezni az új szolgáltatónál? A hűségidő lejárta előtt pár nappal (már ha lehet előre dátumozni) vagy szigorúan csak utána?
A Btelnél volt egy 1 éves (prepaid) előfizetésünk, csak ugye közben átadtak a Vidanetnek (és az Invitelhez mennénk egy hónap múlva). Azért érdekes kérdés ez számomra, mert sem kötbért nem szeretnénk a nyakunkba a túl korai váltás miatt, sem azt, hogy addigra a Vidanet meglepjen minket a következő évi számlájával (az ÁSZF-ben nem találtam ide vonatkozó részt). Sőt elvileg még túlfizetésünk is van, bár nem sok reményt látok rá, hogy kifizetik, mert az online ügyfélszolgálathoz nem adtak hozzáférést, az emailekre nem reagál az ügyfélszolgálat, talán telefonon jobb a helyzet (csak ott meg mire leegyeztetjük, elmegy telefonköltségre).

[ Szerkesztve ]

(#56907) Sofian válasza djculture (#56880) üzenetére


Sofian
őstag

Nem nyugszanak amíg megint nem kapnak egy fogyvéd büntit...

(#56908) foxymaci


foxymaci
senior tag

Sziasztok!
Történt valamilyen ászf modosítás mostanság? 10 napja járt le a legutolsó számlám és lekorlátoztak..... Gondoltam megkérdezem már itt mert 1,5 órája nem veszik fel az ügyfélszolgálaton.... Előre is köszi

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#56909) btz válasza Sofian (#56907) üzenetére


btz
addikt

Ezért mért kapnának?

ⓑⓣⓩ

(#56910) Sofian válasza btz (#56909) üzenetére


Sofian
őstag

Tisztességtelen piaci magatartást már lehet hogy kimeríti. Ha a 3 napos késedelmedre 15% büntit tolnak. De majd kiderül.

(#56911) Teko001 válasza foxymaci (#56908) üzenetére


Teko001
őstag

Mindig történik valamilyen módosítás, de a szolgáltatás korlátozása mostanság nem változott.

(#56912) foxymaci válasza Teko001 (#56911) üzenetére


foxymaci
senior tag

Közben sikerült elérnem őket azt mondta a hölgy hogy nem tud mit tenni be kell fizetni időbe vagy ha nem tetszik váltsak szolgáltatót :) milyen ügyfélbarát magatartás ez meg az is hogy az automata felhivta a figyelmem hogy valami hiba miatt kapok majd 24.-én is egy számlát de rá ér majd májusba befizetni én már tényleg nem tudom követni a számlázásukat ...

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#56913) Sofian válasza foxymaci (#56912) üzenetére


Sofian
őstag

És tényleg 10 napos a legrégebbi a tartozás?

(#56914) foxymaci válasza Sofian (#56913) üzenetére


foxymaci
senior tag

Igen és még felszólítót se kaptam megnézte a hölgy a rendszerbe nincs mas tartozásom...

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#56915) Sofian válasza foxymaci (#56914) üzenetére


Sofian
őstag

Kicsit bizonytalanul modnom, de szerintem felszólító nélkül ez megint fogyvéd gyanús...

Érdemes utánajárni...

(#56916) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Mintha pozitív változások lennének t-nél, ma kaptam egy sms-t: " Tisztelt ügyfelünk! A xy számú bejelentéséhez tartozó módosítások rendezése a megszokottnál több időt vesz igénybe. Türelmét köszönjük! Telekom"

الغريبة في هذا الكوكب

(#56917) foxymaci válasza Sofian (#56915) üzenetére


foxymaci
senior tag

Felhivtam őket újra azzal a célall hogy kikérjem a hangfelvételt közben megint ránéztek a számlámra ami miatt korlátoztak számla ami 10 napja járt le felszólító levél még nem is készült..... És itt is mondta a hölgy nem tud mit tenni mert másfél hónapja korlátoztak egyszer bár azt is látja hogy az is az ő hibájuk volt amikor véletlenül 1,5 szeres összegű számlát kaptam de akkor is korlátozva voltam és ez baj de igyekezzek ezt is péntekig befizetni mert akkor összeér azzal a számlával amit az automata közöl hogy számlázási rendszer átállás miatt 24.én kapunk egy számlát de ráér május 3 ig befizetni mondom de azt mondta az automata ráérek május 3 ig mondja nem akit korlátoztak annak nem lehet... Hát szép jha megállapodást se kérjek hogy majd befizetem ekkor meg ekkor mert annak a díja 5 ezer forint plusz ugya a korlátozás visszakapcsolása ami 4 ezer és 9 ezer a számlám erre jönne akkor még 9 ezer ez már lopás tőlük úgyhogy kikértem a felvételt plusz reklamációt tettem a parádés számlázásuk miatt és ha nem tesznek semmit megyek a hírközlési hatósághoz

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#56918) btz válasza foxymaci (#56917) üzenetére


btz
addikt

Erre meg majd jól rádobják a 15%-ot is ha addig nem oldják meg és fizetsz mint a köles. Mondom én jó kis lehúzást talált ki valaki a Telekomnál

ⓑⓣⓩ

(#56919) Sasos válasza foxymaci (#56917) üzenetére


Sasos
senior tag

Én most néztem a weblapjukon a korlátozások feltételeit és ez van benne:
"az előfizetőnek a díjtartozásról szóló felszólításban megjelölt - de legalább 30 napos - határidő elteltét követően is esedékes díjtartozása van, és az előfizető a díjtartozás megfizetésének biztosítása céljából a szolgáltatónak nem adott az általános szerződési feltételekben meghatározott vagyoni biztosítékot;"

Nem lehet, hogy a számla csúszások miatt van egy régebbi nem rendezett számla, esetleg az a 1,5 szeres számlázás még nem tisztázódott és onnantól ketyeg a 30 nap?

(#56920) foxymaci válasza Sasos (#56919) üzenetére


foxymaci
senior tag

Nincs tartozásom kétszer is megnézték de délután bemegyek egy t-pontba és ott is megnézetem hogy mivan mert ez röhej

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#56921) djculture


djculture
félisten

Webmail is megváltozott televan hibás/elfogadhatatlan emaillal. Kicsit kezd elegem lenni szerintem ma irok nekik hogy én nem erre fizetek.

(#56922) #41133696 válasza #41133696 (#56786) üzenetére


#41133696
törölt tag

A hétvége+MPL+MT automatika eredménye:

(#56923) st.stofi válasza foxymaci (#56908) üzenetére


st.stofi
tag

Biztos, hogy nincsen egy 10 naposnál jóval régebbi tartozásod (mondjuk egy régebbi elfeledett számla)?

Ugyanis ez így nem jogszerű, az eht. 137§ szabályozza a szolgáltatás korlátozásának lehetőségét, díjtartozás miatt a szolgáltatás csak a tartozásról szóló felszólítás után min. 30 nappal korlátozható:

"137. § (1) Az előfizetői szolgáltatás igénybevételének korlátozására, így különösen az előfizető által indított vagy az előfizetőnél végződtetett (az előfizető hozzáférési pontjára irányuló) forgalom korlátozására, az előfizetői szolgáltatás minőségi vagy más jellemzőinek csökkentésére a szolgáltató az előfizető egyidejű értesítésével a következő esetekben jogosult:
...
c) az előfizetőnek a díjtartozásról szóló felszólításban megjelölt - de legalább 30 napos - határidő elteltét követően is esedékes díjtartozása van, és az előfizető a díjtartozás megfizetésének biztosítása céljából a szolgáltatónak nem adott az általános szerződési feltételekben meghatározott vagyoni biztosítékot;"

Amennyiben esetedben ez nem áll fenn, hívd az ügyfélszolgálatot, és kérd a jogellenes korlátozás azonnali megszüntetését.

(#56924) st.stofi válasza foxymaci (#56914) üzenetére


st.stofi
tag

Kérd el ennek a hívásnak a hangfelvételét, mert ez egy nagy öngól így a Telekom részéről ha az ügyfélszolgálat ezeket így elmondta egy rögzített hivatalos panaszra, NMHH-nál tudsz panaszt tenni az ÁSZF 5.2 (eht. 137) megsértése miatt.

(#56925) st.stofi válasza Heimdallr75 (#56916) üzenetére


st.stofi
tag

Vagy lehet, hogy épp negatív változások vannak, pl. kicsúsznak a törvény által megszabott határidőkből, és inkább egy ilyen "bocs, kicsit tovább tart, sorry" sms-el próbálják elérni, hogy minél kevesebb ügyfél menjen panasszal a hatósághoz, mintsem hogy gyorsítanák az ügymenetet. Majd legközelebb küldök én is egy sms-t a Telekomnak, hogy nem tudom határidőre befizetni a számlát, de bocsika és köszi a türelmet, képzelem mennyire hatná meg ez a Telekomot, hát engem is ennyire izgatna egy ilyen sms tőlük :)

(#56926) Heimdallr75 válasza st.stofi (#56925) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Hát annak fényében, hogy karácsony óta tart a dolog, eddig egy semmitmondó levélen kívül semmit nem kaptam, és e hó 14.-én tettem panaszt ismét, amire 30 napjuk van, és már most küldtek sms-t ez biztató :D
persze lényegtelen hiszen a 31. napon a hatósághoz fordulok.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#56927) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#56905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen? Torrentről? Csak mert itt arról volt szó...

[ Szerkesztve ]

(#56928) Nemt0m12 válasza Intruder2k5 (#56927) üzenetére


Nemt0m12
tag

Mivel a social club lassú volt sokan torrentről szedték le, és aktiválták be a kulcsot.
De ez elég off.

(#56929) aram01


aram01
nagyúr

srácok mamáméknak t-home van telefon+tv, 2 beltérivel. A kérdésem az hogy lehet olyat csinálni hogy kérünk még beltérit és levinnénk a nyaralónkba? ha igen hogy? ha nem miért nem?
köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#56930) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#56927) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tekintve, hogy le volt dögölve 3 napig a rockstar games szervere én is torrentről tettem fel a fájlokat, patcheket. Nézz be a GTAV topicba, szinte mindenki így csinálta, pedig eredeti játékról van szó. Egyik kedves fórumtárs kreált is torrentfájlokat, hogy fel tudjuk telepíteni.

(#56931) #32577792 válasza aram01 (#56929) üzenetére


#32577792
törölt tag

plusz pénzért kérhetsz, oda viszed ahova akarod
bár mondjuk nem értem minek a nyaralóba egy STB?

(#56932) btz válasza #32577792 (#56931) üzenetére


btz
addikt

Gondolom TV nézéshez

ⓑⓣⓩ

(#56933) #32577792 válasza btz (#56932) üzenetére


#32577792
törölt tag

aztán honnan kap közvetítendő jelet? :F

(#56934) Intruder2k5 válasza #32577792 (#56933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Műholdról?

(#56935) btz válasza Intruder2k5 (#56934) üzenetére


btz
addikt

Áramot pedig a konektorból :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#56936) #32577792 válasza Intruder2k5 (#56934) üzenetére


#32577792
törölt tag

passz
és átjátssza otthonról a nyaralóba,
de hogyan és mivel?
és ha iptv, akkor kábelen átviszi? mondjuk lehet hosszú madzag kell hozzá

(#56937) Intruder2k5 válasza #32577792 (#56936) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jajj, ne már... Pár ezer Ft-ért lehet venni egy lavórt meg LNB-t, felszerelni meg nem nagy tudomány, és a műhold jelét ott is lehet fogni, amennyiben nem esik kívül a nyaraló a műhold lábnyomán, mert esetleg a Honolulu-ban van, vagy nem tudom. Szóval nem kell semmit átjátszani.

Ha IPTV akkor bukta, de az én értelmezésemben a "beltéri egység" SatTV-hez használatos, IPTV-re annyira nem használják a beltéri egység kifejezést. Lévén ügye kültéri egység sincs...

[ Szerkesztve ]

(#56938) kisapa válasza btz (#56935) üzenetére


kisapa
senior tag

Bocs de én úgy tudom a tv előfizetés is lakcímhez kötött,tehát viheti az STB-t akárhová csak nem fog működni.

(#56939) foxymaci válasza st.stofi (#56924) üzenetére


foxymaci
senior tag

Köszi szépen a segítséget! :R ki kértem a felvételt mert szerintem elég furán kommunikáltak velem de azért beszaladtam egy T-Pontban ahol felhívták a behajtási osztályt és MÉLTÁNYOSSÁGBÓL közölte az ügyintéző eltörölték a visszakapcsolási díjat és kifizettem a számlát ennyit értem el jobb mint a semmi de elég fura mentalitás ez...
jahh még valami mellettem is épp panaszt intéztek gondoltam leírom mert az is hajmeresztő!
Mastercard mobil pay alkalmazással fizették be a számlát hó elején de a telekom csak egy hétre rá könyvelte el ezért összetorlódott a tartozása és ott is korlátozás történt szóval aki így szokott fizetni figyeljen nehogy neki is összetorlódjon mert a telekom nem azt figyeli ennél mikor fizetted be hanem mikor könyvelte be .... szánalmas

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#56940) DJ. Ru$y válasza kisapa (#56938) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És, hogy mondod meg egy műholdnak, hogy csak az x utca y számban adhat jelet. Jaj ne.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56941) #32577792 válasza Intruder2k5 (#56937) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát nekem az jött le, hogy sat tv
Bár sztem az sem megoldható

(#56942) Sofian


Sofian
őstag

Horvátba is szokták vinni nyaralóba a UPC boxot.. aztán olyan mintha otthon lennél.. :D

(#56943) DJ. Ru$y válasza #32577792 (#56941) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kérlek támaszd alá miért nem...

Megveszem a tányért boltban, megveszem a fejet boltban, veszek egy kábelt boltban, elviszem a TV-t és a BOX-ot oda, ahol vannak másik előfizetők, és szór oda a műhold, felszerelem a tányért, bekötöm és kész. Miért nem fog menni? Kártya a BOX-ban BOX és a kártya összerendelve. Figyelek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56944) #32577792 válasza DJ. Ru$y (#56940) üzenetére


#32577792
törölt tag

És hol van leírva, hogy műhold vagy iptv??

Akkor nagyon egyszerű dolog, 1 előfizető és kér Xdb második boxot - gondolom maximálva azért csak van - amit jó pízé szétosztogat és ellátja az egész települést?

Figyelek.
Addig átolvasom sat tv ÁSZF-t ha nem gond.

egyébiránt kimaradt a mondatomból a "nem" szócska, tehát sztem nem sat tv-re gondolt, de majd jól pontosít
megfelel?

[ Szerkesztve ]

(#56945) DJ. Ru$y válasza #32577792 (#56944) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És hol volt leírva, hogy IPTV? ;)

Szóval SAT esetén működik, IPTV esetén nem. Ennyi.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56946) #32577792 válasza DJ. Ru$y (#56945) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ahogyan egyik sem.
Csupán annyi, hogy mi van. Ebből számomra az következik, hogy iptv.
Ismerve a telekom iptv stratégiáját, valószínűbb az iptv (ismét: valószínűbb)
Egyébként pedig sat tv esetén is szolgáltatási címről beszél az ÁSZF
Tehát elképzelhető, de lehet, hogy nem jogszerű.
Ismétlem: elképzelhető és lehet nem

(#56947) btz válasza kisapa (#56938) üzenetére


btz
addikt

Mért ne működne. Elárulom hogy akár külföldön is működik. Persze nem Honoluluban, csak meg kell nézni az Amos3 lefedettségét. Azthiszem azon van a Telekom.

ⓑⓣⓩ

(#56948) aram01


aram01
nagyúr

akkor? lehet?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#56949) Intruder2k5 válasza aram01 (#56948) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor IPTV vagy SatTV? Előbbit nem lehet, utóbbit viszont igen!

[ Szerkesztve ]

(#56950) #32577792 válasza aram01 (#56948) üzenetére


#32577792
törölt tag

Áruld már el, hogy Sat tv vagy iptv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.