Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) adika4444 válasza st.stofi (#48700) üzenetére


adika4444
addikt

Szia, köszi. Bár nem itthoni masina, hanem rokonéknál van, de majd akkor megnézem... Mindenesetre ha haza megyek letiltom. Gyárilag engedélyezve van?

üdv, adika4444

(#48702) deminos válasza CactuS (#48699) üzenetére


deminos
aktív tag

Nekem is hasonló jelenség van, de kábelnettel. Szinte tökéletes jelszintek lefele és felfele, de mégis totál random módon "megszakad" a net és kb. fél percig nincs, majd visszajön. Láthatóan minden rendben, csak a net megy el (értsd: IP marad, szakadás nem történik, csak egyszerűen megáll a net, bix pingre hasonló a helyzet mint neked). Kb. 1,5 hónapja kezdődött, azóta 2x-szer cseréltek modemet, de nem akar javulni a dolog.
Ezért a kérdés részemről is fen áll, lehet ezt valami program csinálja?

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#48703) spiritex válasza deminos (#48702) üzenetére


spiritex
veterán

Tipikus beázási, csatlakozó elrozsdásodási probléma. Nálam is ez volt, és csak az oszlopon levő csatlakozók, elosztók, kábel bekötések cseréje oldotta meg a gondot.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48704) lsc


lsc
nagyúr

Megtenné valaki hogy felhívná a 1412-őt, nálam nem megy sem mobilon sem vezetékesen.

Az élet kegyetlen .

(#48705) villamos


villamos
őstag

Másnak is behalt a nete egy pár perce?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#48706) wmati válasza lsc (#48704) üzenetére


wmati
addikt

Ha tippelhetek akkor a dns szerver hiba miatt mindenki őket hívja és le terhelt.

[ Szerkesztve ]

(#48707) #78121280 válasza villamos (#48705) üzenetére


#78121280
törölt tag

DNS hiba volt.

(#48708) dptrsk válasza lsc (#48704) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

DNS hiba volt elvileg, gondolom mindenki hívta a ÜFSZ-t de már meg kellett javulnia.

(#48709) #41133696 válasza lsc (#48704) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam nem ment a VDSL2 sem, a Net & Roll S sem, de még mobilról a 1412 felhívása sem. A Speedportban az idő és dátum még most is: Version numbers and DSL information
Date/time
01.01.1970 01:35:29

(#48710) adika4444 válasza dptrsk (#48708) üzenetére


adika4444
addikt

Érdekes... Most, hogy elvben a DNS megjavult bár én Google-st használok, helyrejött a net is...
Ja persze amikor TP-LINK-kel nyomkodtam a PING-et bix.hu felé valahogy nem akart megszakadni...
És még valami, délután a Music FM is akadt, úgyhogy vagy ők is Telekom userek, vagy pedig valami országos dolog volt.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#48711) TESCO-Zsömle válasza villamos (#48705) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A sz*r is megállt bennem. Éjel feltörték a freem@il-es fiókomat, azt hittem a géppel is ők vacakolnak valahogy. De a Freem@il is a nagy T kezében van...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48712) TESCO-Zsömle válasza villamos (#48705) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

dupla

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48713) OldMike válasza st.stofi (#48700) üzenetére


OldMike
őstag

Ez az Admin fülön lévő Remote Management beállítást jelenti?
Azt én még sosem néztem, csak most: Disable. Valószínűleg gyárilag ezen van.

42LM660S

(#48714) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Most fogok, M csomagot kötni (ADSL) sajna honlap szerint L nem elérhető, telefonvezeték sincs behúzva, próbálom majd kierőszakolni, hogy VDSL-en kössék be, esetleges jótanácsok? Ugyan a Digi kábelt nem rég húzták az utcában de nem tudni mikor lesz belőle valami...Így 1 éves M-re benevezek..

(#48715) Ronam


Ronam
addikt

Csak nálam szarakodik az IPTV vagy másnál is? Kimerevedik a kép, hiába a router restart, box restart, pár másodpercig megy, és utána megint megáll.

(#48716) spiritex válasza Ronam (#48715) üzenetére


spiritex
veterán

Nálam semmi gond nincs, de nem hiszem, hogy ez így mérvadó, hiszen más város, más hálózat.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48717) Gézengúz


Gézengúz
addikt

(#48718) Ronam válasza spiritex (#48716) üzenetére


Ronam
addikt

Valami ötlet esetleg, hogy mit lehet vele kezdeni? Routert, és a boxot is újraindítottam már, de semmi javulást nem tapasztaltam.

(#48719) bul07 válasza Ronam (#48718) üzenetére


bul07
nagyúr

1412 és majd megoldják

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#48720) ToMy_


ToMy_
tag

Helló emberek,
lenne egy gondom, IPTV témakörben:

Adott egy Speedport W 724V hgw, egyik LAN portján lóg egy settopbox felvételi opcióval
- másik LAN porton számítógép
- harmadik LAN porton egy D-Link TL-WR741N router LAN portja
- negyedik LAN port üres

A D-Link-en a router funkciók kiiktatva, tehát kvázi switch-ként működik.
Az egyik LAN portjába jön a kábel a hgw-ről, a másik LAN portjába dugva pedig egy settopbox felvételi opció nélkül.
Harmadik LAN portra laptopot dugva megy a net, a D-Link WIFI-jére csatlakozva szintén megy a net.

Ez a settopbox a problémás:
élő tv adást nézve 10-15 sec után kép kimerevedik, hang elmegy, fagyás. Csatornát váltok, ismét 10-15 sec működés és utána fagyás.
A másik settopbox-on rögzített műsorokat hibátlanul tudom nézni ezen a settopbox-on, az ORIGO alkalmazás hibátlanul megy, webrádió megy, csakis kizárólag az élő tv adással van probléma.

Ha a settopbox-ot visszadugom közvetlenül arra a kábelre, ami a hgw-ből jön, akkor megszűnik a probléma.

Ilyenkor mi lehet a gáz?

(#48721) Teko001 válasza ToMy_ (#48720) üzenetére


Teko001
őstag

Ez nem egy TP-LINK?

(#48722) ToMy_ válasza Teko001 (#48721) üzenetére


ToMy_
tag

De az. Elírtam, TPLink TL-WR741ND. :B
Ez számít?

[ Szerkesztve ]

(#48723) Sasos válasza ToMy_ (#48720) üzenetére


Sasos
senior tag

LINK
Melyik firmware van a TP-LINKEN? Az utolsó kettőben volt IGMP support (LINK), bár a revízióját ugye nem ismerem a tiédnek. Lehet, hogy ez a gond?

Más: Csak nekem dobálgatja el a T mailszerver a fiókokat randomra hitelesítő adat hibára hivatkozva outlook alatt? Kb 3 napja csinálja, főképp így késő este felé, de a 3 fiókból csak 1-1 akadozik általában.

[ Szerkesztve ]

(#48724) Teko001 válasza Sasos (#48723) üzenetére


Teko001
őstag

1-2 hete gondjaik vannak

(#48725) Sasos válasza Teko001 (#48724) üzenetére


Sasos
senior tag

Ezzel is? Legalább egy nyamvadt e-mailt küldhetnének néha, ha már tudják, hogy hiba van. Az on-line felületre is minden nap megpróbálok belépni "hátha majd ma" felkiáltással és persze sikerélmény elmaradással.
Azért köszi az infót. :R

Szerk:

Úgy fest, ma már megpróbálnom sem kell:

[ Szerkesztve ]

(#48726) Teko001 válasza Sasos (#48725) üzenetére


Teko001
őstag

Hát ez ma kétségtelenül nem az ő napjuk. Ami az online felületet illeti (csak kíváncsiságból): miért hiányzik ennyire?

(#48727) Sasos válasza Teko001 (#48726) üzenetére


Sasos
senior tag

Bankkártyával szoktam fizetni (POS terminálos fizetés). Most utalgathatok, megadva a 24 jegyű számlaszámot (ami minden hónapban más, értelem szerűen, meg izgulás, hogy elírtam-e, vagy sem). Nekem az volt a legkényelmesebb és legolcsóbb megoldás. Az adatforgalmat is szoktam nézni rendszeresen, most ezt sem tudom. Hirdetések miatt szoktam e-mail aliasokat is hozzáadni-törölni, így ezt sem tudom megtenni.

(#48728) Teko001 válasza Sasos (#48727) üzenetére


Teko001
őstag

Aha. A netes fizetést sejtettem, de az ugye havi egyszer jön elő. De érdekes a többi. Egyébként VPOS (virtual pos ;) )

(#48729) wmati válasza Sasos (#48727) üzenetére


wmati
addikt

Aliasok ki kerültek legalább is nálam.. Létre tudok hozni új címet és kész még töröli se lehet.

(#48730) spiritex válasza Sasos (#48727) üzenetére


spiritex
veterán

Okostelóval QR-kóddal nem tudod befizetni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48731) Sasos válasza Teko001 (#48728) üzenetére


Sasos
senior tag

VPOS... :B
Havi egyszer, de immár harmadszor...

(#48729) wmati: Ez nem túl biztató, ezek szerint a fejlődés visszafelé halad. :Y

(#48730) spiritex: A telefonom buta, mint a tök, cserébe 1,5 hétig megy 1 töltéssel (2,5 évesen). ;)

(#48732) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Köszönöm a válaszokat.

A sebességet gondot sikerült megoldani, némi segítséggel


És ebben benne van az, hogy ment egy netrádió is.

Ilyen egyenes még az előző szolgáltatómmal sem volt.
Egy évig biztos a T home, mert harban vagyok a régi szolgáltatómmal. (akit érdekel visszakeres és megtudja, hogy miért)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#48733) kokokka válasza dptrsk (#48685) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi a választ! Azt hittem teljesen megszűnt a Hoppá!

(#48734) kisapa válasza ToMy_ (#48720) üzenetére


kisapa
senior tag

Én úgy tudom,hogy a Boxot csak a hgw-re közvetlenül kötve lehet használni. A mögötte lévő routernek valami különleges funkciót kellene tudni.

(#48735) deminos válasza spiritex (#48703) üzenetére


deminos
aktív tag

Sajnos több, mint valószínű nem beázásból fakad a hiba, mert itt földben megy a kábel a lépcsőházba. Pontosan nem tudom mikor megy a föld alá, de messze van az az oszlop ahol levegőben van. Sőt, mivel ez egy kb. 10 éve épült lakópark szerintem itt optika jön egy elosztó szekrényig és onnét megy tovább a koax a föld alatt szintén.
Még abból is gondolom (lehet rosszul), hogy nem beázás, mert az értékek szinte tökéletesek.

És ahogy ezen sorokat írtam megint megszakadt a net kb. 2 percig. :W

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#48736) dptrsk válasza Sasos (#48731) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Csinaltass tavszamlat ott is befizethető a számla, ha megjavul a telekom.hu legfeljebb nem hasznalod a tavszamlat.

(#48737) spiritex válasza deminos (#48735) üzenetére


spiritex
veterán

Azt írod, hogy "(értsd: IP marad, szakadás nem történik, csak egyszerűen megáll a net, bix pingre hasonló a helyzet mint neked)." A kollégánál ping-re csúnya "Request timed out"-ok vannak.

Hogy érted, hogy "szakadás nem történik", amikor a "Request timed out" egy szakadás maga? Az IPTV meg valószínűleg előre bufferel, ezért hidalja át a lukakat. Ha földben megy a kábel, ott is lehetnek gondok, de ezt a szolgáltatónak kell leellenőriznie (nálam is így tették), hogy egyre távolabbi végpontra teszi rá a műszerét és méri, hogy hol kezd jelentkezni a ping kiesés. Így jutott el nálam is a szerelő a szobából, a padláson át, fel az oszlopra, mert mindenhol érzékelte a hibát. Neked az a dolgod, hogy kipróbálod másik géppel is (nehogy nálad legyen a hiba) és utána végigméreted az egész vonalat. Én is csak azután jeletettem be hibára, miután a laptop-ommal is ugyanúgy estek ki a csomagok.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48738) ToMy_ válasza Sasos (#48723) üzenetére


ToMy_
tag

V4-es hw verzióm van. Fw-t upgradeltem, ugyanaz a helyzet.
Azért furcsa a dolog, mert van ahol megy így egy teljesen puruttya routerrel, van ahol meg nem, még egy márkásabb eszközzel sem.
Na mindegy, szívás, a kábelezést ezek szerint nem úszim meg... :W

(#48739) Sasos válasza ToMy_ (#48738) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha ismerősök körében van switch, akkor ki lehet tesztelni, hogy az adott típussal dolgozik-e szépen. Ha igen, akkor egy olyat kell venni. Egyszerűbb (és lehet olcsóbb is) egy switch-be beruházni, mint keresztül UTP-zni a házat (nem tudom mennyire macerás kábelezned), ha a TP-LINK-et úgysem routernek használod. A switch után mehet vissza a TP-LINK is akár, és akkor a wifi-t is szórhatja.

(#48736) pietrasko: Nem erőltetném, ha nem muszáj. Így is van millió+1 helyre regelve az ember, ráadásul mindenhova vannak jelszavak is (telefonos ügyintézéshez). Ha meg menne a rendszer, akkor nekem az is tökéletes lenne. Amíg nem megy utalgatok és elégedetlenkedek. Ha januárban is még utalnom kell, akkor lehet megunom és távszámla, vagy csoportos beszedés lesz belőle. :U

[ Szerkesztve ]

(#48740) deminos válasza spiritex (#48737) üzenetére


deminos
aktív tag

Értem, hogy a bix.hu pingelésre a kérésre nem érkezik válasz hatáidőn belül jön ki, mint nekem is és ez szakadást jelent. A szakadás nincsent úgy értettem, hogy nem kezd el újra szinkronizálni a modem, tehát nem dobálja el a csatornákat, meg semmi ilyen hasonló. Látszólag a kapcsolat tökéletes, mégis vannak a fentebb említett csomagkimaradások pingnél, teljesen random mennyiségű.
Ettől függetlenül újra le fogom jelenteni hibára, mert a 2. modemcsere sem segített (ki gondolta volna :U ) és már minden helyi hibalehetőséget kizártam. Másik gép, saját router kiiktatása, vírusok.... stb. Így már csak náluk lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#48741) #41133696 válasza Predator2 (#48732) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, a régi szolgáltatóhoz szerintem 1 év múlva sem tudsz visszamenni. Egyébként ADSL2+-nál ez tényleg jó eredmény.

(#48742) spiritex válasza deminos (#48740) üzenetére


spiritex
veterán

Nem is értem hogy-hogy ennyire amatőrök arrafelé a szerelők. Nálam pl. nem is foglalkozott a modemmel. Egyből akasztotta le a kábel végét és dugta rá a műszerét. Utána ment tovább a kábel mentén...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48743) 313313


313313
addikt

Van itt olyan személy, aki augusztusi, szeptemberi új bekötésű csomagok után nem kapott még szerződést és vagy számlát?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#48744) spiritex válasza 313313 (#48743) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem nem bekötés volt, hanem hosszabbítás, és szerződést kaptam, de számlát még nem... A legutóbbi számlámat szeptember 13-án kaptam, a lejárata pedig szeptember 27-e volt.

Mondom, hogy nem volt bekötés, már 4 éve T-s vagyok.
A hosszabbítás szeptember közepén volt.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48745) 313313 válasza spiritex (#48744) üzenetére


313313
addikt

Mikori bekötés?
Nekem szept 5, még semmilyen számlát nem küldtek, pedig ez már 2 hónap lassan...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#48746) #78121280 válasza 313313 (#48745) üzenetére


#78121280
törölt tag

Írj az mtkapcsolat@telekom.hu címre.

(#48747) spiritex válasza #78121280 (#48746) üzenetére


spiritex
veterán

De minek írjon? Az nem a szolgáltató baja, ha nem küldi a számlát?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48748) #78121280 válasza spiritex (#48747) üzenetére


#78121280
törölt tag

Azért írjon,hogy megtudja miért nem megy a számla, ha nem jelzi akkor várhat még egy jó darabig aztán hirtelen ki lesz számlázva az egész egyben. Az ÁSZF-ben is le van írva hogy ha tárgyhó 25. nem kap számlát azt haladéktalanul jelezni kell!

(#48749) 313313 válasza #78121280 (#48748) üzenetére


313313
addikt

Egész szeptemberbe hívogattam őket egyéb gond miatt, jeleztem is a problémát, válasz az volt, majd küldik.
Amúgy meg nem írtam alá semmilyen szerződést :)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#48750) #78121280 válasza 313313 (#48749) üzenetére


#78121280
törölt tag

Az szép,ha szerződést se kaptál... elvesztél a Telekom buggos rendszerében. ;]
Személyes ügyfélszolgálatot is felkerested már?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.