Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) Teko001 válasza MaxxDamage (#48300) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam ott a ping sose ad pontos értéket. Szerintem összességében jobb a speedtest6.digi.hu vagy speedtest.vodafone.hu/speedtest

[ Szerkesztve ]

(#48302) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Lekopogom, de úgy tűnik, végre hosszas szívás, hibabejelentések tömkelege után minden normálisan működik!!! Nálam csak a Cisco vált be! Bár igaz, régen, amikor az előző Cisco HGW-m volt, azzal szaggatott az IPTV, de most úgy tűnik, hála a jó égnek, az is jó.

(#48303) spiritex


spiritex
veterán

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy számítógépen használva a TV GO-t ne keljen minden alkalommal beírni az azonosítót (e-mail cím) és a jelszót? Mert sem a chrome, sem a ff nem jegyzi meg ezeket az adatokat...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48304) #41133696 válasza spiritex (#48303) üzenetére


#41133696
törölt tag

Próbáld meg Lastpass jelszókezelővel, nekem a Norton Identity Safe megoldja ezt.

(#48305) TiMoN válasza st.stofi (#48293) üzenetére


TiMoN
senior tag

Én töröltetni fogom, ha kell felsőbb szerv segítségével. Minap elővettem régi címem tele volt spammel!
Na mondom csinálok egy másikat ( de én sehol nem használtam neten ezt a cimet) és már másnap kaptam a spammet, leiratkoztam. OK. Másnap ujra...
Telekom jól eladja az emailcímeket és szedi be a lovét mi meg kapjuk a sok xart.
Ezért inkább nem használom, felesleges. Így töröltetni is akarom az összeset. Valamelyik nap fel is keresek egy t pontot vagy telefonon próbálkozok ha nem megy akkor bejelentem máshova.

-TiMoN-

(#48306) hackeeeee válasza st.stofi (#48293) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Végig biztosan nem, mert ha lemondod a szolgáltatást, akkor megszűnik a mailcím is.

Vagy, lehet kérni (ha jól emlékszem), hogy ne szűnjön meg, de akkor havonta fizetni kell érte.

Véleményem szubjektív...

(#48307) wmati válasza TiMoN (#48305) üzenetére


wmati
addikt

Egyet meg kell tartanod minden képen. Nem lehet hogy nem eladja a Telekom a mail címeket, hanem olyan rossz a spam meg a szűrő rendszerük hogy be jön minden szemét ? Egy bizonyos Pesti iskolának is ez a baja.
ui: Csak nekem hozott létre a T két random mail címet ?

[ Szerkesztve ]

(#48308) Garold válasza wmati (#48307) üzenetére


Garold
senior tag

A T- webmail felületen lehet állítani a spm szűrő erősségét egy 5ös skálán. Alapból a 3-on van.
Én úgy oldottam meg hogy átirányítottam a gmail címemre aminek viszont jó a spam szűrője. :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#48309) wmati válasza Garold (#48308) üzenetére


wmati
addikt

Én is átirányítottam de az átállás óta nem jönnek meg a mail ek és már nincs is lehetőség a My T-home ban átirányítást be kapcsolni. Ja amit meg végképp nem értek hogy T mért csinált 2 mail címet pluszba csak úgy.

[ Szerkesztve ]

(#48310) Garold válasza wmati (#48309) üzenetére


Garold
senior tag

Egészen pontosan én nem átirányítással oldottam meg (1412 is amúgy tud beállítani átirányítást), hanem pop3-al tölti le a leveleket a gmail.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#48311) #41133696 válasza Garold (#48308) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az is egy jó megoldás... én meg nem használom, mert egyébként sem szokásom szolgáltatói címeket használni - jó példa erre haverom, akinek még az MSN Messengerben a @axelero.hu-s email címe volt párosítva a szolgáltatással, aztán az axelero már régen a tepsiben volt, de ő még mindig kénytelen volt azzal használni, mert pár száz ismerőse volt rajta - mert, az kevésbé állandó mint egy GMAIL és társai... na meg ugye a T-snél ott van,hogy megújul hamarosan a szolgáltatás, de a spam szűrője tényleg gyenge maximumon is :D

(#48312) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Üdv.

A napokban hosszabbítottam hűséget és ezzel együtt a netet is emelték 10-ről 20Mbit-re. Meg is történt a módosítás, első két nap a HGW (Speedport W 724V) egyfolytában dobálta a DSL szinkront és 17000-18800-as sebességgel állt össze, hajnalban viszont 21640 kBit/s szinkron sebességgel állt össze és azóta nem is szakadt le.
Cserében az új hűség óta nincs VOIP. :DDD Ezeknél soha semmi sem zökkenőmentes?
Egyébként a 20Mbit-es előfizetésnek mennyi az elvi szinkron sebessége?

(#48313) #41133696 válasza Szokenesz (#48312) üzenetére


#41133696
törölt tag

Változó, annak függvényébén milyen távolságra laksz stb...

Nekem például ennyivel áll össze a VDSL2.

Szerk: még ADSL2+-nál mondta a szerelő, hogy a központban 24 000-el állt össze itt a rendezőnél meg esett 10 000-et.

[ Szerkesztve ]

(#48314) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Erre tudna valaki valamit mondani? Ebből nekem az jön le, hogy felkapcsolódik a HGW, de a TP rooter meg nem tud felcsatlakozni a PPPoE PT-n keresztül, újra kell indítanom reggelente a HGW-t aztán megy, most volt 2 nap amíg nem volt semmi ilyen, ma megint csinálta sajnos. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#48315) Huroq válasza dchard (#48291) üzenetére


Huroq
senior tag

Kiderült, hogy leszakadt egy kábel a közelben. Nem tudom ez hogy okozta ezt, nekem ezt mondták. Egyenlőre jó minden, majd idővel elválik ténylegesen megszűnt-e a hiba.

Köszi a segítséget és a választ.

(#48316) djculture


djculture
félisten

Ez az átállás kezd már egyre nagyobb blamázsba átmenni: [link]

(#48317) poli27 válasza djculture (#48316) üzenetére


poli27
veterán

Olyat hallottam, hogy országos szinten valami 20000 szerződés van beragadva a régi és az új rendszer közé.....

(#48318) KovA válasza KovA (#48270) üzenetére


KovA
tag

Köszi a választ ...
Sajna most hogy megnéztem tényleg ez az "Igénybejelentés.." nyomtatvány van kitöltve.

Mindenesre már egy hónap egy napja van leadva az igény és még semmi .. :(

poli27:
.. köztük a miénk is ... :/

Szerk .. bocsi .. nem magamnak valaszoltam hanem Erre

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#48319) AAntii válasza poli27 (#48317) üzenetére


AAntii
őstag

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy optikai net bekötése esetén lesz wifi, vagy ha szeretném, akkor elviszik mindegyik szobába az optikai kábelt? Esetleg bekötés előtt jobban járok ha elmegyek routert venni? Jelenleg még dsl-em van, (úgy néz ki a júniusi szerződéskötés után október közepén sikerül majd megoldani az átkötést- mivel a szerelők nagy részét az évek során már elküldték, nem őket hibáztatom, hogy nem halad a dolog, de azért 4 hónap az 4 hónap) ott ugye megoldott a wifi, nem tudom mi a szokás optikai net esetén. Köszi a segítséget!

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#48320) 313313 válasza AAntii (#48319) üzenetére


313313
addikt

Milyen szolgáltatások lesznek a net mellé? Egyébként routert(digitális elosztó: modem, router egyben, amire az ip tvt és a telefont bírod rákötni) biztos adnak, amivel te utp kábellal tudod a többi gépet hálózatba kötni. Nekem most kötöttek optikát, kaptam valami kétantennás hauwei csodát (telefonnal használom, azzal tökéletes), az szórja most a wifit

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#48321) AAntii válasza 313313 (#48320) üzenetére


AAntii
őstag

Iptv+telefon+net. Remélem nekem is hoznak, korábban 3-4 éve a digitális elosztó nem funkcionált vezeték nélküli internet hozzáférési pontként, jó hír, hogy ez változott azóta. Köszi az infót! :R

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#48322) Huroq válasza Huroq (#48315) üzenetére


Huroq
senior tag

Egy kis update:
A kábelszakadást "elméletben" orvosolták és feltűnően 1 napig nem is volt hiba.
Jelenleg ugyan az a szakadozás áll fenn, ami eddig (a nap folyamán 1-3 órára elmegy minden). Egyszerűen nem jutunk el odáig, hogy kijöjjenek mert mire a szerelő hív már minden oké. És természetesen máris leráz ha megemlítem, hogy pár órája jó. Érdekes, hogy a szomszédnak is ugyan ez a hibája és ugyan akkor is jelentkezik. Ennek ellenére 1,5 hete "sz*rnak" rá. Már mondtam, hogy valószínűleg nem nálam van a hiba. Ki se jönnek, meg se csinálják. Napi szinten hívogatom őket, és tudom, hogy nem tudtok segíteni csak kiírtam magamból.

(#48323) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Egy rokonomnak Telekom IPTV-je és 30/5-ös netje van koaxon. A HGW cisco 3925. Ennek a setup kezdőoldalán a DS értékekben ( mind a nyolc csatornán) a PowerLevel -9 körül van, a Signal pedig 36 környékén. Az US esetében két csatornán van adat, az 50 körüli. Megfelelőek ezek az értékek?

A lakáson belül semmilyen osztó nincs, a bejövő koax közvetlenül megy a HGW-be. A 30/5-ös net rendben megvan.

Valószínűleg nem ide tartozik a dolog, de ami miatt ez előjött:
A lakásban egy laptop és egy asztali PC (ez új) működik. A laptopon a net sebessége (wifivel és UTP kábellel is mérve) néhány tizeddel magasabb, mint a névleges. A PC-n viszont csak a feltöltés ugyanannyi, mint a laptopon, a letöltés azonban még a 3 Mbps-t sem éri el, wifi stickkel és UTP kábellel egyformán.
Egyébként a mobiltelefonokon is rendben van a net sebessége.

42LM660S

(#48324) kabelmania27 válasza OldMike (#48323) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

-9 es vételi és 50körüli adási okozhat problémát

(#48325) OldMike válasza kabelmania27 (#48324) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Érdemes lenne bejelenteni a T-nek?

Érdekes, hogy négy eszköz közül kizárólag egynél van gond :(

42LM660S

(#48326) kabelmania27 válasza OldMike (#48325) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha csak egy eszközön van gond akkor ne jelentsd be.
Problémás eszközön futtass karbantartóprogramot pl wiseregistry, spyboot 1.6, esetleg telepítsd újra lankártya driverét, töröld ki az előzményeket, nézd meg tesztfájllal mennyi, lehet hogy csak a flash player miatt nem mér jól a speedtest.

[ Szerkesztve ]

(#48327) dchard válasza OldMike (#48325) üzenetére


dchard
veterán

A két csatornán 50-es adási mindenképpen gáz (valószínűleg lenne ott még csatorna, csak a modem adásszint limitbe fut és vág).

Itt is igaz, mint korábban: bejelented, hogy szakad és elmondod, hogy túl magas az uplink adásteljesítmény. A DS is gyenge.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48328) villamos


villamos
őstag

Most ebben a percben hívott a szolgáltatótó hogy sajnos lejárt a hűségidő, és szeretnék e hosszabbítani. Figyelembe véve, a jelenlegi átalakításokat, azt mondtam, hogy most ne nyúljunk semmihez, majd ha az ügyfél kiszolgáló rendszert rendbe teszik végre, akkor majd beszélhetünk. Nem kívánok két csomag, illetve rendszer közé ragadni.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#48329) Teko001 válasza dchard (#48327) üzenetére


Teko001
őstag

Egyébként mik az ideális értékek, illetve az elfogadható tartományok?

(#48330) dchard válasza Teko001 (#48329) üzenetére


dchard
veterán

Szabványt tudom idézni:

A max adási minden modemnél 61dBmV egy csatornán, tartalék nélkül. 2 csatorna felezi, négy csatorna negyedeli: tehát négy US csatornánál 61-6 az 55, és még illik rá számolni legalább 3-4dB-t tartaléknak. Tehát négy csatinál az 50 feletti szintnél jó eséllyel problémák lesznek. Olyan nincs, hogy túl alacsony az adási oldal, olyan viszont annál inkább, hogy túl magas.

DS irányban 256QAM mellett -12 és +15 közötti szintet ad meg a szabvány. AZ sem jó ha túl erős, az sem jó ha túl sok. Az abszolút ideális a 0 szint. A legtöbb modem -8 -9-es szintnél már elkezd vacakolni, bithibázni stb. Ugyancsak 256QAM-nál a minimális SNR 30dB + itt is legalább 3-4dB tartalékkal számolhatunk, tehát 35-ös SNR alatt jönnek a bithibák, problémák.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48331) prisz válasza OldMike (#48323) üzenetére


prisz
aktív tag

A -9DSés az 50US nem gáz, ha nem észlel szakadást. Láttam én már ennél rosszabb vonali paraméterekkel is működő hálózatot évekig szakadás nélkül.
Ha az IP tv jól működik és a laptop sem szakadozik, akkor a vonallal nincs gond, inkább user error a pc-n. Hálókártya, vagy bármilyen progi ami visszafogja a netet.
Normál tartomány?
Tök mindegy, amíg hibátlanul működik. Amúgy a jelzett értékek beleférnek.

[ Szerkesztve ]

(#48332) Sofian válasza prisz (#48331) üzenetére


Sofian
őstag

50-51-es mind a 4 US csatim Cisco-val.. és semmi baja a kapcsolatnak IPTV és net is hibátlan több mint egy éve.. szóval igen.. nem feltéltlenül jelent rosszat az 50-es US.. (bár lehetn e jobb ;] )

(#48333) kabelmania27 válasza Sofian (#48332) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De ha eléri az 52-öt nem lesz négy us...
Azért biztos ami biztos jobb 45-ös szinten, így van tartalék nyáron.

(#48334) dchard


dchard
veterán

prisz, Sofian:

Mindketten butaságot beszéltek. Az hogy az IPTV működik, attól még az US lehet szar, mivel az IPTV kizárólag előre irányban működik a csatorna váltásokat kivéve. Tehát az IPTV működőképessége nem bizonyítja a legkisebb mértékben sem, hogy jó az US. Arról nem beszélve, hogy adásszint limitnél a DOCSIS elkezdi lekapcsolni a visszirányú csatikat, amitől csökken a sebesség, romlik a trönkölési hatásfok stb.

A másik meg, hogy azért mert nektek éppen jól működik, az nem azt jelenti, hogy a többségnél nem okoz problémát. Azt meg végképp nem kommentálom, hogy amíg nem tapasztal hibát, addig mindegy. Kurvára nem mindegy, ugyanis a hibahatáron billegő modemek a folyamatos újraküldéssel eszik a sávot a többiek elől is. Arról nem beszélve, hogy az US összegző interfész ami természetesen igaz a zajra is, ergó itt illik több játékteret hagyni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48335) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

A szülők kaptak egy zte hgw-t és a hűség lejárta után próbáltuk hívni a vezetékes számot, ami "technikai ok" miatt nem volt kapcsolható. Ha jól tudom, azért mert HGW esetén már a phone feliratú csatlakozóba kell dugni.
Tegnap este megtettük, de nem történik semmi, kicsöng, de a telefon nem csörög...

Köszi
Dani

(#48336) kisapa válasza D@ni88 (#48335) üzenetére


kisapa
senior tag

Az attól is függ,hogy áttértek-e voip telefonra. Ha maradt az analóg amit már nem nagyon ajánlgatnak akkor egy elosztónak kell lennie a ZTE előtt és abba kell csatlakoztatni a telefont.

(#48337) D@ni88 válasza kisapa (#48336) üzenetére


D@ni88
addikt

Valami alap csomag van, de hogy milyen fogalmam sincs,nincs elottem a szerzodes. Elotte ott volt a szuro a modem elott es ugy pampogott technikai hibat...

(#48338) DJ. Ru$y válasza D@ni88 (#48335) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak megkapták a HGW-t vagy szerelő szerelte be? Ha csak küldték, akkor kell lennie egy 80-as számnak, amit SMS-ben szoktak küldeni, fel kell őket hívni, ha feljelentkezik a HGW a hálózatra, akkor rákapcsolja neked a telefont. Nálunk legalábbis ez volt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#48339) havri1


havri1
félisten

Hali!

ZTE ZXDSL 931VII HGW-re rádugtam egy NTFS HDD-t, mounolta is a menü szerint. Szerintetek ezt elérem valahogy helyi hálón?
FTP működik, de nekem helyi hálón kéne, a médialejátszók miatt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#48340) D@ni88 válasza DJ. Ru$y (#48338) üzenetére


D@ni88
addikt

Csak kiküldték...
Mobilszám pedig nincs berögzítve, tehát fogalmam sincs mire küldik ki az SMS-t :D

(#48341) Teko001 válasza havri1 (#48339) üzenetére


Teko001
őstag

Neked akkor nem helyi háló kell (pl. samba), hanem DLNA, de kétlem, hogy az lenne benne. Ezt alapvetőleg nem média szervernek tervezték.

[ Szerkesztve ]

(#48342) havri1 válasza Teko001 (#48341) üzenetére


havri1
félisten

Hm, az nincs benne. Köszi

havri

(#48343) astorre19 válasza D@ni88 (#48335) üzenetére


astorre19
aktív tag

Az összeszerelési útmutatón van egy zöld szám
06 80 40 40 50, azt hívjátok fel és segítenek.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#48344) Sofian válasza dchard (#48334) üzenetére


Sofian
őstag

Nem kartam azt sugallni, hogy ez hűdejó dolog.. cska azt akartam hangsúlyozni, hogy ha nem tapasztal az illető problémát akkor nem érdemes idegeskedni az érték miatt.

Tenni nagyon nem tudok ellene, közvetlenül a bejövő kábel végén van a modem, viszont a bekötésünk az aktuális szakasz legvégén található.

[ Szerkesztve ]

(#48345) dchard válasza Sofian (#48344) üzenetére


dchard
veterán

Hogy ne tudnál tenni ellene. Visszirány képes házerősítő. Szépen be lehet állítani vele, nincs horror ára, egyszer kell megvenni, és ezek a problémák meg is oldódtak.

Így néz ki egy jó modell:
Visszirány képes házerősítő

Nyilván egy ember miatt amíg nem látványosan szar a szolgáltatás, nem fognak új trönk erősítőt felrakni, ezzel az ember a kezébe veheti a probléma megoldását, és még játéktere is marad, ugyanis az hogy valakinél éppen még az elfogadható tartományban van a dolog, nem jelenti azt hogy holnap egy új előfizető miatt nem raknak fel még egy tapot, és máris a ló túloldalán vagyunk.

Ez kb. olyan, mint DSL szolgáltatásnál a saját modem, vagy bármilyen internet előfizetésnél a saját router. Ezek mindig sokkal jobban és megbízhatóbban működnek, egy életben egyszer érdemes lehet áldozni erre, főleg ha nincs más választásunk. Utána pedig élvezhetjük a szolgáltatást, és nem azon idegeskedünk, hogy már megint bithibázik, vagy szarakodik a kapcsolat, és hogy amikor majd kijön a szerelő éppen jó lesz, aztán még a kiszállást is ránk verik :) Egy bizonyos kor után az időm és a nyugalmam fontosabb. :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48346) poli27 válasza dchard (#48345) üzenetére


poli27
veterán

[link] ha tényleg a végén lakik a hálózatnak, én inkább ezt venném meg, mert ez tiltezhető, amire valszeg szükség is lehet!

[ Szerkesztve ]

(#48347) Sofian válasza poli27 (#48346) üzenetére


Sofian
őstag

Jó hát, jóhogy nem én húzom ki a kábelt a Krisztina körútig.. (csak ironizálok..) :U

(#48348) kabelmania27 válasza Sofian (#48347) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem kellenek az analóg adások osztó kivételével tudod kicsit csökkenteni az adásit.

(#48349) BandD


BandD
tag

Sziasztok!

Csak puszta kíváncsiság: valakinek sikerült már belépni az online felületre újonnan kapott MT azonosítóval és jelszóval? ;)
Kapcsolat pontokat szerettem volna beváltani (kedvezményes újság előfizetésre) online, de természetesen nem lehet és az ügyfélszolgálati (T-Pont) irodán sem lehet ilyet kérni.
Felhívtam a 1412-t, az ügyfélszolgálatos mondta, hogy dolgoznak a hiba elhárításán (aha :C ).
Megkérdeztem, hogy ő Telekom előfizető-e, a válasz igen, és ő sem tudja az online felületet használni :P
Vajon a Deutsche Telekom-nál ilyen előfordulhat, hogy hónapokig semmit nem tudni az előfizetésedről, az online felületre be sem tudsz lépni? :F

(#48350) spiritex válasza BandD (#48349) üzenetére


spiritex
veterán

Semmit sem érnél, ha be tudnál lépni, mert úgyis össze-vissza adatokat közöl az online felület. Én pl. be tudok lépni, de semmi köze az adatoknak a valósághoz...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.